Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4605
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 31 Αύγ 2023, 12:40

taliban έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:24
adon99 έγραψε:
31 Αύγ 2023, 11:57
taliban έγραψε:
31 Αύγ 2023, 11:40

Θα ληγουν τελικά τα λεφτά ή όχι; Αποφάσισε :003:
Θα εχουν την δυνατοτητα

Αυτο και μονο φτανει για καθε λογικος ανθρωπος και οχι υποταγμενος να μην τα θελει
Θα έχουν την δυνατότητα να σου πουν, με βάση το σκεπτικό σου, ότι η αποταμίευση που έχει το τάδε ποσό θα λήξει την τάδε ημερομηνία όποτε ή τα τρως ή στα τρώμε επειδή θα είναι το νόμισμα ψηφιακό.
Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Τζάμπα φοβάστε.
Τους εμπιστεύεσαι γιατι ειναι καλοι ανθρωποι

Σε λιγο θα πει καποιος και φανταστικα σεναρια οτι θα σε αναγκαζουν να κανεις ιατρικες πραξεις οπως εμβολιασμο αλλιως θα σου βαζουν προστιμο και θα σου απαγορευουνε την εισοδο σε καταστηματα

Δεν παιζει κατι τετοιο

:smt005:


Dwarven Blacksmith έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:37
Ξέρετε τι εννοεί εδώ ο ΑΡΔ;
Αναφορικά με τις αντιδράσεις των φωτογράφων ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη τόνισε ότι πρόκειται για λογική διαμαρτυρία και για το λόγο αυτό η κυβέρνηση εξετάζει τρόπους επίλυσης.
Οτι θελουν να βγαλουν και αυτοι φραγκα μαζι με την συμμορια του κουλη
Τωρα ειναι να βγαζει η αστυνομια της φωτο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος adon99 την 31 Αύγ 2023, 12:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14920
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 31 Αύγ 2023, 12:41

Nandros έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:38
nowhere έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:29
μην εκνευρίζετε τον νάνδρο με γελοιότητες.η τεχνολογία δεν διευκολύνει ένα ολοκληρωτικό καθεστώς,τέλος
Όταν μου απαντάς να με παραθέτεις.

Παριστάνεις τον βλάκα; Σου ταιριάζει απόλυτα.
Αυτό έγραψα εγώ;
Η χούντα δεν είχε ηλεκτρονικά μέσα και έλεγχε τους πάντες.
Αν γίνει χούντα πάλι, πάλι δεν γλυτώνεις, είτε με χάρτινη ταυτότητα ή ηλεκτρονική.
.
δεν περίμενα απάντηση,δήλωση ήταν.το ποιος είναι βλάκας φάνηκε και από αυτό που έγραψες τώρα

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27284
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 31 Αύγ 2023, 12:42

nowhere έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:41
Nandros έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:38
nowhere έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:29
μην εκνευρίζετε τον νάνδρο με γελοιότητες.η τεχνολογία δεν διευκολύνει ένα ολοκληρωτικό καθεστώς,τέλος
Όταν μου απαντάς να με παραθέτεις.

Παριστάνεις τον βλάκα; Σου ταιριάζει απόλυτα.
Αυτό έγραψα εγώ;
Η χούντα δεν είχε ηλεκτρονικά μέσα και έλεγχε τους πάντες.
Αν γίνει χούντα πάλι, πάλι δεν γλυτώνεις, είτε με χάρτινη ταυτότητα ή ηλεκτρονική.
.
δεν περίμενα απάντηση,δήλωση ήταν.το ποιος είναι βλάκας φάνηκε και από αυτό που έγραψες τώρα
Έγραψε ο ψεκασμένος που φοβάται την σκιά του.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14920
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 31 Αύγ 2023, 12:48

είπαμε είσαι βλάκας μην επιμένεις άλλο

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27284
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 31 Αύγ 2023, 12:51

nowhere έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:48
είπαμε είσαι βλάκας μην επιμένεις άλλο
Είπε ο αρχιβλάκας.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 12:52

taliban έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:29
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:02
taliban έγραψε:
31 Αύγ 2023, 11:39


Δες εδώ ένα παράδειγμα με τις Α.Ι.
https://www.datagrail.io/blog/data-priv ... cy-issues/

Θα το κοιτάξω μετά το παραπάνω που έβαλες.
Μια στα γρήγορα που το είδα, μιλά γενικόλογα με κάτι ευχολόγια για το οτι θα πρέπει κάτι να γίνει για να προφυλάσσονται τα ατομικά δικαιώματα

Δεν μας λέει κι όλας όμως, αν αλλάξει κάτι στο μέλλον στα σημερινά δημοκρατικά πολιτεύματα και μεταλλαχθούν σε κάποια φάση σε λίγο πιο αυταρχικού τύπου καθεστώτα με μια απλή διακήρυξη, προκήρυξη, πες το όπως θες. Επίσης θέτω για μια ακόμη φορά το ερώτημα αν η ίδια η φύση αυτού του τρόπου διακυβέρνησης, δηλαδή του ηλεκτρονικού, συνδεδεμένου με μια Παγκόσμια Βάση δεδομένων δεν τείνει προς τον απόλυτο συγκεντρωτισμό, εκ των πραγμάτων
Δεν λέει μόνο αυτό. Αλλά επισημάνει τους κινδύνους από τις Α.Ι σε σχέση με τα προσωπικά δεδομένα.
Αν και ακόμη οι Α.Ι. είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο είναι θέμα χρόνου να χρησιμοποιηθούν από τις κυβερνήσεις.

Το πρόβλημα δηλαδή δεν θα είναι από κάποιου είδους παγκόσμια διακυβέρνηση με ταυτόχρονη κατάργηση των κρατών που θα παίρνει στοιχεία από μια Παγκόσμια βάση δεδομένων όπως λες.

Αλλά όταν αντί για ανθρώπινο ον μια Α.Ι. θα έχει πρόσβαση στα στοιχεία σου ανά πάσα ώρα και στιγμή ή στο ιατρικό ιστορικό σου και θα εμποδίζει διάφορες επιλογές που πας να κάνεις.

Αυτό είναι ένα ενδεχόμενο και φυσικά παίζει να δούμε κατά πόσο θα ευδοκιμήσει το όλο θέμα με τις Α.Ι.
με ΑΙ που πάει πακέτο με τα digital id τα πράγματα θα μπορούν να γίνουν ΑΠΟΛΥΤΑ αυταρχικά και ελεγχόμενα, ναι
Και λες κι ολας μονος σου, οτι ολα αυτα ειναι σε πρωιμο σταδιο, και οι ηλεκτρονικες ταυτοτητες και η ΑΙ, θα δεις χαμος που εχει να γινει με την υιοθέτησή τους απο τις κυβερνήσεις, απόλυτο χαος (το πώς θα προσπαθήσουν να μαζέψουν το χαος θα είναι το επομενο βημα)
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 12:57

Τέλος πάντων, εγώ δεν έχω βρει άνθρωπο να ξέρει επ ακριβώς τις τεχνικές προδιαγραφές αυτών των συστημάτων και την ακριβή λειτουργία τους και να δηλώνει υπεύθυνα οτι δεν πρόκειται να υπάρξει κανενός είδους σοβαρό πρόβλημα και να αναλαμβάνει και την ευθύνη. Υπάρχει κανείς από εσας;
Υπάρχει κανείς που να πει ας πούμε, ό,τι έχω και δεν έχω στο υπογράφω στο όνομά σου οτι είναι όλα κομπλέ. Άμα φίλε, δεν μπορείς να το κάνεις αυτό, χαμήλωσε λίγο τα στανταρ με τα οποία φωνασκείς στα φόρα.
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:02

taliban έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:34
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:29
taliban έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:24


Θα έχουν την δυνατότητα να σου πουν, με βάση το σκεπτικό σου, ότι η αποταμίευση που έχει το τάδε ποσό θα λήξει την τάδε ημερομηνία όποτε ή τα τρως ή στα τρώμε επειδή θα είναι το νόμισμα ψηφιακό.
Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Τζάμπα φοβάστε.
Φαντάζομαι οτι μπορεί να στο υποβαθμίσουν εως και εξαλείψουν με λιγότερο άμεσους τρόπους
Θα πρέπει πρώτα να αλλάξει το παρόν οικονομικό σύστημα.
ναι, με το ψηφιακό νόμισμα στον πυρήνα
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43772
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 31 Αύγ 2023, 13:05

Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:02
taliban έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:34
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:29

Φαντάζομαι οτι μπορεί να στο υποβαθμίσουν εως και εξαλείψουν με λιγότερο άμεσους τρόπους
Θα πρέπει πρώτα να αλλάξει το παρόν οικονομικό σύστημα.
ναι, με το ψηφιακό νόμισμα στον πυρήνα
Υπεραισιόδοξο σε βρίσκω, δυστυχώς αυτά τα εργαλεία υπάρχουν για να υπηρετούν το παρόν οικονομικό σύστημα και όχι για να το αλλάξουν.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:08

λολ
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24720
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 31 Αύγ 2023, 13:48

Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:57
Τέλος πάντων, εγώ δεν έχω βρει άνθρωπο να ξέρει επ ακριβώς τις τεχνικές προδιαγραφές αυτών των συστημάτων και την ακριβή λειτουργία τους και να δηλώνει υπεύθυνα οτι δεν πρόκειται να υπάρξει κανενός είδους σοβαρό πρόβλημα και να αναλαμβάνει και την ευθύνη. Υπάρχει κανείς από εσας;
Υπάρχει κανείς που να πει ας πούμε, ό,τι έχω και δεν έχω στο υπογράφω στο όνομά σου οτι είναι όλα κομπλέ. Άμα φίλε, δεν μπορείς να το κάνεις αυτό, χαμήλωσε λίγο τα στανταρ με τα οποία φωνασκείς στα φόρα.
Κανένα σύστημα δεν είναι "100% κομπλέ", αλλά μια κάρτα με μικροτσίπ είναι πολύ απλά τάξεις μεγέθους ασφαλέστερη από ένα χαρτί με πλαστικοποίηση. Δεν αλλάζουν ούτε τα δεδομένα που έχει στη διάθεσή του το κράτος για εσένα, ούτε οι βάσεις ούτε πώς διασυνδέονται τα συστήματα. Αλλάζει μόνο η μαλακία που κρατάς εσύ στα χέρια σου για όταν πρέπει ή θες ένας υπάλληλος να εξακριβώσει ότι συνδέεσαι με αυτά, και αλλάζει επί το ασφαλέστερο. Για παράδειγμα δε μπορεί κάποιος να αντιγράψει το χαρτί πειράζοντας τη φωτογραφία και να κάνει πράγματα σαν εσύ, ενώ τώρα γίνεται.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14202
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 31 Αύγ 2023, 13:51

foscilis έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:48
Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 12:57
Τέλος πάντων, εγώ δεν έχω βρει άνθρωπο να ξέρει επ ακριβώς τις τεχνικές προδιαγραφές αυτών των συστημάτων και την ακριβή λειτουργία τους και να δηλώνει υπεύθυνα οτι δεν πρόκειται να υπάρξει κανενός είδους σοβαρό πρόβλημα και να αναλαμβάνει και την ευθύνη. Υπάρχει κανείς από εσας;
Υπάρχει κανείς που να πει ας πούμε, ό,τι έχω και δεν έχω στο υπογράφω στο όνομά σου οτι είναι όλα κομπλέ. Άμα φίλε, δεν μπορείς να το κάνεις αυτό, χαμήλωσε λίγο τα στανταρ με τα οποία φωνασκείς στα φόρα.
Κανένα σύστημα δεν είναι "100% κομπλέ", αλλά μια κάρτα με μικροτσίπ είναι πολύ απλά τάξεις μεγέθους ασφαλέστερη από ένα χαρτί με πλαστικοποίηση. Δεν αλλάζουν ούτε τα δεδομένα που έχει στη διάθεσή του το κράτος για εσένα, ούτε οι βάσεις ούτε πώς διασυνδέονται τα συστήματα. Αλλάζει μόνο η μαλακία που κρατάς εσύ στα χέρια σου για όταν πρέπει ή θες ένας υπάλληλος να εξακριβώσει ότι συνδέεσαι με αυτά, και αλλάζει επί το ασφαλέστερο. Για παράδειγμα δε μπορεί κάποιος να αντιγράψει το χαρτί πειράζοντας τη φωτογραφία και να κάνει πράγματα σαν εσύ, ενώ τώρα γίνεται.
Ναι αλλα οι νεοταξιτες θα παρακολουθουν με το τσιπ-τζιπιες τον κυριο Νωντα τι ωρα παει στο καφενειο, και την κυρια Σουλα ποτε παει στην λαϊκή.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 31 Αύγ 2023, 13:53

Αυτό είναι υπεκφυγή στην ερώτησή μου, όποιος θέλει να είναι τόσο κατηγορηματικά, σε βαθμό που να υβρίζει και να χυδαιολογεί απέναντι στους άλλους, υπερ της ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ, να αναλάβει μια ανάλογη ευθύνη απέναντί τους.
Και έχει ειπωθεί πολλές φορές, οτι υπάρχουν άλλα ήδη εγγράφων που κάνουν ταυτοποίηση χωρίς να παραχαράσσονται.
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27284
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 31 Αύγ 2023, 14:04

Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:53
Αυτό είναι υπεκφυγή στην ερώτησή μου, όποιος θέλει να είναι τόσο κατηγορηματικά, σε βαθμό που να υβρίζει και να χυδαιολογεί απέναντι στους άλλους, υπερ της ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ, να αναλάβει μια ανάλογη ευθύνη απέναντί τους.
Και έχει ειπωθεί πολλές φορές, οτι υπάρχουν άλλα ήδη εγγράφων που κάνουν ταυτοποίηση χωρίς να παραχαράσσονται.
Βρίζουμε τους ηλιθίους επειδή με τις μαλακίες τους επηρεάζουν την ζωή μας.
Τα μαλακισμένα έβγαλαν στην βουλή το @, τον γραμματέα του χριστού, το άλλο @ του κλασιδιάρη και το τρίτο @, τον χριστιανοταλιμπάνο.
Τώρα έχουν μπλοκάρει τα αστ. τμήματα για να βγάλουν την παλαιοσατανιστική ταυτότητα - που πριν έφτυναν - και άνθρωποι που πραγματικά χρειάζονται δεν μπορούν.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24720
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι ερωτήσεις του Βελόπουλου στην κυβέρνηση για τις νέες ταυτότητες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 31 Αύγ 2023, 14:06

Saturn έγραψε:
31 Αύγ 2023, 13:53
Αυτό είναι υπεκφυγή στην ερώτησή μου, όποιος θέλει να είναι τόσο κατηγορηματικά, σε βαθμό που να υβρίζει και να χυδαιολογεί απέναντι στους άλλους, υπερ της ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ, να αναλάβει μια ανάλογη ευθύνη απέναντί τους.
Κατ' αρχάς είναι απάντηση στην ουσία της ερώτησής σου: ηλεκτρονική διακυβέρνηση ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ, αν κάνεις ταυτοποίηση σε τράπεζα μέσω Εθνικού Μητρώου αντί να πας σα μαλάκας με φωτοτυπίες, θα διαπιστώσεις ότι το κράτος έχει ήδη την αστυνομική σου ταυτότητα (ή άλλο παρόμοιο έγγραφο αν είσαι αλλοδαπός) με όλες τις πληροφορίες σε ηλεκτρονική μορφή και σκαναρισμένη τη φωτογραφία και τα δαχτυλικά σου αποτυπώματα. Αλλάζει μόνο το authentication token που έχεις ΕΣΥ στα χέρια σου και αλλάζει επί το ασφαλέστερο.

Δεύτερον αυτά τα "να μου υπογράψετε ότι δεν υπάρχει ούτε μία στο δισεκατομμύριο σε καμία περίπτωση των περιπτώσεων να πάει κάτι στραβά" τα ακούσαμε και επί εμβολίου και αποτελούν δικολαβικό κόλπο, όχι επιχείρημα. Κανείς δε μπορεί να ξέρει εκ των προτέρων ΟΛΑ τα πράγματα που πιθανόν να συμβούν, οπότε ουσιαστικά βάζεις το αδύνατο σαν προϋπόθεση για να αλλάξεις θέση.

Σου αντιγυρίζω: γιατί δεν υπογράφεις ΕΣΥ εδώ και τώρα ότι δέχεσαι με την προσωπική σου περιουσία να αποζημιωθούν όσοι έχουν πέσει θύμα απάτης με παραχάραξη της ταυτότητάς τους π.χ. μόνο το τελευταίο τρίμηνο;
Και έχει ειπωθεί πολλές φορές, οτι υπάρχουν άλλα ήδη εγγράφων που κάνουν ταυτοποίηση χωρίς να παραχαράσσονται.
Για πες τέσσερα. Και να μη χρησιμοποιούν τσιπάκι ή παρόμοιας πολυπλοκότητας τεχνολογία (μην ξεχνάμε ότι το τσιπάκι είναι απλά ένα πολύπλοκο ανάγλυφο σε πλάκα πυριτίου).

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών