Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 13 Απρ 2023, 18:56

Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:52
ik_90 έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:46
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:32
Απαράδεκτα όλα αυτά, ένας μεγαλύτερος σε ηλικια άνθρωπος αντί να νουθετεί τους μικρότερους και να τους βάζει στον δρόμο τον σωστό και του Θεού, να τους διαφθείρει και να κάνει πράξεις ακατανόμαστες..
Απαράδεκτο και το ανάποδο, ένας νέος πρέπει να έχει σεβασμό στους μεγαλυτέρους και να μην τους βλέπει σεξουαλικά, όπως για παράδειγμα ένας νεαρός άντρας να επιδιώκει πονηρές πράξεις με μια μεγαλύτερη γυναίκα που είναι κοντά στην ηλικία της μάνας του..!
Κατάπτυστο επίσης και σε όσους είναι κοντά στην ηλικία και αλληλοδιαφθείρονται..
Μου αρέσουν οι ηθικοί άνθρωποι και ομοίως είμαι της άποψης ότι έχουμε εκπορνευτεί, αλλά εσύ το πας στο άλλο άκρο. Και ειδικά οι πουριτανοί περιορίζουν την ηθική σχεδόν αποκλειστικά στα σεξουαλικά, όπως οι «ανοιχτόμυαλοι» ταυτίζουν την προοδευτικότητα πάλι με τα σεξουαλικά. Ό,τι να' ναι δηλαδή.
Από εκεί ξεκινούν όλα τα κακά όμως.. Μια κοινωνία που είναι σεξοκεντρική αυτά παράγει..
Μπορεί να ακούγομαι ακραίος αλλά φωνάζω για να ακουστώ γιατί εγώ ακόμα μετανιώνω πικρά που δεν μπόρεσα να διαφυλάξω την παρθενία μου..
Αυτή η σατανική δύναμη (της πορνείας και της λαγνείας) είναι πολύ ισχυρή και αν δεν έχεις γερές πνευματικές βάσεις (όπως δεν είχα και εγώ) εύκολα πέφτεις.. Εγώ θα το μετανιώνω μια ζωή αλλά ας πρόσεχα..!
Parrot, θες να μου πεις την ηλικία σου;

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7088
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 13 Απρ 2023, 18:58

user έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:56
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:52
ik_90 έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:46



Μου αρέσουν οι ηθικοί άνθρωποι και ομοίως είμαι της άποψης ότι έχουμε εκπορνευτεί, αλλά εσύ το πας στο άλλο άκρο. Και ειδικά οι πουριτανοί περιορίζουν την ηθική σχεδόν αποκλειστικά στα σεξουαλικά, όπως οι «ανοιχτόμυαλοι» ταυτίζουν την προοδευτικότητα πάλι με τα σεξουαλικά. Ό,τι να' ναι δηλαδή.
Από εκεί ξεκινούν όλα τα κακά όμως.. Μια κοινωνία που είναι σεξοκεντρική αυτά παράγει..
Μπορεί να ακούγομαι ακραίος αλλά φωνάζω για να ακουστώ γιατί εγώ ακόμα μετανιώνω πικρά που δεν μπόρεσα να διαφυλάξω την παρθενία μου..
Αυτή η σατανική δύναμη (της πορνείας και της λαγνείας) είναι πολύ ισχυρή και αν δεν έχεις γερές πνευματικές βάσεις (όπως δεν είχα και εγώ) εύκολα πέφτεις.. Εγώ θα το μετανιώνω μια ζωή αλλά ας πρόσεχα..!
Parrot, θες να μου πεις την ηλικία σου;
37..

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Απρ 2023, 18:58

Μας ξεσήκωσες μεγαλοβδομαδιατικα

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12056
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Απρ 2023, 18:59

ik_90 έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:46
Sid Vicious έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:33
ik_90 έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:25
Πολύ αντιαισθητική η εικόνα ενός γέρου (ή μιας γριας) με ένα νεαρό άτομο. Όταν είναι μικρότερος ο άντρας και έχει σχέση με μεγαλύτερη είναι (κάπως) καλύτερο γιατί τουλάχιστον οι γυναίκες προσπαθούν να διατηρήσουν την ομορφιά τους. Όχι σαν εμάς τους σαπιοκοιλιάδες.
Όπως και να' χει, με μεγαλύτερη έχω κάνει κάτι, αλλά δεν πρόκειται να κυνηγάω μικρές όταν γεράσω. Αίσχος.
Σαπιοκοιλιάδες είστε και φαίνεστε, εμείς μια χαρά κρατιόμαστε
Αρχικά εγώ είμαι στα 30 μου ακόμα και είμαι μια χαρά. Το σαπιοκοιλιάδες ήταν γενικό προς τους άντρες, ότι δεν προσέχουμε.
Εντάξει κι εγώ 50 είμαι αλλά το πανκ σε κρατάει πάντα νέο
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12056
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Απρ 2023, 19:03

Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:52
ik_90 έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:46
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:32
Απαράδεκτα όλα αυτά, ένας μεγαλύτερος σε ηλικια άνθρωπος αντί να νουθετεί τους μικρότερους και να τους βάζει στον δρόμο τον σωστό και του Θεού, να τους διαφθείρει και να κάνει πράξεις ακατανόμαστες..
Απαράδεκτο και το ανάποδο, ένας νέος πρέπει να έχει σεβασμό στους μεγαλυτέρους και να μην τους βλέπει σεξουαλικά, όπως για παράδειγμα ένας νεαρός άντρας να επιδιώκει πονηρές πράξεις με μια μεγαλύτερη γυναίκα που είναι κοντά στην ηλικία της μάνας του..!
Κατάπτυστο επίσης και σε όσους είναι κοντά στην ηλικία και αλληλοδιαφθείρονται..
Μου αρέσουν οι ηθικοί άνθρωποι και ομοίως είμαι της άποψης ότι έχουμε εκπορνευτεί, αλλά εσύ το πας στο άλλο άκρο. Και ειδικά οι πουριτανοί περιορίζουν την ηθική σχεδόν αποκλειστικά στα σεξουαλικά, όπως οι «ανοιχτόμυαλοι» ταυτίζουν την προοδευτικότητα πάλι με τα σεξουαλικά. Ό,τι να' ναι δηλαδή.
Από εκεί ξεκινούν όλα τα κακά όμως.. Μια κοινωνία που είναι σεξοκεντρική αυτά παράγει..
Μπορεί να ακούγομαι ακραίος αλλά φωνάζω για να ακουστώ γιατί εγώ ακόμα μετανιώνω πικρά που δεν μπόρεσα να διαφυλάξω την παρθενία μου..
Αυτή η σατανική δύναμη (της πορνείας και της λαγνείας) είναι πολύ ισχυρή και αν δεν έχεις γερές πνευματικές βάσεις (όπως δεν είχα και εγώ) εύκολα πέφτεις.. Εγώ θα το μετανιώνω μια ζωή αλλά ας πρόσεχα..!
Εγώ κάθε φορά παρθένος νιώθω πάντως
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 13 Απρ 2023, 19:03

Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:58
user έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:56
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:52

Από εκεί ξεκινούν όλα τα κακά όμως.. Μια κοινωνία που είναι σεξοκεντρική αυτά παράγει..
Μπορεί να ακούγομαι ακραίος αλλά φωνάζω για να ακουστώ γιατί εγώ ακόμα μετανιώνω πικρά που δεν μπόρεσα να διαφυλάξω την παρθενία μου..
Αυτή η σατανική δύναμη (της πορνείας και της λαγνείας) είναι πολύ ισχυρή και αν δεν έχεις γερές πνευματικές βάσεις (όπως δεν είχα και εγώ) εύκολα πέφτεις.. Εγώ θα το μετανιώνω μια ζωή αλλά ας πρόσεχα..!
Parrot, θες να μου πεις την ηλικία σου;
37..
Ευχαριστώ

Σε έξι μήνες σε φτάνω.
Μου κάνουν εντύπωση οι απόψεις σου.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1123
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 13 Απρ 2023, 19:06

Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:52
εκεί ξεκινούν όλα τα κακά όμως.. Μια κοινωνία που είναι σεξοκεντρική αυτά παράγει..
Μπορεί να ακούγομαι ακραίος αλλά φωνάζω για να ακουστώ γιατί εγώ ακόμα μετανιώνω πικρά που δεν μπόρεσα να διαφυλάξω την παρθενία μου..
Αυτή η σατανική δύναμη (της πορνείας και της λαγνείας) είναι πολύ ισχυρή και αν δεν έχεις γερές πνευματικές βάσεις (όπως δεν είχα και εγώ) εύκολα πέφτεις.. Εγώ θα το μετανιώνω μια ζωή αλλά ας πρόσεχα..!
Για την περίπτωση που τα εννοείς αυτά:
Ακόμα και ο Χριστός, είπε να ασκητεύουν και να γίνονται μοναχοί μόνο όσοι μπορούν να διατηρήσουν την παρθενία τους. Οι υπόλοιποι να είναι κοσμικοί. Ποιο το πρόβλημα, λοιπόν; (εκτός αν ήθελες να γίνεις μοναχός).
Έπειτα, η «αμαρτία» είναι αρκετά παρεξηγημένη έννοια και έχει δημιουργήσει άπειρα συμπλέγματα ανά τους αιώνες, μέσω των εξηγήσεων που έδιναν γι' αυτήν τα ιερατεία. Όταν έχεις τέτοια εμμονή με τη σεξουαλική πράξη, νομοτελειακά θα δημιουργήσεις «ένοχες απολαύσεις» και «σατανική δύναμη της λαγνείας», όπως αναφέρεις. Ενώ η αμαρτία ουσιαστικά είναι η προσκόλληση στα επίγεια. Είμαστε ενσαρκωμένες ψυχές και την ψυχή μας την απολύουμε όταν «δενόμαστε» στη γη.



Νομίζω έτσι κι η ζωή μας,
σαν όπως λεν' τα πάντα ρει,
στη θάλασσα η εκβολή μας,
κι όμως γυρνάμε στην πηγή.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ik_90 την 13 Απρ 2023, 19:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10073
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Απρ 2023, 19:07

user έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:03


Ευχαριστώ

Σε έξι μήνες σε φτάνω.
Εικόνα
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7088
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 13 Απρ 2023, 19:08

user έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:03
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:58
user έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:56


Parrot, θες να μου πεις την ηλικία σου;
37..
Ευχαριστώ

Σε έξι μήνες σε φτάνω.
Μου κάνουν εντύπωση οι απόψεις σου.
Έχω επίγνωση ότι οι απόψεις μου ακούγονται ακραίες..

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 13 Απρ 2023, 19:10

vagabondo έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:07
user έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:03


Ευχαριστώ

Σε έξι μήνες σε φτάνω.
Εικόνα
Το χω πει κι άλλες φορές αλλά δεν παρακολουθείς μάθημα :smt005:

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10073
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Απρ 2023, 19:11

user έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:10
vagabondo έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:07
user έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:03


Ευχαριστώ

Σε έξι μήνες σε φτάνω.
Εικόνα
Το χω πει κι άλλες φορές αλλά δεν παρακολουθείς μάθημα :smt005:
Έκανα κοπάνα τις άλλες φορές :003:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 13 Απρ 2023, 19:14

Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:08
user έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:03
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:58

37..
Ευχαριστώ

Σε έξι μήνες σε φτάνω.
Μου κάνουν εντύπωση οι απόψεις σου.
Έχω επίγνωση ότι οι απόψεις μου ακούγονται ακραίες..
Ήθελα να σου πω ότι δεν έχω σκοπό να σε χλευάσω. Μόνο να καταλάβω αν μπορέσω.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7088
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 13 Απρ 2023, 19:15

ik_90 έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:06
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 18:52
εκεί ξεκινούν όλα τα κακά όμως.. Μια κοινωνία που είναι σεξοκεντρική αυτά παράγει..
Μπορεί να ακούγομαι ακραίος αλλά φωνάζω για να ακουστώ γιατί εγώ ακόμα μετανιώνω πικρά που δεν μπόρεσα να διαφυλάξω την παρθενία μου..
Αυτή η σατανική δύναμη (της πορνείας και της λαγνείας) είναι πολύ ισχυρή και αν δεν έχεις γερές πνευματικές βάσεις (όπως δεν είχα και εγώ) εύκολα πέφτεις.. Εγώ θα το μετανιώνω μια ζωή αλλά ας πρόσεχα..!
Για την περίπτωση που τα εννοείς αυτά:
Ακόμα και ο Χριστός, είπε να ασκητεύουν και να γίνονται μοναχοί μόνο όσοι μπορούν να διατηρήσουν την παρθενία τους. Οι υπόλοιποι να είναι κοσμικοί. Ποιο το πρόβλημα, λοιπόν; (εκτός αν ήθελες να γίνεις μοναχός).
Έπειτα, η «αμαρτία» είναι αρκετά παρεξηγημένη έννοια και έχει δημιουργήσει άπειρα συμπλέγματα ανά τους αιώνες, μέσω των εξηγήσεων που έδιναν γι' αυτήν τα ιερατεία. Όταν έχεις τέτοια εμμονή με τη σεξουαλική πράξη, νομοτελειακά θα δημιουργήσεις «ένοχες απολαύσεις» και «σατανική δύναμη της λαγνείας», όπως αναφέρεις. Ενώ η αμαρτία ουσιαστικά είναι η προσκόλληση στα επίγεια. Είμαστε ενσαρκωμένες ψυχές και την ψυχή μας την απολύουμε όταν «δενόμαστε» στη γη.

Είναι ακόμα πιο απλά τα πράγματα: Η αμαρτία είναι όπως τα ναρκωτικά που δημιουργούν έξη (συνήθεια, εθισμό κλπ.) και μετά τα πάθη αυτά γιγαντώνονται..
Τώρα, τα περισσότερα πάθη κάνουν κακό στον εαυτό μας: αλκοολισμός, τζόγος, ναρκωτικά, λαιμαργία..
Το πάθος της πορνείας όμως καταστρέφει και τους υπόλοιπους και γι' αυτό είναι ο,τι χειρότερο..

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7088
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 13 Απρ 2023, 19:18

user έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:14
Parrot έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:08
user έγραψε:
13 Απρ 2023, 19:03


Ευχαριστώ

Σε έξι μήνες σε φτάνω.
Μου κάνουν εντύπωση οι απόψεις σου.
Έχω επίγνωση ότι οι απόψεις μου ακούγονται ακραίες..
Ήθελα να σου πω ότι δεν έχω σκοπό να σε χλευάσω. Μόνο να καταλάβω αν μπορέσω.
Είμαι δεκτικός σε όλες τις ερωτήσεις και ξεκαθαρίζω απ' την αρχή ότι δεν κουνάω το δάκτυλο αφ' υψηλού, αλλά μιλάω ως αμαρτωλός..

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9452
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας στις σεξουαλικές σχέσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 13 Απρ 2023, 19:19

Ο έρως χρόνια δεν κοιτά πάντως. Το θέμα είναι αν αυτή τη διαφορά ηλικίας μπορεί να δημιουργήσει θέματα σε μια σχέση-γάμο. Εγώ πρόσφατα είχα μια γνωριμία με μια δεκα τρία χρονια μικρότερη μου (47 εγώ, 34 αυτή). Το πρόβλημα δεν ήταν οπτικά η διαφορά ηλικίας καθώς δεν φαινόταν κιόλας (οι τρίτοι μας έκαναν να είχαμε διαφορά 5 με 10 χρονια μαξ) αλλά υπήρχε διαφορά νοοτροπίας σε πολλά θέματα. Για αυτό και δεν προχώρησε εν τέλει. Ξέρω από την άλλη άτομα που παντρεύτηκαν κατά 20 χρόνια μεγαλύτερους άνδρες και είχαν επιτυχημένους γάμους. Εχει να κάνει με το αν κολλάει απόλυτα ο ένας με τον άλλο ή με το τι θέλει από τη ζωή του ο καθένας.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών