Είμαι θετικός

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 23 Μαρ 2023, 22:04

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:59
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 20:54


Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες από d φέτος. Μόνο εκεί μπορώ να το αποδώσω που δεν κόλλησα.
Ίσως συνέβαλλε και ο οτι έχεις ταμπουρωθεί σπίτι 2.5 χρόνια και βγαίνεις μόνο με τέσσερις μάσκες και διπλά γάντια.
Και πάλι δεν μπορει να γνωρίζει οτι δεν τον πέρασε. Εκτός αν λέγαν ψέματα οι γιεπιστήμουνις.

Το πιο όμορφο είναι οτι ποτέ δεν θα μάθει... :)
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Μαρ 2023, 22:07

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:59
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 20:54


Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες από d φέτος. Μόνο εκεί μπορώ να το αποδώσω που δεν κόλλησα.
Ίσως συνέβαλλε και ο οτι έχεις ταμπουρωθεί σπίτι 2.5 χρόνια και βγαίνεις μόνο με τέσσερις μάσκες και διπλά γάντια.
Αρρώστησαν και ο μικρός και ο μπαμπάς του και δεν κόλλησα ενώ επί 4 μέρες φρόντιζα εγώ το παιδί και κοιμόμασταν μαζί.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28238
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 23 Μαρ 2023, 22:09

Otto Weininger έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:37
Αφιερωμένο στους "ενα κρυωματάκι είναι" :

"Taken together, the investigators write, these findings suggest that SARS-CoV-2 infection damages the CD8+ T cell response, an effect akin to that observed in earlier studies showing long-term damage to the immune system after infection with viruses such as hepatitis C or HIV"

https://www.nih.gov/news-events/news-re ... accination
Ψεκοπασοκοερευνα που εψαχνε και βρηκε αυτο
The investigators studied CD4+ and CD8+ T-cell responses in blood samples from three groups of volunteers. One group had never been infected with SARS-CoV-2 and received two doses of the Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine. The second group had previously been infected with SARS-CoV-2 and received two doses of the vaccine. The third group had COVID-19 and was unvaccinated.

The researchers found that vaccination of people who had never been infected with SARS-CoV-2 induced robust CD4+ and CD8+ T-cell responses to the virus’ spike protein. In addition, these T cells produced multiple types of cell-signaling molecules called cytokines, which recruit other immune cells—including antibody-producing B cells—to fight pathogens. However, people who had been infected with SARS-CoV-2 prior to vaccination produced spike-specific CD8+ T cells at considerably lower levels—and with less functionality—than vaccinated people who had never been infected. Moreover, the researchers observed substantially lower levels of spike-specific CD8+ T cells in unvaccinated people with COVID-19 than in vaccinated people who had never been infected.
που φυσικα δεν δειχνει απολυτως τιποτα για τον τροπο που θα αντιδρασει το ανοσοποιητικο σε μελοντικες λοιμωξεις :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μαρ 2023, 22:10

Otto Weininger έγραψε:
23 Μαρ 2023, 20:52
hellegennes έγραψε:
23 Μαρ 2023, 15:51
Otto Weininger έγραψε:
23 Μαρ 2023, 14:53


Καλά είναι όλα αυτά να τα έχεις σε επάρκεια, πριν σε βρει κάτι. Μετά είναι να είχαμε να λέγαμε.
Μπορεί, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν έχει κριθεί οριστικά αυτή η θεώρηση. Είναι και δύσκολη η διεξαγωγή ανάλογων μελετών.
Μόνο για την D μπορώ να δεχτώ (μέχρι στιγμής) ότι θα παίξει ρόλο.
Η C και ο ψευδάργυρος, είναι πολύ μεγάλη συζήτηση*


* μιλάω για νορμάλ συνθήκες όχι να είσαι ναυαγός και μα κινδυνεύεις από σκορβούτο
Αναφορικά με τη D, ούτε κι αυτό είναι σίγουρο. Παραδείγματος χάριν ο γιος μου, που όλο το διάστημα του κόβιντ μέχρι σήμερα δεν έκοψε το μπιτσβόλει με την παρέα του (χειμώνα-καλοκαίρι) πράγμα που σημαίνει μεγαλύτερη έκθεση στον ήλιο, όλο το χρόνο με λιγότερα ρούχα, ήταν από τους δυο τρεις που την έβγαλαν ανέγγιχτοι από όλες τις μεταλλάξεις. Ναι, ήταν κι αυτός εμβολιασμένος σαν τη μανούλα, που δεν γουστάρει τρελλά έκθεση στον ήλιο. Ο πατέρας, εμβολιασμένος και αυτός, την έβγαλε επίσης στο χαλαρό, με κάποια δέκατα στην τελευταία παραλλαγή.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 23 Μαρ 2023, 22:11

Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:55

Δεν πρόκειται να κάνω.
Και να το κάνεις χάνεις τον χρόνο σου.

Εγώ το έκανα αφου πέρασα, και μου έβγαλε οτι... ΔΕΝ είχα περάσει.
Ψιλοπανικοβλήθηκαν γιατί δεν ήταν το αναμενόμενο, υποτίθεται οτι θα επικύρωνε αυτά που ξέραν, και τους χάλασε η μανέστρα.

Όταν τους ρώτησα πώς γίνεται αυτό, μου το ρήξαν στο, ε, να, ξέρετε τα αντισώματα εμφανίζονται μόνο για κανα δυο-τρεις βδομάδες, μέτα πάνε διακοπές.

Αναλαμβάνουν τα Τ-cells, αλλά αυτα δεν έχει νόημα να τα μετρήσεις, γιατί δεν σου λένε τι πέρασες.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 23 Μαρ 2023, 22:15

Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:07
Αρρώστησαν και ο μικρός και ο μπαμπάς του και δεν κόλλησα ενώ επί 4 μέρες φρόντιζα εγώ το παιδί και κοιμόμασταν μαζί.
Earth calling Gher...

Σοβαρή ερώτηση - για ποιόν λόγο αποκλείεις να πέρασες χωρίς συμπτώματα, όπως εκατομύρια άλλοι;
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μαρ 2023, 22:15

Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:41
Otto Weininger έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:37
Αφιερωμένο στους "ενα κρυωματάκι είναι" :


Το "ένα κρυωματάκι είναι" έπαιζε λαστ γίαρς. Σε πάω ό,τι στοίχημα θες ότι όσοι το έλεγαν και δεν ήταν νεούδια, μόνον σκάφανδρο δεν φόραγαν όταν έπρεπε να έρθουν σε πολυσυλλεκτικές επαφές.
Δεν έχεις ιδέα για τι μιλάς.

Εγώ επι δύο χρόνια πρέπει να πέρασα πάνω από εξήντα μέρες μέσα σε θαλάμους εντατικής κόβιντ (σαν φροντιστής, έτσι, όχι ασθενής), και ούτε μουνόπανο μάσκα δεν φόρεσα εκτός κι αν επιβαλόταν απο κανονισμούς. Το "παράξενο" είναι οτι ΟΛΟΙ ακόμα και οι νοσοκόμες είχαν απηυδήσει με τη μπούρδα και το είχαν παρει στο ψιλό εκτός από κάτι κάργα παρανοημένους που λυπώσουν και που τους έβλεπες. Σκαφάνδρο μόνο για καταδύσεις. Μια φορά το φόρεσα (φουλ βιολογικό εξοπλισμό) και ήταν τόσο αστείο, εντελώς για το θεαθήναι και για να το βάλω παραβιάστηκε κάθε κανονισμός βασικής υγιεινής περίπου εκατό φορές. Γάμος του καραγκιόζη η όλη υπόθεση.

Εκτός βέβαια κι αν μιλάς για παρανοημένο κοσμάκη, ανίδεο, θύματα ψυχώσεως και νοσηρών ΜΜΕ, Κινέζους, κλπ, οπότε ΟΚ, πάσο.

Και όλοι εμείς που τον περάσαμε με ανοσία από νόσηση και είμαστε περδίκια - ακόμα και οι υπέρβαροι 60αρηδες με πνευμονίες, ζάχαρα και πιέσεις - ναι, καταστράφηκε το ανοσιολογικό σαν να περάσαμε AIDS. Σαχλοί.
Και τριπλοκαιτετραπλομπολιασμένοι που ακόμα υποφέρουν έχουν σωθεί. ΄

Άρρωστα μυαλά.
Εσύ έχεις ιδέα για ποιους μιλάς; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Μαρ 2023, 22:16

Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:04
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:59
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 20:54


Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες από d φέτος. Μόνο εκεί μπορώ να το αποδώσω που δεν κόλλησα.
Ίσως συνέβαλλε και ο οτι έχεις ταμπουρωθεί σπίτι 2.5 χρόνια και βγαίνεις μόνο με τέσσερις μάσκες και διπλά γάντια.
Και πάλι δεν μπορει να γνωρίζει οτι δεν τον πέρασε. Εκτός αν λέγαν ψέματα οι γιεπιστήμουνις.

Το πιο όμορφο είναι οτι ποτέ δεν θα μάθει... :)
Δεν έκανα κάποιο άλλο τεστ εκτός από τα σελφ αλλά δεν βρίσκω και τον λόγο να κάνω τη στιγμή που δεν είχα ούτε καταρροή ούτε κάποιο άλλο σύμπτωμα. Η πλάκα είναι πως όποτε αρρωσταίνω, από οτιδήποτε, εμφανίζω κνίδωση και μου γαμάει το σύστημα. Ούτε από αυτήν είχα. Ούτε είχα όρεξη να πληρώσω για μοριακό, πωςτολενετελοςπαντων.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28238
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 23 Μαρ 2023, 22:18

Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:16
Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:04
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:59


Ίσως συνέβαλλε και ο οτι έχεις ταμπουρωθεί σπίτι 2.5 χρόνια και βγαίνεις μόνο με τέσσερις μάσκες και διπλά γάντια.
Και πάλι δεν μπορει να γνωρίζει οτι δεν τον πέρασε. Εκτός αν λέγαν ψέματα οι γιεπιστήμουνις.

Το πιο όμορφο είναι οτι ποτέ δεν θα μάθει... :)
Δεν έκανα κάποιο άλλο τεστ εκτός από τα σελφ αλλά δεν βρίσκω και τον λόγο να κάνω τη στιγμή που δεν είχα ούτε καταρροή ούτε κάποιο άλλο σύμπτωμα. Η πλάκα είναι πως όποτε αρρωσταίνω, από οτιδήποτε, εμφανίζω κνίδωση και μου γαμάει το σύστημα. Ούτε από αυτήν είχα. Ούτε είχα όρεξη να πληρώσω για μοριακό, πωςτολενετελοςπαντων.
Με το μπολι δεν ειχες ταβλιαστει σε ολες τις δοσεις;Ε δουλεψε τη γλιτωσες την καταρροη :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Μαρ 2023, 22:21

Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:15
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:07
Αρρώστησαν και ο μικρός και ο μπαμπάς του και δεν κόλλησα ενώ επί 4 μέρες φρόντιζα εγώ το παιδί και κοιμόμασταν μαζί.
Earth calling Gher...

Σοβαρή ερώτηση - για ποιόν λόγο αποκλείεις να πέρασες χωρίς συμπτώματα, όπως εκατομύρια άλλοι;
Όποτε αρρωσταίνω, εμφανίζω και κνίδωση. Σαν αλλεργία στο ιό ή το μικρόβιο ή οτιδήποτε με αρρωσταίνει. Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως όχι μόνο το πέρασα, όχι μόνο ήμουν ασυμπτωματική αλλά δεν είχα ούτε κνίδωση.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μαρ 2023, 22:22

Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:16
Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:04
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:59


Ίσως συνέβαλλε και ο οτι έχεις ταμπουρωθεί σπίτι 2.5 χρόνια και βγαίνεις μόνο με τέσσερις μάσκες και διπλά γάντια.
Και πάλι δεν μπορει να γνωρίζει οτι δεν τον πέρασε. Εκτός αν λέγαν ψέματα οι γιεπιστήμουνις.

Το πιο όμορφο είναι οτι ποτέ δεν θα μάθει... :)
Δεν έκανα κάποιο άλλο τεστ εκτός από τα σελφ αλλά δεν βρίσκω και τον λόγο να κάνω τη στιγμή που δεν είχα ούτε καταρροή ούτε κάποιο άλλο σύμπτωμα. Η πλάκα είναι πως όποτε αρρωσταίνω, από οτιδήποτε, εμφανίζω κνίδωση και μου γαμάει το σύστημα. Ούτε από αυτήν είχα. Ούτε είχα όρεξη να πληρώσω για μοριακό, πωςτολενετελοςπαντων.
:lol:
Ακριβώς γι' αυτό είπα ότι το τελικό αποτέλεσμα θα κριθεί στα σημεία. Και αν γουστάρεις σπαθί για τον τελευταίο αποκεφαλισμό έχω δύο διπλής λαβής στο πατάρι κι ένα στρατιωτικό που είναι πιο ελαφρύ, οικογενειακό κειμήλιο από τον α' παγκόσμιο, διάλεξε όποιο θέλεις, κανένα πρόβλημα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 23 Μαρ 2023, 22:24

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:15
Εσύ έχεις ιδέα για ποιους μιλάς; :lol:
Χμ, κάποιοα ιδέα έχω. Δεν έζησα την πανδημία χεσμένος μέσα σε ένα λαγούμι όπως οι περισότεοροι εδώ μέσα, αλλά στο επίκεντρό της. Στον τομέα της φροντίδας με ευάλωτα άτομα.

Αν διάβαζες αυτα που έγραψα αντι να αντιδράς σαν βλήμα, θα αποκτούσες και εσύ μια ιδέα για ποιούς μιλάω. Αλλά μπα...
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μαρ 2023, 22:26

Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:15
Εσύ έχεις ιδέα για ποιους μιλάς; :lol:
Χμ, κάποιοα ιδέα έχω. Δεν έζησα την πανδημία χεσμένος μέσα σε ένα λαγούμι όπως οι περισότεοροι εδώ μέσα, αλλά στο επίκεντρό της. Στον τομέα της φροντίδας με ευάλωτα άτομα.

Αν διάβαζες αυτα που έγραψα αντι να αντιδράς σαν βλήμα, θα αποκτούσες και εσύ μια ιδέα για ποιούς μιλάω. Αλλά μπα...
Άσ' το καλό μου. Πίστευε ό,τι θέλεις για ποιοι έπαιζαν και ποιοι όχι από τα λαγούμια. Αυτά έχουν ήδη ξεκαθαρίσει στο πχόρουμ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 23 Μαρ 2023, 22:31

Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:21
Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:15
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:07
Αρρώστησαν και ο μικρός και ο μπαμπάς του και δεν κόλλησα ενώ επί 4 μέρες φρόντιζα εγώ το παιδί και κοιμόμασταν μαζί.
Earth calling Gher...

Σοβαρή ερώτηση - για ποιόν λόγο αποκλείεις να πέρασες χωρίς συμπτώματα, όπως εκατομύρια άλλοι;
Όποτε αρρωσταίνω, εμφανίζω και κνίδωση. Σαν αλλεργία στο ιό ή το μικρόβιο ή οτιδήποτε με αρρωσταίνει. Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως όχι μόνο το πέρασα, όχι μόνο ήμουν ασυμπτωματική αλλά δεν είχα ούτε κνίδωση.
Ε αν νομίζεις οτι για κάπιον λόγο εσύ εξαιρείσαι από τον επιστημνικό ορισμό του "μη συμπτωματικού" μαγκιά σου.

Σημειωτέον οτι δεν ενίσταμαι στην διατύπωσή σου, απλά επισημάνω οτι δεν συμβαδίζει με την επιστημνική ορθοδοξία (ισώς και καλά να κάνει). (Βεβαία υπάρχουν και ζώα μπου θα το χαρακτήριζαν αυτό που κάνεις με κάποια γνωστή λέξη που έχει περάσει στην καθομιλουμένη, αλλά ας μην ασχοληθούμε με τους τρανς πάλι, που λέει κι η Γαλή.)
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Μαρ 2023, 22:31

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:27
Από τη δική μου λίστα γνωστών (που παίζει σε ευρεία γκάμα ηλικιών, επαγγελμάτων, συνηθειών κλπ) κατέληξα στο ότι οι εμβολιασμένοι γενικώς, την έβγαλαν αβαβα στα τελευταία κύματα σε σχέση με τους ανεμβολίαστους και ότι όσοι την πέρασαν βαριά είναι οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
Εγώ το ακριβώς αντίθετο βλέπω στον δικό μου κύκλο. Και στο φόρουμ το αντίθετο βλέπουμε, βάσικα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών