Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 18 Οκτ 2018, 15:06

Βινόσαυρος έγραψε:
18 Οκτ 2018, 14:59
α βάλαμε και τον φόβο στον διαλογο τώρα, να μην τελειώσουμε ποτές.
Ο φόβος φυλάει τα έρμα.
νύχτα έγραψε:
18 Οκτ 2018, 15:00
Πάνας έγραψε:
18 Οκτ 2018, 14:57
Ο φόβος όμως εμπνέει σεβασμό, έστω και αναγκαστικά.
:xena:
Έτσι είναι, τόλμησε καμιά φυλάδα μετά το σκηνικό που έγινε στην Γαλλία να κοροϊδέψει πάλι τον προφήτη; όχι βέβαια.
the end

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5410
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 18 Οκτ 2018, 15:07

Nandros έγραψε:
17 Οκτ 2018, 17:52
Επιτέλους, του φόρεσαν χρυσή μάσκα. Παλιά προκαλούσε φρίκη! :011:
.
Το ίδιο μου είχε πει και η μητέρα μου όταν πήγαμε στο μοναστήρι πριν καμιά δεκαετία. Η ίδια είχε πάει πρώτη φορά στον Ιωάννη τον Ρώσο στις αρχές των 70s όταν είχε μόλις έρθει στην Ελλάδα από το εξωτερικό. Περιττό να αναφέρω το σοκ που υπέστη.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 18 Οκτ 2018, 15:12

Άμα θες ανάβεις κεριά, παίρνεις διαφορά η τρως εκεί

Τα μαγαζιά που λες οποίο ιδιοκτήτη και να έχουν, γιατί έχει κι άλλους, τι σημαίνει; Δε κάνουν κάτι κακό

Και μερικά δόθηκαν από πιστούς
Όμως αλλά τα ενοικιάζει πληρώνει νοίκι η εκκλησια

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 18 Οκτ 2018, 15:16

bluerose έγραψε:
18 Οκτ 2018, 15:12
Άμα θες ανάβεις κεριά, παίρνεις διαφορά η τρως εκεί

Τα μαγαζιά που λες οποίο ιδιοκτήτη και να έχουν, γιατί έχει κι άλλους, τι σημαίνει; Δε κάνουν κάτι κακό

Και μερικά δόθηκαν από πιστούς
Όμως αλλά τα ενοικιάζει πληρώνει νοίκι η εκκλησια
Δεν είπα ότι κάνουν κακό, κονομάνε απλά από την προσέλκυση του κόσμου ή των πιστών καλύτερα.
the end

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12174
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 18 Οκτ 2018, 16:57

Panos07 έγραψε:
18 Οκτ 2018, 13:16



Έχω δει τέτοιο όνειρο! Κάτι που είχα ξεχάσει τελείως το θυμήθηκα από όνειρο! Μεγάλη δουλειά το υποσυνείδητο.
Στο θέμα μας, ναι κάθε φορά που ένας Χριστιανός νομίζει ότι είδε κάποιο πρόσωπο στον ύπνο του δε σημαίνει απαραίτητα ότι υπάρχει κάτι θαυματουργικό. Θαύμα σε ένα όνειρο (ή όραμα ίσως;) είναι για παράδειγμα το περιστατικό στην Τήνο, όπως αυτό περιγράφεται από την Εκκλησία, που εμφανίστηκε η Παναγία στην Οσία Πελαγία, της είπε "πες τους να σκάψουν σε εκείνο το σημείο, υπάρχει εικόνα", και έσκαψαν και βρήκαν την εικόνα.
ωραια η οσια,τους ειπε να σκαψουν εκει που ειχε θαψει πιο πριν την εικονα και ω του θαυματος,βρεθηκε!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12174
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 18 Οκτ 2018, 17:05

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
18 Οκτ 2018, 15:07
Nandros έγραψε:
17 Οκτ 2018, 17:52
Επιτέλους, του φόρεσαν χρυσή μάσκα. Παλιά προκαλούσε φρίκη! :011:
.
Το ίδιο μου είχε πει και η μητέρα μου όταν πήγαμε στο μοναστήρι πριν καμιά δεκαετία. Η ίδια είχε πάει πρώτη φορά στον Ιωάννη τον Ρώσο στις αρχές των 70s όταν είχε μόλις έρθει στην Ελλάδα από το εξωτερικό. Περιττό να αναφέρω το σοκ που υπέστη.
η μασκα μπηκε,γιατι οι πιστοι ειχαν αρχισει να ''τσιμπολογουν'' κομματια απ'το πτωμα,για να το κανουν φυλακτα.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Οκτ 2018, 17:21

Πάνας έγραψε:
18 Οκτ 2018, 14:22

Αυτό που έχω να πω είναι ότι το πολιτικά ορθό είναι να σεβόμαστε την πίστη του άλλου και όχι να χλευάζουμε τις απόψεις τους.
παλι καλα που δεν ειμαι πολιτικα ορθος, θα ειχα προβλημα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Οκτ 2018, 17:24

Πάνας έγραψε:
18 Οκτ 2018, 14:47
Σε αυτό Μπλου θα διαφωνήσω, δεν γίνεται για εσάς αλλά για εκείνους. Εσάς σας έχουν δεδομένους. Η προσέλκυση του κόσμου για να δει τα καινούργια άμφια του αγίου Σάββα μεταφράζεται σε χρήμα.
γιατι, τα παλια;

μαντευω οτι καπου θα τα μοσχοπουλανε, για φυλαχτα η οτι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 18 Οκτ 2018, 17:25

Ασέβαστος έγραψε:
18 Οκτ 2018, 17:21
Πάνας έγραψε:
18 Οκτ 2018, 14:22

Αυτό που έχω να πω είναι ότι το πολιτικά ορθό είναι να σεβόμαστε την πίστη του άλλου και όχι να χλευάζουμε τις απόψεις τους.
παλι καλα που δεν ειμαι πολιτικα ορθος, θα ειχα προβλημα.
Εσένα δεν σε έχω δει να το παίζεις σε διπλό ταμπλό, αλλιώς θα τα άκουγες και εσύ.
the end

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23190
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Οκτ 2018, 17:36

Πάνας έγραψε:
18 Οκτ 2018, 14:22
vantono έγραψε:
18 Οκτ 2018, 02:18
Πάνας έγραψε:
18 Οκτ 2018, 00:50


Δεν ξέρω, εσύ τι έχεις στο μυαλό σου να σέβεσαι την εισαγόμενη θρησκεία όπως ορίζουν οι νόμοι και στην εγχώρια να παίζει μπούλινγκ;
όχι, να παιζουν μπουλινγκ σε ολες! Το οτι οι μανιταροπούτσηδες αλλαχακμπαρακηδες ειναι κατα τι χειρότεροι, δεν σημαινει οτι εγω ειμαι υποχρεωμενος να επιλεξω σωνει και ντε το λιγότερο χειρότερο, προσκυνώντας πτωματα.
Κανείς δεν σου ζήτησε να επιλέξεις κάτι, μόνος σου μπλέκεσαι.
Αυτό που έχω να πω είναι ότι το πολιτικά ορθό είναι να σεβόμαστε την πίστη του άλλου και όχι να χλευάζουμε τις απόψεις τους.
Το να χλευάζεις κάποιον για τα θρησκευτικά πιστεύω του δείχνει τι άνθρωπος είσαι. Αύριο μεθαύριο θα πεταχτείς σε κάποιο νήμα και θα πεις την γνώμη σου, κάποιος σοβαρός άνθρωπος όταν έχει δει πως φέρεσαι να είσαι σίγουρος πως δεν θα την εκτιμήσει. Ειδικά αν πεταχτείς και υποστηρίξεις μουσουλμάνο για την θρησκεία του το λιγότερο για μένα θα είναι για γέλια.
Δεν κάνεις κακό μόνο σε αυτόν που πιστεύει προσπαθώντας να τον βγάλεις χαζό αλλά και στον εαυτό σου. Αν έχεις αντιρρήσεις στο θέμα μπορείς να τις εκφράσεις με πολύ πιο όμορφο τρόπο και να γίνει διάλογος.


Αλλά και ποιος είμαι εγώ που θα σου κάνω μάθημα συμπεριφοράς; Ένας μαλάκας είμαι. Πάω να πάρω τα ποπκόρνια μου και να διαβάζω τι γράφετε.
ρε φίλε απορώ ώρες-ώρες,τι σόι θεματα εχεις με το να ονειρεύεσαι συνεχώς άτομα που μπολεμανε το χριστιανισμό σου και ταυτόχρονα να υποστηρίζουν το ισλάμ (ή αλλες θρησκειες)? Εχεις δει κανενα τετοιον στο πχορουμ? Τί σκατα? Σε μενα απευθύνεσαι συγκεκριμενα ή γενικα? Στο αλλο νημα με τον 14χρονο ονειρευεσαι πούστηδες που υποστηριζουν ισλάμ και μπολεμανε χριστιανισμο, και το παιζες και τσαμπουκαλίκι σε μια φάση,ωσπου βρεθηκε εκεινος ο σφακιανάκης και σε εβαλε στη θεση σου. Εδώ πάλι τι ονειρεύεσαι? Ατομα που μισουν χριστιανισμο,αλλα παραδόξως λατρεύουν ισλάμ? Ελεος. Δειξε μου εναν! Αν εννοεις εμενα, βρες μου μισο ποστ μου εδω μεσα που να υποστηριζω μανιταροπούτσηδες ισλαμιστες και να μέμφομαι χριστιανισμο, ταυτοχρονα. Αν βρεις και μου δωσεις λινκ,το ξανασυζηταμε.
Επισης,δεν χλευασα κανενα προσωπικα εγώ, για τα θρησκευτικα πιστεύω του. Χλευαζω τη μαζα των πιστων γενικοτερα, για πολλά παράδοξα που υποστηριζει ενω δεν συμβαδιζουν με την εποχη, αλλα και για την υποκρισια τους γενικοτερα. Πχ, την πτωματολαγνεία, θα την επικρίνω,γιατι μου φαινεται παραξενο να υφισταται κατι τετοιο στις μερες μας, απο σοβαρους ενηλικες ανθρωπους,χωρις να επιτεθω σε προσωπικο επιπεδο σε καποιον που την λατρευει ομως, και να τον προσβαλω προσωπικα. Εγω γενικα μιλαω, αν αυτος εχει τη μυγα, να τη σκοτώσει. Δικο του θεμα. Το να κανεις σεξ επισης, με αντισύλληψη ενω ειναι κατι που η θρησκεια σου το απαγορευει και κατα τα αλλα να μου το παιζεις πιστος, και παλι θα το επικρίνω ως υποκρισία, ακριβως στο ηλίθιο πλαισιο που επικρίνεις εσύ εμενα για τον λογο που ειμαι αριστερός και έχω δικο μου αυτοκίνητο.
Απο κει και περα, μαλακας δεν πιστευω οτι εισαι (δεν μου δειχνεις κατι τετοιο, απ το λιγο που σε ξερω διαβαζοντας σε) αλλα μαθήματα συμπεριφορας σιγουρα δεν εχεις το δικαιωμα να κανεις, ενω βλεπεις παντου διπλα σου φαντασματα υποστηρικτων του ισλαμ εκει που δεν υπαρχουν.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 18 Οκτ 2018, 17:59

vantono έγραψε:
18 Οκτ 2018, 17:36
Πάνας έγραψε:
18 Οκτ 2018, 14:22
vantono έγραψε:
18 Οκτ 2018, 02:18

όχι, να παιζουν μπουλινγκ σε ολες! Το οτι οι μανιταροπούτσηδες αλλαχακμπαρακηδες ειναι κατα τι χειρότεροι, δεν σημαινει οτι εγω ειμαι υποχρεωμενος να επιλεξω σωνει και ντε το λιγότερο χειρότερο, προσκυνώντας πτωματα.
Κανείς δεν σου ζήτησε να επιλέξεις κάτι, μόνος σου μπλέκεσαι.
Αυτό που έχω να πω είναι ότι το πολιτικά ορθό είναι να σεβόμαστε την πίστη του άλλου και όχι να χλευάζουμε τις απόψεις τους.
Το να χλευάζεις κάποιον για τα θρησκευτικά πιστεύω του δείχνει τι άνθρωπος είσαι. Αύριο μεθαύριο θα πεταχτείς σε κάποιο νήμα και θα πεις την γνώμη σου, κάποιος σοβαρός άνθρωπος όταν έχει δει πως φέρεσαι να είσαι σίγουρος πως δεν θα την εκτιμήσει. Ειδικά αν πεταχτείς και υποστηρίξεις μουσουλμάνο για την θρησκεία του το λιγότερο για μένα θα είναι για γέλια.
Δεν κάνεις κακό μόνο σε αυτόν που πιστεύει προσπαθώντας να τον βγάλεις χαζό αλλά και στον εαυτό σου. Αν έχεις αντιρρήσεις στο θέμα μπορείς να τις εκφράσεις με πολύ πιο όμορφο τρόπο και να γίνει διάλογος.


Αλλά και ποιος είμαι εγώ που θα σου κάνω μάθημα συμπεριφοράς; Ένας μαλάκας είμαι. Πάω να πάρω τα ποπκόρνια μου και να διαβάζω τι γράφετε.
ρε φίλε απορώ ώρες-ώρες,τι σόι θεματα εχεις με το να ονειρεύεσαι συνεχώς άτομα που μπολεμανε το χριστιανισμό σου και ταυτόχρονα να υποστηρίζουν το ισλάμ (ή αλλες θρησκειες)? Εχεις δει κανενα τετοιον στο πχορουμ? Τί σκατα? Σε μενα απευθύνεσαι συγκεκριμενα ή γενικα? Στο αλλο νημα με τον 14χρονο ονειρευεσαι πούστηδες που υποστηριζουν ισλάμ και μπολεμανε χριστιανισμο, και το παιζες και τσαμπουκαλίκι σε μια φάση,ωσπου βρεθηκε εκεινος ο σφακιανάκης και σε εβαλε στη θεση σου. Εδώ πάλι τι ονειρεύεσαι? Ατομα που μισουν χριστιανισμο,αλλα παραδόξως λατρεύουν ισλάμ? Ελεος. Δειξε μου εναν! Αν εννοεις εμενα, βρες μου μισο ποστ μου εδω μεσα που να υποστηριζω μανιταροπούτσηδες ισλαμιστες και να μέμφομαι χριστιανισμο, ταυτοχρονα. Αν βρεις και μου δωσεις λινκ,το ξανασυζηταμε.
Επισης,δεν χλευασα κανενα προσωπικα εγώ, για τα θρησκευτικα πιστεύω του. Χλευαζω τη μαζα των πιστων γενικοτερα, για πολλά παράδοξα που υποστηριζει ενω δεν συμβαδιζουν με την εποχη, αλλα και για την υποκρισια τους γενικοτερα. Πχ, την πτωματολαγνεία, θα την επικρίνω,γιατι μου φαινεται παραξενο να υφισταται κατι τετοιο στις μερες μας, απο σοβαρους ενηλικες ανθρωπους,χωρις να επιτεθω σε προσωπικο επιπεδο σε καποιον που την λατρευει ομως, και να τον προσβαλω προσωπικα. Εγω γενικα μιλαω, αν αυτος εχει τη μυγα, να τη σκοτώσει. Δικο του θεμα. Το να κανεις σεξ επισης, με αντισύλληψη ενω ειναι κατι που η θρησκεια σου το απαγορευει και κατα τα αλλα να μου το παιζεις πιστος, και παλι θα το επικρίνω ως υποκρισία, ακριβως στο ηλίθιο πλαισιο που επικρίνεις εσύ εμενα για τον λογο που ειμαι αριστερός και έχω δικο μου αυτοκίνητο.
Απο κει και περα, μαλακας δεν πιστευω οτι εισαι (δεν μου δειχνεις κατι τετοιο, απ το λιγο που σε ξερω διαβαζοντας σε) αλλα μαθήματα συμπεριφορας σιγουρα δεν εχεις το δικαιωμα να κανεις, ενω βλεπεις παντου διπλα σου φαντασματα υποστηρικτων του ισλαμ εκει που δεν υπαρχουν.
Ρε φίλε δεν είναι δυνατόν να υποστηρίζεις μια ομάδα που δέχεται χλευασμό και να κάνεις μετά το ίδιο, άσχετα αν την βλέπεις σαν μάζα. Είναι μια ομάδα με τα πιστεύω της τα χόλυ πράιντ της, αντί να γλύφουν δονητές φορώντας στριγκάκια στο κέντρο της Αθήνας φυλάνε κόκαλα και πάει λέγοντας.
Εσένα τι σε ενοχλούν;
the end

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 18 Οκτ 2018, 18:06

Πάνας έγραψε:
18 Οκτ 2018, 17:59
vantono έγραψε:
18 Οκτ 2018, 17:36
Πάνας έγραψε:
18 Οκτ 2018, 14:22

Κανείς δεν σου ζήτησε να επιλέξεις κάτι, μόνος σου μπλέκεσαι.
Αυτό που έχω να πω είναι ότι το πολιτικά ορθό είναι να σεβόμαστε την πίστη του άλλου και όχι να χλευάζουμε τις απόψεις τους.
Το να χλευάζεις κάποιον για τα θρησκευτικά πιστεύω του δείχνει τι άνθρωπος είσαι. Αύριο μεθαύριο θα πεταχτείς σε κάποιο νήμα και θα πεις την γνώμη σου, κάποιος σοβαρός άνθρωπος όταν έχει δει πως φέρεσαι να είσαι σίγουρος πως δεν θα την εκτιμήσει. Ειδικά αν πεταχτείς και υποστηρίξεις μουσουλμάνο για την θρησκεία του το λιγότερο για μένα θα είναι για γέλια.
Δεν κάνεις κακό μόνο σε αυτόν που πιστεύει προσπαθώντας να τον βγάλεις χαζό αλλά και στον εαυτό σου. Αν έχεις αντιρρήσεις στο θέμα μπορείς να τις εκφράσεις με πολύ πιο όμορφο τρόπο και να γίνει διάλογος.


Αλλά και ποιος είμαι εγώ που θα σου κάνω μάθημα συμπεριφοράς; Ένας μαλάκας είμαι. Πάω να πάρω τα ποπκόρνια μου και να διαβάζω τι γράφετε.
ρε φίλε απορώ ώρες-ώρες,τι σόι θεματα εχεις με το να ονειρεύεσαι συνεχώς άτομα που μπολεμανε το χριστιανισμό σου και ταυτόχρονα να υποστηρίζουν το ισλάμ (ή αλλες θρησκειες)? Εχεις δει κανενα τετοιον στο πχορουμ? Τί σκατα? Σε μενα απευθύνεσαι συγκεκριμενα ή γενικα? Στο αλλο νημα με τον 14χρονο ονειρευεσαι πούστηδες που υποστηριζουν ισλάμ και μπολεμανε χριστιανισμο, και το παιζες και τσαμπουκαλίκι σε μια φάση,ωσπου βρεθηκε εκεινος ο σφακιανάκης και σε εβαλε στη θεση σου. Εδώ πάλι τι ονειρεύεσαι? Ατομα που μισουν χριστιανισμο,αλλα παραδόξως λατρεύουν ισλάμ? Ελεος. Δειξε μου εναν! Αν εννοεις εμενα, βρες μου μισο ποστ μου εδω μεσα που να υποστηριζω μανιταροπούτσηδες ισλαμιστες και να μέμφομαι χριστιανισμο, ταυτοχρονα. Αν βρεις και μου δωσεις λινκ,το ξανασυζηταμε.
Επισης,δεν χλευασα κανενα προσωπικα εγώ, για τα θρησκευτικα πιστεύω του. Χλευαζω τη μαζα των πιστων γενικοτερα, για πολλά παράδοξα που υποστηριζει ενω δεν συμβαδιζουν με την εποχη, αλλα και για την υποκρισια τους γενικοτερα. Πχ, την πτωματολαγνεία, θα την επικρίνω,γιατι μου φαινεται παραξενο να υφισταται κατι τετοιο στις μερες μας, απο σοβαρους ενηλικες ανθρωπους,χωρις να επιτεθω σε προσωπικο επιπεδο σε καποιον που την λατρευει ομως, και να τον προσβαλω προσωπικα. Εγω γενικα μιλαω, αν αυτος εχει τη μυγα, να τη σκοτώσει. Δικο του θεμα. Το να κανεις σεξ επισης, με αντισύλληψη ενω ειναι κατι που η θρησκεια σου το απαγορευει και κατα τα αλλα να μου το παιζεις πιστος, και παλι θα το επικρίνω ως υποκρισία, ακριβως στο ηλίθιο πλαισιο που επικρίνεις εσύ εμενα για τον λογο που ειμαι αριστερός και έχω δικο μου αυτοκίνητο.
Απο κει και περα, μαλακας δεν πιστευω οτι εισαι (δεν μου δειχνεις κατι τετοιο, απ το λιγο που σε ξερω διαβαζοντας σε) αλλα μαθήματα συμπεριφορας σιγουρα δεν εχεις το δικαιωμα να κανεις, ενω βλεπεις παντου διπλα σου φαντασματα υποστηρικτων του ισλαμ εκει που δεν υπαρχουν.
Ρε φίλε δεν είναι δυνατόν να υποστηρίζεις μια ομάδα που δέχεται χλευασμό και να κάνεις μετά το ίδιο, άσχετα αν την βλέπεις σαν μάζα. Είναι μια ομάδα με τα πιστεύω της τα χόλυ πράιντ της, αντί να γλύφουν δονητές φορώντας στριγκάκια στο κέντρο της Αθήνας φυλάνε κόκαλα και πάει λέγοντας.
Εσένα τι σε ενοχλούν;
Μπορείς. Νέα τάξη πραγμάτων είσαι.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 18 Οκτ 2018, 18:06

Βινόσαυρος έγραψε:
18 Οκτ 2018, 18:06
Μπορείς. Νέα τάξη πραγμάτων είσαι.
Δεν θα περάσει ο φασισμός!
the end

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Οκτ 2018, 18:15

Ίφιδα έγραψε:
18 Οκτ 2018, 12:46
under έγραψε:
17 Οκτ 2018, 19:39
τεν τεν έγραψε:
17 Οκτ 2018, 18:39
Χριστιανικό δεν είναι οσο και να το τραβάς.
https://www.dogma.gr/diafora/timia-leip ... ume/34159/
Οπότε όταν είμαστε ζωντανοί, το σώμα είναι κακό, γεμάτο ηδονές που θα πρέπει να καταπιέσουμε, θεωρούμε την αποστέωση κάτι το υγιές, το φυσικό μας σώμα ένα όχημα αμαρτωλό, μόλις πεθαίνουν οι άγιοι όμως, ανάγεται σε "δοχείο της άκτιστης θείας ενέργειας, χριστοφόρο και πνευματοφόρο"
Ανοησιες.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Αλλαγή Αμφίων Αγιου Σάββα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 18 Οκτ 2018, 18:20

Thor έγραψε:
18 Οκτ 2018, 17:05

η μασκα μπηκε,γιατι οι πιστοι ειχαν αρχισει να ''τσιμπολογουν'' κομματια απ'το πτωμα,για να το κανουν φυλακτα.
Βάλε ενα σπόιλερ βρε άνθρωπε του θεού , έτρωγα γαμωτο.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών