Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Νοέμ 2018, 00:51

Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:48
Gherschaagk έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:40


Μπζιτ! Δεν αφήνεις ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ μωρό για να κάνεις οτιδήποτε άλλο. ΤΊΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΟΣΠΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠ' ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.
Εξαρτάται. Εγώ έχω πει στη μικρή πχ γυρνάμε από τ' αγγλικά βράδυ και μας παρουσιάζεται ένας μπροστά μας με μαχαίρι τι κάνεις;
Τρέχεις φωνάζοντας στη αντίθετη πλευρά και στο πρώτο μαγαζί που βρίσκεις χώνεσαι μέσα. Δεν κοιτάς πίσω τι γίνεται. Δε θα πάω μαζί με το παιδί. Θα μείνω πίσω να τον εμποδίσω με όποιο κόστος.
Τι ηλικία η μικρή;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Νοέμ 2018, 00:52

Gherschaagk έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:51
Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:48
Gherschaagk έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:40


Μπζιτ! Δεν αφήνεις ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ μωρό για να κάνεις οτιδήποτε άλλο. ΤΊΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΟΣΠΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠ' ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.
Εξαρτάται. Εγώ έχω πει στη μικρή πχ γυρνάμε από τ' αγγλικά βράδυ και μας παρουσιάζεται ένας μπροστά μας με μαχαίρι τι κάνεις;
Τρέχεις φωνάζοντας στη αντίθετη πλευρά και στο πρώτο μαγαζί που βρίσκεις χώνεσαι μέσα. Δεν κοιτάς πίσω τι γίνεται. Δε θα πάω μαζί με το παιδί. Θα μείνω πίσω να τον εμποδίσω με όποιο κόστος.
Τι ηλικία η μικρή;
Τώρα 12. Αλλά τα ίδια της λέω από τα 6 της.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 07 Νοέμ 2018, 00:53

Τελικα τα ελεγε ο Έθνι οτι σας δέρνουν και τον κοροϊδεύαμε. Τι να πω. Σόδομα και Γόμορρα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Νοέμ 2018, 00:53

Gherschaagk έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:47
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:43

Μα τι λεμε τώρα. Εδώ ο κουμπάρος και κολλητός, ολόκληρο θηρίο, όταν του έκαναν αγριαδες 3 σκατοφλωροι, έκανε την "κοτα" και έφυγε επειδή είχε μαζί του την τότε τρίχρονη κόρη του. Που για πλάκα τους είχε στείλει στα επείγοντα και τους τρεις.
Δεν τον ξέρω τον κύριο. Γενικά ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΑΡΣΑΚΕΙΑΔΕΣ ΦΩΤΟ. Όχι να πλακωθείς με 2-3.
Δεν ήταν μόνος του. Ήμουν κι εγώ μαζί. Αλλά ακριβώς επειδή είχε το παιδι μαζι, μου έκανε νόημα να φύγουμε αμέσως. Μέρα μεσημέρι στο Πασαλιμανι, Σάββατο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 07 Νοέμ 2018, 00:53

blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:50
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:34
blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:29



Εικόνα
αυτην σιγουρα οχι
Αυτήν όχι και ένα σωρό άλλες. Γενικά δεν υπάρχει μεγαλύτερος σεξισμός από το να θεωρείς ντε φάκτο ότι καμία γυναίκα δεν μπορεί να σε βλάψει σωματικά και άρα κάνει τζιζ να απαντήσεις σε ενδεχόμενη επίθεση. Εγώ πάλι δεν υποτιμώ κανέναν, είτε άντρα είτε γυναίκα.

ΥΓ ρε παπαρα οι πεζοναύτες που έβαλες στην φωτό δεν το κρατάνε απλά. Περνάει πάνω από 40λεπτο που το κρατάνε και μάλιστα κάθε τόσο το σηκώνουν και το πάνε από τον ένα ωμό στον άλλο.
αυτη βρηκα ρε μπαγλαμα, την βρηκα και μονη της αλλα ηθελε να κανω σαιν ιν στο γκουγκλ και βαριεμαι τωρα. Ασφαλως υπαρχουν κι αλλες και μερικες που δεν τους φαινεται καν, σε αντιθεση με την μπαμπουσκα παραπανω.
Ακομα και η πιο μικροσκοπικη γυναικα (η αντρας) μπορει να σε βλαψει σοβαρα, εαν ειναι γρηγορη και εχει φαντασια. Ουτε γω υποτιμω κανενα, και αποφευγω καυγαδες. Μου χει συμβει ωστοσο να φαω την πρωτη (ενα κοριτσιστικο σκαμπιλι, μην φανταστεις) και αντι να την χτυπησω, να σπασω κατι (το χερι μου στον τοιχο). Μετα εμαθα, κι οταν ετρωγα την πρωτη, απλα επαιρνα βαθιες ανασες και αφοπλιζα την κατασταση. Ηταν ομως η κοπελα μου και την αγαπουσα και ποτε δεν ξεφευγε η κατασταση περα απο αυτες τις αψιμαχιες.
Τεσπα , εχουμε χωρισει εδω και πολλα χρονια.
Εικόνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 07 Νοέμ 2018, 00:54

Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:10
Ίφιδα έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:04
Naida έγραψε:
06 Νοέμ 2018, 23:44


Θεωρητικά μιλάμε βρε Όττο. Για ποιον άλλο λόγο θα τον χτύπαγα στα καλά καθούμενα; είτε θα με ακουμπούσε είτε θα έκανε κάτι σαν αυτό που περιέγραψε ο ριτζέρι ενώ θα είχα το μωρό.
Δε θα εκανες τιποτα τέτοιο! Και στο λεω εγω που σε άλλη περίπτωση μπορει να έκανα τσάρτζ κι ας με σαπάκιαζαν στο ξύλο. Δε θα το έκανες γιατί ΚΡΑΤΑΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ. Ακομα κι αν ερθει τύπος που ξερογλύφεται μπροστά σου και τη βγαλει να την παίξει το πιο σωστό που θα μπορούσες να κάνεις ειναι απλά να σηκωθείς και να φύγεις γιατί αν επιτεθείς δεν ξερεις αν θα τις φας εσυ ή το παιδι. Ούτε καν θα βρίσεις ή θα κανεις φασαρία για να μην αναστατωσεις περισσότερο το παιδί. Η μόνη περίπτωση που θα σηκωσεις χέρι ειναι αν προσπαθήσει να σας αρπάξει, για να αμυνθεις δηλαδή κι αν μπορεις να επιτεθείς σε λαιμο και αρχιδια όχι με σκοπό να παίξετε ξύλο απλά για να προλάβεις να φυγεις
Μα αυτό θα σκεφτόμουν και για αυτό θ αντιδρούσα έτσι. Κάντο εικόνα λίγο, θηλάζεις το παιδί σου και έρχεται ένας δίπλα σου και κοιτάει επίμονα το μωρό σου που θηλάζει . Τι κάνεις; Εγώ αφήνω το μωρό στην άκρη και του γαμώ το κερατο στα σημεία.
Δε ξέρεις τι έχει σκοπό να κάνει . Κάποιος θα σε δει που θα βαράς με το μωρό δίπλα και είτε που θα έρθει κοντά είτε που θα καλέσει αστυνομία.
Και το μωρό στο καρότσι ποιος θα το προσέχει όσο εσύ θα του γαμάς τα κέρατα στα σημεία; Ο γειτονας; ο απέναντι; η άλλη μάνα με το μωρό; ο ξένος; Και που ξέρεις οτι ο τύπος που ειναι τόσο σάικο ωστε να σου την πέσει με τον τέτοιον τρόπο δε θα πάει για το παιδι στο καρότσι ή ότι δε θα βγαλει ενα μαχαιρι να σε μαχαιρώσει να αρπάξει και το μικρό και να φύγει; Ή απλά να σου δωσει ένα μπουνίδι στο σωστό σημειο και να λιποθυμήσεις. Στηρίζεσαι στην καλοσύνη και το ενδιαφέρον των γύρω;

Όχι κοριτσάρα, εγω καταλαβαίνω την οργή και το νεύρο που αισθάνεσαι στη σκέψη ενός τέτοιου σκηνικού, αλλά όχι. Ως μάνα θα σ ενδιαφέρει πρωτα το παιδι, ουτε το σίχαμα που σε πρόσβαλε-προκάλεσε, ουτε η ικανοποίηση να του έχωνες έστω μία, ούτε η οργη και η αηδία, τα πνίγεις, παίρνεις το παιδι σου και φευγεις, αν χρειαστεί τρέχοντας και ουρλιάζοντας για βοήθεια

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Νοέμ 2018, 00:54

blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:50
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:34
blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:29



Εικόνα
αυτην σιγουρα οχι
Αυτήν όχι και ένα σωρό άλλες. Γενικά δεν υπάρχει μεγαλύτερος σεξισμός από το να θεωρείς ντε φάκτο ότι καμία γυναίκα δεν μπορεί να σε βλάψει σωματικά και άρα κάνει τζιζ να απαντήσεις σε ενδεχόμενη επίθεση. Εγώ πάλι δεν υποτιμώ κανέναν, είτε άντρα είτε γυναίκα.

ΥΓ ρε παπαρα οι πεζοναύτες που έβαλες στην φωτό δεν το κρατάνε απλά. Περνάει πάνω από 40λεπτο που το κρατάνε και μάλιστα κάθε τόσο το σηκώνουν και το πάνε από τον ένα ωμό στον άλλο.
αυτη βρηκα ρε μπαγλαμα, την βρηκα και μονη της αλλα ηθελε να κανω σαιν ιν στο γκουγκλ και βαριεμαι τωρα. Ασφαλως υπαρχουν κι αλλες και μερικες που δεν τους φαινεται καν, σε αντιθεση με την μπαμπουσκα παραπανω.
Ακομα και η πιο μικροσκοπικη γυναικα (η αντρας) μπορει να σε βλαψει σοβαρα, εαν ειναι γρηγορη και εχει φαντασια. Ουτε γω υποτιμω κανενα, και αποφευγω καυγαδες. Μου χει συμβει ωστοσο να φαω την πρωτη (ενα κοριτσιστικο σκαμπιλι, μην φανταστεις) και αντι να την χτυπησω, να σπασω κατι (το χερι μου στον τοιχο). Μετα εμαθα, κι οταν ετρωγα την πρωτη, απλα επαιρνα βαθιες ανασες και αφοπλιζα την κατασταση. Ηταν ομως η κοπελα μου και την αγαπουσα και ποτε δεν ξεφευγε η κατασταση περα απο αυτες τις αψιμαχιες.
Τεσπα , εχουμε χωρισει εδω και πολλα χρονια.
Εκεί υπάρχει συναισθηματικό εμπόδιο. Ορθα επραξες.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70110
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Νοέμ 2018, 00:55

Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:48
Gherschaagk έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:40


Μπζιτ! Δεν αφήνεις ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ μωρό για να κάνεις οτιδήποτε άλλο. ΤΊΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΟΣΠΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠ' ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.
Εξαρτάται. Εγώ έχω πει στη μικρή πχ γυρνάμε από τ' αγγλικά βράδυ και μας παρουσιάζεται ένας μπροστά μας με μαχαίρι τι κάνεις;
Τρέχεις φωνάζοντας στη αντίθετη πλευρά και στο πρώτο μαγαζί που βρίσκεις χώνεσαι μέσα. Δεν κοιτάς πίσω τι γίνεται. Δε θα πάω μαζί με το παιδί. Θα μείνω πίσω να τον εμποδίσω με όποιο κόστος.
Αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που λέμε.
Όλοι όσοι συνοδεύουν παιδιά, δικά τους ή άλλων, είναι σαφές ότι θα δώσουν προτεραιότητα στην ασφάλεια του παιδιού.

Η αντιστοιχία όμως με αυτό που ισχυρίζεσαι για τη φάση με το μωρό, είναι να περπατάς στο δρόμο με τη μικρή, να σας κοιτάξει κάποιος περίεργα κι εσύ να γυρίσεις να του πεις "τι κοιτάς ρε μαλάκα;" ή να του δώσεις μια γροθιά, σφαλιάρα κλπ
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Νοέμ 2018, 00:55

Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:53
Gherschaagk έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:47
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:43

Μα τι λεμε τώρα. Εδώ ο κουμπάρος και κολλητός, ολόκληρο θηρίο, όταν του έκαναν αγριαδες 3 σκατοφλωροι, έκανε την "κοτα" και έφυγε επειδή είχε μαζί του την τότε τρίχρονη κόρη του. Που για πλάκα τους είχε στείλει στα επείγοντα και τους τρεις.
Δεν τον ξέρω τον κύριο. Γενικά ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΑΡΣΑΚΕΙΑΔΕΣ ΦΩΤΟ. Όχι να πλακωθείς με 2-3.
Δεν ήταν μόνος του. Ήμουν κι εγώ μαζί. Αλλά ακριβώς επειδή είχε το παιδι μαζι, μου έκανε νόημα να φύγουμε αμέσως. Μέρα μεσημέρι στο Πασαλιμανι, Σάββατο.
Δεν έχει σημασία. Ήταν το παιδί μπροστά. Αυτό. Τέλος. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 07 Νοέμ 2018, 00:57

Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:29
lyna έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:26
Yochanan έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:09


Δεν ξερω κατα ποσο ειναι φλωρος, τα εβαλε με μια αγέλη ενήλικους, μη-εξημερωμένους, ταρίφες μόνος του. Της οποιας αγελης δε το αλφα μεηλ ηταν ηδη εξαγριωμένο ετσι;

ΥΓ: δεν αντεξα να το δω ολο προσεκτικα, εκαμα σκιπ το περισσότερο. Αν κανω λαθος να με συμπαθατε αλλα μιλαμε για τρομερα cringe worthy θεαμα.
Καλά, ούτε εγώ είδα . Το έκλεισα στα 3sec .
Δεν θα πάθω ταχυκαρδία εξαιτίας ενός βίντεο βραδιάτικα τώρα , έχουμε κ βράδυ μπροστα μας.
Καμία ταχυκαρδία. Κανεις δεν της ακουμπάει ούτε τρίχα.
Το ξανά προσπάθησα . 30 sec .
Δεν μπορώ .
Έτσι μου ήρθε να φωνάξω το γύφτικο να τις μαζέψει.
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Νοέμ 2018, 00:57

Ίφιδα έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:54
Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:10
Ίφιδα έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:04

Δε θα εκανες τιποτα τέτοιο! Και στο λεω εγω που σε άλλη περίπτωση μπορει να έκανα τσάρτζ κι ας με σαπάκιαζαν στο ξύλο. Δε θα το έκανες γιατί ΚΡΑΤΑΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ. Ακομα κι αν ερθει τύπος που ξερογλύφεται μπροστά σου και τη βγαλει να την παίξει το πιο σωστό που θα μπορούσες να κάνεις ειναι απλά να σηκωθείς και να φύγεις γιατί αν επιτεθείς δεν ξερεις αν θα τις φας εσυ ή το παιδι. Ούτε καν θα βρίσεις ή θα κανεις φασαρία για να μην αναστατωσεις περισσότερο το παιδί. Η μόνη περίπτωση που θα σηκωσεις χέρι ειναι αν προσπαθήσει να σας αρπάξει, για να αμυνθεις δηλαδή κι αν μπορεις να επιτεθείς σε λαιμο και αρχιδια όχι με σκοπό να παίξετε ξύλο απλά για να προλάβεις να φυγεις
Μα αυτό θα σκεφτόμουν και για αυτό θ αντιδρούσα έτσι. Κάντο εικόνα λίγο, θηλάζεις το παιδί σου και έρχεται ένας δίπλα σου και κοιτάει επίμονα το μωρό σου που θηλάζει . Τι κάνεις; Εγώ αφήνω το μωρό στην άκρη και του γαμώ το κερατο στα σημεία.
Δε ξέρεις τι έχει σκοπό να κάνει . Κάποιος θα σε δει που θα βαράς με το μωρό δίπλα και είτε που θα έρθει κοντά είτε που θα καλέσει αστυνομία.
Και το μωρό στο καρότσι ποιος θα το προσέχει όσο εσύ θα του γαμάς τα κέρατα στα σημεία; Ο γειτονας; ο απέναντι; η άλλη μάνα με το μωρό; ο ξένος; Και που ξέρεις οτι ο τύπος που ειναι τόσο σάικο ωστε να σου την πέσει με τον τέτοιον τρόπο δε θα πάει για το παιδι στο καρότσι ή ότι δε θα βγαλει ενα μαχαιρι να σε μαχαιρώσει να αρπάξει και το μικρό και να φύγει; Ή απλά να σου δωσει ένα μπουνίδι στο σωστό σημειο και να λιποθυμήσεις. Στηρίζεσαι στην καλοσύνη και το ενδιαφέρον των γύρω;

Όχι κοριτσάρα, εγω καταλαβαίνω την οργή και το νεύρο που αισθάνεσαι στη σκέψη ενός τέτοιου σκηνικού, αλλά όχι. Ως μάνα θα σ ενδιαφέρει πρωτα το παιδι, ουτε το σίχαμα που σε πρόσβαλε-προκάλεσε, ουτε η ικανοποίηση να του έχωνες έστω μία, ούτε η οργη και η αηδία, τα πνίγεις, παίρνεις το παιδι σου και φευγεις, αν χρειαστεί τρέχοντας και ουρλιάζοντας για βοήθεια
Οργή, νεύρο, αηδία, απειλές, μαχαίρια.
Και όλα αυτά επειδή κάποιος κοιτάει;

Μαλακα μου και νόμιζα ότι μόνο εγω ειμαι τόσο βλαμμένος λόγω αυτοάμυνας :roll:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Νοέμ 2018, 01:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:55
Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:48
Gherschaagk έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:40


Μπζιτ! Δεν αφήνεις ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ μωρό για να κάνεις οτιδήποτε άλλο. ΤΊΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΠΟΣΠΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠ' ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.
Εξαρτάται. Εγώ έχω πει στη μικρή πχ γυρνάμε από τ' αγγλικά βράδυ και μας παρουσιάζεται ένας μπροστά μας με μαχαίρι τι κάνεις;
Τρέχεις φωνάζοντας στη αντίθετη πλευρά και στο πρώτο μαγαζί που βρίσκεις χώνεσαι μέσα. Δεν κοιτάς πίσω τι γίνεται. Δε θα πάω μαζί με το παιδί. Θα μείνω πίσω να τον εμποδίσω με όποιο κόστος.
Αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που λέμε.
Όλοι όσοι συνοδεύουν παιδιά, δικά τους ή άλλων, είναι σαφές ότι θα δώσουν προτεραιότητα στην ασφάλεια του παιδιού.

Η αντιστοιχία όμως με αυτό που ισχυρίζεσαι για τη φάση με το μωρό, είναι να περπατάς στο δρόμο με τη μικρή, να σας κοιτάξει κάποιος περίεργα κι εσύ να γυρίσεις να του πεις "τι κοιτάς ρε μαλάκα;" ή να του δώσεις μια γροθιά, σφαλιάρα κλπ
Όχι να έρθει κάποιος να κοιτάξει απλά περίεργα. Να έρθει κάποιος δίπλα ενώ καθόμαστε και να κοιταει επίμονα. Αλλά ναι τώρα που το σκέφτομαι πιο ψύχραιμα μάλλον θα έπαιρνα τη μικρή να φύγουμε. Αλλά δε παίρνω κι ορκο. Άμα μας ακολουθούσε θα τις έτρωγε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 07 Νοέμ 2018, 01:02

:smt005:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Νοέμ 2018, 01:03

Ίφιδα έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:54
Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:10
Ίφιδα έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:04

Δε θα εκανες τιποτα τέτοιο! Και στο λεω εγω που σε άλλη περίπτωση μπορει να έκανα τσάρτζ κι ας με σαπάκιαζαν στο ξύλο. Δε θα το έκανες γιατί ΚΡΑΤΑΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ. Ακομα κι αν ερθει τύπος που ξερογλύφεται μπροστά σου και τη βγαλει να την παίξει το πιο σωστό που θα μπορούσες να κάνεις ειναι απλά να σηκωθείς και να φύγεις γιατί αν επιτεθείς δεν ξερεις αν θα τις φας εσυ ή το παιδι. Ούτε καν θα βρίσεις ή θα κανεις φασαρία για να μην αναστατωσεις περισσότερο το παιδί. Η μόνη περίπτωση που θα σηκωσεις χέρι ειναι αν προσπαθήσει να σας αρπάξει, για να αμυνθεις δηλαδή κι αν μπορεις να επιτεθείς σε λαιμο και αρχιδια όχι με σκοπό να παίξετε ξύλο απλά για να προλάβεις να φυγεις
Μα αυτό θα σκεφτόμουν και για αυτό θ αντιδρούσα έτσι. Κάντο εικόνα λίγο, θηλάζεις το παιδί σου και έρχεται ένας δίπλα σου και κοιτάει επίμονα το μωρό σου που θηλάζει . Τι κάνεις; Εγώ αφήνω το μωρό στην άκρη και του γαμώ το κερατο στα σημεία.
Δε ξέρεις τι έχει σκοπό να κάνει . Κάποιος θα σε δει που θα βαράς με το μωρό δίπλα και είτε που θα έρθει κοντά είτε που θα καλέσει αστυνομία.
Και το μωρό στο καρότσι ποιος θα το προσέχει όσο εσύ θα του γαμάς τα κέρατα στα σημεία; Ο γειτονας; ο απέναντι; η άλλη μάνα με το μωρό; ο ξένος; Και που ξέρεις οτι ο τύπος που ειναι τόσο σάικο ωστε να σου την πέσει με τον τέτοιον τρόπο δε θα πάει για το παιδι στο καρότσι ή ότι δε θα βγαλει ενα μαχαιρι να σε μαχαιρώσει να αρπάξει και το μικρό και να φύγει; Ή απλά να σου δωσει ένα μπουνίδι στο σωστό σημειο και να λιποθυμήσεις. Στηρίζεσαι στην καλοσύνη και το ενδιαφέρον των γύρω;

Όχι κοριτσάρα, εγω καταλαβαίνω την οργή και το νεύρο που αισθάνεσαι στη σκέψη ενός τέτοιου σκηνικού, αλλά όχι. Ως μάνα θα σ ενδιαφέρει πρωτα το παιδι, ουτε το σίχαμα που σε πρόσβαλε-προκάλεσε, ουτε η ικανοποίηση να του έχωνες έστω μία, ούτε η οργη και η αηδία, τα πνίγεις, παίρνεις το παιδι σου και φευγεις, αν χρειαστεί τρέχοντας και ουρλιάζοντας για βοήθεια
Δεν είναι θέμα οργής και αηδίας μόνο αλλά για να προλαβω πριν προλάβει να κάνει κίνηση. Αλλά έχεις δίκιο. Σε πρώτο χρόνο παίρνεις το παιδί και φεύγεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 07 Νοέμ 2018, 01:06

ρε παιδια, πως τα καταφερατε και γυρισατε νημα για θηλασμο σε καυγαδες και ξυλο;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών