Αγένεια στο τιμόνι.

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21442
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Νοέμ 2023, 21:59

Τι σχέση έχει που ήταν μόνη της, μπορεί να βιαζόταν. Τεσπα, μην το παίρνεις προσωπικά, η αλήθεια είναι ότι όλοι κάποιο λόγο έχουν και κάνουν και το νόημα με το δαχτυλάκι "μισό". Μισό ο ένας, μισό ο άλλος, do the math...
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14725
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 05 Νοέμ 2023, 22:00

Και τι να κάνεις ρε τύπε; Να κάτσεις να μαλώσεις με όλους; Αφορμές υπάρχουν πολλές στην καθημερινότητα. Αν μαλώναμε με όλους, στατιστικά θα ήμασταν κάθε μέρα στο τμήμα ή στο νοσοκομείο. Τουλάχιστον οι επαγγελματίες πληρώνονται για να δέρνουν. Εσύ τι θα κερδίσεις;

Δεν αξίζει. Ο καθένας βρίζει για τους λόγους του. Δεν έχω τον χρόνο, ούτε την διάθεση να κάτσω να αλλάξω το πώς με βλέπει ένας τυχαίος μαλάκας στον δρόμο.

Αν πάλι δεν τα μπορείς καθόλου όλα αυτά, φρόντισε να αποκτήσεις παρουσιαστικό τύπου που κανείς δεν θέλει να μπλέξει μαζί του. Μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις, οπότε με το που ξεδιπλώνεσαι εσύ, συνήθως θα μαζεύονται αυτοί. Όχι ότι κάτι θα γίνει ή θα σταματήσουν να σε βρίζουν όλοι, αλλά είναι κάτι.

Πριν λίγο καιρό, εν ώρα εργασίας, σταματάει ένα μηχανάκι μπροστά μου με δύο εφήβους που συναντηθήκανε με δύο φίλους τους πεζούς. Ο συνεπιβάτης κατεβαίνει και χαιρετάει τους άλλους δύο, ενώ ο οδηγός με κοιτάει, χαμογελάει και ρωτάει ψιλοειρωνικά: Τι λέει; Τι κάνετε εδώ; και κάτι τέτοια χαζά ενώ κάνει και το κλασσικό ειρωνικό ποζάρισμα-φούσκωμα μποντιμπιλντερά, για να με ειρωνευτεί για την διάπλασή μου. Τον κοίταξα με απαξία και συνέχισα την δουλειά μου. Στα επόμενα 5 δεύτερα που καβάλησε πάλι το μηχανάκι και ξεκίνησε να πάει 10 μέτρα παραπέρα στους φίλους του, τον τράκαρε ένα αυτοκίνητο και έφταιγε κιόλας ο χάχας. Είδα την φάση για μισό δευτερόλεπτο μόνο και συνέχισα την δουλειά μου. Ούτε καν να τον ειρωνευτώ για την καρμική καρπαζιά που εισέπραξε.

Τι θα καταλάβαινα αν τον έδερνα; Το πολύ πολύ μια ικανοποίηση για 10 λεπτά. Τι είχα να χάσω; Πολλά. Μηνύσεις, νοσοκομεία, άγχος αν έπαθε κάτι σοβαρό, προβλήματα με την δουλειά μου. Ίσως και τίποτα από όλα αυτά. Αλλά και πάλι, δεν αξίζει. Πόσους Νοέμβρηδες και πόσες Κυριακές σου έχουν μείνει ακόμα που θα βγάλεις βόλτα το παιδάκι σου; Όχι πολλές. Θα τις χαραμίσεις και αυτές και πιθανόν και κάποιες μελλοντικές, επειδή κάποιος δεν ξέρει τον ΚΟΚ, δεν κάνει σεξ, και ποιος ξέρει τι άλλο συμβαίνει στο κεφάλι του και στις ορμόνες του;

Δεν νομίζω, δικέ μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Feindflug την 05 Νοέμ 2023, 22:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11623
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 05 Νοέμ 2023, 22:01

Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:54
Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:46
GoBzi έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:44


Εάν δεν θέλεις να περιμένεις τον άλλο να δέσει το παιδί του πάρε ένα ελικόπτερο ρε τύπε να αποφεύγεις την κίνηση.
Εντάξει, κάθε αυτοκίνητο έχει τουλάχιστον δυο πλαϊνές πόρτες, μπορεί και να το δέσει από την πόρτα στην πλευρά του πεζοδρομίου, όχι από την πλευρά της κίνησης.
Ρε γαυρε από τη μέσα το πεζοδρόμιο είχε αυτά τα γάμοΚολωνάκια. Αλλά και πάλι το να δώσεις σε κάποιον δέκα δευτερα σε θα πάθεις κάτι. Εκτός και φοβάσαι μη σου μείνει από δυναμό
sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:49
GoBzi έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:44


Εάν δεν θέλεις να περιμένεις τον άλλο να δέσει το παιδί του πάρε ένα ελικόπτερο ρε τύπε να αποφεύγεις την κίνηση.
Ο ένας να δέσει το παιδί, ο άλλος μισό να πάρει τσιγάρα από το περίπτερο, ο τρίτος να πάρει τη γυναίκα που κατεβαίνει από το διαμέρισμα... κάπως έτσι γίνεται η κίνηση. Ο καθένας κοιτά την πάρτη του.
Μόνη της ήταν ξυπνητζη. Δεν είχε κομβόι από πίσω.
Και αν το πάμε έτσι δε το πας γαμιοντας το κωλοτζιπ μέσα στα στενά των Αθηνών
Με λίγα λόγια έκλεισες τον δρόμο, θεωρείς πως είχες δικαίωμα να τον κλείσεις για μια περίοδο 10-60 δευτερολέπτων επειδή βαριόσουν να κάνεις την δουλειά από την άλλη πλευρά (όπου και από εκεί ίσως ενοχλούσες πεζούς), αλλά φταίει η οδηγός του μεγάλου τζιπ που το πήγε μέσα στα σοκάκια και δεν σου έκλεισε το ματάκι καταγοητευμένη.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23435
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Νοέμ 2023, 22:04

Ρε γαυρε δε διάβασες ότι από την απο μέσα πλευρά είχε αυτά τα Κολωνάκια που δεν μπορείς να ανοίξεις την πόρτα;
Και όχι δεν έκλεισα το δρόμο, μια χαρά μπορούσε να περάσει κάποιος με ένα νορμάλ αμάξι που δε πάει γαμιοντας.

Εσύ στη θέση μου τι θα έκανες; θα έβαζες το παιδί μέσα χωρίς να το δέσεις με ζώνη; για πες


Άμα βιάζεσαι τόσο δε παίρνεις το μουλάρι σε πυκνοκατοικημενη περιοχή. Επίσης αν παρακάτω βουλώσεις όπως πας πάλι δε θα έχει και πολύ νόημα αν βιάζεσαι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21442
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Νοέμ 2023, 22:06

Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:01
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:54
Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:46


Εντάξει, κάθε αυτοκίνητο έχει τουλάχιστον δυο πλαϊνές πόρτες, μπορεί και να το δέσει από την πόρτα στην πλευρά του πεζοδρομίου, όχι από την πλευρά της κίνησης.
Ρε γαυρε από τη μέσα το πεζοδρόμιο είχε αυτά τα γάμοΚολωνάκια. Αλλά και πάλι το να δώσεις σε κάποιον δέκα δευτερα σε θα πάθεις κάτι. Εκτός και φοβάσαι μη σου μείνει από δυναμό
sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:49


Ο ένας να δέσει το παιδί, ο άλλος μισό να πάρει τσιγάρα από το περίπτερο, ο τρίτος να πάρει τη γυναίκα που κατεβαίνει από το διαμέρισμα... κάπως έτσι γίνεται η κίνηση. Ο καθένας κοιτά την πάρτη του.
Μόνη της ήταν ξυπνητζη. Δεν είχε κομβόι από πίσω.
Και αν το πάμε έτσι δε το πας γαμιοντας το κωλοτζιπ μέσα στα στενά των Αθηνών
Με λίγα λόγια έκλεισες τον δρόμο, θεωρείς πως είχες δικαίωμα να τον κλείσεις για μια περίοδο 10-60 δευτερολέπτων επειδή βαριόσουν να κάνεις την δουλειά από την άλλη πλευρά (όπου και από εκεί ίσως ενοχλούσες πεζούς), αλλά φταίει η οδηγός του μεγάλου τζιπ που το πήγε μέσα στα σοκάκια και δεν σου έκλεισε το ματάκι καταγοητευμένη.
Από την άλλη ήταν τα κολωνάκια, δεν άνοιγε πόρτα. Μπορούσε βεβαίως να κλείσει την πόρτα, να περάσει η τύπα και μετά να δέσει το παιδί. Είναι θέμα ποιος θα χάσει χρόνο.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11623
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 05 Νοέμ 2023, 22:06

Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:04
Ρε γαυρε δε διάβασες ότι από την απο μέσα πλευρά είχε αυτά τα Κολωνάκια που δεν μπορείς να ανοίξεις την πόρτα;
Τα κωλονάκια τα πορτοκαλί που είναι πάνω στον δρόμο εννοείς;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23435
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Νοέμ 2023, 22:08

Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:06
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:04
Ρε γαυρε δε διάβασες ότι από την απο μέσα πλευρά είχε αυτά τα Κολωνάκια που δεν μπορείς να ανοίξεις την πόρτα;
Τα κωλονάκια τα πορτοκαλί που είναι πάνω στον δρόμο εννοείς;
Όχι. Εκείνες οι μεταλλικές μλκες σε σχήμα Π που έχουν τα πεζοδρομια

Ρε σαρπ. Όταν ξεκινάω και δεν τον μικρό δεν υπήρχε κάνεις.
Μιλάμε για στενό άνω Πετραλώνων που περνάει ένα αμάξι το μισό λεπτό, δεν ημουν στην Τρώων. Εμφανίστηκε την ώρα που εδενα και άρχισε τις κόρνες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ερμής την 05 Νοέμ 2023, 22:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5396
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 05 Νοέμ 2023, 22:08

sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:49
GoBzi έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:44
Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:39
Μπα, έχοντας εμπειρία από διάφορους που παρατάνε τις πόρτες ανοιχτές λες και είναι στο γκαράζ τους ή τις ανοίγουν χωρίς να κοιτάνε την κίνηση, τείνω να πάρω το μέρος του γκομενακίου.

Σήμερα κατεβαίνοντας από Θρακομακεδόνες πήγα να ξηλώσω κάνα δυο πόρτες στα στενά του Μενιδίου. Ευτυχώς είμαι καλός οδηγός και τις απέφυγα. Επίσης τους αποκαλώ μόνο ζώα.
Εάν δεν θέλεις να περιμένεις τον άλλο να δέσει το παιδί του πάρε ένα ελικόπτερο ρε τύπε να αποφεύγεις την κίνηση.
Ο ένας να δέσει το παιδί, ο άλλος μισό να πάρει τσιγάρα από το περίπτερο, ο τρίτος να πάρει τη γυναίκα που κατεβαίνει από το διαμέρισμα... κάπως έτσι γίνεται η κίνηση. Ο καθένας κοιτά την πάρτη του.
Νομίζω το παιδί και τα τσιγάρα έχουν μια μικρή διαφορά και δεν πρέπει να μπουν στο ίδιο καλάθι.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21442
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Νοέμ 2023, 22:11

GoBzi έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:08
sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:49
GoBzi έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:44


Εάν δεν θέλεις να περιμένεις τον άλλο να δέσει το παιδί του πάρε ένα ελικόπτερο ρε τύπε να αποφεύγεις την κίνηση.
Ο ένας να δέσει το παιδί, ο άλλος μισό να πάρει τσιγάρα από το περίπτερο, ο τρίτος να πάρει τη γυναίκα που κατεβαίνει από το διαμέρισμα... κάπως έτσι γίνεται η κίνηση. Ο καθένας κοιτά την πάρτη του.
Νομίζω το παιδί και τα τσιγάρα έχουν μια μικρή διαφορά και δεν πρέπει να μπουν στο ίδιο καλάθι.
Έχεις δίκιο, τα τσιγάρα είναι βασική ανάγκη.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20167
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 05 Νοέμ 2023, 22:15

sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:49
GoBzi έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:44
Εάν δεν θέλεις να περιμένεις τον άλλο να δέσει το παιδί του πάρε ένα ελικόπτερο ρε τύπε να αποφεύγεις την κίνηση.
Ο ένας να δέσει το παιδί, ο άλλος μισό να πάρει τσιγάρα από το περίπτερο, ο τρίτος να πάρει τη γυναίκα που κατεβαίνει από το διαμέρισμα... κάπως έτσι γίνεται η κίνηση. Ο καθένας κοιτά την πάρτη του.
Το βασικότερο είναι ότι η πόλη είναι χτισμένη άθλια.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10070
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 05 Νοέμ 2023, 22:17

Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:04
Εσύ στη θέση μου τι θα έκανες; θα έβαζες το παιδί μέσα χωρίς να το δέσεις με ζώνη; για πες
Θα έκλεινα την πόρτα να περάσει και μετά θα συνέχιζα το δέσιμο του παιδιού.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21442
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Νοέμ 2023, 22:17

Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:08
Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:06
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:04
Ρε γαυρε δε διάβασες ότι από την απο μέσα πλευρά είχε αυτά τα Κολωνάκια που δεν μπορείς να ανοίξεις την πόρτα;
Τα κωλονάκια τα πορτοκαλί που είναι πάνω στον δρόμο εννοείς;
Όχι. Εκείνες οι μεταλλικές μλκες σε σχήμα Π που έχουν τα πεζοδρομια

Ρε σαρπ. Όταν ξεκινάω και δεν τον μικρό δεν υπήρχε κάνεις.
Μιλάμε για στενό άνω Πετραλώνων που περνάει ένα αμάξι το μισό λεπτό, δεν ημουν στην Τρώων. Εμφανίστηκε την ώρα που εδενα και άρχισε τις κόρνες.
Μπορεί να πέθαινε η μάνα της στο νοσοκομείο και να πήγαινε να δώσει αίμα, πού το ξέρεις; Προτεραιότητα πάντως είχε εκείνη και όπως έγραψα θα μπορούσες να κλείσεις τη πόρτα να περάσει και μετά να συνεχίσεις.

Πέρα από το βρισίδι που είναι σαφώς απρεπές και έχεις δίκιο, από την άλλη εντυπωσιάζομαι που δεν βλέπεις ότι εσύ παρατυπείς, αλλά φταίει ότι είχε μεγάλο αυτοκίνητο και έτσι κι αλλιώς θα έμπλεκε παρακάτω κλπ.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23435
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Νοέμ 2023, 22:18

Feindflug έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:00
Και τι να κάνεις ρε τύπε; Να κάτσεις να μαλώσεις με όλους; Αφορμές υπάρχουν πολλές στην καθημερινότητα. Αν μαλώναμε με όλους, στατιστικά θα ήμασταν κάθε μέρα στο τμήμα ή στο νοσοκομείο. Τουλάχιστον οι επαγγελματίες πληρώνονται για να δέρνουν. Εσύ τι θα κερδίσεις;

Δεν αξίζει. Ο καθένας βρίζει για τους λόγους του. Δεν έχω τον χρόνο, ούτε την διάθεση να κάτσω να αλλάξω το πώς με βλέπει ένας τυχαίος μαλάκας στον δρόμο.

Αν πάλι δεν τα μπορείς καθόλου όλα αυτά, φρόντισε να αποκτήσεις παρουσιαστικό τύπου που κανείς δεν θέλει να μπλέξει μαζί του. Μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις, οπότε με το που ξεδιπλώνεσαι εσύ, συνήθως θα μαζεύονται αυτοί. Όχι ότι κάτι θα γίνει ή θα σταματήσουν να σε βρίζουν όλοι, αλλά είναι κάτι.

Πριν λίγο καιρό, εν ώρα εργασίας, σταματάει ένα μηχανάκι μπροστά μου με δύο εφήβους που συναντηθήκανε με δύο φίλους τους πεζούς. Ο συνεπιβάτης κατεβαίνει και χαιρετάει τους άλλους δύο, ενώ ο οδηγός με κοιτάει, χαμογελάει και ρωτάει ψιλοειρωνικά: Τι λέει; Τι κάνετε εδώ; και κάτι τέτοια χαζά ενώ κάνει και το κλασσικό ειρωνικό ποζάρισμα-φούσκωμα μποντιμπιλντερά, για να με ειρωνευτεί για την διάπλασή μου. Τον κοίταξα με απαξία και συνέχισα την δουλειά μου. Στα επόμενα 5 δεύτερα που καβάλησε πάλι το μηχανάκι και ξεκίνησε να πάει 10 μέτρα παραπέρα στους φίλους του, τον τράκαρε ένα αυτοκίνητο και έφταιγε κιόλας ο χάχας. Είδα την φάση για μισό δευτερόλεπτο μόνο και συνέχισα την δουλειά μου. Ούτε καν να τον ειρωνευτώ για την καρμική καρπαζιά που εισέπραξε.

Τι θα καταλάβαινα αν τον έδερνα; Το πολύ πολύ μια ικανοποίηση για 10 λεπτά. Τι είχα να χάσω; Πολλά. Μηνύσεις, νοσοκομεία, άγχος αν έπαθε κάτι σοβαρό, προβλήματα με την δουλειά μου. Ίσως και τίποτα από όλα αυτά. Αλλά και πάλι, δεν αξίζει. Πόσους Νοέμβρηδες και πόσες Κυριακές σου έχουν μείνει ακόμα που θα βγάλεις βόλτα το παιδάκι σου; Όχι πολλές. Θα τις χαραμίσεις και αυτές και πιθανόν και κάποιες μελλοντικές, επειδή κάποιος δεν ξέρει τον ΚΟΚ, δεν κάνει σεξ, και ποιος ξέρει τι άλλο συμβαίνει στο κεφάλι του και στις ορμόνες του;

Δεν νομίζω, δικέ μου.
Έτσι ακριβώς είναι μορτη μου
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20167
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 05 Νοέμ 2023, 22:18

Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:01
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:54
Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:46


Εντάξει, κάθε αυτοκίνητο έχει τουλάχιστον δυο πλαϊνές πόρτες, μπορεί και να το δέσει από την πόρτα στην πλευρά του πεζοδρομίου, όχι από την πλευρά της κίνησης.
Ρε γαυρε από τη μέσα το πεζοδρόμιο είχε αυτά τα γάμοΚολωνάκια. Αλλά και πάλι το να δώσεις σε κάποιον δέκα δευτερα σε θα πάθεις κάτι. Εκτός και φοβάσαι μη σου μείνει από δυναμό
sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:49


Ο ένας να δέσει το παιδί, ο άλλος μισό να πάρει τσιγάρα από το περίπτερο, ο τρίτος να πάρει τη γυναίκα που κατεβαίνει από το διαμέρισμα... κάπως έτσι γίνεται η κίνηση. Ο καθένας κοιτά την πάρτη του.
Μόνη της ήταν ξυπνητζη. Δεν είχε κομβόι από πίσω.
Και αν το πάμε έτσι δε το πας γαμιοντας το κωλοτζιπ μέσα στα στενά των Αθηνών
Με λίγα λόγια έκλεισες τον δρόμο, θεωρείς πως είχες δικαίωμα να τον κλείσεις για μια περίοδο 10-60 δευτερολέπτων επειδή βαριόσουν να κάνεις την δουλειά από την άλλη πλευρά (όπου και από εκεί ίσως ενοχλούσες πεζούς), αλλά φταίει η οδηγός του μεγάλου τζιπ που το πήγε μέσα στα σοκάκια και δεν σου έκλεισε το ματάκι καταγοητευμένη.
Από την μία ενοχλούσε τα αυτοκίνητα, από την άλλη ενοχλούσε τους πεζούς, τι θέλεις να κάνει; Να παρατήσει το παιδί και να φύγει; Οι διαφωνίες σου μου θυμίζουν δημοτικό - 'στον δικό μου δεν χωράει, στον δικό σου κολυμπάει'.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20167
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 05 Νοέμ 2023, 22:19

sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:17
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:08
Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:06


Τα κωλονάκια τα πορτοκαλί που είναι πάνω στον δρόμο εννοείς;
Όχι. Εκείνες οι μεταλλικές μλκες σε σχήμα Π που έχουν τα πεζοδρομια

Ρε σαρπ. Όταν ξεκινάω και δεν τον μικρό δεν υπήρχε κάνεις.
Μιλάμε για στενό άνω Πετραλώνων που περνάει ένα αμάξι το μισό λεπτό, δεν ημουν στην Τρώων. Εμφανίστηκε την ώρα που εδενα και άρχισε τις κόρνες.
Μπορεί να πέθαινε η μάνα της στο νοσοκομείο και να πήγαινε να δώσει αίμα, πού το ξέρεις; Προτεραιότητα πάντως είχε εκείνη και όπως έγραψα θα μπορούσες να κλείσεις τη πόρτα να περάσει και μετά να συνεχίσεις.

Πέρα από το βρισίδι που είναι σαφώς απρεπές και έχεις δίκιο, από την άλλη εντυπωσιάζομαι που δεν βλέπεις ότι εσύ παρατυπείς, αλλά φταίει ότι είχε μεγάλο αυτοκίνητο και έτσι κι αλλιώς θα έμπλεκε παρακάτω κλπ.
Στην Αθήνα, σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ περιπτώσεις, δεν γίνεται να μην παρανομήσεις. Σε αναγκάζει η δομή της πόλης και τα δεδομένα (κίνηση κλπ).

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών