οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Ορέστης 35

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 02 Οκτ 2018, 12:42

aLiCat έγραψε:
02 Οκτ 2018, 10:31
Υπάρχει και μια ενδιάμεση κατάσταση, δημοφιλής, στους αρσενικούς κυρίως, που συνοψίζεται στη φράση "friends with benefits".
(No strings attached)
SpoilerShow

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 31 Οκτ 2018, 23:15

Αν είναι καλό μ...ι δεν υπάρχει φιλία
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

Άβαταρ μέλους
Souvlatzis
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2018, 17:30
Phorum.gr user: Souvlatzis

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Souvlatzis » 02 Νοέμ 2018, 01:03

Γιαυτο και εγώ προτιμώ τα τραβελάκια...είναι γυναίκες που θέλουν σεξ όπως θέλουμε εμεις οι αντρες

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 04 Νοέμ 2018, 22:36

Souvlatzis έγραψε:
02 Νοέμ 2018, 01:03
Γιαυτο και εγώ προτιμώ τα τραβελάκια...είναι γυναίκες που θέλουν σεξ όπως θέλουμε εμεις οι αντρες

Τα τραβελια γυναίκες;
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

Άβαταρ μέλους
Souvlatzis
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2018, 17:30
Phorum.gr user: Souvlatzis

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Souvlatzis » 05 Νοέμ 2018, 00:14

LEONAS έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 22:36
Souvlatzis έγραψε:
02 Νοέμ 2018, 01:03
Γιαυτο και εγώ προτιμώ τα τραβελάκια...είναι γυναίκες που θέλουν σεξ όπως θέλουμε εμεις οι αντρες

Τα τραβελια γυναίκες;
Ναι

Τα τραβέλακια είναι γυναίκες που απλά έχουν πουλί

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 08 Νοέμ 2018, 00:01

Υπόθεση εργασίας σε ειδοποιούν στο σχολείο που εργάζεσαι έλα ρε εσύ σε ψάχνει ο τάδε που είσαστε μαζί μάζι λέει παλιά σε άλλο σχολείο στην τάδε πολη ...πας στο τηλέφωνο τι έγινε ρε ςσου λέει ο άλλος τηλέφωνο δεν πήρες, τα τηλέφωνα σου δεν απαντάνε ,ζεις πέθανες πως πάει ;με τα πολλά να κανονίσουμε να βρεθούμε.
Αυτό συμβαίνει αν είσαι άνδρας και σε ψάχνει άνδρας αυτό συμβαίνει αν είσαι άνδρας και σε αναζητεί άντρας ή αν είσαι γυναίκα και σε ψάχνειι γυναίκα που σε γνώριζε παλιά Εννοείται αν τώρα είσαι άνδρας και σε ψάχνει κοπέλα το πιθανότερο είναι κάποια εκδούλευση να θέλει.. νόμος.
Αν τώρα είσαι κοπέλα και σε ψάχνει άνδρας εκεί θα χουμε άλλα πλέον , αυτά είναι ντροπής πράγματα... θα αρχίσουν να σχολιάζουν τι έγινε;τον εφτυσε η γκομενα και την ψάχνει σαν τρελος; θα σκεφουν πως άλλαξε τηλέφωνα γιατί την ενοχλούσε γιατί χωρίσανε κλπ. όλοι θα συμπερανουν πια ότι ο τύπος σεξ ψάχνει ,η δε κοπέλα να φωνάζει μη με ξαναενοχλήσεις,θα έχουμε ιστορίες και τα λοιπά.
ως εκ τούτου αφού έφαγα το ίντερνετ να ανακαλύψω ότι η κοπέλα ζει και δεν απεβίωσε υποθέτω ότι παντρεύτηκε μάλλον...
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Νοέμ 2018, 00:07

Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 00:01
ως εκ τούτου αφού έφαγα το ίντερνετ να ανακαλύψω ότι η κοπέλα ζει και δεν απεβίωσε υποθέτω ότι παντρεύτηκε μάλλον...
Μπορεί και μάλλην. Δεν ξέρεις. Στον 21ο αιώνα είμαστε.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 08 Νοέμ 2018, 00:10

Yochanan έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 00:07
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 00:01
ως εκ τούτου αφού έφαγα το ίντερνετ να ανακαλύψω ότι η κοπέλα ζει και δεν απεβίωσε υποθέτω ότι παντρεύτηκε μάλλον...
Μπορεί και μάλλην. Δεν ξέρεις. Στον 21ο αιώνα είμαστε.
αυτό το μάλλον πολύ διφορούμενο φάινεται όντως ,δεν το έκανα επίτηδες αλλά να μην το σχολιάσω γιατί δεν το σώζω ..άστο καλύτερα
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Νοέμ 2018, 00:27

Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 00:10
Yochanan έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 00:07
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 00:01
ως εκ τούτου αφού έφαγα το ίντερνετ να ανακαλύψω ότι η κοπέλα ζει και δεν απεβίωσε υποθέτω ότι παντρεύτηκε μάλλον...
Μπορεί και μάλλην. Δεν ξέρεις. Στον 21ο αιώνα είμαστε.
αυτό το μάλλον πολύ διφορούμενο φάινεται όντως ,δεν το έκανα επίτηδες αλλά να μην το σχολιάσω γιατί δεν το σώζω ..άστο καλύτερα
γλυκύτατο ητανε και σε ευχαριστω που ξοδεψες ενα απο τα 41 του μήνα για να μου απαντήσεις! :D:wave:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 08 Νοέμ 2018, 22:58

Βρεθηκα Ερμου σημερα λογο δουλειας και λέει μια κυρία στον άντρα της:
"Μπαίνω Ζάρα κάτσε έξω, μόλις φτάσω ταμείο σε παίρνω να μπείς να πληρώσεις"
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Γραφικός

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 08 Νοέμ 2018, 23:51

Μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών. Μια από τις πιο ποιοτικές φιλίες της ζωής μου ήταν με μια ωραία γυναίκα που μου είχε ρίξει και χυλόπιτα όταν είχαμε πρωτογνωριστεί. Όσο στηριζόταν επάνω μου για μικροχάρες, άλλο τόσο στηριζόμουν κι εγώ πάνω της. Θυμάμαι μία φορά είχε έρθει με παρέα στο μαγαζί που δούλευα μπαρ- σέρβις. Επειδή είχε πλακώσει πολύς περισσότερος κόσμος απ'όσους περιμέναμε (ικανός να απασχολήσει τρία άτομα) εγώ είχα πελαγώσει. Με είδε, παράτησε την παρέα της χώθηκε πίσω από τη μπάρα και με βοήθησε στα ίσα χωρίς να της το ζητήσω. Έμεινε κι αφού φύγαν οι φίλοι της, μέχρι τις δύο που άρχισε να αραιώνει ο κόσμος. Την επόμενη μέρα είχε πρωινή δουλειά. Αν και λόγω κόσμου πληρώθηκα πολύ περισσότερο απ' όσο υπολόγιζα αυτή τη μέρα, δεν δέχθηκε να τα μοιραστούμε.
Τέτοια πράματα δεν γίνεται να τα ξεχάσεις.

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι άνδρες, ακόμα και σε μια τέτοια ανιδιοτελή κίνηση, βρίσκουν κακία. Ό,τι και να κάνει μια γυναίκα καταλήγει να τους χρωστάει.
Πρόβλημα είναι επίσης πως οι περισσότερες γυναίκες, στην πρώτη ανασφάλεια που θα νιώσουν, θα τσεκάρουν αν αυτός που τις γούσταρε παλιά τις γουστάρει ακόμα ψιλοφλερτάροντας χωρίς όμως να έχουν σκοπό να κάνουν κάτι. Δεν είναι ότι δεν τις νοιάζει που θα τον πληγώσουν, αλλά είναι πολύ μεγάλη η ανάγκη τους να επιβεβαιωθούν και το τι θα γίνει στην ψυχή του είναι παράπλευρη απώλεια. Αυτό είναι πολύ μεγάλη προδοσία της φιλίας.

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 09 Νοέμ 2018, 01:33

Yochanan έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 00:27
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 00:10
Yochanan έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 00:07


Μπορεί και μάλλην. Δεν ξέρεις. Στον 21ο αιώνα είμαστε.
αυτό το μάλλον πολύ διφορούμενο φάινεται όντως ,δεν το έκανα επίτηδες αλλά να μην το σχολιάσω γιατί δεν το σώζω ..άστο καλύτερα
γλυκύτατο ητανε και σε ευχαριστω που ξοδεψες ενα απο τα 41 του μήνα για να μου απαντήσεις! :D:wave:
Παρακαλώ ,αλλά και υπόλοιπα που θαγραφα λες και θα είχαν περισσότερη ουσία από αυτό που έγραψα . καλό όμως θα ήτανε κάτι χαριτωμενιές όπως στο μπολνταρισμένο να αποφεύγονται μεταξύ ανδρών ...
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Νοέμ 2018, 10:04

Γραφικός έγραψε:
08 Νοέμ 2018, 23:51
Μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών. Μια από τις πιο ποιοτικές φιλίες της ζωής μου ήταν με μια ωραία γυναίκα που μου είχε ρίξει και χυλόπιτα όταν είχαμε πρωτογνωριστεί. Όσο στηριζόταν επάνω μου για μικροχάρες, άλλο τόσο στηριζόμουν κι εγώ πάνω της. Θυμάμαι μία φορά είχε έρθει με παρέα στο μαγαζί που δούλευα μπαρ- σέρβις. Επειδή είχε πλακώσει πολύς περισσότερος κόσμος απ'όσους περιμέναμε (ικανός να απασχολήσει τρία άτομα) εγώ είχα πελαγώσει. Με είδε, παράτησε την παρέα της χώθηκε πίσω από τη μπάρα και με βοήθησε στα ίσα χωρίς να της το ζητήσω. Έμεινε κι αφού φύγαν οι φίλοι της, μέχρι τις δύο που άρχισε να αραιώνει ο κόσμος. Την επόμενη μέρα είχε πρωινή δουλειά. Αν και λόγω κόσμου πληρώθηκα πολύ περισσότερο απ' όσο υπολόγιζα αυτή τη μέρα, δεν δέχθηκε να τα μοιραστούμε.
Τέτοια πράματα δεν γίνεται να τα ξεχάσεις.

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι άνδρες, ακόμα και σε μια τέτοια ανιδιοτελή κίνηση, βρίσκουν κακία. Ό,τι και να κάνει μια γυναίκα καταλήγει να τους χρωστάει.
Πρόβλημα είναι επίσης πως οι περισσότερες γυναίκες, στην πρώτη ανασφάλεια που θα νιώσουν, θα τσεκάρουν αν αυτός που τις γούσταρε παλιά τις γουστάρει ακόμα ψιλοφλερτάροντας χωρίς όμως να έχουν σκοπό να κάνουν κάτι. Δεν είναι ότι δεν τις νοιάζει που θα τον πληγώσουν, αλλά είναι πολύ μεγάλη η ανάγκη τους να επιβεβαιωθούν και το τι θα γίνει στην ψυχή του είναι παράπλευρη απώλεια. Αυτό είναι πολύ μεγάλη προδοσία της φιλίας.
Αν τη γουστάρει ακόμα δεν είναι φιλία. Και δεν ήταν ποτέ. Δεν υπάρχει προδοσία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 09 Νοέμ 2018, 10:19

Souvlatzis έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 00:14
LEONAS έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 22:36
Souvlatzis έγραψε:
02 Νοέμ 2018, 01:03
Γιαυτο και εγώ προτιμώ τα τραβελάκια...είναι γυναίκες που θέλουν σεξ όπως θέλουμε εμεις οι αντρες

Τα τραβελια γυναίκες;
Ναι

Τα τραβέλακια είναι γυναίκες που απλά έχουν πουλί
Μεταξύ μας και μόνο, οι γυναίκες που δεν είναι τραβελάκια και δεν έχουν πουλάκια και διαθέτουν κόλπο κι όχι μανκαντ, γουστάρουν σεχ άνευ ορίων και περιορισμών περισσότερο κι απ' αυτά τα ίδια τα τραγελαφάκια που παριστάνουν τα γυναικάκια.

Just saying.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Νοέμ 2018, 11:00

Οταν πρόκειται γιά αδέσμευτους άνδρες και γυναίκες, δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας χωρίς sex. Από την άλλη, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος άνδρας θα ήθελε μόνο sex. Η φιλία και η συναισθηματική κάλυψη είναι και ανδρική ανάγκη.

Οταν πρόκειται γιά δεσμευμένους, μόνο φιλία είναι δυνατή, αν και κάπως παράξενη (ackward θα ήθελα να πώ) και παρεξηγήσιμη.

Τέλος, όταν ο ένας είναι δεσμευμένος και ο άλλος όχι, οποιαδήποτε σχέση είναι δύσκολη και καλύτερα να αποφεύγεται.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών