Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2023, 22:20

foscilis έγραψε:
05 Ιουν 2023, 22:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:53
foscilis έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:37


1) Δεν ειναι αναβαθμιση τα κρουαζιεροπλοια, ειναι δεκα φορες χειροτερο value for money απο λετσους αγγλους εφηβους μεθυστακες.

2) Αντι να κανει τετοια ο δημαρχος θα επρεπε να ασχοληθει με τα τετραπλοπαρκαρισμενα παντου και κυριως στην πλατεια αριστοτελους οπου παρκαρουν οι ιδιοι οι μπατσοι, η δυνατοτητα να μετακινηθεις σε συνθηκες πρωτου κοσμου αναβαθμιζει μια μεγαλουπολη ως τουριστικο προορισμο, οχι κατι χοντροκωληδες μαλακες σε κιτς δρωμενο υποδοχης του μοναδικου ειδους τουριστα που δεν ξοδευει τιποτα ουτε διανυκτερευει.
Το ξέρω ρε φόσι γιατί τα κρουαζιερόπλοια δεν είναι τίποτα άλλο από από θαλάσσια ολινκλούσιβ ξενοδοχεία. Οπότε, αυτό που θα βγει για την περιοχή, είναι τα γκρουπάκια που θα κάνουν ημερήσια τουρ στα πέριξ τουριστικά μέρη.

Αλλά στην τελική, σιγά το έξοδο για το δήμο.

Ή θεωρείς ότι αυτοί που αντιδρούν είναι υποδείγματα συνανθρώπου με στοιχειώδη ενσυναίσθηση των δικαιωμάτων και υποχρεώσεων του κάθε πολίτη; :lol:

Σοβαρά τώρα;
Δεν ξερω ποιοι αντιδρούν, δεν εχω παρακολουθησει το θεμα. Προσωπικα παντως το θεωρω γελοιο σκηνικο αλλά οχι λογο ιδιαιτερης αντιδρασης.
Πληροφοριακώς, τέτοια γίνονται παντού. Και θα επαναλάβω. Όσες περιοχές κράτησαν χρώμα και χαρακτήρα θα πηγαίνουν όλο και καλύτερα. Οι υπόλοιπες, θα παίζουν πάντα στο πλαίσιο της αρπαχτής και του περίπου Ζορμπάς, περίπου Απόλλων.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 05 Ιουν 2023, 22:27

foscilis έγραψε:
05 Ιουν 2023, 22:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:53
foscilis έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:37


1) Δεν ειναι αναβαθμιση τα κρουαζιεροπλοια, ειναι δεκα φορες χειροτερο value for money απο λετσους αγγλους εφηβους μεθυστακες.

2) Αντι να κανει τετοια ο δημαρχος θα επρεπε να ασχοληθει με τα τετραπλοπαρκαρισμενα παντου και κυριως στην πλατεια αριστοτελους οπου παρκαρουν οι ιδιοι οι μπατσοι, η δυνατοτητα να μετακινηθεις σε συνθηκες πρωτου κοσμου αναβαθμιζει μια μεγαλουπολη ως τουριστικο προορισμο, οχι κατι χοντροκωληδες μαλακες σε κιτς δρωμενο υποδοχης του μοναδικου ειδους τουριστα που δεν ξοδευει τιποτα ουτε διανυκτερευει.
Το ξέρω ρε φόσι γιατί τα κρουαζιερόπλοια δεν είναι τίποτα άλλο από από θαλάσσια ολινκλούσιβ ξενοδοχεία. Οπότε, αυτό που θα βγει για την περιοχή, είναι τα γκρουπάκια που θα κάνουν ημερήσια τουρ στα πέριξ τουριστικά μέρη.

Αλλά στην τελική, σιγά το έξοδο για το δήμο.

Ή θεωρείς ότι αυτοί που αντιδρούν είναι υποδείγματα συνανθρώπου με στοιχειώδη ενσυναίσθηση των δικαιωμάτων και υποχρεώσεων του κάθε πολίτη; :lol:

Σοβαρά τώρα;
Δεν ξερω ποιοι αντιδρούν, δεν εχω παρακολουθησει το θεμα. Προσωπικα παντως το θεωρω γελοιο σκηνικο αλλά οχι λογο ιδιαιτερης αντιδρασης.
Μα... είναι γελοίο, αντικειμενικά. Όπως γελοίο είναι και όταν βάζουν τα γκρουπάκια να βαράνε παλαμάκια και να φωνάζουν "όπα" ή όταν τους σηκώνουν να χορέψουν σαν ουρακοτάγκοι κλπ. Και δεν γίνονται μόνο εδώ αυτά, έτσι;

Αλλά αυτό το τάργκετ γκρουπ τέτοια θέλει, τι να κάνουμε τώρα;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38183
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιουν 2023, 23:27

Isildur έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:55
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:04
Isildur έγραψε:
05 Ιουν 2023, 20:42

Αν δεν σ' ενοχλεί η σεξουαλικότητά του, τότε γιατί ένιωσες την ανάγκη να την αναφέρεις. Δίπλα-δίπλα μάλιστα με το "νεοδημοκράτης", το οποίο με τίποτα δεν μπορώ να φανταστώ ότι το έγραψες είτε για καλό είτε έστω ως κάποια ουδέτερη αναφορά.

Για το δικαίωμά σου να κρίνεις δεν είπα τίποτα, δεν ξέρω γιατί μυγιάστηκες έτσι απότομα. Απλά, εσύ ανέφερες κάτι πριν λίγες μέρες, ότι δεν είσαι κολλημένος κι ό,τι αν δεις κάτι καλό το αναφέρεις κλπ κλπ. Και σε μια κίνηση που φέρνει κόσμο στην πόλη, δουλεύει το λιμάνι και ένα σωρό μαγαζιά της αγοράς, μας μαθαίνουν αρκετοί ξένοι που πιθανότατα (με την έως τώρα κατάσταση που επικρατεί στον τουρισμό γενικά) δεν μας ξέρανε καν και που μπορεί να ξανάρθουν και άλλα τέτοια θετικά, εσύ αγνοείς εντελώς το όποιο καλό φέρνει μια τέτοια ενέργεια και αποφασίζεις να ασχοληθείς με την υποδοχή που σού φάνηκε κιτς και τα κουλούρια του Δήμαρχου. Και τον χαρακτηρίζεις χόμο και νεοδημοκράτη με εμφανέστατα προσβλητική διάθεση. Σαν να λέμε, ψάχνεις να βρεις κάτι αρνητικό να πεις, γιατί το να σχολιάσεις θετικά (ή έστω καθόλου) σου κάθεται άσχημα. Ακόμα και όταν υπάρχει κέρδος για την περιοχή. Ή κάνω λάθος;
Εγώ μυγιάστηκα;
🤣
Μπρο...
Δεν έγραψα τίποτα υποτιμητικά, τα γεγονότα παράθεσα, και χόμο είναι (και δεν έχει κανένα πρόβλημά με αυτό ούτε αυτός ούτε εγώ) και νεοδημοκράτης είναι και... κουλούγια μοίραζε 🤣🤣🤣 και τεμέκ συρτάκι χορεύανε κλείνοντας τους τον δρόμο... Τι να λέμε τώρα, ποια πραγματικότητα και ποιοι μόντυ πάηθονς. :smt005:

Είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ ποιος μυγιάστηκε και σου βάζω ΟΤΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ότι αν ήτανε ζαίος (και όχι γαλαζαίος) θα συνεπικουρούσες.
:)

Και για να μην αφήνω κενά, η κριτική μου γενικότερα στρέφεται κυρίως προς την εκάστοτε εξουσία και αυτό το θεωρώ εύκολα κατανοητό από τον καθένα μας (προφανώς και δεν είναι :)) , τα τελευταία 4 χρόνια είχαμε νουδού και από τότε που υπάρχω θυμάμαι είτε την νουδού είτε το ΠΑΣΟΚ, το όλον ΠΑΣΟΚ με λίγα λόγια, ας ασκήσουμε κριτική λοιπόν στον σρζ και τον Αντρέα τον Παπαντρέου τώρα.
:smt005:
Όταν λες ότι δεν έγραψες τίποτα υποτιμητικό, εννοείς αυτό;
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 14:48
Ναι ρε μαλάκα!
Ο χόμο νεοδημοκράτης δήμαρχος μοίραζε κουλούγια σε συνταξιούχους Γερμανούς ενώ 15 παχύσαρκα βύσματα ντυμένα στα μαύρα τους κλείνανε τον δρόμο κατά την είσοδο στο λιμάνι χορεύοντας κάτι σαν συρτάκι.
Μπανανία χωρίς μπανάνες αλλά τουλάχιστο έχουμε τη γαλή και το τζορτζμπί.
🤣🤣🤣
... μάλιστα. Απλή παράθεση γεγονότων, ξεκάθαρα.
Sys, μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου. Δεν σου πάει.

Για την ταμπακιέρα πάντως δεν βλέπω να λες τίποτα, μόνο τα κουλούρια σχολιάσεις. Είναι που εσύ είσαι αντικειμενικός, σε αντίθεση με μένα και που δεν έχεις πρόβλημα να πεις κάτι καλό, όταν το δεις (επαναλαμβάνω, δικά σου λόγια).

Όσο για μένα, άσε καλύτερα. Τελικά, δεν με ξες όσο καλά νομίζεις.
Από την αρχή για την ταμπακιέρα μίλησα, για το πόσο γελοίο σκηνικό στήσανε στο λιμάνι δηλαδή και όχι δεν έγραψα κάτι υποτιμητικό, ότι έγραψα ισχύει ΣΤΟ ΑΚΈΡΑΙΟ, υποτιμητική για εμάς είναι η ίδια η πραγματικότητα που ξεδιπλώνεται μπροστά στα μάτια μας φόρα παρτίδα.
Δεν νόμιζα τίποτα για εσένα, ότι βλέπω καταγράφω.
Αν θεωρείς ότι βλέπω κάτι διαφορετικά από ότι είναι στην πραγματικότητα αυτό είναι ένα εντελώς διαφορετικό - διακριτό θέμα.
Δεν κορόιδεψα ούτε κοροϊδεύω κανέναν.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2023, 23:38

sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 23:27
Isildur έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:55
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:04


Εγώ μυγιάστηκα;
🤣
Μπρο...
Δεν έγραψα τίποτα υποτιμητικά, τα γεγονότα παράθεσα, και χόμο είναι (και δεν έχει κανένα πρόβλημά με αυτό ούτε αυτός ούτε εγώ) και νεοδημοκράτης είναι και... κουλούγια μοίραζε 🤣🤣🤣 και τεμέκ συρτάκι χορεύανε κλείνοντας τους τον δρόμο... Τι να λέμε τώρα, ποια πραγματικότητα και ποιοι μόντυ πάηθονς. :smt005:

Είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ ποιος μυγιάστηκε και σου βάζω ΟΤΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ότι αν ήτανε ζαίος (και όχι γαλαζαίος) θα συνεπικουρούσες.
:)

Και για να μην αφήνω κενά, η κριτική μου γενικότερα στρέφεται κυρίως προς την εκάστοτε εξουσία και αυτό το θεωρώ εύκολα κατανοητό από τον καθένα μας (προφανώς και δεν είναι :)) , τα τελευταία 4 χρόνια είχαμε νουδού και από τότε που υπάρχω θυμάμαι είτε την νουδού είτε το ΠΑΣΟΚ, το όλον ΠΑΣΟΚ με λίγα λόγια, ας ασκήσουμε κριτική λοιπόν στον σρζ και τον Αντρέα τον Παπαντρέου τώρα.
:smt005:
Όταν λες ότι δεν έγραψες τίποτα υποτιμητικό, εννοείς αυτό;
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 14:48
Ναι ρε μαλάκα!
Ο χόμο νεοδημοκράτης δήμαρχος μοίραζε κουλούγια σε συνταξιούχους Γερμανούς ενώ 15 παχύσαρκα βύσματα ντυμένα στα μαύρα τους κλείνανε τον δρόμο κατά την είσοδο στο λιμάνι χορεύοντας κάτι σαν συρτάκι.
Μπανανία χωρίς μπανάνες αλλά τουλάχιστο έχουμε τη γαλή και το τζορτζμπί.
🤣🤣🤣
... μάλιστα. Απλή παράθεση γεγονότων, ξεκάθαρα.
Sys, μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου. Δεν σου πάει.

Για την ταμπακιέρα πάντως δεν βλέπω να λες τίποτα, μόνο τα κουλούρια σχολιάσεις. Είναι που εσύ είσαι αντικειμενικός, σε αντίθεση με μένα και που δεν έχεις πρόβλημα να πεις κάτι καλό, όταν το δεις (επαναλαμβάνω, δικά σου λόγια).

Όσο για μένα, άσε καλύτερα. Τελικά, δεν με ξες όσο καλά νομίζεις.
Από την αρχή για την ταμπακιέρα μίλησα, για το πόσο γελοίο σκηνικό στήσανε στο λιμάνι δηλαδή και όχι δεν έγραψα κάτι υποτιμητικό, ότι έγραψα ισχύει ΣΤΟ ΑΚΈΡΑΙΟ, υποτιμητική για εμάς είναι η ίδια η πραγματικότητα που ξεδιπλώνεται μπροστά στα μάτια μας φόρα παρτίδα.
Δεν νόμιζα τίποτα για εσένα, ότι βλέπω καταγράφω.
Αν θεωρείς ότι βλέπω κάτι διαφορετικά από ότι είναι στην πραγματικότητα αυτό είναι ένα εντελώς διαφορετικό - διακριτό θέμα.
Δεν κορόιδεψα ούτε κοροϊδεύω κανέναν.
Για να καταλάβω καλύτερα.

Θεωρείς υποτιμητική για την Ελλαδάρα μας, μια υποδοχή με συρτάκι και κουλούρια και όχι τη διαχρονική τουριστική εκμετάλλευση από τους πολιτισμικούς φρουρούς που έδρασαν και δρουν αυθαιρέτως, χωρίς καν την αρωγή ή επέμβαση του κράτους;

Σοβαρά τώρα; :lol:

Γιατί αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι τα κρουαζιερόπλοια φεύγουν. Τα μπαζώματα και τα ψιλοαυθαίρετα από τους εθναμύντορες που έπαθαν σήμερα πολιτισμικό κατιτίς, δυστυχώς θα μείνουν...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 05 Ιουν 2023, 23:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38183
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιουν 2023, 23:42

Ποιους πολιτισμικούς φρουρούς; τι είναι αυτό πάλι τώρα;
Και με λέει και ο ισίλ ότι πετάω την μπάλα στην κερκίδα.

Ότι να 'ναι με τζατζίκι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13717
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Ιουν 2023, 23:48

Juno έγραψε:
05 Ιουν 2023, 00:24
Πασιφάη έγραψε:
04 Ιουν 2023, 23:58
Juno έγραψε:
04 Ιουν 2023, 23:14


Ήταν μία περίεργη στιχομυθία που δεν τη θυμάμαι όλη, αλλά είπαν ότι τους χρωστάμε (προ δεκαετίας) και αντί να αναλύσω το κατοχικό δάνειο και να γίνω γραφική, προτίμησα να πω άχτουν άχτουν ντι Γούσεν κόμεν.

Και να σκεφτείς ότι απλώς διαμαρτύρονταν για ένα λάθος στην παραγγελία και η κοπέλα αμέσως είπε να το διορθώσει, χωρίς αντίρρηση. Αλλά όοοοοχι, ο σωστός ο Φρίτσης πρέπει να την κάνει και ρεζίλι, αφού οι βουρδουλιές πλέον απαγορεύονται.
Απορώ, πώς αντέχουν αυτά τα παιδιά. Εγώ θα είχα φέρει πολλούς δίσκους σε πολλά κεφάλια και όλο θα απολυόμουν.
Το γεγονός πως υπάρχουν δύστροποι άνθρωποι σε όλους τους λαούς, είναι δεδομένο. Όπως επίσης και το οτι παντου υπάρχουν καλοί και κακοί. Δεν είναι ιδιαιτερότητα που κατέχουν συγκεκριμένοι. Ζω με Γερμανούς τα τελευταία 33 χρόνια, έχω βρεθεί στη χώρα, έχω φιλοξενηθεί, τους έχω φιλοξενήσει. Επουδενί δεν θα μπω στη διαδικασία να χαρακτηρίσω έναν ολόκληρο λαό για τις μαλακίες και κυρίως για τα εγκλήματα που έχουν λάβει χώρα απ'τους προκατόχους του. Για λίγο να ηρεμήσουμε την πέτσα μας.

Επίσης για να'χουμε καλό ρώτημα, πώς λες έτσι ελαφρά την καρδία, οτι θα προτιμούσες την απόλυση εξαιτίας κάποιων ηλιθίων; Μάλλον μιλάς εκ του ασφαλούς κορίτσι μου. Δεν πάει έτσι. Αυτό θα μπορούσε να έχει τύχει με οποιονδήποτε μαλάκα, ακόμη και νεοέλληνα με πέντε καδένες σταυρουδάκια και το γαμωσταυρίδι στην κωλότσεπη. Ξες δα, κάτι γλοιώδεις που νομίζουν πως όλοι πρέπει να τους υπηρετούν και στααποτέτοιατουςολα. :lol:
Δεν είπα τι θα προτιμούσα, είπα τι θα συνέβαινε. Μπορεί να το μετάνιωνα μετά, αλλά θα το είχα κάνει. Μέχρι που θα αποφάσιζα πως δεν μου κάνει αυτή η δουλειά.
.
Γι'αυτό σου είπα πως μιλάς εκ του ασφαλούς. Το τι θα έκανες, πως θα το αντιμετώπιζες, τις ανάγκες που θα είχες. Δεν είναι τόσο απλό. Σ'αυτές τις περιπτώσεις, για να φύγεις από μια τέτοια κωλοδουλειά, (αναγκαία για χιλιάδες νέους..), πρέπει να έχεις ήδη βρει κάτι άλλο, καλλίτερο.
Όπως προείπα, εσύ ΔΕΝ πρόκειται να χάσεις τη δουλειά σου παιδί. Άρα το σωστό είναι ''να μπεις στα παπούτσια του άλλου'' και μετά να μιλήσουμε κάτω από άλλη βάση. :wink
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πασιφάη την 05 Ιουν 2023, 23:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2023, 23:49

sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 23:42
Ποιους πολιτισμικούς φρουρούς; τι είναι αυτό πάλι τώρα;
Και με λέει και ο ισίλ ότι πετάω την μπάλα στην κερκίδα.

Ότι να 'ναι με τζατζίκι.
Ό,τι να' ναι με τζατζίκι και μαγιονέζα και λίγη κέτσαπ για να΄ρθει στα ίσα της η γεύση, είστε εσείς χαρά μου.

Εγώ στο κοκκινιστό δεν βάζω τζατζίκι.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 06 Ιουν 2023, 00:11

sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 23:27
Isildur έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:55
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 21:04


Εγώ μυγιάστηκα;
🤣
Μπρο...
Δεν έγραψα τίποτα υποτιμητικά, τα γεγονότα παράθεσα, και χόμο είναι (και δεν έχει κανένα πρόβλημά με αυτό ούτε αυτός ούτε εγώ) και νεοδημοκράτης είναι και... κουλούγια μοίραζε 🤣🤣🤣 και τεμέκ συρτάκι χορεύανε κλείνοντας τους τον δρόμο... Τι να λέμε τώρα, ποια πραγματικότητα και ποιοι μόντυ πάηθονς. :smt005:

Είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ ποιος μυγιάστηκε και σου βάζω ΟΤΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ότι αν ήτανε ζαίος (και όχι γαλαζαίος) θα συνεπικουρούσες.
:)

Και για να μην αφήνω κενά, η κριτική μου γενικότερα στρέφεται κυρίως προς την εκάστοτε εξουσία και αυτό το θεωρώ εύκολα κατανοητό από τον καθένα μας (προφανώς και δεν είναι :)) , τα τελευταία 4 χρόνια είχαμε νουδού και από τότε που υπάρχω θυμάμαι είτε την νουδού είτε το ΠΑΣΟΚ, το όλον ΠΑΣΟΚ με λίγα λόγια, ας ασκήσουμε κριτική λοιπόν στον σρζ και τον Αντρέα τον Παπαντρέου τώρα.
:smt005:
Όταν λες ότι δεν έγραψες τίποτα υποτιμητικό, εννοείς αυτό;
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2023, 14:48
Ναι ρε μαλάκα!
Ο χόμο νεοδημοκράτης δήμαρχος μοίραζε κουλούγια σε συνταξιούχους Γερμανούς ενώ 15 παχύσαρκα βύσματα ντυμένα στα μαύρα τους κλείνανε τον δρόμο κατά την είσοδο στο λιμάνι χορεύοντας κάτι σαν συρτάκι.
Μπανανία χωρίς μπανάνες αλλά τουλάχιστο έχουμε τη γαλή και το τζορτζμπί.
🤣🤣🤣
... μάλιστα. Απλή παράθεση γεγονότων, ξεκάθαρα.
Sys, μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου. Δεν σου πάει.

Για την ταμπακιέρα πάντως δεν βλέπω να λες τίποτα, μόνο τα κουλούρια σχολιάσεις. Είναι που εσύ είσαι αντικειμενικός, σε αντίθεση με μένα και που δεν έχεις πρόβλημα να πεις κάτι καλό, όταν το δεις (επαναλαμβάνω, δικά σου λόγια).

Όσο για μένα, άσε καλύτερα. Τελικά, δεν με ξες όσο καλά νομίζεις.
Από την αρχή για την ταμπακιέρα μίλησα, για το πόσο γελοίο σκηνικό στήσανε στο λιμάνι δηλαδή και όχι δεν έγραψα κάτι υποτιμητικό, ότι έγραψα ισχύει ΣΤΟ ΑΚΈΡΑΙΟ, υποτιμητική για εμάς είναι η ίδια η πραγματικότητα που ξεδιπλώνεται μπροστά στα μάτια μας φόρα παρτίδα.
Δεν νόμιζα τίποτα για εσένα, ότι βλέπω καταγράφω.
Αν θεωρείς ότι βλέπω κάτι διαφορετικά από ότι είναι στην πραγματικότητα αυτό είναι ένα εντελώς διαφορετικό - διακριτό θέμα.
Δεν κορόιδεψα ούτε κοροϊδεύω κανέναν.
Ok zoomer. :lol:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24021
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 06 Ιουν 2023, 01:29

Juno έγραψε:
04 Ιουν 2023, 22:50
Και ο δήμαρχος κουλουρτζής.

Εικόνα
για κλωτσιες ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιουν 2023, 01:40

nostromos έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:29
Juno έγραψε:
04 Ιουν 2023, 22:50
Και ο δήμαρχος κουλουρτζής.

Εικόνα
για κλωτσιες ...
Από διαδικτυακές κλωτσιές και μπουνίδια άλλο τίποτα.

Η εμπειρία μου πάντως λέει ότι ο σβέρκος των επιθετικών έχει κοκκινίσει από τις φάπες.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24021
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 06 Ιουν 2023, 01:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:40
nostromos έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:29
Juno έγραψε:
04 Ιουν 2023, 22:50
Και ο δήμαρχος κουλουρτζής.

Εικόνα
για κλωτσιες ...
Από διαδικτυακές κλωτσιές και μπουνίδια άλλο τίποτα.

Η εμπειρία μου πάντως λέει ότι ο σβέρκος των επιθετικών έχει κοκκινίσει από τις φάπες.
καλα εσυ κολλησες με τις κλωτσιες ... και το προχωρας κιολας οτι εχουμε κοκκινο σβερκο λες και σου θιξαμε τον γαμπρο ... χαλαρωσε λιγο ...

στο διαταυτα ας εβαζε δυο κοπελιτσες να μοιραζουνε κουλουρια ... κοτζαμ μανταχαλος
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιουν 2023, 01:52

nostromos έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:46
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:40
nostromos έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:29


για κλωτσιες ...
Από διαδικτυακές κλωτσιές και μπουνίδια άλλο τίποτα.

Η εμπειρία μου πάντως λέει ότι ο σβέρκος των επιθετικών έχει κοκκινίσει από τις φάπες.
καλα εσυ κολλησες με τις κλωτσιες ... και το προχωρας κιολας οτι εχουμε κοκκινο σβερκο λες και σου θιξαμε τον γαμπρο ... χαλαρωσε λιγο ...

στο διαταυτα ας εβαζε δυο κοπελιτσες να μοιραζουνε κουλουρια ... κοτζαμ μανταχαλος
Σιγά μη στάξει η ουρά του γαϊδάρου από το πατριαρχικό μοντέλο που λανσάρετε όλοι οι ερυθρόσβερκοι...
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24021
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 06 Ιουν 2023, 01:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:52
nostromos έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:46
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:40


Από διαδικτυακές κλωτσιές και μπουνίδια άλλο τίποτα.

Η εμπειρία μου πάντως λέει ότι ο σβέρκος των επιθετικών έχει κοκκινίσει από τις φάπες.
καλα εσυ κολλησες με τις κλωτσιες ... και το προχωρας κιολας οτι εχουμε κοκκινο σβερκο λες και σου θιξαμε τον γαμπρο ... χαλαρωσε λιγο ...

στο διαταυτα ας εβαζε δυο κοπελιτσες να μοιραζουνε κουλουρια ... κοτζαμ μανταχαλος
Σιγά μη στάξει η ουρά του γαϊδάρου από το πατριαρχικό μοντέλο που λανσάρετε όλοι οι ερυθρόσβερκοι...
ασε μας ρε Γαλη νυχτιατικα που εχεις και εμπειρια απο κοκκινους σβερκους ... σε καμια παραλια τους εβλεπες το 3μερο ...?
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιουν 2023, 02:10

nostromos έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:52
nostromos έγραψε:
06 Ιουν 2023, 01:46


καλα εσυ κολλησες με τις κλωτσιες ... και το προχωρας κιολας οτι εχουμε κοκκινο σβερκο λες και σου θιξαμε τον γαμπρο ... χαλαρωσε λιγο ...

στο διαταυτα ας εβαζε δυο κοπελιτσες να μοιραζουνε κουλουρια ... κοτζαμ μανταχαλος
Σιγά μη στάξει η ουρά του γαϊδάρου από το πατριαρχικό μοντέλο που λανσάρετε όλοι οι ερυθρόσβερκοι...
ασε μας ρε Γαλη νυχτιατικα που εχεις και εμπειρια απο κοκκινους σβερκους ... σε καμια παραλια τους εβλεπες το 3μερο ...?
Σαφώς και έχω. Είμαι ρίαλ σταφ δεινοσαυρίνα κι έχω γνωρίσει από την καλή και την ανάποδη τις μεταλλάξεις των πχορουμικών ειδών σε ρίαλ τάιμ. Αυτά τα είδη από κάποια φάση και μετά ΠΑΝΤΑ αλληλοσβερκώνονται μεταξύ τους. Καρατσεκαρισμένο. Τα σαμιαμίδια όπως εσύ, τα βρίσκω χαριτωμένα δε λέω αλλά μέχρι εκεί. :wink



ΥΓ. Και σε παραλίες τους έχω δει, σπόρε. Πάντα σε ρίαλ τάιμ. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9647
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Όπα, όπα, όπα! Κουνίστε τον πωπό σας να σας δουν οι κύριοι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 06 Ιουν 2023, 09:52

Τι αποφανθηκε η γαλαζια ορδη;
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών