Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.

Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Το δημοψήφισμα λήγει την 29 Αύγ 2023, 10:04

Νίκος Γκάλης
7
37%
Νικ Γκάλης
4
21%
Μόνο Γκάλης!
8
42%
 
Σύνολο ψήφων: 19

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1801
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 18 Αύγ 2023, 11:26

jason0 έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:11
Εναντίον του Κολλεγίου του Τζόρνταν; Στο ΝΒΑ γράφω
Ενώ στο NBA ποιον θα αντιμετώπιζε; :smt005:
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:13
Κ ο άλλος μου τον συγκρίνει με τον αθληταρα τον Γιάννη που του ρίχνει 3 κεφάλια κ κυριαρχεί σε άμυνα κ επίθεση
Ακριβώς, επειδή ο Γκάλης αντιμετώπιζε συνεχώς παίκτες που του ρίχνανε 3 κεφάλια και παρά ταύτα τους τα έχωνε κανονικά. Όλοι οι αντίπαλοί του το αναγνωρίζουν αλλά οι Βλακάνιοι τσιφτετέλληνες τον βγάζουν τριτοκλασάτο.

Ο αθληταράς σου δεν θα έκανε ούτε τα μισά αν είχε το ίδιο ύψος.
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:14
Ωραία. Για να μην τα πιάνω ένα-ένα, να ρωτήσω. Εσύ δηλαδή, έναν άνθρωπο που γεννήθηκε στην Ελλάδα, δηλώνει Έλληνας
Άνθρωπέ μου ΔΕΝ δηλώνει καν Έλληνας!
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:14
παίζει στο πιο γνωστό και πολυ-προβεβλημένο πρωτάθλημα μπάσκετ του πλανήτη ως Έλληνας
Χρυσέ μου η φανέλα του γράφει Αντετοκούμπο και όχι Έλληνας.
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:14
έχει παίξει στην Εθνική Ελλάδος
Από εκτίμηση.
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:14
λες ότι δεν είναι Έλληνας επειδή οι γονείς του ήταν από την Αφρική;
Ναι.

Σειρά μου τώρα. Εσύ έναν άνθρωπο με γονείς Νιγηριανούς, που δηλώνει (περήφανος) Αφρικανός αν και γεννήθηκε σε άλλη χώρα, που μεγάλωσε με νιγηριανή κουλτούρα, που πήγε μέχρι και την Νιγηρία για να δει την πατρίδα των γονιών του, τον βαφτίζεις Έλληνα επειδή παίζει μπάσκετ;

ΟΚ, δικαίωμά σου. Οι λίγοι πορεύονται με τον ορθολογισμό και οι πολλοί με το συναίσθημα.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 18 Αύγ 2023, 11:38

Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:26
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:14
Ωραία. Για να μην τα πιάνω ένα-ένα, να ρωτήσω. Εσύ δηλαδή, έναν άνθρωπο που γεννήθηκε στην Ελλάδα, δηλώνει Έλληνας
Άνθρωπέ μου ΔΕΝ δηλώνει καν Έλληνας!
Δηλώνει και παρα-δηλώνει, εσύ που το είδες αυτό που λες; Το μόνο που είχε πει σε κάποια στιγμή είναι ότι έχει δύο πατρίδες, αυτή των γονιών του κι αυτή στην οποία γεννήθηκε και μεγάλωσε. Έλληνας είναι δηλωμένος παντού στα χαρτιά του και ως Έλληνας παίζει στο NBA.
Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:26
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:14
παίζει στο πιο γνωστό και πολυ-προβεβλημένο πρωτάθλημα μπάσκετ του πλανήτη ως Έλληνας
Χρυσέ μου η φανέλα του γράφει Αντετοκούμπο και όχι Έλληνας.
Μαλαματένιε μου, έχεις δει σε κανέναν παίκτη, οποιουδήποτε αθλήματος, σε οποιοδήποτε πρωτάθλημα, φανέλα να γράφει χώρα αντί για το όνομά του; Τι ήθελες δηλαδή, να έχει τυπωμένο "Αντετοκούνμπο - El Greco" επάνω; Το ότι παίζει ως Έλληνας εκεί, τον αποκαλούν Έλληνα (και με το προσωνύμιο Greek Freak μάλιστα), το ότι σε όλη την πολιτεία (και όχι μόνο) έχουν γαμηθεί οι Αμερικάνοι να βαφτίζουν παιδιά "Giannis" και πολλά άλλα τέτοια, δεν σου λέει τίποτα;
Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:26
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:14
έχει παίξει στην Εθνική Ελλάδος
Από εκτίμηση.
Ε, ας έρθει κι ο Λεμπρόν να παίξει με την Εθνική Ελλάδος από εκτίμηση τότε. Τι, δεν μπορεί; Γιατί;
Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:26
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:14
λες ότι δεν είναι Έλληνας επειδή οι γονείς του ήταν από την Αφρική;
Ναι.
Η ερώτησή μου είχε και δεύτερο σκέλος, ώστε να έχει νόημα. Αυτό με τους Βασιλιάδες. Βλέπω ότι το έθαψες κάτω απ' το χαλί. Τυχαίο; Δε νομίζω...
Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:26
Σειρά μου τώρα. Εσύ έναν άνθρωπο με γονείς Νιγηριανούς, που δηλώνει (περήφανος) Αφρικανός αν και γεννήθηκε σε άλλη χώρα, που μεγάλωσε με νιγηριανή κουλτούρα, που πήγε μέχρι και την Νιγηρία για να δει την πατρίδα των γονιών του, τον βαφτίζεις Έλληνα επειδή παίζει μπάσκετ;

ΟΚ, δικαίωμά σου. Οι λίγοι πορεύονται με τον ορθολογισμό και οι πολλοί με το συναίσθημα.
Ο Πιτ Σάμπρας δήλωνε περήφανος που οι γονείς του ήταν από την Ελλάδα και φορούσε t-shirt "Sparta" για πολλά χρόνια. Και πολύ καλά έκανε κατά την γνώμη μου, γιατί να ξεχάσει την καταγωγή του. Όπως και ο Γιάννης το ίδιο έκανε πολύ καλά. Για πες μου εδώ, ο Σάμπρας είναι Έλληνας ή Αμερικάνος; Ο Κοκκινάκης είναι Έλληνας ή Αυστραλός; Ο Φιλιπούσσης; Ο Κύργιος;

Αυτό δε για το ότι επισκέφτηκε την χώρα των γονιών του, που το λες και το ξαναλές σαν επιχείρημα... τι να πω; Αστείο και μόνο να το πει κανείς.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 725
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 18 Αύγ 2023, 11:45

Ρε γελοίοι ο Γιάννης θεωρείται ανώτερος παίχτης από Στοκτον, Μαλλοουν , Τσαρλς Μπάρκλεϊ , Ρόμπινσον, Ρέτζι Μίλλερ, Κέβιν Γκάρνετ και εσείς τον συγκρίνεται με τον Γκάλη;

Είναι τοσο γελοίο αυτό που κάνετε σαν να σύγκριναν οι Σέρβοι Γιοκιτς με Μποντιρόγκα.
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Αύγ 2023, 11:47

Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:26

Ακριβώς, επειδή ο Γκάλης αντιμετώπιζε συνεχώς παίκτες που του ρίχνανε 3 κεφάλια και παρά ταύτα τους τα έχωνε κανονικά. Όλοι οι αντίπαλοί του το αναγνωρίζουν αλλά οι Βλακάνιοι τσιφτετέλληνες τον βγάζουν τριτοκλασάτο.

Ο αθληταράς σου δεν θα έκανε ούτε τα μισά αν είχε το ίδιο ύψος.
Εικόνα

Manlets when will they learn

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10438
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 18 Αύγ 2023, 11:48

Δρακουμελ έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:45
Ρε γελοίοι ο Γιάννης θεωρείται ανώτερος παίχτης από Στοκτον, Μαλλοουν , Τσαρλς Μπάρκλεϊ , Ρόμπινσον, Ρέτζι Μίλλερ, Κέβιν Γκάρνετ και εσείς τον συγκρίνεται με τον Γκάλη;

Είναι τοσο γελοίο αυτό που κάνετε σαν να σύγκριναν οι Σέρβοι Γιοκιτς με Μποντιρόγκα.
Εδώ ο άλλος μου λέει επειδή έπαιξε καλά απέναντι σε ένα κολέγιο της Αμερικής με 18χρονα ότι θα μπορούσε να σταθεί στο NBA
Αχταρμάς

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1801
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 18 Αύγ 2023, 11:55

Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:38
Δηλώνει και παρα-δηλώνει, εσύ που το είδες αυτό που λες;
Φυσικά! Σε συνέντευξη στην Αμερική καθώς σχολίαζε το παιχνίδι, είπε χωρίς να τον ρωτήσουν, Είμαι Αφρικανός.

Του βγήκε τελείως αυθόρμητα. Τι να κάνουμε τώρα. Με το στανιό να βαφτίσουμε το κρέας ψάρι;
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:38
Έλληνας είναι δηλωμένος παντού στα χαρτιά του
Ακριβώς. Στα χαρτιά.
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:38
Τι ήθελες δηλαδή, να έχει τυπωμένο "Αντετοκούνμπο - El Greco" επάνω; Το ότι παίζει ως Έλληνας εκεί, τον αποκαλούν Έλληνα (και με το προσωνύμιο Greek Freak μάλιστα),
Παρατσούκλι είναι αυτό επειδή ήλθε από την Ελλάδα. Τίποτα περισσότερο. Ρώτα και τον πρόεδρο των Ράπτορς, επίσης Νιγηριανό, που είπε τα ίδια με μένα.
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:38
Ε, ας έρθει κι ο Λεμπρόν να παίξει με την Εθνική Ελλάδος από εκτίμηση τότε.
Για ποιο λόγο; Δεν μας χρωστάει τίποτα.
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:38
Η ερώτησή μου είχε και δεύτερο σκέλος, ώστε να έχει νόημα. Αυτό με τους Βασιλιάδες. Βλέπω ότι το έθαψες κάτω απ' το χαλί. Τυχαίο; Δε νομίζω...
Ξέρεις ΗΔΗ την απάντηση στο ερώτημά σου.
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:38
Ο Πιτ Σάμπρας δήλωνε περήφανος που οι γονείς του ήταν από την Ελλάδα και φορούσε t-shirt "Sparta" για πολλά χρόνια. Και πολύ καλά έκανε κατά την γνώμη μου, γιατί να ξεχάσει την καταγωγή του. Όπως και ο Γιάννης το ίδιο έκανε πολύ καλά.
Ε αφού λοιπόν δεν την ξεχνάει αυτός γιατί να την ξεχάσω εγώ; Νιγηριανός είναι ο άνθρωπος. Τα υπόλοιπα είναι φρέσκος αέρας.
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:38
Αυτό δε για το ότι επισκέφτηκε την χώρα των γονιών του, που το λες και το ξαναλές σαν επιχείρημα... τι να πω; Αστείο και μόνο να το πει κανείς.
Αστεία είναι όλα αυτά που αραδιάζεις για να βαφτίσεις το κρέας ψάρι.
jason0 έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:48
Εδώ ο άλλος μου λέει επειδή έπαιξε καλά απέναντι σε ένα κολέγιο της Αμερικής με 18χρονα ότι θα μπορούσε να σταθεί στο NBA
Ρε σούργελο μας είπες ότι στο ΝΒΑ θα έτρωγε συνέχεια τάπες. Ο Τζόρνταν ήταν ήδη 20 χρονών τότε. Μήπως ψήλωσε αργότερα;
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:47
Manlets when will they learn
Τσιφτετέλληνες. They will never learn.
Δρακουμελ έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:45
Ρε γελοίοι ο Γιάννης θεωρείται ανώτερος παίχτης από Στοκτον, Μαλλοουν , Τσαρλς Μπάρκλεϊ , Ρόμπινσον, Ρέτζι Μίλλερ, Κέβιν Γκάρνετ και εσείς τον συγκρίνεται με τον Γκάλη;
Εγώ είπα ότι δεν υπάρχει σύγκριση. Ο Γιάννης είναι άλλος ένας κρεμανταλάς. Γεμάτο το ΝΒΑ από τέτοιους. Γκάλης μόνο ένας.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9554
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 18 Αύγ 2023, 11:56

Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 10:06
Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 09:09
- Ο Γιάννης δεν είναι Έλληνας.
Ο Γιάννης, αυτός ο "μη Έλληνας", όταν του ζήτησαν να βάλει αυτόγραφο πάνω σε ελληνική σημαία αρνήθηκε και είπε ότι είναι ιερό σύμβολο.

Ο κάποτε πρωθυπουργός μας Κωστάκης AKA Μπούλης, πήγε και πάτησε πάνω στο σημαιάκι που έδειχνε τη θέση που έπρεπε να σταθεί, τη στιγμή που ο Τούρκος Ταγίπ δίπλα του το σήκωσε, το φίλησε και το έβαλε στην τσέπη του.

Για πες λίγο. Ποιος είναι πιο "Έλληνας" από τους δυο;
Ο μπουλης ΝΔκρατης δικε μου :)
Ο Γιανις ειναι Νιγηριανος. Η καριερα του οφειλεται στα Νιγηριανα του γονιδια και οχι γιατι τραγουδαει "κομμενα πια τα δανεικα" στον Ρεμο. :smt023
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9554
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 18 Αύγ 2023, 12:00

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Αύγ 2023, 10:55
Καλά η σύγκριση Γιάννη και Γκάλη είναι σα να συγκρίνεις Γκολφ με Μπουγκατι κ μόνο γέλια προκαλεί

Ο Γκάλης δεν ήταν καν πρωτοκλασατος παίκτης, πόσο μάλλον να τον βάλεις στο ίδιο τσουβάλι με έναν σύγχρονο πραγματικά πρωτοκλασάτο παίκτη, παγκόσμιας κλάσης. Ο Γιάννης είναι από τους καλύτερους παίκτες παγκοσμίως όλων των εποχών, λίγους θα έβαζε κάποιος αντικειμενικος πιο πάνω, κ αυτοί θα ήταν της κατηγορίας θρύλου, Τζορνταν, Λεμπρον, τέτοια φάση
Μια χαρα πρωτοκλασατος ηταν. Ο Γκαλης ηταν 3ος σε ποντους στο κολλεγιακο στην φουρνια του Μπερντ, πισω απο αυτον και ενανδενθυμαμαιπωςτονλενε.

Ειχε στο πανευρωπαικο 35+ μεσο ορο ποντων προσπερνωντας Αρβυντας και τον Μοτσαρτ aka Ντραζεν Πετροβιτς. Με τετοια νουμερα στο σημερινο NBA θα ειχε συμβολαιο 200+ μυρια. Αλλα οι μυρωδιαδες Αμερικανοι με το ζορι δεχθηκαν τον Ντραζεν ως player ενω ειχε 20+ μ.ο.

Η αποδειξη οτι ειναι πρωτοκλασατος, ειναι το γεγονος οτι κλεινει 10ετια στο hall of fame.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Αύγ 2023, 12:03

Bazoomba έγραψε:
18 Αύγ 2023, 12:00
Αλλα οι μυρωδιαδες Αμερικανοι
Έτσι, έτσι..

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10438
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 18 Αύγ 2023, 12:03

Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:55

jason0 έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:48
Εδώ ο άλλος μου λέει επειδή έπαιξε καλά απέναντι σε ένα κολέγιο της Αμερικής με 18χρονα ότι θα μπορούσε να σταθεί στο NBA
Ρε σούργελο μας είπες ότι στο ΝΒΑ θα έτρωγε συνέχεια τάπες. Ο Τζόρνταν ήταν ήδη 20 χρονών τότε. Μήπως ψήλωσε αργότερα;
Σου ειπα ότι θα τις έτρωγε απ τον Τζόρνταν ρε βλήμα;
Που και απ αυτόν θα τις έτρωγε για πλάκα
Ξέρεις, έχει κάτι Ολαζουον, κάτι Μουτομπο που αν πηγαινε να κάνει τα μπασιματακια του απλά θα φτερνίζονταν και θα γυρνουσε στο τρίποντο

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9554
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 18 Αύγ 2023, 12:04

jason0 έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:06
Ο Γκάλης στο NBA δεν θα προλάβαινε να μετράει τις τάπες
Ο Γκαλης εβαλε 45 ποντους στον Σαμπονις. Κατσε καλα παοκτζη.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9554
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 18 Αύγ 2023, 12:06

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Αύγ 2023, 12:03
Bazoomba έγραψε:
18 Αύγ 2023, 12:00
Αλλα οι μυρωδιαδες Αμερικανοι
Έτσι, έτσι..
Καταλαβαινεις τι θελω να πω. Δες απο που ειναι οι καλυτεροι παικτες σημερα.

Ειχαν χοντρο κολλημα με τους Ευρωπαιους τοτε.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Αύγ 2023, 12:07

Bazoomba έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:56
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 10:06
Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 09:09
- Ο Γιάννης δεν είναι Έλληνας.
Ο Γιάννης, αυτός ο "μη Έλληνας", όταν του ζήτησαν να βάλει αυτόγραφο πάνω σε ελληνική σημαία αρνήθηκε και είπε ότι είναι ιερό σύμβολο.

Ο κάποτε πρωθυπουργός μας Κωστάκης AKA Μπούλης, πήγε και πάτησε πάνω στο σημαιάκι που έδειχνε τη θέση που έπρεπε να σταθεί, τη στιγμή που ο Τούρκος Ταγίπ δίπλα του το σήκωσε, το φίλησε και το έβαλε στην τσέπη του.

Για πες λίγο. Ποιος είναι πιο "Έλληνας" από τους δυο;
Ο μπουλης ΝΔκρατης δικε μου :)
Ο Γιανις ειναι Νιγηριανος. Η καριερα του οφειλεται στα Νιγηριανα του γονιδια και οχι γιατι τραγουδαει "κομμενα πια τα δανεικα" στον Ρεμο. :smt023
Να υποθέσω ότι τα Νιγηριανά γονίδια ισχύουν και για όσους Νιγηριανούς διαπρέπουν σε άλλα "γήπεδα" ή μόνον τα θετικά;

Ο Γιάνις έχει καταγραφεί ως "ο δικός μας Γιάννης" για την πλειοψηφία των Ελλήνων, κυρίως λόγω συμπεριφοράς. Είναι σπάνια περίπτωση και ως αθλητής και ως άνθρωπος.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10438
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 18 Αύγ 2023, 12:08

Bazoomba έγραψε:
18 Αύγ 2023, 12:04
jason0 έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:06
Ο Γκάλης στο NBA δεν θα προλάβαινε να μετράει τις τάπες
Ο Γκαλης εβαλε 45 ποντους στον Σαμπονις. Κατσε καλα παοκτζη.
Ε και; Και πότε ήταν καλός αμυντικός ο Σαμπονις; Εφημερίδα δεν πηδουσε, άλλα ήταν τα καλά του
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jason0 την 18 Αύγ 2023, 12:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Μεγαλύτερος Ελληνας αθλητής όλων των εποχών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 18 Αύγ 2023, 12:08

Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:55
Επειδή βλέπω ότι έχεις κι εσύ (όπως και άλλοι) την συνήθεια να "τσιμπάς" μια λεξούλα εδώ, μια φρασούλα εκεί και να απαντάς μόνο εκεί που θες, παραβλέποντας όλη τη φράση και το νόημά της, λέω να το σταματήσω εδώ γιατί έχουμε τελείως διαφορετική άποψη για το θέμα και άκρη δεν θα βγάλουμε, απλώς θα περιστρεφόμαστε γύρω από τα ίδια και τα ίδια.

Θέλω μόνο μια απάντηση στο παρακάτω, αν δεν σου κάνει κόπο.
Καβαλάρης έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:55
Isildur έγραψε:
18 Αύγ 2023, 11:38
Η ερώτησή μου είχε και δεύτερο σκέλος, ώστε να έχει νόημα. Αυτό με τους Βασιλιάδες. Βλέπω ότι το έθαψες κάτω απ' το χαλί. Τυχαίο; Δε νομίζω...
Ξέρεις ΗΔΗ την απάντηση στο ερώτημά σου.
Πίστεψέ με, αν ήξερα ΗΔΗ την απάντηση δεν θα σε ρωτούσα. Μπορεί να έχω κάποιες υποψίες λόγω των θρησκευτικών σου θέσεων αλλού (κι επειδή συνήθως οι θρήσκοι έχουν έναν κάποιον... έρωτα με τη βασιλεία), αλλά δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό και σε ρώτησα. Αν θες, απαντάς. Θενκς.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών