Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13950
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Μάιος 2023, 12:18

NewModelArmy έγραψε:
05 Μάιος 2023, 12:13
Έχουν σχέση με το περιοδικό Νικη που μας πουλούσαν με το ζορι δάσκαλοι και παππαδες στο δημοτικό;
Καλά, ξέρεις τι μου θύμησες τώρα; Είχα μια συμμαθήτρια στο Δημοτικό που μου έστελνε το ''προς τη Νίκη'' στο σπίτι. Δεν ξέρω καν, αν υπήρχε συνδρομή. Εγώ τα πέταγα, η γιαγιά μου με έλεγε διαβολόπαιδο, ( και ο παπάς της ενορίας μας, το ίδιο..).
Η τύπισσα, ήθελε να με πεισει να πηγαίνω και στη χριστιανική εστία. Και ήμασταν ΠΑΙΔΙΑ, πρόσεξε..Πήρε γρήγορα πούλο.
Ακόμη και σήμερα, έτσι είναι..Πωπω.. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21547
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2023, 12:19

Ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό; :p2:
Γιατί αν ισχύει, τοτε όλα αλλάζουν στο εκλογικό σκηνικό :g030:

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21547
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2023, 12:25

Κόμμα ΝΙΚΗ: Η έσχατη ευκαιρία για να σωθεί η Ελλάδα :g030:


Εικόνα
https://www.vimaorthodoxias.gr/eipan/gi ... -istatous/
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12222
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 05 Μάιος 2023, 12:29

Still better than ND, Syriza, Pasok
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21547
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2023, 12:30

Εικόνα
Εικόνα
https://www.fonikor.gr/2018/05/blog-post_40.html

Συγκλονιστικός για άλλη μια φορά…

Τέτοιοι δάσκαλοι του Γένους νεκραναστένουν το θρυλικό ’21 και φέρνουν την Αγιά Ρωμανία ποιο κοντά

Το χρέος του παλληκαριού είναι να λογίζεται σφαγάδι και όχι ψοφίμι
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9672
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 05 Μάιος 2023, 12:40

Oι νδούληδες με τους δημοσκόπους τους κάνουν το παν για να κατευθυνθούν οι ψήφοι των κασιδιαραίων σε κόμματα στυλ Νίκης ή ΕΑΝ που δεν θα μπουν στη Βουλή. Για να έχουν πιθανότητες να συγκυβερνήσουν με το ΚΙΝΑΛ από τις πρώτες εκλογές. Για αυτό τώρα βγάζει ο Φαναράς τη Νίκη, για αυτό ο Αθανασίου χθες έλεγε οτι ο Κανελλόπουλος είναι δημοκράτης, για αυτό καλούν τα πετσωμένα σε συνέντευξη τον Κανελλόπουλο να λεει οτι είναι κεντρώος. Δεν θέλουν να πάνε οι ψήφοι των κασιδιαραίων στον Βελόπουλο βασικά.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21547
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2023, 12:42

Αν και για κάποιους κακοπροαίρετους :011:
τα ποστ μου μπορεί να φαίνονται σκωπτικά προς το κόμμα ΝΙΚΗ :smt018

εδώ όμως δεν νομίζω πως υπάρχει κανείς να διαφωνεί με τον κ.Νασιο :102:

Εικόνα
https://www.makeleio.gr/%CE%B5%CF%80%CE ... %84%CF%83/

Δίδασκα τις προάλλες, λίγο πριν κλείσουν τα σχολεία. Κάποια στιγμή, εν τη ρύμη του λόγου, ανέφερα μια φράση που περιείχε την λέξη «τρανός».

Το μάθημα ήταν Ιστορία Στ’ δημοτικού, το κεφάλαιο για την Κύπρο. Ομιλούσα για τον Γρηγόρη Αυξεντίου, τον «αητό του Μαχαιρά», ο οποίος είχε υπηρετήσει, ως έφεδρος αξιωματικός του ελληνικού στρατού, στα σύνορα του Κιλκίς με τα Σκόπια, στις αρχές της δεκαετίας του ’50.

Η φράση ήταν : «Ο άνθρωπος αυτός ήταν ήρωας, σπουδαίος, τρανός». Αφύπνιση, θόρυβος και αναταραχή στην αίθουσα. Κάποιοι μαθητές ξέσπασαν και σε χειροκροτήματα. Αν και τέλος της σχολικής χρονιάς, παιδιά έκτης δημοτικού, ζέστη και προσμονή των θερινών διακοπών, ξαφνιάστηκα με την περίεργα ενθουσιώδη αντίδραση. Χάρηκα. Κρυφοκαμάρωσα. Πέτυχε η παράδοση. Προσγειώθηκα, όταν με ρώτησε ένας μαθητής:

-Ξέρετε και τον Τρανό, κύριε;

-Και ποιος είναι αυτός, χρυσό μου παιδί;

-Ο καλύτερος τράπερ της Ελλάδας.
:roll:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20926
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 05 Μάιος 2023, 12:45

Arisvilla έγραψε:
05 Μάιος 2023, 12:40
Oι νδούληδες με τους δημοσκόπους τους κάνουν το παν για να κατευθυνθούν οι ψήφοι των κασιδιαραίων σε κόμματα στυλ Νίκης ή ΕΑΝ που δεν θα μπουν στη Βουλή. Για να έχουν πιθανότητες να συγκυβερνήσουν με το ΚΙΝΑΛ από τις πρώτες εκλογές. Για αυτό τώρα βγάζει ο Φαναράς τη Νίκη, για αυτό ο Αθανασίου χθες έλεγε οτι ο Κανελλόπουλος είναι δημοκράτης, για αυτό καλούν τα πετσωμένα σε συνέντευξη τον Κανελλόπουλο να λεει οτι είναι κεντρώος. Δεν θέλουν να πάνε οι ψήφοι των κασιδιαραίων στον Βελόπουλο βασικά.
Είναι προφανές τι έγινε - μόλις αντιλήφθηκαν στην κυβέρνηση ότι δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να συνεργαστεί μαζί τους ο Βελόπουλος, άρχισαν να τσεκουρώνουν τα ποσοστά του στις δημοσκοπήσεις (πριν τα φούσκωναν) :smt005: Μιλάμε για απίστευτο Μεντράνο, δεν υπάρχουν οι άνθρωποι!

Μην ξεγράφεις τον Κανελλόπουλο πάντως, οι δυνητικές ψήφοι Κασιδιάρη ήταν πολλές, δεν θα πάνε όλες Ελληνική Λύση. Πιο πιθανό θεωρώ να πάρει γύρω στο 2% αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Και τον Βαρουφάκη υπερφούσκωσαν για να βλάψουν τον Συριζα δημιουργώντας την εντύπωση ρεύματος :p3: τι σούργελα είν' αυτοί βρεεεεειιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20926
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 05 Μάιος 2023, 12:46

georgebi έγραψε:
05 Μάιος 2023, 12:42
Αν και για κάποιους κακοπροαίρετους :011:
τα ποστ μου μπορεί να φαίνονται σκωπτικά προς το κόμμα ΝΙΚΗ :smt018

εδώ όμως δεν νομίζω πως υπάρχει κανείς να διαφωνεί με τον κ.Νασιο :102:

Εικόνα
https://www.makeleio.gr/%CE%B5%CF%80%CE ... %84%CF%83/

Δίδασκα τις προάλλες, λίγο πριν κλείσουν τα σχολεία. Κάποια στιγμή, εν τη ρύμη του λόγου, ανέφερα μια φράση που περιείχε την λέξη «τρανός».

Το μάθημα ήταν Ιστορία Στ’ δημοτικού, το κεφάλαιο για την Κύπρο. Ομιλούσα για τον Γρηγόρη Αυξεντίου, τον «αητό του Μαχαιρά», ο οποίος είχε υπηρετήσει, ως έφεδρος αξιωματικός του ελληνικού στρατού, στα σύνορα του Κιλκίς με τα Σκόπια, στις αρχές της δεκαετίας του ’50.

Η φράση ήταν : «Ο άνθρωπος αυτός ήταν ήρωας, σπουδαίος, τρανός». Αφύπνιση, θόρυβος και αναταραχή στην αίθουσα. Κάποιοι μαθητές ξέσπασαν και σε χειροκροτήματα. Αν και τέλος της σχολικής χρονιάς, παιδιά έκτης δημοτικού, ζέστη και προσμονή των θερινών διακοπών, ξαφνιάστηκα με την περίεργα ενθουσιώδη αντίδραση. Χάρηκα. Κρυφοκαμάρωσα. Πέτυχε η παράδοση. Προσγειώθηκα, όταν με ρώτησε ένας μαθητής:

-Ξέρετε και τον Τρανό, κύριε;

-Και ποιος είναι αυτός, χρυσό μου παιδί;

-Ο καλύτερος τράπερ της Ελλάδας.
:roll:
Αν είχαν στο πρόγραμμά τους να καταργήσουν την τραπ παίζει να τους ψήφιζα κι εγώ :003:

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39802
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 05 Μάιος 2023, 12:48

ο δασκαλακος,μεγαλη εκπληξη :giggle::giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35537
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 05 Μάιος 2023, 12:50

georgebi έγραψε:
05 Μάιος 2023, 12:25
Κόμμα ΝΙΚΗ: Η έσχατη ευκαιρία για να σωθεί η Ελλάδα
Αυτός ήταν που είχε ένα blog που το ονόμαζε Έσχατη γραμμή ανασχέσεως; :D

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7728
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 05 Μάιος 2023, 12:50

Και 'λεγα να μην πάω να ψηφίσω, τελικά λέτε να ψηφίσω τη "ΝΙΚΗ";

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35537
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 05 Μάιος 2023, 12:52

Green Dragon έγραψε:
05 Μάιος 2023, 12:46
ν είχαν στο πρόγραμμά τους να καταργήσουν την τραπ παίζει να τους ψήφιζα κι εγώ
Aντιμιθριδατικό ποστ. :8)

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21547
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2023, 12:52

Green Dragon έγραψε:
05 Μάιος 2023, 12:46
georgebi έγραψε:
05 Μάιος 2023, 12:42
Αν είχαν στο πρόγραμμά τους να καταργήσουν την τραπ παίζει να τους ψήφιζα κι εγώ :003:
:+1:

Εγώ μέχρι και ΚΚΕ θα ψήφιζα :smt038

άσε που αν έβγαινε ποτέ το ΚΚΕ, θα την απαγόρευε ετσι κι αλλιως :roll:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35537
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κόμμα ''ΝΙΚΗ¨,το χριστιανικό κόμμα, θα ειναι η μεγάλη έκπληξη των εκλογών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 05 Μάιος 2023, 12:53

Αλιόσα έγραψε:
05 Μάιος 2023, 12:50
Και 'λεγα να μην πάω να ψηφίσω, τελικά λέτε να ψηφίσω τη "ΝΙΚΗ";
Μπορεί να το ψηφίσει η δική μας Νίκη που ψάχνει κόμμα να ψηφίσει μετά τα Τέμπη.Φθάνει να μάθει ότι υπάρχει. :g030:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών