Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 30268
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 29 Δεκ 2023, 20:14

talaipwros έγραψε:
28 Δεκ 2023, 15:56
Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων
https://www.efsyn.gr/ellada/ygeia/41675 ... ofi-metron

Μαζικοι εμβολιασμοί Τώρα!
28/12/2023
Στο Αχιλλοπούλειο Νοσοκομείο όσοι νοσηλεύονται με Covid είναι όλοι εμβολιασμένοι… καμιά έκπληξη το ίδιο συμβαίνει απο το 2021!
https://anazitiseis.gr/sto-achillopoule ... o-to-2021/


28/12/2023
“Βόμβα” από Αμερικάνο καρδιολόγο: “Αποσύρετε άμεσα τα εμβόλι@ από την αγορά για να σωθούν ζωές… Ο FDA είναι εκτός τροχιάς”.

Εικόνα
https://katohika.gr/diethni/vomva-apo-a ... -trochias/



Εικόνα



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9672
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 29 Δεκ 2023, 22:39

Είδα δυστυχώς μέσα από και τους 2 γονείς μου τι κάνει ο κοβιντ σε ηλικιωμένους. Και πλήρως εμβολιασμενοι με την επικαιροποιημενη δόση και τα pavloxid πήραν αλλά το νοσοκομείο δεν το γλίτωσαν και ο πατέρας μου ένα μήνα μετά σχεδόν είναι στο νοσοκομείο από χθες και ταλαιπωρείται. Είχα 2 γονείς που ήταν λειτουργικοτατοι πριν ένα μήνα πάρα την ηλικία τους και τώρα δεν μπορούν στην κυριολεξία να πάρουν τα πόδια τους. Για αυτό οι ψεκες και οι εμβολιολαγνοι ας αφήσουν τις παπαριες. Ούτε γριπούλα είναι για τους μεγάλους, ούτε το εμβόλιο σε προστατεύει. Μόνο η προσοχή και η μάσκα για να μην κολλήσεις. Και η μετάλλαξη που κυκλοφορεί τώρα κάνει υποτροπή την 7μερα όπως και τα πρώτα στελέχη.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24839
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 29 Δεκ 2023, 22:42

Εγώ έχω μια ίωση (μάλλον RSV γιατί είμαι αρνητικός σε γρίπη και κορωνοϊό) από την προηγούμενη Παρασκευή και είναι πάρα πολύ δυσάρεστη, ανετότατα πέντε φορές χειρότερη από τον δεύτερο COVID που πέρασα τον Αύγουστο.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Δεκ 2023, 22:44

Arisvilla έγραψε:
29 Δεκ 2023, 22:39
Είδα δυστυχώς μέσα από και τους 2 γονείς μου τι κάνει ο κοβιντ σε ηλικιωμένους. Και πλήρως εμβολιασμενοι με την επικαιροποιημενη δόση και τα pavloxid πήραν αλλά το νοσοκομείο δεν το γλίτωσαν και ο πατέρας μου ένα μήνα μετά σχεδόν είναι στο νοσοκομείο από χθες και ταλαιπωρείται. Είχα 2 γονείς που ήταν λειτουργικοτατοι πριν ένα μήνα πάρα την ηλικία τους και τώρα δεν μπορούν στην κυριολεξία να πάρουν τα πόδια τους. Για αυτό οι ψεκες και οι εμβολιολαγνοι ας αφήσουν τις παπαριες. Ούτε γριπούλα είναι για τους μεγάλους, ούτε το εμβόλιο σε προστατεύει. Μόνο η προσοχή και η μάσκα για να μην κολλήσεις. Και η μετάλλαξη που κυκλοφορεί τώρα κάνει υποτροπή την 7μερα όπως και τα πρώτα στελέχη.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τους γονείς σου. Στον κύκλο μου έχω πάρα πολλά κρούσματα και όχι μόνο από Covid. Πνευμονίες, Η1Ν1 και ανθρώπους που τα περνάνε βαριά. Ωστόσο σχεδόν κανείς δεν θέλει να πάρει το παραμικρό μέτρο.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30837
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Δεκ 2023, 23:25

OANNHSEA έγραψε:
29 Δεκ 2023, 17:02
Dwarven Blacksmith έγραψε:
29 Δεκ 2023, 16:45
OANNHSEA έγραψε:
29 Δεκ 2023, 16:43


Από την αρχή τα λέγαμε αυτά για τη μάσκα.
Για την ακρίβεια η μάσκα δεν είναι για να μην κολλήσεις εσύ, αλλά για να μην κολλήσεις εσύ τους άλλους εάν είσαι φορέας...
Δεν θυμάστε που στο τέλος τα ΣΚΑΤΑ που το έπαιζαν επιστήμονες γιατροί στα ΜΜΕ μας είπαν και για διπλή μάσκα;
Τα ξεχνάτε αυτά τα πανηγύρια;;;

.
Εγώ θυμάμαι κάτι άκυρους που έγιναν επιστήμονες επικαλούμενοι ένα βιβλίο ιολογίας.
Και οι οποίοι βγήκανε αληθινοί σε αυτά που έλεγαν, γιατί τα έλεγαν τα βιβλία της ιολογίας!!!
Ενώ εσείς που πιστεύατε τα καθίκια που το έπαιζαν επιστήμονες στην τουβου, τι καταλάβατε;

.
από το 2022 σε ρωτάω/προκαλώ να εξηγήσεις αυτά που λες και πάντα κάνεις την κότα. Πραγματικά, όπως σου έχω ξαναπεί, αν ανοίξουμε νήμα και βάλουμε τις πίπες που έχεις γράψει για την πανδημία και τον SARS Cov 2 γενικά από τον Μάρτιο του 20 έως σήμερα, θα γελάσει κάθε πικραμένος.

Και ενώ είμαστε σε φόρουμ με γραπτά (που ως γνωστόν μένουν), εσύ συνεχίζεις με θράσος να μιλάς για το βιβλίο ιολογίας.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41291
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2023, 23:29

Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
29 Δεκ 2023, 17:18
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2023, 12:07
Οι μελέτες ΤΗΣ ΠΟΥΤΣΑΣ έδειξαν ότι είναι το ίδιο.
Όπως πολύ σωστά έγραψε ο Ότο, η σωστή μάσκα (Ν95/Ν99 και παρόμοιες) φορεμένη σωστά (δηλαδή να είναι κάποιος ξυρισμένος, ιδανικά να έχει κάνει και fit test για να βρει την σωστή που ταιριάζει καλύτερα με το πρόσωπο του) είναι εξαιρετικά αποτελεσματική. Οι απλές οι χειρουργικές, ιδίως για κάποιον με μούσι/γένια, είναι πολύ λιγότερο αποτελεσματικές, αλλά τελείως άχρηστες δεν είναι.
Άμα την κάνει και οξυγονοκόλληση στα μούτρα του ακόμη καλύτερα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41291
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2023, 23:41

Isildur έγραψε:
29 Δεκ 2023, 19:18
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2023, 16:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Δεκ 2023, 16:41
Εννοείς ότι όταν εσύ φόραγες μάσκα στη δουλειά σου, το έκανες επειδή ήταν υποχρεωτική;
Αποκλειστικά και μόνο.
Μισό, εσύ δεν έλεγες κάποτε "δεν χρειάζομαι εμβόλιο γιατί δεν ανήκω σε ευπαθή ομάδα (εχμμμ... τέσπα) και προσέχω, πλένομαι, φοράω μάσκα κλπ"; Λάθος τα θυμάμαι; Έλεγες κάτι άλλο;
Όχι, τα έβαλες όλα σε ένα τσουβάλι. Δεν χρειάζομαι εμβόλιο γιατί δεν ανήκω σε ευπαθή ομάδα. Αυτό μόνο. Το προσέχω και πλένω τα χέρια μου έχουν να κάνουν με τον κίνδυνο της μόλυνσης. Το φοράω μάσκα δεν το πρόσθεσα ποτέ στα μέτρα που με βοηθάνε να μην κολλήσω.
Isildur έγραψε:
29 Δεκ 2023, 19:18
Επίσης, απορία. Η μάσκα λες ότι δεν κάνει τίποτα, γιατί οι έρευνες έδειξαν ότι ήταν αναποτελεσματικές σε καθημερινή εφαρμογή και μόνο στα νοσοκομεία ή σε ειδικούς χώρους έχει νόημα η χρήση τους κλπ κλπ.
Isildur έγραψε:
29 Δεκ 2023, 19:18
Αν ο φορέας φοράει μάσκα, δεν κάνει δουλειά στο να μην κολλήσει τους άλλους; Άσε στην άκρη άλλους τρόπους μόλυνσης, να πιάσεις πχ κάτι που έπιασε κι αυτός ή κάτι παραπλήσιο. Στην μετάδοση μέσω αναπνοής σε έναν αερομεταφερόμενο ιό, δεν έχει αποτελεσματικότητα; Όχι να μην κολλήσεις (παθητικό), αλλά να μην κολλήσεις (ενεργητικό).
Σαφώς βοηθάει αλλά βοηθάει ως επικουρικό μέτρο. Ο φορέας θα κάτσει σπίτι του και θα έχει μόνο τις απαραίτητες επαφές, ελεγχόμενα, για λίγο χρόνο, με τήρηση αποστάσεων, κτλ. Δεν θα βγει να κάνει βόλτες, να δουλέψει, να μιλήσει με 10 άτομα και να κάτσει να φάει έξω. Σε αυτήν την περίπτωση δεν θα βοηθήσει σε τίποτα η μάσκα.

Όλες οι μελέτες που είχαν γίνει τα προηγούμενα 100 χρόνια αυτό έδειχναν, το παράδειγμα ανατολικών χωρών που ψιλοφορούσαν μάσκες τον χειμώνα επίσης δεν έφερε ποτέ αποτέλεσμα, δεν είχαν ποτέ μειωμένη μεταδοτικότητα γρίπης ας πούμε, αλλά πες ότι 100 χρόνια οι μελέτες ήταν λάθος και έπρεπε να δώσουμε μια ακόμη ευκαιρία στις μάσκες, ειδικά στην αρχή που ήταν λίγα πράγματα γνωστά για τον κορωνοϊό. Ε, την δώσαμε αυτήν την ευκαιρία και δεν είδαμε απολύτως καμμιά διαφορά στην διασπορά. Κι αν δεν φτάνουν τα δεδομένα της διασποράς, έχουμε πλέον και μελέτες που επιβεβαιώνουν ότι δεν έκαναν δουλειά.

Η μάσκα είναι ένα πράγμα που εφευρέθηκε πρωτίστως για να εμποδίζει την μετάδοση παθογόνων (βασικά βακτηρίων) από τον γιατρό στον ασθενή. Έχει αυστηρό πλαίσιο εφαρμογής που έχει λειτουργικότητα σε ένα αποστειρωμένο περιβάλλον όπου αυτός που την φοράει είναι επαγγελματίας και κάνει μια συγκεκριμένη δουλειά. Ούτε τρέχει πάνω-κάτω ούτε σηκώνει κιβώτια ούτε μιλάει με κόσμο ούτε τρώει ούτε πίνει ούτε βολτάρει ούτε αγγίζει οτιδήποτε δεν είναι αποστειρωμένο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41291
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2023, 23:46

Arisvilla έγραψε:
29 Δεκ 2023, 22:39
Είδα δυστυχώς μέσα από και τους 2 γονείς μου τι κάνει ο κοβιντ σε ηλικιωμένους. Και πλήρως εμβολιασμενοι με την επικαιροποιημενη δόση και τα pavloxid πήραν αλλά το νοσοκομείο δεν το γλίτωσαν και ο πατέρας μου ένα μήνα μετά σχεδόν είναι στο νοσοκομείο από χθες και ταλαιπωρείται. Είχα 2 γονείς που ήταν λειτουργικοτατοι πριν ένα μήνα πάρα την ηλικία τους και τώρα δεν μπορούν στην κυριολεξία να πάρουν τα πόδια τους. Για αυτό οι ψεκες και οι εμβολιολαγνοι ας αφήσουν τις παπαριες. Ούτε γριπούλα είναι για τους μεγάλους, ούτε το εμβόλιο σε προστατεύει. Μόνο η προσοχή και η μάσκα για να μην κολλήσεις. Και η μετάλλαξη που κυκλοφορεί τώρα κάνει υποτροπή την 7μερα όπως και τα πρώτα στελέχη.
Κανείς δεν είπε ποτέ ότι ο κορωνοϊός είναι ακίνδυνος για τους υπερήλικες και ούτε η γρίπη -που κοροϊδευτικά ονομάζετε γριπούλα- είναι.

Η υπάλληλός μου μού είπε σήμερα ότι η αδερφή της κόλλησε για 4η φορά covid (δουλεύει στον Μασούτη). Είναι εμβολιασμένη. Η υπάλληλός μου πάλι κόλλησε μόνο μια φορά, την Δ, στις αρχές, την οποία πέρασε σαν ελαφριά γρίπη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12927
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 30 Δεκ 2023, 00:15

Με την γρίπη πόσοι πέθαιναν την εβδομάδα και πόσοι με τον κόβιντ;
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41291
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Δεκ 2023, 00:34

Libre arbitre έγραψε:
30 Δεκ 2023, 00:15
Με την γρίπη πόσοι πέθαιναν την εβδομάδα και πόσοι με τον κόβιντ;
Με την γρίπη στην Ελλάδα πεθαίνουν πολλές χιλιάδες τον χρόνο. Με τον κορωνοϊό πέθαναν 6-8 φορές παραπάνω, αλλά ο κορωνοϊός σ' αυτά τα 3 χρόνια μόλυνε το 150% του πληθυσμού τουλάχιστον. Η γρίπη στο ίδιο διάστημα μολύνει περίπου το 50% του πληθυσμού. Ο κορωνοϊός είχε δηλαδή 2-3 φορές παραπάνω θύματα από την γρίπη.

Μια άλλη διαφορά είναι ότι η συντριπτική πλειονότητα αυτών των θυμάτων ήταν άνω των 70. Στην γρίπη η κατανομή των νεκρών έχει μεγαλύτερο ηλικιακό εύρος και -πολύ σημαντικό- είναι υψηλή η θνητότητα στα παιδιά κάτων των 5 ετών, ενώ στον κορωνοϊό όχι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12927
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 30 Δεκ 2023, 00:41

hellegennes έγραψε:
30 Δεκ 2023, 00:34
Libre arbitre έγραψε:
30 Δεκ 2023, 00:15
Με την γρίπη πόσοι πέθαιναν την εβδομάδα και πόσοι με τον κόβιντ;
Με την γρίπη στην Ελλάδα πεθαίνουν πολλές χιλιάδες τον χρόνο. Με τον κορωνοϊό πέθαναν 6-8 φορές παραπάνω,
Μου αρκεί αυτό.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4694
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 30 Δεκ 2023, 00:42

Να παρθούν μέτρα. Επίταξη ιδιωτικών κλινικών, πρόσληψη υγειονομικών, αυξηση μμμ κ.α.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Έγκλημα της Πύλου: ο θάνατος διακοπές στη μεσόγειο πάει.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12927
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 30 Δεκ 2023, 00:43

:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12927
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 30 Δεκ 2023, 00:46

hellegennes έγραψε:
30 Δεκ 2023, 00:34
Libre arbitre έγραψε:
30 Δεκ 2023, 00:15
Με την γρίπη πόσοι πέθαιναν την εβδομάδα και πόσοι με τον κόβιντ;
Με την γρίπη στην Ελλάδα πεθαίνουν πολλές χιλιάδες τον χρόνο. Με τον κορωνοϊό πέθαναν 6-8 φορές παραπάνω,
Εικόνα
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12927
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων COVID-19 - Στο τραπέζι η επιστροφή μέτρων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 30 Δεκ 2023, 00:47

Libre arbitre έγραψε:
30 Δεκ 2023, 00:46
hellegennes έγραψε:
30 Δεκ 2023, 00:34
Libre arbitre έγραψε:
30 Δεκ 2023, 00:15
Με την γρίπη πόσοι πέθαιναν την εβδομάδα και πόσοι με τον κόβιντ;
Με την γρίπη στην Ελλάδα πεθαίνουν πολλές χιλιάδες τον χρόνο. Με τον κορωνοϊό πέθαναν 6-8 φορές παραπάνω,
Εικόνα
Από κόβιντ σε μια μέρα είχαμε όσους νεκρούς είχαμε από γρίπη σε ένα χρόνο...
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών