H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Citroenakias
Δημοσιεύσεις: 3136
Εγγραφή: 19 Δεκ 2020, 17:07
Phorum.gr user: Citroenakias

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Citroenakias » 02 Ιούλ 2023, 16:50

Οσο για τον βλημερο πετούσε που πετούσε κοτσάνες, τώρα που είναι και εκτός πολιτικής και δεν έχει κανένα άγχος το έχει τερματίσει
21 Μαρ 2020, 18:31
Albrecht έγραψε:
21 Μαρ 2020, 18:31
Πιστεύω σε ενα μηνα θα είμαστε κομπλέ. Θα μιλάμε για Κορωνοιο και θα χαζογελαμε.

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3974
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 02 Ιούλ 2023, 16:58

Citroenakias έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 16:49
Ελπίζω να είναι εξοντωτικό το πρόστιμο που επεβλήθη στον επιχειρηματία. Του αξίζει η οικονομική καταστροφή
Ε, ναι, αφού κλείσαμε όλες τις βιομηχανίες στην Ελλάδα, γιατί να μην κλείσουμε και τις τουριστικές επιχειρήσεις. Αριστεροί είμαστε, αυτά μπορούμε να κάνουμε, αυτά κάνουμε.
Citroenakias έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 16:50
Οσο για τον βλημερο πετούσε που πετούσε κοτσάνες, τώρα που είναι και εκτός πολιτικής και δεν έχει κανένα άγχος το έχει τερματίσει
Να ευχηθούμε και στον Αλέξη και στον Δημήτρη να βγούν και αυτοί εκτός πολιτικής. Να ξεβρωμίσει ο τόπος απο τα αριστερά ιδεολογικά σκουπίδια.

Να πάνε να βρουν τον Αντώναρο και τον Κύρτσο να παίξουν καμμιά ραμί.
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 02 Ιούλ 2023, 17:03

dtri2020 έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 16:58
Citroenakias έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 16:49
Ελπίζω να είναι εξοντωτικό το πρόστιμο που επεβλήθη στον επιχειρηματία. Του αξίζει η οικονομική καταστροφή
Ε, ναι, αφού κλείσαμε όλες τις βιομηχανίες στην Ελλάδα, γιατί να μην κλείσουμε και τις τουριστικές επιχειρήσεις. Αριστεροί είμαστε, αυτά μπορούμε να κάνουμε, αυτά κάνουμε.
Citroenakias έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 16:50
Οσο για τον βλημερο πετούσε που πετούσε κοτσάνες, τώρα που είναι και εκτός πολιτικής και δεν έχει κανένα άγχος το έχει τερματίσει
Να ευχηθούμε και στον Αλέξη και στον Δημήτρη να βγούν και αυτοί εκτός πολιτικής. Να ξεβρωμίσει ο τόπος απο τα αριστερά ιδεολογικά σκουπίδια.

Να πάνε να βρουν τον Αντώναρο και τον Κύρτσο να παίξουν καμμιά ραμί.
Κονομάει 2-3 κατοστάρικα την ημέρα ο πιτσιρικάς, αντί να είναι στις πορείες αλληλεγγύης για τους Σαντινιστας , τους Τουπακαμάρος κ τις καρέτα καρέτα. Η να τον ζεί ο πεθερός του. :giggle::giggle::giggle:
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 02 Ιούλ 2023, 17:09

Γάταρος έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 14:17
Θα σας πω εγώ μικρές μου χιονονιφάδες τι σημαίνει σκληρή δουλειά.

Πρώτη μου δουλειά πριν πάω στρατιώτης ήταν η οικοδομή. Έσκαβα τον τοίχο για να περάσουν τα καλώδια. Είχε φύγει το δέρμα από τα χέρια μου, κι ενώ φόραγα μάσκα, όταν γύριζα στο σπίτι την ώρα που φύσαγα τη μύτη μου έβγαζα από μέσα τη μισή οικοδομή. Χειμώνας, έπρεπε να φτιάξω λάσπη όπως το λέγαμε στην οικοδομή. Έκανε τόσο κρύο που όταν έπεφτε νερό στα χέρια μου κοκκάλωναν και δεν μπορούσα να δουλέψω μέχρι να ξεπαγώσουν.

...
Κάνεις αυτή την περιγραφη και αποκαλείς κάποιους άλλους χιονονιφάδες;
Δούλεψες οικοδομή πριν πας φαντάρος για πόσο;2-3 μήνες και νομίζεις ότι ξέρεις από σκληρή δουλειά;;;
Αλήθεια πιστεύεις ότι έχεις δουλέψει σκληρά στη ζωή σου;
Είμαι 49 χρονών και δουλεύω οικοδομή 30 χρόνια.
Δεν υπάρχει μισός άνθρωπος εδώ`μέσα που θα αντέξει να δουλέψει τρείς ώρες δίπλα μου.
Οπότε άσε τις πίπες περι σκληρής δουλειάς.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12610
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 02 Ιούλ 2023, 17:20

waldorf έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:09
Γάταρος έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 14:17
Θα σας πω εγώ μικρές μου χιονονιφάδες τι σημαίνει σκληρή δουλειά.

Πρώτη μου δουλειά πριν πάω στρατιώτης ήταν η οικοδομή. Έσκαβα τον τοίχο για να περάσουν τα καλώδια. Είχε φύγει το δέρμα από τα χέρια μου, κι ενώ φόραγα μάσκα, όταν γύριζα στο σπίτι την ώρα που φύσαγα τη μύτη μου έβγαζα από μέσα τη μισή οικοδομή. Χειμώνας, έπρεπε να φτιάξω λάσπη όπως το λέγαμε στην οικοδομή. Έκανε τόσο κρύο που όταν έπεφτε νερό στα χέρια μου κοκκάλωναν και δεν μπορούσα να δουλέψω μέχρι να ξεπαγώσουν.

...
Κάνεις αυτή την περιγραφη και αποκαλείς κάποιους άλλους χιονονιφάδες;
Δούλεψες οικοδομή πριν πας φαντάρος για πόσο;2-3 μήνες και νομίζεις ότι ξέρεις από σκληρή δουλειά;;;
Αλήθεια πιστεύεις ότι έχεις δουλέψει σκληρά στη ζωή σου;
Είμαι 49 χρονών και δουλεύω οικοδομή 30 χρόνια.
Δεν υπάρχει μισός άνθρωπος εδώ`μέσα που θα αντέξει να δουλέψει τρείς ώρες δίπλα μου.
Οπότε άσε τις πίπες περι σκληρής δουλειάς.
Άσε ρε γατάκι , έσπασες χαρμάνι με φτυάρι;
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 02 Ιούλ 2023, 17:23

enterprise-psi έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:20
...

Άσε ρε γατάκι , έσπασες χαρμάνι με φτυάρι;
:o:o:o
Έχω ρίξει πλάκα με φτυάρι!
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12610
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 02 Ιούλ 2023, 17:25

waldorf έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:23
enterprise-psi έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:20
...

Άσε ρε γατάκι , έσπασες χαρμάνι με φτυάρι;
:o:o:o
Έχω ρίξει πλάκα με φτυάρι!
:o

Και εγώ αλλά μικρή, βάση για αποθήκη ούτε 20 τετραγωνικά

Respect :smt023
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 02 Ιούλ 2023, 17:26

Αν θετε να μιλήσουμε για απάνθρωπες εργασίες, έχει δουλέψει κάνεις σε γραφείο που το aircondition πετάει κρύο αέρα χειμωνιάτικα? Εκεί να σας έχω λουλουδες..
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1892
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 02 Ιούλ 2023, 17:30

waldorf έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:09
Κάνεις αυτή την περιγραφη και αποκαλείς κάποιους άλλους χιονονιφάδες;
Στην περιγραφή του λέει και άλλα. Γιατί τα έκοψες;
waldorf έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:09
Δούλεψες οικοδομή πριν πας φαντάρος για πόσο; 2-3 μήνες και νομίζεις ότι ξέρεις από σκληρή δουλειά;;;
Κάποιος που έχει κάνει τέτοιες δουλειές, ΝΑΙ ξέρει από σκληρή δουλειά. Δεν χρειάζεται να την κάνει όλη του την ζωή.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 02 Ιούλ 2023, 17:34

Καβαλάρης έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:30
waldorf έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:09
Κάνεις αυτή την περιγραφη και αποκαλείς κάποιους άλλους χιονονιφάδες;
Στην περιγραφή του λέει και άλλα. Γιατί τα έκοψες;
waldorf έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:09
Δούλεψες οικοδομή πριν πας φαντάρος για πόσο; 2-3 μήνες και νομίζεις ότι ξέρεις από σκληρή δουλειά;;;
Κάποιος που έχει κάνει τέτοιες δουλειές, ΝΑΙ ξέρει από σκληρή δουλειά. Δεν χρειάζεται να την κάνει όλη του την ζωή.
Τ`αρχίδια μου ξέρει,αλλά τέλος πάντων.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1892
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 02 Ιούλ 2023, 17:38

waldorf έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:34
Τ`αρχίδια μου ξέρει,αλλά τέλος πάντων.
Ας απαντήσει ο ίδιος τι ξέρει. Αλλά αυτά που έγραψες δεν σε τιμούν καθόλου.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 02 Ιούλ 2023, 17:40

Καβαλάρης έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:38
waldorf έγραψε:
02 Ιούλ 2023, 17:34
Τ`αρχίδια μου ξέρει,αλλά τέλος πάντων.
Ας απαντήσει ο ίδιος τι ξέρει. Αλλά αυτά που έγραψες δεν σε τιμούν καθόλου.
Επίσης στ`αρχίδια μου.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 02 Ιούλ 2023, 17:44

Μαδουραίος έγραψε:
01 Ιούλ 2023, 15:18
Οργή στη Ρόδο: Σερβιτόρος σε beach bar παραδίδει παραγγελία σχεδόν... κολυμπώντας! - Δείτε βίντεο

https://www.protothema.gr/greece/articl ... ite-video/
To κολυμπι κανει καλο, ως προς τι η οργη ? :102:
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 02 Ιούλ 2023, 17:49

EKPLIKTIKOS έγραψε:
01 Ιούλ 2023, 15:56
Πριν κράξω οφείλω να ρωτήσω/αναρωτηθω πόσα παίρνει το σκλαβακι. Γιατί αν τα λεφτά είναι καλά, χαλαλι, πάω κ γω
Τι απαντάει ο ιδιοκτήτης του beach bar

«Είμαι επιχειρηματίας 27 χρόνια, ποτέ δεν είχα καταγγελία, όλοι ζητούν να έρθουν να δουλέψουν στα μαγαζιά μου. Είναι δυνατόν να κάνει κάτι τέτοιο με το ζόρι ο εργαζόμενος; 5 χρόνια είναι εργαζόμενός μου. Είναι ένα μεμονωμένο γεγονός και το έκανε αυτό για να πάρει τα τυχερά του. Το παιδί αυτό παίρνει 3.000 ευρώ τον μήνα και αν ο πελάτης τού έταξε γερό πουρμπουάρ, μπήκε για να το πάρει. Η στολή αυτή είναι αδιάβροχη αλλά γνωρίζω ότι το βίντεο το δημοσίευσε ψεύτικο προφίλ ανταγωνιστή που ήθελα να μου κάνει κακό και να στιγματιστεί η επιχείρησή μου», είναι η απάντηση του ιδιοκτήτη του beach bar στο OPEN.

Και καταλήγει «ήρθαν 10 επιθεωρητές και τα βρήκαν όλα νόμιμα. Όσο για τα τραπεζάκια, μπαίνουν και βγαίνουν, δεν είναι κατάχρηση. Ρώτησαν οι επιθεωρητές τους εργαζόμενους αν τους αναγκάζω να μπαίνουν στη θάλασσα και εκείνοι τούς είπαν πως το κάνουν για καλύτερο πουρμπουάρ. Δεν θέλω να κάνω άλλη δήλωση αλλά και ο εργαζόμενός μου τα ίδια θα σας πει».
https://www.protothema.gr/greece/articl ... kolumviti/

Θα σας κανει εναν ωραιο νομο ο αριστερος Αδωνις που να επιτρεπεται στην αμπωτη αλλα να πληρωνεται εξτρα στην πλυμμυριδα :102:
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14306
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: H απόλυτη κατάντια για τον πλεμπαίο σερβιτόρο της μεσαίας τάξης που ψήφισε Κούλη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 02 Ιούλ 2023, 17:50

Εικόνα

Ας πει κάποιος στους εργαζόμενους οτι οι προβληματικοι των σοσιαλ μιντια ξερουν καλυτερα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών