ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27655
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 19 Ιαν 2023, 14:27

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Ιαν 2023, 14:26
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2023, 14:22

ποσες κλησεις υπολογιζεις να φας στο δρομο;
με τον οσέ πάω, δεν έχω το δίπλωμα ακόμη στα χέρια μου
Θα εχεις μαζι σου και μπογαλακι απο καρο τραπεζομαντηλο οπου μεσα θα εχεις βαλει ψωμι κεφτεδακια ντοματα και σκορδο?

:003:
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33121
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Ιαν 2023, 14:28

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Ιαν 2023, 14:26
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2023, 14:22

ποσες κλησεις υπολογιζεις να φας στο δρομο;
με τον οσέ πάω, δεν έχω το δίπλωμα ακόμη στα χέρια μου
να ενημερωσεις τον οδηγο, με την τυχη σου, μπορει να φαει ακομη και αυτος κληση. :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13733
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 19 Ιαν 2023, 14:48

Εν τω μεταξύ, διαβάζοντας τον τίτλο του νήματος, λέω μέσα μου η ξανθιά..''ποιός στέλνει με επιστολή, εγκέφαλο στους Λαρισσαίους'';
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Μπαρμπα-Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 02 Μαρ 2022, 18:26

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαρμπα-Γιώργος » 19 Ιαν 2023, 15:06

Φάληρο (αν και δυστυχώς, δεν ζει ο αείμνηστος Μίμης Γκιουλέκας πλέον).

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24059
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 19 Ιαν 2023, 15:10

αρχαίο θεατρο. Πινακοθήκη Κατσιγρα. Διαχρονικό μουσειο...άπειρες επιλογές σε φαγητό διασκεδαση
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 19 Ιαν 2023, 15:10

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Ιαν 2023, 12:47
George_V έγραψε:
19 Ιαν 2023, 12:34
Βρηκες Λαρισαια γκομενα?
λένε τίποτα;
:g030:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23771
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 19 Ιαν 2023, 15:12

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Ιαν 2023, 14:26
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2023, 14:22

ποσες κλησεις υπολογιζεις να φας στο δρομο;
με τον οσέ πάω, δεν έχω το δίπλωμα ακόμη στα χέρια μου
βαζω διπλωμα, βάζεις 4c; :003:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33121
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Ιαν 2023, 17:33

Ερμής έγραψε:
19 Ιαν 2023, 15:12
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Ιαν 2023, 14:26
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2023, 14:22

ποσες κλησεις υπολογιζεις να φας στο δρομο;
με τον οσέ πάω, δεν έχω το δίπλωμα ακόμη στα χέρια μου
βαζω διπλωμα, βάζεις 4c; :003:
τις κλησεις 50-50;
















την οδικη ποιος θα την πληρωσει :003::003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27294
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 19 Ιαν 2023, 17:36

XOY PE
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31152
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 19 Ιαν 2023, 17:41

Μπαρμπα-Γιώργος έγραψε:
19 Ιαν 2023, 15:06
Φάληρο (αν και δυστυχώς, δεν ζει ο αείμνηστος Μίμης Γκιουλέκας πλέον).

Φάληρο ρε φιλε...

έχει γυρισει ο θειός μου τραπέζι τον Απρίλο του 1990 που κέρδισε τις εκλογές ο Μητσοτάκης ο πατέρας του Κουλη
Наше дело правое - победа будет за нами!

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25751
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 19 Ιαν 2023, 17:41

Εικόνα

Αμα το φορτηγακι της οδικης ειναι σβέλτο, σε 4 ωριτσες εισαι Λάρισα

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14981
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 19 Ιαν 2023, 17:43

papste kafroi :smt005::smt005:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23771
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 19 Ιαν 2023, 18:25

Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2023, 17:33
Ερμής έγραψε:
19 Ιαν 2023, 15:12
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Ιαν 2023, 14:26


με τον οσέ πάω, δεν έχω το δίπλωμα ακόμη στα χέρια μου
βαζω διπλωμα, βάζεις 4c; :003:
τις κλησεις 50-50;
















την οδικη ποιος θα την πληρωσει :003::003:
Με εμπιστεύεται ο Σατανικος να το πηγαίνω στρωτά. Το πρόβλημα είναι που όπου θα σταματάμε θα αρχίσουν οι φωτο και οι ερωτήσεις θαυμασμού από κατόχους ντατσουνων και τουοτων
talaipwros έγραψε:
19 Ιαν 2023, 17:41
Εικόνα

Αμα το φορτηγακι της οδικης ειναι σβέλτο, σε 4 ωριτσες εισαι Λάρισα
Σε πίστα το πάνε για δοκιμή
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 19 Ιαν 2023, 18:57

lonelyrider έγραψε:
19 Ιαν 2023, 13:39
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
19 Ιαν 2023, 12:40
κάναν άλλονα έχουμε; γράφτε ρε τί αξίζει να κάνει κανείς. ένα αρχαίο θέατρο παίζει, λέει. αν δεν πείτε θα πάω βόλο για τσίπουρα
στο undo στην ταχυδρομείου για κοκτέιλ μάι τάι.
Βολτα στο φρούριο πανω εχει ωραια μαγαζια επίσης.
Και κοντοσουβλι ωραιο θα βρεις στο κέντρο αν εισαι κρεατακιας.
To undo είναι αυτό το καινούριο επί της Ρούσβελτ ; Εκεί που ήταν το 1900 ; Αν ναι,θα το πρότεινα κι εγώ,ωραία διακόσμηση έχει και ωραίο στήσιμο.

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ,
αν είσαι φλώρος,που είναι πολύ πιθανό,εφόσον ψηφίζεις Κούλη :lol: ,θα πας για καφέ/ποτό στο Κλίμαξ,μπροστά ακριβώς από το Αρχαίο Θέατρο.Είναι κυριλοκατάσταση,αλλά όχι τίποτα πολύ κυριλέ,παίζει τζαζ,οι θαμώνες έχουν ένα υφάκι,ο ιδιοκτήτης είναι και πολύ μαλάκας,αλλά το μαγαζί θα σου αρέσει,όπως και το σημείο + του ότι όταν περνάω από εκεί βλέπω μερικές πολύ ωραίες και στυλάτες γυναίκες.
Αφού λοιπόν είσαι εκεί (είσαι στην οδό Βενιζέλου),αν προχωρήσεις προς το Άλογο που λέμε εμείς,δηλαδή προς τη γέφυρα στον Πηνειό,λίγο πιο πριν,στα δεξιά σου έχει μία ανηφόρα,λέγεται οδός Σκυλοσόφου και οδηγεί προς το Φρούριο και τον Άγιο Αχίλλειο.Εκεί,στην οδό αυτή,είναι το Wisedog,ένα πολύ ωραίο (κατά τη γνώμη μου) μαγαζί,για καφέ,αν έχει ήλιο (που δεν το βλέπω) το συστήνω ανεπιφύλακτα.Είναι πολύ εναλλακτικό/post modern (και καλά),έχει βέβαια το δικό του στυλ,θυμίζει πολύ ευρωπαϊκό μαγαζί και οι θαμώνες είναι της ίδιας φάσης.Φημολογείται ότι είναι gay-friendly,αλλά κλάιν μάιν,ο εναλλακτικός κόσμος της πόλης το τιμάει.Πολύ ωραίες μουνίτσες και εκεί,αλλά θα μπορούσαν να είναι κόρες μου.Πιστεύω ότι αυτό το μαγαζί θα σου αρέσει αρκετά.
Κατεβαίνοντας ξανά στη Βενιζέλου,ανάμεσα από το Κλίμαξ που ήσουν πριν και το Wisedog,υπάρχει το Connectiva,ένα μαγαζί που άνοιξε ο ανηψιός του βουλευτή του Λαμπρούλη (ΚΚΕ,γνωστός γιατρός,καλός άνθρωπος,τον ξέρω),ο οποίος ασχολείται πολύ με τα εικαστικά/πολιτιστικά αλλά είναι λαμόγιο (περίπου σαν εσένα,θα τα βρείτε :003: ),χώνεται παντού,κατάλαβες.Το μαγαζί είναι κουλ,φιλοξενεί πολλά λάιβ αν και είναι μικρό,όπως και βραδιές αυτοσχεδιασμού με διάφορους μουσικούς.Και για καφέ καλά είναι.
Επειδή είσαι που είσαι στην περιοχή Αρχαίου Θεάτρου/Φρουρίου,επιβάλλεται να ανέβεις στον λόφο Φρουρίου.Εκεί βρίσκεται το αγαπημένο μας σποτ,εμού και της συζύγου,όταν είναι Σάββατο ή Κυριακή πρωί,με χειμωνιάτικo ήλιο και κρύο,στο μαγαζί Γη,για καφέ,με θέα πιάτο τον χιονισμένο Όλυμπο απέναντι ακριβώς.Το μαγαζί είναι κάργα Ικαρία/ρακόμελο φάση,αλλά εμείς πάμε γιατί έχει τραπέζια έξω,με σόμπες από δίπλα και την καλλίτερη θέα.Δεν δίνουμε σημασία στον κόσμο,αλλά έχουμε γνωριστεί με μία από τις κοπέλες που σερβίρουν,καλό άτομο.
Επίσης,το ίδιο το μαγαζί που βρίσκεται μέσα στο Φρούριο,που λέγεται...Φρούριο :003: ,είναι για μένα διαχρονική αξία,ακόμη και ύστερα από τόσες αλλαγές ιδιοκτητών.Το θυμάμαι από 5 χρονών πιτσιρίκι,να τρέχω στην αυλή με κοντό παντελόνι,χωρίς πλάκα.Σήμερα,σερβίρει την καλλίτερη πίτσα στη Λάρισα,αλλά έχει γενικά καλή κουζίνα.

Να πας στο Φρούριο γενικά,η περιοχή συστήνεται λόγω πολυκοσμίας,κίνησης,μαγαζιών κλπ

(to be continued)

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 19 Ιαν 2023, 19:27

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ,
κατεβαίνεις από το Φρούριο και πας ξανά στο Κλίμαξ,στη Βενιζέλου.Αριστερά σου είναι ένα μαγαζί που λέγεται PASARELA,κάπως έτσι.Από εκεί ξεκινάει ένας μικρός αλλά πολύ γραφικός πεζόδρομος,που οδηγεί στην Κεντρική Πλατεία (στην Εθνική Τράπεζα) και λέγεται Απόλλωνος.Εκεί υπάρχουν μερικά φαγάδικα όπως το ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ π.χ. ή ο Βόσπορος,που θεωρούνται γκουρμέ,όσο μπορεί να βρει κανείς κάτι τέτοιο στη Λάρισα και είναι μάλλον ακριβά.Αλλά επειδή εσύ το φυσάς το χρήμα,θα σου πρότεινα να πας γιατί το συστήνω σε πολλούς πελάτες και επιστρέφουν όλοι ενθουσιασμένοι.Ειδικά για το πρώτο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν έχω ιδία άποψη,για να εξηγούμαστε.
Στον πεζόδρομο αυτόν επίσης υπάρχει το πιο παλιό bar της πόλης,το Legend,που δεν έχει αλλάξει διακόσμηση από τις αρχές '80 και παίζει southern rock/Skynyrd etc,όπως επίσης,δίπλα του ακριβώς το ΜΟΝΚ,με indie/altrenative μουσικές από DJ.Νταξ,καλό.
Τώρα,προτού φτάσεις στην πλατεία,πέφτεις επάνω στο Las Ramblas.Και εκεί θα κάνεις στάση.Όχι γιατί μου αρέσει σαν μαγαζί,είναι ίσως το πιο πολύβουο και επισκέψιμο μαγαζί στην πόλη.Αλλά,επειδή είσαι Πασόκος και γουστάρεις φλώρικες καταστάσεις τύπου brunch,εκεί θα πας ! Το ίδιο δε μαγαζί φτιάχνει και πέντε-έξι γλυκά που είναι πανάκριβα για το μικροσκοπικό μέγεθός τους (4 ευρώ και),αλλά είναι κα-τα-πλη-κτι-κά.Για μένα που είμαι γλυκατζής,είναι σκέτη φύρα,έχω ξοδέψει πολλά λεφτά σε αυτά.Επίσης έχω φάει φοβερή μπαγκέτα με μπέικον και φοβερό κρουασάν βουτύρου.Έχει και υποκατάστημα,μόνο για γλυκά και Κleinigkeiten,στην Ασκληπιού και Κούμα,στην πλατεία Ταχυδρομείου.
Βάζω δε στοίχημα ότι θα σου αρέσει και σαν μαγαζί.

Τώρα,είσαι στη μέση της Κεντρικής Πλατείας και απέναντί σου βλέπεις το Public.Μέσα εκεί είναι ένας πεζόδρομος,η Μαρίνου Αντύπα.Πάνω από το Public είναι μία μεγάλη οικοδομή και στον τελευταίο όροφο λειτουργεί ένα κυριλέ ρεστοράν γευσιγνωσίας,Επικουρος5,κάτι τέτοιο.Επειδή είσαι της άρχουσας Τάξης,θα σου έλεγα να πας,ειδικά αν συνοδεύεσαι και μετά να γράψεις και για μας καμμιά κριτική :003: Η είσοδος είναι επί της Μαρίνου Αντύπα.
Η οποία είναι κι αυτή γεμάτη μαγαζιά,τα προσπερνάς,φτάνεις στην Παπακυριαζή (πεζόδρομος),κάνεις ελαφρώς δεξιά και αμέσως αριστερά και βρίσκεσαι μπροστά σε μία διασταύρωση πεζοδρόμων.
Δεξιά σου η Φρίξου,με πρώτη μούρη μπροστά το Estrella,ένα brunchάδικο/καφέ/ρεστοράν.Απέναντι ένα άλλο,πιο κάτω το Vintage bar.Απέναντι η Λατέρνα,μεζεδοπωλείο,μην τολμήσεις,ρακόμελο αλέρτ.
Αριστερά σου η Δευκαλίωνος,με πρώτο μπροστά το Le Coq,πολύ ωραίο και καλόγουστο καφέ με φοβερή ηχητική μέσα.Πολύ ωραίο μαγαζί (φοβερές καρέκλες),κάτσε να πιεις καφέ.Παρακάτω κάτι βλαχοκυριλέ,το Κιού πως το λένε,απέναντι το Αλομπάρ.Εκεί έχω παίξει άπειρες φορές μουσική πριν κάποια χρόνια,τώρα δεν πάω πια.Δίπλα του ακριβώς το Τρανζίστορ,ψιλοκαλό,αλλά το προσπερνάς.
(Ανάμεσα από αυτά τα δύο άνοιξε ένα brunchάδικο εντελώς γαλλικού στυλ,που βομβαρδίζει κυριολεκτικά,αλλά δεν πρόκειται να πάω ποτέ εκεί,πολύ έξω από τα νερά μου.Ίσως να σου αρέσει,δεν ξέρω)
Φτάνεις στον πεζόδρομο της Πατρόκλου,βγαίνεις στην Μεγάλου Αλεξάνδρου,στρίβεις δεξιά και αμέσως μετά ξανά δεξιΆ,στην Κουμουνδούρου.Εκεί βρίσκεται το Modi (από το Modigliani) ένα πάρα πολύ καλόγουστο μαγαζί και όχι τυχαία.Τώρα έχει πάρει και έναν χώρο ακριβώς απέναντι,τον έχει κάνει και αυτόν φοβερό.Θα σου πρότεινα να πας για έναν γρήγορο καφέ και για τη βόλτα γενικώς.

(to be continued)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών