Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 19:02

65 σελίδες και λεπτομερής ανάλυση των παραλιών της Ελλάδας για να πειστούν κάποιοι ότι η Θεσσαλονίκη είναι ή δεν είναι άσχημη.
Αυτό κι αν είναι κάψιμο.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Φεβ 2023, 19:08

EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:48
hellegennes έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:15
Άλλωστε ποια νησιά έχουν πάνω από μια καλή παραλία;
Το καλή είναι και λίγο σχετικό με τα γούστα του καθενός αλλά τα περισσότερα νησιά που έχω πάει θα έλεγα ότι ξεκάθαρα έχουν πάνω από μια ωραία παραλία, συγκεκριμένα: Ρόδος, Σκιάθος, Ζάκυνθος, Κεφαλλονιά, Ιθάκη, βασικά ακόμα και η Ελαφόνησος που είναι μια κουτσουλια είχε κ άλλη ωραία παραλία πλην του Σίμου.
Ρόδο δεν έχω πάει ποτέ, είναι η αλήθεια, αλλά είναι και τεράστια, φαντάζομαι ότι θα έχει αρκετές φυσιολογικές παραλίες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Φεβ 2023, 19:10

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:59
Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ ακόμα είναι τι σχέση έχουν οι παραλίες της Θεσσαλονίκης με τις παραλίες της Χαλκιδικής.

Επειδή ανέβασε το θέμα κάποιος που θεωρεί ως την ομορφότερη πόλη της Ελλάδας τη Νέα Μηχανιώνα; :lol::lol::lol:
Δεν μίλησε κανείς για παραλίες της Θεσσαλονίκης. Δεν έχει ωραίες παραλίες η Θεσσαλονίκη. Για τον πούτσο είναι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Φεβ 2023, 19:12

Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:43
Για να καταλάβω. Ο Χέλλης που λες, είναι κάποιο αδύναμο και απροστάτευτο παιδάκι του παρόντα χώρου, που τρέχουν λευκοί ιππότες σλας αυτόκλητοι δικηγόροι να υποστηρίξουν όταν κάποιος τους λέει κάτι που δεν αρέσει; Ή κάποιας μορφής μασκότ; Ή κανένα τοτέμ που απαγορεύεται κανείς να αγγίξει;
Το τελευταίο. Παρακαλώ μην αγγίζετε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Φεβ 2023, 19:14

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:46

Βρήκες και συ μισή παραλία με κέδρους ...
Έχει κι άλλες αλλά βαριόμουν να ασχοληθώ παραπάνω. Γενικά είμαι σίγουρη ότι 9 στους 10 δεν έχουν ιδέα για τί πράγμα μιλάνε και δεν έχουν μπει στον κόπο ούτε να γκουγκλάρουν.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 02 Φεβ 2023, 19:16

hellegennes έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:12
Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:43
Για να καταλάβω. Ο Χέλλης που λες, είναι κάποιο αδύναμο και απροστάτευτο παιδάκι του παρόντα χώρου, που τρέχουν λευκοί ιππότες σλας αυτόκλητοι δικηγόροι να υποστηρίξουν όταν κάποιος τους λέει κάτι που δεν αρέσει; Ή κάποιας μορφής μασκότ; Ή κανένα τοτέμ που απαγορεύεται κανείς να αγγίξει;
Το τελευταίο. Παρακαλώ μην αγγίζετε.
ΟΚ, ευχαριστώ για τη διευκρίνιση, μπάρμπα*. Να κι ένας άνθρωπος που απαντά φυσιολογικά και δεν μουγκρίζει. ΟΚ, μπορεί να λέει μαλακίες, αλλά απαντά τουλάχιστον.



* "τύπε", "μεγάλε", "κούλη" και κάποια άλλα παίζει να είναι καπαρωμένα, απ' όσο πρόλαβα να διαβάσω παλιότερα ποστ.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 19:18

Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:16
hellegennes έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:12
Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:43
Για να καταλάβω. Ο Χέλλης που λες, είναι κάποιο αδύναμο και απροστάτευτο παιδάκι του παρόντα χώρου, που τρέχουν λευκοί ιππότες σλας αυτόκλητοι δικηγόροι να υποστηρίξουν όταν κάποιος τους λέει κάτι που δεν αρέσει; Ή κάποιας μορφής μασκότ; Ή κανένα τοτέμ που απαγορεύεται κανείς να αγγίξει;
Το τελευταίο. Παρακαλώ μην αγγίζετε.
ΟΚ, ευχαριστώ για τη διευκρίνιση, μπάρμπα*. Να κι ένας άνθρωπος που απαντά φυσιολογικά και δεν μουγκρίζει. ΟΚ, μπορεί να λέει μαλακίες, αλλά απαντά τουλάχιστον.



* "τύπε", "μεγάλε", "κούλη" και κάποια άλλα παίζει να είναι καπαρωμένα, απ' όσο πρόλαβα να διαβάσω παλιότερα ποστ.

Πολύ άγριος/α βγήκες και εσύ μου φαίνεται. Λιγα λογια για τον Χέλη. Τον έχω αγαπήσει με όσα περνάει.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 02 Φεβ 2023, 19:25

Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:18
Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:16
hellegennes έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:12


Το τελευταίο. Παρακαλώ μην αγγίζετε.
ΟΚ, ευχαριστώ για τη διευκρίνιση, μπάρμπα*. Να κι ένας άνθρωπος που απαντά φυσιολογικά και δεν μουγκρίζει. ΟΚ, μπορεί να λέει μαλακίες, αλλά απαντά τουλάχιστον.



* "τύπε", "μεγάλε", "κούλη" και κάποια άλλα παίζει να είναι καπαρωμένα, απ' όσο πρόλαβα να διαβάσω παλιότερα ποστ.

Πολύ άγριος/α βγήκες και εσύ μου φαίνεται. Λιγα λογια για τον Χέλη. Τον έχω αγαπήσει με όσα περνάει.
Α, δεν έχω πρόβλημα με τον Χέλη (τελικά είναι Χέλης ή Χέλλης;). Μια χαρά μπάρμπας μου φαίνεται, απλά όταν αποφάσισα να κάνω το πρώτο μου ποστ έπεσα στο φρεσκο-ανοιγμένο νήμα του για τον γείτονα και κάτι μου έκανε κλικ ότι είναι κομματάκι ρατσιστής. Μπορεί να έπεσα έξω, δεν ξέρω, αλλά έτσι μου φάνηκε.

Κι εσύ γιατί τον αγαπάς; Και τι περνάει; Και γιατί τα λες δημόσια αυτά; Τα τραβάει ο οργανισμός σου μου φαίνεται, ν' αρχίσει νέος γύρος ερευνών απ' τον ντετέκτιβ του χώρου, αν έχεις σχέση και με τον Χέλλη εκτός από μένα και τον Γιαννόπουλο (που σίγουρα έχεις).
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 02 Φεβ 2023, 19:26

Α, και είμαι "Ο", όχι "Η". Last time I checked, τουλάχιστον.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9237
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 02 Φεβ 2023, 19:28

Πωπώ τι αέρας ανανέωσης είναι αυτός στον χώρο; Δεν προλαβαίνει ο Μένιος να ασχοληθεί με την Δανάη!
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11551
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 02 Φεβ 2023, 19:35

Cecily Anne έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:14
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:46

Βρήκες και συ μισή παραλία με κέδρους ...
Έχει κι άλλες αλλά βαριόμουν να ασχοληθώ παραπάνω. Γενικά είμαι σίγουρη ότι 9 στους 10 δεν έχουν ιδέα για τί πράγμα μιλάνε και δεν έχουν μπει στον κόπο ούτε να γκουγκλάρουν.
Πάντως δε θέλω να σε σοκάρω, αλλά οι Κυκλάδες δε φημίζονται για το πράσινο τους στις παραλίες.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 19:48

Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:25
Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:18
Bic έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:16

ΟΚ, ευχαριστώ για τη διευκρίνιση, μπάρμπα*. Να κι ένας άνθρωπος που απαντά φυσιολογικά και δεν μουγκρίζει. ΟΚ, μπορεί να λέει μαλακίες, αλλά απαντά τουλάχιστον.



* "τύπε", "μεγάλε", "κούλη" και κάποια άλλα παίζει να είναι καπαρωμένα, απ' όσο πρόλαβα να διαβάσω παλιότερα ποστ.

Πολύ άγριος/α βγήκες και εσύ μου φαίνεται. Λιγα λογια για τον Χέλη. Τον έχω αγαπήσει με όσα περνάει.
Α, δεν έχω πρόβλημα με τον Χέλη (τελικά είναι Χέλης ή Χέλλης;). Μια χαρά μπάρμπας μου φαίνεται, απλά όταν αποφάσισα να κάνω το πρώτο μου ποστ έπεσα στο φρεσκο-ανοιγμένο νήμα του για τον γείτονα και κάτι μου έκανε κλικ ότι είναι κομματάκι ρατσιστής. Μπορεί να έπεσα έξω, δεν ξέρω, αλλά έτσι μου φάνηκε.

Κι εσύ γιατί τον αγαπάς; Και τι περνάει; Και γιατί τα λες δημόσια αυτά; Τα τραβάει ο οργανισμός σου μου φαίνεται, ν' αρχίσει νέος γύρος ερευνών απ' τον ντετέκτιβ του χώρου, αν έχεις σχέση και με τον Χέλλη εκτός από μένα και τον Γιαννόπουλο (που σίγουρα έχεις).
Εξαρτάται τι είδους σχέση εννοείς. Πάντως μου έχει κάνει κλικ και θέλω να τον γνωρίσω. Και τον Γιαννόπουλο το ίδιο. Για σένα δεν είμαι και πολύ σίγουρη, θα δείξει.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 19:49

Bazoomba έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:28
Πωπώ τι αέρας ανανέωσης είναι αυτός στον χώρο; Δεν προλαβαίνει ο Μένιος να ασχοληθεί με την Δανάη!
Μια μετάφραση παρακαλώ;

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Φεβ 2023, 19:49

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:35
Cecily Anne έγραψε:
02 Φεβ 2023, 19:14
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 18:46

Βρήκες και συ μισή παραλία με κέδρους ...
Έχει κι άλλες αλλά βαριόμουν να ασχοληθώ παραπάνω. Γενικά είμαι σίγουρη ότι 9 στους 10 δεν έχουν ιδέα για τί πράγμα μιλάνε και δεν έχουν μπει στον κόπο ούτε να γκουγκλάρουν.
Πάντως δε θέλω να σε σοκάρω, αλλά οι Κυκλάδες δε φημίζονται για το πράσινο τους στις παραλίες.
Oύτε εγώ θέλω να σε σοκάρω, αλλά ακόμα και στην Κίμωλο θα βρεις αρκετούς κόλπους πράσινους μέχρι τη θάλασσα. :102:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23320
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γτι η Θεσσαλονίκη είναι τόσο άσχημη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Φεβ 2023, 19:52

Γι'αυτό οι Κυκλάδες είναι λατρεμένες.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών