Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 11:23

killzone έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:21
Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:17
Tί έγινε; χτυπήσανε και από Συρία και Λίβανο; Eπίσημα και η χεζμπολά στο παιχνίδι;
Καποιες φατριες πανε και χτυπανε το Ισραηλ κανεις επισημα δεν λεει τιποτα το δε Λιβανο προσπαθει να συγκρατησει την Χεζμπολαχ η δε Συρια δεν φαινεται να κανει προσπαθεια να τους συμμαζεψει... :102:
α μάλιστα, οκ ευχαριστώ!
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 11 Οκτ 2023, 11:25

sys3x έγραψε:
11 Οκτ 2023, 03:42
Χαοτικός έγραψε:
10 Οκτ 2023, 20:25
sys3x έγραψε:
10 Οκτ 2023, 16:26

Για ποιον λόγο να μην φάει μπαν;
Πότε θα έπρεπε να δίνεται το μπαν κατά την γνώμη σου;
Για πε ρε άμα θέλεις.
:popc:
Για να δείξω μεγαλοψυχία. Κι ο Χριστόδουλος είχε φάει χαστούκι και δημόσια τον συγχώρεσε.
Είναι μια αλήθεια μέσα μας κι αυτό. Μία πεποίθηση που την έχουμε.

Απλά έχουμε και μεγαλύτερη αλήθεια. όχι μόνο μπαν να φάει, να του γαμηθεί το κέρατο του πούστη! Να του χαλάσει το άιφο.
('Ελα ρε μαλάκα! Τι είμαστε κιόλας; Χριστοί; :003: )
Και ο Χριστός μπαν θα του ρίχνε.
Μα να βρίζει έτσι χυδαία τον νάνο;
Έχει τόσο κόσμο για βρίσιμο, τον νάνο;
Ότι νάνε.
Το λογοπαίγνιο ήθελες να κάνεις τώρα :003:

Πάντως δεν υπάρχει για μένα, το ποιος αξίζει χυδαίο βρίσιμο ή ηπιότερο βρίσιμο. Είναι θέμα αυτού που είναι σε φάση να βρίσει. Όχι του υβριζόμενου.
Κάτι θα του είπε ο νάνος παλιά, που σε κανέναν δεν φάνηκε σοβαρό (μία ήπια ειρωνιούλα ίσως), αλλά στον ίδιο ήταν πληγή. Να του χτύπησε το ναρκισσισμό του ας πούμε. Και βλέπεις; Λέω ναρκισσισμό. Κάτι που θεωρείς ευτελές ως αξία. Για ρτον άλλον όμως είναι βραχυκύκλωμα.

Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι "εντάξει ρε φίλε. Τον έβρισε πολύ άσχημα, αλλά κι ο άλλος του έθιξε και πολύ σοβαρό και μπλα μπλα μπλα" σε αντίθεση με το "Έλα ρε! τι βρίσιμο ήταν αυτό; και τι του είπε ο άλλος; Σιγά πια!".
Ότι στη μία περίπτωση αξίζει ενώ στην άλλη αξίζει λιγότερο ή δεν αξίζει καθόλου.
Ε δεν έχει να κάνει με το αντικειμενικό. Λάθος αντίληψη είναι η αντικειμενικότητα σε αυτό το θέμα. Αυτό που μετράει είναι πως ένιωσε αυτός που βρίζει. Που είτε έχει αρρώστια, είτε όχι, είτε οτιδήποτε. Ο άλλος ένιωσε ότι πρέπει να κάνει τρο χειρότερο. Οπότε πρώτα τον εαυτό μας να προσέχουμε μέχρι που φτάνει και πόσο εύκολα φτάνει, παρά στον άλλον για το αν προκάλεσε εντός πλαισίων ή αν ξεπερνάει τα πλαίσια.

Με τον Άγι προχθές δεν είδες; Δεν με έχει πειράξει ποτέ. Αλλά είπε κάτι που μου πάτησε τον κάλο.
Αγις @ Καράτε ή κουνγκ φου;

Εσύ τώρα βλέπεις ότι "Σιγά μωρέ μαλάκα! Είπε κάτι δικό του, που το συνηθίζει. δεν αφορούσε εσένα, ούτε σε υποτιμά. Χαβαλεδιάζει με κάποιες απαντήσεις που βλέπει και δεν τρέχει τίποτα". και καταλαβαίνω ότι μπορεί να φαίνεται έτσι σε όλους. Εμένα όμως, γιατί έτσι - γιατί είμαι εγώ με τα κολλήματα μου - μου χτύπησε καμπανάκι. ότι "ρε μουνί, εγώ μιλάω για την κόρη μου: Κάτσε προσοχή! Δεν σηκώνω παρέκκλιση ούτε ένα χιλιοστό. Γιατί έτσι. Γιατί ... κόλλημά μου"
Ε και δες τι έγινε παρακάτω :smt005:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7781
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 11 Οκτ 2023, 11:25

Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5320
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 11 Οκτ 2023, 11:26

Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:22
nick έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:21
Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:17
Tί έγινε; χτυπήσανε και από Συρία και Λίβανο; Eπίσημα και η χεζμπολά στο παιχνίδι;
Έχουν να φάνε και αυτοι αν/όταν το Ισραήλ ξεμπλέξει με τους παλαιστινιους.
ρε συ, επειδή τώρα κάθομαι να τα δω, έχουμε επίσημα την χεζμπολά μέσα;
Όχι, κάτι ψιλές πέφτουν και από τις δυο πλευρές. Δεν έχει ξεφύγει η κατάσταση. Υπάρχουν και παλαιστίνιοι στο Λίβανο που ρίχνουν καμια ρουκέτα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71645
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Οκτ 2023, 11:30

Υδράργυρος έγραψε:
11 Οκτ 2023, 10:55
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
11 Οκτ 2023, 10:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Οκτ 2023, 10:18


Το περίεργο είναι ότι δεν έχει αποδοθεί στη νδ ΚΑΙ ο πόλεμος στο Ισραήλ.
Κατάντια...
Κατάντια για τη ΓΑΛΗ? :smt005:
Ευχαριστώ για το σαπόρτ. :)

Ομολογώ ότι θα ένοιωθα άβολα αν συμφωνούσατε μαζί μου.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 11:32

Εγώ θα έλεγα να δείξετε λίγο αυτοσυγκράτηση στις εκδηλώσεις σας και σε αυτά που λέτε, εκτός που τα πράγματα είναι άκρως επικίνδυνα για όλους, παίζονται τόσο βρώμικα παιχνίδια που ακόμα και δίκιο που έχουμε να βρίζουμε τα μουσλίμια και να μην τα θέλουμε, μην ξεχνάτε οτι κάποιοι τους εργαλειοποιούν πάρα πάρα πολύ καλά.
Εκτός που πάντα, θα την πληρώνουν οι άμαχοι, τα γυναικόπαιδα και αυτοί που μια χαρά μπορεί καμία σχέση να μην θέλαν να έχουν με κανέναν από τους τρελούς. Και που φοβάμαι οτι θα την πληρώσει και η Δύση και εμείς άσχημα, είτε με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Φρίκη και αποτροπιασμός, πόσο ελεεινός μπορεί να καταντήσει ο άνθρωπος. Και σαν τζιχαντιστής και σαν πουλημένη πολιτική μαριονέτα και σαν κυνικός σκατάνθρωπος της ελιτ

Κατάθλιψη και μόνο κατάθλιψη για όσα συμβαίνουν, για όσα προμοτάρονται να συμβαίνουν και για όσα αφήνονται να συμβαίνουν
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 11:34

Και είναι άσχημο και προκαλεί κακό να αναπαράγετε συνέχεια τουιτ και εικόνες με σφαγμένους και κακοποιημένους για να υποστηρίξετε το οπαδιλίκι.
Κάνει κακό στις ψυχές, πώς το λένε
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 11 Οκτ 2023, 11:34

Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:32
Εγώ θα έλεγα να δείξετε λίγο αυτοσυγκράτηση στις εκδηλώσεις σας και σε αυτά που λέτε, εκτός που τα πράγματα είναι άκρως επικίνδυνα για όλους, παίζονται τόσο βρώμικα παιχνίδια που ακόμα και δίκιο που έχουμε να βρίζουμε τα μουσλίμια και να μην τα θέλουμε, μην ξεχνάτε οτι κάποιοι τους εργαλειοποιούν πάρα πάρα πολύ καλά.
Εκτός που πάντα, θα την πληρώνουν οι άμαχοι, τα γυναικόπαιδα και αυτοί που μια χαρά μπορεί καμία σχέση να μην θέλαν να έχουν με κανέναν από τους τρελούς. Και που φοβάμαι οτι θα την πληρώσει και η Δύση και εμείς άσχημα, είτε με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Φρίκη και αποτροπιασμός, πόσο ελεεινός μπορεί να καταντήσει ο άνθρωπος. Και σαν τζιχαντιστής και σαν πουλημένη πολιτική μαριονέτα και σαν κυνικός σκατάνθρωπος της ελιτ

Κατάθλιψη και μόνο κατάθλιψη για όσα συμβαίνουν, για όσα προμοτάρονται να συμβαίνουν και για όσα αφήνονται να συμβαίνουν

:+1: βέβαια το αν θα δείξουν αυτοσυγκράτηση αφορά τα νεύρα των υπολοίπων αναγνωστών, χεσμενους μας έχουν όλους ούτως η άλλως

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 11:37

Ενδοφορουμικό το θέμα; Στα σπίτια τους δείχνουν περισσότερη ψυχραιμία στο τί λένε;
Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 11:39

Διαβάστε Μπάιντεν και κλάψτε ή γελάστε με την ψυχή σας
https://www.naftemporiki.gr/kosmos/1523 ... omokratia/
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5932
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 11 Οκτ 2023, 11:45

Λίγα πραγματάκια για την Χαμάς και όλα τα παρεμφερή ταλιμπάνια.

Η θρησκευτική ιδεολογία τους είναι πως εάν σκοτωθείς σε συνθήκες πολέμου γίνεσαι Σεχιμ (μάρτυρας του Αλλάχ) και πήγαινες στον παράδεισο. Στην Γάζα τα παιδιά δεν πηγαίνουν σε σχολεία αλλά σε ιεροδιδασκαλεία, έτσι πολλά παιδιά πάνε εθελοντικά στην Χαμάς για να γίνουν Σεχιμ. Από εκεί και πέρα, αρκετές οικογένειες ωθούν τα παιδιά τους να γίνουν Σεχιμ γιατί η Παλαιστινιακή αρχή συνήθως βάζει κάποιο από τα άλλα σου παιδιά στο "δημόσιο" ή σου δίνουνε κάποια σύνταξη, αλλά και η κοινότητα σε βλέπει με σεβασμό γιατί έχεις Σεχιμ στην οικογένεια (κάτι σαν τους ολυμπιακούς αγώνες στην αρχαία Ελλάδα, αλλά σε τζιχάντ έκδοση). Παλιά δε, ο Σαντάμ Χουσεΐν έστελνε 40 χιλιάρικα στην οικογένεια (υποθέτω πλέον στέλνει κάποιος άλλος).

Τις παραπάνω πληροφορίες τις δίνει ο Ιωάννης Μπαλτζώης, στην Ναυτεμπορική.

Πρώην εκμισθωτής του κυλικείου της Βουλής λάδωσε για παραμείνει ανοιχτός ενώ έπρεπε να έχει κλείσει απο το 2016, απο τότε που πηρε το κυλικείο δηλαδή.

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5985
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 11 Οκτ 2023, 11:50

Κι εγώ για μια θέση στο δημόσιο θα θυσιαζα παιδιά, σκυλιά, οικογενεια

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 12008
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 11 Οκτ 2023, 11:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Οκτ 2023, 10:59
δεν ξέρω πόσο ανθρωπιστικά θα το έβλεπα αν έβλεπα διαμελισμένο, βιασμένο ή σφαγμένο το δικό μου παιδί.
Ναι, μαζί σου, αλλά δεν είμαστε εμείς οι πρωταγωνιστές του δράματος αυτού. Ο μέσος Ισραηλινός και ο μέσος Παλαιστίνιος που ξυπνάνε ένα πρωί που νομίζουν ότι είναι σαν όλα τα άλλα για να πάνε στις δουλειές τους, και βλέπουν μετά από δύο ώρες τα παιδιά τους νεκρά και διαμελισμένα, και τα κουβαλάνε χωρίς να καταλαβαίνουν που πηγαίνουν, έχουν κάθε δικαίωμα να μισήσουν την άλλη πλευρά και τους εξτρεμιστές της.

Εμείς είμαστε παρατηρητές, και δεν πρέπει να παραβλέπουμε ότι όλο αυτό είναι πλέον μία παράλογη κατάσταση συντηρούμενη και από τις δύο πλευρές, των οποίων οι ηγέτες δεν θέλουν πραγματικά να βρουν λύση αλλά να επιτύχουν το μέγιστο δυνατό κόστος στον αντίπαλο ως απάντηση στην αμέσως προηγούμενη επιθετική ενέργεια, διαιωνίζοντας την διαμάχη.

Προσωπικά μου φαίνεται αποκρουστικό να βλέπω άτομα εδώ μέσα να γράφουν 'μακάρι να εξοντώσουν τις κατσαρίδες και να ισοπεδώσουν την Γάζα' ή άλλους να πανηγυρίζουν για τον θάνατο των 'εποίκων εβραίων που κλέβουν παλαιστινιακή γη και πρέπει να πεθάνουν όλοι', ενώ αδιαφορούν για τις συνέπειες και τα ενδεχόμενα εγκλήματα πολέμου αυτών τους των προταγμάτων.
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

GoBack έγραψε:
30 Μάιος 2024, 00:31
Tι αμαρτιες πληρωνω ρε πουστη
FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 11:58

Αν η παγκόσμια κοινότητα και ο δυτικός κόσμος δεν τον ήθελε αυτόν τον πόλεμο, θα είχε επέμβει δραστικά χρόνια τώρα στην περιοχή, για να μην πω εξαρχής-θα τους είχε πετάξει και τους δυο απέξω και θα ήταν η Ιερουσαλήμ προστατευόμενος τόπος και δεν θα ανήκε σε κανέναν.

Φταίνε μόνο οι Μουσουλμάνοι και δεν φταίνε οι άλλοι που στον πυρήνα της πολιτικής τους ύπαρξης έχουν ως θέση την ΘΕΟΣΔΟΤΗ ανωτερότητα και λόγο κυριαρχίας επί οποιουδήποτε; Σοβαρά τώρα; Και όλα αυτά τα άφησε να συμβαίνουν η ΚΟΣΜΙΚΗ ΔΥΣΗ;
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών