Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 23 Νοέμ 2023, 20:53

foscilis έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 20:42
Allah έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 20:35
foscilis έγραψε:
21 Νοέμ 2023, 21:42
Η ανάρτηση λοιπόν δε λέει ψέματα αλλά κάνει κόλπα που απευθύνονται σε μαλάκες, όπως το να συγκρίνει μια σταθερή τάση 4 χρόνων με έναν πρόσκαιρο μέσο όρο και μια ξεκάθαρα γενοκτονο πρόθεση με παράπλευρες απώλειες.
Αυτό που συμβαίνει απο το 1948 (την πρώτη νάκμπα) μέχρι σήμερα δεν το λες ακριβώς "πρόσκαιρο"

Από το 1948 ο πληθυσμός των Παλαιστίνιων έχει δεκαπλασιαστεί. Κι αυτό χωρίς να μετράμε όσους είναι στην Ιορδανία και το Λίβανο (τότε έχει εικοσαπλασιαστεί).
Ναι, μέχρι πριν 4 περίπου χρόνια δεν ήταν γενοκτονία, εθνοκάθαρση ήταν - ήτοι, εξάλειψη της παρουσίας Παλαιστινιακού πληθυσμού από συγκεκριμένες περιοχές και είτε μάντρωμα (στη Δυτική Όχθη και στη Γάζα), είτε προσφυγιά (στην Ιορδανία και στο Λίβανο). Όταν αυτό περνάει στο επόμενο λέβελ (εξάλειψη της παρουσίας Παλαιστινιακού πληθυσμού από ολόκληρο το Ισραήλ), τότε αρχίζουμε πλέον να μιλάμε για γενοκτονία. Είναι προφανές ότι στόχος τους δεν είναι να εξαρθρωθεί η Χαμάς. Στόχος τους είναι να μην μείνει ούτε ρουθούνι Παλαιστινίου στη Γάζα, και μετά να μπούνε και να την εποικίσουν. Εδώ θα είμαστε και θα το δεις.
nik_killthemall έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:03
Είμαστε μαζί με το Ισραηλ μπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που ετοιμάζει !
! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 23 Νοέμ 2023, 20:57

Allah έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 20:53
foscilis έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 20:42
Allah έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 20:35


Αυτό που συμβαίνει απο το 1948 (την πρώτη νάκμπα) μέχρι σήμερα δεν το λες ακριβώς "πρόσκαιρο"

Από το 1948 ο πληθυσμός των Παλαιστίνιων έχει δεκαπλασιαστεί. Κι αυτό χωρίς να μετράμε όσους είναι στην Ιορδανία και το Λίβανο (τότε έχει εικοσαπλασιαστεί).
Ναι, μέχρι πριν 4 περίπου χρόνια δεν ήταν γενοκτονία, εθνοκάθαρση ήταν - ήτοι, εξάλειψη της παρουσίας Παλαιστινιακού πληθυσμού από συγκεκριμένες περιοχές και είτε μάντρωμα (στη Δυτική Όχθη και στη Γάζα), είτε προσφυγιά (στην Ιορδανία και στο Λίβανο). Όταν αυτό περνάει στο επόμενο λέβελ (εξάλειψη της παρουσίας Παλαιστινιακού πληθυσμού από ολόκληρο το Ισραήλ), τότε αρχίζουμε πλέον να μιλάμε για γενοκτονία. Είναι προφανές ότι στόχος τους δεν είναι να εξαρθρωθεί η Χαμάς. Στόχος τους είναι να μην μείνει ούτε ρουθούνι Παλαιστινίου στη Γάζα, και μετά να μπούνε και να την εποικίσουν. Εδώ θα είμαστε και θα το δεις.
Παντως δεν τα πανε τοσο καλα οσο οι Αραβες (συμπεριλαμβανομενων των Παλαιστινιων) που απο 1.000.000 Εβραιους στα μερη τους πριν 80 χρονια εχουν αφησει γυρω στους 50.

Δεν ξερω, εγω οταν βλεπω το Ισραηλ να εχει 20% Αραβες ενω η Γαζα (και η Αιγυπτος και η Ιορδανια και η Υεμενη και και και) 0% Εβραιους μου φαινεται λιιιγο πιο εθνοκαθαρση και στοχος.

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 23 Νοέμ 2023, 21:20

O πολιτικός όρος αντισημιτισμός δεν αφορά σ΄αυτό.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34866
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 23 Νοέμ 2023, 21:30

Exodus έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 17:17
πατησιωτης έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 16:53
Του ΚΚΕ που έχεις περί πολλού.
Δεν χρειάζεται να εξηγώ σε τριτοκοσμικό επίπεδο πάντα. Άλλο, τι ψηφίζεις, άλλο τι πιστεύεις.
Πάντως ένα από τα διασκεδαστικά φαινόμενα της εποχής είναι η αγωνιώδης προσπάθεια Εβραίων και εβραιόφιλων να διατηρήσουν την αριστερή τους ταυτότητα και τη συμπαράταξή τους με την αριστερά γενικώς που ξεκάθαρα έχει πάρει θέση υπέρ των σφαγέων της Χαμάς και η δυσφορία τους που τους υποστηρίζει η παγκόσμια δεξιά. :D
Στην Αμερική να δεις τι γίνεται εκεί που λένε για τους Εβραίους ότι earn like Episcopalians and vote like Porto Ricans. :lol: To 80% των Εβραίων ψηφίζει Δημοκρατικό Κόμμα και βρίσκεται εκεί σε μια περίεργη συμβίωση με ισλαμιστές και παλαβοαριστερούς που είναι φουλ υπέρ των Παλαιστινίων ενώ τους υποστηρίζει ο Τραμπ,τον οποίο έβριζαν χρόνια πριν.
Λοιπόν θα σε στενοχωρήσω αλλά οι μέρες της συμμαχίας Εβραίων και αριστεράς έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί.Κινητήριος δύναμις της αριστεράς παγκοσμίως είναι ο ΦΘΟΝΟΣ του αποτυχημένου προς τον επιτυχημένο.Αυτό είναι το DNA της,μόνο εάν είσαι θύμα είσαι συμπαθής.Από τη στιγμή που οι Εβραίοι έπαψαν να είναι θύματα και καταδιωγμένοι ήταν θέμα χρόνου να στραφούν εναντίον τους.

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 23 Νοέμ 2023, 21:39

πατησιωτης έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:30
Πάντως ένα από τα διασκεδαστικά φαινόμενα της εποχής είναι η αγωνιώδης προσπάθεια Εβραίων και εβραιόφιλων να διατηρήσουν την αριστερή τους ταυτότητα και τη συμπαράταξή τους με την αριστερά γενικώς που ξεκάθαρα έχει πάρει θέση υπέρ των σφαγέων της Χαμάς και η δυσφορία τους που τους υποστηρίζει η παγκόσμια δεξιά. :D
Στην Αμερική να δεις τι γίνεται εκεί που λένε για τους Εβραίους ότι earn like Episcopalians and vote like Porto Ricans. :lol: To 80% των Εβραίων ψηφίζει Δημοκρατικό Κόμμα και βρίσκεται εκεί σε μια περίεργη συμβίωση με ισλαμιστές και παλαβοαριστερούς που είναι φουλ υπέρ των Παλαιστινίων ενώ τους υποστηρίζει ο Τραμπ,τον οποίο έβριζαν χρόνια πριν.
Λοιπόν θα σε στενοχωρήσω αλλά οι μέρες της συμμαχίας Εβραίων και αριστεράς έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί.Κινητήριος δύναμις της αριστεράς παγκοσμίως είναι ο ΦΘΟΝΟΣ του αποτυχημένου προς τον επιτυχημένο.Αυτό είναι το DNA της,μόνο εάν είσαι θύμα είσαι συμπαθής.Από τη στιγμή που οι Εβραίοι έπαψαν να είναι θύματα και καταδιωγμένοι ήταν θέμα χρόνου να στραφούν εναντίον τους.
Ερωτώ, τι έχουν να κάνουν όλα αυτά με μένα και τις προσωπικές μου απόψεις; Χέστηκα για την παγκόσμια αριστερά και δεξιά. Εγώ είμαι φιλοϊσραηλινός από τότε που στο φόρουμ αν δήλωνες εβραιόφιλος σου στέλναν απειλητικά ραβασάκια.
:lol:
Ο λιγότερο εξαρτημένος στη σκέψη από πολιτικά δόγμα εδώ είμαι γω.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34866
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 23 Νοέμ 2023, 21:43

Exodus έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:39
Εγώ είμαι φιλοϊσραηλινός από τότε που στο φόρουμ αν δήλωνες εβραιόφιλος σου στέλναν απειλητικά ραβασάκια.
Και όποτε έλθει η κουβέντα για οτιδήποτε άλλο,μας λες ότι τα πιο σωστά πράγματα τα λέει το φιλοχαμασίτικο ΚΚΕ.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Νοέμ 2023, 21:49

foscilis έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 20:57
Allah έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 20:53
foscilis έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 20:42



Από το 1948 ο πληθυσμός των Παλαιστίνιων έχει δεκαπλασιαστεί. Κι αυτό χωρίς να μετράμε όσους είναι στην Ιορδανία και το Λίβανο (τότε έχει εικοσαπλασιαστεί).
Ναι, μέχρι πριν 4 περίπου χρόνια δεν ήταν γενοκτονία, εθνοκάθαρση ήταν - ήτοι, εξάλειψη της παρουσίας Παλαιστινιακού πληθυσμού από συγκεκριμένες περιοχές και είτε μάντρωμα (στη Δυτική Όχθη και στη Γάζα), είτε προσφυγιά (στην Ιορδανία και στο Λίβανο). Όταν αυτό περνάει στο επόμενο λέβελ (εξάλειψη της παρουσίας Παλαιστινιακού πληθυσμού από ολόκληρο το Ισραήλ), τότε αρχίζουμε πλέον να μιλάμε για γενοκτονία. Είναι προφανές ότι στόχος τους δεν είναι να εξαρθρωθεί η Χαμάς. Στόχος τους είναι να μην μείνει ούτε ρουθούνι Παλαιστινίου στη Γάζα, και μετά να μπούνε και να την εποικίσουν. Εδώ θα είμαστε και θα το δεις.
Παντως δεν τα πανε τοσο καλα οσο οι Αραβες (συμπεριλαμβανομενων των Παλαιστινιων) που απο 1.000.000 Εβραιους στα μερη τους πριν 80 χρονια εχουν αφησει γυρω στους 50.

Δεν ξερω, εγω οταν βλεπω το Ισραηλ να εχει 20% Αραβες ενω η Γαζα (και η Αιγυπτος και η Ιορδανια και η Υεμενη και και και) 0% Εβραιους μου φαινεται λιιιγο πιο εθνοκαθαρση και στοχος.
Μη γράφεις βλακείες για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Το σιωνιστικό κράτος επιδοτεί όλους τους Εβραίους της γύρω περιοχής, χαμηλού συνήθως μορφωτικού και κοινωνικού επιπέδου να φύγουν και να πάνε στο Ισραήλ και την κατεχόμενη Παλαιστίνη.
Γιατί σε λίγο θα μας πεις ότι και οι Εβραίοι από τη Θεσσαλονίκη που μειώνονται πηγαίνοντας στο Ισραήλ είναι λόγω της εθνοκάθαρσης.

Οι Εβραίοι προσομοιάζουν σαν τους γύφτους. Όπου πει ο φύλαρχος πάνε.

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 23 Νοέμ 2023, 21:51

πατησιωτης έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:43
Και όποτε έλθει η κουβέντα για οτιδήποτε άλλο,μας λες ότι τα πιο σωστά πράγματα τα λέει το φιλοχαμασίτικο ΚΚΕ.
Δεν είναι έτσι, μονάχα που η νεοελληνική σου νοοτροπία δεν σε αφήνει να δεις αποσπασματικά το τι λέει κάποιος κι ομαδοποιείς. Στο μεσανατολικό έχω κάνει εδώ αναλύσεις από τότε που δεν υπήρχαν smartphones. Δεν θ΄απολογηθώ ούτε για τις θέσεις του ΚΚΕ. Λίγοι ξέρουν όσο εγώ την υπόθεση Ισραήλ. Τράβα να μιλήσεις για τη Χαμάς με τα bots, όχι με μένα. Για μένα είναι μια αντισημιτική εγκληματική οργάνωση.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5207
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 23 Νοέμ 2023, 21:52

πατησιωτης έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:43
Exodus έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:39
Εγώ είμαι φιλοϊσραηλινός από τότε που στο φόρουμ αν δήλωνες εβραιόφιλος σου στέλναν απειλητικά ραβασάκια.
Και όποτε έλθει η κουβέντα για οτιδήποτε άλλο,μας λες ότι τα πιο σωστά πράγματα τα λέει το φιλοχαμασίτικο ΚΚΕ.
Οι κουκουέ είναι με την Ρωσία, τα υπόλοιπα είναι του κώλου.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 23 Νοέμ 2023, 21:56

GoBzi έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:52
Οι κουκουέ είναι με την Ρωσία, τα υπόλοιπα είναι του κώλου.
Το ΚΚΕ στο ειδικό θέμα ζει ακόμα στον Ψυχρό Πόλεμο. Η πραγματικότητα είναι όμως ότι αν υπάρχει ένας προοδευτικός, κοινωνικά, πόλος, στη Μέση Ανατολή, είναι το Ισραήλ. Εν συγκρίσει με τις αραβικές χώρες.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34866
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 23 Νοέμ 2023, 22:06

Exodus έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:56
GoBzi έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:52
Οι κουκουέ είναι με την Ρωσία, τα υπόλοιπα είναι του κώλου.
Το ΚΚΕ στο ειδικό θέμα ζει ακόμα στον Ψυχρό Πόλεμο. Η πραγματικότητα είναι όμως ότι αν υπάρχει ένας προοδευτικός, κοινωνικά, πόλος, στη Μέση Ανατολή, είναι το Ισραήλ. Εν συγκρίσει με τις αραβικές χώρες.
Μπορεί να μην είναι το ΚΚΕ προοδευτικό κόμμα. :8) Αλλά αρκετά είπα,το σταματάω εδώ.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 23 Νοέμ 2023, 22:10

Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:49


Μη γράφεις βλακείες για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Το σιωνιστικό κράτος επιδοτεί όλους τους Εβραίους της γύρω περιοχής, χαμηλού συνήθως μορφωτικού και κοινωνικού επιπέδου να φύγουν και να πάνε στο Ισραήλ και την κατεχόμενη Παλαιστίνη.
το έκανε και το 1941 με τη χρονομηχανή του μάλλον.

https://en.wikipedia.org/wiki/Farhud

επίσης το 1956 του ξέφυγε και επιδότησε και τους Έλληνες, Φραγκολεβαντίνους και Αρμένιους της Αιγύπτου, εκτός από τους Εβραίους:

https://en.wikipedia.org/wiki/1956%E2%8 ... from_Egypt

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 23 Νοέμ 2023, 22:13

πατησιωτης έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 22:06
Μπορεί να μην είναι το ΚΚΕ προοδευτικό κόμμα. :8) Αλλά αρκετά είπα,το σταματάω εδώ.
Έχω κάνει στρατηγική επιλογή τη στήριξη του ΚΚΕ. Δεν θ΄απολογηθώ γι΄αυτό. Το Κόμμα αυτή τη στιγμή είναι ένα σκληρό ευρωσκεπτικιστικό κόμμα. Στο νήμα για το ΚΚΕ αναλύω με λίγα λόγια τι το καθιστά ύποπτο στον κόσμο. Για το μεσανατολικό τα είπα. Και τα λέω -είπαμε- όταν όλοι δεν ξέρανε πού πέφτει το Ισραήλ. Από κει και πέρα, αν έχεις κάτι να μου πεις για τη θέση μου επί του νήματος, να σε ακούσω. Αλλιώς, να πούμε για τον Δεληκάρη.
:wave:
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Νοέμ 2023, 22:21

foscilis έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 22:10
Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:49


Μη γράφεις βλακείες για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Το σιωνιστικό κράτος επιδοτεί όλους τους Εβραίους της γύρω περιοχής, χαμηλού συνήθως μορφωτικού και κοινωνικού επιπέδου να φύγουν και να πάνε στο Ισραήλ και την κατεχόμενη Παλαιστίνη.
το έκανε και το 1941 με τη χρονομηχανή του μάλλον.

https://en.wikipedia.org/wiki/Farhud

επίσης το 1956 του ξέφυγε και επιδότησε και τους Έλληνες, Φραγκολεβαντίνους και Αρμένιους της Αιγύπτου, εκτός από τους Εβραίους:

https://en.wikipedia.org/wiki/1956%E2%8 ... from_Egypt
Σωστά. Απελάθηκαν τύποι που υποστήριζαν τους εχθρούς της χώρας. Ώρα είναι να μας μιλήσεις και για τις απελάσεις των Άγγλων από τη Ροδεσία ή των Γάλλων από την Αλγερία. Λίγη σοβαρότητα.
Το σιωνιστικό καθεστώς πληρώνει αδρά τους απανταχού Εβραίους κατσικογάμηδες ή όσους τέλος πάντων θέλουν να κόψουν λίγο από την πούτσα τους επί γης απλά για να εποικίσουν τη Δυτική όχθη. Και μιλάμε για τύπους που πιστεύουν σε προφητείες και αγαπημένους από το Θεό ανθρώπους.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34866
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το κράτος του Ισραήλ ετοιμάζει ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ στη Γάζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 23 Νοέμ 2023, 22:26

Exodus έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 22:13
Από κει και πέρα, αν έχεις κάτι να μου πεις για τη θέση μου επί του νήματος, να σε ακούσω. Αλλιώς, να πούμε για τον Δεληκάρη.
Επί του νήματος στα περισσότερα συμφωνούμε.Και εγώ συμπαθούσα το Ισραήλ από μικρός.
Εκεί που διαφωνώ είναι στο εφικτό της λυσης.Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κυβέρνηση του Ισραήλ που μπορεί να αδειάσει πεντακόσιες χιλιάδες Εβραίους από τη Δυτική Όχθη για να υπάρξει λύση δύο κρατών.
Το θέμα θα χρονίσει επ αόριστον και η λύση του θα περιμένει μια μεγάλη κρίση του πλανήτη αγνώστου είδους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών