Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 27 Ιουν 2023, 15:03

AlienWay έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:59
Isildur έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:56
AlienWay έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:54


Ναι. Να, ο Sol ανέβασε κάτι:

Προσπάθεια να απλωθεί μαυρίλα-σκοταδισμός

Θεωρώ ότι στη Θεσσαλονίκη το τελευταίο διάστημα τίθεται ζήτημα παιδείας. Εδώ κατοικώ κι εγώ και δικαιούμαι να το λέω. Τα φιλο-ουγκανικά στοιχεία (από όλο το πολιτικό φάσμα), πρέπει να εκλείψουν.
:smt005:


Σόρυ για το γέλιο. Σκεφτόμουν από τη μια τις ορδές των μαμελούκων Μπαουγκτζήδων κι από την άλλη αυτό που έγραψες και μού βγήκε αυθόρμητα. :003:
Κάποτε ήταν μόνο αυτοί. Μεγάλη μερίδα ντόπιων οπαδών, που ενώ όλοι οι άλλοι στη χώρα έδειχναν σημάδια βελτίωσης, αυτοί θεωρούσαν παράσημο που τους χαρακτήριζαν "Μάο-Μάο". Θεωρώ ότι η συγκεκριμένη νοοτροπία το τελευταίο διάστημα έχει επεκταθεί στο σώμα της πόλης, σαν γάγγραινα. Συνέχεια ακούμε τέτοιες ειδήσεις.
Ναι, όντως. Το πρόβλημα είναι εκτεταμένο (και όχι μόνο εδώ βέβαια, δες τι οπαδικά παίζουν και στην πρωτεύουσα πχ).

Απλά, ακόμα και τώρα, οι συγκεκριμένοι οπαδοί κρατούν τα σκήπτρα. Και το δείχνουν κάθε τόσο...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23753
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Ιουν 2023, 15:08

Isildur έγραψε:
27 Ιουν 2023, 15:03
AlienWay έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:59
Isildur έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:56

:smt005:


Σόρυ για το γέλιο. Σκεφτόμουν από τη μια τις ορδές των μαμελούκων Μπαουγκτζήδων κι από την άλλη αυτό που έγραψες και μού βγήκε αυθόρμητα. :003:
Κάποτε ήταν μόνο αυτοί. Μεγάλη μερίδα ντόπιων οπαδών, που ενώ όλοι οι άλλοι στη χώρα έδειχναν σημάδια βελτίωσης, αυτοί θεωρούσαν παράσημο που τους χαρακτήριζαν "Μάο-Μάο". Θεωρώ ότι η συγκεκριμένη νοοτροπία το τελευταίο διάστημα έχει επεκταθεί στο σώμα της πόλης, σαν γάγγραινα. Συνέχεια ακούμε τέτοιες ειδήσεις.
Ναι, όντως. Το πρόβλημα είναι εκτεταμένο (και όχι μόνο εδώ βέβαια, δες τι οπαδικά παίζουν και στην πρωτεύουσα πχ).

Απλά, ακόμα και τώρα, οι συγκεκριμένοι οπαδοί κρατούν τα σκήπτρα. Και το δείχνουν κάθε τόσο...
Εχω παρακολουθήσει τι παίζεται εδώ γύρω. Ερχονται οικογένειες από τα χωριά, με πολύ προχωρημένες αντιλήψεις και εγκαθίστανται.

Και βλέπεις το πιο παρακμιακό στερεότυπο ανθρώπων που έχει ξεμείνει από τα παλιά, να υπερασπίζεται τη παρακμή που ζέχνει, σαν να αποτελεί παραδοσιακή αρετή. Που -και καλά- οι "νεοτερικές αντιλήψεις" των ανθρώπων που αποτελούν το νέο αίμα της πόλης, κινδυνεύουν να τη κηλιδώσουν.

Ευτυχώς τουλάχιστον υπάρχει ο φοιτητόκοσμος και υπάρχουν κάποια καλά στέκια.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10354
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 27 Ιουν 2023, 15:12

AlienWay έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:59
Isildur έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:56
AlienWay έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:54


Ναι. Να, ο Sol ανέβασε κάτι:

Προσπάθεια να απλωθεί μαυρίλα-σκοταδισμός

Θεωρώ ότι στη Θεσσαλονίκη το τελευταίο διάστημα τίθεται ζήτημα παιδείας. Εδώ κατοικώ κι εγώ και δικαιούμαι να το λέω. Τα φιλο-ουγκανικά στοιχεία (από όλο το πολιτικό φάσμα), πρέπει να εκλείψουν.
:smt005:


Σόρυ για το γέλιο. Σκεφτόμουν από τη μια τις ορδές των μαμελούκων Μπαουγκτζήδων κι από την άλλη αυτό που έγραψες και μού βγήκε αυθόρμητα. :003:
Κάποτε ήταν μόνο αυτοί. Μεγάλη μερίδα ντόπιων οπαδών, που ενώ όλοι οι άλλοι στη χώρα έδειχναν σημάδια βελτίωσης, αυτοί θεωρούσαν παράσημο που τους χαρακτήριζαν "Μάο-Μάο". Θεωρώ ότι η συγκεκριμένη νοοτροπία το τελευταίο διάστημα έχει επεκταθεί στο σώμα της πόλης, σαν γάγγραινα. Συνέχεια ακούμε τέτοιες ειδήσεις.
θα μας τρελάνετε μερικοί...

έλα, πάρε εδω χαβούζα να χορτάσεις πολιτισμό:
https://www.iefimerida.gr/news/209276/m ... se-mployza

https://newsthessaloniki.gr/symmorites- ... -verginas/

https://www.espressonews.gr/reportaz/87 ... -to-molon/
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23753
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Ιουν 2023, 15:16

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
27 Ιουν 2023, 15:12
AlienWay έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:59
Isildur έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:56

:smt005:


Σόρυ για το γέλιο. Σκεφτόμουν από τη μια τις ορδές των μαμελούκων Μπαουγκτζήδων κι από την άλλη αυτό που έγραψες και μού βγήκε αυθόρμητα. :003:
Κάποτε ήταν μόνο αυτοί. Μεγάλη μερίδα ντόπιων οπαδών, που ενώ όλοι οι άλλοι στη χώρα έδειχναν σημάδια βελτίωσης, αυτοί θεωρούσαν παράσημο που τους χαρακτήριζαν "Μάο-Μάο". Θεωρώ ότι η συγκεκριμένη νοοτροπία το τελευταίο διάστημα έχει επεκταθεί στο σώμα της πόλης, σαν γάγγραινα. Συνέχεια ακούμε τέτοιες ειδήσεις.
θα μας τρελάνετε μερικοί...

έλα, πάρε εδω χαβούζα να χορτάσεις πολιτισμό:
https://www.iefimerida.gr/news/209276/m ... se-mployza

https://newsthessaloniki.gr/symmorites- ... -verginas/
Εντάξει, το συγκεκριμένο τρεντ με τις σημαίες είναι πανελλαδικό. Και δεν εννοώ αυτούς που τη φοράνε στη μπλούζα τους, αλλά τους άλλους.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12133
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 27 Ιουν 2023, 15:16

100% όπως τα λέει ο sys3x έχουν
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 997
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 27 Ιουν 2023, 15:32

Φοβερη μαγκια να δειρεις ενα μικροκαμωμενο πιτσιρικι με τη βοηθεια ενος ακομα καθυστερημενου.

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 997
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 27 Ιουν 2023, 15:36

Ελα ομως που καμια φορα οι μαγκες με καταδικες για ξυλοδαρμους πεφτουν σε κατι αξυριστους τυπους απο τα οπκε (χωρις διακριτικα) και αρχιζουν οι φωνες και οι σφαλιαρες ξαφνικα ξεχνανε ποσο μαγκες ειναι.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11631
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 27 Ιουν 2023, 16:12

sys3x έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:34
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
27 Ιουν 2023, 09:23
Το προφίλ του τύπου είναι θησαυρός.

Χρειάζεται μια πτέρυγα ολόκληρη στο ΜΟΥΣΕΙΟ.
Το παιδάκι το σακάτεψαν, για να φανταστείς ακουγόντουσαν οι γδούποι όταν το χτυπούσαν στη πλάτη, το παιδί ήταν αρκούντως μικροκαμωμένο για την ηλικία του και αυτοί κανονικής ανάπτυξής.
Ελπίζω να αισθάνεσαι ακόμη καλλίτερα τώρα και να γελάσεις ακόμη περισσότερο με το φβ προφίλ του πατέρα του. Απλά μην παραπονιέσαι μετά εάν συμβεί κάτι αντίστοιχο με το δικό σου παιδί στα καλά καθούμενα ε.
Δεν σχολίασα το παραμικρό για το γεγονός.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιουν 2023, 16:14

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:12
sys3x έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:34
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
27 Ιουν 2023, 09:23
Το προφίλ του τύπου είναι θησαυρός.

Χρειάζεται μια πτέρυγα ολόκληρη στο ΜΟΥΣΕΙΟ.
Το παιδάκι το σακάτεψαν, για να φανταστείς ακουγόντουσαν οι γδούποι όταν το χτυπούσαν στη πλάτη, το παιδί ήταν αρκούντως μικροκαμωμένο για την ηλικία του και αυτοί κανονικής ανάπτυξής.
Ελπίζω να αισθάνεσαι ακόμη καλλίτερα τώρα και να γελάσεις ακόμη περισσότερο με το φβ προφίλ του πατέρα του. Απλά μην παραπονιέσαι μετά εάν συμβεί κάτι αντίστοιχο με το δικό σου παιδί στα καλά καθούμενα ε.
Δεν σχολίασα το παραμικρό για το γεγονός.
Ναι, σπάσανε τα πλευρά ενός μικροκαμωμένου πιτσιρικά δύο μαντράλοι και εσύ σχολίασες το φβ του καραμπαμπά του.
Κάτι άλλο;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11631
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 27 Ιουν 2023, 16:26

sys3x έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:14
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:12
sys3x έγραψε:
27 Ιουν 2023, 14:34


Το παιδάκι το σακάτεψαν, για να φανταστείς ακουγόντουσαν οι γδούποι όταν το χτυπούσαν στη πλάτη, το παιδί ήταν αρκούντως μικροκαμωμένο για την ηλικία του και αυτοί κανονικής ανάπτυξής.
Ελπίζω να αισθάνεσαι ακόμη καλλίτερα τώρα και να γελάσεις ακόμη περισσότερο με το φβ προφίλ του πατέρα του. Απλά μην παραπονιέσαι μετά εάν συμβεί κάτι αντίστοιχο με το δικό σου παιδί στα καλά καθούμενα ε.
Δεν σχολίασα το παραμικρό για το γεγονός.
Ναι, σπάσανε τα πλευρά ενός μικροκαμωμένου πιτσιρικά δύο μαντράλοι και εσύ σχολίασες το φβ του καραμπαμπά του.
Κάτι άλλο;
Δε γνωρίζω τι έγινε. Το ξέρεις από πρώτο χέρι το περιστατικό;

Πήγαν δύο ενήλικοι και τον έδειραν γιατί είχε ελληνικό σημαιάκι στην μπλούζα; :smt017 μου φαίνεται λίγο άκυρο .
Μήπως έγιναν τα ίδια με πέρυσι; ( Μαζεύτηκαν γυμνασιοπαιδα , έβριζαν και πετούσαν μπουκάλια)






(Για να προλάβω όποιον βλακωδως πεταχτεί: Προφανώς για οποιονδήποτε λόγο , ακόμη κι αν είπε ή έκανε καμια μαλακια ο μικρός , δε δικαιολογείται να του σπάσουν τα πλευρά και ακόμη πιο προφανώς θα πρέπει να εντοπιστούν και να πάνε δεμένοι μέσα.)
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 27 Ιουν 2023, 16:30

Αυτά τα φαινόμενα όσο περνάει ο καιρός θα αυξάνονται.
Ζουγκλοποιουμαστε.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιουν 2023, 16:38

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:26
sys3x έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:14
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:12


Δεν σχολίασα το παραμικρό για το γεγονός.
Ναι, σπάσανε τα πλευρά ενός μικροκαμωμένου πιτσιρικά δύο μαντράλοι και εσύ σχολίασες το φβ του καραμπαμπά του.
Κάτι άλλο;
Δε γνωρίζω τι έγινε. Το ξέρεις από πρώτο χέρι το περιστατικό;

Πήγαν δύο ενήλικοι και τον έδειραν γιατί είχε ελληνικό σημαιάκι στην μπλούζα; :smt017 μου φαίνεται λίγο άκυρο .
Μήπως έγιναν τα ίδια με πέρυσι; ( Μαζεύτηκαν γυμνασιοπαιδα , έβριζαν και πετούσαν μπουκάλια)






(Για να προλάβω όποιον βλακωδως πεταχτεί: Προφανώς για οποιονδήποτε λόγο , ακόμη κι αν είπε ή έκανε καμια μαλακια ο μικρός , δε δικαιολογείται να του σπάσουν τα πλευρά και ακόμη πιο προφανώς θα πρέπει να εντοπιστούν και να πάνε δεμένοι μέσα.)
Ναι ρε πρέην λέμε, ήμουν παραδίπλα, άκουσα τις φωνές και τους γδούπους, στην αρχή νόμιζα ότι κάτι έπεσε από ψηλά μετά από τις φωνές ότι κάποιος γκρεμοτσακίστηκε και στην συνέχεια όταν πήγα μπροστά κατάλαβα τι παίχτηκε και είδα τα μαλακισμένα με τις μάσκες να τρέχουν στο στενάκι που βγάζει από την Σβώλου στο ισπανικό προξενείο τιστομπούτσο είναι.
Αυτά που γράφεις στην παρένθεση αρκούν για να σε αποκαταστήσουν και είναι σωστά λόγια, εσύ είσαι οκ άτομο, το ξέρω, απλά βιάστηκες να βγάλεις συμπέρασμα εκθέτοντας τις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ "ιδεολογικές" ακαμψίες, ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό όπως ακριβώς στο γράφω και ίσως να δεχτείς την ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ κριτική μου έτσι ώστε να καταλάβεις που έκανες "λάθος" στο σκεπτικό σου. Το παιδί δεν νομίζω να ασχολήθηκε καν με τους τύπους, το ακριβώς αντίθετο έγινε σίγουρα απλά δεν ξέρω αν τους μίλησε καν πριν και όπως πάρα πολύ σωστά παρατήρησες αυτό ΔΕΝ έχει απολύτως καμμία σημασία σε σχέση με αυτό που έγινε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιουν 2023, 16:40

Πτολεμαίος έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:30
Αυτά τα φαινόμενα όσο περνάει ο καιρός θα αυξάνονται.
Ζουγκλοποιουμαστε.
Εγώ νομίζω ότι είμαστε γτπ σαν λαός.
Ψεύτες, υποκριτές, θρασύδειλοι και βολεψάκηδες σε όλα μας.
Όχι, δεν βγάζω καθόλου μα καθόλου τον πάτο μου στην απέξω, σε κάθε περίπτωση και εγώ το ανέχομαι όλο αυτό ότι και να κάνω (ασχέτως εάν δεν με αξιολογώ ως ψεύτη, θρασύδειλο και βολεψάκια, υποκριτής είμαι σίγουρα εξ ορισμού εφόσον το ανέχομαι).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 27 Ιουν 2023, 16:46

sys3x έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:40
Πτολεμαίος έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:30
Αυτά τα φαινόμενα όσο περνάει ο καιρός θα αυξάνονται.
Ζουγκλοποιουμαστε.
Εγώ νομίζω ότι είμαστε γτπ σαν λαός.
Ψεύτες, υποκριτές, θρασύδειλοι και βολεψάκηδες σε όλα μας.
Όχι, δεν βγάζω καθόλου μα καθόλου τον πάτο μου στην απέξω, σε κάθε περίπτωση και εγώ το ανέχομαι όλο αυτό ότι και να κάνω (ασχέτως εάν δεν με αξιολογώ ως ψεύτη, θρασύδειλο και βολεψάκια, υποκριτής είμαι σίγουρα εξ ορισμού εφόσον το ανέχομαι).
κι εγώ θα συμφωνήσω ότι είμαστε βάρβαροι.
¨οταν ήμουν στο Γυμνάσιο ,τις απόκριες και μόλις τελείωνε η διδακτική ώρα,μαζευόντουσαν οι τραμπούκοι του σχολείου μου ,με πλαστικά ρόπαλα αποκριατικα τα οποία τα είχανε γεμίσει με αμμο και πέτρες και πηγαίναν ραντεβού για ξυλεία στην Τούφα Χαλανδρίου με τους μαθητές του ομώνυμου σχολείου.Καθε χρόνο είχαν το συγκεκριμένο ραντεβού.Τι άλλο να πω δηλαδή?
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23104
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ακροαριστεροι ή αναρχικοί έδειραν 15χρονο επειδή φορούσε μπλούζα με την ελληνική σημαία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 27 Ιουν 2023, 16:46

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:26
sys3x έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:14
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
27 Ιουν 2023, 16:12


Δεν σχολίασα το παραμικρό για το γεγονός.
Ναι, σπάσανε τα πλευρά ενός μικροκαμωμένου πιτσιρικά δύο μαντράλοι και εσύ σχολίασες το φβ του καραμπαμπά του.
Κάτι άλλο;
Δε γνωρίζω τι έγινε. Το ξέρεις από πρώτο χέρι το περιστατικό;

Πήγαν δύο ενήλικοι και τον έδειραν γιατί είχε ελληνικό σημαιάκι στην μπλούζα; :smt017 μου φαίνεται λίγο άκυρο .
Μήπως έγιναν τα ίδια με πέρυσι; ( Μαζεύτηκαν γυμνασιοπαιδα , έβριζαν και πετούσαν μπουκάλια)






(Για να προλάβω όποιον βλακωδως πεταχτεί: Προφανώς για οποιονδήποτε λόγο , ακόμη κι αν είπε ή έκανε καμια μαλακια ο μικρός , δε δικαιολογείται να του σπάσουν τα πλευρά και ακόμη πιο προφανώς θα πρέπει να εντοπιστούν και να πάνε δεμένοι μέσα.)
Έγινε και φέτος.
Λίγο μετά τις 8 το απόγευμα και μόλις η πορεία έφτασε μέσω της Λεωφόρου Νίκης στο ύψος του Λευκού Πύργου, ομάδα ατόμων, αποτελούμενη κυρίως από ανήλικα και νεαρά άτομα ξεκίνησαν να πετούν πέτρες προς τους συμμετέχοντες στην παρέλαση και τα άρματα.
Τώρα δεν ξέρω αν έχει σχέση. Αλλά ότι το δείρανε τώρα για μια σημαιουλα. Φορουμοπαραμυθια. Κακώς ασχολούμαστε με το νήμα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών