Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13881
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 23 Νοέμ 2023, 18:55

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:50
Μαδουραίος έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:42
Nandros έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:40

Αυτή η φώτο δεν θα συγχωρεθεί ποτέ.

Εικόνα
Αυτή συγχωρέθηκε ομως γιατι είστε πολτικά γίδια και πιπιλάτε τους ορχεις του Κούλη για μια θέση μετακλητού


[img]https://i.postimg.cc/8Pd7TYpy/84sv ... webp[/img]
η πρώτη είναι μαν μέιντ (στο βαθμό που οι ζαίοι είστε αθρώποι, γιατί άνθρωποι δεν θα γίνετε ποτέ). Ή δεύτερη είναι ακτ οβ γκαντ
:smt005::smt005::smt005::smt005:

Γίδια δεξιοί - τα ΣΚΑΤΑ της κοινωνίας

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12191
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 23 Νοέμ 2023, 18:56

Otto Weininger έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 17:56
Η καταστροφική κυβέρνηση του 2015. Το πρόσωπο του λαϊκισμού. Της λάσπης και του εκτσογλανισμου της κοινωνίας.


Εικόνα

Το 90% των παραπάνω εκτός Βουλής. Μόλις 4 απέμειναν μέσα.

Τις τελευταίες μέρες τους βλέπουμε να πνίγονται στην ίδια τους την λάσπη. Ο ένας να την πετάει στον άλλο.

Στα τσακίδια.
:g030::smt023:smt038
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 23 Νοέμ 2023, 19:01

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:35
Hector Buas έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:32
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:29
Ως παρατηρητής, δεν καταλαβαίνω γιατί τόση λύσσα, πραγματικά. Σίγουρα πιστεύετε στην αστική δημοκρατία;
Καζούρα είναι ρε συ...

Όπως όταν σου λέμε εσένα να μεταναστεύσεις στην Κίνα..

Γνωρίζοντας πως αποκλείεται να το κάνεις, γιατί δεν είσαι τόσο ανόητος...
Με την καζούρα δεν έχω πρόβλημα, συμμετέχω κι εγώ, και με το Συριζα και με όποιον. Δεν θα δυσκολευτεί κανείς να βρει ποστ μου που κάνω καζούρα στο Συριζα. Με την καζούρα μπορεί να γελάσει κι αυτός που τη δέχεται.
Εδώ μιλάμε για χυδαία λύσσα, νομίζω μπορώ να τα ξεχωρίσω.
Δεν υπάρχει καμμία λύσσα...

Απλώς διασκεδάζουμε την διάλυση του χυδαίου και τοξικού μορφώματος που μας απειλούσε πως θα μας αλλάξει τα φώτα, αν επέστρεφε στην εξουσία...

Και "γλεντάμε" με "τυπάκια" όπως ο Μαδουραίος, ο Στρακαστρουκας, ο Citroenakias και άλλοι πολλοί, που αντί να είναι σεμνοί και ταπεινοί όταν έδειχνε που πάει το πράγμα, είχαν καβαλήσει το καλάμι και απειλούσαν θεούς και δαίμονες...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43976
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 23 Νοέμ 2023, 19:03

Σενέκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:46
Σενέκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:40


Πως να στο εξηγήσω, ο συριζα είναι σαν ένας ληστής που μπούκαρε στο σπίτι σου, σε έδεσε σε μια καρέκλα, σε υποχρέωσε να κοιτάς όσο ανοίγει το κεφάλι της γυναίκας σου με ένα ρόπαλο, και μετά σου έκανε teabagging...επι 5 χρόνια, απλά επειδή σε μισεί και θέλει να σε καταστρέψει. :102:
:o
Ναι ότι νιώθεις έτσι το κατάλαβα, την πραγματικότητα πίσω από την αναλογία δεν έχω καταλάβει. Εδώ θα ήταν διαφωτιστικό να έλεγες καμια προσωπική ιστορία αλα πατησιώτη για να δούμε πως σε επηρέασε, αλλά δεν θα το κάνεις. Είναι μόνο ιδεολογικό το θέμα, ότι απογοήτευσε τους founding fathers της ρεπούμπλικας;
Τι να εξηγήσω? Ήρθε με στόχο να βάλει βόμβα στα θεμέλια του κράτους και της κοινωνίας, με όποιο τρόπο μπορούσε, γιατί το μισεί, γιατί θεωρεί ότι είναι ο σπόρος του κακού, είναι "το σύστημα", η πλουτοκρατία κοκ. Θα μου πεις, πολλοί νιώθουν έτσι, και ισχύει, αλλά ένα μεγάλο πρόβλημα είναι ότι αφού βάλανε αυτές τις βόμβες και πατήσανε το κουμπί, δεν είχαν κάποιο σχέδιο για να φτιάξουν κάτι δικό τους, ή στις περιπτώσεις που είχαν, κατάλαβαν ότι δεν έχουν τα facilities για να το κάνουν. Γκρέμισαν αυτό που ονομάζουν "αρμούς της εξουσίας" και στη θέση του προσπάθησαν να στήσουν ένα αντίσκηνο παραλίας
Οκ εγώ αυτά τα βρίσκω υπερβολικά. Δεν είδα κανένα σύστημα να ανατινάζεται. Αυτούς που δεν τους άρεσαν όσα έκανε με τα tax sliders τους καταλαβαίνω.

Αλλά ούτε έκανε κάτι που να μας βάλει σε έρευνα από την ΕΕ για τους θεσμούς, στυλ Ουγγαρία/Πολωνία, ούτε το διεθνη προσανατολισμό της χώρας άλλαξε, τι ήταν αυτό που χαρακτηρίζεις ως βόμβα στα θεμέλια του κράτους και της κοινωνίας τέλος πάντων.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13881
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 23 Νοέμ 2023, 19:06

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:03
Σενέκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:46

:o
Ναι ότι νιώθεις έτσι το κατάλαβα, την πραγματικότητα πίσω από την αναλογία δεν έχω καταλάβει. Εδώ θα ήταν διαφωτιστικό να έλεγες καμια προσωπική ιστορία αλα πατησιώτη για να δούμε πως σε επηρέασε, αλλά δεν θα το κάνεις. Είναι μόνο ιδεολογικό το θέμα, ότι απογοήτευσε τους founding fathers της ρεπούμπλικας;
Τι να εξηγήσω? Ήρθε με στόχο να βάλει βόμβα στα θεμέλια του κράτους και της κοινωνίας, με όποιο τρόπο μπορούσε, γιατί το μισεί, γιατί θεωρεί ότι είναι ο σπόρος του κακού, είναι "το σύστημα", η πλουτοκρατία κοκ. Θα μου πεις, πολλοί νιώθουν έτσι, και ισχύει, αλλά ένα μεγάλο πρόβλημα είναι ότι αφού βάλανε αυτές τις βόμβες και πατήσανε το κουμπί, δεν είχαν κάποιο σχέδιο για να φτιάξουν κάτι δικό τους, ή στις περιπτώσεις που είχαν, κατάλαβαν ότι δεν έχουν τα facilities για να το κάνουν. Γκρέμισαν αυτό που ονομάζουν "αρμούς της εξουσίας" και στη θέση του προσπάθησαν να στήσουν ένα αντίσκηνο παραλίας
Οκ εγώ αυτά τα βρίσκω υπερβολικά. Δεν είδα κανένα σύστημα να ανατινάζεται. Αυτούς που δεν τους άρεσαν όσα έκανε με τα tax sliders τους καταλαβαίνω.

Αλλά ούτε έκανε κάτι που να μας βάλει σε έρευνα από την ΕΕ για τους θεσμούς, στυλ Ουγγαρία/Πολωνία, ούτε το διεθνη προσανατολισμό της χώρας άλλαξε, τι ήταν αυτό που χαρακτηρίζεις ως βόμβα στα θεμέλια του κράτους και της κοινωνίας τέλος πάντων.
Έχασαν την μάσα λέμε.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20812
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 23 Νοέμ 2023, 19:11

Σενέκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:28
Μαδουραίος έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:18
Σενέκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:17
μόλις παρατήρησα τον Παρασκευόπουλο και μου ήρθε ένας εμετούλης. Θυμίστε μου, γιατί δεν έχει διωχθεί ακόμα ποινικά αυτός; :011:
περιμένει τον Καραμανλή
Ούτε με τον Καραμανλή ούτε με κανέναν άλλον δεν μπορεί να συγκριθεί αυτός ο εγκληματίας και η ζημιά που έκανε η θητεία του στη χώρα. Στείλαμε τον νόμο του στα σκουπίδια και συνεχίζει και σκοτώνει κόσμο. imo, ο συριζα έκανε μεγαλύτερη ζημιά δικαιοσύνη απο οπουδήποτε αλλού, και αυτός ο τύπος ήταν ο αρχιτέκτονας. Ντροπή της νδ που δεν τον έβαλε στο σκαμνί
Εγώ εξακολουθώ να βλέπω αναστολές εκτέλεσης ποινών και όλοι έξω. Τι άλλαξε στο θέμα της δικαιοσύνης; ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15695
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 23 Νοέμ 2023, 19:13

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:03
Σενέκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:46

:o
Ναι ότι νιώθεις έτσι το κατάλαβα, την πραγματικότητα πίσω από την αναλογία δεν έχω καταλάβει. Εδώ θα ήταν διαφωτιστικό να έλεγες καμια προσωπική ιστορία αλα πατησιώτη για να δούμε πως σε επηρέασε, αλλά δεν θα το κάνεις. Είναι μόνο ιδεολογικό το θέμα, ότι απογοήτευσε τους founding fathers της ρεπούμπλικας;
Τι να εξηγήσω? Ήρθε με στόχο να βάλει βόμβα στα θεμέλια του κράτους και της κοινωνίας, με όποιο τρόπο μπορούσε, γιατί το μισεί, γιατί θεωρεί ότι είναι ο σπόρος του κακού, είναι "το σύστημα", η πλουτοκρατία κοκ. Θα μου πεις, πολλοί νιώθουν έτσι, και ισχύει, αλλά ένα μεγάλο πρόβλημα είναι ότι αφού βάλανε αυτές τις βόμβες και πατήσανε το κουμπί, δεν είχαν κάποιο σχέδιο για να φτιάξουν κάτι δικό τους, ή στις περιπτώσεις που είχαν, κατάλαβαν ότι δεν έχουν τα facilities για να το κάνουν. Γκρέμισαν αυτό που ονομάζουν "αρμούς της εξουσίας" και στη θέση του προσπάθησαν να στήσουν ένα αντίσκηνο παραλίας
Οκ εγώ αυτά τα βρίσκω υπερβολικά. Δεν είδα κανένα σύστημα να ανατινάζεται. Αυτούς που δεν τους άρεσαν όσα έκανε με τα tax sliders τους καταλαβαίνω.

Αλλά ούτε έκανε κάτι που να μας βάλει σε έρευνα από την ΕΕ για τους θεσμούς, στυλ Ουγγαρία/Πολωνία, ούτε το διεθνη προσανατολισμό της χώρας άλλαξε, τι ήταν αυτό που χαρακτηρίζεις ως βόμβα στα θεμέλια του κράτους και της κοινωνίας τέλος πάντων.
Όπου δεν κατάφερε να κάνει σοβαρή ζημιά κυρίως είναι επειδή δεν ήξερε πως να το κάνει, δεν τους έλειπε θέληση. Πχ τον διεθνή προσανατολισμό της χώρας πολύ θα ήθελε να τον αλλάξει και να τον στείλει προς το Ιραν, τη Ρωσία, την Κούβα, τη Βενεζουέλα, όπου φανταζόταν κατα καιρούς ότι μπορούν να βρουν συμμάχους. Υπο μια έννοια η πενταετία του συριζα μοιάζει με την επταετία της χούντας, στο γεγονός ότι μας υποχρέωσε να περάσουμε 5 πολύτιμα χρόνια μαλακιζόμενοι κυνηγώντας οράματα, είναι αυτό που λέμε "έβαλε τη χώρα στο γύψο". Ακριβώς όπως ο συριζα, η χούντα περισσότερο μια γελοία καρικατούρα, μια νερωμένη μορφή αυτού που οραματιζόταν ότι είναι, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να χαιρόμαστε που επιτέλους τους ξεφορτωθήκαμε
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20812
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 23 Νοέμ 2023, 19:14

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:03
Σενέκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:46

:o
Ναι ότι νιώθεις έτσι το κατάλαβα, την πραγματικότητα πίσω από την αναλογία δεν έχω καταλάβει. Εδώ θα ήταν διαφωτιστικό να έλεγες καμια προσωπική ιστορία αλα πατησιώτη για να δούμε πως σε επηρέασε, αλλά δεν θα το κάνεις. Είναι μόνο ιδεολογικό το θέμα, ότι απογοήτευσε τους founding fathers της ρεπούμπλικας;
Τι να εξηγήσω? Ήρθε με στόχο να βάλει βόμβα στα θεμέλια του κράτους και της κοινωνίας, με όποιο τρόπο μπορούσε, γιατί το μισεί, γιατί θεωρεί ότι είναι ο σπόρος του κακού, είναι "το σύστημα", η πλουτοκρατία κοκ. Θα μου πεις, πολλοί νιώθουν έτσι, και ισχύει, αλλά ένα μεγάλο πρόβλημα είναι ότι αφού βάλανε αυτές τις βόμβες και πατήσανε το κουμπί, δεν είχαν κάποιο σχέδιο για να φτιάξουν κάτι δικό τους, ή στις περιπτώσεις που είχαν, κατάλαβαν ότι δεν έχουν τα facilities για να το κάνουν. Γκρέμισαν αυτό που ονομάζουν "αρμούς της εξουσίας" και στη θέση του προσπάθησαν να στήσουν ένα αντίσκηνο παραλίας
Οκ εγώ αυτά τα βρίσκω υπερβολικά. Δεν είδα κανένα σύστημα να ανατινάζεται. Αυτούς που δεν τους άρεσαν όσα έκανε με τα tax sliders τους καταλαβαίνω.

Αλλά ούτε έκανε κάτι που να μας βάλει σε έρευνα από την ΕΕ για τους θεσμούς, στυλ Ουγγαρία/Πολωνία, ούτε το διεθνη προσανατολισμό της χώρας άλλαξε, τι ήταν αυτό που χαρακτηρίζεις ως βόμβα στα θεμέλια του κράτους και της κοινωνίας τέλος πάντων.
Φυσικά και είναι υπερβολικά, οπαδικές αντιδράσεις. Αλλά ποιός την γαμεί την ουσία...

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 23 Νοέμ 2023, 19:15



Μελλοντική αξιοποίηση του κτηρίου...

Τι να το κάνει τόσο μεγάλο κτήριο, ένα κόμμα του 3%?

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11729
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 23 Νοέμ 2023, 19:21

Hector Buas έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:01
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:35
Hector Buas έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:32


Καζούρα είναι ρε συ...

Όπως όταν σου λέμε εσένα να μεταναστεύσεις στην Κίνα..

Γνωρίζοντας πως αποκλείεται να το κάνεις, γιατί δεν είσαι τόσο ανόητος...
Με την καζούρα δεν έχω πρόβλημα, συμμετέχω κι εγώ, και με το Συριζα και με όποιον. Δεν θα δυσκολευτεί κανείς να βρει ποστ μου που κάνω καζούρα στο Συριζα. Με την καζούρα μπορεί να γελάσει κι αυτός που τη δέχεται.
Εδώ μιλάμε για χυδαία λύσσα, νομίζω μπορώ να τα ξεχωρίσω.
Δεν υπάρχει καμμία λύσσα...

Απλώς διασκεδάζουμε την διάλυση του χυδαίου και τοξικού μορφώματος που μας απειλούσε πως θα μας αλλάξει τα φώτα, αν επέστρεφε στην εξουσία...

Και "γλεντάμε" με "τυπάκια" όπως ο Μαδουραίος, ο Στρακαστρουκας, ο Citroenakias και άλλοι πολλοί, που αντί να είναι σεμνοί και ταπεινοί όταν έδειχνε που πάει το πράγμα, είχαν καβαλήσει το καλάμι και απειλούσαν θεούς και δαίμονες...
Εχουμε πει κι αλλες φορες. Μισειτε εσεις οι Δεξιοι σε αυτην την χωρα το γεγονος οτι οταν μιλαμε για πραγματικα πατριωτικες ενεργειες(και οχι γελοιοτητες του τυπου πραξικοπηματα εναντια στον Μακαριο που ειδαμε τα αποτελεσματα)ο λαος προτιμησε αριστερα. Την προτιμησε και επι κατοχης, την προτιμησε και το 2015. Αν ο Τσιπρας ειχε την ισχυ το 2015, θα μας ειχε βγαλει απο το ευρω και θα ειχαμε μεγαλυτερη αυτονομια σημερα να εξυπηρετησουμε τα εθνικα συμφεροντα. Εσεις οι Δεξιοι, οταν δεν κανετε προδοσιες εναντια στο εθνος, απλα γλειφετε τους Αμερικανους
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29936
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 23 Νοέμ 2023, 19:25

Στρακαστρουκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:21
Αν ο Τσιπρας ειχε την ισχυ το 2015, θα μας ειχε βγαλει απο το ευρω και θα ειχαμε μεγαλυτερη αυτονομια σημερα να εξυπηρετησουμε τα εθνικα συμφεροντα.
Ποια ισχύ του έλλειπε το 2015; Ολόκληρο δημοψήφισμα με ΌΧΙ είχε. Τί άλλο χρειαζόταν;

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11729
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 23 Νοέμ 2023, 19:32

Golden Age έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:25
Στρακαστρουκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:21
Αν ο Τσιπρας ειχε την ισχυ το 2015, θα μας ειχε βγαλει απο το ευρω και θα ειχαμε μεγαλυτερη αυτονομια σημερα να εξυπηρετησουμε τα εθνικα συμφεροντα.
Ποια ισχύ του έλλειπε το 2015; Ολόκληρο δημοψήφισμα με ΌΧΙ είχε. Τί άλλο χρειαζόταν;
Σιγουρα πολλα πραγματα του λειπανε(ενωμενο κομμα, ΜΜΕ, εμπειρια στην διακυβερνηση). Την εξοδο απο το ευρω ειναι γνωστο οτι την υποστηριζαν και πολλοι Ευρωπαιοι(συμπεριλαμβανομενου και του νεου καγκελαριου). Αλλα επισημα δεν μπορει η ΕΕ να προπαγανδιζει τετοια σεναρια γιατι κανουν κακο στο image της. Θα ηταν ομως η καλυτερη λυση
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 23 Νοέμ 2023, 19:39

Σενέκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:40
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:35
Hector Buas έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 18:32


Καζούρα είναι ρε συ...

Όπως όταν σου λέμε εσένα να μεταναστεύσεις στην Κίνα..

Γνωρίζοντας πως αποκλείεται να το κάνεις, γιατί δεν είσαι τόσο ανόητος...
Με την καζούρα δεν έχω πρόβλημα, συμμετέχω κι εγώ, και με το Συριζα και με όποιον. Δεν θα δυσκολευτεί κανείς να βρει ποστ μου που κάνω καζούρα στο Συριζα. Με την καζούρα μπορεί να γελάσει κι αυτός που τη δέχεται.
Εδώ μιλάμε για χυδαία λύσσα, νομίζω μπορώ να τα ξεχωρίσω.
Πως να στο εξηγήσω, ο συριζα είναι σαν ένας ληστής που μπούκαρε στο σπίτι σου, σε έδεσε σε μια καρέκλα, σε υποχρέωσε να κοιτάς όσο ανοίγει το κεφάλι της γυναίκας σου με ένα ρόπαλο, και μετά σου έκανε teabagging...επι 5 χρόνια, απλά επειδή σε μισεί και θέλει να σε καταστρέψει. :102:
Οκ το ξεκινάς όμως λανθασμένα.Δεν μπουκαρε στο σπίτι,άνοιξε ο νοικοκύρης την πόρτα ,τον έβαλε μέσα και τον έβαλε να κάτσει στον καναπέ του.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 25149
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 23 Νοέμ 2023, 19:40

Exodus έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 17:58
Γελιέστε. Με Κασσελάκη θα μείνει στο παιχνίδι. Εκεί στο 10%. Θα μείνει ως ένα φιλοευρωπαϊκό κόμμα, ακριβώς όπως το ΠαΣοΚ. Στην ουσία θα είναι ΝΔ, ΠαΣοΚ, και ΣΥΡΙΖΑ, μια καλή συγκυβέρνηση εν δυνάμει.
Δεν βαρεθήκατε την μπούρδα με την συγκυβερνηση ;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29936
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η εκδίκηση της Ιστορίας: ο δρόμος προς το 3%

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 23 Νοέμ 2023, 19:52

Στρακαστρουκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:32
Golden Age έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:25
Στρακαστρουκας έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 19:21
Αν ο Τσιπρας ειχε την ισχυ το 2015, θα μας ειχε βγαλει απο το ευρω και θα ειχαμε μεγαλυτερη αυτονομια σημερα να εξυπηρετησουμε τα εθνικα συμφεροντα.
Ποια ισχύ του έλλειπε το 2015; Ολόκληρο δημοψήφισμα με ΌΧΙ είχε. Τί άλλο χρειαζόταν;
Σιγουρα πολλα πραγματα του λειπανε(ενωμενο κομμα, ΜΜΕ, εμπειρια στην διακυβερνηση). Την εξοδο απο το ευρω ειναι γνωστο οτι την υποστηριζαν και πολλοι Ευρωπαιοι(συμπεριλαμβανομενου και του νεου καγκελαριου). Αλλα επισημα δεν μπορει η ΕΕ να προπαγανδιζει τετοια σεναρια γιατι κανουν κακο στο image της. Θα ηταν ομως η καλυτερη λυση
Απο τον Ιανουάριο του 2015, μέχρι και το δημοψήφισμα, το κόμμα του ήταν απολύτως ενωμένο, πιο ενωμένο απο ποτέ. Τα ΜΜΕ εκείνη την εποχή ήταν τελείως απαξιωμένα. Ήταν στο χειρότερό τους στην επιρροή του κόσμου. Η πλειοψηφία του κόσμου τα απεχθανόταν και τους γυρνούσε την πλάτη.

Δεν υπήρχε νέος καγκελάριος στη Γερμανία, η Μέρκελ ήταν. Υπερ της εξόδου της Ελλάδος απο το ευρώ ήταν ο Σόιμπλε, ο υπουργός οικονομικών της Γερμανίας. Είχε προτείνει μάλιστα και οικονομική βοήθεια στην Ελλάδα σε περίπτωση που έκανε το GREXIT.

Αλλά ο Τσίπρας το απέρριψε και προτίμησε μνημόνιο. Είδε ότι οικονομική αρρωγή στην Ελλάδα δεν θα υπήρχε απο πουθενά και ότι η εναλλακτική θα ήταν η φτωχοποίηση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών