Αγένεια στο τιμόνι.

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23753
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Νοέμ 2023, 22:20

sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:17
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:08
Λεγεών έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:06


Τα κωλονάκια τα πορτοκαλί που είναι πάνω στον δρόμο εννοείς;
Όχι. Εκείνες οι μεταλλικές μλκες σε σχήμα Π που έχουν τα πεζοδρομια

Ρε σαρπ. Όταν ξεκινάω και δεν τον μικρό δεν υπήρχε κάνεις.
Μιλάμε για στενό άνω Πετραλώνων που περνάει ένα αμάξι το μισό λεπτό, δεν ημουν στην Τρώων. Εμφανίστηκε την ώρα που εδενα και άρχισε τις κόρνες.
Μπορεί να πέθαινε η μάνα της στο νοσοκομείο και να πήγαινε να δώσει αίμα, πού το ξέρεις; Προτεραιότητα πάντως είχε εκείνη και όπως έγραψα θα μπορούσες να κλείσεις τη πόρτα να περάσει και μετά να συνεχίσεις.

Πέρα από το βρισίδι που είναι σαφώς απρεπές και έχεις δίκιο, από την άλλη εντυπωσιάζομαι που δεν βλέπεις ότι εσύ παρατυπείς, αλλά φταίει ότι είχε μεγάλο αυτοκίνητο και έτσι κι αλλιώς θα έμπλεκε παρακάτω κλπ.
Δε κατάλαβες. Αυτό έκανα που λες. Δε χρειαζόταν καν να συνεχίσω. Απλά μάλλον δεν ξέρεις ότι στο διπορτο αμάξι θέλεις κάνα δυο Δευτέρα για να βγεις από το πίσω μέρος για να κλείσεις την πόρτα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21712
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Νοέμ 2023, 22:22

Green Dragon έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:15
sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:49
GoBzi έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:44
Εάν δεν θέλεις να περιμένεις τον άλλο να δέσει το παιδί του πάρε ένα ελικόπτερο ρε τύπε να αποφεύγεις την κίνηση.
Ο ένας να δέσει το παιδί, ο άλλος μισό να πάρει τσιγάρα από το περίπτερο, ο τρίτος να πάρει τη γυναίκα που κατεβαίνει από το διαμέρισμα... κάπως έτσι γίνεται η κίνηση. Ο καθένας κοιτά την πάρτη του.
Το βασικότερο είναι ότι η πόλη είναι χτισμένη άθλια.
Πάρα πολλές πόλεις είναι έτσι, μη σού πω και χειρότερα. Και αναφέρομαι σε Ευρωπαϊκές πόλεις στο ιστορικό κέντρο. Και όμως θα δεις παρκαρισμένα, στις υπαγορευμένες λωρίδες και όχι όπου "με το μάτι κρίνεις ότι βολεύει". Άλλη συζήτηση αυτή.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21712
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Νοέμ 2023, 22:24

Green Dragon έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:19
sharp έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:17
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:08

Όχι. Εκείνες οι μεταλλικές μλκες σε σχήμα Π που έχουν τα πεζοδρομια

Ρε σαρπ. Όταν ξεκινάω και δεν τον μικρό δεν υπήρχε κάνεις.
Μιλάμε για στενό άνω Πετραλώνων που περνάει ένα αμάξι το μισό λεπτό, δεν ημουν στην Τρώων. Εμφανίστηκε την ώρα που εδενα και άρχισε τις κόρνες.
Μπορεί να πέθαινε η μάνα της στο νοσοκομείο και να πήγαινε να δώσει αίμα, πού το ξέρεις; Προτεραιότητα πάντως είχε εκείνη και όπως έγραψα θα μπορούσες να κλείσεις τη πόρτα να περάσει και μετά να συνεχίσεις.

Πέρα από το βρισίδι που είναι σαφώς απρεπές και έχεις δίκιο, από την άλλη εντυπωσιάζομαι που δεν βλέπεις ότι εσύ παρατυπείς, αλλά φταίει ότι είχε μεγάλο αυτοκίνητο και έτσι κι αλλιώς θα έμπλεκε παρακάτω κλπ.
Στην Αθήνα, σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ περιπτώσεις, δεν γίνεται να μην παρανομήσεις. Σε αναγκάζει η δομή της πόλης και τα δεδομένα (κίνηση κλπ).
Ναι, το ξέρω, δεν υπάρχει θέση, οπότε που ήθελες να το βάλω ρε αδερφέ;
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16952
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Νοέμ 2023, 01:58

Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:23
Έχοντας πικραθει από τη Θεά, παίρνω τον μικρό να πάμε μια βόλτα προς τον κολλητό στα Πετράλωνα για να ξεσκάσω και να ξεχάσω.
Με τούτα και με εκείνα περνάμε καμία ώρα στη βόλτα και μετά πάω να τον βάλω στο κάθισμα του για επιστροφή στο σπίτι.
Ενω τον βάζω μέσα έρχεται δίπλα ένα Velar και αρχίζει να κορνάρει, κάνω νεύμα να μου δώσει ένα λεπτάκι να δέσω το παιδί με τη ζώνη. Συνεχίζει την κόρνα.
Μαζεύω όση υπομονή και αυτόσυγκράτηση την οποία δεν έχω και είμαι έτοιμος για να ρίξω καντήλια.
Ανοίγει το τίγκα φιμε τζάμι και βλέπω μέσα μια κουκλίστικη υπερκαβλερη παρουσία.
"μα συγγνωμη ζήτησα ένα λεπτό να δεσω το παιδί"
Αφού με κοιτάει χωρίς να πει τπτ για πεντεξι δευτερόλεπτα γυρνάει και μου λέει μεγαλοφωνως
"ρε αεί γαμησου ρε μαλακα"

Πατάει γκάζι και φεύγει με τα όλα.

Δε πάει καλά ο κόσμος. Η πολλά χάπια η πολλή η κόκα. Η και τα δύο.
Σε είπε Ρε; Απαράδεκτον...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7604
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 06 Νοέμ 2023, 02:04

Χαβουζοκάτοικοι μαλώνουν για οδική χαβουζοσυμπεριφορά μέσα στη χαβούζα.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Νοέμ 2023, 10:12

Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:23
Έχοντας πικραθει από τη Θεά, παίρνω τον μικρό να πάμε μια βόλτα προς τον κολλητό στα Πετράλωνα για να ξεσκάσω και να ξεχάσω.
Με τούτα και με εκείνα περνάμε καμία ώρα στη βόλτα και μετά πάω να τον βάλω στο κάθισμα του για επιστροφή στο σπίτι.
Ενω τον βάζω μέσα έρχεται δίπλα ένα Velar και αρχίζει να κορνάρει, κάνω νεύμα να μου δώσει ένα λεπτάκι να δέσω το παιδί με τη ζώνη. Συνεχίζει την κόρνα.
Μαζεύω όση υπομονή και αυτόσυγκράτηση την οποία δεν έχω και είμαι έτοιμος για να ρίξω καντήλια.
Ανοίγει το τίγκα φιμε τζάμι και βλέπω μέσα μια κουκλίστικη υπερκαβλερη παρουσία.
"μα συγγνωμη ζήτησα ένα λεπτό να δεσω το παιδί"
Αφού με κοιτάει χωρίς να πει τπτ για πεντεξι δευτερόλεπτα γυρνάει και μου λέει μεγαλοφωνως
"ρε αεί γαμησου ρε μαλακα"

Πατάει γκάζι και φεύγει με τα όλα.

Δε πάει καλά ο κόσμος. Η πολλά χάπια η πολλή η κόκα. Η και τα δύο.

αυτα κανει η απαγορευση οπλοφοριας. :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Νοέμ 2023, 10:14

Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:36
Όπως είχα ανοιχτή την πόρτα για να δέσω το παιδί σε διπορτο αμάξι,
αναιρω το προηγουμενο. :003:

οποιος εχει διπορτο, του αξιξει να του κορναρουν κοροιδευτικα, χωρια αλλο λογο. :lol:

αμα εχει και παιδι, επιτρεπονται και τα καντηλια. :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21361
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Νοέμ 2023, 10:17

Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:23
Έχοντας πικραθει από τη Θεά, παίρνω τον μικρό να πάμε μια βόλτα προς τον κολλητό στα Πετράλωνα για να ξεσκάσω και να ξεχάσω.
Με τούτα και με εκείνα περνάμε καμία ώρα στη βόλτα και μετά πάω να τον βάλω στο κάθισμα του για επιστροφή στο σπίτι.
Ενω τον βάζω μέσα έρχεται δίπλα ένα Velar και αρχίζει να κορνάρει, κάνω νεύμα να μου δώσει ένα λεπτάκι να δέσω το παιδί με τη ζώνη. Συνεχίζει την κόρνα.
Μαζεύω όση υπομονή και αυτόσυγκράτηση την οποία δεν έχω και είμαι έτοιμος για να ρίξω καντήλια.
Ανοίγει το τίγκα φιμε τζάμι και βλέπω μέσα μια κουκλίστικη υπερκαβλερη παρουσία.
"μα συγγνωμη ζήτησα ένα λεπτό να δεσω το παιδί"
Αφού με κοιτάει χωρίς να πει τπτ για πεντεξι δευτερόλεπτα γυρνάει και μου λέει μεγαλοφωνως
"ρε αεί γαμησου ρε μαλακα"

Πατάει γκάζι και φεύγει με τα όλα.

Δε πάει καλά ο κόσμος. Η πολλά χάπια η πολλή η κόκα. Η και τα δύο.
Ζώα ρε συ. Χαμένες περιπτώσεις. Φιλική συμβουλή μην προσπαθείς να συνετίσεις τις αποτυχημένες αυτές περιπτώσεις. Προσπάθησε να μην τσακώνεσαι μπροστά στο παιδί σου. Τουλάχιστον ας κάνουμε μια απόπειρα για να φτιάξουμε την επόμενη γενιά. Είναι μεγάλο τραύμα για το παιδί να βλέπει τον πατέρα να συμπεριφέρεται σαν ζώο. Και δυστυχώς το βλέπεις σε άλλους και ξέρεις ότι και το παιδί θα καταντήσει σαν τους γονείς του.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Νοέμ 2023, 10:20

Feindflug έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:00
Και τι να κάνεις ρε τύπε; Να κάτσεις να μαλώσεις με όλους; Αφορμές υπάρχουν πολλές στην καθημερινότητα. Αν μαλώναμε με όλους, στατιστικά θα ήμασταν κάθε μέρα στο τμήμα ή στο νοσοκομείο. Τουλάχιστον οι επαγγελματίες πληρώνονται για να δέρνουν. Εσύ τι θα κερδίσεις;

Δεν αξίζει. Ο καθένας βρίζει για τους λόγους του. Δεν έχω τον χρόνο, ούτε την διάθεση να κάτσω να αλλάξω το πώς με βλέπει ένας τυχαίος μαλάκας στον δρόμο.

Αν πάλι δεν τα μπορείς καθόλου όλα αυτά, φρόντισε να αποκτήσεις παρουσιαστικό τύπου που κανείς δεν θέλει να μπλέξει μαζί του. Μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις, οπότε με το που ξεδιπλώνεσαι εσύ, συνήθως θα μαζεύονται αυτοί. Όχι ότι κάτι θα γίνει ή θα σταματήσουν να σε βρίζουν όλοι, αλλά είναι κάτι.

Πριν λίγο καιρό, εν ώρα εργασίας, σταματάει ένα μηχανάκι μπροστά μου με δύο εφήβους που συναντηθήκανε με δύο φίλους τους πεζούς. Ο συνεπιβάτης κατεβαίνει και χαιρετάει τους άλλους δύο, ενώ ο οδηγός με κοιτάει, χαμογελάει και ρωτάει ψιλοειρωνικά: Τι λέει; Τι κάνετε εδώ; και κάτι τέτοια χαζά ενώ κάνει και το κλασσικό ειρωνικό ποζάρισμα-φούσκωμα μποντιμπιλντερά, για να με ειρωνευτεί για την διάπλασή μου. Τον κοίταξα με απαξία και συνέχισα την δουλειά μου. Στα επόμενα 5 δεύτερα που καβάλησε πάλι το μηχανάκι και ξεκίνησε να πάει 10 μέτρα παραπέρα στους φίλους του, τον τράκαρε ένα αυτοκίνητο και έφταιγε κιόλας ο χάχας. Είδα την φάση για μισό δευτερόλεπτο μόνο και συνέχισα την δουλειά μου. Ούτε καν να τον ειρωνευτώ για την καρμική καρπαζιά που εισέπραξε.

Τι θα καταλάβαινα αν τον έδερνα; Το πολύ πολύ μια ικανοποίηση για 10 λεπτά. Τι είχα να χάσω; Πολλά. Μηνύσεις, νοσοκομεία, άγχος αν έπαθε κάτι σοβαρό, προβλήματα με την δουλειά μου. Ίσως και τίποτα από όλα αυτά. Αλλά και πάλι, δεν αξίζει. Πόσους Νοέμβρηδες και πόσες Κυριακές σου έχουν μείνει ακόμα που θα βγάλεις βόλτα το παιδάκι σου; Όχι πολλές. Θα τις χαραμίσεις και αυτές και πιθανόν και κάποιες μελλοντικές, επειδή κάποιος δεν ξέρει τον ΚΟΚ, δεν κάνει σεξ, και ποιος ξέρει τι άλλο συμβαίνει στο κεφάλι του και στις ορμόνες του;

Δεν νομίζω, δικέ μου.
:goodpost:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23753
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 06 Νοέμ 2023, 10:27

Ασέβαστος έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 10:14
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:36
Όπως είχα ανοιχτή την πόρτα για να δέσω το παιδί σε διπορτο αμάξι,
αναιρω το προηγουμενο. :003:

οποιος εχει διπορτο, του αξιξει να του κορναρουν κοροιδευτικα, χωρια αλλο λογο. :lol:

αμα εχει και παιδι, επιτρεπονται και τα καντηλια. :003:
Α έπρεπε δηλαδή να έχω το γλε μέσα στη σφιγκοφωλιά; :lol:
Για τα δίπορτα τα έχουμε ξαναπεί και οχι εγω που δε ξέρω αλλά Ο Γνώστης :003:
Δε σε είδα να σχολιάζεις όμως την παρουσία του Velar να πηγαινει γαμιόντας σε στενάκια της σφοιγκοφωλιάς, αν και νομίζω πως εκεί που έγραφα περι velar θα σταματούσες να διαβάζεις και θα έβγαζες τελεσιδικη απόφαση
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 10:17
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:23
Έχοντας πικραθει από τη Θεά, παίρνω τον μικρό να πάμε μια βόλτα προς τον κολλητό στα Πετράλωνα για να ξεσκάσω και να ξεχάσω.
Με τούτα και με εκείνα περνάμε καμία ώρα στη βόλτα και μετά πάω να τον βάλω στο κάθισμα του για επιστροφή στο σπίτι.
Ενω τον βάζω μέσα έρχεται δίπλα ένα Velar και αρχίζει να κορνάρει, κάνω νεύμα να μου δώσει ένα λεπτάκι να δέσω το παιδί με τη ζώνη. Συνεχίζει την κόρνα.
Μαζεύω όση υπομονή και αυτόσυγκράτηση την οποία δεν έχω και είμαι έτοιμος για να ρίξω καντήλια.
Ανοίγει το τίγκα φιμε τζάμι και βλέπω μέσα μια κουκλίστικη υπερκαβλερη παρουσία.
"μα συγγνωμη ζήτησα ένα λεπτό να δεσω το παιδί"
Αφού με κοιτάει χωρίς να πει τπτ για πεντεξι δευτερόλεπτα γυρνάει και μου λέει μεγαλοφωνως
"ρε αεί γαμησου ρε μαλακα"

Πατάει γκάζι και φεύγει με τα όλα.

Δε πάει καλά ο κόσμος. Η πολλά χάπια η πολλή η κόκα. Η και τα δύο.
Ζώα ρε συ. Χαμένες περιπτώσεις. Φιλική συμβουλή μην προσπαθείς να συνετίσεις τις αποτυχημένες αυτές περιπτώσεις. Προσπάθησε να μην τσακώνεσαι μπροστά στο παιδί σου. Τουλάχιστον ας κάνουμε μια απόπειρα για να φτιάξουμε την επόμενη γενιά. Είναι μεγάλο τραύμα για το παιδί να βλέπει τον πατέρα να συμπεριφέρεται σαν ζώο. Και δυστυχώς το βλέπεις σε άλλους και ξέρεις ότι και το παιδί θα καταντήσει σαν τους γονείς του.
Αυτος ήταν ο λόγος που μάζεψα όση υπομονή είχα και δεν είχα.
Δε μου έχει ξανατύχει ποτέ κάτι τέτοιο στα 22 χρόνια που οδηγώ στο δρόμο.
Και ειδικά όταν λές στον άλλο/αλλη οτι επρόκειτο για παιδί.
Δηλαδή έστω οτι σταματούσε κάποιος και έπρεπε να βγάλει άτομο ΑΜΕΑ απο το αυτοκίνητο το οποίο χρειάζεται αρκετή περισσότερη ώρα, τι θα έκανε; Θα εμβόλιζε το αυτοκίνητο;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Νοέμ 2023, 10:30

Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 10:17
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:23
Έχοντας πικραθει από τη Θεά, παίρνω τον μικρό να πάμε μια βόλτα προς τον κολλητό στα Πετράλωνα για να ξεσκάσω και να ξεχάσω.
Με τούτα και με εκείνα περνάμε καμία ώρα στη βόλτα και μετά πάω να τον βάλω στο κάθισμα του για επιστροφή στο σπίτι.
Ενω τον βάζω μέσα έρχεται δίπλα ένα Velar και αρχίζει να κορνάρει, κάνω νεύμα να μου δώσει ένα λεπτάκι να δέσω το παιδί με τη ζώνη. Συνεχίζει την κόρνα.
Μαζεύω όση υπομονή και αυτόσυγκράτηση την οποία δεν έχω και είμαι έτοιμος για να ρίξω καντήλια.
Ανοίγει το τίγκα φιμε τζάμι και βλέπω μέσα μια κουκλίστικη υπερκαβλερη παρουσία.
"μα συγγνωμη ζήτησα ένα λεπτό να δεσω το παιδί"
Αφού με κοιτάει χωρίς να πει τπτ για πεντεξι δευτερόλεπτα γυρνάει και μου λέει μεγαλοφωνως
"ρε αεί γαμησου ρε μαλακα"

Πατάει γκάζι και φεύγει με τα όλα.

Δε πάει καλά ο κόσμος. Η πολλά χάπια η πολλή η κόκα. Η και τα δύο.
Ζώα ρε συ. Χαμένες περιπτώσεις. Φιλική συμβουλή μην προσπαθείς να συνετίσεις τις αποτυχημένες αυτές περιπτώσεις. Προσπάθησε να μην τσακώνεσαι μπροστά στο παιδί σου. Τουλάχιστον ας κάνουμε μια απόπειρα για να φτιάξουμε την επόμενη γενιά. Είναι μεγάλο τραύμα για το παιδί να βλέπει τον πατέρα να συμπεριφέρεται σαν ζώο. Και δυστυχώς το βλέπεις σε άλλους και ξέρεις ότι και το παιδί θα καταντήσει σαν τους γονείς του.
:goodpost: επισης.

μπροστα απο σχολειο. μια σειρα απο αυτοκινητα, που σταματουν κλεινοντας ουσιαστικα το δρομο, για να ξεφορτωσουν τα παιδια τους. αναμεσα κι εγω. μηχανακι κανει σφηνα απο δεξια, στον ελαχιστο χωρο αναμεσα σε παρκαρισμενα και σταματημενα. ο μικρος μου ανοιγει την πορτα να βγει, και παραλιγο να πεσει πανω το μηχανακι.

ο μηχανακιας βριζει. εγω απαντω "καλημερα και σε σενα" ολοι οι υπολοιποι γυρω, ακομη και η συνεπιβατιδα στο μηχανακι, βριζουν τον μηχανακια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Νοέμ 2023, 10:33

Ερμής έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 10:27


Δε σε είδα να σχολιάζεις όμως την παρουσία του Velar να πηγαινει γαμιόντας σε στενάκια της σφοιγκοφωλιάς, αν και νομίζω πως εκεί που έγραφα περι velar θα σταματούσες να διαβάζεις και θα έβγαζες τελεσιδικη απόφαση

ισχυει :003:

εννοειται οτι κανουμε πλακα, για αυτο και τα τετοια :003:

αλλα μωρε μλκ εκανες οικογενεια, σπρωχτο καπου το σιτροεν και παρε κατι αναλογο στο πιο βολικο.

α, επισης ο γνωστης να σεβεται, η λαντσια δελτα δεν εβγαλε ποτε διπορτο. :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5678
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 06 Νοέμ 2023, 10:35

Ασέβαστος έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 10:30
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 10:17
Ερμής έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:23
Έχοντας πικραθει από τη Θεά, παίρνω τον μικρό να πάμε μια βόλτα προς τον κολλητό στα Πετράλωνα για να ξεσκάσω και να ξεχάσω.
Με τούτα και με εκείνα περνάμε καμία ώρα στη βόλτα και μετά πάω να τον βάλω στο κάθισμα του για επιστροφή στο σπίτι.
Ενω τον βάζω μέσα έρχεται δίπλα ένα Velar και αρχίζει να κορνάρει, κάνω νεύμα να μου δώσει ένα λεπτάκι να δέσω το παιδί με τη ζώνη. Συνεχίζει την κόρνα.
Μαζεύω όση υπομονή και αυτόσυγκράτηση την οποία δεν έχω και είμαι έτοιμος για να ρίξω καντήλια.
Ανοίγει το τίγκα φιμε τζάμι και βλέπω μέσα μια κουκλίστικη υπερκαβλερη παρουσία.
"μα συγγνωμη ζήτησα ένα λεπτό να δεσω το παιδί"
Αφού με κοιτάει χωρίς να πει τπτ για πεντεξι δευτερόλεπτα γυρνάει και μου λέει μεγαλοφωνως
"ρε αεί γαμησου ρε μαλακα"

Πατάει γκάζι και φεύγει με τα όλα.

Δε πάει καλά ο κόσμος. Η πολλά χάπια η πολλή η κόκα. Η και τα δύο.
Ζώα ρε συ. Χαμένες περιπτώσεις. Φιλική συμβουλή μην προσπαθείς να συνετίσεις τις αποτυχημένες αυτές περιπτώσεις. Προσπάθησε να μην τσακώνεσαι μπροστά στο παιδί σου. Τουλάχιστον ας κάνουμε μια απόπειρα για να φτιάξουμε την επόμενη γενιά. Είναι μεγάλο τραύμα για το παιδί να βλέπει τον πατέρα να συμπεριφέρεται σαν ζώο. Και δυστυχώς το βλέπεις σε άλλους και ξέρεις ότι και το παιδί θα καταντήσει σαν τους γονείς του.
:goodpost: επισης.

μπροστα απο σχολειο. μια σειρα απο αυτοκινητα, που σταματουν κλεινοντας ουσιαστικα το δρομο, για να ξεφορτωσουν τα παιδια τους. αναμεσα κι εγω. μηχανακι κανει σφηνα απο δεξια, στον ελαχιστο χωρο αναμεσα σε παρκαρισμενα και σταματημενα. ο μικρος μου ανοιγει την πορτα να βγει, και παραλιγο να πεσει πανω το μηχανακι.

ο μηχανακιας βριζει. εγω απαντω "καλημερα και σε σενα" ολοι οι υπολοιποι γυρω, ακομη και η συνεπιβατιδα στο μηχανακι, βριζουν τον μηχανακια.
Ο μικρός σου δεν θα έπρεπε να έχει την δυνατότητα να ανοίξει την πόρτα τύπε μου. Κατεβαίνεις εσύ και του ανοίγεις την πόρτα με ασφάλεια. :102:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10427
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 06 Νοέμ 2023, 10:40

Περίπου 1% του πληθυσμού είναι διεγνωσμένοι ψυχοπαθείς (ανεβαίνει στο 3% με 4% στα στελέχη εταιριών)
Επίσης μεταξύ 40-50% των ενηλίκων, ανάλογα τη χώρα, χρειάζονται νόμιμα συνταγογραφημένα ή παράνομα ναρκωτικά για να φερθούν ή να νιώσουν νορμάλ προσωρινά.

Δε χρειάζεται να ξέρεις τίποτα άλλο, υπάρχουν ανάμεσά μας άνθρωποι που έχουν ξεχάσει τα χάπια τους ή είναι απλά ψυχοπαθείς. Αν δεν τον ξέρεις τον άλλο προσωπικά δε λες τίποτα και απλά φεύγεις. Έτσι κι αλλιώς και να μείνεις τίποτα καλό δεν πρόκειται να βγει ποτέ από τέτοια φάση. Ποτέ όμως. Και στην καλύτερη περίπτωση που θα τον κοπανήσεις τον άλλον/άλλη (και δε σου βγάλει κανα μαχαίρι), ακόμα κι αν δεν θα μαζευτεί αστυνομία να βρεις κανά μπελά, και να το αξίζει ακόμα, μόνο άσχημα θα νιώσεις μετά και θα έχεις χάσεις και το χρόνο σου.

Αυτές οι φάσεις δεν είναι πρόβλημα. Φεύγεις. Ως μη γενόμενο που λένε.
Το πρόβλημα είναι να βλέπεις τέτοιο κανίβαλο να την πέφτει σε γυναίκα οδηγό ή κανα πιτσιρίκι ή καναν ηλικιωμένο και να χειροδικεί και να βρίζει. Εκεί δε μπορείς να φύγεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chilloutbuddy την 06 Νοέμ 2023, 10:47, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Αγένεια στο τιμόνι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 06 Νοέμ 2023, 10:42

Το γεγονος οτι υπαρχει κοσμος που αγοραζει διπορτα δε θα το σχολιασει κανεις?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανοκίνηση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών