Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 27 Νοέμ 2023, 15:50

Ερμής έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 15:24
Αγις έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 12:17
Ποιος / ποια εκανε την επιλογη της πανακριβης ανθυπομετριοτητας πωλησης ανθυγιεινου ανατολιτικου εξωτισμου ;
:roll::oops::a040: ήθελα να το δοκιμάσω γιατί είχα ακούσει καλά λόγια.

Ξαναλέω όμως πως χωρίς τα πολλά ποτά θα ήταν ένα 30% πιο κάτω. γιατί την μπίρα την έχει τάλιρο και ήπιαμε τρείς ο καθένας στο χαλαρό.
Είχα μεγαλύτερες προσδοκίες.
Συνεχίζω να πιστεύω πως το τοπ ανατολίτικο ειναι ο Αλλαντίν.
Το άλλο που έχω παρατηρήσει ειναι πως πλέον ακόμη και στην πιο τελειωμένη ταβέρνα να πας, το εικοσάρικο το άτομο δε σε φτάνει.
Στο λεκανοπεδιο ναι - η εστιαση ειναι γτπ πανακριβα σκουπιδια - με 15 ευρω το ατομο ομως τρως αρχοντικα στις επαρχιες με ποιοτικα προιοντα σωστα φτιαγμενα σε οικογενειακα μαγαζια σαν τον Ελατο τον Ναυαρχο η τον Μουστακια η σε καποια στην μεθοριο της Αττικης
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23320
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Νοέμ 2023, 15:58

Αγις έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 15:50
Ερμής έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 15:24
Αγις έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 12:17
Ποιος / ποια εκανε την επιλογη της πανακριβης ανθυπομετριοτητας πωλησης ανθυγιεινου ανατολιτικου εξωτισμου ;
:roll::oops::a040: ήθελα να το δοκιμάσω γιατί είχα ακούσει καλά λόγια.

Ξαναλέω όμως πως χωρίς τα πολλά ποτά θα ήταν ένα 30% πιο κάτω. γιατί την μπίρα την έχει τάλιρο και ήπιαμε τρείς ο καθένας στο χαλαρό.
Είχα μεγαλύτερες προσδοκίες.
Συνεχίζω να πιστεύω πως το τοπ ανατολίτικο ειναι ο Αλλαντίν.
Το άλλο που έχω παρατηρήσει ειναι πως πλέον ακόμη και στην πιο τελειωμένη ταβέρνα να πας, το εικοσάρικο το άτομο δε σε φτάνει.
Στο λεκανοπεδιο ναι - η εστιαση ειναι γτπ πανακριβα σκουπιδια - με 15 ευρω το ατομο ομως τρως αρχοντικα στις επαρχιες με ποιοτικα προιοντα σωστα φτιαγμενα σε οικογενειακα μαγαζια σαν τον Ελατο τον Ναυαρχο η τον Μουστακια η σε καποια στην μεθοριο της Αττικης
Πλεόν όχι, είναι δύσκολο.
Λακωνία, σε ταβερνα καλή και τσεκαρισμένη εκεί που με 15 ήσουν αρχηγός παλιά, πλέον θες 25 στο νερό. Ασε έχει παραγίνει η κατάσταση
Και εντάξει δε μπορείς συνέχεια να τρως σε ταβέρνες, θες και το διαφορετικό.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 27 Νοέμ 2023, 16:05

Ερμής έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 15:58
Αγις έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 15:50
Ερμής έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 15:24


:roll::oops::a040: ήθελα να το δοκιμάσω γιατί είχα ακούσει καλά λόγια.

Ξαναλέω όμως πως χωρίς τα πολλά ποτά θα ήταν ένα 30% πιο κάτω. γιατί την μπίρα την έχει τάλιρο και ήπιαμε τρείς ο καθένας στο χαλαρό.
Είχα μεγαλύτερες προσδοκίες.
Συνεχίζω να πιστεύω πως το τοπ ανατολίτικο ειναι ο Αλλαντίν.
Το άλλο που έχω παρατηρήσει ειναι πως πλέον ακόμη και στην πιο τελειωμένη ταβέρνα να πας, το εικοσάρικο το άτομο δε σε φτάνει.
Στο λεκανοπεδιο ναι - η εστιαση ειναι γτπ πανακριβα σκουπιδια - με 15 ευρω το ατομο ομως τρως αρχοντικα στις επαρχιες με ποιοτικα προιοντα σωστα φτιαγμενα σε οικογενειακα μαγαζια σαν τον Ελατο τον Ναυαρχο η τον Μουστακια η σε καποια στην μεθοριο της Αττικης
Πλεόν όχι, είναι δύσκολο.
Λακωνία, σε ταβερνα καλή και τσεκαρισμένη εκεί που με 15 ήσουν αρχηγός παλιά, πλέον θες 25 στο νερό. Ασε έχει παραγίνει η κατάσταση
Και εντάξει δε μπορείς συνέχεια να τρως σε ταβέρνες, θες και το διαφορετικό.
Πριν 4 ημερες ετυχε να φαω στο Παρορι - πολυ καλα ηταν - η αληθεια ειναι βεβαια πως προτιμω να ψηνω στο σπιτι κ να αποφευγω τα μαγαζια
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23320
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Νοέμ 2023, 16:12

το Ζαχο που ειχαμε πάει τις προάλλες που το μαγαζι ειναι ΝΑΟΣ σε όλα, δε πέσαμε με τα ποτά κάτω απο 25
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 29 Νοέμ 2023, 13:06

Custom_F έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 11:48
Selim Bey, Μαρουσι

Το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο οταν μου λενε να παμε για φαγητο στο Μαρουσι ειναι το παρκινγκ. Τελικα ουτε ευκολο, ουτε δυσκολο, αρκει να ρισκαρεις να παρκαρεις στις περιοχες για κατοικους και να ευχεσαι να προλαβεις να φυγεις πριν σε προλαβουν κ πληρωσεις. Εγω προλαβα. Μια συγγνωμη στον κατοικο που πηγε πιο μακρια να παρκαρει και ενα ευχαριστω μαζι, που δε με εδωσε. :003:

Τι εννοείς να σε προλάβει και να πληρώσεις; Και γενικότερα, πως δουλεύει το σύστημα ελέγχου;
Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο, στο Μαρούσι τυγχάνει να παρκάρω κοντά στις γραμμές του ΗΣΑΠ ακριβώς λόγω της παραπάνω σήμανσης.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 29 Νοέμ 2023, 13:13

Αρχέλαος έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:06
Custom_F έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 11:48
Selim Bey, Μαρουσι

Το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο οταν μου λενε να παμε για φαγητο στο Μαρουσι ειναι το παρκινγκ. Τελικα ουτε ευκολο, ουτε δυσκολο, αρκει να ρισκαρεις να παρκαρεις στις περιοχες για κατοικους και να ευχεσαι να προλαβεις να φυγεις πριν σε προλαβουν κ πληρωσεις. Εγω προλαβα. Μια συγγνωμη στον κατοικο που πηγε πιο μακρια να παρκαρει και ενα ευχαριστω μαζι, που δε με εδωσε. :003:

Τι εννοείς να σε προλάβει και να πληρώσεις; Και γενικότερα, πως δουλεύει το σύστημα ελέγχου;
Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο, στο Μαρούσι τυγχάνει να παρκάρω κοντά στις γραμμές του ΗΣΑΠ ακριβώς λόγω της παραπάνω σήμανσης.
Να με προλάβει πριν γυρίσω κ καλέσει να έρθουν να μου κόψουν κλήση. Ούτε κ γω ξέρω πως γίνεται, απλώς υποθέτω πως απτή στιγμή που έχει σήμανση μόνο για κατοίκους -την οποία είδα αφού απομακρυνθηκα από το αυτοκινητο- θα υπάρχει κ κάποιος που ελέγχει κ βάζει πρόστιμα. :102:

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 29 Νοέμ 2023, 13:45

Custom_F έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:13
Αρχέλαος έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:06
Custom_F έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 11:48
Selim Bey, Μαρουσι

Το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο οταν μου λενε να παμε για φαγητο στο Μαρουσι ειναι το παρκινγκ. Τελικα ουτε ευκολο, ουτε δυσκολο, αρκει να ρισκαρεις να παρκαρεις στις περιοχες για κατοικους και να ευχεσαι να προλαβεις να φυγεις πριν σε προλαβουν κ πληρωσεις. Εγω προλαβα. Μια συγγνωμη στον κατοικο που πηγε πιο μακρια να παρκαρει και ενα ευχαριστω μαζι, που δε με εδωσε. :003:

Τι εννοείς να σε προλάβει και να πληρώσεις; Και γενικότερα, πως δουλεύει το σύστημα ελέγχου;
Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο, στο Μαρούσι τυγχάνει να παρκάρω κοντά στις γραμμές του ΗΣΑΠ ακριβώς λόγω της παραπάνω σήμανσης.
Να με προλάβει πριν γυρίσω κ καλέσει να έρθουν να μου κόψουν κλήση. Ούτε κ γω ξέρω πως γίνεται, απλώς υποθέτω πως απτή στιγμή που έχει σήμανση μόνο για κατοίκους -την οποία είδα αφού απομακρυνθηκα από το αυτοκινητο- θα υπάρχει κ κάποιος που ελέγχει κ βάζει πρόστιμα. :102:
αμα σε πιασουν σε θεση κατοικων η κληση ειναι το καλο σεναριο - μερικες φορες ερχεται ο γερανος και το σηκωνει κανονικα και με τον νομο :102:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 29 Νοέμ 2023, 13:57

alekhine έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:45
Custom_F έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:13
Αρχέλαος έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:06


Τι εννοείς να σε προλάβει και να πληρώσεις; Και γενικότερα, πως δουλεύει το σύστημα ελέγχου;
Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο, στο Μαρούσι τυγχάνει να παρκάρω κοντά στις γραμμές του ΗΣΑΠ ακριβώς λόγω της παραπάνω σήμανσης.
Να με προλάβει πριν γυρίσω κ καλέσει να έρθουν να μου κόψουν κλήση. Ούτε κ γω ξέρω πως γίνεται, απλώς υποθέτω πως απτή στιγμή που έχει σήμανση μόνο για κατοίκους -την οποία είδα αφού απομακρυνθηκα από το αυτοκινητο- θα υπάρχει κ κάποιος που ελέγχει κ βάζει πρόστιμα. :102:
αμα σε πιασουν σε θεση κατοικων η κληση ειναι το καλο σεναριο - μερικες φορες ερχεται ο γερανος και το σηκωνει κανονικα και με τον νομο :102:
Χμ...ενδιαφέρον.

Πάντως, από περιοχές με τέτοια σήμανση, μόνο στο Χαλάνδρι θυμάμαι να αναφέρεται ότι δεν είναι 24ωρης διάρκειας.
Εκεί, Δευτέρα-Παρασκευή ήταν επιτρεπτό το ελεύθερο παρκάρισμα μέχρι πριν τις 9 το πρωί ή μετά τις 9 το βράδυ, το Σάββατο νομίζω μέχρι πριν τις 9 το πρωί και μετά τις 4 το απόγευμα και Κυριακή πλήρως ελεύθερα.
Τις τελευταίες φορές πάρκαρα αλλού, αλλά λογικά δεν θα το έχουν αλλάξει.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 29 Νοέμ 2023, 13:57

alekhine έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:45
αμα σε πιασουν σε θεση κατοικων η κληση ειναι το καλο σεναριο - μερικες φορες ερχεται ο γερανος και το σηκωνει κανονικα και με τον νομο :102:
Άλλη δουλειά δεν έχουν κ αυτοί νυχτιάτικα;..

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 29 Νοέμ 2023, 14:24

Custom_F έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:13
Αρχέλαος έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:06
Custom_F έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 11:48
Selim Bey, Μαρουσι

Το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο οταν μου λενε να παμε για φαγητο στο Μαρουσι ειναι το παρκινγκ. Τελικα ουτε ευκολο, ουτε δυσκολο, αρκει να ρισκαρεις να παρκαρεις στις περιοχες για κατοικους και να ευχεσαι να προλαβεις να φυγεις πριν σε προλαβουν κ πληρωσεις. Εγω προλαβα. Μια συγγνωμη στον κατοικο που πηγε πιο μακρια να παρκαρει και ενα ευχαριστω μαζι, που δε με εδωσε. :003:

Τι εννοείς να σε προλάβει και να πληρώσεις; Και γενικότερα, πως δουλεύει το σύστημα ελέγχου;
Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο, στο Μαρούσι τυγχάνει να παρκάρω κοντά στις γραμμές του ΗΣΑΠ ακριβώς λόγω της παραπάνω σήμανσης.
Να με προλάβει πριν γυρίσω κ καλέσει να έρθουν να μου κόψουν κλήση. Ούτε κ γω ξέρω πως γίνεται, απλώς υποθέτω πως απτή στιγμή που έχει σήμανση μόνο για κατοίκους -την οποία είδα αφού απομακρυνθηκα από το αυτοκινητο- θα υπάρχει κ κάποιος που ελέγχει κ βάζει πρόστιμα. :102:
Εικόνα



Το 1 και το 2 είναι δημόσια ανοιχτά πάρκινγκ. Έχουν αναφερθεί παλαιότερα παραβιάσεις σε αμφότερα αλλά δεν αξιολογώ τον κίνδυνο μεγάλο στατιστικώς ή τέλος πάντων άνω του μέσου όρου από οποιοδήποτε στενό κοντά σε μετρό γενικότερα (εννοείται δεν αφήνω πράγματα να γυαλίζουν μέσα). Πολύς κόσμος δεν ξέρει την ύπαρξη τους και ας το ένα είναι κυριολεκτικά πάνω στην Κηφισίας.

Το 3 - δηλαδή η δεξιά μεριά του δρόμου από το New Great Wall μέχρι τον πρώτο κάθετο - χωράει περίπου 7-10 αυτοκίνητα αν ενθυμούμαι καλά, και είναι η δεύτερη καλύτερη επιλογή*** για παρκάρισμα στο Μαρούσι/περιοχή ΗΣΑΠ, για τους κάτωθι λόγους:

1.προφανώς είναι νόμιμο
2.οι προχωκάγκουρες και οι καρενοΓΑΛΗδες συνωστίζονται στο αντιδιαμετρικό ως προς τις γραμμές του ΗΣΑΠ σημείο, το οποίο είναι εξίσου καλή επιλογή αλλά έχει 1/3 πιθανότητα άδειας θέσης & στο στενάκι που οδηγεί στην παρκοόαση, λόγω του ότι είναι πιο ορατά στους διερχόμενους (βλ. λεπτές κατευθυντήριες πορτοκαλί γραμμές, οι οποίες σηματοδοτούν και την πρόσβαση)
3.είναι δρόμος μονής κατεύθυνσης αρκετά στενός ώστε να μην στριμωχτούν ανάποδα ελληναράδες και αρκετά πλατύς ώστε να περνάει και τανκς της κουλοχούντας (βασικός κανόνας για διαλογή καλής θέσης)
4. κατά το ήμισυ, έχει οπτική επαφή με τον έξω χώρο του κινέζικου****, άρα ασφαλέστατο
5. είναι κεντρικό σημείο, στην δέκατηπέμπτη γύρα (ώρα αιχμής) και στην τέταρτη (ώρα μεσαίας αιχμής) κάποιος θα φεύγει.


***
το πρώτο καλύτερο σημείο δεν το λέω δημόσια για να μην το κάψω :-?
(σαν αριστερούλης ή νοικοκυραίος που μιλάει για παραλία καβάντζα, ακούγεται αυτό, μπλιαχ

*****
πολύ καλή επιλογή για φαγητό, σε μέρα με μπουφέ, προτείνεται για την ομαδάρα :-? Ο σελίμ είναι υπερεκτιμημένος πλέον.


οι θέσεις μονίμων κατοίκων εκτός της πινακίδος στην αρχή που είναι πιθανό να μην προσέξεις :xena: , έχουν και μπλε διαγράμμιση στην άσφαλτο, να έχει ξεβάψει σε ένα σημείο ναι, παντού αποκλείεται. Αλλά πάνω κάτω, για ευκολία σου, είναι παντού στο Μαρούσι όπου δεν πληρώνεις :P

Καλή συνέχεια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα την 29 Νοέμ 2023, 14:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 29 Νοέμ 2023, 14:35

Custom_F έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 11:48
να ρισκαρεις να παρκαρεις στις περιοχες για κατοικους και να ευχεσαι να προλαβεις να φυγεις πριν σε προλαβουν κ πληρωσεις. Εγω προλαβα. Μια συγγνωμη στον κατοικο που πηγε πιο μακρια να παρκαρει και ενα ευχαριστω μαζι, που δε με εδωσε. :003:
ΕΝΤΙΤ

τώρα το πρόσεξα αυτό. Νόμιζα ότι ήταν κατά λάθος. Ελληναρά :whp:


:smt076:smt076:smt076

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 29 Νοέμ 2023, 15:00

Η θέση 3 του χάρτη που έχουμε παρκάρει δεκάδες φορές:

Εικόνα
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 29 Νοέμ 2023, 15:02

Αρχέλαος έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 15:00
Η θέση 3 του χάρτη που έχουμε παρκάρει δεκάδες φορές

καρφωνόμαστε :oops:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 29 Νοέμ 2023, 15:44

Οι Δημοι εχουν κ επιτρεπομενες ζωνες σταθμευσης με αντιτιμο απο αυτοματα μηχανηματα η καρτες στα περιπτερα της περιοχης
φυσικα τα γραφουμε στ αρχιδια μας κ παρκαρουμε ακομα κ στην εισοδο παρκινγκ κ πολυ πιο ελληνικα διαμαρτυρομαστε για κλησεις η για απομακρυνση με γερανο '' ηλθαμε να δωκουμε τα ωραια μας λεφτακια κ εσεις μας γραψατεεε''
Λογικο παντως να συμβαινει αν παραγγελνεις σταβλισια η παιδακια κοτοπουλου
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 29 Νοέμ 2023, 15:47

Αρχέλαος έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:57
[
Χμ...ενδιαφέρον.

Πάντως, από περιοχές με τέτοια σήμανση, μόνο στο Χαλάνδρι θυμάμαι να αναφέρεται ότι δεν είναι 24ωρης διάρκειας.
Εκεί, Δευτέρα-Παρασκευή ήταν επιτρεπτό το ελεύθερο παρκάρισμα μέχρι πριν τις 9 το πρωί ή μετά τις 9 το βράδυ, το Σάββατο νομίζω μέχρι πριν τις 9 το πρωί και μετά τις 4 το απόγευμα και Κυριακή πλήρως ελεύθερα.
Τις τελευταίες φορές πάρκαρα αλλού, αλλά λογικά δεν θα το έχουν αλλάξει.
Ρε πύτε αυτό δεν είναι μονίμων κατοίκων, είναι ελεγχόμενη στάθμευση με πληρωμή. :xena:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών