Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
nowhere
Δημοσιεύσεις: 15386
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 06 Αύγ 2023, 00:31

kongrosian έγραψε:
06 Αύγ 2023, 00:21
Το θέμα είναι αυτα τα μαύρα να πέφτουν μεσα στην αγορά πάλι και να μην γίνονται μασουρι. Να γίνονται κατανάλωση λιανικής και όχι στοίβες σε σεντούκια.
υπερβολή το σεντούκι για ένα εικοσάρικο.αν δεν τα ρίξω στην αγορά :50aris: τα βάζω στο γουρουνάκι

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 838
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 06 Αύγ 2023, 00:31

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Αύγ 2023, 23:58
Γυφτάκι έγραψε:
05 Αύγ 2023, 23:56
Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Αύγ 2023, 23:47

Ηρεμήστε κύριε Σόιμπλε, θα μας πάθετε τίποτα.
Κατάλαβα ,κι εσύ απο το δημόσιο τρώς :smt005: Καλά τα λέγε ο Σόιμπλε αλλά δεν ήξερε τι πάει να πει ελληνικό δημόσιο.
Α εδώ μιλαμε για Βολφγκαγκ Χολμς!
Δεν έπρεπε να είχα δώσει τόσα στοιχεία, καρφώθηκα.
Στοιχειώδες Γούωτσον :003:

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 06 Αύγ 2023, 00:43

nowhere έγραψε:
06 Αύγ 2023, 00:31
kongrosian έγραψε:
06 Αύγ 2023, 00:21
Το θέμα είναι αυτα τα μαύρα να πέφτουν μεσα στην αγορά πάλι και να μην γίνονται μασουρι. Να γίνονται κατανάλωση λιανικής και όχι στοίβες σε σεντούκια.
υπερβολή το σεντούκι για ένα εικοσάρικο.αν δεν τα ρίξω στην αγορά :50aris: τα βάζω στο γουρουνάκι
Εγω τα μαύρα τα σκαω σε 4 δανεια. Δεν με ενοχλεί κανεις
cease fire!

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15386
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 06 Αύγ 2023, 00:51

και ένα δις να τους πας θα το πάρουν μην ανησυχείς

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21901
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 06 Αύγ 2023, 02:15

kongrosian έγραψε:
06 Αύγ 2023, 00:43
nowhere έγραψε:
06 Αύγ 2023, 00:31
kongrosian έγραψε:
06 Αύγ 2023, 00:21
Το θέμα είναι αυτα τα μαύρα να πέφτουν μεσα στην αγορά πάλι και να μην γίνονται μασουρι. Να γίνονται κατανάλωση λιανικής και όχι στοίβες σε σεντούκια.
υπερβολή το σεντούκι για ένα εικοσάρικο.αν δεν τα ρίξω στην αγορά :50aris: τα βάζω στο γουρουνάκι
Εγω τα μαύρα τα σκαω σε 4 δανεια. Δεν με ενοχλεί κανεις
Με 4 δάνεια για μεγαλοεπιχειρηματία σε κόβω.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10555
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 06 Αύγ 2023, 03:54

nowhere έγραψε:
05 Αύγ 2023, 21:37
αυτό είναι επιχείρημα υπέρ του ότι δεν τρέχει μια αν πληρώσω τις επιστολές του χριστού τον έξυπνο πουτσομεγεθυντή ή τίποτα ημιπαράνομο με κάρτα?οκ :smt005:
όχι, αυτό είναι επιχείρημα ότι δε χρειάζεται καν να τον αγοράσεις. Η τάση να τον αγοράσεις έχει καταγραφεί σε όλη όλη σου την online συμπεριφορά, το οποίο είναι ο λόγος γιατί σου βγαίνουν διαφημίσεις για πουτσομεγεθυντές.
Το επιχείρημα για να μην αγοράζεις παράνομα πράματα είναι γενικά η φυλακή.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15386
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 06 Αύγ 2023, 06:54

για κάποιο λόγο σου έχει δημιουργηθεί η εικόνα ότι αυτή την διαφωνία την έχεις με τον μπάρμπα σου στο χωριό αφού προηγουμένως έχει ανεβάσει την δήλωση του στο φβ και ζητάει βοήθεια για να την συμπληρώσει.άνθρωπε μου ξέρω τι πληροφορίες αφήνω προσωπικά ή σαν αι πι και ξέρω πόσες ακόμα μπορεί να βρει ένας μερακλής που θα αποφασίσει να ασχοληθεί.τι σχέση έχει αυτό με την άνεση που παραχωρείς το δικαίωμα στις τράπεζες και όσους ενδιαφέρονται να καταγράφουν τις κινήσεις σου?

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10555
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 06 Αύγ 2023, 08:06

nowhere έγραψε:
06 Αύγ 2023, 06:54
για κάποιο λόγο σου έχει δημιουργηθεί η εικόνα ότι αυτή την διαφωνία την έχεις με τον μπάρμπα σου στο χωριό αφού προηγουμένως έχει ανεβάσει την δήλωση του στο φβ και ζητάει βοήθεια για να την συμπληρώσει.άνθρωπε μου ξέρω τι πληροφορίες αφήνω προσωπικά ή σαν αι πι και ξέρω πόσες ακόμα μπορεί να βρει ένας μερακλής που θα αποφασίσει να ασχοληθεί.τι σχέση έχει αυτό με την άνεση που παραχωρείς το δικαίωμα στις τράπεζες και όσους ενδιαφέρονται να καταγράφουν τις κινήσεις σου?
Συγνώμη αλλά πού να ξέρω τι ξέρεις εσύ ρε φίλε; εσύ μπορεί να είσαι ο διευθυντής ρομπότικς στη μάϊκροσοφτ, σε ξέρω κι από χτές; Γνωριζόμαστε; Εγώ απαντάω σ'αυτό που είπες όσο καλύτερα μπορώ και όσο μου κόβει τελος πάντων, δεν απαντάω σε σένα προσωπικά :102:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19530
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 06 Αύγ 2023, 08:19

Γυφτάκι έγραψε:
05 Αύγ 2023, 23:14
Υπάρχετε εσείς που όταν έρχεται η λυπητερή της εφορίας πληρώνετε με κέφι και χαρά γιατί το κράτος έχει ανάγκες και γιατί είναι δίκαιο κ σωστό ,υπάρχουμε κι εμείς που δυσανασχετούμε γιατί ξέρουμε τι φαγοπότι πέφτει με το χρήμα του δημοσίου ,βλέπουμε τι γίνεται ,ποιοί ωφελούνται ποιοί τσεπώνουν κι αυτά τα περί δίκαιης φορολόγησης είναι αέρας κοπανιστός .. Χέστηκε το κράτος για τη δίκαιη φορολόγηση ,τρόπους να μαζέψει παραπάνω ψάχνει..
Τα χρήματα των φόρων ΔΕΝ ανήκουν στον ελληνικό λαό, ούτε είναι "δικά μας" χρήματα, αλλά ανήκουν στην κρατική εξουσία ή οποία τα παίρνει από τους φόρου υποτελείς υπηκόους της και τα ξοδεύει όπως αυτή θέλει


Και το πιο αστείο από όλα είναι το να νομίζουν κάποιοι ότι εάν ή κρατική εξουσία πατάξει την φοροδιαφυγή, ότι τα χρήματα που θα μαζευτούν θα ξοδεύονται για το καλό του ελληνικού λαού ή ότι οι φόροι θα είναι δίκαιοι ...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19530
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 06 Αύγ 2023, 08:27

Κσι κάτι άλλο
Για να μπορεί ο έλληνας να είναι νόμιμος στην πληρωμή των φόρων του , θα πρέπει και το φορολογικό μας σύστημα να ... μπορεί να εφαρμοστεί από κάποιον νομοταγη πολίτη (χωρίς αυτός να καταστραφεί οικονομικά) και κυρίως αυτό το φορολογικό σύστημα να μην αλλάζει συνεχώς ανά ... υπουργό της ίδιας κυβέρνησης...

Αν κάτι διώχνει την επιχειρηματικότητα και τις επενδύσεις είναι ή μη σταθερή φορολογία, όπου αυτός που επενδύει σήμερα στην Ελλαδα δεν γνωρίζει το τι θα ισχύει μετά από δύο χρόνια και όχι οι υψηλοί ή οι χαμηλοί φόροι...
Ανεφάρμοστη φορολογική νομοθεσία ή οποία αλλάζει συνεχώς...

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10555
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 06 Αύγ 2023, 08:43

Γυφτάκι έγραψε:
05 Αύγ 2023, 23:14
Υπάρχετε εσείς που όταν έρχεται η λυπητερή της εφορίας πληρώνετε με κέφι και χαρά γιατί το κράτος έχει ανάγκες και γιατί είναι δίκαιο κ σωστό ,υπάρχουμε κι εμείς που δυσανασχετούμε γιατί ξέρουμε τι φαγοπότι πέφτει με το χρήμα του δημοσίου ,βλέπουμε τι γίνεται ,ποιοί ωφελούνται ποιοί τσεπώνουν κι αυτά τα περί δίκαιης φορολόγησης είναι αέρας κοπανιστός .. Χέστηκε το κράτος για τη δίκαιη φορολόγηση ,τρόπους να μαζέψει παραπάνω ψάχνει..
τι βλέπετε βρε; εσύ δεν ήσουν που δεν ήξερες καν ότι το κράτος δημοσιεύει προϋπολογισμό και απολογισμό;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15386
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 06 Αύγ 2023, 08:47

Chilloutbuddy έγραψε:
06 Αύγ 2023, 08:06
Συγνώμη αλλά πού να ξέρω τι ξέρεις εσύ ρε φίλε; εσύ μπορεί να είσαι ο διευθυντής ρομπότικς στη μάϊκροσοφτ, σε ξέρω κι από χτές; Γνωριζόμαστε; Εγώ απαντάω σ'αυτό που είπες όσο καλύτερα μπορώ και όσο μου κόβει τελος πάντων, δεν απαντάω σε σένα προσωπικά :102:
δεν το παίρνω προσωπικά.ίσως να μην υπάρχω καν και αυτό για την καταγεγραμμένη ονλαιν συμπεριφορά το έγραψες σε ένα μποτ.βλέπεις καθόλου ποια είναι η διαφορά με ένα υπαρκτό ταυτοποιημένο πρόσωπο?

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10555
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 06 Αύγ 2023, 08:49

nowhere έγραψε:
06 Αύγ 2023, 08:47
Chilloutbuddy έγραψε:
06 Αύγ 2023, 08:06
Συγνώμη αλλά πού να ξέρω τι ξέρεις εσύ ρε φίλε; εσύ μπορεί να είσαι ο διευθυντής ρομπότικς στη μάϊκροσοφτ, σε ξέρω κι από χτές; Γνωριζόμαστε; Εγώ απαντάω σ'αυτό που είπες όσο καλύτερα μπορώ και όσο μου κόβει τελος πάντων, δεν απαντάω σε σένα προσωπικά :102:
δεν το παίρνω προσωπικά.ίσως να μην υπάρχω καν και αυτό για την καταγεγραμμένη ονλαιν συμπεριφορά το έγραψες σε ένα μποτ.βλέπεις καθόλου ποια είναι η διαφορά με ένα υπαρκτό ταυτοποιημένο πρόσωπο?
Δεν καταλαβαίνω, αν θες μου το εξηγείς. Πάντως δεν είχα πρόθεση να σε προσβάλλω.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10555
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 06 Αύγ 2023, 08:59

Λοιπόν τα χειρότερα είναι τα χαρτονομίσματα που έχουν περάσει από φαγάδικα ή νοσοκομεία. Σε αυτή την έρευνα βρηκανε σε χαρτονομίσματα Ηπατίδιτα A, Σαλμονέλα, E Coli και σταφυλόκοκκο. Γενικά ένα χαρτονόμισμα μπορεί να έχει περισσότερα βακτήρια από τη λεκάνη μιας οικιακής τουαλέτας. Επίσης το χαρτί είναι ιδιαίτερα φιλικό για την μακροβιότητα των ιών, ενώ οι ιοί και τα βακτήρια ζούνε πάνω στις περισσότερες επιφάνειες συνήθως μέχρι 48 ώρες, σε ένα χαρτονόμισμα επιβιώνουν μέχρι 17 μέρες.

Ερμή, να σου φτιάξω μια ωραία θηκούλα για τη ζώνη να βάζεις το ντετόλ; Ιταλικό δέρμα, μπλε κλωστή, ωραιότατη θα είναι :lol:
Και άλλη μια για γαλάκτωμα γιατί το πολύ ντετόλ ξηραίνει το δέρμα
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24844
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πετσόκοψέ τους Κυριάκαρε.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 06 Αύγ 2023, 09:25

Οργισμένος έγραψε:
05 Αύγ 2023, 22:20
foscilis έγραψε:
05 Αύγ 2023, 22:12
Οργισμένος έγραψε:
05 Αύγ 2023, 22:08


εν ολιγοις βαλε τη γιαγια να ζητησει αποδειξη απο δικηγορο υδραυλικο γιατρο και δε συμμαζευετα8. Οχι, ψηφιακο μονο χρημα.
20% κρατηση σε αναληψεις ανω των Χ ευρω την εβδομαδα (με Χ κατι παρα πολυ μικρο για πραγματα οπως χαρτζηλικια σε πιτσιρικια). Επιστρεπτεα με αποδειξεις. Σκοτωνεις τον ελληνισμο πριν γεννησει αβγα.
Αυτο θα δημιουργησει αναταραχη. Και ειναι ημιμετρο
Φυσικα και θα δημιουργησει αναταραχη, αφου φορολογει το μαυρο χρημα στην πηγη του (ΑΤΜ). Σαν αστακοι σε κατσαρολα θα κανουν οι Ελ.

Δεν ειναι καθολου ημιμετρο ομως, ειναι απολυτο μετρο. Δε μπορουν να τυπωσουν λεφτα τα ποπιουλαρ ματρεσες και τα μασουρια αε στρωματα ειναι πολυ μικρο ποσοστο της κυκλοφοριας. Αναγκαστικα ολοι βασιζονται στα ΑΤΜ και με το καλημερα τα λεφτα που βγαινουν απο εκει θα ειναι φορολογημενα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών