Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 10 Μάιος 2023, 09:52

Gherschaagk έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:43
Sol έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:34
Gherschaagk έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:31


Τώρα το είδα.


Δεν γίνονται αυτά.
Τότε θα έχουμε νεκρά τα παιδιά μας, αντί η οικογένεια να είναι χαρά θα είναι βάρος γιατί θα είναι ατομική ευθύνη η φροντίδα των παιδιών, των ηλικιωμένων, αναπήρων, νοικοκυριών κ.α. Ε κάποιοι θα κλατάρουν.
Το κάποιοι δεν είναι δικαιολογία για το σύνολο.

Κάποιοι άντρες είναι βιαστές. Να τους ευνουχίσουμε όλους.
Το ζήτημα είναι να μην αφήνει η κοινωνία τα παιδιά της και τους ηλικιωμένους της στην ατομικη ευθύνη, πρέπει να έχει μέριμνα για τα μέλη της και περισσότερο για τα αδύναμα. Δεν είναι σπατάλη η βελτίωση των συνθηκών της ζωή τους. Σκέψου να μην υπήρχε και σχολείο καν, να έλεγαν ας εκπαιδευτουν τα παιδιά από τους γονείς τους.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 10 Μάιος 2023, 09:53

vantono έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:50
Dwarven Blacksmith έγραψε:
09 Μάιος 2023, 22:36
Τραγικό και όντως μπορεί να συμβεί στον καθένα.
Εγώ έχω ξεχάσει τα κλειδιά μου στο έξω μέρος της πόρτας και μου χτύπηγαν οι γείτονες την επόμενη μέρα να δουν τι γίνεται. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε σκλάβοι της ρουτίνας και δεν λαμβάνουμε στ' αλήθεια υπόψιν το περιβάλλον μας. Εγώ π.χ. μηχανικά κλειδώνω γι αυτό δεν είχα καμία αμφιβολία ότι κλείδωσα αλλά εκείνη τη φορά μάλλον κάποιος μου μίλησε όταν άνοιξα την πόρτα.
:g030:
Το εχω πάθει πάνω απο 2 φορές αυτο με τα κλειδιά.
Τη μία πετάχτηκα σουπερμαρκετ και οταν γυρισα χτυπησα κουδουνι σε γείτονα, νομιζα οτι τα έχασα αλλά μετά τα είδα πανω στην πορτα.
Τις άλλες δυο φορές τα ειχα ξεχάσει εξω απο την πορτα ενώ ήμουν μέσα. Τα θυμήθηκα όταν άρχισα να τα ψάχνω αργά το βράδυ, για να κλειδωσω.

Και τις 3 φορές που το έπαθα, συνέβη κάτι σημαντικό εκεινη την ωρα που με εκανε να στρέψω αλλού την προσοχή μου.
αυτό με τα κλειδιά το έχω πάθει παμπολλες φορές
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9795
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 10 Μάιος 2023, 09:53

Οκ. Απλά να πούμε ότι πολλές φορές ξεχνούμε όλοι μας πως έχουμε το παιδί μας στο πίσω κάθισμα. Αφού δεν μιλάει. Βλέπει άνιμε στο κινητό του.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 10 Μάιος 2023, 09:54

AlienWay έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:35
Gherschaagk έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:32
AlienWay έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:29


Με βάση τις ειδήσεις που έρχονται από χθες για τα γεγονότα που εκτυλίσσονται στο νοσοκομείο, φανταστείτε τι φρίκη και χάος επικράτησε εκεί.

Επίσης: Το πήγαινε στο σχολείο κάθε μέρα, επομένως δεν ενήργησε "ρομποτικά". Διαφορετικά θα έκανε ό,τι κάνει κάθε μέρα και το παιδί θα σωζότανε.

Το εκτακτο τηλεφώνημα, τον αποσυντόνισε, το μυαλό του παραδόθηκε εγκληματικά στον αποσυντονισμό.
Ενήργησε ρομποτικά γιατί τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν για βλάβη.
Ναι, αλλά σαν ρομπότ που υπέστη αποσυντονισμό.
Είναι πολύ εύκολο να γίνει η μλκια. Ήμουν μπροστά όταν στο cosmos πατέρας έχασε το παιδί του γιατί όπως στάθηκαν μπροστά σε έναν φράκτη για να παρακολουθήσουν ένα "εργαστήρι", ο Αντώνης επειδή ήταν πιο κοντός και δεν ήταν στο οπτικό πεδίο του πατέρα, μπόρεσε και του έφυγε και χώθηκε κάτω από τις κυλιόμενες σκάλες. Επιστρέφει η μάνα του με το μωρό κι αρχίζει να ουρλιάζει. Πού είναι ο Αντώνης, πού είναι ο Αντώνης; Ο Αντώνης να παρακολουθεί τους γονείς του αλλόφρονες να ψάχνουν και να μην βγαίνει. Τελικά τον βρήκε ο πατέρας του και τον τράβηξε έξω. Κι αυτό να γελάει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5991
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 10 Μάιος 2023, 09:54

AlienWay έγραψε:
10 Μάιος 2023, 08:47
Niki έγραψε:
10 Μάιος 2023, 08:37
AlienWay έγραψε:
10 Μάιος 2023, 08:23


Ολα όσα αναφέρεις είναι υπαρκτά θέματα, τα έχω ζήσει και τα γνωρίζω από πρώτο χέρι.

Δεν αποκλείεται επίσης, στο μέλλον να δοθούν συγκεκριμένα περιστατικά που να καλύπτουν αυτά τα ζητήματα (αν και "μερικές φορές" τα ΜΜΕ δεν εστιάζουν εσκεμμένα σε τέτοιες βασικές λεπτομέρειες).

Το θέμα όμως είναι γενικότερο και με βάση τις πληροφορίες που δόθηκαν, θα μπορούσε να συμβεί σε οποιονδήποτε είναι επιρρεπής στην αφηρημάδα. Το να παραλλάξουμε την ιστορία για τις ανάγκες ενός προσωπικού αφηγήματος (είτε αφορά κάποια ατζέντα, είτε τον προσωπικό μας καημό) αδικεί τα γεγονότα, γιατί θα μπορούσε να είναι κάποιος μεγαλομεσαίος επιχειρηματίας, επιρρεπής στην αφηρημάδα και να την πατήσει κι ο ίδιος με αυτό τον τρόπο.
επαναλαμβάνω συμφώνησα ότι πολλοί λόγοι μπορούν να οδηγήσουν σε τέτοιες τραγικές καταστάσεις.
Καθώς ξετυλιγόταν το κουβάρι απλά ρώτησα τι δουλειά κάνει ο άνθρωπος.
έπεσαν όλοι να με φάνε γιατί ρωτάω κάτι τέτοιο.
Σαν να έβαζα βόμβα στα θεμέλια του συστήματος.
Σε όλους αυτούς απάντησα αναφέροντας παραδείγματα πόσα προβλήματα μπορεί να προκαλέσει η δουλειά σε ένα εργαζόμενο που όταν σχολάει βομβαρδίζετε από τηλεφωνήματα.

Όλοι αυτοί οι υπερασπιστές του συστήματος που έπεσαν πάνω μου να με φάνε πιστεύω ότι οι περισσότεροι είναι εργαζόμενοι.
Εγώ είμαι επιχειρηματίας και έχω εργαζόμενους και τους σέβομαι.
Γνωρίζω τι σημαίνει να πρέπει να πάρεις το παιδί από το κολυμβητήριο ή να πρέπει να το πάς στο φροντιστήριο.
Γνωρίζω ότι όλοι οι γονείς έχουν κανονίσει διάφορα πράγματα με το που σχολάνε τρέχουν.
Θεωρώ απάνθρωπο και κουτό , αγενές και έλλειψη σεβασμού να τους καλούν από την δουλειά.
Οι περισσότεροι επιχειρηματίες φίλοι μου με ψιλοκράζουν για αυτό το θέμα.
Πολλές φορές είπα σε φίλο καλά γιατί δεν τους αφήνεις ήσυχους σχόλασαν.
σου παραθέτω ένα διάλογο για να καταλάβεις πόσο πρωτόγονοι είμαστε σε αυτό το επίπεδο.
Εγώ σχόλασα;
Εσύ είσαι επιχειρηματίας είναι επιλογή σου βγάζεις πιο πολλά.
αυτός επέλεξε να είναι υπάλληλος για να έχει μια πιο ήσυχη ζωή.
Τι θες ρε Νίκη να ζούνε οι υπάλληλοι σου καλύτερα από σένα;
Ασε μας με τα κουμουνιστικά σου.
Το έχω ζήσει σου λέω και γνωρίζω καλά πόση αγανάκτηση προκαλεί το τηλεφώνημα μετά τη δουλειά (ευτυχώς τουλάχιστον ο συγκεκριμένος που το έκανε είχε ξηγηθεί καλά σε άλλους τομείς).

Οπως και το να σε καλούν για έκτακτα ενώ έχεις κάνει άλλα σχέδια.

Η αποθέωση (όπου το ποτήρι είχε ξεχειλίσει για τα καλά και ξέσπασα) ήταν όταν προιστάμενος πήρε να με ξεχέσει για ένα θέμα το οποίο συνέτρεξαν λόγοι "ανωτέρας βίας" και δεν μπόρεσα να εκπληρώσω, ενώ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΑΣ. Παραδέχομαι ότι μέχρι τότε ήμουν "ο καλός και υπάκουος που δεν δίνει τέτοιου τύπου δικαιώματα" και ότι μπορεί να του έκατσε βαρύ το εν λόγω ξέσπασμα από πλευράς μου, αλλά, ρε φίλε, έχουμε υπογράψει ΛΗΞΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ. Κάπου έλεος.
Είναι τραγικές καταστάσεις τελικά διαβάζω ότι υπήρχε τηλεφώνημα από την δουλειά που φαίνεται τον αποσυντόνισε.

Όταν κάποιος ξεκινάει την εργασία του στις 9 παράδειγμα και αρχίσουν τα τηλέφωνα από τις 8+00 το πρωί και όταν σχολάει στις 5 και συνεχίζονται τα τηλέφωνα μέχρι τις 7 είναι έγκλημα.

είναι κρίσιμες οικογενειακές στιγμές που έχει βάλει ένα σωρό πράγματα να κάνει.

Όσοι το κάνουν είναι εγκληματίες για μένα προσωπικά.
είμαστε πολύ πίσω , το γεγονός ότι στο εξωτερικό προβάλλουν σποτάκια με το θέμα και εμείς νιαουρίζουμε στα κεραμίδια λέει πολλά.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5991
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 10 Μάιος 2023, 09:56

Σχόλασε ο άνθρωπος άστον να πάει το παιδάκι του στο κολυμβητήριο.
Μην τον καλέις το χάραμα άστον να πάει το παιδάκι του στον παιδικό σταθμό σαν άνθρωπος.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 10 Μάιος 2023, 09:56

Niki έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:54
AlienWay έγραψε:
10 Μάιος 2023, 08:47
Niki έγραψε:
10 Μάιος 2023, 08:37


επαναλαμβάνω συμφώνησα ότι πολλοί λόγοι μπορούν να οδηγήσουν σε τέτοιες τραγικές καταστάσεις.
Καθώς ξετυλιγόταν το κουβάρι απλά ρώτησα τι δουλειά κάνει ο άνθρωπος.
έπεσαν όλοι να με φάνε γιατί ρωτάω κάτι τέτοιο.
Σαν να έβαζα βόμβα στα θεμέλια του συστήματος.
Σε όλους αυτούς απάντησα αναφέροντας παραδείγματα πόσα προβλήματα μπορεί να προκαλέσει η δουλειά σε ένα εργαζόμενο που όταν σχολάει βομβαρδίζετε από τηλεφωνήματα.

Όλοι αυτοί οι υπερασπιστές του συστήματος που έπεσαν πάνω μου να με φάνε πιστεύω ότι οι περισσότεροι είναι εργαζόμενοι.
Εγώ είμαι επιχειρηματίας και έχω εργαζόμενους και τους σέβομαι.
Γνωρίζω τι σημαίνει να πρέπει να πάρεις το παιδί από το κολυμβητήριο ή να πρέπει να το πάς στο φροντιστήριο.
Γνωρίζω ότι όλοι οι γονείς έχουν κανονίσει διάφορα πράγματα με το που σχολάνε τρέχουν.
Θεωρώ απάνθρωπο και κουτό , αγενές και έλλειψη σεβασμού να τους καλούν από την δουλειά.
Οι περισσότεροι επιχειρηματίες φίλοι μου με ψιλοκράζουν για αυτό το θέμα.
Πολλές φορές είπα σε φίλο καλά γιατί δεν τους αφήνεις ήσυχους σχόλασαν.
σου παραθέτω ένα διάλογο για να καταλάβεις πόσο πρωτόγονοι είμαστε σε αυτό το επίπεδο.
Εγώ σχόλασα;
Εσύ είσαι επιχειρηματίας είναι επιλογή σου βγάζεις πιο πολλά.
αυτός επέλεξε να είναι υπάλληλος για να έχει μια πιο ήσυχη ζωή.
Τι θες ρε Νίκη να ζούνε οι υπάλληλοι σου καλύτερα από σένα;
Ασε μας με τα κουμουνιστικά σου.
Το έχω ζήσει σου λέω και γνωρίζω καλά πόση αγανάκτηση προκαλεί το τηλεφώνημα μετά τη δουλειά (ευτυχώς τουλάχιστον ο συγκεκριμένος που το έκανε είχε ξηγηθεί καλά σε άλλους τομείς).

Οπως και το να σε καλούν για έκτακτα ενώ έχεις κάνει άλλα σχέδια.

Η αποθέωση (όπου το ποτήρι είχε ξεχειλίσει για τα καλά και ξέσπασα) ήταν όταν προιστάμενος πήρε να με ξεχέσει για ένα θέμα το οποίο συνέτρεξαν λόγοι "ανωτέρας βίας" και δεν μπόρεσα να εκπληρώσω, ενώ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΑΣ. Παραδέχομαι ότι μέχρι τότε ήμουν "ο καλός και υπάκουος που δεν δίνει τέτοιου τύπου δικαιώματα" και ότι μπορεί να του έκατσε βαρύ το εν λόγω ξέσπασμα από πλευράς μου, αλλά, ρε φίλε, έχουμε υπογράψει ΛΗΞΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ. Κάπου έλεος.
Είναι τραγικές καταστάσεις τελικά διαβάζω ότι υπήρχε τηλεφώνημα από την δουλειά που φαίνεται τον αποσυντόνισε.

Όταν κάποιος ξεκινάει την εργασία του στις 9 παράδειγμα και αρχίσουν τα τηλέφωνα από τις 8+00 το πρωί και όταν σχολάει στις 5 και συνεχίζονται τα τηλέφωνα μέχρι τις 7 είναι έγκλημα.

είναι κρίσιμες οικογενειακές στιγμές που έχει βάλει ένα σωρό πράγματα να κάνει.

Όσοι το κάνουν είναι εγκληματίες για μένα προσωπικά.
είμαστε πολύ πίσω , το γεγονός ότι στο εξωτερικό προβάλλουν σποτάκια με το θέμα και εμείς νιαουρίζουμε στα κεραμίδια λέει πολλά.
καλά και στο εξωτερικό με την τηλεργασία έχει παραγίνει το κακό.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 10 Μάιος 2023, 09:58

Niki έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:56
Σχόλασε ο άνθρωπος άστον να πάει το παιδάκι του στο κολυμβητήριο.
Μην τον καλέις το χάραμα άστον να πάει το παιδάκι του στον παιδικό σταθμό σαν άνθρωπος.
πω! πω! να σε παίρνουν τηλ και να ρωτάνε γιατί δεν ανοίγει η εφαρμογή, φρίκη!
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 10 Μάιος 2023, 10:00

Sol έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:52
Gherschaagk έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:43
Sol έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:34


Τότε θα έχουμε νεκρά τα παιδιά μας, αντί η οικογένεια να είναι χαρά θα είναι βάρος γιατί θα είναι ατομική ευθύνη η φροντίδα των παιδιών, των ηλικιωμένων, αναπήρων, νοικοκυριών κ.α. Ε κάποιοι θα κλατάρουν.
Το κάποιοι δεν είναι δικαιολογία για το σύνολο.

Κάποιοι άντρες είναι βιαστές. Να τους ευνουχίσουμε όλους.
Το ζήτημα είναι να μην αφήνει η κοινωνία τα παιδιά της και τους ηλικιωμένους της στην ατομικη ευθύνη, πρέπει να έχει μέριμνα για τα μέλη της και περισσότερο για τα αδύναμα. Δεν είναι σπατάλη η βελτίωση των συνθηκών της ζωή τους. Σκέψου να μην υπήρχε και σχολείο καν, να έλεγαν ας εκπαιδευτουν τα παιδιά από τους γονείς τους.
Και το σχολείο 6 ώρες είναι. Δεν είναι 24ωρο.

Δεν θα είχε γίνει τίποτα αν οι βρεφονηπιοκόμοι στον παιδικό είχαν πάρει τηλέφωνο σε έναν από τους δύο γονείς μία ώρα περίπου μετά την αναμενόμενη έλευση του μωρού και είχαν ρωτήσει γιατί δεν έφερε ο πατέρας το μωρό.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 10 Μάιος 2023, 10:03

καλά και οι εργαζόμεν οι στον σταθμό δεν είναι ανθρωποφύλακες. και ειδικά με τις ιώσεις της ανοιξης (ακόμα και μάιο) μπορεί να ήταν συχνό φαινόμενο.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 10 Μάιος 2023, 10:08

Sol έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:03
καλά και οι εργαζόμεν οι στον σταθμό δεν είναι ανθρωποφύλακες. και ειδικά με τις ιώσεις της ανοιξης (ακόμα και μάιο) μπορεί να ήταν συχνό φαινόμενο.
Ένα τηλεφώνημα είναι αυτό. Ένα γαμωτηλεφώνημα, με ασύρματο τηλέφωνο, δεν χρειάζεται καν να αφήσουν την αίθουσα, δεν χρειάζεται καν να το κρατάνε με το χέρι, το ακουμπάνε στον ώμο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2353
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 10 Μάιος 2023, 10:08

Gherschaagk έγραψε:
10 Μάιος 2023, 10:00
Δεν θα είχε γίνει τίποτα αν οι βρεφονηπιοκόμοι στον παιδικό είχαν πάρει τηλέφωνο σε έναν από τους δύο γονείς μία ώρα περίπου μετά την αναμενόμενη έλευση του μωρού και είχαν ρωτήσει γιατί δεν έφερε ο πατέρας το μωρό.
Δε νομίζω ότι το κάνουν αυτό οι βρεφονηπιακοί, ούτε οι δημόσιοι ούτε οι ιδιωτικοί. Σίγουρα δεν είναι υποχρεωμένοι και είναι και αδύνατον να φανταστεί κανείς ότι το οποιοδήποτε παιδί δεν ήρθε επειδή είναι κάπου ξεχασμένο. Υπάρχουν ένα εκατομμύριο λόγοι που κάποια παιδιά δεν πάνε κάθε μέρα στους σταθμούς (εν γνώσει των γονιών) και πολλές φορές είναι και αδύνατον να βρεις τους γονείς στο τηλέφωνο.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 10 Μάιος 2023, 10:09

Gherschaagk έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:30
georgebi έγραψε:
10 Μάιος 2023, 09:27
«Το αυτοκίνητο ήταν σε ένα σημείο όπου διέρχονται πολίτες αλλά είχε φιμέ τζάμια»

https://www.news.gr/ellada/article/3271 ... zamia.html
Γιατί δεν πήραν τον πατέρα ή τη μάνα από τον βρεφονηπιακό να ρωτήσουν πού είναι το μωρό;
Όταν ξεκινήσαμε σταθμό τον μικρό τις μισές μέρες παίζει να μην πήγε. Μετά από 3-4-5-10 μέρες ήταν άρρωστος κ έχανε μερικές μέρες

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24729
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 10 Μάιος 2023, 10:11

georgebi έγραψε:
09 Μάιος 2023, 18:49

Σύμφωνα με πληροφορίες από το τοπικό μέσο artinos.gr, ο πατέρας του νεκρού βρέφους φέρει τα αρχικά Ζ.Κ.. Μάλιστα, αυτή τη στιγμή έξω από το νοσοκομείο έχουν μαζευτεί συγγενείς της γυναίκας του και απειλούν ότι αν βγει ο πατέρας θα τον σκοτώσουν.
Αν ισχύει, αυτοί οι συγγενείς πού ήταν όταν το ζευγάρι αναγκαζόταν να στέλνει 5 μηνών μωρό στον βρεφονηπιακό; Αυτή είναι η συνεισφορά τους στην υπόθεση; Να μαζεύονται έξω από το νοσοκομείο και να το παίζουν οργισμένες χήρες;

giotis2005
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: 24 Ιαν 2023, 12:48
Phorum.gr user: Giotis2023

Re: Tραγωδία στην Άρτα: Νεκρό κοριτσάκι 5,5 μηνών που ο πατέρας του το ξέχασε στο αυτοκίνητο, δεμένο στο καρεκλάκι του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giotis2005 » 10 Μάιος 2023, 10:12

Γι αυτό δεν νομιμοποιείται η κάνναβη!
Γιατί μάλλον σε ουσίες πρέπει να οφείλεται το γεγονός. Δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών