[προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70417
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2023, 22:23

Σφιχτοχέρη, μήπως είσαι ο τελευταίος που θα μπορούσε να δώσει οδηγίες πλεύσης σε τέτοια θέματα, από τη στιγμή που είσαι ο νηματοθέτης του συγκεκριμένου;

Οπότε, πάρε το ανέγγιχτο κωλαράκι σου και άντε να πουλήσεις συστάσεις σε άλλη παραλία.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 03 Μάιος 2023, 22:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:23
Σφιχτοχέρη, μήπως είσαι ο τελευταίος που θα μπορούσε να δώσει οδηγίες πλεύσης
Όχι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70417
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2023, 22:34

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:23
Σφιχτοχέρη, μήπως είσαι ο τελευταίος που θα μπορούσε να δώσει οδηγίες πλεύσης
Όχι.
Αυτό είναι αντίδραση τελευταίου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 03 Μάιος 2023, 22:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:34
Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:23
Σφιχτοχέρη, μήπως είσαι ο τελευταίος που θα μπορούσε να δώσει οδηγίες πλεύσης
Όχι.
Αυτό είναι αντίδραση τελευταίου.

Τελευταία, δεν είσαι πολύ αμερόληπτη

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Μάιος 2023, 22:47

Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 16:58
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 16:15
Πασιφάη έγραψε:
03 Μάιος 2023, 15:54
Άσε μας ρε Χέλη. Ουδέποτε ήμουν υποταγμένη, ή γυναικούλα.
Αυτό είναι το μοναδικό κομμάτι που δεν με αφορά. Δικαίωμά σου να είσαι.

Κατά τα άλλα, θίχτηκες επειδή είπα καράμπαμπα τον τσομπάνο μπάρμπα που γουστάρεις. Αυτό δεν είναι δικαίωμά σου. Ή μάλλον δικαίωμά σου είναι να μην σ' αρέσει που τον χαρακτήρισα, δεν είναι όμως δικαίωμά σου να μου πεις ποιον θα χαρακτηρίσω και πώς.
Λάθος, είναι δικαίωμα της να σου βγάλει και πρόγραμμα πότε να αναπνέεις. Απλά δεν είναι υποχρέωση σου να το ακολουθήσεις ή έστω να το διαβάσεις.
Δυνατότητα λέγεται αυτό, όχι δικαίωμα. Είναι σαν να λες ότι είναι δικαίωμά μου να περάσω με κόκκινο αλλά δεν είναι υποχρέωση του κράτους να το ανεχτεί.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Μάιος 2023, 22:48

Naida έγραψε:
03 Μάιος 2023, 17:05
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 16:46
Naida έγραψε:
03 Μάιος 2023, 16:41
Δηλαδή σε τι τον υπηρετώ; του φέρνω τις παντόφλες;
Α, τόσες λεπτομέρειες δεν ξέρω και δεν μ' ενδιαφέρει να μάθω.
Ε πως, έβγαλες ένα συμπέρασμα ότι τον υπηρετώ. Σε τι βασίστηκες; ότι κάνω δηλαδή τι;
Βαριέμαι τώρα να ανασκαλεύω όλα αυτά που έχεις αφηγηθεί, που άλλωστε θα τα αναιρέσεις λέγοντας ότι έκανες πλάκα ή ότι εννοούσες κάτι άλλο ή κάτι ακόμα πιο κουλό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Μάιος 2023, 22:51

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:16
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 15:22
Πασιφάη έγραψε:
03 Μάιος 2023, 15:13


Εμένα σαν γυναίκα, μου γουστάρει. Τέρμα.
Καλά, όποιος θέλεις μπορεί να σ' αρέσει. Κι ο δολοφόνος πιλότος δέχεται ερωτικά γράμματα και δεν είναι ο μόνος ψυχοπαθής φυλακισμένος στον οποίον συμβαίνει αυτό.

Κάποιες γυναίκες είναι περίεργες. Υπάρχουν γυναίκες που ανέχονται κακοποιητικές συμπεριφορές, που επιστρέφουν πίσω σε κακοποιητικούς συντρόφους, καθώς και άλλες που το παίζουν φεμινίστριες, ωρύονται για διάφορα θέματα και τελικά κάθονται να υπηρετούν "βαρβάτους" που αράζουν στην πολυθρόνα και δεν κάνουν κόπο να σηκώσουν ούτε το βρακί τους απ' το πάτωμα. Your choice.

Απλά να ξέρεις ότι το "τέρμα" δεν είναι μια εντολή που δέχομαι να υπακούσω και γενικά δεν υπακούω σε εντολές, γιατί προσωπικά δεν μου αρέσει να υπηρετώ κανέναν. Καλά κάνεις και σ' αρέσει και το ίδιο καλά κάνω κι εκφράζω την άποψή μου ελεύθερα, όπως καλά κάνω και κράζω την Naida και μπορώ κι εσένα για το δίπορτο φεμινίστρια-υποταγμένη.
Στην δεύτερη παράγραφο προφανώς φωτογραφίζεις το φεμινάζουλο του φόρουμ (και μπράβο σου) αλλά στην πρώτη παράγραφο είσαι καραφαουλ προς στην Πασιφάη. Άλλο να γελάμε με το γούστο κάποιου στα πλαίσια χαβαλε και άλλο να εξισώνεις έμμεσα και μόνο βάζοντας στην ίδια πρόταση, το γούστο κάποιου με τις θαυμάστριες δολοφονου. Οκ το γούστο και το στυλ έχουν κοινωνιολογικές προεκτάσεις, αλλά μην το γαμαμε κιόλας. Και ξέρεις πόσο σε συμπαθώ (άσχετο) και πόσο συνήθως αντιλαμβάνομαι τον τρόπο σκέψης σου (σχετικό)
Έχεις δίκιο ότι ακούγεται άσχημο, αλλά δεν ήταν σκοπός μου να το εξισώσω. Απλά έδωσα ένα ακραίο παράδειγμα, γιατί είναι στο στυλ μου. Αν ενοχλήθηκε απ' αυτό συγκεκριμένα η Πασιφάη, που δεν μου έδωσε αυτήν την εντύπωση, ζητώ συγγνώμη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 03 Μάιος 2023, 22:54

hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:47
Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 16:58
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 16:15


Αυτό είναι το μοναδικό κομμάτι που δεν με αφορά. Δικαίωμά σου να είσαι.

Κατά τα άλλα, θίχτηκες επειδή είπα καράμπαμπα τον τσομπάνο μπάρμπα που γουστάρεις. Αυτό δεν είναι δικαίωμά σου. Ή μάλλον δικαίωμά σου είναι να μην σ' αρέσει που τον χαρακτήρισα, δεν είναι όμως δικαίωμά σου να μου πεις ποιον θα χαρακτηρίσω και πώς.
Λάθος, είναι δικαίωμα της να σου βγάλει και πρόγραμμα πότε να αναπνέεις. Απλά δεν είναι υποχρέωση σου να το ακολουθήσεις ή έστω να το διαβάσεις.
Δυνατότητα λέγεται αυτό, όχι δικαίωμα. Είναι σαν να λες ότι είναι δικαίωμά μου να περάσω με κόκκινο αλλά δεν είναι υποχρέωση του κράτους να το ανεχτεί.
Το παράδειγμα σου είναι όντως δυνατότητα, αλλά δεν είναι καλό παράδειγμα γιατί δεν έχει τίποτα κοινό.
Το να λες στους άλλους τι να κάνουν είναι όχι απλά νόμιμο, αλλά και κατοχυρωμένο δικαίωμα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70417
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2023, 22:57

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:34
Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:30


Όχι.
Αυτό είναι αντίδραση τελευταίου.

Τελευταία, δεν είσαι πολύ αμερόληπτη
Καλό μου, αν θεωρείς ότι θα πάρω σοβαρά την κρίση του οποιουδήποτε παπάρα παίρνει μια δική μου πρόταση και την ανεβάζει σε άσχετο νήμα, προσθέτοντας και το πολιτικό στίγμα στο πρότζεκτ, κάτι έχεις καταλάβει λάθος.

Παιχνιδάκια γουστάρεις; Θα τα έχεις.

Αλλά κόψε την κλάψα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Μάιος 2023, 23:07

Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:54
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:47
Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 16:58

Λάθος, είναι δικαίωμα της να σου βγάλει και πρόγραμμα πότε να αναπνέεις. Απλά δεν είναι υποχρέωση σου να το ακολουθήσεις ή έστω να το διαβάσεις.
Δυνατότητα λέγεται αυτό, όχι δικαίωμα. Είναι σαν να λες ότι είναι δικαίωμά μου να περάσω με κόκκινο αλλά δεν είναι υποχρέωση του κράτους να το ανεχτεί.
Το παράδειγμα σου είναι όντως δυνατότητα, αλλά δεν είναι καλό παράδειγμα γιατί δεν έχει τίποτα κοινό.
Το να λες στους άλλους τι να κάνουν είναι όχι απλά νόμιμο, αλλά και κατοχυρωμένο δικαίωμα.
Λάθος, το να λες την γνώμη σου είναι κατοχυρωμένο δικαίωμα, το να λες στους άλλους τι να κάνουν δεν είναι δικαίωμα, άμα δε το κάνεις δημόσια δεν είναι καν νόμιμο (που παρεμπιπτόντως, άλλο το νόμιμο άλλο το δικαίωμα). Εμπίπτει στα άρθρα του ΑΚ για προσβολή τιμής/προσωπικότητας.

Δεν συμφωνώ με αυτές τις διατάξεις, ωστόσο ισχύουν, δεν έχουν καταργηθεί.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 03 Μάιος 2023, 23:10

hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:07
Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:54
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:47


Δυνατότητα λέγεται αυτό, όχι δικαίωμα. Είναι σαν να λες ότι είναι δικαίωμά μου να περάσω με κόκκινο αλλά δεν είναι υποχρέωση του κράτους να το ανεχτεί.
Το παράδειγμα σου είναι όντως δυνατότητα, αλλά δεν είναι καλό παράδειγμα γιατί δεν έχει τίποτα κοινό.
Το να λες στους άλλους τι να κάνουν είναι όχι απλά νόμιμο, αλλά και κατοχυρωμένο δικαίωμα.
Λάθος, το να λες την γνώμη σου είναι κατοχυρωμένο δικαίωμα, το να λες στους άλλους τι να κάνουν δεν είναι δικαίωμα, άμα δε το κάνεις δημόσια δεν είναι καν νόμιμο (που παρεμπιπτόντως, άλλο το νόμιμο άλλο το δικαίωμα). Εμπίπτει στα άρθρα του ΑΚ για προσβολή τιμής/προσωπικότητας.
Οκ. Ζακέτα να πάρεις.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70417
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2023, 23:13

hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:07
Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:54
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:47


Δυνατότητα λέγεται αυτό, όχι δικαίωμα. Είναι σαν να λες ότι είναι δικαίωμά μου να περάσω με κόκκινο αλλά δεν είναι υποχρέωση του κράτους να το ανεχτεί.
Το παράδειγμα σου είναι όντως δυνατότητα, αλλά δεν είναι καλό παράδειγμα γιατί δεν έχει τίποτα κοινό.
Το να λες στους άλλους τι να κάνουν είναι όχι απλά νόμιμο, αλλά και κατοχυρωμένο δικαίωμα.
Λάθος, το να λες την γνώμη σου είναι κατοχυρωμένο δικαίωμα, το να λες στους άλλους τι να κάνουν δεν είναι δικαίωμα, άμα δε το κάνεις δημόσια δεν είναι καν νόμιμο (που παρεμπιπτόντως, άλλο το νόμιμο άλλο το δικαίωμα). Εμπίπτει στα άρθρα του ΑΚ για προσβολή τιμής/προσωπικότητας.

Δεν συμφωνώ με αυτές τις διατάξεις, ωστόσο ισχύουν, δεν έχουν καταργηθεί.
Εξαρτάται ποιος είναι αυτός που λέει στους άλλους τι να κάνουν στη χ ή ψ περίπτωση και συγκεκριμένα η θεσμική (νόμιμη) ιδιότητα.

Αν δεν είναι νομικώς κατοχυρωμένη, είτε τους πει είτε όχι, το ίδιο ακριβώς είναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Μάιος 2023, 23:18

Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:10
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:07
Dwarven Blacksmith έγραψε:
03 Μάιος 2023, 22:54

Το παράδειγμα σου είναι όντως δυνατότητα, αλλά δεν είναι καλό παράδειγμα γιατί δεν έχει τίποτα κοινό.
Το να λες στους άλλους τι να κάνουν είναι όχι απλά νόμιμο, αλλά και κατοχυρωμένο δικαίωμα.
Λάθος, το να λες την γνώμη σου είναι κατοχυρωμένο δικαίωμα, το να λες στους άλλους τι να κάνουν δεν είναι δικαίωμα, άμα δε το κάνεις δημόσια δεν είναι καν νόμιμο (που παρεμπιπτόντως, άλλο το νόμιμο άλλο το δικαίωμα). Εμπίπτει στα άρθρα του ΑΚ για προσβολή τιμής/προσωπικότητας.
Οκ. Ζακέτα να πάρεις.
Αυτό είναι προτροπή. Λίγο δύσκολο να το δω σαν διαταγή γιατί χρησιμοποίησες υποτακτική. :lol:

Ακόμα όμως κι αν χρησιμοποιούσες προστακτική, πάλι σαν παραίνεση μοιάζει. Υπάρχει μια κάποια διαφορά μεταξύ της διαταγής και της παραίνεσης κι αυτή είναι πρωτίστως στο ύφος και δευτερευόντως στην έγκλιση. Μπορείς να υπαγορεύεις σε κάποιον τι να κάνει χρησιμοποιώντας υποτακτική ή οριστική.

Ειδικότερα όμως πάντα λογίζεται ως προσβολή στην προσωπικότητα κάποιου όταν αυτό που του λες να κάνει είναι παράνομο ή ενάντια στα δικαιώματά του. Όταν λες σε κάποιον να μην μιλάει, ας πούμε, ό,τι είδους έκφραση κι αν χρησιμοποιήσεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70417
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2023, 23:23

hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:18
Ειδικότερα όμως πάντα λογίζεται ως προσβολή στην προσωπικότητα κάποιου όταν αυτό που του λες να κάνει είναι παράνομο ή ενάντια στα δικαιώματά του. Όταν λες σε κάποιον να μην μιλάει, ας πούμε, ό,τι είδους έκφραση κι αν χρησιμοποιήσεις.
Έστω λοιπόν ότι ένας βλάκας σου λέει "σκάσε εσύ, θα λες αυτό που θέλω εγώ" χωρίς να έχει την παραμικρή πιστοποίηση ως εντολέας.

Εσύ θα το θεωρήσεις προσβολή στην προσωπικότητα σου; :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: [προς γυναίκες] τσεκάρετε και εσείς πόσο σφιχτός είναι ο κώλος του συντρόφου σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Μάιος 2023, 23:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:23
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2023, 23:18
Ειδικότερα όμως πάντα λογίζεται ως προσβολή στην προσωπικότητα κάποιου όταν αυτό που του λες να κάνει είναι παράνομο ή ενάντια στα δικαιώματά του. Όταν λες σε κάποιον να μην μιλάει, ας πούμε, ό,τι είδους έκφραση κι αν χρησιμοποιήσεις.
Έστω λοιπόν ότι ένας βλάκας σου λέει "σκάσε εσύ, θα λες αυτό που θέλω εγώ" χωρίς να έχει την παραμικρή πιστοποίηση ως εντολέας.

Εσύ θα το θεωρήσεις προσβολή στην προσωπικότητα σου; :)
Βρε, στα παπάρια μου θα το γράψω, απλά απαντώ στον Νάνο για το αν είναι δικαίωμά του να το πει ή όχι. Ούτε ηθικό δικαίωμά του είναι ούτε νομικό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών