Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 09 Φεβ 2023, 11:56

Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:49
Ναύτης έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:37
Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:34

Η μούφα δηλαδή αφορά στο ότι θα ηγηθεί η Λιάνη, όχι στην πιθανότητα δημιουργίας του αμιγώς ανδρεϊκού (ΑΑ για συντομία, όπως ανώνυμοι αλκοολικοί, αμετανόητοι ανδρεϊκοί κλπ), έτσι;
Η μούφα συνίσταται στο ότι η Λιάνη ΔΕΝ ιδρύει κόμμα, ΔΕΝ θα ανακοινώσει την ίδρυση κόμματος, ΔΕΝ θα ηγηθεί κόμματος, ΔΕΝ θα παραστεί καν στην ιδρυτική εκδήλωση του κόμματος που ιδρύουν κάποιοι άλλοι.
Τι δεν κατάλαβες;
Τι να σου πω ρε φίλε, το άρθρο έτσι έγραφε, έτσι το έβαλα. Δεν το έψαξα τόσο όσο εσύ σε facebook, twitter και δεν ξέρω 'γω που αλλού έχει ποστάρει ο Ευσταθίου, να δω τι ακριβώς είπε. Ή έστω, τι είπε σήμερα, για χθες και πίσω δεν ξέρω. Άλλωστε, κι ο ίδιος στο link που έβαλες λέει:
Ωστόσο αν και μέχρι τώρα θεωρείτο πως το κόμμα ιδρύεται υπό τη σκέπη της αγαπημένης μου φίλης Δήμητρα Λιάνη Παπανδρέου, σήμερα το πρωί δηλώνεται αρμοδίως πως η ίδια δεν αποδέχεται το ρόλο και την ευθύνη της επικεφαλής, όπως της είχε προταθεί. Διάκειται ευμενώς στην όλη προσπάθεια, αλλά θα λάβει τις αποφάσεις της για ενεργό συμμετοχή της σε επόμενο χρόνο και δεν θα παραστεί στη σημερινή ιδρυτική εκδήλωση.
... άρα από κάποιους θεωρείτο (μέχρι σήμερα το πρωί) ότι το κόμμα το ιδρύει η Λιάνη.

Παρεμπιπτόντως, γιατί μου τσιτώνεις και φωνάζεις; Αν σ' ενοχλεί κάτι, όπως εκείνο το "αμετανόητοι ανδρεϊκοί" που έγραψα, να το σβήσω βρε αδερφέ...
Μα εγώ δεν είπα κάτι για σένα, για το πρώτο φλέμα έγραψα.
Η πλάκα είναι ότι έχουν παραθέσει στο άρθρο την αρχική δημοσίευση του Ευσταθίου, αλλά στα παπάρια τους. Γιατί τα αρδάκια να γράψουν την πραγματική πληροφορία, δηλαδή ότι κάποιοι (θα) ιδρύσουν ένα παπανδρεϊκό κόμμα και ενδεχομένως θα συμμετάσχει σ' αυτό και η Λιάνη, κι όχι ένα clickbait παπάρι;
btw νομίζω τον τίτλο πρέπει να τον διορθώσεις. Αν θες δηλαδή.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 09 Φεβ 2023, 12:00

Ναύτης έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:56
Μα εγώ δεν είπα κάτι για σένα, για το πρώτο φλέμα έγραψα.
Η πλάκα είναι ότι έχουν παραθέσει στο άρθρο την αρχική δημοσίευση του Ευσταθίου, αλλά στα παπάρια τους. Γιατί τα αρδάκια να γράψουν την πραγματική πληροφορία, δηλαδή ότι κάποιοι (θα) ιδρύσουν ένα παπανδρεϊκό κόμμα και ενδεχομένως θα συμμετάσχει σ' αυτό και η Λιάνη, κι όχι ένα clickbait παπάρι;
ΟΚ, απλά με ρώτησες τι δεν κατάλαβα, γι' αυτό και η απάντηση.
Ναύτης έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:56
btw νομίζω τον τίτλο πρέπει να τον διορθώσεις. Αν θες δηλαδή.
Fixed (πιστεύω).
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 09 Φεβ 2023, 12:01

Αρίστος έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:54
Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:50
Μεγάλες στιγμές.

:smt038
Απορώ και πώς θα το λένε για συντομία, το Δημοκρατική Πατριωτική Ενότητα. ΔΗ.ΠΑΤ.Ε.; Όπως θα λέγανε στο χωριό μου, δηπατε να... ;


Εμεις το ιδιο ονομα το λεγαμε ΔΗ.Π.Ε.

.
Δεν το κατοχυρώσατε όμως και σας το έφαγαν. Αυτοί έχουν και το ΑΑ βέβαια, ως εναλλακτική λύση...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Φεβ 2023, 12:01

Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:49
Ναύτης έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:37
Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:34

Η μούφα δηλαδή αφορά στο ότι θα ηγηθεί η Λιάνη, όχι στην πιθανότητα δημιουργίας του αμιγώς ανδρεϊκού (ΑΑ για συντομία, όπως ανώνυμοι αλκοολικοί, αμετανόητοι ανδρεϊκοί κλπ), έτσι;
Η μούφα συνίσταται στο ότι η Λιάνη ΔΕΝ ιδρύει κόμμα, ΔΕΝ θα ανακοινώσει την ίδρυση κόμματος, ΔΕΝ θα ηγηθεί κόμματος, ΔΕΝ θα παραστεί καν στην ιδρυτική εκδήλωση του κόμματος που ιδρύουν κάποιοι άλλοι.
Τι δεν κατάλαβες;
Τι να σου πω ρε φίλε, το άρθρο έτσι έγραφε, έτσι το έβαλα. Δεν το έψαξα τόσο όσο εσύ σε facebook, twitter και δεν ξέρω 'γω που αλλού έχει ποστάρει ο Ευσταθίου, να δω τι ακριβώς είπε. Ή έστω, τι είπε σήμερα, για χθες και πίσω δεν ξέρω. Άλλωστε, κι ο ίδιος στο link που έβαλες λέει:
Ωστόσο αν και μέχρι τώρα θεωρείτο πως το κόμμα ιδρύεται υπό τη σκέπη της αγαπημένης μου φίλης Δήμητρα Λιάνη Παπανδρέου, σήμερα το πρωί δηλώνεται αρμοδίως πως η ίδια δεν αποδέχεται το ρόλο και την ευθύνη της επικεφαλής, όπως της είχε προταθεί. Διάκειται ευμενώς στην όλη προσπάθεια, αλλά θα λάβει τις αποφάσεις της για ενεργό συμμετοχή της σε επόμενο χρόνο και δεν θα παραστεί στη σημερινή ιδρυτική εκδήλωση.
... άρα από κάποιους θεωρείτο (μέχρι σήμερα το πρωί) ότι το κόμμα το ιδρύει η Λιάνη.

Παρεμπιπτόντως, γιατί μου τσιτώνεις και φωνάζεις; Αν σ' ενοχλεί κάτι, όπως εκείνο το "αμετανόητοι ανδρεϊκοί" που έγραψα, να το σβήσω βρε αδερφέ...

Στο beef μεταξύ bic και ναύτη :-?

εγω στέκομαι στο πλευρό του bic :smt038
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 09 Φεβ 2023, 12:03

Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:00
Ναύτης έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:56
Μα εγώ δεν είπα κάτι για σένα, για το πρώτο φλέμα έγραψα.
Η πλάκα είναι ότι έχουν παραθέσει στο άρθρο την αρχική δημοσίευση του Ευσταθίου, αλλά στα παπάρια τους. Γιατί τα αρδάκια να γράψουν την πραγματική πληροφορία, δηλαδή ότι κάποιοι (θα) ιδρύσουν ένα παπανδρεϊκό κόμμα και ενδεχομένως θα συμμετάσχει σ' αυτό και η Λιάνη, κι όχι ένα clickbait παπάρι;
ΟΚ, απλά με ρώτησες τι δεν κατάλαβα, γι' αυτό και η απάντηση.
Νόμιζα ότι ήταν προφανές.
Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:00
Ναύτης έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:56
btw νομίζω τον τίτλο πρέπει να τον διορθώσεις. Αν θες δηλαδή.
Fixed (πιστεύω).
:lol: ΟΚ

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 09 Φεβ 2023, 12:04

Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:01
Αρίστος έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:54
Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:53

Απορώ και πώς θα το λένε για συντομία, το Δημοκρατική Πατριωτική Ενότητα. ΔΗ.ΠΑΤ.Ε.; Όπως θα λέγανε στο χωριό μου, δηπατε να... ;


Εμεις το ιδιο ονομα το λεγαμε ΔΗ.Π.Ε.

.
Δεν το κατοχυρώσατε όμως και σας το έφαγαν. Αυτοί έχουν και το ΑΑ βέβαια, ως εναλλακτική λύση...


Δεν το αντιμετωπιζω οτι μας το εφαγαν, χαιρομαι αν το ονομα που εγω σκεφτηκα γινει διασημο εστω και αν δεν παρω δεκαρα.

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 09 Φεβ 2023, 12:16

georgebi έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:01
Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:49
Ναύτης έγραψε:
09 Φεβ 2023, 11:37

Η μούφα συνίσταται στο ότι η Λιάνη ΔΕΝ ιδρύει κόμμα, ΔΕΝ θα ανακοινώσει την ίδρυση κόμματος, ΔΕΝ θα ηγηθεί κόμματος, ΔΕΝ θα παραστεί καν στην ιδρυτική εκδήλωση του κόμματος που ιδρύουν κάποιοι άλλοι.
Τι δεν κατάλαβες;
Τι να σου πω ρε φίλε, το άρθρο έτσι έγραφε, έτσι το έβαλα. Δεν το έψαξα τόσο όσο εσύ σε facebook, twitter και δεν ξέρω 'γω που αλλού έχει ποστάρει ο Ευσταθίου, να δω τι ακριβώς είπε. Ή έστω, τι είπε σήμερα, για χθες και πίσω δεν ξέρω. Άλλωστε, κι ο ίδιος στο link που έβαλες λέει:
Ωστόσο αν και μέχρι τώρα θεωρείτο πως το κόμμα ιδρύεται υπό τη σκέπη της αγαπημένης μου φίλης Δήμητρα Λιάνη Παπανδρέου, σήμερα το πρωί δηλώνεται αρμοδίως πως η ίδια δεν αποδέχεται το ρόλο και την ευθύνη της επικεφαλής, όπως της είχε προταθεί. Διάκειται ευμενώς στην όλη προσπάθεια, αλλά θα λάβει τις αποφάσεις της για ενεργό συμμετοχή της σε επόμενο χρόνο και δεν θα παραστεί στη σημερινή ιδρυτική εκδήλωση.
... άρα από κάποιους θεωρείτο (μέχρι σήμερα το πρωί) ότι το κόμμα το ιδρύει η Λιάνη.

Παρεμπιπτόντως, γιατί μου τσιτώνεις και φωνάζεις; Αν σ' ενοχλεί κάτι, όπως εκείνο το "αμετανόητοι ανδρεϊκοί" που έγραψα, να το σβήσω βρε αδερφέ...

Στο beef μεταξύ bic και ναύτη :-?

εγω στέκομαι στο πλευρό του bic :smt038
:lol:

Κανένα beef. Λίγο τσιτωμένος μου φάνηκε, αλλά όλα οκ, μάλλον έκρινα λάθος (τα προβλήματα του γραπτού λόγου, βλέπεις).
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Φεβ 2023, 12:37

Bic έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:16
georgebi έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:01
:lol:

Κανένα beef. Λίγο τσιτωμένος μου φάνηκε, αλλά όλα οκ, μάλλον έκρινα λάθος (τα προβλήματα του γραπτού λόγου, βλέπεις).
Eτσι τσιτώνει ο Ναυτης..... αλλά μετα του περνάει

Κατα βαθος είναι καλο παιδί

Ειναι και που στο παρελθον για ενα δικο του τιτλο που δεν αλλαζε

και το μπόουλινγκ που υπέστη γι αυτό

οδηγήθηκε σε μακρόχρονη αυτοεξορια



Καλώς ήρθες στη παρεα μας και καλή συνέχεια :wave:



YΓ τον ιδιο τίτλο εχουν και αλλοι :8)


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Patlatzan
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 09 Φεβ 2023, 12:22
Phorum.gr user: Patlatzan

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patlatzan » 09 Φεβ 2023, 12:38

Κάτι πρέπει να γίνει με την δημιουργία κομμάτων στην Ελλάδα όλοι φτιάχνουν και από ένα

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 09 Φεβ 2023, 12:41

Προφανως προκειται για προβοκατσια επειδη η ΛΙανη δημιουργει αρνητικους συνειρμους να τη συνδεσουν τα φιλονουδουλικα μιντια με το ανδρεικο κομμα γιατι η ιδια η ΝΔ μεσω του εκβιασμου του Ανδρουλακη που μαλλον εχει πιασει σχεδιαζει να συγκυβερνησει με το ΚΙΝΑΛ. Οποτε και δεν θελει να χασει ψηφους το ΚΙΝΑΛ απο ανδρεοπαπανδρεικους.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Φεβ 2023, 12:53

Αρίστος έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:41
Προφανως προκειται για προβοκατσια επειδη η ΛΙανη δημιουργει αρνητικους συνειρμους να τη συνδεσουν τα φιλονουδουλικα μιντια με το ανδρεικο κομμα γιατι η ιδια η ΝΔ μεσω του εκβιασμου του Ανδρουλακη που μαλλον εχει πιασει σχεδιαζει να συγκυβερνησει με το ΚΙΝΑΛ. Οποτε και δεν θελει να χασει ψηφους το ΚΙΝΑΛ απο ανδρεοπαπανδρεικους.
.
Το κόμμα δεν είναι πλέον ΚΙΝΑΛ αλλά ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ (κατόπιν ψηφοφορίας). Και η επιλογή του ΠΑΣΟΚ σαφώς και είναι φιλοπαπανδρεϊκή τάση.

Ακριβώς γι' αυτό, δεν βλέπω και τρελλή συμμετοχή/ποσοστά στο κόμμα που θα συμμετέχει η Λιάνη.

Σε κάθε περίπτωση, κάτι διάβασα για ανακοίνωση στην ΕΣΗΕΑ στις 12.00.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Φεβ 2023, 12:54

Αρίστος έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:41
Προφανως προκειται για προβοκατσια επειδη η ΛΙανη δημιουργει αρνητικους συνειρμους να τη συνδεσουν τα φιλονουδουλικα μιντια με το ανδρεικο κομμα γιατι η ιδια η ΝΔ μεσω του εκβιασμου του Ανδρουλακη που μαλλον εχει πιασει σχεδιαζει να συγκυβερνησει με το ΚΙΝΑΛ. Οποτε και δεν θελει να χασει ψηφους το ΚΙΝΑΛ απο ανδρεοπαπανδρεικους.

.
Ε καλα μην ορκίζεσαι :smt018

Ολοι τον ιδιο τίτλο βάλανε :roll:

Εκτός κι αν ειναι φιλονουδουλικα μιντια αυτοί οι δυο που με αναζήτηση ενος λεπτου βρήκα :a108:


Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Φεβ 2023, 13:08

Ακόμα και το αγαπημένο κάποιων :p2: PRONEWS

που ως γνωστο ..... ποτε δεν λαθεύει :smt018

τη Λιανη εχει πρώτη μούρη :lol:

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 09 Φεβ 2023, 14:14

georgebi έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:37
Καλώς ήρθες στη παρεα μας και καλή συνέχεια :wave:
Θενκς και καλώς σας (ξανα;)βρήκα.

Τελικά βέβαια, και το Πρώτο Θέμα άλλαξε τροπάρι...
Ιδρύθηκε το κόμμα «Δημοκρατική Πατριωτική Ενότητα» - Δεν έχει σχέση τελικά η Δήμητρα Λιάνη
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Αμιγώς Ανδρεϊκό κόμμα από τη Λιάνη, σύμφωνα με το Πρώτο Θέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 09 Φεβ 2023, 16:43

georgebi έγραψε:
09 Φεβ 2023, 12:54


Εκτός κι αν ειναι φιλονουδουλικα μιντια αυτοί οι δυο που με αναζήτηση ενος λεπτου βρήκα :a108:


Ολοι τσιμπησανε απο το Πρωτο Θεμα.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών