Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2023, 14:03

Dr Socrates έγραψε:
01 Μάιος 2023, 21:37
georgebi έγραψε:
01 Μάιος 2023, 20:22
Ωχ ωχ ωχ.... κι άλλον βλέπω για γιαούρτωμα :roll:


Εικόνα

Το θεμα ειναι οτι ουτε και οι ψηφοφοροι του Λ.Κυρκου η του Χ Φλωρακη τα ελεγαν αυτα.Δεν ειναι το γιαουρτι το θεμα αλλα ο εκχυδαισμος του δημοσιου λογου(το κατσε κατω κουλοχερι ειναι πολυ χειροτερο απο τα γιαουρτια).Και ο Τσιπρας να φυγει καποιος αλλος θα παρει την θεση του που θα ειναι το ιδιο διχαστικος,τοξικος,τα αλλα στελεχη του Συριζα δεν διαφερουν.Αυτο θελει μια μεγαλη μεριδα των ψηφοφορων του.οταν πηγε ο Τσιπρας να διαγραψει τον Πολακη αντεδρασαν.θα θυμασαι και τα εμετικα που ελεγαν αρκετοι απο αυτους οταν μπηκε η πυρκαγια στο ματι στα κοινωνικα μεσα δικτυωσης για να δικαιολογησουν τον Τσιπρα.
παλιοτερα επεσε το ματι μου σε καποια αναρτηση του Στελιου Κυμπουροπουλου,εκει υπηρξαν εμετικα σχολια απο αρκετους φανατισμενους συριζοαυριανιστες,ακροδεξιους που δεν διαφερουν απο το κατσε κατω κουλοχερη.Αυτοι τι αλλο θα μπορουσαν να ψηφισουν εκτος απο τον Συριζα και την Χρυση Αυγη,τους ανελ παλιοτερα,οι ψηφοφοροι του Βαρουφακη ακομα και του Κουτσουμπα ειναι πολυ λιγοτερο φανατικοι απο αυτους του Συριζα.
χθες οι πασοκοαυριανιστες και σημερα οι λεγομενοι Συριζοαυριανιστες και διαφοροι λαικοδεξιοι/ακροδεξιοι που μαλλον ενημερωνονται απο το μακελειο και το νιουςμπρεικ :lol: .o Τσιπρας πασοκοποιησε τον Συριζα και μαζεψε οτι χειροτερο υπαρχει απο τον χωρο του πασοκ αλλα και της δεξιας και των μμε και social media.

τα ελεγε και μια δικια τους...

Κάτσε κάτω κουλοχέρη»
της Αννετα Καβαδια
Ποιος τους δίνει τον αέρα;

Ανακύπτουν, ωστόσο, κάποια κρίσιμα ερωτήματα: Από πού αντλούν την άνεση να επιδεικνύουν μια τέτοια συμπεριφορά; Ποιος τους επέτρεψε να μεταφέρουν στο εσωτερικό του ΣΥΡΙΖΑ χυδαίες παραδόσεις –ξένες και απορριπτέες σε όλη τη διαδρομή της ανανεωτικής και ριζοσπαστικής Αριστεράς; Ποιος έχει την ευθύνη για το πού, πώς και με ποιους όρους διεξάγεται ο προσυνεδριακός διάλογος;

Γιατί περί αυτού ακριβώς πρόκειται. Ο διάλογος ενόψει συνεδρίου έχει ήδη ξεκινήσει. Και δυστυχώς, όχι με τις καλύτερες προϋποθέσεις. Γιατί αν καλλιεργηθεί η κουλτούρα ενοχοποίησης της άλλης άποψης, αν συνεχιστεί όχι μόνο η υπόγεια πριμοδότηση, αλλά και η δημόσια επιβράβευση τέτοιων ανθρωποφαγικών συμπεριφορών, αν παγιωθεί η λογική του «κάτσε κάτω κουλοχέρη», τότε η υπόθεση όχι μόνο του ΣΥΡΙΖΑ, αλλά και ευρύτερα της Αριστεράς, θα έχει υποστεί βαρύτατη ήττα.

Το ύφος, το ήθος, ο τρόπος της δημόσιας αντιπαράθεσης, δεν είναι, δεν μπορεί να είναι, άσχετος με το πολιτικό σχέδιο, τον προσανατολισμό, το στίγμα ενός αριστερού κόμματος. Η μετωπική σύγκρουση με τη Δεξιά και η ζωτικής σημασίας ανάγκη ανατροπής της, δεν μπορεί να χρησιμοποιείται σαν άλλοθι για την αλλοίωση των ταυτοτικών φυσιογνωμικών χαρακτηριστικών του ΣΥΡΙΖΑ.
https://www.epohi.gr/article/42469/katse-kato-koyloherh


λιγο 80s
Αυριανή Vs Χατζιδάκι: ξερό διπλό!
Το ενδιαφέρον της υποθέσεως; Πλείστα όσα στελέχη του ΠΑΣΟΚ, έσπευσαν να σταθούν στο πλευρό του Γιώργου Κουρή. Ο Κίμων Κουλούρης αναρωτιόταν "τι εκφράζει και τι εκπροσωπεί σε τούτο τον τόπο ο Μάνος Χατζιδάκις", ο Αντώνης Δροσογιάννης έκανε λόγο για "σπίλωση μιας εφημερίδας που οι αγώνες της είναι καταξιωμένοι στη συνείδηση του ελληνικού λαού", ο Θόδωρος Πάγκαλος δήλωνε "η Αυριανή είναι μια από τις ελάχιστα καθολικά πολιτικές εφημερίδες που απομένουν και η σημασία της για τη δημόσια ζωή είναι τεράστια", ο Μένιος Κουτσόγιωργας χαρακτήρισε τον μουσικοσυνθέτη "κομματικό υπηρέτη", ο Γεώργιος Αλέξανδρος Μαγκάκης διαπίστωσε "επίθεση κατά του Τύπου απαράδεκτης βιαιότητας", ακόμη και η Μελίνα Μερκούρη (επιστήθια κατά τα άλλα φίλη του Χατζιδάκι), βγήκε και δήλωσε: "Δεν είναι δυνατόν στις μέρες μας να βγαίνει κάποιος και να καταφέρεται ενάντια στην ελευθεροτυπία"... :011:
Πηγη https://provocateur.gr/archive/3159/ayr ... sero-diplo
Πολλά και ενδιαφέροντα όσα γράφεις με αφορμή το ποστ μου :smt023

Εγώ όμως θα μπορούσα να περιγράψω τη σχέση των αυριανιστων - συριζαιων

με την αυριανή - ντοκουμέντο - μακελειο

με μια μόνο εικόνα


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 02 Μάιος 2023, 14:04

enaon έγραψε:
02 Μάιος 2023, 13:50
ωραία σκεψη οτι θα μας διαβάζουν στο μελλον, αφηνω και αυτό σαν ιδέα στα παιδια του πλευρη για οταν μπουνε με το καλό στην πολιτική.
Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα, όταν διάβασα ένα ποστ κάποιου πιο πίσω, που έλεγε "τα παιδιά του Πλεύρη θα αποζημιωθούν για το περιστατικό όταν μπουν στη ΝΔ" (ή κάπως έτσι). Να ανησυχώ, λες;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2023, 14:09

Dr Socrates έγραψε:
01 Μάιος 2023, 21:37
georgebi έγραψε:
01 Μάιος 2023, 20:22
.......
Μολογανε και μόνοι τους άλλωστε :102:


Εικόνα
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... tm_medium=
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2023, 14:20

Και μια και έβαλα Χιο .....συνειρμικά μου ήρθε :roll:

να δω τι έγραψε και ο Βαξεβαναρος σήμερα για το θέμα του νήματος :g030:


Εικόνα
https://www.documentonews.gr/article/kl ... -dynameon/
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49577
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μάιος 2023, 14:36

Bic έγραψε:
02 Μάιος 2023, 13:11
Kauldron έγραψε:
02 Μάιος 2023, 13:08
Και άσε τις πίπες, ότι το κάνω για να θολώσω τα νερά κλπ. Το είπες κι αλλού αυτό, και ξέρεις ότι δεν ισχύει.
Είσαι 'συ μια νυφίτσα... απ' το άβαταρ φαίνεται.
Δεν είναι πετυχημένο, όμως; Δεν σου προκαλεί μια αίσθηση συμπάθειας, σε φάση "καλέ κύριε, έχω καλές προθέσεις εγώ, ό,τι κι αν λέω, μη με μαλώνετε"; :lol:
Θα μπορούσε να είναι gif όπου ν' ανοίγει το στόμα του και να έχει δόντια καρχαρία. :003:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49577
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μάιος 2023, 14:36

georgebi έγραψε:
02 Μάιος 2023, 14:20
Και μια και έβαλα Χιο .....συνειρμικά μου ήρθε :roll:

να δω τι έγραψε και ο Βαξεβαναρος σήμερα για το θέμα του νήματος :g030:


Εικόνα
https://www.documentonews.gr/article/kl ... -dynameon/
Καλά τα είπε ο Μπαγκς Μπάννυ.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2023, 14:56

Υπάρχει έστω και μια μητέρα, που μετά απ αυτό που κάναν στον 8χρονο γιο του Πλευρη
να ψηφίσει Συριζα; :e040:


Εικόνα
https://eleftherostypos.gr/politiki/tha ... o-gios-mou

Την επίθεση με γιαούρτι που δέχθηκε ο υπουργός Υγείας, Θάνος Πλεύρης, όταν γευμάτιζε με την οικογένειά του σε μεζεδοπωλείο στα Πετράλωνα περιέγραψε ο ίδιος, μιλώντας σήμερα στον Real FM.

«Την Κυριακή ήμουν με την οικογένειά μου, δεν ήμουν σε κάποια πολιτική εκδήλωση, όχι ότι αυτό θα δικαιολογούσε μια τέτοια ενέργεια. Με την σύζυγό μου και τα δύο παιδιά μας, 8 και 13 ετών, ήμασταν στα Πετράλωνα και επειδή ήμουν με την οικογένειά μου επιθυμούσα η ασφάλεια να βρίσκεται διακριτικά πιο πέρα. Κακώς πίστευα ότι η οικογένεια παραμένει κάτι που είναι εκτός οποιασδήποτε αντιπαράθεσης»

«Εκεί που τρώγαμε, τελείως απρόκλητα επιτέθηκε ένας που έφτασε ακριβώς δίπλα μου και έριξε ένα μεγάλο γιαούρτι αλλά και άλλο περιεχόμενο με μια σακούλα. Την χτύπησε στο μάτι μου και πέτυχε και τα δυο μου παιδιά και τη γυναίκα μου με το γιαούρτι και τράπηκε σε φυγή».

«Αυτό είναι απόλυτα προκλητικό. Η κάθε πράξη βίας πρέπει να καταδικάζεται, πόσο μάλλον όταν στόχος δεν είναι ο πολιτικός, αλλά η γυναίκα και τα παιδιά του. Στοχοποιείται η οικογένειά μου δηλαδή επειδή κάποιος έχει ιδεολογικές διαφορές μαζί μου»

«Το να προσπαθώ να εξηγήσω στον 8χρονο γιο μου, που έβαλε τα κλάματα, είναι εξοργιστικό»
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2023, 15:02

Και τραμπούκοι σε ανήλικα παιδιά και σεξιστές

ω τι έκπληξις :102:


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μάιος 2023, 15:06

Για ζαίους μιλάμε. Τί ακριβώς σας κάνει εντύπωση;

Η είδηση θα ήταν αν κάποιος εξέφραζε ανοικτά την αρνητική του άποψη για το θέμα.


Αλλά εδώ ακόμη οι πχορουμίστας που δεν εγκρίνουν τέτοιες φάσεις, το παίζουν αβαβά.

Οι χαριτωμένοι ελιγμοί του είδους των προχωκάγκουρων.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 02 Μάιος 2023, 15:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24375
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 02 Μάιος 2023, 15:07

Bic έγραψε:
02 Μάιος 2023, 13:11
Δεν είναι πετυχημένο, όμως; Δεν σου προκαλεί μια αίσθηση συμπάθειας, σε φάση "καλέ κύριε, έχω καλές προθέσεις εγώ, ό,τι κι αν λέω, μη με μαλώνετε"; :lol:

Εικόνα


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2023, 15:19

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μάιος 2023, 15:06
Για ζαίους μιλάμε. Τί ακριβώς σας κάνει εντύπωση;

Η είδηση θα ήταν αν κάποιος εξέφραζε ανοικτά την αρνητική του άποψη για το θέμα.


Αλλά εδώ ακόμη οι πχορουμίστας που δεν εγκρίνουν τέτοιες φάσεις, το παίζουν αβαβά.

Οι χαριτωμένοι ελιγμοί του είδους των προχωκάγκουρων.
Για να είμαι δίκαιος η Ναιδα - σε αντίθεση με ΟΛΟΥΣ τους άλλους ευαίσθητους - μπήκε μια φορά στο νήμα και έγραψε χωρίς ''ναι μεν αλλά'' πόσο άσχημο ήταν αυτό για τα παιδιά του Πλευρη
Naida έγραψε:
01 Μάιος 2023, 14:52
Πολύ τραυματική εμπειρία για τα παιδια του.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24375
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 02 Μάιος 2023, 15:23

και εγω το ειπα αυτο, να εισαι και με εμενα δικαιος παρακαλώ. Πρώτος νομίζω ειπα ποσο κρίμα είναι που τα παιδια εμαθαν με αυτον τον απότομο τρόπο οτι τον μπαμπα τον θεωρουν μάλακα. Ευκαιρια να τους πει οτι δεν εχουν και παππου νομιζω τωρα.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2023, 15:24

enaon έγραψε:
02 Μάιος 2023, 15:23
και εγω το ειπα αυτο, να εισαι και με εμενα δικαιος παρακαλώ. Πρώτος νομίζω ειπα ποσο κρίμα είναι που τα παιδια εμαθαν με αυτον τον απότομο τρόπο οτι τον μπαμπα τον θεωρουν μάλακα. Ευκαιρια να τους πει οτι δεν εχουν και παππου νομιζω τωρα.
χωρίς ''ναι μεν αλλά''
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24375
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Θάνος Πλεύρης: Στα επείγοντα στο νοσοκομείο μετά την επίθεση στα Πετράλωνα – Τραυματίστηκε στο μάτι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 02 Μάιος 2023, 15:25

μα και εγω χωρίς ναι μεν αλλα, σκετο κριμα για τα παιδια που εμαθαν με αυτον τον τρόπο οτι ο μπαμπας ειναι μαλακας.

δεν εισαι δίκαιος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών