Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23790
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 28 Δεκ 2023, 15:11

η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12227
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 01 Ιαν 2024, 13:56

hellegennes έγραψε:
21 Δεκ 2023, 21:18
Υπάρχει πιθανότητα να έχουν επισκεφτεί την Γη εξωγήινοι; Υπάρχει. Υπάρχει πιθανότητα να είναι κρατικό μυστικό των ΗΠΑ; Δεν υπάρχει.
Γιατι;
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Ιαν 2024, 14:14

Απόρρητα μυστικά κρατάνε. Γίνονται διαρροές όμως αλλά είναι αποσπασματικές και τις μασκαρεύουν με ένα σωρό ανοησίες στο πέρασμα του χρόνου σε σημείο να μην ασχολείται ο κόσμος. Επίσης πολλοί φοβούνται να μιλήσουν για να μην στιγματιστούν σαν παρανοϊκοί.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40853
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Ιαν 2024, 14:38

Thor έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:56
hellegennes έγραψε:
21 Δεκ 2023, 21:18
Υπάρχει πιθανότητα να έχουν επισκεφτεί την Γη εξωγήινοι; Υπάρχει. Υπάρχει πιθανότητα να είναι κρατικό μυστικό των ΗΠΑ; Δεν υπάρχει.
Γιατι;
Γιατί κανείς δεν θα ταξίδευε τρισεκατομμύρια χιλιόμετρα για να επισκεφτεί έναν πλανήτη για να καταλήξει να υποβάλλει τον εαυτό του στην διαδικασία τήρησης της τοπικής εντύπωσης για το ποιος κάνει κουμάντο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12227
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 01 Ιαν 2024, 18:41

hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:38
Thor έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:56
hellegennes έγραψε:
21 Δεκ 2023, 21:18
Υπάρχει πιθανότητα να έχουν επισκεφτεί την Γη εξωγήινοι; Υπάρχει. Υπάρχει πιθανότητα να είναι κρατικό μυστικό των ΗΠΑ; Δεν υπάρχει.
Γιατι;
Γιατί κανείς δεν θα ταξίδευε τρισεκατομμύρια χιλιόμετρα για να επισκεφτεί έναν πλανήτη για να καταλήξει να υποβάλλει τον εαυτό του στην διαδικασία τήρησης της τοπικής εντύπωσης για το ποιος κάνει κουμάντο.
Θα μπορουσαν να εχουν ερθει σε συμφωνια γενικως με τις μεγαλες χωρες ωστε να μην υπαρξει πανικος στον πληθυσμο.
Δεν μου φαινεται παραλογο, μονο τους θρησκοπληκτους να παρεις, αρκει.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Ιαν 2024, 18:47

Αν είναι προηγμένο είδος, με αυτούς δεν κάνουν συμφωνίες απλά τους συλλαμβάνουν. Τείνω να πιστέψω ότι αν υπάρχουν, απλά κάνουν εμφανίσεις.
Σιγά τα μούτρα που θέλουν και εξωγήινη τεχνολογία. Εδώ χρησιμοποιούν την γήινη για οποιαδήποτε έγκλημα είναι δυνατόν να γίνει.

τίποτα
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 14:04
Phorum.gr user: τίποτα

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τίποτα » 01 Ιαν 2024, 19:14

Thor έγραψε:
01 Ιαν 2024, 18:41
hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:38
Thor έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:56


Γιατι;
Γιατί κανείς δεν θα ταξίδευε τρισεκατομμύρια χιλιόμετρα για να επισκεφτεί έναν πλανήτη για να καταλήξει να υποβάλλει τον εαυτό του στην διαδικασία τήρησης της τοπικής εντύπωσης για το ποιος κάνει κουμάντο.
Θα μπορουσαν να εχουν ερθει σε συμφωνια γενικως με τις μεγαλες χωρες ωστε να μην υπαρξει πανικος στον πληθυσμο.
Δεν μου φαινεται παραλογο, μονο τους θρησκοπληκτους να παρεις, αρκει.
Οι Σοβιετικοί ασχολήθηκαν με το θέμα, αλλά αν είχαν συμφωνία με εξωγήινους γιατί όταν τελείωσε η ΕΣΣΔ δεν έγιναν δημόσια αυτά που ήξεραν όπως άλλα μυστικά; Στην Βραζιλία έγινε δημόσιο πολύ περίεργο περιστατικό με την αεροπορία και τα UFO που είναι γνωστό ως "η νύχτα των UFO". Αν ξέρουν περισσότερο γιατί δεν το δημοσιοποίησαν;

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14673
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 01 Ιαν 2024, 19:35

Σε λιγο θα μας πειτε οτι χρηματιστηκαν κι'ολας οι εξωγηινοι για να μην μιλησουν.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Ιαν 2024, 19:44

Αν είχαν εξωγήινη τεχνολογία οι γήινοι λογικά θα πέταγαν συχνά πάνω από κατοικήσιμες περιοχές για επίδειξη, θα μιλούσαν σε πλήθη, θα εξαϋλωναν ανθρώπους και ζώα, θα έκαναν κάποιο τζέρτζελο. :003:

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8520
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 01 Ιαν 2024, 19:47

Εδώ μπαίνω με μία βαριά θέση: Η τεχνολογία δημιουργεί φιλοσοφία...
Μέσα στην κοινωνία που ζείτε - χρονικά και τοπικά - δεν μπορείτε να καταλάβετε, κυρίως λόγω της μικρής διάρκειας ζωής σας, ότι κάθε τεχνολογικό επίτευγμα δίνει μία άλλη μορφή στην φιλοσοφία πάνω στην οποία έχετε δημιουργήσει την ζωή σας.
Π.χ. οι τουαλέτες. Κάτι εντελώς απίστευτο πριν από 500 χρόνια - μέχρι πριν από 100 χρόνια στην Ελλάδα για ένα πολύ μεγάλο μέρος του πληθυσμού.
Για σκεφτείτε λοιπόν να πρέπει να χέζετε και να κατουράτε όπου βρείτε στις πόλεις και στα χωριά...
Αλήθεια, εάν μία μέρα σας απαγορεύσουν (έτσι πειραματικά ρε παιδί μου...) να κάνετε την ανάγκη σας σε τουαλέτες, πως θα εξελιχτεί νομίζετε η κατάσταση γύρω σας;

Προσέξτε: ανέφερα μόνο ένα στοιχείο τεχνολογίας.
Δεν έπιασα καν άλλα στοιχεία όπως ο ηλεκτρισμός, οι μεταφορές, η τηλεόραση ή ακόμα και τα ηλεκτρονικά παιχνίδια...
ΟΚ;

Εάν λοιπόν αλλάζει τόσο πολύ η φιλοσοφία ενός είδους από τις τεχνολογικές ανακαλύψεις και τελικά από την τεχνολογική εξάρτηση, εσείς γιατί επιμένετε να θεωρείτε ότι ένας εξωγήινος πολιτισμός που έχει την ικανότητα για τεράστια διαστρικά ταξίδια θα πρέπει να έρθει σε επαφή μαζί σας; Ποιός ο λόγος;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Ιαν 2024, 19:50

Άλλοι λένε ότι έχουν κάνει συμφωνίες με κυβερνήσεις. Αν ήμουν εξωγήινος με προηγμένη τεχνολογία θα ήξερα τι χρειάζονται αυτοί, όπως το ξέρω και σαν γήινο ον.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8520
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 01 Ιαν 2024, 19:52

Antares έγραψε:
01 Ιαν 2024, 19:50
Άλλοι λένε ότι έχουν κάνει συμφωνίες με κυβερνήσεις. Αν ήμουν εξωγήινος με προηγμένη τεχνολογία θα ήξερα τι χρειάζονται αυτοί, όπως το ξέρω και σαν γήινο ον.
Ειλικρινά πιστεύεις ότι εμείς κάνουμε συμφωνίες με π.χ. τον αρχηγό μίας αγέλης λιονταριών ή ενός τράγου και του κοπαδιού του;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Ιαν 2024, 20:03

OANNHSEA έγραψε:
01 Ιαν 2024, 19:52
Ειλικρινά πιστεύεις ότι εμείς κάνουμε συμφωνίες με π.χ. τον αρχηγό μίας αγέλης λιονταριών ή ενός τράγου και του κοπαδιού του;

.
Δεν το βλέπω σε αυτή την κλίμακα. Ο άνθρωπος είναι νοήμον ον και σε όσα ντοκιμαντέρ έχω δει η επικοινωνία γίνεται τηλεπαθητικά (όχι με συνθετική τηλεπάθεια). Και με τον πρόεδρο των ΗΠΑ, της Ρωσίας, της Κίνας κλπ. και με τις πλουσιότερες οικογένειες αν θέλουν, με τον ίδιο τρόπο θα επικοινωνήσουν. Πλήρης ισότητα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40853
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Ιαν 2024, 20:54

Thor έγραψε:
01 Ιαν 2024, 18:41
hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:38
Thor έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:56


Γιατι;
Γιατί κανείς δεν θα ταξίδευε τρισεκατομμύρια χιλιόμετρα για να επισκεφτεί έναν πλανήτη για να καταλήξει να υποβάλλει τον εαυτό του στην διαδικασία τήρησης της τοπικής εντύπωσης για το ποιος κάνει κουμάντο.
Θα μπορουσαν να εχουν ερθει σε συμφωνια γενικως με τις μεγαλες χωρες ωστε να μην υπαρξει πανικος στον πληθυσμο.
Δεν μου φαινεται παραλογο, μονο τους θρησκοπληκτους να παρεις, αρκει.
Δεν υπάρχει concept μεγάλων χωρών για έναν εξωγήινο πολιτισμό. Τι νομίζουμε εμείς ότι είναι μεγάλες χώρες είναι αδιάφορο. Σιγά μην έχει σημασία για έναν διαστρικό πολιτισμό τι αξία δίνουμε εμείς στον επίγειο τρόπο υπολογισμού της σημαντικότητας κάθε γεωγραφικής περιοχής, πολύ περισσότερο που ακόμα και σε ανθρώπινες χρονικές κλίμακες είναι εξαιρετικά εφήμερη η κυριαρχία κάθε χώρας-έθνους. Πόσες δεκαετίες έχει που η Αμερική είναι "μεγάλη δύναμη";

Και τι σημαίνει μεγάλη δύναμη, άραγε; Η Αμερική είναι μια χώρα με τεράστιες ανισότητες, πληθυσμό που πεινάει, τους χειρότερους δείκτες υγείας στην Δύση, η πιο θρησκόληπτη και πολλά άλλα δεινά. Λες να έχει μεγάλη σημασία για ένα διαστρικό πολιτισμό η ανθρωποκεντρική αξία που δίνουμε στο "ΑΕΠ" κάθε χώρας;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14583
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Οι εξωγήινοι υπάρχουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 01 Ιαν 2024, 21:18

Και εμείς οι γήινοι πάντως, εάν επισκεπτόμασταν έναν άλλο πλανήτη με νοήμονα όντα, τον πιο ισχυρό θα θέλαμε να συναντήσουμε, ή τουλάχιστον αυτόν που θα θεωρούσαν ως τον ισχυρότερο οι εξωγήινοι.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών