Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24104
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 17 Μαρ 2023, 13:45

sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:42
AlienWay έγραψε:
17 Μαρ 2023, 11:08
Αναμενόμενη η εξέλιξη.

Το πρόβλημα με την ελληνική δικαιοσύνη είναι ότι "το ρισκάρει" και αποφασίζει σαν να μη πρόκειται να απευθυνθεί κανείς στο ευρωπαικό δικαστήριο "γιατί δεν ξέρει ότι έχει το δικαίωμα να το κάνει".
Η πλάκα είναι ότι βλέπω πολλούς δω χάμου που υποτίθεται ότι στροφάρουν να εστιάζουν στους "κακούς - ντεμέκ χαζούς - χύμα μπάτσους" όταν στην όλη φάση είναι μπλεγμένη η κεφαλή, το δικαστικό μας σύστημα (ακούγεται σαν ανέκδοτο, ξέρω), οι ίδιοι οι εισαγγελείς - δικαστές δηλαδή που όχι μόνον δέχθηκαν την ολιγωρία αλλά και την λάβανε υπόψιν τους για να βγάλουν απόφασή!
Αυτό νομίζω από μόνο του λέει πολλά τόσο για τους πολύστροφους συμπολίτες μας όσο και αυτό το ίδιο το δικαστικό μας σύστημα.

Τώρα, επειδής διάβασα προηγουμένως και ένα δικό σου και άλλων σχόλια που υπονοούν ότι η κοπέλα ήτανε βίζιτα και ότι και καλά το μάθατε αυτό από την πιάτσα... Για πείτε μου ρε μαλάκες, από που ακούσατε τέτοια πράγματα διότι εγώ από κυριολεκτικά γείτονες της οικογένειάς στον Λαγκαδά έχω ακούσει τα ακριβώς αντίθετα και γενικότερα πράγματα τα οποία είναι εμφανή, όπως πχ ότι το κορίτσι οκ δεν είναι κανένας Αηνστάην αλλά καμμία απολύτως σχέση με πουτανιές κ τέτοια.
Αυτες τις μαλακίες τις έγραφαν εδω και ενα χρόνο οι ίδιοι κι ίδιοι, δεν εγραψαν τιποτα καινούριο σήμερα.
Ειπαμε, ο τριμπατζανάκης του ανθυποκούμπαρου της υποξαδέλφης ενός φιλου τους, τους ειπε οτι ειναι βιζιτα. Αλλά δεν μπορουν να πουν περισσότερα.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Μαρ 2023, 13:47

Antares έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:38
Γιατί να ακούω τις γνώμες ανδρών και γυναικών, που έχουν έναν κόσμο γεμάτο με μπουρδέλα, όπου γίνεται εκμετάλλευση γυναικών και παιδιών, όπου γίνεται εμπορία ανθρώπων και δεν τους φτάνουν ούτε αυτά, αλλά αρχίζουν να εισχωρούν με την ατιμώρητη εγκληματικότητα και στο ιστό της κοινωνίας;
Γιατί να αποκαλέσω την κοπέλα πόρνη;
Από ότι φαίνεται δικιά μου έχουμε γκώσει δω χάμου από σούπερ μουνοπανάδες που απλά και μόνον επειδής ο λόγος δεν είναι περί της αδερφής τους ή κάποιου γενικά συγγενή τους μιλάνε ελαφρά τη καρδιά για βίζιτες για μια ορφανή γλυκιά κοπελίτσα γιατί... λόγοι... χωρίς απολύτως κανένα στοιχείο στα χέρια τους που να αποδεικνύει κάτι τέτοιο, θα το πω όμως, θα το πω, θα έπρεπε να είναι η μικρή τους αδερφή στην θέση της να βλέπαμε τότε τις αντιδράσεις τους, η συγκεκριμένη έχει χάσει ολόκληρη την οικογένειά της, δεν έχει ουσιαστικά συγγενείς να σταθούν δίπλα της...
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Μαρ 2023, 13:51

vantono έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:45
sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:42
AlienWay έγραψε:
17 Μαρ 2023, 11:08
Αναμενόμενη η εξέλιξη.

Το πρόβλημα με την ελληνική δικαιοσύνη είναι ότι "το ρισκάρει" και αποφασίζει σαν να μη πρόκειται να απευθυνθεί κανείς στο ευρωπαικό δικαστήριο "γιατί δεν ξέρει ότι έχει το δικαίωμα να το κάνει".
Η πλάκα είναι ότι βλέπω πολλούς δω χάμου που υποτίθεται ότι στροφάρουν να εστιάζουν στους "κακούς - ντεμέκ χαζούς - χύμα μπάτσους" όταν στην όλη φάση είναι μπλεγμένη η κεφαλή, το δικαστικό μας σύστημα (ακούγεται σαν ανέκδοτο, ξέρω), οι ίδιοι οι εισαγγελείς - δικαστές δηλαδή που όχι μόνον δέχθηκαν την ολιγωρία αλλά και την λάβανε υπόψιν τους για να βγάλουν απόφασή!
Αυτό νομίζω από μόνο του λέει πολλά τόσο για τους πολύστροφους συμπολίτες μας όσο και αυτό το ίδιο το δικαστικό μας σύστημα.

Τώρα, επειδής διάβασα προηγουμένως και ένα δικό σου και άλλων σχόλια που υπονοούν ότι η κοπέλα ήτανε βίζιτα και ότι και καλά το μάθατε αυτό από την πιάτσα... Για πείτε μου ρε μαλάκες, από που ακούσατε τέτοια πράγματα διότι εγώ από κυριολεκτικά γείτονες της οικογένειάς στον Λαγκαδά έχω ακούσει τα ακριβώς αντίθετα και γενικότερα πράγματα τα οποία είναι εμφανή, όπως πχ ότι το κορίτσι οκ δεν είναι κανένας Αηνστάην αλλά καμμία απολύτως σχέση με πουτανιές κ τέτοια.
Αυτες τις μαλακίες τις έγραφαν εδω και ενα χρόνο οι ίδιοι κι ίδιοι, δεν εγραψαν τιποτα καινούριο σήμερα.
Ειπαμε, ο τριμπατζανάκης του ανθυποκούμπαρου της υποξαδέλφης ενός φιλου τους, τους ειπε οτι ειναι βιζιτα. Αλλά δεν μπορουν να πουν περισσότερα.
Αν έχει κάποιος τα αρχίδια να βγει να μιλήσει ανοιχτά από που προέρχονται αυτές οι βρωμιές θα ζητήσω την άδεια από τον άνθρωπο που το πατρικό του είναι παραδίπλα από το πατρικό της κοπέλας να σας πω και ποιος είναι και τι ιδιότητα έχει αυτός που μου είπε αυτά που βλέπω κι εγώ μόνος μου στο πρόσωπο της κοπέλας, ότι δηλαδή οκ δεν είναι ιδιαίτερα έξυπνη αλλά ήταν μετρημένη παρότι είναι ομορφούλα με τις λίγες σχέσεις της.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9547
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 17 Μαρ 2023, 13:52

Ετσι γίνεται με τη δολοφονία χαρακτήρων οταν η καταγγέλουσα ενοχλεί το σύστημα. Την βαφτίζουν "Βίζιτα". Γιατί ενόχλησε το σύστημα. Εγώ δεν μπαίνω στην ουσία της υπόθεσης και δεν μπορώ να ξέρω αν οντως την βίασαν ή όχι. Αλλά η όλη συμπεριφορά της αστυνομίας και της "ανεξάρτητης" δικαιοσύνης ήταν γεμάτη αντιφάσεις. Αυτό βγήκε και μέσα από την απόφαση του Ευρωπαικού Δικαστηρίου. Δεν μπήκε στην ουσία της υπόθεσης αλλά έκρινε ουσιαστικά οτι δεν υπήρχε δίκαιη αντιμετώπιση της καταγγελίας-μήνυσης της Μπίκα.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Μαρ 2023, 13:53

Arisvilla έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:52
Ετσι γίνεται με τη δολοφονία χαρακτήρων οταν η καταγγέλουσα ενοχλεί το σύστημα. Την βαφτίζουν "Βίζιτα". Γιατί ενόχλησε το σύστημα. Εγώ δεν μπαίνω στην ουσία της υπόθεσης και δεν μπορώ να ξέρω αν οντως την βίασαν ή όχι. Αλλά η όλη συμπεριφορά της αστυνομίας και της "ανεξάρτητης" δικαιοσύνης ήταν γεμάτη αντιφάσεις. Αυτό βγήκε και μέσα από την απόφαση του Ευρωπαικού Δικαστηρίου. Δεν μπήκε στην ουσία της υπόθεσης αλλά έκρινε ουσιαστικά οτι δεν υπήρχε δίκαιη αντιμετώπιση της καταγγελίας-μήνυσης της Μπίκα.
Αυτός ακριβώς βλέπω κ εγώ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17643
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 17 Μαρ 2023, 13:54

sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:42
AlienWay έγραψε:
17 Μαρ 2023, 11:08


Η πλάκα είναι ότι βλέπω πολλούς δω χάμου που υποτίθεται ότι στροφάρουν να εστιάζουν στους "κακούς - ντεμέκ χαζούς - χύμα μπάτσους" όταν στην όλη φάση είναι μπλεγμένη η κεφαλή, το δικαστικό μας σύστημα (ακούγεται σαν ανέκδοτο, ξέρω), οι ίδιοι οι εισαγγελείς - δικαστές δηλαδή που όχι μόνον δέχθηκαν την ολιγωρία αλλά και την λάβανε υπόψιν τους για να βγάλουν απόφασή!
Σωστός. -

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23853
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Μαρ 2023, 14:00

sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:42


Τώρα, επειδής διάβασα προηγουμένως και ένα δικό σου και άλλων σχόλια που υπονοούν ότι η κοπέλα ήτανε βίζιτα και ότι και καλά το μάθατε αυτό από την πιάτσα...
Είσαι ψεύτης! Να μου παραθέσεις το σχόλιο που επικαλείσαι.

Ασε να μαντέψω: "Βαριέσαι να το βρεις".
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11880
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 17 Μαρ 2023, 14:02

vantono έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:45
sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:42
AlienWay έγραψε:
17 Μαρ 2023, 11:08
Αναμενόμενη η εξέλιξη.

Το πρόβλημα με την ελληνική δικαιοσύνη είναι ότι "το ρισκάρει" και αποφασίζει σαν να μη πρόκειται να απευθυνθεί κανείς στο ευρωπαικό δικαστήριο "γιατί δεν ξέρει ότι έχει το δικαίωμα να το κάνει".
Η πλάκα είναι ότι βλέπω πολλούς δω χάμου που υποτίθεται ότι στροφάρουν να εστιάζουν στους "κακούς - ντεμέκ χαζούς - χύμα μπάτσους" όταν στην όλη φάση είναι μπλεγμένη η κεφαλή, το δικαστικό μας σύστημα (ακούγεται σαν ανέκδοτο, ξέρω), οι ίδιοι οι εισαγγελείς - δικαστές δηλαδή που όχι μόνον δέχθηκαν την ολιγωρία αλλά και την λάβανε υπόψιν τους για να βγάλουν απόφασή!
Αυτό νομίζω από μόνο του λέει πολλά τόσο για τους πολύστροφους συμπολίτες μας όσο και αυτό το ίδιο το δικαστικό μας σύστημα.

Τώρα, επειδής διάβασα προηγουμένως και ένα δικό σου και άλλων σχόλια που υπονοούν ότι η κοπέλα ήτανε βίζιτα και ότι και καλά το μάθατε αυτό από την πιάτσα... Για πείτε μου ρε μαλάκες, από που ακούσατε τέτοια πράγματα διότι εγώ από κυριολεκτικά γείτονες της οικογένειάς στον Λαγκαδά έχω ακούσει τα ακριβώς αντίθετα και γενικότερα πράγματα τα οποία είναι εμφανή, όπως πχ ότι το κορίτσι οκ δεν είναι κανένας Αηνστάην αλλά καμμία απολύτως σχέση με πουτανιές κ τέτοια.
Αυτες τις μαλακίες τις έγραφαν εδω και ενα χρόνο οι ίδιοι κι ίδιοι, δεν εγραψαν τιποτα καινούριο σήμερα.
Ειπαμε, ο τριμπατζανάκης του ανθυποκούμπαρου της υποξαδέλφης ενός φιλου τους, τους ειπε οτι ειναι βιζιτα. Αλλά δεν μπορουν να πουν περισσότερα.
Αυτές τις μαλακίες πάνω κάτω επιβεβαίωσε και το δικαστήριο που την έβγαλε και με τη βούλα ψεύτρα, και τότε είχατε κρυφτεί στις τρύπες σας όλες οι μυτούδες. :102:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Μαρ 2023, 14:04

AlienWay έγραψε:
17 Μαρ 2023, 14:00
sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:42


Τώρα, επειδής διάβασα προηγουμένως και ένα δικό σου και άλλων σχόλια που υπονοούν ότι η κοπέλα ήτανε βίζιτα και ότι και καλά το μάθατε αυτό από την πιάτσα...
Είσαι ψεύτης! Να μου παραθέσεις το σχόλιο που επικαλείσαι.

Ασε να μαντέψω: "Βαριέσαι να το βρεις".
Ρε συ, μην το παίρνεις προσωπικά, για τις υπόνοιες μίλησα που έχουν αφήσει διάφοροι δω χάμου χωρίς κανένα απολύτως στοιχείο ότι είναι βίζιτα η κοπέλα, είχα την εντύπωση ότι έγραψες κι εσύ κάπου λίγο πριν ότι "κάτι έχει πάρει το αυτί σου", εάν κάνω λάθος - μπερδεύτηκα με εσένα σου ζητώ συγγνώμη, το νόημά όσων έγραψα πάραυτα δεν αλλάζει ούτε κατ' ελάχιστον.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24104
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 17 Μαρ 2023, 14:08

Scouser έγραψε:
17 Μαρ 2023, 14:02
vantono έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:45
sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:42


Η πλάκα είναι ότι βλέπω πολλούς δω χάμου που υποτίθεται ότι στροφάρουν να εστιάζουν στους "κακούς - ντεμέκ χαζούς - χύμα μπάτσους" όταν στην όλη φάση είναι μπλεγμένη η κεφαλή, το δικαστικό μας σύστημα (ακούγεται σαν ανέκδοτο, ξέρω), οι ίδιοι οι εισαγγελείς - δικαστές δηλαδή που όχι μόνον δέχθηκαν την ολιγωρία αλλά και την λάβανε υπόψιν τους για να βγάλουν απόφασή!
Αυτό νομίζω από μόνο του λέει πολλά τόσο για τους πολύστροφους συμπολίτες μας όσο και αυτό το ίδιο το δικαστικό μας σύστημα.

Τώρα, επειδής διάβασα προηγουμένως και ένα δικό σου και άλλων σχόλια που υπονοούν ότι η κοπέλα ήτανε βίζιτα και ότι και καλά το μάθατε αυτό από την πιάτσα... Για πείτε μου ρε μαλάκες, από που ακούσατε τέτοια πράγματα διότι εγώ από κυριολεκτικά γείτονες της οικογένειάς στον Λαγκαδά έχω ακούσει τα ακριβώς αντίθετα και γενικότερα πράγματα τα οποία είναι εμφανή, όπως πχ ότι το κορίτσι οκ δεν είναι κανένας Αηνστάην αλλά καμμία απολύτως σχέση με πουτανιές κ τέτοια.
Αυτες τις μαλακίες τις έγραφαν εδω και ενα χρόνο οι ίδιοι κι ίδιοι, δεν εγραψαν τιποτα καινούριο σήμερα.
Ειπαμε, ο τριμπατζανάκης του ανθυποκούμπαρου της υποξαδέλφης ενός φιλου τους, τους ειπε οτι ειναι βιζιτα. Αλλά δεν μπορουν να πουν περισσότερα.
Αυτές τις μαλακίες πάνω κάτω επιβεβαίωσε και το δικαστήριο που την έβγαλε και με τη βούλα ψεύτρα, και τότε είχατε κρυφτεί στις τρύπες σας όλες οι μυτούδες. :102:
Και με τη βούλα ψεύτρα και με τη σούλα πόρνη να την ειχε βγάλει το ελ μπαχαλοδικαστήριο, το ΕΔΑΔ εβγαλε και με τη βούλα όλους αυτους μαλάκες.

Βασικά, τι ακριβώς επιβεβαιωσε το δικαστηριο? Οτι ειναι βιζιτα?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 17 Μαρ 2023, 14:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11880
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 17 Μαρ 2023, 14:08

Arisvilla έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:52
Αυτό βγήκε και μέσα από την απόφαση του Ευρωπαικού Δικαστηρίου. Δεν μπήκε στην ουσία της υπόθεσης αλλά έκρινε ουσιαστικά οτι δεν υπήρχε δίκαιη αντιμετώπιση της καταγγελίας-μήνυσης της Μπίκα.
Δεν έκρινε τίποτα ακόμα. Αποφάσισε απλά να ακούσει την υπόθεση. Θα δούμε τι θα βγει στην τελική απόφαση, όταν εκδοθεί. Και κάτι ακόμα: ο δικηγόρος της, για όσους γνωρίζουν τι παίζει με τον δικηγορικό κόσμο της Θεσσαλονίκης, είναι από τους πιο ακριβούς στην πόλη, κατηγορίας Κούγια, Λυκουρέζου κτλ. Φαντάζομαι πόσες σκάλες χρειάστηκε να καθαρίσει η φτωχή αυτή αναξιοπαθούσα νεαρή, που έπεσε θύμα του πατριαρχικού συστήματος που προστατεύει τους πλούσιους και ισχυρούς άντρες κτλ κτλ, για να μπορέσει να τον πληρώσει. :a040:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7975
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 17 Μαρ 2023, 14:09

sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:47
Από ότι φαίνεται δικιά μου έχουμε γκώσει δω χάμου από σούπερ μουνοπανάδες που απλά και μόνον επειδής ο λόγος δεν είναι περί της αδερφής τους ή κάποιου γενικά συγγενή τους μιλάνε ελαφρά τη καρδιά για βίζιτες για μια ορφανή γλυκιά κοπελίτσα γιατί... λόγοι... χωρίς απολύτως κανένα στοιχείο στα χέρια τους που να αποδεικνύει κάτι τέτοιο, θα το πω όμως, θα το πω, θα έπρεπε να είναι η μικρή τους αδερφή στην θέση της να βλέπαμε τότε τις αντιδράσεις τους, η συγκεκριμένη έχει χάσει ολόκληρη την οικογένειά της, δεν έχει ουσιαστικά συγγενείς να σταθούν δίπλα της...
Γνωρίζω ότι τα εγκλήματα κατά γυναικών και κοριτσιών με χρήση ναρκωτικών είναι διαδεδομένα. Δεν είμαι μόνο οι μουνοπανάδες που τα βράδια βιάζουν κοριτσάκια στα μπουρδέλα, είναι και γυναίκες που συμμετέχουν στην διαπόμπευση θυμάτων.
Επειδή θέλω οι ανιψιές μου να είναι όσο το δυνατόν ασφαλείς, επιθυμώ να προχωρήσει η υπόθεση στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.
Φαίνεται ότι αυτά τα άτομα αυτά είναι τόσο βρωμερά που επιθυμούν να διαπομπεύουν άλλα άτομα για να αισθάνονται καθαρά. Αλλά δυστυχώς η βρωμιά δεν φεύγει.
Και βίζιτα να ήταν δεν θα με ενδιέφερε. Κρίμα βέβαια αλλά βρωμεροί είναι οι πελάτες όχι η βίζιτα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antares την 17 Μαρ 2023, 14:19, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23853
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Μαρ 2023, 14:09

sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 14:04
AlienWay έγραψε:
17 Μαρ 2023, 14:00
sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:42


Τώρα, επειδής διάβασα προηγουμένως και ένα δικό σου και άλλων σχόλια που υπονοούν ότι η κοπέλα ήτανε βίζιτα και ότι και καλά το μάθατε αυτό από την πιάτσα...
Είσαι ψεύτης! Να μου παραθέσεις το σχόλιο που επικαλείσαι.

Ασε να μαντέψω: "Βαριέσαι να το βρεις".
Ρε συ, μην το παίρνεις προσωπικά, για τις υπόνοιες μίλησα που έχουν αφήσει διάφοροι δω χάμου χωρίς κανένα απολύτως στοιχείο ότι είναι βίζιτα η κοπέλα, είχα την εντύπωση ότι έγραψες κι εσύ κάπου λίγο πριν ότι "κάτι έχει πάρει το αυτί σου", εάν κάνω λάθος - μπερδεύτηκα με εσένα σου ζητώ συγγνώμη, το νόημά όσων έγραψα πάραυτα δεν αλλάζει ούτε κατ' ελάχιστον.
Από την αρχή της ιστορίας έχω τη θέση ότι δεν γνωρίζω τι έγινε. Μη με εμπλέκεις σε προαποφασισμένα συμπεράσματα. Δεν κρίνω ποτέ με βάση το τι πήρε το αφτί μου να λέει ο ένας και ο άλλος.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24104
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 17 Μαρ 2023, 14:10

Scouser έγραψε:
17 Μαρ 2023, 14:08
Arisvilla έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:52
Αυτό βγήκε και μέσα από την απόφαση του Ευρωπαικού Δικαστηρίου. Δεν μπήκε στην ουσία της υπόθεσης αλλά έκρινε ουσιαστικά οτι δεν υπήρχε δίκαιη αντιμετώπιση της καταγγελίας-μήνυσης της Μπίκα.
Δεν έκρινε τίποτα ακόμα. Αποφάσισε απλά να ακούσει την υπόθεση. Θα δούμε τι θα βγει στην τελική απόφαση, όταν εκδοθεί. Και κάτι ακόμα: ο δικηγόρος της, για όσους γνωρίζουν τι παίζει με τον δικηγορικό κόσμο της Θεσσαλονίκης, είναι από τους πιο ακριβούς στην πόλη, κατηγορίας Κούγια, Λυκουρέζου κτλ. Φαντάζομαι πόσες σκάλες χρειάστηκε να καθαρίσει η φτωχή αυτή αναξιοπαθούσα νεαρή, που έπεσε θύμα του πατριαρχικού συστήματος που προστατεύει τους πλούσιους και ισχυρούς άντρες κτλ κτλ, για να μπορέσει να τον πληρώσει. :a040:
Αρα πού καταλήγουμε?
Οτι σαν βιζιτα έκατσε και στον τοπ δικηγόρο της προκειμενου να την υπερασπιστεί, ή ότι ο τοπ Σαλονικιος δικηγορος εχει προσωπικά με τον κοκακόλα και βρήκε αφορμη να τον χτυπησει μεσω της Μπικα?
Ή κάτι αλλο, εξισου συνωμοσιολογικό?

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η Γεωργία Μπίκα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Μαρ 2023, 14:11

Scouser έγραψε:
17 Μαρ 2023, 14:02
vantono έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:45
sys3x έγραψε:
17 Μαρ 2023, 13:42


Η πλάκα είναι ότι βλέπω πολλούς δω χάμου που υποτίθεται ότι στροφάρουν να εστιάζουν στους "κακούς - ντεμέκ χαζούς - χύμα μπάτσους" όταν στην όλη φάση είναι μπλεγμένη η κεφαλή, το δικαστικό μας σύστημα (ακούγεται σαν ανέκδοτο, ξέρω), οι ίδιοι οι εισαγγελείς - δικαστές δηλαδή που όχι μόνον δέχθηκαν την ολιγωρία αλλά και την λάβανε υπόψιν τους για να βγάλουν απόφασή!
Αυτό νομίζω από μόνο του λέει πολλά τόσο για τους πολύστροφους συμπολίτες μας όσο και αυτό το ίδιο το δικαστικό μας σύστημα.

Τώρα, επειδής διάβασα προηγουμένως και ένα δικό σου και άλλων σχόλια που υπονοούν ότι η κοπέλα ήτανε βίζιτα και ότι και καλά το μάθατε αυτό από την πιάτσα... Για πείτε μου ρε μαλάκες, από που ακούσατε τέτοια πράγματα διότι εγώ από κυριολεκτικά γείτονες της οικογένειάς στον Λαγκαδά έχω ακούσει τα ακριβώς αντίθετα και γενικότερα πράγματα τα οποία είναι εμφανή, όπως πχ ότι το κορίτσι οκ δεν είναι κανένας Αηνστάην αλλά καμμία απολύτως σχέση με πουτανιές κ τέτοια.
Αυτες τις μαλακίες τις έγραφαν εδω και ενα χρόνο οι ίδιοι κι ίδιοι, δεν εγραψαν τιποτα καινούριο σήμερα.
Ειπαμε, ο τριμπατζανάκης του ανθυποκούμπαρου της υποξαδέλφης ενός φιλου τους, τους ειπε οτι ειναι βιζιτα. Αλλά δεν μπορουν να πουν περισσότερα.
Αυτές τις μαλακίες πάνω κάτω επιβεβαίωσε και το δικαστήριο που την έβγαλε και με τη βούλα ψεύτρα, και τότε είχατε κρυφτεί στις τρύπες σας όλες οι μυτούδες. :102:
Τι επιβεβαίωσε πάνω κάτω; ότι κυκλοφορεί η φήμη στην πόλη από αγνώστους ότι η κοπέλα ήταν βίζιτα χωρίς όμως να υπάρχει κανένα απολύτως απτό στοιχείο ως προς αυτό;
Επίσης, ακόμη και να ήτανε έχει κάποια σημασία εάν όντως τελέσθει βιασμός;
Τα ελληνικά δικαστήρια βέβαια πήραν απόφασή βασισμένα στην ίδια την, ας το πούμε ευγενικά, ολιγωρία του ιδίου του συστήματος το οποίο υποτίθεται ότι θέτουν σε λειτουργία - ελέγχουν.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς συζητάμε δω χάμου, ειλικρινά, και ποια είναι η αντιπαράθεση μας;
Αν είναι ή δεν είναι πουτάνα η κοπέλα;
Αν όντως την βίασαν;
Αν το δικαστικό μας σύστημα είναι ένα σύντομο ανέκδοτο βουτηγμένο στην διαφθορά και την σκατίλα;
Και που ακριβώς διαφωνούμε πάνω σε όλα αυτά;
Ειλικρινά ρε μαλάκες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών