Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21474
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 19 Μάιος 2023, 12:42

sys3x έγραψε:
19 Μάιος 2023, 12:39
Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Μάιος 2023, 12:19
foscilis έγραψε:
19 Μάιος 2023, 12:07


Οι αστυνομικοί είναι οι πρώτοι που γαμιούνται στις παρανομίες και όχι μόνο οδικές (όπου είναι κανονικότατα εγκληματικός ο τρόπος που συμπεριφέρονται). Αποκλείεται να υπάρχει μεγαλύτερος εχθρός των καμερών στον ελληνικό πληθυσμό. Τι είναι το πρώτο πράγμα που θα δείξει μια υποθετική κάμερα ξερωγω στην οδό Ελευθερίου Βενιζέλου στην Παλλήνη; Μα τους κουραδόμπάτσους να έρχονται ανάποδα από τη Μεγάλου Αλεξάνδρου με 70χλμ/ώρα, να μπαίνουν ανάποδα στην κυκλική διαδρομή και να παρκάρουν πάνω στο πεζοδρόμιο για να πιουν τον καφέ τους χαζεύοντας και φλερτάροντας τα 13χρονα μουνάκια που αράζουν στην πλατεία.
:+1:

Το ερώτημα βέβαια είναι ποιος θα χειρίζεται τις κάμερες*. Από τη στιγμή που μπαίνει ανθρώπινο χέρι μπορεί κάλλιστα να φιλτράρει αυτούς τους οποίους θέλει να κόψει την παράβαση και αυτούς που δε θέλει.

Κάμερες είχε και έξω από τη Βουλή, και φυσική παρουσία τροχονόμων, αλλά ο άλλος δε φοβήθηκε μην το δουν να παρανομήσει και να σκοτώσει το παιδί με το μηχανάκι.
Και αυτό* ναι.
Μήπως τελικά δεν μας αξίζει τίποτε καλλίτερο από αυτό που παίρνουμε καθημερινά;
Δεν θέλω να το δεχθώ συναισθηματικά και μπορώ να το αντικρούσω σε προσωπικό επίπεδό αλλά δεν μπορώ να με αφαιρέσω από το συλλογικό πλαίσιο, οπότε ξαναρωτάω, μήπως παίρνουμε ότι μας αξίζει; και επειδή ακριβώς δεχόμαστε την κάθε Ντόρα και τον σοφέρ της και την νοοτροπία της ελληνικής αστυνομίας ασχέτως με το πόσο και αν παρανομεί ο καθένας μας στους δρόμους μήπως μας αξίζει όλη αυτή η σκατίλα απλά και μόνον επειδή στην πραγματικότητα την δεχόμαστε - ανεχόμαστε;
Οκ, εγώ έχω βγάλει καρκίνο και έχω πάθει 8 καταθλίψεις με αυτά και με αυτά αλλά σιγά, στο τέλος κ γω πάω παρακάτω σαν να τα δέχομαι.
Είμαστε για τον μπούτσο νομίζω παιδιά.
Θέλουμε όμως κάτι καλλίτερο;
Στ' αλήθεια όμως; θέλουμε;
Εγώ λέω ναι, ότι θέλω, και ότι είμαι έτοιμος να κάνω οτιδήποτε χρειάζεται προς αυτήν την κατεύθυνση, αλλά, θέλουμε;
Όχι δε θέλουμε. Θα ψηφίσουμε το βουλευτή ή το δημοτικό σύμβουλο επειδή μας έσβησε την κλήση, μας έστειλε το παιδί στρατό κοντά στο σπίτι του, έκανε μία απευθείας αναθεσούλα στη μικρή μας επιχείρηση, τοποθέτησε το παιδί σε πρόγραμμα stage και πάει λέγοντας.

Σε αυτό το πλαίσιο και να ήθελες εσύ δε μπορείς να κάνεις κάτι. Θα σε φάνε οι άλλοι.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38290
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 19 Μάιος 2023, 12:44

Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Μάιος 2023, 12:42
sys3x έγραψε:
19 Μάιος 2023, 12:39
Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Μάιος 2023, 12:19


:+1:

Το ερώτημα βέβαια είναι ποιος θα χειρίζεται τις κάμερες*. Από τη στιγμή που μπαίνει ανθρώπινο χέρι μπορεί κάλλιστα να φιλτράρει αυτούς τους οποίους θέλει να κόψει την παράβαση και αυτούς που δε θέλει.

Κάμερες είχε και έξω από τη Βουλή, και φυσική παρουσία τροχονόμων, αλλά ο άλλος δε φοβήθηκε μην το δουν να παρανομήσει και να σκοτώσει το παιδί με το μηχανάκι.
Και αυτό* ναι.
Μήπως τελικά δεν μας αξίζει τίποτε καλλίτερο από αυτό που παίρνουμε καθημερινά;
Δεν θέλω να το δεχθώ συναισθηματικά και μπορώ να το αντικρούσω σε προσωπικό επίπεδό αλλά δεν μπορώ να με αφαιρέσω από το συλλογικό πλαίσιο, οπότε ξαναρωτάω, μήπως παίρνουμε ότι μας αξίζει; και επειδή ακριβώς δεχόμαστε την κάθε Ντόρα και τον σοφέρ της και την νοοτροπία της ελληνικής αστυνομίας ασχέτως με το πόσο και αν παρανομεί ο καθένας μας στους δρόμους μήπως μας αξίζει όλη αυτή η σκατίλα απλά και μόνον επειδή στην πραγματικότητα την δεχόμαστε - ανεχόμαστε;
Οκ, εγώ έχω βγάλει καρκίνο και έχω πάθει 8 καταθλίψεις με αυτά και με αυτά αλλά σιγά, στο τέλος κ γω πάω παρακάτω σαν να τα δέχομαι.
Είμαστε για τον μπούτσο νομίζω παιδιά.
Θέλουμε όμως κάτι καλλίτερο;
Στ' αλήθεια όμως; θέλουμε;
Εγώ λέω ναι, ότι θέλω, και ότι είμαι έτοιμος να κάνω οτιδήποτε χρειάζεται προς αυτήν την κατεύθυνση, αλλά, θέλουμε;
Όχι δε θέλουμε. Θα ψηφίσουμε το βουλευτή ή το δημοτικό σύμβουλο επειδή μας έσβησε την κλήση, μας έστειλε το παιδί στρατό κοντά στο σπίτι του, έκανε μία απευθείας αναθεσούλα στη μικρή μας επιχείρηση, τοποθέτησε το παιδί σε πρόγραμμα stage και πάει λέγοντας.

Σε αυτό το πλαίσιο και να ήθελες εσύ δε μπορείς να κάνεις κάτι. Θα σε φάνε οι άλλοι.
Μα αυτό ακριβώς λέω έμπε, ότι το κάνω και με τρώνε...
:a040:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17530
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 20 Μάιος 2023, 00:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Μάιος 2023, 10:25
Juno έγραψε:
19 Μάιος 2023, 10:21

Το δικό μου παρκάρισμα ήταν μέσα στο πάρκινγκ του μετρό και δεν ενοχλούσε κανέναν να παρκάρει ούτε να ξεπαρκάρει, απλώς δεν έπρεπε να παρκάρω εκεί.
Θέση για ΑΜΕΑ;
ΟΧΙ! ΠΟΤΕ!
Μπορεί να παρκάρω στη μέση του δρόμου, αλλά σε θέση ΑΜΕΑ ποτέ!
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21501
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Νοέμ 2023, 19:13

:o:o:o

Καλά τόσους μήνες ακόμα στο ξένο σπίτι ειναι κατσικομενος ο 81χρονος;


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30658
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Νοέμ 2023, 19:20

georgebi έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 19:13
:o:o:o

Καλά τόσους μήνες ακόμα στο ξένο σπίτι ειναι κατσικομενος ο 81χρονος;


Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21501
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Νοέμ 2023, 19:21

Όλος ο κόσμος του αγώνα και της αλληλεγγύης :smt023
στο πλευρό του 82χρονου μπαταχτ.... άστεγου :e040:

Εικόνα
Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15728
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 28 Νοέμ 2023, 19:23

είναι σχεδόν απίστευτο ότι κυκλοφορούν ακόμα μ'αυτή την ιστορία και βγάζουν τον γέρο στον δρόμο για να κάνουν μικροπολιτική του κώλου με κάτι φωτογραφίες...σχεδόν απίστευτο
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15728
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 28 Νοέμ 2023, 19:25

απο τα χρέη στο ΙΚΑ εξόφλησε τίποτα;
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 28 Νοέμ 2023, 19:29

Μακριά από δάνεια πιστωτικές και τα λοιπά και τα λοιπά. Για μένα μάζεψε τα λεφτά και πάρε μετά ότι θες σπίτι αυτοκίνητο και τα λοιπά. ούτε καν κινητό μην παίρνεις με δόσεις μακριά από οποιαδήποτε μορφή δανεισμού γιατί πολλοί καταστράφηκαν από αυτόν.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21501
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Νοέμ 2023, 19:31

Σενέκας έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 19:25
απο τα χρέη στο ΙΚΑ εξόφλησε τίποτα;
Καλά ρε ξεφτίλα.... για τον 82χρονο μπαταχτσ.... άστεγο δεν σε νοιάζει :e040:

για το καναρίνι και το σκύλο .... ούτε για αυτά πονάς λίγο; :cry

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30658
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Νοέμ 2023, 19:33

lonelyrider έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 19:29
Μακριά από δάνεια πιστωτικές και τα λοιπά και τα λοιπά. Για μένα μάζεψε τα λεφτά και πάρε μετά ότι θες σπίτι αυτοκίνητο και τα λοιπά. ούτε καν κινητό μην παίρνεις με δόσεις μακριά από οποιαδήποτε μορφή δανεισμού γιατί πολλοί καταστράφηκαν από αυτόν.
Lol


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 28 Νοέμ 2023, 19:36

Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 19:33
lonelyrider έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 19:29
Μακριά από δάνεια πιστωτικές και τα λοιπά και τα λοιπά. Για μένα μάζεψε τα λεφτά και πάρε μετά ότι θες σπίτι αυτοκίνητο και τα λοιπά. ούτε καν κινητό μην παίρνεις με δόσεις μακριά από οποιαδήποτε μορφή δανεισμού γιατί πολλοί καταστράφηκαν από αυτόν.
Lol
Lol και μαλακίες. Τράβα ρώτα κανέναν που πήρε στεγαστικό δάνειο και τώρα με την αύξηση των επιτοκίων πληρώνουν τα μαλλιοκέφαλά τους και θα πληρώσουν δύο και τρεις φορές την αξία του σπιτιού στην τράπεζα μου γράφεις και lol τρομάρα σου.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21501
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Νοέμ 2023, 19:40

Σημερινό βίντεο όπως το ανέβασε ο Δημοσιογράφος :e040:


Εικόνα
https://www.documentonews.gr/article/xa ... 1701179082

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21501
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Νοέμ 2023, 19:44

«Δεν έχω πού να πάω» :cry


Εικόνα
https://www.topontiki.gr/2023/11/28/cha ... ao-videos/
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30658
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πήραν το σπίτι 81χρονου ανάπηρου και δεν τον άφησαν να πάρει ούτε τα ρούχα του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Νοέμ 2023, 19:45

lonelyrider έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 19:36
Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 19:33
lonelyrider έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 19:29
Μακριά από δάνεια πιστωτικές και τα λοιπά και τα λοιπά. Για μένα μάζεψε τα λεφτά και πάρε μετά ότι θες σπίτι αυτοκίνητο και τα λοιπά. ούτε καν κινητό μην παίρνεις με δόσεις μακριά από οποιαδήποτε μορφή δανεισμού γιατί πολλοί καταστράφηκαν από αυτόν.
Lol
Lol και μαλακίες. Τράβα ρώτα κανέναν που πήρε στεγαστικό δάνειο και τώρα με την αύξηση των επιτοκίων πληρώνουν τα μαλλιοκέφαλά τους και θα πληρώσουν δύο και τρεις φορές την αξία του σπιτιού στην τράπεζα μου γράφεις και lol τρομάρα σου.
Εσύ πρέπει είτε να βγάζεις εκατομμύρια, είτε να κληρονόμησες τεράστια περιουσία.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών