Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 18 Σεπ 2023, 17:38

Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:35
Saturn έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:32
Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:25
Και να πω στη Γαλη ΤΙ θα κανει ο Κασσελακης.

Στενο μαρκαρισμα στον Κουλη με βαση τους νομους, πιχι στην επομενη αναθεση που θα κανει παρανομα η κυβερνηση του Κουλη, ο Κασσελακης θα στελνει την υποθεση μεχρι το ευρωπαικο δικαστηριο. Ας τολμησει η κυβερνηση Κουλη να απειλησει ξανα δημοσιογραφους και θα φτανει το ζητημα σε ολα τα ξενα καναλια.

.
:roll:
τώρα, αυτά που λες, αφού δεν τα πιστεύεις, το ξέρω οτι ίσως να θες να τα πιστεύεις, αλλά αφού δεν..ή όχι;;;...

σε ποιά ευρωπαικά δικαστήρια; σε αυτά που θα σε λογοκρίνουν όταν θα φωνάζεις γιατί θα αφήνει τα σύνορα ανοιχτά και θα τρώει πίτσες με τους τούρκους ομολόγους του;


Προς το παρον πιτσες με τους Τουρκους ομολογους τρωνε ο Κουλης και ο Γεραπετριτης.

Τα ιδια λεγανε και για τον Τσιπρα πριν αναλαβει αλλα δεν εκανε ΟΥΤΕ ΜΙΑ υποχωρηση στα ελληνοτουρκικα.

.
έλα σε παρακαλώ τώρα, και δεν εννοώ βέβαια οτι οι ΝΔιτες δεν τα έχουνκάνει πτανα ολα παντου
Αλλά το ευρωπαικό δικαστήριο δεν ασχολείται μόνο με την λογοκρισία στα ελληνοτουρκικά, δες το λίγο πιο διευρυμένα ας πούμε το θέμα, όπως στα αλλα ποστ που τα αναπτύσσεις :lol::P

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γίνεται αυτό το πινγκ πονγκ....
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 18 Σεπ 2023, 17:42

Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:31
Σέλευκας έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:29
Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 16:33




Πρωτα για την ακριβεια που θα φανει το επομενο δεκαπενθημερο στα σουπερμαρκετ και τις λαικες και μετα για ολα τα υπολοιπα.

.
αυτο ηταν και πριν τις εκλογές. Το ΣΥΡΙΖΑ σε ανάλογο πρόβλημα δεν έκανε τίποτε, με τα καπιταλ κοντρόλ οσοι δεν ηταν ΔΥ δεν ειχαν να φανε και ο ΣΥΡΙΖΑ σφύριζε αδιάφορα. Ποιος τα ξεχνάει αυτά;


Με Κουλη εγω δεν δουλευα στα lockdowns και εχασα ενα σωρο πελατες.

Ποιος τα ξεχναει αυτα;

Εγω παντως οχι.

.
Ντροπή. Στην πανδημια που δεν την προκάλεσε η ΝΔ μου έδωσε δυομισι χιλιάρικα ενω στα κάπιταλ που τα δημιούργησε ο Τσίπρας ο Συριζα γελουσε
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Σεπ 2023, 17:43

Saturn έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:38



έλα σε παρακαλώ τώρα, και δεν εννοώ βέβαια οτι οι ΝΔιτες δεν τα έχουνκάνει πτανα ολα παντου
Αλλά το ευρωπαικό δικαστήριο δεν ασχολείται μόνο με την λογοκρισία στα ελληνοτουρκικά, δες το λίγο πιο διευρυμένα ας πούμε το θέμα, όπως στα αλλα ποστ που τα αναπτύσσεις :lol::P

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γίνεται αυτό το πινγκ πονγκ....


Εγω που ψηφιζα ΑΝΕΛ ξερω οτι με Καμμενο υπουργο Αμυνας οταν μπηκε τουρκικο ερευνητικο στην ελληνικη υφαλοκρηπιδα στηθηκε μπροστα του η φρεγατα Νικηφορος Φωκας και μεσα σε 24 ωρες το εδιωξε. Με ΝΔ επισης ξερω πως το τουρκικο ερευνητικο εκανε βολτες δυο μηνες στην ελληνικη υφαλοκρηπιδα και η ΝΔ το δικαιολογουσε λεγοντας οτι το παρεσυρε ο αερας και μπηκε στα ελληνικα υδατα.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Σεπ 2023, 17:44

Σέλευκας έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:42
Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:31
Σέλευκας έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:29


αυτο ηταν και πριν τις εκλογές. Το ΣΥΡΙΖΑ σε ανάλογο πρόβλημα δεν έκανε τίποτε, με τα καπιταλ κοντρόλ οσοι δεν ηταν ΔΥ δεν ειχαν να φανε και ο ΣΥΡΙΖΑ σφύριζε αδιάφορα. Ποιος τα ξεχνάει αυτά;


Με Κουλη εγω δεν δουλευα στα lockdowns και εχασα ενα σωρο πελατες.

Ποιος τα ξεχναει αυτα;

Εγω παντως οχι.

.
Ντροπή. Στην πανδημια που δεν την προκάλεσε η ΝΔ μου έδωσε δυομισι χιλιάρικα ενω στα κάπιταλ που τα δημιούργησε ο Τσίπρας ο Συριζα γελουσε


Στην πανδημια σχεδον καταστραφηκα ενω με ΣΥΡΙΖΑ η χωρα μετρουσε 10 τριμηνα συνεχους αναπτυξης πριν αναλαβει ο Κουλης και κλεισει την αγορα με μανια που θα ζηλευαν οι μπολσεβικοι.

.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8370
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 18 Σεπ 2023, 17:46

Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 16:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Σεπ 2023, 16:34


Ρε συ Αρίστο, υπάρχει μια κατηγορία ψηφοφόρων (αριστερών, ακροδεξιών και περίπου) που από το πρωί ως το βράδυ βλέπουν εφιάλτες με τον Κούλη. Και η συγκεκριμένη κατηγορία είναι ικανή να υποστηρίξει το οτιδήποτε, που από το πρώι ως το βράδυ κατηγορεί :lol: για να ρίξει τον Κούλη.

Αυτό δεν είναι πολιτική άποψη αλλά πολιτική ψυχοπαθολογία.


Αν θες τη γνωμη μου οι Αμερικανοι (κι οχι εγω) εστειλαν επειγοντως τον Κασσελακη γιατι ειδαν πως η κυβερνηση Κουλη ειναι τοσο γεια σου που δεν θα μεινει στην Ελλαδα κολυμπηθροξυλο και αυτοι θελουν μια σοβαρη χωρα που να ειναι αναχωμα στη Ρωσια αν χρειαστει.

.
'Η στειλαν τον Κασσελακη για να καταστρεψουν την Αριστερα εκ των εσω και ο Αγαπημενος τους Κουλης να περασει ο,τι θελει.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 18 Σεπ 2023, 17:47

Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:43
Saturn έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:38



έλα σε παρακαλώ τώρα, και δεν εννοώ βέβαια οτι οι ΝΔιτες δεν τα έχουνκάνει πτανα ολα παντου
Αλλά το ευρωπαικό δικαστήριο δεν ασχολείται μόνο με την λογοκρισία στα ελληνοτουρκικά, δες το λίγο πιο διευρυμένα ας πούμε το θέμα, όπως στα αλλα ποστ που τα αναπτύσσεις :lol::P

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γίνεται αυτό το πινγκ πονγκ....


Εγω που ψηφιζα ΑΝΕΛ ξερω οτι με Καμμενο υπουργο Αμυνας οταν μπηκε τουρκικο ερευνητικο στην ελληνικη υφαλοκρηπιδα στηθηκε μπροστα του η φρεγατα Νικηφορος Φωκας και μεσα σε 24 ωρες το εδιωξε. Με ΝΔ επισης ξερω πως το τουρκικο ερευνητικο εκανε βολτες δυο μηνες στην ελληνικη υφαλοκρηπιδα και η ΝΔ το δικαιολογουσε λεγοντας οτι το παρεσυρε ο αερας και μπηκε στα ελληνικα υδατα.

.
Θες να πεις οτι με Κασσελάκη, δεν θα σε εκβιάζει καμια κυβέρνηση να κάμεις το εμβόλιο
Γιατί η κουβέντα είχε να κάνει πρωτίστως με τα ευρωπαικά δικαστήρια και την ελευθερία λόγου (και αυτοδιάθεσης :lol: )
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Σεπ 2023, 17:48

Αν δεν σας το παν τα καναλια, να σας το προφτασω εγω, πολλα απο τα λεφτα που δωθηκαν επι πανδημιας ηταν δανεικα και τωρα θα μας τα παρουν πισω με φορους. Τα λεφτα του Ταμειου Στηριξης ηταν κατα το 1/3 δανεικα, κι επειδη δεν θα πληρωσουν οι μεγαλες εταιρειες, τα δανεικα θα τα πληρωσουν οι μικρομεσαιοι με φορους.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Σεπ 2023, 17:49

Saturn έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:47


Θες να πεις οτι με Κασσελάκη, δεν θα σε εκβιάζει καμια κυβέρνηση να κάμεις το εμβόλιο
Γιατί η κουβέντα είχε να κάνει πρωτίστως με τα ευρωπαικά δικαστήρια και την ελευθερία λόγου (και αυτοδιάθεσης :lol: )


Ειπα εγω οτι θα ψηφισω Κασσελακη;

Απλα θα χαρω να κανει ζημια στη ΝΔ.

.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 18 Σεπ 2023, 17:51

axilmar έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:46
Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 16:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Σεπ 2023, 16:34


Ρε συ Αρίστο, υπάρχει μια κατηγορία ψηφοφόρων (αριστερών, ακροδεξιών και περίπου) που από το πρωί ως το βράδυ βλέπουν εφιάλτες με τον Κούλη. Και η συγκεκριμένη κατηγορία είναι ικανή να υποστηρίξει το οτιδήποτε, που από το πρώι ως το βράδυ κατηγορεί :lol: για να ρίξει τον Κούλη.

Αυτό δεν είναι πολιτική άποψη αλλά πολιτική ψυχοπαθολογία.


Αν θες τη γνωμη μου οι Αμερικανοι (κι οχι εγω) εστειλαν επειγοντως τον Κασσελακη γιατι ειδαν πως η κυβερνηση Κουλη ειναι τοσο γεια σου που δεν θα μεινει στην Ελλαδα κολυμπηθροξυλο και αυτοι θελουν μια σοβαρη χωρα που να ειναι αναχωμα στη Ρωσια αν χρειαστει.

.
'Η στειλαν τον Κασσελακη για να καταστρεψουν την Αριστερα εκ των εσω και ο Αγαπημενος τους Κουλης να περασει ο,τι θελει.
Να το κάνουμε στοίχημα; Tί θα καταστραφεί πρώτα, η αριστερά ή η χώρα; (η χώρα έχει ήδη καταστραφεί, ρητορικό είναι)
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 18 Σεπ 2023, 17:54

Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:49
Saturn έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:47


Θες να πεις οτι με Κασσελάκη, δεν θα σε εκβιάζει καμια κυβέρνηση να κάμεις το εμβόλιο
Γιατί η κουβέντα είχε να κάνει πρωτίστως με τα ευρωπαικά δικαστήρια και την ελευθερία λόγου (και αυτοδιάθεσης :lol: )


Ειπα εγω οτι θα ψηφισω Κασσελακη;

Απλα θα χαρω να κανει ζημια στη ΝΔ.

.
Ζημιά στην ΝΔ μπορει να κάνει γιατί έτσι το απαιτούν οι καιροί, στα υπόλοιπα, εξίσου συμφωνημένα πράγματα θα περάσει
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Σεπ 2023, 17:56

Saturn έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:54
Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:49
Saturn έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:47


Θες να πεις οτι με Κασσελάκη, δεν θα σε εκβιάζει καμια κυβέρνηση να κάμεις το εμβόλιο
Γιατί η κουβέντα είχε να κάνει πρωτίστως με τα ευρωπαικά δικαστήρια και την ελευθερία λόγου (και αυτοδιάθεσης :lol: )


Ειπα εγω οτι θα ψηφισω Κασσελακη;

Απλα θα χαρω να κανει ζημια στη ΝΔ.

.
Ζημιά στην ΝΔ μπορει να κάνει γιατί έτσι το απαιτούν οι καιροί, στα υπόλοιπα, εξίσου συμφωνημένα πράγματα θα περάσει

Απο τα παροντα κομματα ειμαι καπου μεταξυ Βελοπουλου και Νικης.

.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 18 Σεπ 2023, 17:56

Για να καταλάβεις ΠΟΣΟ έχει καεί η χώρα
Έχουμε ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΕΜΟ και υπο περίεργες συνθήκες, νεκρούς Έλληνες στρατιώτες, και έχουμε φάει τόση θανατίλα και καταστροφή, που χόντρυνε η πέτσα μας και ασχολούμαστε με τον Κασσελάκη και πόσο ζημιά θα κάνει στον μητσοτάκη και πόσες πίτσες έφαγε

ΝΟΙΩΘΕΙΣ;
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 18 Σεπ 2023, 17:59

Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:56
...


Απο τα παροντα κομματα ειμαι καπου μεταξυ Βελοπουλου και Νικης.

.
Οποία έκπληξις!
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Σεπ 2023, 18:00

Νοιωθω πως οσο ο Κουλης δεν εχει αντιπολιτευση, τα πραγματα θα χειροτερευουν.

Αν δεν μπορει να κανει αλλος αντιπολιτευση γιατι ολοι κανουν το μαγκα εκτος Βουλης αλλα μεσα στη Βουλη βαρανε προσοχες, ας κανει ο Κασσελακης.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ποιος προωθησε τον Κασσελακη?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 18 Σεπ 2023, 18:01

waldorf έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:59
Αρίστος έγραψε:
18 Σεπ 2023, 17:56
...


Απο τα παροντα κομματα ειμαι καπου μεταξυ Βελοπουλου και Νικης.

.
Οποία έκπληξις!


Ενω θα επρεπε ας πουμε να ψηφιζω τα κομματα που χρεωκοπησαν τη χωρα και εχουν βαλει τα μεγαλυτερα φεσια σε τραπεζες.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών