Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 09 Οκτ 2018, 19:13

Κουκλί είναι το σπιτάκι μας, :bored:
Με τα πάνω του και τα κάτω του, όπως σε όλα σε αυτή τη ζωή :102:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 09 Οκτ 2018, 19:13

Και φυσικά δεν μπορεί να επιβληθεί... αν προσαρμόσεις τον συντονισμό σε συγκεκριμένα γούστα θα αδειάσει το φόρουμ και θα μείνεις μόνος με τα γούστα.
the end

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Οκτ 2018, 19:16

Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:06
Naida έγραψε:
09 Οκτ 2018, 18:56
Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 18:53

Πες το ίδιο και για μένα... κοίτα τι έγραψα στον Νέρο :g094:
Για τον Nero? :evil:
Ναι για τον Νέρο...

Δεν μπορεί μια ολόκληρη κοινότητα να προσαρμοστεί στα γούστα ενός χρήστη (ή μια ομάδας, δεν ξέρω πόσοι συμφωνούν μαζί του). Ο χρήστης προσαρμόζεται σε αυτή.
Αλλιώς σταματάει να συμμετέχει, δεν υπάρχει άλλη λύση.
Έλα βρε συ, τις παρατηρήσεις του έκανε ο άνθρωπος για ν' αναδείξει κάτι που θεωρεί κατά την άποψή του πως υφίσταται στο νέο φορουμ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 09 Οκτ 2018, 19:22

Naida έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:16
Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:06
Naida έγραψε:
09 Οκτ 2018, 18:56


Για τον Nero? :evil:
Ναι για τον Νέρο...

Δεν μπορεί μια ολόκληρη κοινότητα να προσαρμοστεί στα γούστα ενός χρήστη (ή μια ομάδας, δεν ξέρω πόσοι συμφωνούν μαζί του). Ο χρήστης προσαρμόζεται σε αυτή.
Αλλιώς σταματάει να συμμετέχει, δεν υπάρχει άλλη λύση.
Έλα βρε συ, τις παρατηρήσεις του έκανε ο άνθρωπος για ν' αναδείξει κάτι που θεωρεί κατά την άποψή του πως υφίσταται στο νέο φορουμ.
Δεν έχω αυταπάτες ότι το παλιό μύριζε γιασεμί και κοιμούμασταν με ανοιχτές τις πόρτες,ωστόσο υπήρχαν χωρίς αμφιβολία άτομα να συζητήσεις,έστω και να έπρεπε να τα κυνηγήσεις λίγο με το τουφέκι,εδώ είναι ακόμα πιο σπάνιες περιπτώσεις και όσοι έμειναν δε φαίνεται να έχουν και πολύ όρεξη.
Είναι ξεκάθαρο ότι δεν τον καλύπτουν τα άτομα που υπάρχουν. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι δυστυχώς.
the end

mec

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 09 Οκτ 2018, 19:24

Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:06
Ναι για τον Νέρο...

Δεν μπορεί μια ολόκληρη κοινότητα να προσαρμοστεί στα γούστα ενός χρήστη (ή μια ομάδας, δεν ξέρω πόσοι συμφωνούν μαζί του). Ο χρήστης προσαρμόζεται σε αυτή.
Αλλιώς σταματάει να συμμετέχει, δεν υπάρχει άλλη λύση.
Ο Nero είπε τα αυτονόητα και δεν επέβαλε τίποτα. Εγώ προσωπικές εκτιμήσεις είδα.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 09 Οκτ 2018, 19:28

mec έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:24
Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:06
Ναι για τον Νέρο...

Δεν μπορεί μια ολόκληρη κοινότητα να προσαρμοστεί στα γούστα ενός χρήστη (ή μια ομάδας, δεν ξέρω πόσοι συμφωνούν μαζί του). Ο χρήστης προσαρμόζεται σε αυτή.
Αλλιώς σταματάει να συμμετέχει, δεν υπάρχει άλλη λύση.
Ο Nero είπε τα αυτονόητα και δεν επέβαλε τίποτα. Εγώ προσωπικές εκτιμήσεις είδα.
Με τι σκοπό τις εκθέτει;
Έχω κάποια κολλήματα με τα κίνητρα, δείξτε κατανόηση.


Για να αλλάξουμε δεν γίνεται, για να φέρουμε αυτούς που έφυγαν πίσω δεμένους δεν γίνεται, άρα τι ζητάει;
the end

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 09 Οκτ 2018, 19:33

omg kai 3 lol έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:05
ST48410 έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:02

Εδώ υπάρχει έντονο το διαλογικό στοιχείο καθώς και οι ελιγμοί. Βλέπεις ότι κάποιοι παίρνουν μια θέση προκλητική και στην πορεία εμφανίζουν τα επιχειρήματά τους ανάλογα με τις αντιδράσεις. Αν σχεδιάζεις κάθε απάντηση ώστε να είναι όσο πιο περιεκτική γίνεται θα χαθεί μεγάλο μέρος της ζωντάνιας του διαλόγου. Θα μοιάζει με επιστημονικές εισηγήσεις σε συνέδριο και δεν νομίζω ότι προσφέρονται όλα τα θέματα ή όλοι οι χρήστες για κάτι τέτοιο.

αυτο που περιγραφεις ειναι τσατ οχι φορουμ

σιγα μη κανουμε και καλολογικη αναλυση στοιχειων στα νηματα του πακυ

δεν εχω να προσθεσω κατι παραπανω και πολλα ειπα/επανελαβα

τα αφηνω ως σκεψη για τους επομενους που θα το διαβασουν κι εχουν να πουν κατι και οχι για να εχουμε να θυμομαστε και να λεμε αλληλοευλογοντας τα γενια μας τι ωραια που τα λεγαμε καποτε σε εκεινο το νημα..
Αμα δεν σου αρεσει η κοινοτητα μας μην χρησιμοποιεις αλλο το phorum.com.gr.O δρομος ειναι ανοιχτος και τα σκυλια δεμενα.Εγω εδω μεσα μπαινω για ψυχαγωγια παρολο που δεν ποσταρω συχνα.Μου αρεσει ο διαλογος ακομα κι αν εξελισεται σε μαλλιοτραβηγμα και σε chit-chat οπως λενε στο Αμερικα.Δεν γουσταρω τα φορουμ που ειναι τρεις και ο κουκος και γραφουν μερικα ποστ ανα δυο μερες και αν.
Απο την αλλη αν δεν σου αρεσει αυτο που γινεται εδω μεσα παιρνεις τα μπογαλακια σου και πας σε αλλο φορουμ που δεν εχει "φασαρια" και "βαβουρα".Οταν η κατασταση φευγει εκτος ελεγχου και οι συζητησεις κινουνται στα ορια του νομου παρεμβαινουν οι συντονιστες δεν ειναι εδω μεσα ξεφραγο αμπελι γιατι και εμενα μου εχουν σβησει ποστς και νηματα που ηταν προσβλητικα.Αν παλι εσενα δεν σου αρεσει εδω τι να πω γουστα ειναι αυτα αλλα μια διαδικτυακη κοινοτητα δεν λογιζεται ως ζωντανη αν βαλουμε φραγμους στα ποστς ανα ημερα.Ελπιζω να ειμαι κατανοητος σε αυτα που γραφω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Οκτ 2018, 19:34

Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:22
Naida έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:16
Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:06


Ναι για τον Νέρο...

Δεν μπορεί μια ολόκληρη κοινότητα να προσαρμοστεί στα γούστα ενός χρήστη (ή μια ομάδας, δεν ξέρω πόσοι συμφωνούν μαζί του). Ο χρήστης προσαρμόζεται σε αυτή.
Αλλιώς σταματάει να συμμετέχει, δεν υπάρχει άλλη λύση.
Έλα βρε συ, τις παρατηρήσεις του έκανε ο άνθρωπος για ν' αναδείξει κάτι που θεωρεί κατά την άποψή του πως υφίσταται στο νέο φορουμ.
Δεν έχω αυταπάτες ότι το παλιό μύριζε γιασεμί και κοιμούμασταν με ανοιχτές τις πόρτες,ωστόσο υπήρχαν χωρίς αμφιβολία άτομα να συζητήσεις,έστω και να έπρεπε να τα κυνηγήσεις λίγο με το τουφέκι,εδώ είναι ακόμα πιο σπάνιες περιπτώσεις και όσοι έμειναν δε φαίνεται να έχουν και πολύ όρεξη.
Είναι ξεκάθαρο ότι δεν τον καλύπτουν τα άτομα που υπάρχουν. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι δυστυχώς.
Λέει αυτό που παρατηρεί. Που δεν έχει άδικο. Το μόνο που θα έλεγα είναι ότι το άλλο φόρουμ είχε 17 χρόνια "ιστορίας". Ας δώσουμε και σε αυτό λίγο χρόνο. Αλλά γενικότερα δεν είναι κακό να εκφράζουμε την άποψή μας γιατί μπορεί να δοθεί μια οπτική γωνία που να μην είχαμε παρατηρήσει και αναλογιστεί ως χρήστες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 09 Οκτ 2018, 19:34

Μια χαρα τραβαει. Εχει κινηση και ο κοσμος κανει τα ποστ του

mec

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 09 Οκτ 2018, 19:44

Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:28
mec έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:24
Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:06
Ναι για τον Νέρο...

Δεν μπορεί μια ολόκληρη κοινότητα να προσαρμοστεί στα γούστα ενός χρήστη (ή μια ομάδας, δεν ξέρω πόσοι συμφωνούν μαζί του). Ο χρήστης προσαρμόζεται σε αυτή.
Αλλιώς σταματάει να συμμετέχει, δεν υπάρχει άλλη λύση.
Ο Nero είπε τα αυτονόητα και δεν επέβαλε τίποτα. Εγώ προσωπικές εκτιμήσεις είδα.
Με τι σκοπό τις εκθέτει;
Έχω κάποια κολλήματα με τα κίνητρα, δείξτε κατανόηση.


Για να αλλάξουμε δεν γίνεται, για να φέρουμε αυτούς που έφυγαν πίσω δεμένους δεν γίνεται, άρα τι ζητάει;
Ποιος το είπε ότι δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές; Στο φτιάχνω σε μία μέρα, αλλά δεν είναι μαγαζί μου. Τα κίνητρα του Νέρο, αυτός τα ξέρει. Προφανώς φαίνεται για εκφραση απογοήτευσης, χωρίς να ξεκαθαρίζει αν φεύγει οριστικά, αν θα αραιώσει, αν θα κάνει διάλειμμα κλπ. Μπορεί ίσως ακόμα κάτι να ελπίζει. Αλλά εγώ δεν βλέπω να προσπαθεί να επιβάλει κάτι.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 09 Οκτ 2018, 19:47

mec έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:44
Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:28
mec έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:24


Ο Nero είπε τα αυτονόητα και δεν επέβαλε τίποτα. Εγώ προσωπικές εκτιμήσεις είδα.
Με τι σκοπό τις εκθέτει;
Έχω κάποια κολλήματα με τα κίνητρα, δείξτε κατανόηση.


Για να αλλάξουμε δεν γίνεται, για να φέρουμε αυτούς που έφυγαν πίσω δεμένους δεν γίνεται, άρα τι ζητάει;
Ποιος το είπε ότι δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές; Στο φτιάχνω σε μία μέρα, αλλά δεν είναι μαγαζί μου. Τα κίνητρα του Νέρο, αυτός τα ξέρει. Προφανώς φαίνεται για εκφραση απογοήτευσης, χωρίς να ξεκαθαρίζει αν φεύγει οριστικά, αν θα αραιώσει, αν θα κάνει διάλειμμα κλπ. Μπορεί ίσως ακόμα κάτι να ελπίζει. Αλλά εγώ δεν βλέπω να προσπαθεί να επιβάλει κάτι.
Μπορείς σε παρακαλώ να εκθέσεις τι αλλαγές θα έκανες;


Αυτό το φόρουμ έχει δεχτεί μεγάλο πόλεμο από την στιγμή που άνοιξε και αυτό το νήμα το κατατάσσω σε αυτά τα τοξικά νήματα που του κάνουν κακό.
the end

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 09 Οκτ 2018, 19:52

για μετα απο τετοια νιλα με το παλιο καλα παει η φαση

εχουνε χαθει βεβαια αρκετοι απο το παλιο ποιος ξερει ισως επιστρεψουν με τον καιρο

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 09 Οκτ 2018, 19:56

Προχθές άνοιξα ένα νήμα στην κοινωνία... πολλοί έγραψαν ότι δεν καταλαβαίνουν τι γράφει. Ο Νέρο κατάλαβε τι γράφει αλλά δεν του άρεσε και έψαξε να βρει ποια είναι η συγγραφέας και βρήκε ένα βίντεο που έδινε συνέντευξη στο πολεμικό μουσείο.

Η κίνησή του ήταν να βγάλει σκριν πριντ το βίντεο που είχε πίσω τις σημαίες και να αρχίσει να γελάει... με την έκφραση "Ω μαλάκα! " και μετά μιλάει για 12χρονα... Anonymous @ Η Πολιτική Ορθότητα του Ανθρώπινου Ζώου

Αντί να κάνει μια σοβαρή αντιπαράθεση. That's my two cents που λέει και ο ίδιος :bored:
the end

mec

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 09 Οκτ 2018, 20:04

Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:47
Μπορείς σε παρακαλώ να εκθέσεις τι αλλαγές θα έκανες;

Αυτό το φόρουμ έχει δεχτεί μεγάλο πόλεμο από την στιγμή που άνοιξε και αυτό το νήμα το κατατάσσω σε αυτά τα τοξικά νήματα που του κάνουν κακό.
Πολύ ευχαρίστως. Αυτές που εφάρμοσα 3 μήνες συντονίζοντας ένα γαλλικό φόρουμ (περασμένο Απρίλιο, Μάιο, Ιούνιο) κι αυτές που θα εφαρμόσω αύριο στο δικό μου που είναι σχεδόν έτοιμο.
-Καλείς τους χρήστες να αναφέρουν οποιοδήποτε πρόβλημα. Να τους γίνει συνείδηση και αυτοματισμός. Να μην υπάρχει σημείο του φόρουμ όπου θα εντοπίζονται βρωμιές.
-Εντοπίζεις τους προβληματικούς χρήστες είτε μετά από παρατήρηση είτε μεσω των αναφορών και εφαρμόζεις αυστηρές ποινές. Προειδοποίση και ποινή. Μέχρι να αναγκαστούν να αυτολογοκρίνονται από μόνοι τους πριν προβούν στην κάθε μλκία. Ένα μερος αυτων των χρηστών χρειάζεται μόνιμο μπαν. Αποφασίζεις να ζησεις με λιγότερους και πιο ήρεμα.

Δεν είναι για λόγους εκδικητικότητας, αλλά μόνο έτσι θα επικρατήσει πολιτισμένο περιβάλλον και θα επιστρέψουν και σωστοί χρήστες που έφυγαν για να ξαναγράψουν. Αυτό που επηρρεάζει αρνητικά τους καλούς χρήστες είναι ένα γενικότερο άθλιο κλίμα.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20433
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Καλή προσπάθεια,ωστόσο δεν τραβάει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 09 Οκτ 2018, 20:08

mec έγραψε:
09 Οκτ 2018, 20:04
Πάνας έγραψε:
09 Οκτ 2018, 19:47
Μπορείς σε παρακαλώ να εκθέσεις τι αλλαγές θα έκανες;

Αυτό το φόρουμ έχει δεχτεί μεγάλο πόλεμο από την στιγμή που άνοιξε και αυτό το νήμα το κατατάσσω σε αυτά τα τοξικά νήματα που του κάνουν κακό.
Πολύ ευχαρίστως. Αυτές που εφάρμοσα 3 μήνες συντονίζοντας ένα γαλλικό φόρουμ (περασμένο Απρίλιο, Μάιο, Ιούνιο) κι αυτές που θα εφαρμόσω αύριο στο δικό μου που είναι σχεδόν έτοιμο.
-Καλείς τους χρήστες να αναφέρουν οποιοδήποτε πρόβλημα. Να τους γίνει συνείδηση και αυτοματισμός. Να μην υπάρχει σημείο του φόρουμ όπου θα εντοπίζονται βρωμιές.
-Εντοπίζεις τους προβληματικούς χρήστες είτε μετά από παρατήρηση είτε μεσω των αναφορών και εφαρμόζεις αυστηρές ποινές. Προειδοποίση και ποινή. Μέχρι να αναγκαστούν να αυτολογοκρίνονται από μόνοι τους πριν προβούν στην κάθε μλκία. Ένα μερος αυτων των χρηστών χρειάζεται μόνιμο μπαν. Αποφασίζεις να ζησεις με λιγότερους και πιο ήρεμα.

Δεν είναι για λόγους εκδικητικότητας, αλλά μόνο έτσι θα επικρατήσει πολιτισμένο περιβάλλον και θα επιστρέψουν και σωστοί χρήστες που έφυγαν για να ξαναγράψουν. Αυτό που επηρρεάζει αρνητικά τους καλούς χρήστες είναι ένα γενικότερο άθλιο κλίμα.
Τρομερή σκέψη. Πώς και δεν το'χε σκεφτεί κανείς μέχρι σήμερα να μπανάρει τους πάντες.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών