Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Φεβ 2023, 22:13

Καραμελίτσα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 21:57
Kauldron έγραψε:
08 Φεβ 2023, 21:54
Καραμελίτσα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 21:52
Εγώ να αφήσω αυτό εδώ.

Εικόνα
Έχεις δοκιμάσει?
Δεν βρίσκω, αλλά θα πάρω όταν βρω. Γενικά τρώω σκονοπρωτεϊνη μπόλικη.
Κι εγώ τρώω τέτοια, milk and cookies.
Πρωτεΐνη ορού γάλακτος.
sharp έγραψε:
08 Φεβ 2023, 22:06
Kauldron έγραψε:
08 Φεβ 2023, 21:54
Καραμελίτσα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 21:52
Εγώ να αφήσω αυτό εδώ.

Εικόνα
Έχεις δοκιμάσει?
Αυτές εδώ τρώνε και τους αρέσει.
Φτάνει να μην δεις το βίντεο

:o:-?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9245
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 08 Φεβ 2023, 22:25

Πωπω, σκέφτομαι την κόρη του πρωθυπουργού μας, τη διοικήτρια νοσοκομείων εννοώ, να είναι πρωθυπουργός το 2053 και να αποφασίζει να εντάξει τους γρύλλους στο καλάθι της νοικοκυράς.
Z

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21767
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 08 Φεβ 2023, 22:32

Kauldron έγραψε:
08 Φεβ 2023, 22:13

:o:-?
Αν σού άρεσε, δες κι αυτό

“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 08 Φεβ 2023, 22:50

Εκτωρ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 00:31
Δε σιχαίνομαι, αλλά έχω ηθικό κόλλημα να φάω ζωντανά πλάσματα.
Ωχ
Υποθέτω ότι ούτε υγειονομικό καθαρισμό θα επιτρέπεις εκεί που μένεις (για ποντίκια, κατσαρίδες, μυρμήγκια κλπ), διότι φόνος αυτών που δεν τρως.

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43997
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 08 Φεβ 2023, 23:00

O I έγραψε:
08 Φεβ 2023, 22:50
Εκτωρ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 00:31
Δε σιχαίνομαι, αλλά έχω ηθικό κόλλημα να φάω ζωντανά πλάσματα.
Ωχ
Υποθέτω ότι ούτε υγειονομικό καθαρισμό θα επιτρέπεις εκεί που μένεις (για ποντίκια, κατσαρίδες, μυρμήγκια κλπ), διότι φόνος αυτών που δεν τρως.

.,
Δεν είπε ότι δεν τρώει, είπε ότι έχει ηθικό κόλλημα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 08 Φεβ 2023, 23:27

O I έγραψε:
08 Φεβ 2023, 22:50
Εκτωρ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 00:31
Δε σιχαίνομαι, αλλά έχω ηθικό κόλλημα να φάω ζωντανά πλάσματα.
Ωχ
Υποθέτω ότι ούτε υγειονομικό καθαρισμό θα επιτρέπεις εκεί που μένεις (για ποντίκια, κατσαρίδες, μυρμήγκια κλπ), διότι φόνος αυτών που δεν τρως.

.,
Κάποτε βρήκα ένα ποντίκι, το κυνηγούσα όλη νύχτα σχεδόν μέχρι να το καταφέρω να βγει στο δρόμο.

Πλάκα πλάκα, αν πιάσει το σπίτι μια αγέλη ποντίκια, δεν ξέρω τι θα κάνω.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5162
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 09 Φεβ 2023, 11:51

Green Dragon έγραψε:
08 Φεβ 2023, 13:43
SpoilerShow
Leporello έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:52
AlienWay έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:33
Το πρόβλημα παίδες, δεν είναι ότι θα φάμε μαμούνια.

Το πρόβλημα είναι ότι το κρέας θα γίνει είδος πολυτελείας που θα το τρώνε οι πλούσιοι.

Τα μαμούνια θα είναι για τη πλέμπα.
Και λοιπόν; Ηδη το κρέας είναι ακριβό γιά το μεγαλύτερο μέρος τής ανθρωπότητας. Αν μέσω των εντόμων γίνει προσιτό σε όλους, το κέρδος θα είναι πολύ μεγάλο. Σαν παρενέργεια, αν το κρέας των εντόμων έχει μεγαλύτερη ζήτηση από των βοοειδών, η κτηνοτροφική δραστηριότητα θα περιορισθεί και όντως η τιμή του βόειου κρέατος θα αυξηθεί και θα είναι προσιτό γιά λιγότερους ανθρώπους απ'ό,τι είναι σήμερα. Μικρή η ζημιά σε σχέση με το κέρδος του φθηνού κρέατος γιά όλους.
Και τι με κόφτει εμένα ρε μεγάλε αν έχει πρόσβαση ο Πακιστανός ή δεν ξέρω και γω ποιός; Εμένα με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση εγώ. Επειδή έτσι αποφάσισε ο Σβαμπ; Τρέχα να τον προσκυνήσεις.
εθνολαϊκισμός σε όλο του το μεγαλείο.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20866
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 09 Φεβ 2023, 11:54

Bill Hicks έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:51
Green Dragon έγραψε:
08 Φεβ 2023, 13:43
SpoilerShow
Leporello έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:52
Και λοιπόν; Ηδη το κρέας είναι ακριβό γιά το μεγαλύτερο μέρος τής ανθρωπότητας. Αν μέσω των εντόμων γίνει προσιτό σε όλους, το κέρδος θα είναι πολύ μεγάλο. Σαν παρενέργεια, αν το κρέας των εντόμων έχει μεγαλύτερη ζήτηση από των βοοειδών, η κτηνοτροφική δραστηριότητα θα περιορισθεί και όντως η τιμή του βόειου κρέατος θα αυξηθεί και θα είναι προσιτό γιά λιγότερους ανθρώπους απ'ό,τι είναι σήμερα. Μικρή η ζημιά σε σχέση με το κέρδος του φθηνού κρέατος γιά όλους.
Και τι με κόφτει εμένα ρε μεγάλε αν έχει πρόσβαση ο Πακιστανός ή δεν ξέρω και γω ποιός; Εμένα με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση εγώ. Επειδή έτσι αποφάσισε ο Σβαμπ; Τρέχα να τον προσκυνήσεις.
εθνολαϊκισμός σε όλο του το μεγαλείο.
Καλά ναι βρήκαμε μια λέξη-παπάτζα και την κοτσάρουμε κάθε φορά που μας χαλάει το αφήγημα για να νιώθουμε καλύτερα.

You will own nothing and you will be happy - κανονικό βίντεο του WEF, είπες τίποτα;

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2918
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 09 Φεβ 2023, 12:09

Bill Hicks έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:51
Green Dragon έγραψε:
08 Φεβ 2023, 13:43
SpoilerShow
Leporello έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:52
Και λοιπόν; Ηδη το κρέας είναι ακριβό γιά το μεγαλύτερο μέρος τής ανθρωπότητας. Αν μέσω των εντόμων γίνει προσιτό σε όλους, το κέρδος θα είναι πολύ μεγάλο. Σαν παρενέργεια, αν το κρέας των εντόμων έχει μεγαλύτερη ζήτηση από των βοοειδών, η κτηνοτροφική δραστηριότητα θα περιορισθεί και όντως η τιμή του βόειου κρέατος θα αυξηθεί και θα είναι προσιτό γιά λιγότερους ανθρώπους απ'ό,τι είναι σήμερα. Μικρή η ζημιά σε σχέση με το κέρδος του φθηνού κρέατος γιά όλους.
Και τι με κόφτει εμένα ρε μεγάλε αν έχει πρόσβαση ο Πακιστανός ή δεν ξέρω και γω ποιός; Εμένα με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση εγώ. Επειδή έτσι αποφάσισε ο Σβαμπ; Τρέχα να τον προσκυνήσεις.
εθνολαϊκισμός σε όλο του το μεγαλείο.
εσυ ας πούμε δεν κοιμάσαι στο σπίτι σου τα βράδια από τις τύψεις που υπάρχουν άστεγοι συμπατριώτες σου μάλιστα, στην περιοχή σου.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2918
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 09 Φεβ 2023, 12:10

εδώ είναι το νήμα που πανηγυρίζουν οι προοδευτικοί για την πρόοδο να μην μπορούμε να φάμε κρέας αλλά έντομα. μεγάλη επιτυχία της προοδου.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5162
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 09 Φεβ 2023, 12:12

Green Dragon έγραψε:
08 Φεβ 2023, 13:52
SpoilerShow
Bill Hicks έγραψε:
08 Φεβ 2023, 12:06
Green Dragon έγραψε:
07 Φεβ 2023, 11:06


Το ότι είναι σιχαμένα και αηδιαστικά τα έντομα δεν είναι σοβαρός λόγος;
όσο σιχαμένα και αηδιαστικά είναι τα οστρακοειδή για πολλούς.

το κεφαλοτσουφλόζουμο αυτού τού γαριδοειδούς το τρώμε στην ΕΕ από το 2017. :D

ΕικόναΕικόνα
https://eur-lex.europa.eu/eli/reg_impl/2017/2470/oj
Οι γαρίδες είναι αρθρόποδα, όχι οστρακοειδή (αηδία και τα οστρακοειδή). Το πρόβλημα είναι ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ η επιβολή! Ακριβώς όπως και στον δικαιωματισμό. Εμένα δεν με ενδιαφέρει αν κάποιος λέει ότι είναι αντρόγυνος ή non-binary ή ότι άλλη τρέλα κατεβάσει το κεφάλι του, με ενοχλεί όταν επιβάλλεται ΣΕ ΜΕΝΑ πως θα τον αποκαλώ και τι θα τον θεωρώ. Ομοίως, όποιος γουστάρει να φάει μαμούνια, να φάει, κανένα πρόβλημα! Αλλά όχι αν υπάρχει συγκεκριμένο σχέδιο περιορισμού της κτηνοτροφίας και προπαγάνδας για να τρώμε μαμούνια!
ναι, μαλακία έγραψα για οστρακοειδή, αλλά το νόημα το ίδιο. σχετικά με το θέμα κανείς δεν θα σ'επιβάλλει να φας σκουλήκια, ούτε θα στα ταΐζουν μυστικά και ανεξέλεγκτα. προφανώς υπάρχουν κανονισμοί για το πώς χρησιμοποιείται και αναγράφεται, οπότε απλά θα κοιτάς τα συστατικά για να τα αποφεύγεις, όπως κάνεις για όλα τα άλλα που υποθέτω αποφεύγεις.

Εικόνα

για το άλλο που λές, δεν επιβάλλεται ΣΕ ΣΕΝΑ τίποτα, απλά απαγορεύεται να τον αποκαλείς ξεφωνημένο τραβέλι.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Φεβ 2023, 12:27

Bill Hicks έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:12
για το άλλο που λές, δεν επιβάλλεται ΣΕ ΣΕΝΑ τίποτα, απλά απαγορεύεται να τον αποκαλείς ξεφωνημένο τραβέλι.
Και σ' αυτό μαλακίες έγραψες. Ξεφωνημένο τραβέλι απαγορευόταν να τον πεις πριν, είχαμε νόμους γι' αυτά. Αυτό που ονομάζει επιβολή ο συμφορουμίτης είναι να απαιτείται να αποκαλεί άντρα μια γυναίκα ή γυναίκα έναν άντρα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5162
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 09 Φεβ 2023, 12:51

Green Dragon έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:54
SpoilerShow
Bill Hicks έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:51
Green Dragon έγραψε:
08 Φεβ 2023, 13:43
SpoilerShow
Και τι με κόφτει εμένα ρε μεγάλε αν έχει πρόσβαση ο Πακιστανός ή δεν ξέρω και γω ποιός; Εμένα με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση εγώ. Επειδή έτσι αποφάσισε ο Σβαμπ; Τρέχα να τον προσκυνήσεις.
εθνολαϊκισμός σε όλο του το μεγαλείο.
Καλά ναι βρήκαμε μια λέξη-παπάτζα και την κοτσάρουμε κάθε φορά που μας χαλάει το αφήγημα για να νιώθουμε καλύτερα.

You will own nothing and you will be happy - κανονικό βίντεο του WEF, είπες τίποτα;
ΛΟΛ ναι, είπα: ένα φανταστικό σενάριο από ένα blogpost έγινε σκοπός τής παγκοσμιοποίησης που σάς σοιχειώνει. :smt005:

βασικά ό,τι πίπα ακουστεί από WEF γίνεται σκοπός τής παγκοσμιοποίησης.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5162
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 09 Φεβ 2023, 12:52

Dorian έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:09
Bill Hicks έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:51
Green Dragon έγραψε:
08 Φεβ 2023, 13:43
SpoilerShow
Και τι με κόφτει εμένα ρε μεγάλε αν έχει πρόσβαση ο Πακιστανός ή δεν ξέρω και γω ποιός; Εμένα με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση εγώ. Επειδή έτσι αποφάσισε ο Σβαμπ; Τρέχα να τον προσκυνήσεις.
εθνολαϊκισμός σε όλο του το μεγαλείο.
εσυ ας πούμε δεν κοιμάσαι στο σπίτι σου τα βράδια από τις τύψεις που υπάρχουν άστεγοι συμπατριώτες σου μάλιστα, στην περιοχή σου.
υπερθεματίζεις; :lol:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5162
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ετοιμάζονται να μας ταΐσουν έντομα οι Ευρωπέηδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 09 Φεβ 2023, 12:54

hellegennes έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:27
Bill Hicks έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:12
για το άλλο που λές, δεν επιβάλλεται ΣΕ ΣΕΝΑ τίποτα, απλά απαγορεύεται να τον αποκαλείς ξεφωνημένο τραβέλι.
Και σ' αυτό μαλακίες έγραψες. Ξεφωνημένο τραβέλι απαγορευόταν να τον πεις πριν, είχαμε νόμους γι' αυτά. Αυτό που ονομάζει επιβολή ο συμφορουμίτης είναι να απαιτείται να αποκαλεί άντρα μια γυναίκα ή γυναίκα έναν άντρα.
πού και από ποιον απαιτείται; έχει πολλά πάρε-δώσε με τραβέλια ο συμφορουμίτης;
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών