Sos

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24119
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 23 Σεπ 2023, 03:29

Casp έγραψε:
23 Σεπ 2023, 03:18
ΕΙΠΑ ΚΟΦΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ. ΚΟΦΤΟ ΛΕΜΕ
ετσι φώναζεις και στην λατρεία; Και μετά ψάχνουμε γιατί πάει τρέχοντας να παίξει πλαυστατιον;

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3986
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 23 Σεπ 2023, 03:34

Casp έγραψε:
23 Σεπ 2023, 03:17

Του το ειπα ξεκαθαρα πως δεν ειναι φυσιολογικο αυτο το πραγμα. Ξερεις τι μου ειπε; Οτι ετσι ειναι ο κολλητος του και δεν αλλαζει. Και οτι ειμαι η μοναδικη που του κανω θεμα, οτι η πρωην του ποτε δεν ειχε θεμα με την σχεση που εχει με τον κολλητο του. Και του λεω εσυ ο ιδιος μου ειπες πως η πρωην σου δεν σε ηθελε καν, αρα τι θεμα να εχει;! Α και εβγαιναν και παραπανω κιολας οταν ηταν με την πρωην του (αλλη μπηχτη μαλλον). Και μου λεει οχι στην αρχη με ηθελε.

Ειλικρινα τα θυμαμαι και γινομαι τουρμπο. Τα επεξεργαζομαι σιγα σιγα μετα καλυτερα και απορω πως δεν του ειπα αυτα που επρεπε την καταλληλη στιγμη. Βεβαια του εκανα θεμα που με συγκρινει με την πρωην, και να παει να βρει την πρωην και μετα τα αλλαζει ολα.

Πες μου λιγο πως ειναι οι νορμαλ σχεσεις με τους κολλητους πλς. Πες μου. Γιατι μου ελεγε μετα οτι δεν εχει την σχεση που εχω εγω με τις «κολλητες» μου γι αυτο δεν καταλαβαινω. Πες μου πλις.

Ο κολλητος του ξερεις τι μου ειπε κιολας; Οτι στη ζωη του θελουν και οι 2 οικογενεια και παιδι. Και οτι οποτε ο δικος μου δεν ειναι με καποια κοπελα, ειναι μιζερος.
Έπρεπε να του απαντήσεις η πρώην δεν είχε και θέμα που δεν έκανες την δουλειά σου σαν άντρας. Αλλά εγώ δεν είμαι νηπιαγωγός σε αυτήν την σχέση, είμαι γυναίκα. Πως να είναι οι φιλίες. Πας για καμιά μπύρα, λες τι έγινε ρε μαλάκα, καλά όλα ρε μαλάκα; Καλά, τίποτα άλλο; Άμα έχεις χόμπι πηγαίνεις και για κανένα ψάρεμα κυνήγι μια στο τόσο. Κάνα γήπεδο. Να είσαι τηλ 24/7 και να μην νιώθεις καλά αν δεν μπορείς να κάνεις ολονυχτίες d&d μέρα παρά μέρα είναι άλλη φάση.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11836
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 23 Σεπ 2023, 07:30

Γλύτωσε ο τύπος.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9594
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 23 Σεπ 2023, 10:19

Casp έγραψε:
23 Σεπ 2023, 03:23
Πειτε μου γιατι ενω εγω βλεπω αυτα τα πραγματα και τα ξερω, να θελω να συνεχιζω να ειμαι μαζι του γμτ

Σημερα ηταν μια απο τις χειροτερες μερες της ζωης μου, δεν μπορουσα να σταματησω να κλαιω. Πως θα αντεξω να περασω αλλες τοσες μερες μεχρι να μου περασει καπως; Πως;

Νομιζα οτι ειμαι δυνατη, εεεστω και λιγο, αλλα οοοοχι, ειμαι ΕΝΤΕΛΩΣ αδυναμη
Επειδή είναι ο πρώτος σου.
Αυτό και μόνο είναι η αιτία,

Ξεκόλλα, κάνε ένα διάλειμμα, ψάξε για κάτι καλύτερο και μετά θα μας λες πόσο απορεις που έφαγες κόλλημα με τούτον..
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16412
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 23 Σεπ 2023, 10:40

Casp έγραψε:
23 Σεπ 2023, 03:23
Πειτε μου γιατι ενω εγω βλεπω αυτα τα πραγματα και τα ξερω, να θελω να συνεχιζω να ειμαι μαζι του γμτ
Για πολλούς λόγους, αλλά σημασία έχει πως για σένα, συναισθηματικά, ο κύκλος αυτός δεν έχει στ'αλήθεια κλείσει.

Κόντρα σ'αυτό που λέμε κοινή λογική, εγώ θα σου συνιστούσα να επιστρέψεις, αν αυτό είναι εφικτό.
Μείνε ακόμα μαζί του, μέχρι να βεβαιωθείς (αν όχι πως τον σιχάθηκες) πως έπαψες εντελώς να τον αγαπάς και να τον αποζητάς. :102:
Και μπορεί με να σου κοστίσει κάποιο χρόνο, αλλά θα πας στην επόμενη (καλύτερη και πιο νορμάλ εύχομαι σχέση σου), ελεύθερη, απαλλαγμένη από "βαρίδια" του παρελθόντος, μετανιώματα, αμφιβολίες, κλπ.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 23 Σεπ 2023, 10:43

Casp έγραψε:
23 Σεπ 2023, 03:23
Πειτε μου γιατι ενω εγω βλεπω αυτα τα πραγματα και τα ξερω, να θελω να συνεχιζω να ειμαι μαζι του γμτ

Σημερα ηταν μια απο τις χειροτερες μερες της ζωης μου, δεν μπορουσα να σταματησω να κλαιω. Πως θα αντεξω να περασω αλλες τοσες μερες μεχρι να μου περασει καπως; Πως;

Νομιζα οτι ειμαι δυνατη, εεεστω και λιγο, αλλα οοοοχι, ειμαι ΕΝΤΕΛΩΣ αδυναμη
Δυνατή είσα κασπ.
Αλλά σκάλωσε το μυαλό σου και είσαι σε λουπα.
Μην το πολυαναλυεις γιατί και πως.
Πες αυτά που θες στείλον στην ευχή του βούδα και ώρα καλή.
Θα βρεις παραπέρα άνθρωπο να σε σέβεται...

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11657
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 23 Σεπ 2023, 10:55

Επειδή δεν είχα καθόλου χρόνο και ήρθα αδιαβαστος...τι έγινε τελικά;

Μπήκε στο επεισόδιο ο συνάδελφος; έχει πύθωνα;
:smt017

Ο Ταηλερ με τον δικό μας παίζουν γιουγκιο και πιάνουν Πόκεμον; :smt017
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9647
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 23 Σεπ 2023, 11:03

Λεγεών έγραψε:
23 Σεπ 2023, 07:30
Γλύτωσε ο τύπος.
Οχι ακομα αλλα

:+1::goodpost:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 23 Σεπ 2023, 11:06

Bazoomba έγραψε:
23 Σεπ 2023, 11:03
Λεγεών έγραψε:
23 Σεπ 2023, 07:30
Γλύτωσε ο τύπος.
Οχι ακομα αλλα

:+1::goodpost:
beware...


Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4603
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 23 Σεπ 2023, 11:35

Casp έγραψε:
23 Σεπ 2023, 03:18
enaon έγραψε:
23 Σεπ 2023, 03:16
πες και για τον νέο συναδελφο λιγο. Είναι ωραίος γενικά, σου αρέσει η πυθον;
ΕΙΠΑ ΚΟΦΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ. ΚΟΦΤΟ ΛΕΜΕ
Ο ΕΡΩΣ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑ!!! :sal13:
cease fire!

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 23 Σεπ 2023, 12:21

Aυτο που παρατηρω και με προβληματιζει ειναι οτι απο την στιγμη της σχεσης και μετα δεν μπορει κανεις εκ των δυο να βρει ησυχια.

Οταν ειναι καλα το ζευγαρι, ολο και κατι θα προκυψει που θα δημιουργησει ενταση. Κατι θολο και αμφιλεγομενο, κατι που αντικειμενικα επιδεχεται πολλες ερμηνειες. Παρολα αυτα η ερμηνεια που υιοθετειται ειναι αυτη που θα τιναξει την σχεση στον αερα.

Αντιθετα οταν υπαρχει αποσταση μεταξυ τους, η αναγκη να ειναι μαζι προβαλλει πιο εντονη.


Ανεξαρτητα με το τι πιστευουν αυτοι οι δυο, καποιος αντικειμενικος παρατηρητης θα μπορουσε να πει οτι θελουν να ειναι μαζι για να γινεται μπαχαλο :102:

Καποιος πιο τολμηρος θα μπορουσε να πει οτι εχουν μαθει απο μικροι στο μπαχαλο και δεν ξερουν να φτιαξουν κατι αλλο. :102::102:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14827
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Σεπ 2023, 13:08

aLiCat έγραψε:
23 Σεπ 2023, 10:40
Casp έγραψε:
23 Σεπ 2023, 03:23
Πειτε μου γιατι ενω εγω βλεπω αυτα τα πραγματα και τα ξερω, να θελω να συνεχιζω να ειμαι μαζι του γμτ
Για πολλούς λόγους, αλλά σημασία έχει πως για σένα, συναισθηματικά, ο κύκλος αυτός δεν έχει στ'αλήθεια κλείσει.

Κόντρα σ'αυτό που λέμε κοινή λογική, εγώ θα σου συνιστούσα να επιστρέψεις, αν αυτό είναι εφικτό.
Μείνε ακόμα μαζί του, μέχρι να βεβαιωθείς (αν όχι πως τον σιχάθηκες) πως έπαψες εντελώς να τον αγαπάς και να τον αποζητάς. :102:
Και μπορεί με να σου κοστίσει κάποιο χρόνο, αλλά θα πας στην επόμενη (καλύτερη και πιο νορμάλ εύχομαι σχέση σου), ελεύθερη, απαλλαγμένη από "βαρίδια" του παρελθόντος, μετανιώματα, αμφιβολίες, κλπ.
Πολύ σωστό, τύπισσα.

Ας συνεχίσει να τον έχει καβάτζα, πουλώντας του συναισθήματα, μέχρι να βρει το άλλο κλαδί για να πιαστεί και να αφήσει αυτό.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16412
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 23 Σεπ 2023, 13:58

Feindflug έγραψε:
23 Σεπ 2023, 13:08
aLiCat έγραψε:
23 Σεπ 2023, 10:40
Casp έγραψε:
23 Σεπ 2023, 03:23
Πειτε μου γιατι ενω εγω βλεπω αυτα τα πραγματα και τα ξερω, να θελω να συνεχιζω να ειμαι μαζι του γμτ
Για πολλούς λόγους, αλλά σημασία έχει πως για σένα, συναισθηματικά, ο κύκλος αυτός δεν έχει στ'αλήθεια κλείσει.

Κόντρα σ'αυτό που λέμε κοινή λογική, εγώ θα σου συνιστούσα να επιστρέψεις, αν αυτό είναι εφικτό.
Μείνε ακόμα μαζί του, μέχρι να βεβαιωθείς (αν όχι πως τον σιχάθηκες) πως έπαψες εντελώς να τον αγαπάς και να τον αποζητάς. :102:
Και μπορεί με να σου κοστίσει κάποιο χρόνο, αλλά θα πας στην επόμενη (καλύτερη και πιο νορμάλ εύχομαι σχέση σου), ελεύθερη, απαλλαγμένη από "βαρίδια" του παρελθόντος, μετανιώματα, αμφιβολίες, κλπ.
Πολύ σωστό, τύπισσα.

Ας συνεχίσει να τον έχει καβάτζα, πουλώντας του συναισθήματα, μέχρι να βρει το άλλο κλαδί για να πιαστεί και να αφήσει αυτό.
Όμως δεν έγραψα πως συνιστώ τη (δημοφιλή κατά τα άλλα) μέθοδο "της μαϊμούς", ε;

Ούτε και μίλησα για... καβάντζες. Απλά της είπα να μείνει όσο πιστεύει και νιώθει οτι ακόμα έχει συναισθήματα ερωτικής αγάπης γι αυτόν.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Casp
Δημοσιεύσεις: 3082
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Σεπ 2023, 14:35

Διαβαζω τι λετε παιδια αλλα ειναι αυτο που ειπε η αλικατ. Οσο ειμαι ερωτευμενη μαζι του και νιωθω συναισθηματα αγαπης, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να προχωρησω. Δεν θελετε να δειτε πώς ημουν χθες. Εκλαιγα και παλευα ολη μερα να μην του στειλω μηνυμα. Ημουν με τα παιδια, ημουν μια χαρα και με το που εφυγαν αντεξα μισαωρο μονη μου στο σπιτι χωρις να του στειλω μηνυμα. Και το ενα εφερε το αλλο και κατεληξε εδω να μιλαμε, εκει που ελεγα πως δεν πρεπει να λυγισω και να τον ξαναδω, ποσο μαλλον να ξαναμπει στο σπιτι.

Δεν το αντεχω αυτο που γινεται, ηταν μαρτυριο χθες και δεν εχω την δυναμη να το αντεξω για αλλες τοσες μερες μεχρι να απαλυνθει ο πονος… του εστειλα σημερα και του ειπα να ερθει αυριο το βραδυ να μιλησουμε για να αποφασισουμε τι θα κανουμε και του ειπα οτι θελω να συζητησουμε και για κατι που με ενοχλει που δεν το εχουμε ξανασυζητησει μεχρι τωρα. Θα του πω για την τσιγκουνια του και αν δεχεται να βαζουμε στην ακρη ΜΑΖΙ λεφτα, ιδιο ποσο, για τα εξοδα του σουπερμαρκετ και τα φαγητα/ποτα/καφεδες οταν βγαινουμε εξω μαζι, γιατι κοροϊδο δεν ειμαι, και θα του τα πω ολα μαζεμενα και οτι καταλαβαινω τι γινεται και ποσο σφικτος ειναι με τα λεφτα. Αν δεν το παραδεχτει ή δεν συμφωνησει να το κανουμε, τοτε ναι εκει θα κανω την καρδια μου πετρα και θα παει στο καλο γιατι αν δεν δεχτει θα ειναι φως φαναρι πως εκμεταλλευεται την κατασταση και αν το ξερω αυτο, ακομα και αν τον αγαπαω, δεν θα μπορω να κανω τιποτα για να συνεχισουμε.

Για τα υπολοιπα μας θεματα, θα παω ψυχολογο. Δευτερα πρωι θα παρω τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου. Οχι μονο για τα δικα μας θεματα αλλα και για τις σκεψεις αυτοκτονιας που με πιανουν πού και πού.


Επισης δεν εχω κανεναν καβαντζα. Και να χωριζαμε, δεν θα εκανα σχεση με αλλον μεχρι να ενιωθα οτι οντως τον εχω ξεπερασει. (Και βασικα βλακειες, εδω και 30 χρονια δεν εβλεπα κανεναν και δεν ενδιαφερομουν και ξαφνικα με το που χωρισω θα παω να ξανακανω σχεση; Μιλατε σοβαρα; ). Βασικα, μετα απο ολα αυτα που εγιναν, δεν θα εκανα καν σχεση. Θα ηθελα την ησυχια και την ηρεμια μου. Πλας το οτι αυτα ειναι τυχερα. Αυτος ο ανθρωπος μου εκανε το κλικ και γι αυτο προχωρησα μαζι του.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 23 Σεπ 2023, 14:51

ρε ανθρωπε, λες για αυτοκτονικο ιδεασμο
και καθεσαι εδω να σε δουλευει ο καθε μουνοπανος Αγις, Βαντονος και δε ξερω γω

και δεχεσαι συμβουλες απο σκληρα πρεζακια χωρις ζωη τυπου ΓΑΛΗ, πασιφαη και γαμησετα

τραβα για κανενα ιαματικο ηλεκτροσοκ μπας και στανιαρεις
σοβαρα, εχεις θεματα που ειναι για κοινωνικο λειτουργο

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών