Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 02 Φεβ 2023, 18:35

Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:27

Από που προκύπτει ότι ο/η Bic γνωριζόμαστε, επειδή με ρώτησε αν η Λευκάδα είναι νησί;
από πουθενά δεν προκύπτει, να το τονίσουμε αυτό, είναι μία αυθαίρετη σκέψη καθότι έχω καλπάζουσα φαντασία και επειδή με το πού γράφτηκε καπάκι με σένα την έπεσε στον χέλλη αδικαιολόγητα

και τώρα ήταν σαν αυτά τα ζευγάρια-πρώην φίλοι που δεν έχουν πει ακόμα την παρέα ότι τα έχουνε και προσποιούνται τους χαλαρούς αλλά ανταλλάζουν ατάκες που παραπέμπουν σε ένοχα μυστικά, τύπου είχατε πάει μαζί στο νησί και αυτός ενώ σε είχε αγκαλίτσα στην θάλασσα ενώ του έφτυνες νερό τρυφερά και σας ανεβοκατέβαζε το κύμα, έλεγε ότι θα σε αφήσει εκεί και για αυτό εσύ πόσταρες:
Ναι βεβαίως και έχει κορυφαίες παραλίες με πολύ κύμα. Άμα θες να ξεφορτωθείς κάποια, την πας μέσα και την αφήνεις να την παρασύρουν τα νερά του Ιονίου. Στο τσακ την σκαπούλαρα εγώ όταν πήγα.
όχι δεν έχω αμυγδαλωτά, στο άβαταρ αναφερόμουν, αλλά άμα έρθεις στην επόμενη Μασαμπούκα θα τα κρατάω με τους δείκτες ώστε να μοιάζουν για τέτοια :vp5:
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 18:40

αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:35
Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:27

Από που προκύπτει ότι ο/η Bic γνωριζόμαστε, επειδή με ρώτησε αν η Λευκάδα είναι νησί;
από πουθενά δεν προκύπτει, να το τονίσουμε αυτό, είναι μία αυθαίρετη σκέψη καθότι έχω καλπάζουσα φαντασία και επειδή με το πού γράφτηκε καπάκι με σένα την έπεσε στον χέλλη αδικαιολόγητα

και τώρα ήταν σαν αυτά τα ζευγάρια-πρώην φίλοι που δεν έχουν πει ακόμα την παρέα ότι τα έχουνε και προσποιούνται τους χαλαρούς αλλά ανταλλάζουν ατάκες που παραπέμπουν σε ένοχα μυστικά, τύπου είχατε πάει μαζί στο νησί και αυτός ενώ σε είχε αγκαλίτσα στην θάλασσα ενώ του έφτυνες νερό τρυφερά και σας ανεβοκατέβαζε το κύμα, έλεγε ότι θα σε αφήσει εκεί και για αυτό εσύ πόσταρες:
Ναι βεβαίως και έχει κορυφαίες παραλίες με πολύ κύμα. Άμα θες να ξεφορτωθείς κάποια, την πας μέσα και την αφήνεις να την παρασύρουν τα νερά του Ιονίου. Στο τσακ την σκαπούλαρα εγώ όταν πήγα.
όχι δεν έχω αμυγδαλωτά, στο άβαταρ αναφερόμουν, αλλά άμα έρθεις στην επόμενη Μασαμπούκα θα τα κρατάω με τους δείκτες ώστε να μοιάζουν για τέτοια :vp5:
Έχεις όντως φαντασία που καλπάζει, δεν έχω δει ότι την έπεσε στον Χέλλη, αλλά έχεις κάνει λάθος, εγώ δεν την έπεσα στον Χέλλη με το που γράφτηκα, εκείνος με αποπήρε με το καλημέρα, οπότε αγαπημένο μου αμυγδαλωτό μάτι, ο συλλογισμός σου είναι λανθασμένος.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11616
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 02 Φεβ 2023, 18:43

Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:29
Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:12

Εννοείται πως είναι ρε συ, πλάκα τους* κάνω λόγω τρόπου συγκοινωνίας.

* τους = του/της για να είμαστε και σίγουροι.
Μήπως είσαι ΕΣΥ ο Γιαννόπουλος και πας να με βγάλεις άντρα;



I m Giannopoulos!
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 02 Φεβ 2023, 18:43

αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:35
Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:27

Από που προκύπτει ότι ο/η Bic γνωριζόμαστε, επειδή με ρώτησε αν η Λευκάδα είναι νησί;
από πουθενά δεν προκύπτει, να το τονίσουμε αυτό, είναι μία αυθαίρετη σκέψη καθότι έχω καλπάζουσα φαντασία και επειδή με το πού γράφτηκε καπάκι με σένα την έπεσε στον χέλλη αδικαιολόγητα
Για να καταλάβω. Ο Χέλλης που λες, είναι κάποιο αδύναμο και απροστάτευτο παιδάκι του παρόντα χώρου, που τρέχουν λευκοί ιππότες σλας αυτόκλητοι δικηγόροι να υποστηρίξουν όταν κάποιος τους λέει κάτι που δεν αρέσει; Ή κάποιας μορφής μασκότ; Ή κανένα τοτέμ που απαγορεύεται κανείς να αγγίξει;

Ειλικρινά ρωτάω, να ξέρω πώς να κινηθώ από τώρα και στο εξής.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Φεβ 2023, 18:44

Feindflug έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:19
Δεν είναι άσχημη η Θεσσαλονίκη, τύποι.

Απλά είναι κουρασμένη από το να σας γαμάει.
Σαφώς και δεν είναι άσχημη. Και σαφέστερα μπορείς να περάσεις καλά στη Θεσσαλονίκη. Αλλά παραλίες εύκολα προσβάσιμες, σε λίγο χρόνο, δεν έχει. Γιατί κάπου θα τρελλαθούμε τελείως στην τελική. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 18:45

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:43
Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:29
Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:12

Εννοείται πως είναι ρε συ, πλάκα τους* κάνω λόγω τρόπου συγκοινωνίας.

* τους = του/της για να είμαστε και σίγουροι.
Μήπως είσαι ΕΣΥ ο Γιαννόπουλος και πας να με βγάλεις άντρα;



I m Giannopoulos!

Χμμμμ και εσένα έτσι όπως σε βλέπω, του φέρνεις λίγο....
Είμαι σίγουρη ότι είσαι ΕΚΕΙΝΟΣ.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11616
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 02 Φεβ 2023, 18:46

Cecily Anne έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:00
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 16:50
Cecily Anne έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:08
Ποιές κολυμπήθρες μωρέ Γαλή, το μισό Αιγαίο έχει μια άκυρη βαρετή παραλία ολόιδια. Μπορεί και σε καλύτερη κατάσταση, αν δεν είναι πολύ γνωστή και χιλιοκατουρημένη. Δηλαδή μιλάμε για ένα από τα κοινότυπα ελληνικά τοπία. Ο μέσος ψαράς έχει ζουριάνει χταπόδια σε κάτι παρόμοιο και η μέση βουβαλίτσα έχει πετάξει βύζο για γυμνισμό χωρίς έξτρα μάτι.
Στις Κυκλάδες δεν έχει πράσινο στις παραλίες.
Εικόνα
Βρήκες και συ μισή παραλία με κέδρους ...
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Theseus
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: 31 Ιαν 2022, 12:53

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Theseus » 02 Φεβ 2023, 18:49

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:46
Cecily Anne έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:00
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 16:50


Στις Κυκλάδες δεν έχει πράσινο στις παραλίες.
Εικόνα
Βρήκες και συ μισή παραλία με κέδρους ...
Η Νάξος έχει λίγο πράσινο.
Οι υπόλοιπες Κυκλάδες όχι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Φεβ 2023, 18:49

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:46
Cecily Anne έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:00
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 16:50


Στις Κυκλάδες δεν έχει πράσινο στις παραλίες.
Εικόνα
Βρήκες και συ μισή παραλία με κέδρους ...
Οι Κυκλάδες είναι για τον Ερμή που θέλει ξεραϊλα. Οι Σποράδες κλπ για τους άλλους, που θέλουν το πεύκο δίπλα στο κύμα. Για όλους έχει ο μπαχτσές.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 02 Φεβ 2023, 18:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:44
Feindflug έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:19
Δεν είναι άσχημη η Θεσσαλονίκη, τύποι.

Απλά είναι κουρασμένη από το να σας γαμάει.
Σαφώς και δεν είναι άσχημη. Και σαφέστερα μπορείς να περάσεις καλά στη Θεσσαλονίκη. Αλλά παραλίες εύκολα προσβάσιμες, σε λίγο χρόνο, δεν έχει. Γιατί κάπου θα τρελλαθούμε τελείως στην τελική. :lol:
Εύκολα προσβάσιμες και σε μικρό χρόνο, έχει. Δεν λέω καλές, αλλά έχει. Αν πχ μένεις ανατολικά ή έστω κοντά στην περιφερειακή, ώστε να μην φας και μισή ώρα μεσ' στην πόλη, σε 20 λεπτά, το πολύ μισή ώρα είσαι στη θάλασσα. Και δεν αναφέρομαι σε Περαία και τα συναφή που δεν θα έκανα μπάνιο ούτε αν είχα πιάσει φωτιά, αλλά στην Καλλικράτεια για παράδειγμα θα έριχνα μια βουτιά. Μιλάω για αποστάσεις, έτσι; Όχι για ομορφιά σε παραλίες. Μην μπερδευόμαστε...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32937
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Φεβ 2023, 18:56

Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:59
Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ ακόμα είναι τι σχέση έχουν οι παραλίες της Θεσσαλονίκης με τις παραλίες της Χαλκιδικής.

Επειδή ανέβασε το θέμα κάποιος που θεωρεί ως την ομορφότερη πόλη της Ελλάδας τη Νέα Μηχανιώνα; :lol::lol::lol:
Η Χαλκιδική γενικά κι αόριστα, όχι δεν έχει σχέση με τη Θεσσαλονίκη. Απλά, το δυτικό ηπειρωτικό τμήμα της (αν μπορούμε να το πούμε έτσι) και το μεγαλύτερο κομμάτι του πρώτου ποδιού είναι μια γκαζιά από ένα σχετικά μεγάλο τμήμα της Θεσσαλονίκης (σε 20-30 λεπτά μπορείς να πας σε κάποια ανεκτή παραλία, σε μία με μιάμιση ώρα σε κάποιες αρκετά έως πολύ καλές), γι' αυτό και την θεωρούν "δική τους".

Η Μηχανιώνα όμορφη; Από πότε;...
ενω ας πουμε, απο ποια αλλη παραλιακη πολη, σε μιση-μιαμιση ωρα δεν μπορεις να πας σε ανεκτη εως καταπληκτικη παραλια;

περνιεται για προσον της πολης, κατι που συμβαινει σε ολες; ασε που σε παρα πολλες, η καλη παραλια δεν ειναι στα 20-30 λεπτα, αλλα στα 20-30 βηματα. :smt005:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Φεβ 2023, 18:57

Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:44
Feindflug έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:19
Δεν είναι άσχημη η Θεσσαλονίκη, τύποι.

Απλά είναι κουρασμένη από το να σας γαμάει.
Σαφώς και δεν είναι άσχημη. Και σαφέστερα μπορείς να περάσεις καλά στη Θεσσαλονίκη. Αλλά παραλίες εύκολα προσβάσιμες, σε λίγο χρόνο, δεν έχει. Γιατί κάπου θα τρελλαθούμε τελείως στην τελική. :lol:
Εύκολα προσβάσιμες και σε μικρό χρόνο, έχει. Δεν λέω καλές, αλλά έχει. Αν πχ μένεις ανατολικά ή έστω κοντά στην περιφερειακή, ώστε να μην φας και μισή ώρα μεσ' στην πόλη, σε 20 λεπτά, το πολύ μισή ώρα είσαι στη θάλασσα. Και δεν αναφέρομαι σε Περαία και τα συναφή που δεν θα έκανα μπάνιο ούτε αν είχα πιάσει φωτιά, αλλά στην Καλλικράτεια για παράδειγμα θα έριχνα μια βουτιά. Μιλάω για αποστάσεις, έτσι; Όχι για ομορφιά σε παραλίες. Μην μπερδευόμαστε...
Αν μένεις νότια, την κάνεις για Σούνιο. Αν μένεις βόρεια την κάνεις για Μαραθώνα. Αναφέρομαι σε διαδρομές, έτσι;


Κατά τα άλλα, εξαρτάται από την εποχή. Τη φουλ σαιζόν, ακόμη και στις πιο όμορφες παραλίες, οργανωμένες ή ανοργάνωτες γίνεται το έλα να δεις. Μόνον αν παίζει πλωτό, μπορείς να βρεις κάποια ήσυχη.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 02 Φεβ 2023, 18:59

Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:40
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:35
Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:27

Από που προκύπτει ότι ο/η Bic γνωριζόμαστε, επειδή με ρώτησε αν η Λευκάδα είναι νησί;
από πουθενά δεν προκύπτει, να το τονίσουμε αυτό, είναι μία αυθαίρετη σκέψη καθότι έχω καλπάζουσα φαντασία και επειδή με το πού γράφτηκε καπάκι με σένα την έπεσε στον χέλλη αδικαιολόγητα

και τώρα ήταν σαν αυτά τα ζευγάρια-πρώην φίλοι που δεν έχουν πει ακόμα την παρέα ότι τα έχουνε και προσποιούνται τους χαλαρούς αλλά ανταλλάζουν ατάκες που παραπέμπουν σε ένοχα μυστικά, τύπου είχατε πάει μαζί στο νησί και αυτός ενώ σε είχε αγκαλίτσα στην θάλασσα ενώ του έφτυνες νερό τρυφερά και σας ανεβοκατέβαζε το κύμα, έλεγε ότι θα σε αφήσει εκεί και για αυτό εσύ πόσταρες:
Ναι βεβαίως και έχει κορυφαίες παραλίες με πολύ κύμα. Άμα θες να ξεφορτωθείς κάποια, την πας μέσα και την αφήνεις να την παρασύρουν τα νερά του Ιονίου. Στο τσακ την σκαπούλαρα εγώ όταν πήγα.
όχι δεν έχω αμυγδαλωτά, στο άβαταρ αναφερόμουν, αλλά άμα έρθεις στην επόμενη Μασαμπούκα θα τα κρατάω με τους δείκτες ώστε να μοιάζουν για τέτοια :vp5:
Έχεις όντως φαντασία που καλπάζει, δεν έχω δει ότι την έπεσε στον Χέλλη, αλλά έχεις κάνει λάθος, εγώ δεν την έπεσα στον Χέλλη με το που γράφτηκα, εκείνος με αποπήρε με το καλημέρα, οπότε αγαπημένο μου αμυγδαλωτό μάτι, ο συλλογισμός σου είναι λανθασμένος.
Μόλις τελειώσω το μαγείρεμα θα σου εξηγησω
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 19:00

αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:59

Μόλις τελειώσω το μαγείρεμα θα σου εξηγησω
Μαγειρεύεις κιόλας; Μπράβο, σε πάω πολύ.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 02 Φεβ 2023, 19:01

Ασέβαστος έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:56
Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:59
Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ ακόμα είναι τι σχέση έχουν οι παραλίες της Θεσσαλονίκης με τις παραλίες της Χαλκιδικής.

Επειδή ανέβασε το θέμα κάποιος που θεωρεί ως την ομορφότερη πόλη της Ελλάδας τη Νέα Μηχανιώνα; :lol::lol::lol:
Η Χαλκιδική γενικά κι αόριστα, όχι δεν έχει σχέση με τη Θεσσαλονίκη. Απλά, το δυτικό ηπειρωτικό τμήμα της (αν μπορούμε να το πούμε έτσι) και το μεγαλύτερο κομμάτι του πρώτου ποδιού είναι μια γκαζιά από ένα σχετικά μεγάλο τμήμα της Θεσσαλονίκης (σε 20-30 λεπτά μπορείς να πας σε κάποια ανεκτή παραλία, σε μία με μιάμιση ώρα σε κάποιες αρκετά έως πολύ καλές), γι' αυτό και την θεωρούν "δική τους".

Η Μηχανιώνα όμορφη; Από πότε;...
ενω ας πουμε, απο ποια αλλη παραλιακη πολη, σε μιση-μιαμιση ωρα δεν μπορεις να πας σε ανεκτη εως καταπληκτικη παραλια;

περνιεται για προσον της πολης, κατι που συμβαινει σε ολες; ασε που σε παρα πολλες, η καλη παραλια δεν ειναι στα 20-30 λεπτα, αλλα στα 20-30 βηματα. :smt005:
Ποιος είπε ότι είναι κάποιο ιδιαίτερο προσόν της Μπουγατσούπολης, που δεν το έχει άλλη παραλιακή πόλη; Σίγουρα όχι εγώ, εκτός κι αν κάτι μου ξέφυγε. Στη Γαλή απάντησα, που είπε ότι δεν έχει κοντινές και προσβάσιμες παραλίες.

Και ναι, 20 με 30 λεπτά, για να πας σε... "κολυμβίσιμη" θάλασσα από μια πόλη με το μέγεθος της Θεσσαλονίκης (ήτοι, να μην κάνεις μπάνιο εντός ή γύρω του λιμανιού που σίγουρα δεν έχουν οι πόλεις που η καλή θάλασσα βρίσκεται στα 20-30 βήματα), είναι λίγα. Πολύ λίγα...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών