Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Να κλείσει;

Ναι
23
20%
όχι
92
80%
 
Σύνολο ψήφων: 115

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 20 Απρ 2023, 16:19

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:10
Πουστιές με προσωπικά δεδομένα σε δημόσιο χώρο, δεν παίζω ποτέ.
Αντιλαμβάνεσαι ότι

1. δεν ήταν προσωπικά δεδομένα αυτά που παρέθεσα και σαν φύση ως περιεχόμενο πληροφορίας και ότι ήταν παράθεση από δημόσια ποστ που δεν ζήτησε να σβηστούν ποτε

2. Το ψυχογραφημα μαντεψια ή συμπεράσματα από έτη ηλεκτρονικής συνύπαρξης επίσης δεν είναι προσβολή προσωπικών δεδομένων ε;

Πραγματικά διαφωνώ με την οπτική σου. Να μου πεις ότι υπενθυμίζοντας ή βάζοντας σαν λεζάντα κάτι ή περιφέροντας το κάτω από κάθε ποστ μου, καθιστώ περίγελο ένα ευαίσθητο ζήτημα , να πω οκ, έχεις βάση. Τα προσωπικά δεδομένα πώς στον πατριαρχικό όργανο προέκυψαν; Ανοησίες. Χώρια ότι θέλω να δείξω στην παραβάτη του ΚΟΚ ότι εθελοτυφλει και στους υπόλοιπους ότι μιλάνε σε τοίχο, κανέναν χαιρεκακο στόχο δεν είχα αλλά σεβάστηκα την μαμαδίστικη φτερούγα σου :D

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71621
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Απρ 2023, 16:20

Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ πιο έντιμο και ζόρικο πράγμα η αποδοχή ενός λάθους. :wink
Gavalas for President! :grfl:

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 20 Απρ 2023, 16:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:14
Για μένα τελείωσε.

Φίλοι; :)
Όχι, θέλω ψυχογραφημα. Στην τελική (κλέβω εκφράσεις σαν την ναιδα :smt047 ) αν με προσβάλει κάτι θα στο πω και το σβήνεις. Αν δεν κάνεις ψυχογραφημα, εγκαταλείπω για πάντα το φόρουμ (εδώ περιμένω παρέμβαση nowhere ευνόητου περιεχομένου). Όχι από εγωισμό, αλλά γιατί εδώ και καιρό δεν προσφέρει ψυχική ανάταση. Και τι καλύτερο για ψυχική ανάταση, από ένα περιποιημένο ψυχογραφημα. :vp12: Το κασποθεμα έκλεισε, το ζητάω τελείως ανεξαρτήτως.

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 20 Απρ 2023, 16:25

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:20
Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ πιο έντιμο και ζόρικο πράγμα η αποδοχή ενός λάθους. :wink
Λάθη κάνω πολλά χρόνια τώρα, δεν θα εθετα καμία πράξη μου ως υγιές δείγμα. (Σε βοηθάω για πρόλογο :smt005: ισχύει ότι είπα, δεν κάνω άλλο ποστ αν δεν δω μια ψυχογραφηματάρα ναααα)

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71621
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Απρ 2023, 16:33

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:14
Για μένα τελείωσε.

Φίλοι; :)
Όχι, θέλω ψυχογραφημα. Στην τελική (κλέβω εκφράσεις σαν την ναιδα :smt047 ) αν με προσβάλει κάτι θα στο πω και το σβήνεις. Αν δεν κάνεις ψυχογραφημα, εγκαταλείπω για πάντα το φόρουμ (εδώ περιμένω παρέμβαση nowhere ευνόητου περιεχομένου). Όχι από εγωισμό, αλλά γιατί εδώ και καιρό δεν προσφέρει ψυχική ανάταση. Και τι καλύτερο για ψυχική ανάταση, από ένα περιποιημένο ψυχογραφημα. :vp12: Το κασποθεμα έκλεισε, το ζητάω τελείως ανεξαρτήτως.
Βρε παλιόπαιδο, αφού σου κόβει κατιτίς παραπάνω από αυτό που προβάλλεις γιατί δεν παίζεις ΚΑΙ σ' αυτό το πλαίσιο; Έχεις γράψει απολαυστικά κείμενα και αυτό δεν είναι μόνον δική μου γνώμη.

Ακριβώς γι' αυτό στα ρίχνω. Επειδή μου λείπουν αυτά τα κείμενα και αναλώνεσαι από δω κι από κει. Αν θες ξεκίνα και με δική μου διακωμώδηση. Αφού σου έχω πει ότι το' χεις. :)

ΥΓ. Και ασ' τα αυτά. Εικόνα
Gavalas for President! :grfl:

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 20 Απρ 2023, 17:15

enterprise-psi έγραψε:
20 Απρ 2023, 12:15
user έγραψε:
19 Απρ 2023, 21:44
enterprise-psi έγραψε:
19 Απρ 2023, 21:34
Ωραίο νήμα :smt023
Δηλαδή τι ψήφισες;

Επίσης τώρα που σε βρήκα, ακόμη δεν μου είπες τι κάνεις εκεί πέρα στο άβατάρ σου.. ψυχορραγείς τι σου κάνουν σε βασανίζουν;;
Εικόνα
Δεν το παίρνω κυριολεκτικά αλλά μην ρωτάω γιατί θα φάω αγκωνιά; :p2:

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1342
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γράφων » 20 Απρ 2023, 17:54

Dante Alighieri έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:29
Γράφων έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:13
Γράφων έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:12

Γιατί όχι και τα δύο;
Γιατί αν λείπουν οι χαρακτηρισμοί και οι εριστικές συμπεριφορές, τα κομματικά φερέφωνα το πολύ πολύ να σε ενημερώσουβ για τις θέσεις του κόμματός σου. Δεν θα πάθεις και κάτι.
Μα, δεν θέλουν να σε ενημερώσουν... Χρησιμοποιούν το phorum ως μέσον προώθησης κάποιας κομματικής ατζέντας. Αλλωστε, αν ήθελα να ενημερωθώ για τις θέσεις κάποιου κόμματος, δεν θα ερχόμουν στο phorum, για να το πράξω...
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 20 Απρ 2023, 21:03

Γράφων έγραψε:
20 Απρ 2023, 17:54
Dante Alighieri έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:29
Γράφων έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:13

Γιατί όχι και τα δύο;
Γιατί αν λείπουν οι χαρακτηρισμοί και οι εριστικές συμπεριφορές, τα κομματικά φερέφωνα το πολύ πολύ να σε ενημερώσουβ για τις θέσεις του κόμματός σου. Δεν θα πάθεις και κάτι.
Μα, δεν θέλουν να σε ενημερώσουν... Χρησιμοποιούν το phorum ως μέσον προώθησης κάποιας κομματικής ατζέντας. Αλλωστε, αν ήθελα να ενημερωθώ για τις θέσεις κάποιου κόμματος, δεν θα ερχόμουν στο phorum, για να το πράξω...
Δεν είναι επιχείρημα αυτό για να μη γράφει κάποιος την κομματική του θέση. Και για καλλιτεχνικά αν θέλω να ενημερωθώ μπορώ να ψάξω κάπου πιο έγκυρα. Να μη γράφει κάποιος για καλλιτεχνικά;
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 20 Απρ 2023, 21:03

Ναύτης έγραψε:
19 Απρ 2023, 19:52
Bic έγραψε:
19 Απρ 2023, 15:40
(...)
Επειδή υποψιάζομαι ότι ο Ναύτης αναφέρεται σε μένα, νιώθω την ανάγκη να διευκρινίσω δύο πράγματα:

1ον, κάνει λάθος, δεν έχω την βάση του παλιού. Κάτι θυμάται όντως, αλλά το θυμάται λίγο μπερδεμένα. Σε κάποια φάση που γινόταν μια μεγάλη αναβάθμιση, παράλληλα με αλλαγή server, είχα βοηθήσει κι εγώ και είχα κρατήσει και εγώ ένα backup κάπου για επιπρόσθετη ασφάλεια. Αλλά αυτό:
Α. έγινε χρόνια πριν κλείσει το παλιό, οπότε ακόμα κι αν υπήρχε κάπου αυτό το backup θα ήταν απίστευτα παρωχημένο, οι μισοί και παραπάνω απ' τους χρήστες του τρέχοντος phorum δεν πρέπει να υπήρχαν καν τότε ως μέλη του παλιού.
Β. το backup ήταν κλειδωμένο και κρατημένο για λόγους ασφαλείας, όπως είπα, οπότε ακόμα κι αν υπήρχε θα μας ήταν άχρηστο.
Γ. δεν υπάρχει καν (άρα δεν έχουν καν νόημα τα δυο προηγούμενα), είχε διαγραφεί λίγο μετά την μεταφορά γιατί έπιανε τσάμπα χώρο.

2ον (και σημαντικότερο): ποτέ δεν ήμουν γκόμενος/γκόμενα του pumpkin. Ποτέ δεν μου άρεσαν τα αγόρια, τριχωτά ή μη.


Αυτά.
Δεν εννοούσα εσένα, ρε λατρεία, ούτε καν το θυμάμαι αυτό που λες. Τον Αρίστο εννοούσα (το λέω τώρα που το έγραψε ο ίδιος μερικές σελίδες πιο πίσω), αλλά έχει δίκιο ο Beria, ο Αρίστος αποθήκευσε δημοσιεύσεις, όχι τη βάση δεδομένων. Mea culpa.
Ωστόσο, είχαν ενδιαφέρον οι αντιδράσεις μερικών, αντρών τε και γυναικών, με την υποψία και μόνο ότι κάπου υπάρχει αποθηκευμένη η db του παλιού και κάποιος χρήστης την έχει στην κατοχή του. Άτιμα πμ. :lol:
Α, ΟΚ μαέστρο. Γράψε λάθος, νόμιζα σε αυτό που είπα αναφέρθηκες.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 20 Απρ 2023, 21:05

νύχτα έγραψε:
19 Απρ 2023, 18:31
Bic έγραψε:
19 Απρ 2023, 15:40
Επειδή υποψιάζομαι ότι ο Ναύτης αναφέρεται σε μένα, νιώθω την ανάγκη να διευκρινίσω δύο πράγματα:

1ον, κάνει λάθος, δεν έχω την βάση του παλιού. Κάτι θυμάται όντως, αλλά το θυμάται λίγο μπερδεμένα. Σε κάποια φάση που γινόταν μια μεγάλη αναβάθμιση, παράλληλα με αλλαγή server, είχα βοηθήσει κι εγώ και είχα κρατήσει και εγώ ένα backup κάπου για επιπρόσθετη ασφάλεια. Αλλά αυτό:
Α. έγινε χρόνια πριν κλείσει το παλιό, οπότε ακόμα κι αν υπήρχε κάπου αυτό το backup θα ήταν απίστευτα παρωχημένο, οι μισοί και παραπάνω απ' τους χρήστες του τρέχοντος phorum δεν πρέπει να υπήρχαν καν τότε ως μέλη του παλιού.
Β. το backup ήταν κλειδωμένο και κρατημένο για λόγους ασφαλείας, όπως είπα, οπότε ακόμα κι αν υπήρχε θα μας ήταν άχρηστο.
Γ. δεν υπάρχει καν (άρα δεν έχουν καν νόημα τα δυο προηγούμενα), είχε διαγραφεί λίγο μετά την μεταφορά γιατί έπιανε τσάμπα χώρο.

2ον (και σημαντικότερο): ποτέ δεν ήμουν γκόμενος/γκόμενα του pumpkin. Ποτέ δεν μου άρεσαν τα αγόρια, τριχωτά ή μη.


Αυτά.
δυσανασχετώ που μπαίνει στη διαδικασία να απολογείται ένα μέλος
με τέτοιο ήθος όπως εσύ εξαιτίας ενός σαχλαμάρα
Έλα βρε, γιατί; Αφ' ενός εγώ δεν τον θεωρώ σαχλαμάρα τον Ναύτη (υπάρχει παλιά λατρεία με δαύτον), αφ' ετέρου είδες που λύθηκε η παρεξήγηση με την... "απολογία" μου; :wink
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Casp
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 20 Απρ 2023, 22:03

Επειδη ειδα να αναφερει ο Μενιος το νικ μου και ψιλοδιαβασα ενα δυο ποστ (δεν θα δω ολη την συζητηση για να μην χαλαστω), απλα να πω πως γινεται παααρα πολυ αδικος μαζι μου. Ειχε φαει το μεσημερι, ειχε φαει παλι ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΙΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΤΟ τορτιγια με κοτοπουλο και ηπιε 3 ποτα και δεν τον αγγιξαν επειδη σχολιαζε ο φιλος μου οτι ειναι γερο ποτηρι και τους φαινοταν μια χαρα. Δηλαδη 2 ατομα τον παρατηρουσαν και κανεις δεν ειπε πως δεν φαινεται καλα ή να του πει να μην οδηγησει. Εγω ημουν ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ και θα επρεπε ΕΓΩ να του πω να παρουμε ταξι, οταν ακομα και την επομενη μερα στη δουλεια με κρατουσε η τρελα μου απο τα 2 ποτα που ηπια. Αλλα ειμαι απαραδεκτη και εγω και η κολλητη και ο φιλος μου, που τον αφησαμε να οδηγησει με 3 ποτα ενω φαινοταν εντελως καλα και οτι δεν τον επιασε καθολου και εγω ετσι οπως ημουν θα επρεπε να εχω διαυγεια για να μην τον αφησω.

Ακουγα στο ραδιο πως μονο ενα ποτηρι κρασι σου μειωνει τα αντανακλαστικα κατα 50%. Δηλαδη οποιος ανθρωπος οδηγαει, δεν πρεπει να παιρνει καν το αμαξι μετα απο ενα ποτηρακι. Τα αντανακλασικα μειωνονται και με πονοκεφαλο, με κουραση, με περιοδο. Δηλαδη θα επρεπε να αποφευγουμε την οδηγηση σχεδον καθημερινα. Εγω με ενα απλο ΦΤΕΡΝΙΣΜΑ και αυτα τα λιγα δευτερολεπτα που κλεινεις τα ματια, μπορει να δημιουργησεις ατυχημα.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 20 Απρ 2023, 22:17

Casp έγραψε:
20 Απρ 2023, 22:03
Επειδη ειδα να αναφερει ο Μενιος το νικ μου και ψιλοδιαβασα ενα δυο ποστ (δεν θα δω ολη την συζητηση για να μην χαλαστω), απλα να πω πως γινεται παααρα πολυ αδικος μαζι μου. Ειχε φαει το μεσημερι, ειχε φαει παλι ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΙΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΤΟ τορτιγια με κοτοπουλο και ηπιε 3 ποτα και δεν τον αγγιξαν επειδη σχολιαζε ο φιλος μου οτι ειναι γερο ποτηρι και τους φαινοταν μια χαρα. Δηλαδη 2 ατομα τον παρατηρουσαν και κανεις δεν ειπε πως δεν φαινεται καλα ή να του πει να μην οδηγησει. Εγω ημουν ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ και θα επρεπε ΕΓΩ να του πω να παρουμε ταξι, οταν ακομα και την επομενη μερα στη δουλεια με κρατουσε η τρελα μου απο τα 2 ποτα που ηπια. Αλλα ειμαι απαραδεκτη και εγω και η κολλητη και ο φιλος μου, που τον αφησαμε να οδηγησει με 3 ποτα ενω φαινοταν εντελως καλα και οτι δεν τον επιασε καθολου και εγω ετσι οπως ημουν θα επρεπε να εχω διαυγεια για να μην τον αφησω.

Ακουγα στο ραδιο πως μονο ενα ποτηρι κρασι σου μειωνει τα αντανακλαστικα κατα 50%. Δηλαδη οποιος ανθρωπος οδηγαει, δεν πρεπει να παιρνει καν το αμαξι μετα απο ενα ποτηρακι. Τα αντανακλασικα μειωνονται και με πονοκεφαλο, με κουραση, με περιοδο. Δηλαδη θα επρεπε να αποφευγουμε την οδηγηση σχεδον καθημερινα. Εγω με ενα απλο ΦΤΕΡΝΙΣΜΑ και αυτα τα λιγα δευτερολεπτα που κλεινεις τα ματια, μπορει να δημιουργησεις ατυχημα.
Κοπελιά, κάπου έλεος στο overflow με τις ιστορίες για τον γλυκούλη.

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1342
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γράφων » 20 Απρ 2023, 22:30

Dante Alighieri έγραψε:
20 Απρ 2023, 21:03
Γράφων έγραψε:
20 Απρ 2023, 17:54
Dante Alighieri έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:29


Γιατί αν λείπουν οι χαρακτηρισμοί και οι εριστικές συμπεριφορές, τα κομματικά φερέφωνα το πολύ πολύ να σε ενημερώσουβ για τις θέσεις του κόμματός σου. Δεν θα πάθεις και κάτι.
Μα, δεν θέλουν να σε ενημερώσουν... Χρησιμοποιούν το phorum ως μέσον προώθησης κάποιας κομματικής ατζέντας. Αλλωστε, αν ήθελα να ενημερωθώ για τις θέσεις κάποιου κόμματος, δεν θα ερχόμουν στο phorum, για να το πράξω...
Δεν είναι επιχείρημα αυτό για να μη γράφει κάποιος την κομματική του θέση. Και για καλλιτεχνικά αν θέλω να ενημερωθώ μπορώ να ψάξω κάπου πιο έγκυρα. Να μη γράφει κάποιος για καλλιτεχνικά;
Εν γένει, όταν θέλω να μάθω κάτι, πρώτα ψάχνω μόνος μου και μετά, αν δεν με καλύπτουν τα ευρήματα, ρωτώ/αναζητώ/βλέπω αναρτήσεις στο phorum. Δεν είπα ποτέ να μην γράφει κάποιος κάτι, όταν αυτό δεν είναι κακοπροαίρετο... Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι αυτοί οι λογαριασμοί προσπαθούν να προσηλυτίσουν και να προπαγανδίσουν...
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33276
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Απρ 2023, 10:25

Casp έγραψε:
20 Απρ 2023, 22:03
Επειδη ειδα να αναφερει ο Μενιος το νικ μου και ψιλοδιαβασα ενα δυο ποστ (δεν θα δω ολη την συζητηση για να μην χαλαστω), απλα να πω πως γινεται παααρα πολυ αδικος μαζι μου. Ειχε φαει το μεσημερι, ειχε φαει παλι ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΙΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΤΟ τορτιγια με κοτοπουλο και ηπιε 3 ποτα και δεν τον αγγιξαν επειδη σχολιαζε ο φιλος μου οτι ειναι γερο ποτηρι και τους φαινοταν μια χαρα. Δηλαδη 2 ατομα τον παρατηρουσαν και κανεις δεν ειπε πως δεν φαινεται καλα ή να του πει να μην οδηγησει. Εγω ημουν ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ και θα επρεπε ΕΓΩ να του πω να παρουμε ταξι, οταν ακομα και την επομενη μερα στη δουλεια με κρατουσε η τρελα μου απο τα 2 ποτα που ηπια. Αλλα ειμαι απαραδεκτη και εγω και η κολλητη και ο φιλος μου, που τον αφησαμε να οδηγησει με 3 ποτα ενω φαινοταν εντελως καλα και οτι δεν τον επιασε καθολου και εγω ετσι οπως ημουν θα επρεπε να εχω διαυγεια για να μην τον αφησω.

Ακουγα στο ραδιο πως μονο ενα ποτηρι κρασι σου μειωνει τα αντανακλαστικα κατα 50%. Δηλαδη οποιος ανθρωπος οδηγαει, δεν πρεπει να παιρνει καν το αμαξι μετα απο ενα ποτηρακι. Τα αντανακλασικα μειωνονται και με πονοκεφαλο, με κουραση, με περιοδο. Δηλαδη θα επρεπε να αποφευγουμε την οδηγηση σχεδον καθημερινα. Εγω με ενα απλο ΦΤΕΡΝΙΣΜΑ και αυτα τα λιγα δευτερολεπτα που κλεινεις τα ματια, μπορει να δημιουργησεις ατυχημα.
εδω εισαι φαουλ. κανονικα δεν εχω δικαιωμα να μιλαω, εχω κανει τρισχειροτερα, αλλα απο αυτες τις μαλακιες που εχω κανει απεκτησα την πειρα για να δινω συμβουλες.

επρεπε να παρετε ταξι, η να σας παει καποιος αλλος. δεν φαινεται με το ματι το ποσο μεθυσμενος ειναι καθενας. επισης, και καλα να οδηγει, αμα γινει ατυχημα, ακομη κι αν δεν φταιει, θα γινει αλκοτεστ και ΤΗ ΓΑΜΗΣΕ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Είναι καιρός να πούμε οριστικά αντίο στο πχορουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 21 Απρ 2023, 12:04

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
20 Απρ 2023, 11:40
Ο Σενέκας τι σε πείραξε; :smt017
Γράφει ενδιαφέροντα πράγματα στην ιστορία.
α)ντροπιάζει τη Λάρισα με τον τρόπο που γράφει και συμπεριφέρεται - θα νομίσουν οι άλλοι πως έτσι είμαστε όλοι οι Λαρισαίοι
και
β)ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ τι έγραφε για τους αρνητές του εμβολίου.Βασικά δεν ξεχνώ ΚΑΝΕΝΑΝ σας τι γράφατε τότε με τον κοροιδοϊό,όλα αυτά θα ξεπληρωθούν μία ημέρα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών