Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 29 Ιουν 2023, 11:10

Ναύτης έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:05
Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:01
Ναύτης έγραψε:
29 Ιουν 2023, 10:52

Ε, μεγάλη πιθανότητα έγραψα κι εγώ λατρεία, άλλωστε προσωπικά, ως γνήσιος, βεριτάμπλ, μασίφ απόγονος των Παλαιολόγων αποτελώ την ζωντανή εξαίρεση!

:lol::a015:
Ναι βρε, κατανοητό. Κι εγώ ας πούμε, απ' ευθείας απόγονος του Μεγαλέξανδρου είμαι (γέρνει λίγο το κεφάλι μου στα αριστερά, οπότε να η απόδειξη).

Απλά νομίζω ότι το μπέρδεμα σε πολλούς γίνεται επειδή μπλέκουν τους Τούρκους με τους Οθωμανούς. Έτσι κατάλαβα εγώ δηλαδή...
Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα έγκειται σε λεπτές φυλετικές ή/και εθνοτικές διαφοροποιήσεις.
Προσωπικά, στο είπα και πριν, εκείνο που κατά βάση μ' ενοχλεί στις δηλώσεις Καιρίδη είναι η πουστιά* της προσπάθειας να αποδώσει οθωμανικές αναφορές στον νεοελληνικό πολιτισμό κι επομένως στην νεοελληνική εθνική ταυτότητα.

*επαναλαμβάνω, με την έννοια του παρελκυστικού επιχειρήματος, αγαπητέ Saliveros
Λατρεία, δεν ξέρω τι άλλο έχει πει αλλού και τι προσπαθεί (αν προσπαθεί) να πετύχει ο Καιρίδης. Σ' αυτά τα δύο βίντεο πάντως, αναφέρεται σε δύο πράματα που συζητάμε εδώ. Πρώτον, το ότι είμαστε "παιδιά Οθωμανών" που πιστεύω ότι ισχύει ως όρος (καμμιά σχέση με φυλετικά θέματα, Τούρκους κλπ) και για το κατά πόσον είναι τεχνητό έθνος, κάτι που εσύ ο ίδιος λες (γενικά) ότι ισχύει.

Οπότε... πού είναι το πρόβλημα; :smt017
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

nemo
Δημοσιεύσεις: 7474
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 29 Ιουν 2023, 11:13

taxalata xalasa έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:09
ρουφιάνος έλφος έγραψε:
για 5 αιώνες, οπότε ήταν Οθωμανοί πολίτες.
:smt005::smt005::smt005:
ο ναυτης φταιει τον μπερδεψε τεχνικα :)

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 29 Ιουν 2023, 11:16

nemo έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:07
Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:01
Ναύτης έγραψε:
29 Ιουν 2023, 10:52

Ε, μεγάλη πιθανότητα έγραψα κι εγώ λατρεία, άλλωστε προσωπικά, ως γνήσιος, βεριτάμπλ, μασίφ απόγονος των Παλαιολόγων αποτελώ την ζωντανή εξαίρεση!

:lol::a015:
Ναι βρε, κατανοητό. Κι εγώ ας πούμε, απ' ευθείας απόγονος του Μεγαλέξανδρου είμαι (γέρνει λίγο το κεφάλι μου στα αριστερά, οπότε να η απόδειξη).

Απλά νομίζω ότι το μπέρδεμα σε πολλούς γίνεται επειδή μπλέκουν τους Τούρκους με τους Οθωμανούς. Έτσι κατάλαβα εγώ δηλαδή...
καλα το καταλαβες οι τουρκοι ηταν προτεσταντες σουνιτες και οι οθωμανοι μουσουλμανοι καθολικοι σιιτες
Κάπου κάτι έχεις μπερδέψει νομίζω αγαπητέ. Ο τύπος δεν αναφέρθηκε σε τουρκικά φύλα, δεν μιλάει για τους Οτομάν δηλαδή. Για την οθωμανική αυτοκρατορία μιλάει, φαίνεται μάλιστα από το ξεκίνημα της κουβέντας του που λέει για την Τουρκία που είναι "η μόνη χώρα διάδοχος της οθωμανικής αυτοκρατορίας". Όπως δηλαδή σε όλες τις χώρες που απαρτίζαν την βυζαντινή αυτοκρατορία κατοικούσαν "Βυζαντινοί πολίτες", το ίδιο και με την οθωμανική. Άσχετα από πού προήλθε η ονομασία της αυτοκρατορίας αυτής, έτσι λεγόταν και ο όρος ίσχυε για όλους τους κατοίκους της επικράτειάς της. Διαφωνείς μ' αυτό;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 29 Ιουν 2023, 11:17

nemo έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:13
taxalata xalasa έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:09
ρουφιάνος έλφος έγραψε:
για 5 αιώνες, οπότε ήταν Οθωμανοί πολίτες.
:smt005::smt005::smt005:
ο ναυτης φταιει τον μπερδεψε τεχνικα :)
Πάλι μ' εμένα ασχολείται το βλαμμένο;

Δεν βαριέσαι, δικαίωμά του, μου φτάνει που δεν βλέπω τις περισσότερες από τις μαλακίες που γράφει...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24044
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 29 Ιουν 2023, 11:19

Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:02
Σαφώς (και πέρα από την πλάκα). Γι' αυτό και μίλησα για 5 αιώνες και όχι για 4 όπως συνηθίζουν να λένε οι Αθηναίοι.
ναι αλλα αλλοι εχουν λιγότερα. Δεν είμαστε στο δημοτικό που δεν πρέπει να μας πει η δασκάλα οτι η Κως και εκεινοι που τους πουλήσαμε το όνομα ηταν με τους πέρσες μην βάλουμε τα κλάματα, γενικεύει για χαζούς νομίζω, λες και δεν υπάρχουν τα Επτάνησα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 29 Ιουν 2023, 11:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13773
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Ιουν 2023, 11:19

Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:10
Ναύτης έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:05
Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:01

Ναι βρε, κατανοητό. Κι εγώ ας πούμε, απ' ευθείας απόγονος του Μεγαλέξανδρου είμαι (γέρνει λίγο το κεφάλι μου στα αριστερά, οπότε να η απόδειξη).

Απλά νομίζω ότι το μπέρδεμα σε πολλούς γίνεται επειδή μπλέκουν τους Τούρκους με τους Οθωμανούς. Έτσι κατάλαβα εγώ δηλαδή...
Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα έγκειται σε λεπτές φυλετικές ή/και εθνοτικές διαφοροποιήσεις.
Προσωπικά, στο είπα και πριν, εκείνο που κατά βάση μ' ενοχλεί στις δηλώσεις Καιρίδη είναι η πουστιά* της προσπάθειας να αποδώσει οθωμανικές αναφορές στον νεοελληνικό πολιτισμό κι επομένως στην νεοελληνική εθνική ταυτότητα.

*επαναλαμβάνω, με την έννοια του παρελκυστικού επιχειρήματος, αγαπητέ Saliveros
Λατρεία, δεν ξέρω τι άλλο έχει πει αλλού και τι προσπαθεί (αν προσπαθεί) να πετύχει ο Καιρίδης. Σ' αυτά τα δύο βίντεο πάντως, αναφέρεται σε δύο πράματα που συζητάμε εδώ. Πρώτον, το ότι είμαστε "παιδιά Οθωμανών" που πιστεύω ότι ισχύει ως όρος (καμμιά σχέση με φυλετικά θέματα, Τούρκους κλπ) και για το κατά πόσον είναι τεχνητό έθνος, κάτι που εσύ ο ίδιος λες (γενικά) ότι ισχύει.

Οπότε... πού είναι το πρόβλημα; :smt017
Ρε φίλε, με την σειρά μου δεν καταλαβαίνω τον διαχωρισμό που επιχειρείς ανάμεσα σε Τούρκους και Οθωμανούς. Τουρκικό φύλλο ήσαν οι Οθωμανοί, απόγονοι του Οσμάν. Θέλω να πω, δεν το κάνει καλύτερο που λέει "παιδιά των Οθωμανών". Και συνεχίζει (για να αποδείξει κάτι προφανώς), ότι πέρα από "παιδιά των Οθωμανών" είμαστε και "τεχνητό έθνος". Εύκολο είναι να κάμεις τους συνειρμούς.
Σε ότι αφορά τη δική μου γνώμη τώρα, ασφαλώς όλα τα νεωτερικά έθνη είναι κατασκευές, ωστόσο το νεοελληνικό έθνος συγκροτήθηκε πάνω στην παράδοση της ελληνικής αυθεντικότητας (ας είναι δοξασμένο στους αιώνες των αιώνων τ' όνομα του Κοραή) κι όχι στην εν πολλοίς οθωμανική παράδοση της ρωμιοσύνης.
Τέσπα, ρε συ κανόνισε, θα υποτροπιάσω και θ' αρχίσω τα σεντόνια, είπα, ελάλησα και αμαρτία ουκ έχω.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16952
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 29 Ιουν 2023, 11:19

nemo έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:13
taxalata xalasa έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:09
ρουφιάνος έλφος έγραψε:
για 5 αιώνες, οπότε ήταν Οθωμανοί πολίτες.
:smt005::smt005::smt005:
ο ναυτης φταιει τον μπερδεψε τεχνικα :)
πως λέγονται στα τουρκικά οι «ρόμπες ξεκούμπωτες»;

açık düğmeli elbiseler ; :102:

:smt005: Δεν είναι ένα το τέκνό των Οθωμανών! Είναι πολλάογλου κι ολούθογλου :smt005:

Ξανά! από τον Dante!

𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

nemo
Δημοσιεύσεις: 7474
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 29 Ιουν 2023, 11:20

Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:16

Κάπου κάτι έχεις μπερδέψει νομίζω αγαπητέ. Ο τύπος δεν αναφέρθηκε σε τουρκικά φύλα, δεν μιλάει για τους Οτομάν δηλαδή. Για την οθωμανική αυτοκρατορία μιλάει, φαίνεται μάλιστα από το ξεκίνημα της κουβέντας του που λέει για την Τουρκία που είναι "η μόνη χώρα διάδοχος της οθωμανικής αυτοκρατορίας". Όπως δηλαδή σε όλες τις χώρες που απαρτίζαν την βυζαντινή αυτοκρατορία κατοικούσαν "Βυζαντινοί πολίτες", το ίδιο και με την οθωμανική. Άσχετα από πού προήλθε η ονομασία της αυτοκρατορίας αυτής, έτσι λεγόταν και ο όρος ίσχυε για όλους τους κατοίκους της επικράτειάς της. Διαφωνείς μ' αυτό;
ναι !μαλλον εσυ τα μπερδευεις και δεν το πηρες ακομη ειδηση :smt005:

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16952
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 29 Ιουν 2023, 11:22

nemo έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:20
ναι !μαλλον εσυ τα μπερδευεις και δεν το πηρες ακομη ειδηση :smt005:
οχι ρε! μπερδεύεται ο ψηφοφόρος του Κουλόπαιδου; Σαΐνια λέμεεεεεε!

Σε λίγο θα αρχίσουν τις τσαχπινιές με συνταγές μαγειρικής, συνάμα με τον νηματοθέτς που χάθηκε γιατί πήγε να πάρει την φαρμακευτική αγωγή του !

:003:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος taxalata xalasa την 29 Ιουν 2023, 11:24, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 29 Ιουν 2023, 11:23

Ναύτης έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:19
Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:10
Ναύτης έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:05

Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα έγκειται σε λεπτές φυλετικές ή/και εθνοτικές διαφοροποιήσεις.
Προσωπικά, στο είπα και πριν, εκείνο που κατά βάση μ' ενοχλεί στις δηλώσεις Καιρίδη είναι η πουστιά* της προσπάθειας να αποδώσει οθωμανικές αναφορές στον νεοελληνικό πολιτισμό κι επομένως στην νεοελληνική εθνική ταυτότητα.

*επαναλαμβάνω, με την έννοια του παρελκυστικού επιχειρήματος, αγαπητέ Saliveros
Λατρεία, δεν ξέρω τι άλλο έχει πει αλλού και τι προσπαθεί (αν προσπαθεί) να πετύχει ο Καιρίδης. Σ' αυτά τα δύο βίντεο πάντως, αναφέρεται σε δύο πράματα που συζητάμε εδώ. Πρώτον, το ότι είμαστε "παιδιά Οθωμανών" που πιστεύω ότι ισχύει ως όρος (καμμιά σχέση με φυλετικά θέματα, Τούρκους κλπ) και για το κατά πόσον είναι τεχνητό έθνος, κάτι που εσύ ο ίδιος λες (γενικά) ότι ισχύει.

Οπότε... πού είναι το πρόβλημα; :smt017
Ρε φίλε, με την σειρά μου δεν καταλαβαίνω τον διαχωρισμό που επιχειρείς ανάμεσα σε Τούρκους και Οθωμανούς. Τουρκικό φύλλο ήσαν οι Οθωμανοί, απόγονοι του Οσμάν. Θέλω να πω, δεν το κάνει καλύτερο που λέει "παιδιά των Οθωμανών". Και συνεχίζει (για να αποδείξει κάτι προφανώς), ότι πέρα από "παιδιά των Οθωμανών" είμαστε και "τεχνητό έθνος". Εύκολο είναι να κάμεις τους συνειρμούς.
Σε ότι αφορά τη δική μου γνώμη τώρα, ασφαλώς όλα τα νεωτερικά έθνη είναι κατασκευές, ωστόσο το νεοελληνικό έθνος συγκροτήθηκε πάνω στην παράδοση της ελληνικής αυθεντικότητας (ας είναι δοξασμένο στους αιώνες των αιώνων τ' όνομα του Κοραή) κι όχι στην εν πολλοίς οθωμανική παράδοση της ρωμιοσύνης.
Τέσπα, ρε συ κανόνισε, θα υποτροπιάσω και θ' αρχίσω τα σεντόνια, είπα, ελάλησα και αμαρτία ουκ έχω.
Για τον διαχωρισμό που λες, το είπα πιο πάνω στον nemo:
Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:16
Κάπου κάτι έχεις μπερδέψει νομίζω αγαπητέ. Ο τύπος δεν αναφέρθηκε σε τουρκικά φύλα, δεν μιλάει για τους Οτομάν δηλαδή. Για την οθωμανική αυτοκρατορία μιλάει, φαίνεται μάλιστα από το ξεκίνημα της κουβέντας του που λέει για την Τουρκία που είναι "η μόνη χώρα διάδοχος της οθωμανικής αυτοκρατορίας". Όπως δηλαδή σε όλες τις χώρες που απαρτίζαν την βυζαντινή αυτοκρατορία κατοικούσαν "Βυζαντινοί πολίτες", το ίδιο και με την οθωμανική. Άσχετα από πού προήλθε η ονομασία της αυτοκρατορίας αυτής, έτσι λεγόταν και ο όρος ίσχυε για όλους τους κατοίκους της επικράτειάς της. Διαφωνείς μ' αυτό;
Κάνω κάπου λάθος; :smt017
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 29 Ιουν 2023, 11:24

nemo έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:20
Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:16

Κάπου κάτι έχεις μπερδέψει νομίζω αγαπητέ. Ο τύπος δεν αναφέρθηκε σε τουρκικά φύλα, δεν μιλάει για τους Οτομάν δηλαδή. Για την οθωμανική αυτοκρατορία μιλάει, φαίνεται μάλιστα από το ξεκίνημα της κουβέντας του που λέει για την Τουρκία που είναι "η μόνη χώρα διάδοχος της οθωμανικής αυτοκρατορίας". Όπως δηλαδή σε όλες τις χώρες που απαρτίζαν την βυζαντινή αυτοκρατορία κατοικούσαν "Βυζαντινοί πολίτες", το ίδιο και με την οθωμανική. Άσχετα από πού προήλθε η ονομασία της αυτοκρατορίας αυτής, έτσι λεγόταν και ο όρος ίσχυε για όλους τους κατοίκους της επικράτειάς της. Διαφωνείς μ' αυτό;
ναι !μαλλον εσυ τα μπερδευεις και δεν το πηρες ακομη ειδηση :smt005:
Μεστή απάντηση με επιχειρήματα και άποψη, βλέπω.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7961
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 29 Ιουν 2023, 11:25



Οι Τούρκοι πήραν αυτή τη διάλεξη του Καιρίδη, τη μεταφράσανε και την κάνανε σημαία. Νεοδημοκράτες μπατριώτες. :giggle:
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7474
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 29 Ιουν 2023, 11:26

Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:24
nemo έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:20
Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:16

Κάπου κάτι έχεις μπερδέψει νομίζω αγαπητέ. Ο τύπος δεν αναφέρθηκε σε τουρκικά φύλα, δεν μιλάει για τους Οτομάν δηλαδή. Για την οθωμανική αυτοκρατορία μιλάει, φαίνεται μάλιστα από το ξεκίνημα της κουβέντας του που λέει για την Τουρκία που είναι "η μόνη χώρα διάδοχος της οθωμανικής αυτοκρατορίας". Όπως δηλαδή σε όλες τις χώρες που απαρτίζαν την βυζαντινή αυτοκρατορία κατοικούσαν "Βυζαντινοί πολίτες", το ίδιο και με την οθωμανική. Άσχετα από πού προήλθε η ονομασία της αυτοκρατορίας αυτής, έτσι λεγόταν και ο όρος ίσχυε για όλους τους κατοίκους της επικράτειάς της. Διαφωνείς μ' αυτό;
ναι !μαλλον εσυ τα μπερδευεις και δεν το πηρες ακομη ειδηση :smt005:
Μεστή απάντηση με επιχειρήματα και άποψη, βλέπω.
αφου στα εγραψε ο ναυτης! ξανακοιτα τα παλι

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9498
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 29 Ιουν 2023, 11:28

Γάταρος έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:25


Οι Τούρκοι πήραν αυτή τη διάλεξη του Καιρίδη, τη μεταφράσανε και την κάνανε σημαία. Νεοδημοκράτες μπατριώτες. :giggle:
Εδώ, μαζί σου. Για όλες αυτές τις μαλακίες που έχει πει κατά καιρούς ο παπάρας είναι που τον θεωρώ παπάρα (από την αρχή άλλωστε είπα ότι δεν τον πάω).
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24044
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Βόμβα μέλους Phorum.com.gr!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 29 Ιουν 2023, 11:30

Isildur έγραψε:
29 Ιουν 2023, 11:16
Όπως δηλαδή σε όλες τις χώρες που απαρτίζαν την βυζαντινή αυτοκρατορία κατοικούσαν "Βυζαντινοί πολίτες"
την ωρα που λες το αυτονόητο, σε ενοχλεί που τον όρο τον φτιάξανε τρίτοι, μετά;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών