Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70478
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Οκτ 2023, 15:42

Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:34
Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:22

Ρε συ, αυτοί μπορεί να ονειρεύονται γενίκευση σε όλον τον πλανήτη. Ή έστω να λένε τέτοιες πίπες για διάφορους δικούς τους λόγους, πχ για τόνωση ηθικού λόγω πολέμου ή κάτι τέτοιο. Αυτό σημαίνει ότι είναι και εφικτό;

Και για να μην παρεξηγούμαι, σχεδόν στα πάντα είμαι εναντίον των Ισλαμιστών, έτσι; Στη νοοτροπία τους (σε όλα τα επίπεδα), στις ορέξεις τους για επέκταση, στις πρακτικές τους που είναι τις περισσότερες φορές τρομοκρατικές... σε όλα τέλος πάντων που πηγάζουν από την (σκόπιμη) αμορφωσιά και την θρησκοληψία τους. Εδώ απλά βλέπω ότι έχουν ευθύνες και οι Ισραηλίτες, με τον τρόπο που έχουν χειριστεί το πράμα από το 48 και μετά και που τους έχουν πνίξει στα ίδια τους τα χώματα. Αυτό εννοώ, όταν λέω ότι δεν είμαι ξεκάθαρα με κανέναν από τους δυο.
Σαφώς και το Ισραήλ διαχειρίστηκε με υπέρμετρη καταπίεση και βία την κατάσταση αλλά η διαφορά είναι ότι η συγκεκριμένη νοοτροπία για το ισλάμ που πρέπει να κυριεύσει τον κόσμο, εκφέρεται και από τους ισλαμιστές που δεν έχουν υποστεί απώλεια εδαφών από τους Ισραηλινούς. Και για το ισλάμ τα κηρύγματα των ιμάμηδων έχουν πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα από τα κηρύγματα των χριστιανών παπάδων. Ελάχιστοι τα αγνοούν και φυσικά ουδείς τολμά να εναντιωθεί άμεσα σ' αυτά, ακόμη και αν δεν συμφωνεί. Το να εκφραστεί ο οποιοσδήποτε μουσουλμάνος μετριοπαθής ή μη εναντίον των θρησκευτικών τους εκπροσώπων με τον "χαλαρό" τρόπο που εκφράζονται οι αντιχριστιανοί, δεν παίζει ούτε καν ως υπόθεση. :lol:
Δεν διαφωνώ σε τίποτα, άλλωστε απλά λες περίπου αυτά που έγραψα, πιο αναλυτικά. Γι' αυτό άλλωστε και μίλησα ειδικά γι' αυτήν τη σύρραξη και όχι γενικά για τα μουσλίμια.
Μα κι εγώ δεν διαφωνώ μαζί σου. Απλώς κάνω κάποιες περαιτέρω διευκρινήσεις, που όλως τυχαίως συνήθως μπαίνουν κάτω από το χαλάκι προσευχής, στο πλαίσιο της ευαισθητοποιημένης αλλά γενικόλογης ισοπέδωσης.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9446
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 11 Οκτ 2023, 15:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:38
Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:31
Κι όσο για την παγκόσμια κυριαρχία, αυτοί απλά την ονειρεύονται. Οι Εβραίοι το έχουν πετύχει ήδη.
Η διαφορά είναι ότι η επιτυχία των εβραίων δεν συνεπάγεται ότι όλοι πρέπει να φορέσουν κιπά και να αφήσουν φαβορίτες με μπούκλες.
Καθένας έχει τον τρόπο του. Ο ένας, σαν μπαμπουίνος που είναι θα σου επιβάλλει τρόπους συμπεριφοράς και ένδυσης, ο άλλος σαν πιο ξύπνιος και σοφιστικέ θα σου αλλάξει τον τρόπο σκέψης, αν όχι και την ίδια την πραγματικότητα. Μια φάρα είναι, αν το καλοσκεφτείς, οπότε δεν έχουν και μεγάλες διαφορές οι επιθυμίες τους. Στην διαδικασία και στο ορατό αποτέλεσμα υπάρχουν μόνο διαφορές.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 15:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:34
Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:22
Golden Age έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:15


Ηγετικό στέλεχος της Χαμάς είναι. Ξέρεις, αυτών των "καλοκάθαγων αντιιμπεριαλιστών" που διεξάγουν "εθνικοαπελευθερωτικό αγώνα".
Ρε συ, αυτοί μπορεί να ονειρεύονται γενίκευση σε όλον τον πλανήτη. Ή έστω να λένε τέτοιες πίπες για διάφορους δικούς τους λόγους, πχ για τόνωση ηθικού λόγω πολέμου ή κάτι τέτοιο. Αυτό σημαίνει ότι είναι και εφικτό;

Και για να μην παρεξηγούμαι, σχεδόν στα πάντα είμαι εναντίον των Ισλαμιστών, έτσι; Στη νοοτροπία τους (σε όλα τα επίπεδα), στις ορέξεις τους για επέκταση, στις πρακτικές τους που είναι τις περισσότερες φορές τρομοκρατικές... σε όλα τέλος πάντων που πηγάζουν από την (σκόπιμη) αμορφωσιά και την θρησκοληψία τους. Εδώ απλά βλέπω ότι έχουν ευθύνες και οι Ισραηλίτες, με τον τρόπο που έχουν χειριστεί το πράμα από το 48 και μετά και που τους έχουν πνίξει στα ίδια τους τα χώματα. Αυτό εννοώ, όταν λέω ότι δεν είμαι ξεκάθαρα με κανέναν από τους δυο.
Σαφώς και το Ισραήλ διαχειρίστηκε με υπέρμετρη καταπίεση και βία την κατάσταση αλλά η διαφορά είναι ότι η συγκεκριμένη νοοτροπία για το ισλάμ που πρέπει να κυριεύσει τον κόσμο, εκφέρεται και από τους ισλαμιστές που δεν έχουν υποστεί απώλεια εδαφών από τους Ισραηλινούς. Και για το ισλάμ τα κηρύγματα των ιμάμηδων έχουν πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα από τα κηρύγματα των χριστιανών παπάδων. Ελάχιστοι τα αγνοούν και φυσικά ουδείς τολμά να εναντιωθεί άμεσα σ' αυτά, ακόμη και αν δεν συμφωνεί. Το να εκφραστεί ο οποιοσδήποτε μουσουλμάνος μετριοπαθής ή μη εναντίον των θρησκευτικών τους εκπροσώπων με τον "χαλαρό" τρόπο που εκφράζονται οι αντιχριστιανοί, δεν παίζει ούτε καν ως υπόθεση. :lol:
Εγώ, αυτές τις μετριοπαθείς φωνές που λες ουσιαστικά, πιστεύω θα χρησιμοποιήσουν για μετά το πατιρντί και για να μην κρυβόμαστε, εκεί σκοπεύουν όλες οι κινήσεις θρησκευτικού συγκριτισμού που παρατηρούμε και στα καθημας
Εβλεπα χθες στο φεις κατα τυχη, ήρθαν Αχμαντίγια στην Ελλάδα (ή της Ελλάδος, δεν θυμάμαι καλά...) να συνεδριάσουν παρέα με διάφορους άλλους για όλα αυτά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Saturn την 11 Οκτ 2023, 15:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20131
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Οκτ 2023, 15:46

Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 14:53
sys3x έγραψε:
11 Οκτ 2023, 14:48
Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 14:41

Έτσι όπως το γράφεις όμως, είναι σαν να είπα "γιατί να είναι εκεί;".
Είναι ελαττωματικά ρε, όπως τα παιδάκια τους, είναι ελαττωματικά, δεν είναι κανονικά παιδιά, ξες, ανθρώπινα, όπως τα δικά μας τα παιδιά.
Επίσης πάνε και στήνονται μπροστά στις σφαίρες, όπως τα κτίρια μπροστά στις μπόμπες.
:102:
Φίλε, δεν παίρνω θέση με καμμιά από τις δυο πλευρές. Και ξέρω ότι οι φανατίλες μιλάνε για ισαποστακισμούς και τα ρέστα επειδή νιώθουν την ανάγκη να ταχθούν με έναν από τους δυο, κυρίως (αν όχι μόνο) για κομματικούς λόγους, αλλά στα παπάκια μου. Κι οι δυο έχουν τα δίκια τους σε διάφορα θέματα, κι οι δυο έχουν φερθεί σαν κτήνη κατά καιρούς, κι οι δυο είναι ένοχοι για πολλά και διάφορα τέτοια. Οπότε, ποιος ο λόγος να υποστηρίζει κανείς με τέτοια θέρμη τον έναν ή τον άλλον; Ειδικά αν δεν με αφορά άμεσα το θέμα (πχ να είμαι Ισραηλινός ή Παλαιστίνιος) ή αν δεν έχω κάποιο συμφέρον από τον έναν από τους δυο.
Μας αφορά και μάλιστα πολύ. Αν πέσει το Ισραήλ μετά είναι η σειρά της Κύπρου και της Ελλάδας ως το νέο ανατολικότερο μη μουσουλμανικό άκρο.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9446
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 11 Οκτ 2023, 15:48

Green Dragon έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:46
Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 14:53
sys3x έγραψε:
11 Οκτ 2023, 14:48


Είναι ελαττωματικά ρε, όπως τα παιδάκια τους, είναι ελαττωματικά, δεν είναι κανονικά παιδιά, ξες, ανθρώπινα, όπως τα δικά μας τα παιδιά.
Επίσης πάνε και στήνονται μπροστά στις σφαίρες, όπως τα κτίρια μπροστά στις μπόμπες.
:102:
Φίλε, δεν παίρνω θέση με καμμιά από τις δυο πλευρές. Και ξέρω ότι οι φανατίλες μιλάνε για ισαποστακισμούς και τα ρέστα επειδή νιώθουν την ανάγκη να ταχθούν με έναν από τους δυο, κυρίως (αν όχι μόνο) για κομματικούς λόγους, αλλά στα παπάκια μου. Κι οι δυο έχουν τα δίκια τους σε διάφορα θέματα, κι οι δυο έχουν φερθεί σαν κτήνη κατά καιρούς, κι οι δυο είναι ένοχοι για πολλά και διάφορα τέτοια. Οπότε, ποιος ο λόγος να υποστηρίζει κανείς με τέτοια θέρμη τον έναν ή τον άλλον; Ειδικά αν δεν με αφορά άμεσα το θέμα (πχ να είμαι Ισραηλινός ή Παλαιστίνιος) ή αν δεν έχω κάποιο συμφέρον από τον έναν από τους δυο.
Μας αφορά και μάλιστα πολύ. Αν πέσει το Ισραήλ μετά είναι η σειρά της Κύπρου και της Ελλάδας ως το νέο ανατολικότερο μη μουσουλμανικό άκρο.
Καλά, δεν το νομίζω, αλλά μπορεί να ξες καλύτερα. Για την Ελλάδα εννοώ, η Κύπρος είναι άλλη ιστορία.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 15:48

Green Dragon έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:46
Αν πέσει το Ισραήλ μετά είναι η σειρά της Κύπρου και της Ελλάδας ως το νέο ανατολικότερο μη μουσουλμανικό άκρο.
Γιατί, και να μην πέσει, το θεωρείς απίθανο να εξελιχθεί κάπως η κατάσταση και εδώ
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 11 Οκτ 2023, 15:51

Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:38
Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:31
Κι όσο για την παγκόσμια κυριαρχία, αυτοί απλά την ονειρεύονται. Οι Εβραίοι το έχουν πετύχει ήδη.
Η διαφορά είναι ότι η επιτυχία των εβραίων δεν συνεπάγεται ότι όλοι πρέπει να φορέσουν κιπά και να αφήσουν φαβορίτες με μπούκλες.
Καθένας έχει τον τρόπο του. Ο ένας, σαν μπαμπουίνος που είναι θα σου επιβάλλει τρόπους συμπεριφοράς και ένδυσης, ο άλλος σαν πιο ξύπνιος και σοφιστικέ θα σου αλλάξει τον τρόπο σκέψης, αν όχι και την ίδια την πραγματικότητα. Μια φάρα είναι, αν το καλοσκεφτείς, οπότε δεν έχουν και μεγάλες διαφορές οι επιθυμίες τους. Στην διαδικασία και στο ορατό αποτέλεσμα υπάρχουν μόνο διαφορές.
Εμείς οι χριστιανοί ας πούμε, οι Ορθόδοξοι γιατί οι πεντηκοστιανοί κτλ παίζει να την πατήσουν, αυτήν την αλλαγή του τρόπου σκέψης είναι που δεν θέλουμε..
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43295
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 11 Οκτ 2023, 15:51

Green Dragon έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:46
Isildur έγραψε:
11 Οκτ 2023, 14:53
sys3x έγραψε:
11 Οκτ 2023, 14:48


Είναι ελαττωματικά ρε, όπως τα παιδάκια τους, είναι ελαττωματικά, δεν είναι κανονικά παιδιά, ξες, ανθρώπινα, όπως τα δικά μας τα παιδιά.
Επίσης πάνε και στήνονται μπροστά στις σφαίρες, όπως τα κτίρια μπροστά στις μπόμπες.
:102:
Φίλε, δεν παίρνω θέση με καμμιά από τις δυο πλευρές. Και ξέρω ότι οι φανατίλες μιλάνε για ισαποστακισμούς και τα ρέστα επειδή νιώθουν την ανάγκη να ταχθούν με έναν από τους δυο, κυρίως (αν όχι μόνο) για κομματικούς λόγους, αλλά στα παπάκια μου. Κι οι δυο έχουν τα δίκια τους σε διάφορα θέματα, κι οι δυο έχουν φερθεί σαν κτήνη κατά καιρούς, κι οι δυο είναι ένοχοι για πολλά και διάφορα τέτοια. Οπότε, ποιος ο λόγος να υποστηρίζει κανείς με τέτοια θέρμη τον έναν ή τον άλλον; Ειδικά αν δεν με αφορά άμεσα το θέμα (πχ να είμαι Ισραηλινός ή Παλαιστίνιος) ή αν δεν έχω κάποιο συμφέρον από τον έναν από τους δυο.
Μας αφορά και μάλιστα πολύ. Αν πέσει το Ισραήλ μετά είναι η σειρά της Κύπρου και της Ελλάδας ως το νέο ανατολικότερο μη μουσουλμανικό άκρο.
Ευτυχώς που πάνε μόνο από τα Ανατολικά προς τα Δυτικά.
Αν πήγαιναν από τα Νότια προς τα Βόρεια θα έπρεπε να εγκαταστήσουμε Εβραίους και στο Μαρόκο και τη Λιβύη.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27221
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 11 Οκτ 2023, 15:52

Αρίστος έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:26
Τούρκος υφυπουργός απειλεί δημόσια τον Νετανιάχου!

Ο Τούρκος Υφυπουργός Παιδείας Ναζίφ Γιλμάζ απάντησε με ανάρτηση του στον Ισραηλινό πρωθυπουργό Νετανιάχου.

Η απάντηση του εκλεκτού του Ερντογάν, συνιστά ευθεία απειλή.

Έγραψε συγκεκριμένα:

«Μια μέρα θα σε πυροβολήσουν και εσένα.

Θα πεθάνεις από τον πόνο»!

Η Τουρκία είναι πλέον εκτός ελέγχου, αλλά κανείς δεν τολμά να την εγκαλέσει. Πόσο μάλλον, να την τιμωρήσει…


Εικόνα

https://www.newsbreak.gr/kosmos/516329/ ... taniachoy/

.
έρντο - χαμάς - σρζ το ίδιο πράμα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70478
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Οκτ 2023, 15:58

Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:48
Green Dragon έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:46
Αν πέσει το Ισραήλ μετά είναι η σειρά της Κύπρου και της Ελλάδας ως το νέο ανατολικότερο μη μουσουλμανικό άκρο.
Γιατί, και να μην πέσει, το θεωρείς απίθανο να εξελιχθεί κάπως η κατάσταση και εδώ
Εδώ τα πράγματα είναι πολύ πιο συγκεκριμένα. Η διεκδικούμενη περιοχή από τους Τούρκους είναι η ανατολική Θράκη και κάποια νησιά. Αλλά αυτά ποτέ δεν είχαν άμεση σχέση με τα τεκταινόμενα στη Γάζα.

Το θέμα της μαζικής εισροής προσφύγων, που θα συνεχίσει ούτως ή άλλως να είναι μέγα αγκάθι, είναι άλλο θέμα.

Εκτός αν θεωρεί κάποιος ότι η συγκεκριμένη τάση θα σταματήσει αν διαγραφεί από το χάρτη το Ισραήλ ως η πηγή του κακού. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40283
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 11 Οκτ 2023, 15:58

Eγω παροτι ειμαι με τους Εβραιους του Ισραηλ στη συγκρουση θα ηθελα να ληξει το ζητημα με μια σκληρη τιμωρια της Χαμας αλλα οχι και με ακραιες καταστασεις οπως ακουω εδω μεσα πιχι απεντομωση σε ολη τη Γαζα των 2,5 εκατομμυριων, ουτε με πυρηνικα σε ολο το Ισλαμ.

.


Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20131
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Οκτ 2023, 15:58

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:52
Αρίστος έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:26
Τούρκος υφυπουργός απειλεί δημόσια τον Νετανιάχου!

Ο Τούρκος Υφυπουργός Παιδείας Ναζίφ Γιλμάζ απάντησε με ανάρτηση του στον Ισραηλινό πρωθυπουργό Νετανιάχου.

Η απάντηση του εκλεκτού του Ερντογάν, συνιστά ευθεία απειλή.

Έγραψε συγκεκριμένα:

«Μια μέρα θα σε πυροβολήσουν και εσένα.

Θα πεθάνεις από τον πόνο»!

Η Τουρκία είναι πλέον εκτός ελέγχου, αλλά κανείς δεν τολμά να την εγκαλέσει. Πόσο μάλλον, να την τιμωρήσει…


Εικόνα

https://www.newsbreak.gr/kosmos/516329/ ... taniachoy/

.
έρντο - χαμάς - σρζ το ίδιο πράμα
:smt005:

Τι λες ρε, σα να λες 'επικίνδυνος μιλιταριστής', 'τρομοκράτες δολοφόνοι', 'ηλίθιοι με πατέντα' το ίδιο πράμα!

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3237
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 11 Οκτ 2023, 15:59

Νομίζω την παρασκευή μεθαύριο που θα βγουν οι απανταχού μουσουλμάνοι οργανωμένα στους δρόμους, θα πάρουμε σημαντικές πληροφορίες για την εξέλιξη της όλης κατάστασης. Πολλά θα εξαρτηθούν από το μέγεθος και την ένταση της αντίδρασής τους.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20131
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο πολυδιαφημισμένος στρατός του Ισραήλ αιφνιδιαστηκε από Παλαιστίνιους μαχητές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 11 Οκτ 2023, 15:59

Saturn έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:48
Green Dragon έγραψε:
11 Οκτ 2023, 15:46
Αν πέσει το Ισραήλ μετά είναι η σειρά της Κύπρου και της Ελλάδας ως το νέο ανατολικότερο μη μουσουλμανικό άκρο.
Γιατί, και να μην πέσει, το θεωρείς απίθανο να εξελιχθεί κάπως η κατάσταση και εδώ
Καθόλου απίθανο αλλά αν πέσει αυξάνονται δραματικά οι πιθανότητες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών