Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13599
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 19 Δεκ 2022, 11:36

Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:26
Ναύτης έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:20
Μην στεναχωρείτε την Νατάσα, ρε νεφελίμουρες.
Συνέχισε Νατάσα.
Τι να συνεχίσω; Για να κερδίσω τι εδώ μέσα; Δεν έχω να πω τίποτε άλλο και όπως προείπα, κακώς που δεν το σταμάτησα και πιο πριν.
Μην το λες, εγώ σε παρακολουθώ με ενδιαφέρον. Μη δίνεις σημασία στους υπόλοιπους δρακονιανούς 'δω μέσα, είναι όργανα του σατανά.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 19 Δεκ 2022, 12:13

Ασέβαστος έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:29
Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:22

Και γω πιστεύω ότι είσαι ένας μαλακας του κερατα, αλλά ποτέ δεν στο είπα γιατί σε σέβομαι ως άνθρωπο. Το δικό σου το ήθος αυτό είναι;

Θα μπορούσες απλά να μου πεις ότι εφόσον δεν τους βλέπεις ούτε τους δαίμονες ούτε και τους νεφελιμ, δεν πιστεύεις στην ύπαρξη τους. Τόσο απλά και τόσο ευγενικά και πολιτισμένα!
ναι, το προβλημα ειναι οτι δεν σεβομαι. το γραφει και στην ουγια. :102:

μαλακας ειμαι, επισης. του κερατα οχι, γιατι δεν υπαρχει. :p2:

εχει δοκιμαστει το ευγενικα και πολιτισμενα, δε δουλεψε. σου εχει κανει μεγαλη ζημια ο λιακοπουλος, ελπιζω αναστρεψιμη.

παντως και ο επιθετικος τροπος που χρησιμοποιω, παλι δεν περιμενω να δουλεψει, οποτε λαθος μου, εχεις δικιο.

αλλα ο λιακοπουλος θελει μπουζουριασμα, ο καθικης, εχει καταστρεψει κοσμο.
Θα σου πω λίγο γιατι δεν μου εχει κανει ζημια ο Λιακοπουλος οπως λες, το αντιθετο μαλιστα. Μου εχει δωσει ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ σε πολλα υπαρξιακα μου προβληματα και κυριως μου απαντησε το ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ. Γιατι υπαρχει δηλ το κακο. Ολα αυτα που μας προβληματιζουν σημερα, παγκοσμιοποιηση, ψηφιοποιηση, αποπληθυσμος, σκλαβοποιηση, ασφυκτικος ελεγχος των ανθρωπων και τα λοιπα, ο Δημοσθενης τα αποδιδει στην συνεργασια που γινεται αναμεσα στους αυλους δαιμονες και τους ενσωματους νεφελιμ. Διοτι, απλοι και μονο ανθρωποι δεν θα μπορουσαν να προξενησουν τοσο κακο στην ανθρωποτητα, και με τοση διαρκεια, οσο κακοι και να ειναι, οσο και να το ηθελαν!...

Συνεπως, οχι μονο δεν μας "κατεστρεψε" οπως λες ο Λιακοπουλος, αλλα μας φωτισε περισσοτερο με το να μας δωσει απαντηση στο γιατι συνεβαινε και γιατι συμβαινει το κακο!

Εσυ Ασεβαστε, τι απαντησεις εχεις δωσει για ολα αυτα που συμβαινουν; Και μην μου πεις την τυχη ως απαντηση, γιατι δεν θα το δεχτω.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 19 Δεκ 2022, 12:17

Ναύτης έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:36
Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:26
Ναύτης έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:20
Μην στεναχωρείτε την Νατάσα, ρε νεφελίμουρες.
Συνέχισε Νατάσα.
Τι να συνεχίσω; Για να κερδίσω τι εδώ μέσα; Δεν έχω να πω τίποτε άλλο και όπως προείπα, κακώς που δεν το σταμάτησα και πιο πριν.
Μην το λες, εγώ σε παρακολουθώ με ενδιαφέρον. Μη δίνεις σημασία στους υπόλοιπους δρακονιανούς 'δω μέσα, είναι όργανα του σατανά.
Εγω ομως δεν μπορω αλλο να τα βαζω με "οργανα του σατανα" Ναυτη. Δεν εχω την δυναμη του Λιακοπουλου που τα εβαλε με τους νεφελιμ, ουτε την δυναμη των αγιων ασκηταδων που καθημερινα παλευουν με τους δαιμονες. Εγω ειμαι απλα ενας ταλαιπωρος ανθρωπος που ειχε παντοτε υπαρξιακα ερωτηματα και οταν διαβασε την κοσμοθεωρια του Λιακοπουλου, ειδε το φως το αληθινο! Ενθουσιαστηκα, με συνεπηρε ολη αυτη η γνωση του και θελησα να την μοιραστω με τους συνανθρωπους μου, αυτο ειναι ολο. Δεν περιμενα ομως τετοια αρνητικη αντιδραση.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2443
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 19 Δεκ 2022, 12:29

Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 12:13


Εσυ Ασεβαστε, τι απαντησεις εχεις δωσει για ολα αυτα που συμβαινουν; Και μην μου πεις την τυχη ως απαντηση, γιατι δεν θα το δεχτω.
Δεν υπαρχει κακο και καλο

Μια πλημυρα που θα σκοτωσει 100χιλ κοσμο και οτι αλλο ζωντανο υπαρχει, ειναι κακη; ενα ηφαιστειο; :102:

Ειμαστε ομως μικρουληδες και δεν το βλεπουμε. Οτι ετσι γυρναει ο κοσμος...Ζωη θανατος και παλι ζωη και παλι θανατος, μεχρι τελους. Ειναι ολα συνδεδεμενα, σαν το γιν και γιανκ που λενε οι ανατολικοι.

Και ο ανθρωπος δεν ειναι κανενα "αγγελικο" πλασμα. Κατα βαθος ειναι ενας πιθηκος με λιγοτερες τριχες. Μην περιμενεις πολλα.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7083
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 19 Δεκ 2022, 12:31

Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 12:13
Θα σου πω λίγο γιατι δεν μου εχει κανει ζημια ο Λιακοπουλος οπως λες, το αντιθετο μαλιστα. Μου εχει δωσει ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ σε πολλα υπαρξιακα μου προβληματα και κυριως μου απαντησε το ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ. Γιατι υπαρχει δηλ το κακο.
Αν και σε όλα αυτά έχουν απαντήσει λεπτομερώς η Εκκλησία και οι Πατέρες της αιώνες τώρα, εν τούτοις γιατί υπάρχει το κακό..;

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13599
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 19 Δεκ 2022, 12:44

Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 12:17
Ναύτης έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:36
Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:26


Τι να συνεχίσω; Για να κερδίσω τι εδώ μέσα; Δεν έχω να πω τίποτε άλλο και όπως προείπα, κακώς που δεν το σταμάτησα και πιο πριν.
Μην το λες, εγώ σε παρακολουθώ με ενδιαφέρον. Μη δίνεις σημασία στους υπόλοιπους δρακονιανούς 'δω μέσα, είναι όργανα του σατανά.
Εγω ομως δεν μπορω αλλο να τα βαζω με "οργανα του σατανα" Ναυτη. Δεν εχω την δυναμη του Λιακοπουλου που τα εβαλε με τους νεφελιμ, ουτε την δυναμη των αγιων ασκηταδων που καθημερινα παλευουν με τους δαιμονες. Εγω ειμαι απλα ενας ταλαιπωρος ανθρωπος που ειχε παντοτε υπαρξιακα ερωτηματα και οταν διαβασε την κοσμοθεωρια του Λιακοπουλου, ειδε το φως το αληθινο! Ενθουσιαστηκα, με συνεπηρε ολη αυτη η γνωση του και θελησα να την μοιραστω με τους συνανθρωπους μου, αυτο ειναι ολο. Δεν περιμενα ομως τετοια αρνητικη αντιδραση.
Δεν το γνώριζα ότι τα έβαλε με τους νεφελίμουρες ο Λιακό! Πώς το έκανε ακριβώς, μέσω τηλοψίας σαν τον Γιούρι Γκέλερ;
Πάντως μην σπας, Νατάσα, ο αγώνας είναι ιερός και το διακύβευμα μεγάλο. Από τότε που οι Νεφελίμ ξετάπωσαν την λευκή πυραμίδα της τακλαμακάν, ο CEO (δεν λέω ποιος, καταλαβαίνεις τώρα) και το δωδεκαμελές συμβούλιο λύσσαξαν να μας υποδουλώσουν στα ερπετά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Δεκ 2022, 13:23

Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 12:13


Θα σου πω λίγο γιατι δεν μου εχει κανει ζημια ο Λιακοπουλος οπως λες, το αντιθετο μαλιστα. Μου εχει δωσει ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ σε πολλα υπαρξιακα μου προβληματα και κυριως μου απαντησε το ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ. Γιατι υπαρχει δηλ το κακο. Ολα αυτα που μας προβληματιζουν σημερα, παγκοσμιοποιηση, ψηφιοποιηση, αποπληθυσμος, σκλαβοποιηση, ασφυκτικος ελεγχος των ανθρωπων και τα λοιπα, ο Δημοσθενης τα αποδιδει στην συνεργασια που γινεται αναμεσα στους αυλους δαιμονες και τους ενσωματους νεφελιμ. Διοτι, απλοι και μονο ανθρωποι δεν θα μπορουσαν να προξενησουν τοσο κακο στην ανθρωποτητα, και με τοση διαρκεια, οσο κακοι και να ειναι, οσο και να το ηθελαν!...

Συνεπως, οχι μονο δεν μας "κατεστρεψε" οπως λες ο Λιακοπουλος, αλλα μας φωτισε περισσοτερο με το να μας δωσει απαντηση στο γιατι συνεβαινε και γιατι συμβαινει το κακο!

Εσυ Ασεβαστε, τι απαντησεις εχεις δωσει για ολα αυτα που συμβαινουν; Και μην μου πεις την τυχη ως απαντηση, γιατι δεν θα το δεχτω.
απο αυτα που γραφεις, ψηφιοποιηση και αποπληθυσμος δεν ειναι κακα, καλα ειναι. παγκοσμιοποιηση επισης καλη, αλλα δεν εχει προχωρισει οσο θα επρεπε. τα υπολοιπα, δεν ισχυουν.

αλλα κακα, σιγουρα συμβαινουν. αν δεν εχω εξηγηση για καποιο, μενω εκει, οτι δηλαδη απλως δεν ξερω, δεν εχω εξηγηση. δεν πρεπει οπωσδηποτε να βρω μια εξηγηση για ολα, και σιγουρα δεν πρεπει να θεωρω ως εξηγηση, τις ουρανομηκεις παπαριες που ξεστομιζει ενας απατεωνας για να κονομησει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Δεκ 2022, 13:24

Parrot έγραψε:
19 Δεκ 2022, 12:31
Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 12:13
Θα σου πω λίγο γιατι δεν μου εχει κανει ζημια ο Λιακοπουλος οπως λες, το αντιθετο μαλιστα. Μου εχει δωσει ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ σε πολλα υπαρξιακα μου προβληματα και κυριως μου απαντησε το ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ. Γιατι υπαρχει δηλ το κακο.
Αν και σε όλα αυτά έχουν απαντήσει λεπτομερώς η Εκκλησία και οι Πατέρες της αιώνες τώρα, εν τούτοις γιατί υπάρχει το κακό..;
οριακα λιγοτερο απατεωνες απο τον λιακο. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 19 Δεκ 2022, 13:28

Ναύτης έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:20
Μην στεναχωρείτε την Νατάσα, ρε νεφελίμουρες.
Συνέχισε Νατάσα.
Ωχ ,μας πήραν χαμπάρι :evil:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13599
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 19 Δεκ 2022, 13:36

Στύγιος έγραψε:
19 Δεκ 2022, 13:28
Ναύτης έγραψε:
19 Δεκ 2022, 11:20
Μην στεναχωρείτε την Νατάσα, ρε νεφελίμουρες.
Συνέχισε Νατάσα.
Ωχ ,μας πήραν χαμπάρι :evil:
Εσύ να πεις 30 πατερημά και να κάτσεις με τό 'να πόδι σηκωμένο να κοιτάς τον τοίχο, νηστικός μέχρι την Κυριακή που θα πας με τα γόνατα στην εκκλησία για να κοινωνήσεις. Σατανά.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 19 Δεκ 2022, 13:37

Σαν το Diablo 4 κι οι Νεφελίμ . Μας πήδηξαν στο περίμενε....

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 19 Δεκ 2022, 13:58

Νατάσα έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 21:23
"Κατά τό έτος έκείνο θ’ όνοίξη ό Κύριος τίς πύλες τών Ίνδιών πού έκλεισε ό βασιλιάς τών Μακεδόνων Άλέξανδρος.
Θά βγοϋν τότε απ’ έκεί οί έβδομηκοντα δύο βασιλείς μέ τόν λαό τους, τά λεγόμενα βδελυρά έθνη, πού είναι πιό σιχαμερά όπό κάθε άηδία καί δυσωδία.

Αύτά θά διασκορπισθοϋν σ’ ολο τόν κόσμο. Θά τρώνε ζωντανούς τούς άνθρώπους καί θά πίνουν τό αίμα τους. Θά καταβροχθίζουν έπίσης μέ μεγάλη ηδoνή μύγες, βατράχους, σκυλιά καί κάθε άκαθαρσία. Άλλοίμονο στίς περιοχές, απ’ οπου θά περάσουν! Αν είναι δυνατόν, Κύριε, άς μην ύπάρχουν τότε Χριστιανοί! Γνωρίζω δμως οτι θα ύπάρχουν.

‘Εκείνες οί ημερες θα σκοτεινιασουν, σάν νά θρηνούν στόν άέρα για οσα άποτροπιαστικά θό διαπράξουν έκείνα τά σιχαμερά έθνπ. Ό ήλιος θό γίνει σαν αίμα, ένώ n σελnνη κι ολα τό άστρα θά σκοτισθουν, καθώς θα τά βλέπουν έπανω οτή γη νά συναγωνίζωνται στην άκαθαρσία. Αύτοί οί λαοί θό κατασκαψουν τη γη, θά κάνουν όποχωρητηρια τό θυσιαστήριο, καί θά βάλουν τό αγια σκεύη σέ άτιμωτικη χρησι. Τότε οσοι θά κατοικουν οτήν Άσία, άς φύγουν στό νησιά τών Κυκλάδων -Γιατί τό ρυπαρά έθνη δέν θά πάνε."

https://katohika.gr/katohika/αγιοσ-ανδρ ... η-η-σχεση/



Το καταλαβαινω οτι τα φοβαστε τα τερατα αυτα, αλλα δυστυχως υπαρχουν!...Δυστυχως, φορτωθηκαμε την αμαρτια ανωτερων απο εμας οντων (Ελοχιμ)...Το μονο που μας σωζει ειναι ο πολεμος.

Και να σκεφτειτε ότι συμφωνα με τον Δημοσθενη, υπηρχε καποτε καιρος και εποχη που αυτοι οι τρομεροι και φοβεροι μισανθρωποι και ανθρωποφαγοι Νεφελιμ ΜΑΣ ΦΟΒΟΝΤΟΥΣΑΝ εμας τους ανθρωπους!!! Γιατι με την τεχνολογια που διαθεταμε μπορουσαμε να τους καταστρεψουμε. Επειδη λοιπον μας φοβουνται κανονισαν να εχουν πανω στον πλανητη γη παρατηρητες με ανθρωπινη μορφη για να μας παρακολουθουν και να μας ελεγχουν, ωστε ποτε μας να μην εξεγερθουμε σαν ανθρωπινο γενος εναντιον τους!...Λογαριαζουν ομως χωρις τον ξενοδοχο...
Το πολυ Κυριε ελεησον το βαριεται και ο Θεος η πιο γλυκια αμαρτια ειναι το αχαλινωτο σεξ μεταξυ δυο η και περισσοτερων ενηλικων. :wink

Γαματε γιατι χανομαστε οπως ελεγε και ο Τζιμης Πανουσης. :wave:


Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9213
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 19 Δεκ 2022, 15:18

Νατάσα έγραψε:
18 Δεκ 2022, 20:52

Νομιζω οτι ειναι το ιδιο πραγμα, ειτε αφησει ο Θεος να συμβει με εναν τροπο, ειτε στειλει εναν αγγελο Του να το κανει, ειτε το πραξει ο Ιδιος, ετσι δεν ειναι;

......

Δεν καταλαβαινω τι σε παραξενευει. Προφανως το ανοιγμα των πυλων θα συμβει σε καιρο που το κακο θα εχει κορυφωθει στον κοσμο και οι νεφελιμ θα ειναι το εσχατο σημειο, δεν θα υπαρξει κατι χειροτερο.
Δε νομίζω πως είναι το ίδιο.
Άλλο να αφήσει τη ροή των πραγμάτων και να μην επέμβει και άλλο να προκαλέσει εξ' επί τούτου τέτοιο κακό, όπως αναφέρεται στο αρχικό ποστ.
Πιο πολύ μου φέρνει στον εκδικητικό Θεό της Παλαιάς Διαθήκης...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14574
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 19 Δεκ 2022, 15:25

Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 12:17
Εγω ομως δεν μπορω αλλο να τα βαζω με "οργανα του σατανα"
Γιατί το λες αυτό;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Προφητεια του αγιου Ανδρεα του δια Χριστον σαλου για τα ρυπαρα εθνη (νεφελιμ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 19 Δεκ 2022, 17:23

Blackdog έγραψε:
19 Δεκ 2022, 12:29
Νατάσα έγραψε:
19 Δεκ 2022, 12:13


Εσυ Ασεβαστε, τι απαντησεις εχεις δωσει για ολα αυτα που συμβαινουν; Και μην μου πεις την τυχη ως απαντηση, γιατι δεν θα το δεχτω.
Δεν υπαρχει κακο και καλο

Μια πλημυρα που θα σκοτωσει 100χιλ κοσμο και οτι αλλο ζωντανο υπαρχει, ειναι κακη; ενα ηφαιστειο; :102:

Ειμαστε ομως μικρουληδες και δεν το βλεπουμε. Οτι ετσι γυρναει ο κοσμος...Ζωη θανατος και παλι ζωη και παλι θανατος, μεχρι τελους. Ειναι ολα συνδεδεμενα, σαν το γιν και γιανκ που λενε οι ανατολικοι.

Και ο ανθρωπος δεν ειναι κανενα "αγγελικο" πλασμα. Κατα βαθος ειναι ενας πιθηκος με λιγοτερες τριχες. Μην περιμενεις πολλα.
Ρε συ τι λες τωρα;;; ΟΛΑ ειναι κακα γυρω μας, οπως αυτα που αναφερεις! Εγω απορω καμια φορα πως κρατιεμαι ακομα ζωντανη!
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών