Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5940
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 11 Οκτ 2023, 12:04

Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:58
Φταίνε μόνο οι Μουσουλμάνοι και δεν φταίνε οι άλλοι που στον πυρήνα της πολιτικής τους ύπαρξης έχουν ως θέση την ΘΕΟΣΔΟΤΗ ανωτερότητα και λόγο κυριαρχίας επί οποιουδήποτε; Σοβαρά τώρα; Και όλα αυτά τα άφησε να συμβαίνουν η ΚΟΣΜΙΚΗ ΔΥΣΗ;
Το Ισραήλ έχει πληθυσμό 9 εκατομμύρια και σε έκταση είναι όσο η Πελοπόννησος. Δεν ξέρω εάν όντως ο στόχος τους είναι η παγκόσμια κυριαρχία.
Πρώην εκμισθωτής του κυλικείου της Βουλής λάδωσε για παραμείνει ανοιχτός ενώ έπρεπε να έχει κλείσει απο το 2016, απο τότε που πηρε το κυλικείο δηλαδή.

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc

nemo
Δημοσιεύσεις: 7579
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 11 Οκτ 2023, 12:05

Χαοτικός έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:25





Με τον Άγι προχθές δεν είδες; Δεν με έχει πειράξει ποτέ. Αλλά είπε κάτι που μου πάτησε τον κάλο.

Ε και δες τι έγινε παρακάτω :smt005:
δεν βρισκω το νημα οποτε το αφηνω εδω :102:
το κοιταξα και παλι καλα που ο αγις συγκρατηθηκε γιατι δεν υπηρχε καμια μομφη για σενα ή για την κορη σου και απλα διασκεδαζε οπως και οι περισσοτεροι απο τις απαντησεις των αλλων

τωρα θα σου πω και εγω την γνωμη για το θεμα οτιδηποτε αθλημα και αν προτιμησεις
για να εχει την αποδοση που θελεις θα πρεπει να περιμενεις δυο με τρια χρονια με συνεχη προπονηση

και θα σου πω τρια αθληματα παγκρατιο 'η ζιου ζιτσου το ιδιο ειναι - καρατε και μετα μπορει
η κορη να μεταπηδήσει το κιχ μποξ -τα δυο πρωτα ειναι για να μαθει την ισορροπια του σωματος
και μακρια απο υπολοιπα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nemo την 11 Οκτ 2023, 12:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 12:07

GoBzi έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:04
Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:58
Φταίνε μόνο οι Μουσουλμάνοι και δεν φταίνε οι άλλοι που στον πυρήνα της πολιτικής τους ύπαρξης έχουν ως θέση την ΘΕΟΣΔΟΤΗ ανωτερότητα και λόγο κυριαρχίας επί οποιουδήποτε; Σοβαρά τώρα; Και όλα αυτά τα άφησε να συμβαίνουν η ΚΟΣΜΙΚΗ ΔΥΣΗ;
Το Ισραήλ έχει πληθυσμό 9 εκατομμύρια και σε έκταση είναι όσο η Πελοπόννησος. Δεν ξέρω εάν όντως ο στόχος τους είναι η παγκόσμια κυριαρχία.
Μη φας, έχουμε γλαρόσουπα

Όταν ο Νετανιάχου μίλαγε για τους "αντισημίτες Σελευκίδες Έλληνες" και παραλλήλιζε τον ιστορικό-θεολογικό τους κατατρεγμό με τις θέσεις του ΟΗΕ σήμερα, γιατί δεν τον ρώτησε κανείς: εσείς οι Σημίτες Εβραίοι, που δηλώνετε με κάθε αφορμή τις πολιτικές σας θέσεις βασιζόμενοι στην πίστη σας, τί λέει η πίστη σας για τον προορισμό σας ως λαός ανάμεσα στα έθνη και πώς βλέπετε τα έθνη αυτά; Για να δούμε λίγο, τί και πόσα "αντί" θα προέκυπταν από την πλευρά την δική τους
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 11 Οκτ 2023, 12:08

Chilloutbuddy έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:18
Gherschaagk έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:02
Chilloutbuddy έγραψε:
11 Οκτ 2023, 10:52

ναι, κατάλαβα τι μου είπες, και σου είπα ότι δε βγάζει νόημα γιατί και τότε που ήταν η επιστημονική κορυφή του κόσμου και τότε μουσουλμάνοι ήτανε. Και δε ζούσε όλος ο κόσμος στο Μεσαίωνα, μόνο η Ευρώπη.
Βγάζει νόημα γιατί σταμάτησαν να εξελίσσονται όταν πχ δεν μπορούσαν λόγω θρησκείας να πάνε παραπέρα, όπως, σεβόμενοι τους νεκρούς δεν άνοιξαν ποτέ ένα σώμα να δούνε πως ήταν μέσα.
το έχεις ψάξει όντως αυτό ή μου προσφέρεις απλόχερα μπροσάϊενς τύπου έλα μωρέ λογικό είναι; Δεν τρέχει τίποτα, απλά να ξέρω να πάω να το ψάξω εγώ ή όχι.
Κοράνι δεν έχω διαβάσει αλλά έτσι ξέρω.

Η ανατομία είναι κλάδος που αναπτύχθηκε στην Αναγέννηση, δλδ Ευρώπη όχι πιο πριν. Γιατί να μην το κάνουν οι Άραβες και αυτό, ενώ σε άλλους κλάδους η ισλαμική ιατρική ήταν πολύ προχώ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 11 Οκτ 2023, 12:10

GoBzi έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:21
Gherschaagk έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:10
Fipps έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:06


Στη συγκεκριμένη περίπτωση οι Παλαιστίνιοι έχουν κάτι δεκαετίες που δεν το κρύβουν ότι σκοπός τους ειναι να γενοκτονησουν τους Εβραίους.
Οπότε...
Αν ισχύει αυτό τότε μπορώ να υποθέσω ποιος τα καταφέρνει και ποιος όχι.

Εικόνα
Ωραίος ο χάρτης, αλλά δεν δείχνει τι πόλεμοι γίνανε στο ενδιάμεσο, ποιος τους ξεκίνησε και ποιος κέρδισε :smt023
Το αποτέλεσμα είναι αυτό. Και σε λίγες μέρες ισοπεδώνεται η λωρίδα της Γάζας παντελώς.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25893
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 11 Οκτ 2023, 12:11

Gherschaagk έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:08
Chilloutbuddy έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:18
Gherschaagk έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:02


Βγάζει νόημα γιατί σταμάτησαν να εξελίσσονται όταν πχ δεν μπορούσαν λόγω θρησκείας να πάνε παραπέρα, όπως, σεβόμενοι τους νεκρούς δεν άνοιξαν ποτέ ένα σώμα να δούνε πως ήταν μέσα.
το έχεις ψάξει όντως αυτό ή μου προσφέρεις απλόχερα μπροσάϊενς τύπου έλα μωρέ λογικό είναι; Δεν τρέχει τίποτα, απλά να ξέρω να πάω να το ψάξω εγώ ή όχι.
Κοράνι δεν έχω διαβάσει αλλά έτσι ξέρω.

Η ανατομία είναι κλάδος που αναπτύχθηκε στην Αναγέννηση, δλδ Ευρώπη όχι πιο πριν. Γιατί να μην το κάνουν οι Άραβες και αυτό, ενώ σε άλλους κλάδους η ισλαμική ιατρική ήταν πολύ προχώ.
https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%91% ... E%B1%CF%82

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7271
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 12:12

Πόσο πιο ξεκάθαρα να τα πει δηλαδή;

Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 11 Οκτ 2023, 12:16

GoBzi έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:04
Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:58
Φταίνε μόνο οι Μουσουλμάνοι και δεν φταίνε οι άλλοι που στον πυρήνα της πολιτικής τους ύπαρξης έχουν ως θέση την ΘΕΟΣΔΟΤΗ ανωτερότητα και λόγο κυριαρχίας επί οποιουδήποτε; Σοβαρά τώρα; Και όλα αυτά τα άφησε να συμβαίνουν η ΚΟΣΜΙΚΗ ΔΥΣΗ;
Το Ισραήλ έχει πληθυσμό 9 εκατομμύρια και σε έκταση είναι όσο η Πελοπόννησος. Δεν ξέρω εάν όντως ο στόχος τους είναι η παγκόσμια κυριαρχία.
Πιστεύουν πως είναι ο εκλεκτός λαός του Θεού. Είναι εξίσου πειραγμένοι με τους ισλαμιστές που θέλουν να περάσουν από λεπίδι όλους τους αλλόθρησκους.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21772
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 11 Οκτ 2023, 12:17

Chilloutbuddy έγραψε:
11 Οκτ 2023, 10:52
sharp έγραψε:
11 Οκτ 2023, 10:15
Chilloutbuddy έγραψε:
11 Οκτ 2023, 00:38

E, αν δεν ξέρεις για πότε μιλάω πάει να πει ότι μου απαντάς χωρίς να διαβάσεις τι είπα
Διάβασε :102:
sharp @ Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές
Εσύ γράφεις για Άραβες. Εγώ σού έδωσα μιαν ιδέα, αν θέλεις να συγκρίνεις δύο κράτη με τον ίδιο λαό, στην ίδια γεωγραφική θέση, όπου ο ένας είναι Μουσουλμανικός.

Οι Άραβες είχαν ακμή και κόντεψαν να καταλάβουν την Ευρώπη, έφτασαν μέχρι τα μέσα της Γαλλίας. Τότε όλος ο κόσμος ζούσε στον Μεσαίωνα, ενώ όμως η Ευρώπη προχώρησε εκείνοι παραμένουν ακόμη και σήμερα στο Μεσαίωνα και το αίτιο είναι η θρησκεία.
ναι, κατάλαβα τι μου είπες, και σου είπα ότι δε βγάζει νόημα γιατί και τότε που ήταν η επιστημονική κορυφή του κόσμου και τότε μουσουλμάνοι ήτανε. Και δε ζούσε όλος ο κόσμος στο Μεσαίωνα, μόνο η Ευρώπη.
Υπερβάλεις, κορυφή δεν ήταν σίγουρα (μήπως σε επηρεάζει η ταινία Physician;) Όλος ο κόσμος βρισκόταν σε Μεσαίωνα, η Ευρώπη ξέφυγε με την Μεταρρύθμιση. Το μεγαλύτερο επίτευγμα της Ελισάβετ της Αγγλίας ήταν ότι επέτρεψε τον Προτεσταντισμό και έτσι οδηγήθηκαν στις Ανακαλύψεις και μετέπειτα στις τεχνολογικές εξελίξεις και την βιομ. επανάσταση. Αυτή η Μεταρρύθμιση δεν έγινε στο Ισλάμ, όσοι σήμερα πιστεύουν σε συμβίωση Χριστιανών και Μουσουλμάνων προσδοκούν ότι το Ισλάμ θα μεταλλαχθεί με τον ίδιο τρόπο. Κατά την γνώμη μου όμως δεν μπορεί να γίνει, είναι θεωρητικά αδύνατο.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5940
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 11 Οκτ 2023, 12:18

Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:07
GoBzi έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:04
Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:58
Φταίνε μόνο οι Μουσουλμάνοι και δεν φταίνε οι άλλοι που στον πυρήνα της πολιτικής τους ύπαρξης έχουν ως θέση την ΘΕΟΣΔΟΤΗ ανωτερότητα και λόγο κυριαρχίας επί οποιουδήποτε; Σοβαρά τώρα; Και όλα αυτά τα άφησε να συμβαίνουν η ΚΟΣΜΙΚΗ ΔΥΣΗ;
Το Ισραήλ έχει πληθυσμό 9 εκατομμύρια και σε έκταση είναι όσο η Πελοπόννησος. Δεν ξέρω εάν όντως ο στόχος τους είναι η παγκόσμια κυριαρχία.
Μη φας, έχουμε γλαρόσουπα

Όταν ο Νετανιάχου μίλαγε για τους "αντισημίτες Σελευκίδες Έλληνες" και παραλλήλιζε τον ιστορικό-θεολογικό τους κατατρεγμό με τις θέσεις του ΟΗΕ σήμερα, γιατί δεν τον ρώτησε κανείς: εσείς οι Σημίτες Εβραίοι, που δηλώνετε με κάθε αφορμή τις πολιτικές σας θέσεις βασιζόμενοι στην πίστη σας, τί λέει η πίστη σας για τον προορισμό σας ως λαός ανάμεσα στα έθνη και πώς βλέπετε τα έθνη αυτά; Για να δούμε λίγο, τί και πόσα "αντί" θα προέκυπταν από την πλευρά την δική τους
Ρε φίλε μας κοροϊδεύεις; όλες οι Αβραμικές θρησκείες το λένε αυτό. Τζιχάντ τι θα πει; Το ISIS σε πιάνου το όνομα γενοκτωνεί άπιστους;

Ναι και το Ισραήλ έχει βλαμμένους θρήσκους όπως και η Ελλάδα. Δηλαδή επειδή στην Ελλάδα έχουμε άτομα που σου λένε "Ορθοδοξία ή θάνατος" σημαίνει ότι θελουν να σκοτώσουν τους μη ορθόδοξους ή ότι αυτή είναι η θέση της χώρας;
Πρώην εκμισθωτής του κυλικείου της Βουλής λάδωσε για παραμείνει ανοιχτός ενώ έπρεπε να έχει κλείσει απο το 2016, απο τότε που πηρε το κυλικείο δηλαδή.

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 11 Οκτ 2023, 12:18

Gherschaagk έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:16
GoBzi έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:04
Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:58
Φταίνε μόνο οι Μουσουλμάνοι και δεν φταίνε οι άλλοι που στον πυρήνα της πολιτικής τους ύπαρξης έχουν ως θέση την ΘΕΟΣΔΟΤΗ ανωτερότητα και λόγο κυριαρχίας επί οποιουδήποτε; Σοβαρά τώρα; Και όλα αυτά τα άφησε να συμβαίνουν η ΚΟΣΜΙΚΗ ΔΥΣΗ;
Το Ισραήλ έχει πληθυσμό 9 εκατομμύρια και σε έκταση είναι όσο η Πελοπόννησος. Δεν ξέρω εάν όντως ο στόχος τους είναι η παγκόσμια κυριαρχία.
Πιστεύουν πως είναι ο εκλεκτός λαός του Θεού. Είναι εξίσου πειραγμένοι με τους ισλαμιστές που θέλουν να περάσουν από λεπίδι όλους τους αλλόθρησκους.
Eλα γράψε τώρα πως υπάρχει και εβραική τρομοκρατια ανα τον κόσμο, με Εβραιους να σφάζουνε κόσμο στην ψύχρα επειδή ειναι χριστιανοι βουδιστές ή είναι γυναικες που φοράνε μινι φουστα, για να αρχισουμε το γέλιο.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5940
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 11 Οκτ 2023, 12:21

Gherschaagk έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:16
GoBzi έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:04
Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 11:58
Φταίνε μόνο οι Μουσουλμάνοι και δεν φταίνε οι άλλοι που στον πυρήνα της πολιτικής τους ύπαρξης έχουν ως θέση την ΘΕΟΣΔΟΤΗ ανωτερότητα και λόγο κυριαρχίας επί οποιουδήποτε; Σοβαρά τώρα; Και όλα αυτά τα άφησε να συμβαίνουν η ΚΟΣΜΙΚΗ ΔΥΣΗ;
Το Ισραήλ έχει πληθυσμό 9 εκατομμύρια και σε έκταση είναι όσο η Πελοπόννησος. Δεν ξέρω εάν όντως ο στόχος τους είναι η παγκόσμια κυριαρχία.
Πιστεύουν πως είναι ο εκλεκτός λαός του Θεού. Είναι εξίσου πειραγμένοι με τους ισλαμιστές που θέλουν να περάσουν από λεπίδι όλους τους αλλόθρησκους.
Χαλαρώστε λίγο, ο θρησκευτικός φανατισμός στο Ισραήλ είναι στα ίδια επίπεδα με της Ελλάδας, καμία σχέση με τα τζιχάντια. Όπως είπα και πριν λίγο σε άλλο σχόλιο, επειδή υπάρχουν βλαμμένοι που λένε "Ορθοδοξία ή θάνατος", δεν σημαίνει πως η χώρα μας, σαν σύνολο, ενστερνίζεται τέτοιες απόψεις.
Πρώην εκμισθωτής του κυλικείου της Βουλής λάδωσε για παραμείνει ανοιχτός ενώ έπρεπε να έχει κλείσει απο το 2016, απο τότε που πηρε το κυλικείο δηλαδή.

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc


Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 11 Οκτ 2023, 12:22

Κανονικά δεν έπρεπε να έχει παραιτηθεί ο Νετανιάχου;

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 11 Οκτ 2023, 12:22

GoBzi έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:21
Gherschaagk έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:16
GoBzi έγραψε:
11 Οκτ 2023, 12:04


Το Ισραήλ έχει πληθυσμό 9 εκατομμύρια και σε έκταση είναι όσο η Πελοπόννησος. Δεν ξέρω εάν όντως ο στόχος τους είναι η παγκόσμια κυριαρχία.
Πιστεύουν πως είναι ο εκλεκτός λαός του Θεού. Είναι εξίσου πειραγμένοι με τους ισλαμιστές που θέλουν να περάσουν από λεπίδι όλους τους αλλόθρησκους.
Χαλαρώστε λίγο, ο θρησκευτικός φανατισμός στο Ισραήλ είναι στα ίδια επίπεδα με της Ελλάδας, καμία σχέση με τα τζιχάντια. Όπως είπα και πριν λίγο σε άλλο σχόλιο, επειδή υπάρχουν βλαμμένοι που λένε "Ορθοδοξία ή θάνατος", δεν σημαίνει πως η χώρα μας, σαν σύνολο, ενστερνίζεται τέτοιες απόψεις.
Προσπαθουνε να εξισωσουνε το φανατικο ισλάμ με τον θρησκευτικο φανατισμο σε Ελλάδα ή Ισραήλ :lol::lol::lol::lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών