Έπεσε καναντερ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 25 Ιούλ 2023, 18:14

Saturn έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:11
taliban έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:06
Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 17:01




Δεν θα σας κανουμε το χατηρι να καταστρεφεται η χωρα και να βαζουμε φερμουαρ.

.
Ναι το βλέπουμε πόσο χαίρεστε με την καταστροφή.
Ξέρουμε πολύ καλά τι είστε. Δεν χρειάζεται να μας το υπενθυμίζεις.

Αριστος:
Αποχώρησαν οι τουριστες σαν προσφυγες πολεμου

Ερώτηση: Μα πως έπρεπε να αποχωρήσουν οι τουριστες ; Με λιμουζίνες;

Αρίστος: Μα αν είχαμε αεροπλανα δεν θα χρειάζονταν να φύγουν

:flip::flip::flip:

Στο δια ταύτα όλο μαλακίες είσαι.
Τώρα αν εγώ θέλω να σχολιασω αυτά που λέτε, θα με πεις κι εσύ κάτι σε συριζαίο όπως έκανε ο άλλος συμμετέχοντας πιο πριν; Για να καταλάβω, γράφετε στα νήματα γιατί σας ενδιαφέρει το θέμα ή για να τη λέτε οι μεν στους δε? Να υποθέσω δηλαδή οτι εσύ εισαι κυβερνητικός και ο Αρίστος συριζαίος και να κλείσει το θέμα για τους υπόλοιπους;
Δεν είμαι τίποτα απ τα 2.
Γενικά σε αυτά τα θέματα με εκνευρίζει το πολιτικό.
Τον Αριστο τον καίει να κάνει πολιτική προπαγάνδα.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 25 Ιούλ 2023, 18:16

waldorf έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:13
Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:05
[...


To ρεπορταζ λεει πως ειχε αρχισει να χανει υψος, μπορει λοιπον να προηγηθηκε η μηχανικη βλαβη και μετα η συγκρουση με το δεντρο να ηταν αναποφευκτη.

.
Δεν μπορεί ένα αεροσκάφος που πετάει στα 20 μέτρα να "αρχίσει" να χάνει ύψος.
Τέλος πάντων έχεις δίκιο.
Το αεροσκάφος ήταν χρέπι (αλήθεια),οι πιλότοι άμπαλοι και κουρασμένοι,το δέντρο ήταν ψηλό,τα λόγια του παπά...
Ε πολύ θέλει να γίνει το κακό;
Συνέχισε φίλε Αρίστο.Σε λίγο θα ανακαλύψεις και ένα καθοδικό ρεύμα αέρα που το πέταξε κάτω.Συνέχισε,εγώ δεν επανέρχομαι.


Τι να συνεχισω βρε ηλιθιε; Σου εφερα ρεπορταζ που αναφερει την πιθανοτητα μηχανικης βλαβης, βγαλε ηλιθιο και τον ρεπορτερ μπας και σου περασει το κομπλεξ σου. Και σε καθε περιπτωση εγω δεν λεω οτι εγινε ντε και καλα μηχανικη βλαβη, εσυ ομως λες ντε και καλα πως ο πιλοτος εκανε λαθος εκτιμηση. Θα το υπογραφες κιολας σαν εμπειρογνωμονας χωρις να το ψαξεις παραπερα;

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 25 Ιούλ 2023, 18:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 821
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 25 Ιούλ 2023, 18:16

Saturn έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:11
taliban έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:06
Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 17:01




Δεν θα σας κανουμε το χατηρι να καταστρεφεται η χωρα και να βαζουμε φερμουαρ.

.
Ναι το βλέπουμε πόσο χαίρεστε με την καταστροφή.
Ξέρουμε πολύ καλά τι είστε. Δεν χρειάζεται να μας το υπενθυμίζεις.

Αριστος:
Αποχώρησαν οι τουριστες σαν προσφυγες πολεμου

Ερώτηση: Μα πως έπρεπε να αποχωρήσουν οι τουριστες ; Με λιμουζίνες;

Αρίστος: Μα αν είχαμε αεροπλανα δεν θα χρειάζονταν να φύγουν

:flip::flip::flip:

Στο δια ταύτα όλο μαλακίες είσαι.
Τώρα αν εγώ θέλω να σχολιασω αυτά που λέτε, θα με πεις κι εσύ κάτι σε συριζαίο όπως έκανε ο άλλος συμμετέχοντας πιο πριν; Για να καταλάβω, γράφετε στα νήματα γιατί σας ενδιαφέρει το θέμα ή για να τη λέτε οι μεν στους δε? Να υποθέσω δηλαδή οτι εσύ εισαι κυβερνητικός και ο Αρίστος συριζαίος και να κλείσει το θέμα για τους υπόλοιπους;
Γράφουν στα νήματα για να τη λένε οι μεν στους δε..Απλούστατο ..Ξεκαθάρισε τι είσαι λοιπόν αν θέλεις να παίξεις κι εσύ μαζί τους .. :wave:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 25 Ιούλ 2023, 18:19

Για να μην υπαρχει παρεξηγηση εγω συριζαιος δεν ειμαι αλλα αντινεοδημοκρατης σιγουρα ειμαι.

Ειδικα ομως για οσα συμβαινουν απο τα Τεμπη και μετα δεν χρειαζεται να ειμαι αντινεοδημοκρατης, ολη η Ελλαδα εχει αγανακτισει.

.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4592
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 25 Ιούλ 2023, 18:20

κρίμα. αποκαρδιωτικό γεγονός εντελώς. πέταξε πολύ χαμηλά είτε από λάθος εκτίμηση, είτε επειδή stallαρε.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24007
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Ιούλ 2023, 18:21

παντως έπεσαν στο καθήκον στον πόλεμο που δίνουμε με την κλιματική αλλαγή, καλα απο το αιρκοντιτιον εμεις για να ανεβάζουμε την θερμοκρασία να το κάνουμε ενδιαφέρον. Οταν τελειωσει αυτή η μαχη νομιζω τους πρεπει τιμή ονομαστική.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 25 Ιούλ 2023, 18:21

taliban έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:14

Δεν είμαι τίποτα απ τα 2.
Γενικά σε αυτά τα θέματα με εκνευρίζει το πολιτικό.
Τον Αριστο τον καίει να κάνει πολιτική προπαγάνδα.
Εντάξει, θεωρώ οτι έντιμα μου απαντάς γιατί εγώ ας πούμε, θέλω να εκφράσω την θλίψη, τον αποτροπιασμό και όλα αυτά τα ωραία και έρχεται ο άλλος να με πει συριζαίο επειδή ακριβώς κι εγώ μιλάω για την πολιτική προπαγάνδα που γίνεται ΕΙΔΙΚΑ από άτομα που στηρίζουν την κυβέρνηση που μας έχει φέρει σε αυτη την εξαθλίωση τα τελευταία χρόνια.

Και για του λόγου το αληθές, επειδή με προκάλεσε ο συγκεκριμένος, χωρίς ο ίδιος να απαντά εαν αισθάνεται καμιά αιδώ για το ανδρείκελο που κυβερνά και για αυτά που κάνει και που δηλώνει αλλά και για αυτά που ο ίδιος ποστάρει εδώ πέρα, να απαντήσω σε αυτό που με ρώτησε με τον εξης τρόπο:
Saturn έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:49
Έχει τελειώσει ο ΣΥΡΙΖΑ, τουλάχιστον για αυτη την τετραετία και βάλε
Saturn έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:13
Μετά από αποχή στην προηγούμενη διαδικασία, σήμερα ψήφισα ΝΙΚΗ. Τη προηγούμενη φορά δεν είχα ενημερωθεί για πολλά σχετικά με το κόμμα, έψαξα και είδα οτι ο πρόεδρος είναι άνθρωπος με λόγο καθαρό και παρελθόν ενεργό σε αρθογραφία, εκπαίδευση και πολιτική, δεν είναι τωρινός δηλαδή όπως τον κατηγορούσαν. Εννοείται πως μεγάλο ρόλο έπαιξε και ο βρώμικος πόλεμος που έφαγε από παντού.
Μακάρι να μπουν στη Βουλή και εννοείται να στερήσουν από τη ΝΔ ποσοστά απόλυτης αυτοδυναμίας. Και μιλά κάποιος από παραδοσιακά δεξιά οικογένεια.
Όμως, όπως κατάλαβα και, γιατί να μην το πω, όπως σωστά τελικά κάποιοι με πληροφόρησαν, εδώ είναι και λίγο φωλιά του κούκου που λέμε γιατί όταν γράφτηκα στο φόρουμ, δε μπορούσα να ποστάρω με τίποτα, δηλαδή έγραφα και δεν πέρναγε, πέρναγε μετά από κάποια ώρα, μόλις έγραψα οτι ο σύριζα έχει τελείωσει, κατευθείαν, κατευθείαν όμως τα ποστ μου πέρναγαν νερό.
Ε, κάτι καταλαβαίνω κι εγώ, κάτι πέρνει και εμένα το αυτί μου, και άνθρωποι τέτοιοι να μπαίνουν και να διασύρουν τον καθένα εαν είναι συριζαίος ή δεν ξέρω εγώ τί άλλο αποφεύγοντας να απαντάνε σε αυτά που τους ρωτάνε, δείχνει ακριβώς την κατάντια και αυτών που μας κυβερνάνε και της χώρας.
Με πολλή θλίψη όλα αυτά γιατί μπήκαμε σε ένα νήμα όπου κάποιοι θυσίασαν στην κυριολεξία τη ζωή τους.
Και την θυσιάζουν καθημερινά εις γνώση τους, γιατί τί νομίζετε; Δεν ξέρουν με τι σαπάκια και με τί πολιτικές πετάνε στα καμμένα;
Kάνω κάπου λάθος;!!!!
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 25 Ιούλ 2023, 18:21

Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:16
Τι να συνεχισω βρε ηλιθιε; Σου εφερα ρεπορταζ που αναφερει την πιθανοτητα μηχανικης βλαβης, βγαλε ηλιθιο και τον ρεπορτερ μπας και σου περασει το κομπλεξ σου. Και σε καθε περιπτωση εγω δεν λεω οτι εγινε ντε και καλα μηχανικη βλαβη, εσυ ομως λες ντε και καλα πως ο πιλοτος εκανε λαθος εκτιμηση. Θα το υπογραφες κιολας σαν εμπειρογνωμονας χωρις να το ψαξεις παραπερα;
Δεν είμαστε ειδικοί για να ξέρουμε τι συνέβη. Απλές λογικές σκέψεις κάνουμε και αυτό που λες μοιάζει εκτός πραγματικότητας.

Αεροσκάφος με βλάβη δεν θα συνέχιζε την όποια αποστολή του. Δεν ρισκάρεις να χάσεις ένα τόσο πολύτιμο μέσο για να σβήσεις αυτή τη μικρή εστία.

Αν μάλιστα έχανε ύψος εξαιτίας βλάβης και το είχε αντιληφθεί ο κυβερνήτης, το πιθανότερο είναι να είχε αδειάσει και την δεξαμενή του για να ελαφρύνει.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 25 Ιούλ 2023, 18:24

Saturn έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:21
taliban έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:14

Δεν είμαι τίποτα απ τα 2.
Γενικά σε αυτά τα θέματα με εκνευρίζει το πολιτικό.
Τον Αριστο τον καίει να κάνει πολιτική προπαγάνδα.
Εντάξει, θεωρώ οτι έντιμα μου απαντάς γιατί εγώ ας πούμε, θέλω να εκφράσω την θλίψη, τον αποτροπιασμό και όλα αυτά τα ωραία και έρχεται ο άλλος να με πει συριζαίο επειδή ακριβώς κι εγώ μιλάω για την πολιτική προπαγάνδα που γίνεται ΕΙΔΙΚΑ από άτομα που στηρίζουν την κυβέρνηση που μας έχει φέρει σε αυτη την εξαθλίωση τα τελευταία χρόνια.

Και για του λόγου το αληθές, επειδή με προκάλεσε ο συγκεκριμένος, χωρίς ο ίδιος να απαντά εαν αισθάνεται καμιά αιδώ για το ανδρείκελο που κυβερνά και για αυτά που κάνει και που δηλώνει αλλά και για αυτά που ο ίδιος ποστάρει εδώ πέρα, να απαντήσω σε αυτό που με ρώτησε με τον εξης τρόπο:
Saturn έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:49
Έχει τελειώσει ο ΣΥΡΙΖΑ, τουλάχιστον για αυτη την τετραετία και βάλε
Saturn έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:13
Μετά από αποχή στην προηγούμενη διαδικασία, σήμερα ψήφισα ΝΙΚΗ. Τη προηγούμενη φορά δεν είχα ενημερωθεί για πολλά σχετικά με το κόμμα, έψαξα και είδα οτι ο πρόεδρος είναι άνθρωπος με λόγο καθαρό και παρελθόν ενεργό σε αρθογραφία, εκπαίδευση και πολιτική, δεν είναι τωρινός δηλαδή όπως τον κατηγορούσαν. Εννοείται πως μεγάλο ρόλο έπαιξε και ο βρώμικος πόλεμος που έφαγε από παντού.
Μακάρι να μπουν στη Βουλή και εννοείται να στερήσουν από τη ΝΔ ποσοστά απόλυτης αυτοδυναμίας. Και μιλά κάποιος από παραδοσιακά δεξιά οικογένεια.
Όμως, όπως κατάλαβα και, γιατί να μην το πω, όπως σωστά τελικά κάποιοι με πληροφόρησαν, εδώ είναι και λίγο φωλιά του κούκου που λέμε γιατί όταν γράφτηκα στο φόρουμ, δε μπορούσα να ποστάρω με τίποτα, δηλαδή έγραφα και δεν πέρναγε, πέρναγε μετά από κάποια ώρα, μόλις έγραψα οτι ο σύριζα έχει τελείωσει, κατευθείαν, κατευθείαν όμως τα ποστ μου πέρναγαν νερό.
Ε, κάτι καταλαβαίνω κι εγώ, κάτι πέρνει και εμένα το αυτί μου, και άνθρωποι τέτοιοι να μπαίνουν και να διασύρουν τον καθένα εαν είναι συριζαίος ή δεν ξέρω εγώ τί άλλο αποφεύγοντας να απαντάνε σε αυτά που τους ρωτάνε, δείχνει ακριβώς την κατάντια και αυτών που μας κυβερνάνε και της χώρας.
Με πολλή θλίψη όλα αυτά γιατί μπήκαμε σε ένα νήμα όπου κάποιοι θυσίασαν στην κυριολεξία τη ζωή τους.
Και την θυσιάζουν καθημερινά εις γνώση τους, γιατί τί νομίζετε; Δεν ξέρουν με τι σαπάκια και με τί πολιτικές πετάνε στα καμμένα;
Kάνω κάπου λάθος;!!!!
Welcome.
Το πρόβλημα είναι διαχρονικό.
Καμία κυβέρνηση δεν έκανε τίποτα όλα αυτά τα χρόνια και κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια.

Εδώ μέσα και τι δεν με έχουν πει.

Ζαιο
Φασίστα
Δεξιό
Κουμουνι.

Αναλόγως τι τους βολεύει.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 25 Ιούλ 2023, 18:25

ST48410 έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:21
Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:16
Τι να συνεχισω βρε ηλιθιε; Σου εφερα ρεπορταζ που αναφερει την πιθανοτητα μηχανικης βλαβης, βγαλε ηλιθιο και τον ρεπορτερ μπας και σου περασει το κομπλεξ σου. Και σε καθε περιπτωση εγω δεν λεω οτι εγινε ντε και καλα μηχανικη βλαβη, εσυ ομως λες ντε και καλα πως ο πιλοτος εκανε λαθος εκτιμηση. Θα το υπογραφες κιολας σαν εμπειρογνωμονας χωρις να το ψαξεις παραπερα;
Δεν είμαστε ειδικοί για να ξέρουμε τι συνέβη. Απλές λογικές σκέψεις κάνουμε και αυτό που λες μοιάζει εκτός πραγματικότητας.

Αεροσκάφος με βλάβη δεν θα συνέχιζε την όποια αποστολή του. Δεν ρισκάρεις να χάσεις ένα τόσο πολύτιμο μέσο για να σβήσεις αυτή τη μικρή εστία.

Αν μάλιστα έχανε ύψος εξαιτίας βλάβης και το είχε αντιληφθεί ο κυβερνήτης, το πιθανότερο είναι να είχε αδειάσει και την δεξαμενή του για να ελαφρύνει.


Δεν καταλαβες, το ρεπορταζ αναφερει σαν πιθανοτερο σεναριο οτι επεσε στη χαραδρα επειδη εχανε υψος, αρα η βλαβη εφερε ακαριαια αποτελεσματα.

.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 25 Ιούλ 2023, 18:26

Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:16
...



Τι να συνεχισω βρε ηλιθιε; Σου εφερα ρεπορταζ που αναφερει την πιθανοτητα μηχανικης βλαβης, βγαλε ηλιθιο και τον ρεπορτερ μπας και σου περασει το κομπλεξ σου. Και σε καθε περιπτωση εγω δεν λεω οτι εγινε ντε και καλα μηχανικη βλαβη, εσυ ομως λες ντε και καλα πως ο πιλοτος εκανε λαθος εκτιμηση. Θα το υπογραφες κιολας σαν εμπειρογνωμονας χωρις να το ψαξεις παραπερα;

.
Μπά;
Και ποιός είναι ο ρεπόρτερ που δεν δέχεται αμφισβήτηση;(όσο και να έψαξα δεν βρήκα υπογραφή).
Σε καμία,αλλά σε ΚΑΜΙΑ,περίπτωση δεν είπα ότι ο πιλότος έκανε λάθος εκτίμηση.
Είπα ότι αυτές οι ρίψεις είναιη κανονική τακτική και ΠΑΝΤΑ εμπεριέχει μεγάλο ρίσκο.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν καταλαβαίνεις;
(Btw βρες μου και το όνομα του εξειδικευμένου ρεπόρτερ,μην τον κακολογώ τον άνθρωπο).
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 25 Ιούλ 2023, 18:28

Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:25
Δεν καταλαβες, το ρεπορταζ αναφερει σαν πιθανοτερο σεναριο οτι επεσε στη χαραδρα επειδη εχανε υψος, αρα η βλαβη εφερε ακαριαια αποτελεσματα.

.
Όχι, δεν κατάλαβα. Πρόβλημα πριν την πρόσκρουση στο δέντρο σημαίνει ότι θα είχε εγκαταλειφθεί η ρίψη και δεν θα το έβλεπες να αδειάζει στη φωτιά. Θα έψαχνε σημείο για αναγκαστική προσγείωση.

Πρόβλημα μετά τη ρίψη; Αφού βλέπουμε με τα μάτια μας τη ζημιά από το δέντρο.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 25 Ιούλ 2023, 18:29

taliban έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:24



Welcome.
Το πρόβλημα είναι διαχρονικό.
Καμία κυβέρνηση δεν έκανε τίποτα όλα αυτά τα χρόνια και κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια.

Εδώ μέσα και τι δεν με έχουν πει.

Ζαιο
Φασίστα
Δεξιό
Κουμουνι.

Αναλόγως τι τους βολεύει.
Σε ευχαριστώ
Καλώ λοιπόν τον χρήστη Σατανικός Εγκέφαλος, να μου απαντήσει και εκείνος με τη σειρά του, με παράθεση και χωρίς φθηνές και γύφτικες ειρωνείες, σε ό,τι ακριβώς τον ρώτησα, και να μην κρύβεται πίσω από καμιά κουρτίνα, πάπλωμα, σημαία, τέλος πάντων όπου και να κρύβεται, να μην κρύβεται γενικότερα αλλά να βγει και να τοποθετηθεί. Έχω άδικο; ρωτάω και πάλι
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 25 Ιούλ 2023, 18:30

waldorf έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:26
Αρίστος έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:16
...



Τι να συνεχισω βρε ηλιθιε; Σου εφερα ρεπορταζ που αναφερει την πιθανοτητα μηχανικης βλαβης, βγαλε ηλιθιο και τον ρεπορτερ μπας και σου περασει το κομπλεξ σου. Και σε καθε περιπτωση εγω δεν λεω οτι εγινε ντε και καλα μηχανικη βλαβη, εσυ ομως λες ντε και καλα πως ο πιλοτος εκανε λαθος εκτιμηση. Θα το υπογραφες κιολας σαν εμπειρογνωμονας χωρις να το ψαξεις παραπερα;

.
Μπά;
Και ποιός είναι ο ρεπόρτερ που δεν δέχεται αμφισβήτηση;(όσο και να έψαξα δεν βρήκα υπογραφή).
Σε καμία,αλλά σε ΚΑΜΙΑ,περίπτωση δεν είπα ότι ο πιλότος έκανε λάθος εκτίμηση.
Είπα ότι αυτές οι ρίψεις είναιη κανονική τακτική και ΠΑΝΤΑ εμπεριέχει μεγάλο ρίσκο.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν καταλαβαίνεις;
(Btw βρες μου και το όνομα του εξειδικευμένου ρεπόρτερ,μην τον κακολογώ τον άνθρωπο).


α) Οταν δεν υπαρχει ονομα ρεπορτερ, το ρεπορταζ ειναι συλλογικο απο δημοσιογραφους της εφημεριδας.

β) Εγω ΔΕΝ ΞΕΡΩ απο το τι επεσε το αεροπλανο, δεχομαι καθε λογικη πιθανοτητα, εσυ αντιθετως ξερεις απο τον καναπε σου τι εγινε επειδη καποιο αλλο ρεπορταζ ανεφερε σαν φταιχτη το δεντρο και την κακια στιγμη. Και τι γινεται λεβεντη μου αν η πραγματικα κακια στιγμη ηταν μηχανικη βλαβη που τον εκανε να χασει τον ελεγχο και να βουτηξει χωρις να το θελει στη χαραδρα πεφτοντας πανω στο δεντρο;

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Έπεσε καναντερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 25 Ιούλ 2023, 18:30

waldorf έγραψε:
25 Ιούλ 2023, 18:26
Είπα ότι αυτές οι ρίψεις είναιη κανονική τακτική και ΠΑΝΤΑ εμπεριέχει μεγάλο ρίσκο.
+1. Άλλωστε έχουν χαθεί κι άλλες φορές τέτοια αεροσκάφη με παρόμοιο τρόπο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών