Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12217
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 30 Δεκ 2023, 11:14

Ασέβαστος έγραψε:
30 Δεκ 2023, 09:32
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
30 Δεκ 2023, 00:59
Άμεση επαναφορά στη θέση της και κάλυψη με κόστος της εργοδοσίας η ασφάλιση και τα μεροκάματα που με ευθύνη της εργοδοσίας στερήθηκε.
και υποχρεωση της εργοδοτριας κα κανει ραστα τα μαλλια της για την υπολοιπη ζωη της.
:lol:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14888
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 30 Δεκ 2023, 11:30

Juno έγραψε:
29 Δεκ 2023, 23:16
Feindflug έγραψε:
29 Δεκ 2023, 20:59
Σταματήστε την υποκρισία ρε τύποι. Ιδίως όσοι γουστάρετε κοινωνικές και μουσικές υποκουλτούρες, στις συνάξεις των οποίων παίζει πολύ κράξιμο μέχρι απομόνωση και πόρτα στους διαφορετικούς.

Για να μην πούμε για τις κυριλέ πόρτες στα κυριλέ μαγαζιά, ανεξαρτήτως χρώματος δέρματος βέβαια, αλλά ταυτιζόμενες με το χρωματολόγιο του ίνσταγκραμ.
Θυμάμαι, τω καιρώ εκείνω, έναν μαύρο γκοθά στο Dark Sun. Λογικά στις ΗΠΑ δεν θα είχε πρόβλημα, όμως εμείς δεν είχαμε ξαναδεί τέτοιο φαινόμενο.
Ήμασταν ευγενικοί ή έτσι νομίζαμε, μια που τον κοιτούσαμε σαν εξωγήινο, φάση μπαίναμε μέσα, τον βλέπαμε και κάναμε ωπ τι έγινε; Με ανάλογο ύφος. Όλοι.
Και μετά προσπαθούσαμε να τον τσεκάρουμε διακριτικά. Όλοι.
Δεν ξαναπάτησε. Και δεν φαινόταν να είναι από Αφρική, μάλλον τουρίστας θα ήταν ή φοιτητής.

Ο Φιλιππινέζος όμως που τα προσπέρασε αυτά και επέμεινε, έκανε παρέες και δικτυώθηκε μια χαρά.
Άσε, δικιά μου, όλα αυτά που λες ήταν κάποτε στο Τέξας.

Από την χθεσινή μου έξοδο σε πάρτυ μαγαζιού για ένα ιδιαίτερο συγκρότημα, κατάλαβα ότι οι νέοι πλέον ντύνονται απλά και βασικά. Δεν μπορείς να καταλάβεις πλέον ποιος ακούει πανκ, ποιος black metal, ποιος gangsta rap, ποιος Οικονομόπουλο, ποιος βλάχικα... Όλοι το ίδιο πάνω κάτω.

Παλιά πήγαινες σε ένα μαγαζί και ήξερες τι φάση είναι ο καθένας από το στυλ. Και ο παράταιρος ξεχώριζε σαν την μύγα μες στο γάλα. Τώρα θα δεις τζιβάτους στην όπερα και φοκοφίκους σε αφιέρωμα slayer. Αν είναι να πάω στην όπερα και να βλέπω τις φάτσες που βλέπω και στα μαγαζιά, ε ποιο το νόημα; Και δεν εννοώ κυριολεκτικά την φάτσα, αλλά το στυλ, το οποίο είναι και το θέμα μας. Ένα τουρλουμπούκι παντού, χωρίς διακρίσεις, λες και είναι διαδήλωση για την καρέτα καρέτα και συμμετέχουμε όλοι.

Ήμουν και είμαι φαν της σκληρής πόρτας σε όλα τα μαγαζιά. Το κάθε μαγαζί θέλει να έχει το δικό του ύφος, πελατεία και κόσμο. Δεν θα πας με τα καρφιά στο πέτσινο και τις μπότες στο Noah, ούτε με τα σκαρπίνια στο Hellfest. Αυτό έχει προέκταση και σε άλλα καταστήματα. Μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις και αυτά τα "εγώ θέλω να κάνει ο άλλος την δουλειά του και δεν με νοιάζει η εμφάνιση" ισχύουν σε πόστα που δεν έχουν επαφή με κόσμο, και όχι πάντα.

Αν η ιδιοκτήτρια πιστεύει ότι η πωλήτρια με αυτήν της την απόφαση, δεν ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία και το πελατολόγιο του καταστήματος, καλά έκανε. Αν η δεύτερη, θεωρεί τον εαυτό της αδικημένο ας κάνει την ανάλογη καταγγελία.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14888
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 30 Δεκ 2023, 11:33

Πλέριος έγραψε:
30 Δεκ 2023, 10:36
Juno έγραψε:
30 Δεκ 2023, 10:30
Πλέριος έγραψε:
30 Δεκ 2023, 10:17
μια φιλη μου εχει τζιβες μεχρι τους αστραγαλους (μεχρι εκει) και μια χαρα βγαζει δουλιτσα σε ναυτιλιακη

δεξιοαισχροτητες
Στη ναυτιλιακή δεν πρέπει να έχεις ωραία εμφάνιση για να σε βλέπουν οι πελάτισσες και να θέλουν το ίδιο, ούτε πρέπει να φοράς επιλεγμένα ρούχα του καταστήματος που σου πάνε τέλεια για να τα βλέπουν οι πελάτισσες και να θέλουν να τα αγοράσουν.
Άρα τα ράστα δεν ενοχλούν, αρκεί να λούζεται συχνά και να τα στεγνώνει καλά για να μην μυρίζουν βούρκο, όπως μυρίζουν τα μισοστεγνωμένα ράστα.
αν θυμαμαι καλα, συχναζεις σε γκοθ καταγωγια αρα ζεχνεις κακα κι ευκοιλια

αστο νεαρα
Αυτοί οι αμεσοδημοκρατικοί τύποι, οι οποίοι κάνουν ανακύκλωση, συμμετέχουν ενεργά στα κοινά, είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους απέναντι στον συμπολίτη και στο κράτος, που ακούς εσύ ρε τύπε, κάνουν κάθε μέρα μπάνιο;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 30 Δεκ 2023, 11:37

Feindflug έγραψε:
30 Δεκ 2023, 11:33
Πλέριος έγραψε:
30 Δεκ 2023, 10:36
Juno έγραψε:
30 Δεκ 2023, 10:30


Στη ναυτιλιακή δεν πρέπει να έχεις ωραία εμφάνιση για να σε βλέπουν οι πελάτισσες και να θέλουν το ίδιο, ούτε πρέπει να φοράς επιλεγμένα ρούχα του καταστήματος που σου πάνε τέλεια για να τα βλέπουν οι πελάτισσες και να θέλουν να τα αγοράσουν.
Άρα τα ράστα δεν ενοχλούν, αρκεί να λούζεται συχνά και να τα στεγνώνει καλά για να μην μυρίζουν βούρκο, όπως μυρίζουν τα μισοστεγνωμένα ράστα.
αν θυμαμαι καλα, συχναζεις σε γκοθ καταγωγια αρα ζεχνεις κακα κι ευκοιλια

αστο νεαρα
Αυτοί οι αμεσοδημοκρατικοί τύποι, οι οποίοι κάνουν ανακύκλωση, συμμετέχουν ενεργά στα κοινά, είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους απέναντι στον συμπολίτη και στο κράτος, που ακούς εσύ ρε τύπε, κάνουν κάθε μέρα μπάνιο;
εμενα εννοεις και πλενωμε καθε μερα αμυγδαλογαλο μου

και που εισαι, μη μου την βγαινεις ΓΑΛΗ τωρα, δεν ξερεις και ουτε θα μαθεις τι ειμαι

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 30 Δεκ 2023, 11:38

Ζενίθεδρος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 19:17
Από την στιγμή που υπάρχει ετικέτα ένδυσης και εμφάνισης, δεν υπάρχει ρατσισμός.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 30 Δεκ 2023, 11:45

Ναύτης έγραψε:
30 Δεκ 2023, 10:45
Εν τω μεταξύ, το θέμα πήρε διαστάσεις και το αποτέλεσμα θα είναι το εξής: η μεν νεαρά θα βελάξει για να ξαναπροσληφθεί οπουδήποτε, η δε επιχειρηματίας έγινε σελέμπριτι στους κοσμικούς κύκλους της Κηφισιάς και το μαγαζί της θα κάνει πιένες.
Το δεύτερο πόθεν προκύπτει;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14888
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 30 Δεκ 2023, 11:48

Πλέριος έγραψε:
30 Δεκ 2023, 11:37
Feindflug έγραψε:
30 Δεκ 2023, 11:33
Πλέριος έγραψε:
30 Δεκ 2023, 10:36


αν θυμαμαι καλα, συχναζεις σε γκοθ καταγωγια αρα ζεχνεις κακα κι ευκοιλια

αστο νεαρα
Αυτοί οι αμεσοδημοκρατικοί τύποι, οι οποίοι κάνουν ανακύκλωση, συμμετέχουν ενεργά στα κοινά, είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους απέναντι στον συμπολίτη και στο κράτος, που ακούς εσύ ρε τύπε, κάνουν κάθε μέρα μπάνιο;
εμενα εννοεις και πλενωμε καθε μερα αμυγδαλογαλο μου

και που εισαι, μη μου την βγαινεις ΓΑΛΗ τωρα, δεν ξερεις και ουτε θα μαθεις τι ειμαι
Είσαι ένας καθαρός, αμεσοδημοκρατικός γρίφος, τύπε

Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24837
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 30 Δεκ 2023, 11:53

Feindflug έγραψε:
29 Δεκ 2023, 20:59
Σταματήστε την υποκρισία ρε τύποι. Ιδίως όσοι γουστάρετε κοινωνικές και μουσικές υποκουλτούρες, στις συνάξεις των οποίων παίζει πολύ κράξιμο μέχρι απομόνωση και πόρτα στους διαφορετικούς.

Για να μην πούμε για τις κυριλέ πόρτες στα κυριλέ μαγαζιά, ανεξαρτήτως χρώματος δέρματος βέβαια, αλλά ταυτιζόμενες με το χρωματολόγιο του ίνσταγκραμ.
Μα δεν εχεις καταλαβει οτι το comformity στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι να εχουμε κι εμεις επιτελους ξεβλαχε culture war και critical race theory με κορυφαια ζητηματα οπως αν οι αφροελληνες φερουν το τραυμα της σκλαβιας, αν τα ντρεντλοκς ειναι μη απαλλοτριωσιμο ταυτοτικο χαρακτηριστικο κι ολα τα αλλα θαυμαστα που ειδε η κ. Ραντου στο τικ τοκ;


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71930
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Δεκ 2023, 11:58

Απολαυστικοί και οι δύο. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15364
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 30 Δεκ 2023, 12:07

Ζενίθεδρος έγραψε:
29 Δεκ 2023, 19:17
Από την στιγμή που υπάρχει ετικέτα ένδυσης και εμφάνισης, δεν υπάρχει ρατσισμός.
αυτό είναι λογικό.σβήστο γρήγορα

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 30 Δεκ 2023, 12:09

Feindflug έγραψε:
30 Δεκ 2023, 11:48
Πλέριος έγραψε:
30 Δεκ 2023, 11:37
Feindflug έγραψε:
30 Δεκ 2023, 11:33

Αυτοί οι αμεσοδημοκρατικοί τύποι, οι οποίοι κάνουν ανακύκλωση, συμμετέχουν ενεργά στα κοινά, είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους απέναντι στον συμπολίτη και στο κράτος, που ακούς εσύ ρε τύπε, κάνουν κάθε μέρα μπάνιο;
εμενα εννοεις και πλενωμε καθε μερα αμυγδαλογαλο μου

και που εισαι, μη μου την βγαινεις ΓΑΛΗ τωρα, δεν ξερεις και ουτε θα μαθεις τι ειμαι
Είσαι ένας καθαρός, αμεσοδημοκρατικός γρίφος, τύπε

Εικόνα
οχι ρε αμυγδαλε, απλα δεν ειμαι φασιστικ απολιτικ

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 30 Δεκ 2023, 12:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Δεκ 2023, 11:58
Απολαυστικοί και οι δύο. :lol:
ελα κοκοναμ και σου εχω εναν απο τους δισκους της χρονιας


Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12217
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 30 Δεκ 2023, 12:31

Feindflug έγραψε:
30 Δεκ 2023, 11:30
Juno έγραψε:
29 Δεκ 2023, 23:16
Feindflug έγραψε:
29 Δεκ 2023, 20:59
Σταματήστε την υποκρισία ρε τύποι. Ιδίως όσοι γουστάρετε κοινωνικές και μουσικές υποκουλτούρες, στις συνάξεις των οποίων παίζει πολύ κράξιμο μέχρι απομόνωση και πόρτα στους διαφορετικούς.

Για να μην πούμε για τις κυριλέ πόρτες στα κυριλέ μαγαζιά, ανεξαρτήτως χρώματος δέρματος βέβαια, αλλά ταυτιζόμενες με το χρωματολόγιο του ίνσταγκραμ.
Θυμάμαι, τω καιρώ εκείνω, έναν μαύρο γκοθά στο Dark Sun. Λογικά στις ΗΠΑ δεν θα είχε πρόβλημα, όμως εμείς δεν είχαμε ξαναδεί τέτοιο φαινόμενο.
Ήμασταν ευγενικοί ή έτσι νομίζαμε, μια που τον κοιτούσαμε σαν εξωγήινο, φάση μπαίναμε μέσα, τον βλέπαμε και κάναμε ωπ τι έγινε; Με ανάλογο ύφος. Όλοι.
Και μετά προσπαθούσαμε να τον τσεκάρουμε διακριτικά. Όλοι.
Δεν ξαναπάτησε. Και δεν φαινόταν να είναι από Αφρική, μάλλον τουρίστας θα ήταν ή φοιτητής.

Ο Φιλιππινέζος όμως που τα προσπέρασε αυτά και επέμεινε, έκανε παρέες και δικτυώθηκε μια χαρά.
Άσε, δικιά μου, όλα αυτά που λες ήταν κάποτε στο Τέξας.

Από την χθεσινή μου έξοδο σε πάρτυ μαγαζιού για ένα ιδιαίτερο συγκρότημα, κατάλαβα ότι οι νέοι πλέον ντύνονται απλά και βασικά. Δεν μπορείς να καταλάβεις πλέον ποιος ακούει πανκ, ποιος black metal, ποιος gangsta rap, ποιος Οικονομόπουλο, ποιος βλάχικα... Όλοι το ίδιο πάνω κάτω.

Παλιά πήγαινες σε ένα μαγαζί και ήξερες τι φάση είναι ο καθένας από το στυλ. Και ο παράταιρος ξεχώριζε σαν την μύγα μες στο γάλα. Τώρα θα δεις τζιβάτους στην όπερα και φοκοφίκους σε αφιέρωμα slayer. Αν είναι να πάω στην όπερα και να βλέπω τις φάτσες που βλέπω και στα μαγαζιά, ε ποιο το νόημα; Και δεν εννοώ κυριολεκτικά την φάτσα, αλλά το στυλ, το οποίο είναι και το θέμα μας. Ένα τουρλουμπούκι παντού, χωρίς διακρίσεις, λες και είναι διαδήλωση για την καρέτα καρέτα και συμμετέχουμε όλοι.

Ήμουν και είμαι φαν της σκληρής πόρτας σε όλα τα μαγαζιά. Το κάθε μαγαζί θέλει να έχει το δικό του ύφος, πελατεία και κόσμο. Δεν θα πας με τα καρφιά στο πέτσινο και τις μπότες στο Noah, ούτε με τα σκαρπίνια στο Hellfest. Αυτό έχει προέκταση και σε άλλα καταστήματα. Μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις και αυτά τα "εγώ θέλω να κάνει ο άλλος την δουλειά του και δεν με νοιάζει η εμφάνιση" ισχύουν σε πόστα που δεν έχουν επαφή με κόσμο, και όχι πάντα.

Αν η ιδιοκτήτρια πιστεύει ότι η πωλήτρια με αυτήν της την απόφαση, δεν ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία και το πελατολόγιο του καταστήματος, καλά έκανε. Αν η δεύτερη, θεωρεί τον εαυτό της αδικημένο ας κάνει την ανάλογη καταγγελία.
Στηρίζω
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41291
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Δεκ 2023, 15:28

Ασέβαστος έγραψε:
30 Δεκ 2023, 09:17
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2023, 23:28
gassim έγραψε:
29 Δεκ 2023, 19:10
Ρατσισμός δεν ξέρω αν είναι, αλλά και το να απολύεις τον άλλον επειδή δεν σου αρέσουν τα μαλλιά του, κάπως μαλακία ακούγεται.
Σίγουρα δεν είναι νόμιμος λόγος απόλυσης.
οταν απολυεις καποιον, πρεπει να αναφερεις λογο;
Αν σου κάνει καταγγελία για άδικη απόλυση, φυσικά. Όταν απολύεις κάποιον και σε ρωτάει τον λόγο, η απόκριση "γιατί έτσι θέλω" θεωρείται κατάχρηση εργοδοτικού δικαιώματος. Καλώς μάλιστα θεωρείται κατάχρηση για να αποφεύγονται διάφορα φαινόμενα εργασιακού και ανταγωνιστικού τραμπουκισμού, όπως το να προσλαμβάνεις υπάλληλο αντιπάλου σου μόνο για να τον ξεφορτωθείς, που φυσικά είναι και αθέμιτος ανταγωνισμός αλλά και εξαπάτηση του υπαλλήλου που εξαιτίας σου θα μείνει άνεργος. Επίσης είναι αποτρεπτικό εκδικητικών συμπεριφορών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41291
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Δεκ 2023, 15:30

Καβαλάρης έγραψε:
30 Δεκ 2023, 09:00
Καλώς ή κακώς, κάθε εργοδότης έχει τις ιδιοτροπίες του. Άλλος δεν θέλει ξυρισμένο κεφάλι, άλλος δεν θέλει κοντά παντελόνια, άλλος αθλητικά παπούτσια κλπ.
Sure αλλά αυτά γίνονται στην αρχή. Μπορείς να μην προσλάβεις κάποιον λόγω εμφάνισης, δεν χρειάζεται καν να του πεις ότι δεν τον προσλαμβάνεις γι' αυτό.

Πριν την πρόσληψη επίσης μπορείς να μιλήσεις με τον υποψήφιο για ενδεχόμενο dress code και απαγορεύσεις, που καλό είναι να τα έχεις εγγράφως.

Αλλά δεν μπορείς μια μέρα που ξύπνησες στραβά να πεις ότι τον απολύεις γιατί ήρθε στην δουλειά με αθλητικά παπούτσια και θυμήθηκες ξαφνικά ότι δεν το επιτρέπεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών