Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 02 Ιαν 2024, 10:33

Επειδή δεν φαίνεται και πολύ στο βίντεο, η κοπέλα έκανε κανονική ράστα τύπου μπομπ μαρλει ή εκείνα τα κοτσιδάκια που μετά απο λίγο τα χαλάς και είναι τα μαλλιά σγουρά;

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15384
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 02 Ιαν 2024, 10:44

foscilis έγραψε:
02 Ιαν 2024, 09:40
Εικόνα
έχει κόψει 2 δάχτυλα λέει ο τύπος.αν ήταν πιανίστας και κάτω από το πράσινο μαύρος θα είχαμε θέμα

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8611
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 02 Ιαν 2024, 11:43

Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:49
talaipwros

Εικόνα
Ακομα γελαω, γιατι το TNG ηταν woke πολυ πιο πριν το woke κινημα...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41295
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιαν 2024, 10:14

Ναύτης έγραψε:
02 Ιαν 2024, 08:54
hellegennes έγραψε:
02 Ιαν 2024, 08:49
Ούτε μυρίζουν τα ράστα ούτε είναι βρόμικα, μια χαρά καθαρίζονται με κοντίσιονερ και ξηρό σαμπουάν. Μαλάκα, απηχείτε απόψεις του 1960.
Ή το οσφρητικό νευροεπιθήλιό μας είναι υγιές και δεν πάσχουμε από διαταραχές όσφρησης.
Η όσφρησή μου είναι εξαιρετική. Ούτε σε ιώσεις δεν την χάνω ποτέ. Κι έχω πελάτες που πραγματικά βρομάνε, αλλά κανείς τους δεν έχει ράστα μαλλιά. Όλοι είναι μπιχλιάρηδες Έλληνες μπαρμπάδες και θείτσες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13974
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 03 Ιαν 2024, 10:38

Οι αλλοδαποί μπαρμπάδες και θείτσες μοσχοβολάνε να υποθέσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41295
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιαν 2024, 11:00

Ναύτης έγραψε:
03 Ιαν 2024, 10:38
Οι αλλοδαποί μπαρμπάδες και θείτσες μοσχοβολάνε να υποθέσω.
Συνήθως ναι. Μακράν περισσότερα καθαριστικά και προϊόντα ατομικής υγιεινής αγοράζουν οι αλλοδαποί.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13974
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 03 Ιαν 2024, 11:02

hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:00
Ναύτης έγραψε:
03 Ιαν 2024, 10:38
Οι αλλοδαποί μπαρμπάδες και θείτσες μοσχοβολάνε να υποθέσω.
Συνήθως ναι. Μακράν περισσότερα καθαριστικά και προϊόντα ατομικής υγιεινής αγοράζουν οι αλλοδαποί.
Κακώς. Το νερό, ως παγκόσμιος διαλύτης, θα έπρεπε να τούς είναι αρκετό.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41295
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιαν 2024, 11:17

Ναύτης έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:02
hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:00
Ναύτης έγραψε:
03 Ιαν 2024, 10:38
Οι αλλοδαποί μπαρμπάδες και θείτσες μοσχοβολάνε να υποθέσω.
Συνήθως ναι. Μακράν περισσότερα καθαριστικά και προϊόντα ατομικής υγιεινής αγοράζουν οι αλλοδαποί.
Κακώς. Το νερό, ως παγκόσμιος διαλύτης, θα έπρεπε να τούς είναι αρκετό.
Είναι αρκετό για τα έλαια και την μυρωδιά, δεν αρκεί για το σώμα, αφενός λόγω βακτηρίων που παράγουν οσμές και χρειάζονται σαπούνι για να εξουδετερωθούν στο σώμα, αφετέρου χρειάζεσαι ένα τασιενεργό συστατικό να παρασύρει μουτζούρες, σκόνη, κτλ.

Τα μαλλιά σου δεν έχουν τίποτα απ' όλα αυτά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13974
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 03 Ιαν 2024, 11:47

hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:17
Ναύτης έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:02
hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:00
Συνήθως ναι. Μακράν περισσότερα καθαριστικά και προϊόντα ατομικής υγιεινής αγοράζουν οι αλλοδαποί.
Κακώς. Το νερό, ως παγκόσμιος διαλύτης, θα έπρεπε να τούς είναι αρκετό.
Είναι αρκετό για τα έλαια και την μυρωδιά, δεν αρκεί για το σώμα, αφενός λόγω βακτηρίων που παράγουν οσμές και χρειάζονται σαπούνι για να εξουδετερωθούν στο σώμα, αφετέρου χρειάζεσαι ένα τασιενεργό συστατικό να παρασύρει μουτζούρες, σκόνη, κτλ.

Τα μαλλιά σου δεν έχουν τίποτα απ' όλα αυτά.
Σωστά, γιατί ως γνωστόν δεν υπάρχει δέρμα στο ανθρώπινο κρανίο και επίσης το τριχωτό της κεφαλής ούτε σκονίζεται, ούτε λερώνεται από ρύπους.


Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4606
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 03 Ιαν 2024, 12:32

hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 01:43
Ναύτης έγραψε:
31 Δεκ 2023, 21:17
Η ράστα ζέχνει.
Άμα ξεπλένεις με νερό μαλλιά που δεν έχουν λουστεί για καιρό, ζέχνουν περισσότερο.
Για να ψωνίσουν ρούχα και παπούτσια πάνε οι πελάτισσες στο μαγαζί, όχι για να ξεψειρίζουν τις πωλήτριες.
Είπαμε, δεν χρειάζεται καθόλου νερό, υπάρχουν ξηρά σαμπουάν.

Και να χρειάζεται βέβαια, αυτά είναι μαλακίες. Τα μαλλιά δεν χρειάζονται σαπούνι. Εγώ έχω σταματήσει εδώ και καιρό να χρησιμοποιώ σαμπουάν, απλά τα πλένω με νερό. Ε, ποτέ δεν ήταν πιο υγιή. Κυριολεκτικά δεν βλέπω καν πεσμένες τρίχες, είναι πιο απαλά, εννοείται πως δεν μυρίζουν και δεν λαδώνουν. Τα σαμπουάν κάνουν μεγάλη ζημιά στα μαλλιά.
Κοίτα, μια παρόμοια φιλοσοφία μου είχε πει κάποτε κάποιος. Ότι έλουζε τα μαλλιά του με tide και ότι ποτέ δεν ήταν καλύτερα.
Το να λες όμως ότι το σκέτο νερό είναι ιδανικό για τα μαλλιά που ουσιαστικά λόγω των χιλιάδων τριχών συμπεριφέρονται σαν φίλτρα είναι άτοπο.
Το "δεν μυρίζουν" είναι υποκειμενικό και δεν μπορείς να το κρίνεις αντικειμενικά.
Το "δεν λαδωνουν" σημαίνει απλά ότι δεν έχεις λιπαρό δέρμα.

Αν νομίζεις ότι τα σαμπουάν είναι κακά για τα μαλλιά, παίρνε οργανικά σαμπουάν ή χρησιμοποίησε σαπούνι.

Δεν καθαρίζουν τα λιπαρά από μαλλιά και σώμα με σκέτο νερό, μην προσπαθείς να μας βγάλεις τρελούς.

Το μαλλί πλυμένο μόνο με σκέτο νερό, παθαίνει ότι παθαίνει κι ένας σκύλος που γίνεται μούσκεμα από νερό, βροχή κλπ. Βρωμαει.
Και "βρωμαει" δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να σε πλησιάσει άνθρωπος, σημαίνει ότι αν βάλει κάποιος τη μύτη του στο εκάστοτε - μόνο με νερό πλυμενο- κεφάλι, θα το καταλάβει.

Συνήθως, όταν σου λένε 100 άτομα κάτι το οποίο εσύ δεν συμφωνείς, σημαίνει ότι έχουν δίκιο και εσύ άδικο.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41295
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιαν 2024, 13:13

Ναύτης έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:47
hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:17
Ναύτης έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:02

Κακώς. Το νερό, ως παγκόσμιος διαλύτης, θα έπρεπε να τούς είναι αρκετό.
Είναι αρκετό για τα έλαια και την μυρωδιά, δεν αρκεί για το σώμα, αφενός λόγω βακτηρίων που παράγουν οσμές και χρειάζονται σαπούνι για να εξουδετερωθούν στο σώμα, αφετέρου χρειάζεσαι ένα τασιενεργό συστατικό να παρασύρει μουτζούρες, σκόνη, κτλ.

Τα μαλλιά σου δεν έχουν τίποτα απ' όλα αυτά.
Σωστά, γιατί ως γνωστόν δεν υπάρχει δέρμα στο ανθρώπινο κρανίο και επίσης το τριχωτό της κεφαλής ούτε σκονίζεται, ούτε λερώνεται από ρύπους.
Υπάρχει δέρμα που καλύπτεται πλήρως από τριχωτό και είναι διαφορετικό δέρμα, όπως είναι διαφορετικό το δέρμα στην πατούσα σου από το δέρμα στα μπράτσα σου, διαφορετικό από το δέρμα στην παλάμη σου, διαφορετικό από το δέρμα του πούτσου σου. Επειδή είναι όλα δέρμα δεν σημαίνει ότι είναι ο ίδιος ιστός ούτε έχει τους ίδιους πόρους ούτε λειτουργεί το ίδιο σε όλην του την επιφάνεια.

Επίσης ναι, γενικά δεν λερώνεται ιδιαίτερα το κεφάλι. Κανείς δεν ακουμπάει με το κεφάλι πράγματα, εκτός αν είναι αθλητής που ρίχνει κεφαλιές. Αν είσαι ποδοσφαιριστής μάλλον χρειάζεσαι σαπούνι για το κεφάλι. Αν κουβαλάς κάσες με πράγματα μπορεί να λερωθεί όλο σου το σώμα εκτός από το κεφάλι, εκτός αν ακολουθείς την αφρικανική μέθοδο της κανάτας.


Εικόνα
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13974
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 03 Ιαν 2024, 13:16

hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2024, 13:13
Ναύτης έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:47
hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2024, 11:17

Είναι αρκετό για τα έλαια και την μυρωδιά, δεν αρκεί για το σώμα, αφενός λόγω βακτηρίων που παράγουν οσμές και χρειάζονται σαπούνι για να εξουδετερωθούν στο σώμα, αφετέρου χρειάζεσαι ένα τασιενεργό συστατικό να παρασύρει μουτζούρες, σκόνη, κτλ.

Τα μαλλιά σου δεν έχουν τίποτα απ' όλα αυτά.
Σωστά, γιατί ως γνωστόν δεν υπάρχει δέρμα στο ανθρώπινο κρανίο και επίσης το τριχωτό της κεφαλής ούτε σκονίζεται, ούτε λερώνεται από ρύπους.
Υπάρχει δέρμα που καλύπτεται πλήρως από τριχωτό και είναι διαφορετικό δέρμα, όπως είναι διαφορετικό το δέρμα στην πατούσα σου από το δέρμα στα μπράτσα σου, διαφορετικό από το δέρμα στην παλάμη σου, διαφορετικό από το δέρμα του πούτσου σου. Επειδή είναι όλα δέρμα δεν σημαίνει ότι είναι ο ίδιος ιστός ούτε έχει τους ίδιους πόρους ούτε λειτουργεί το ίδιο σε όλην του την επιφάνεια.

Επίσης ναι, γενικά δεν λερώνεται ιδιαίτερα το κεφάλι. Κανείς δεν ακουμπάει με το κεφάλι πράγματα, εκτός αν είναι αθλητής που ρίχνει κεφαλιές. Αν είσαι ποδοσφαιριστής μάλλον χρειάζεσαι σαπούνι για το κεφάλι. Αν κουβαλάς κάσες με πράγματα μπορεί να λερωθεί όλο σου το σώμα εκτός από το κεφάλι, εκτός αν ακολουθείς την αφρικανική μέθοδο της κανάτας.
Ενώ, ας πούμε, είναι γνωστό ότι ο άλλος αλλάζει λάστιχα στα αυτοκίνητα με τις μασχάλες.
Γενικά, έχω συναντήσει πεισματάρηδες και ξεροκέφαλους, αλλά εσύ ρε φίλε είσαι ολυμπιονίκης.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41295
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιαν 2024, 13:33

Πτολεμαίος έγραψε:
03 Ιαν 2024, 12:32
Κοίτα, μια παρόμοια φιλοσοφία μου είχε πει κάποτε κάποιος. Ότι έλουζε τα μαλλιά του με tide και ότι ποτέ δεν ήταν καλύτερα.
Αυτό είναι παπαριά. Το Tide είναι σκληρό καθαριστικό, το νερό όχι.
Πτολεμαίος έγραψε:
03 Ιαν 2024, 12:32
Το να λες όμως ότι το σκέτο νερό είναι ιδανικό για τα μαλλιά που ουσιαστικά λόγω των χιλιάδων τριχών συμπεριφέρονται σαν φίλτρα είναι άτοπο.
Το "δεν μυρίζουν" είναι υποκειμενικό και δεν μπορείς να το κρίνεις αντικειμενικά.
Το "δεν λαδωνουν" σημαίνει απλά ότι δεν έχεις λιπαρό δέρμα.
Λάδωναν αμέσως όσα χρόνια της ζωής μου τα έπλενα με σαμπουάν. Από όταν σταμάτησα να χρησιμοποιώ, πέρα από περίοδο περίπου 1 μήνα μέχρι να έρθει σε ισορροπία ο οργανισμός μου, σταμάτησαν να λαδώνουν τελείως.
Πτολεμαίος έγραψε:
03 Ιαν 2024, 12:32
Αν νομίζεις ότι τα σαμπουάν είναι κακά για τα μαλλιά, παίρνε οργανικά σαμπουάν ή χρησιμοποίησε σαπούνι.
Σαπούνι είναι το κύριο συστατικό σε όλα τα σαμπουάν. Το πρόβλημα με το σαπούνισμα δεν είναι απλώς τα διάφορα πρόσθετα χημικά, είναι ότι κάνουν ό,τι και τα χημικά διεγερτικά (καφεΐνη, κτλ), αλλάζουν την ισορροπία λειτουργίας του οργανισμού στην έκκριση ουσιών. Εκτός του ότι ξηραίνεις το δέρμα, κάνεις τον οργανισμό να εκκρίνει ολοένα περισσότερα έλαια για να προστατεύσει το δέρμα.
Πτολεμαίος έγραψε:
03 Ιαν 2024, 12:32
Δεν καθαρίζουν τα λιπαρά από μαλλιά και σώμα με σκέτο νερό, μην προσπαθείς να μας βγάλεις τρελούς.
Ε, αφού έτσι έμαθες από τους παππούδες σου, έτσι θα είναι.
Πτολεμαίος έγραψε:
03 Ιαν 2024, 12:32
Το μαλλί πλυμένο μόνο με σκέτο νερό, παθαίνει ότι παθαίνει κι ένας σκύλος που γίνεται μούσκεμα από νερό, βροχή κλπ. Βρωμαει.
Καταρχήν, ο πλυμμένος σκύλος δεν βρομάει και δεν χρειάζεται να τον λούσεις με σαμπουάν για να μην βρομάει. Άλλο βρεγμένος κι άλλο πλυμένος. Κατά δεύτερον, το τρίχωμα του σκύλου και τα μαλλιά της κεφαλής μας δεν είναι το ίδιο πράγμα. Δεν είναι καν το ίδιο πράγμα τα μαλλιά της κεφαλής με τις τρίχες στο στήθος. Μπορεί να είναι κερατίνη και τα δύο, αλλά είναι αρκετά διαφορετικό πράγμα (και τα νύχια άλλωστε κερατίνη είναι) για να μην ισχύουν οι αναλογίες που κάνεις.
Πτολεμαίος έγραψε:
03 Ιαν 2024, 12:32
Συνήθως, όταν σου λένε 100 άτομα κάτι το οποίο εσύ δεν συμφωνείς, σημαίνει ότι έχουν δίκιο και εσύ άδικο.
= 5 άτομα σε ένα φόρουμ που δεν έχουν βγει από την πόλη τους ποτέ και σκέφτονται σαν στερεοτυπικός μπάρμπας του 1960 και λένε αντιεπιστημονικές παπαριές που καταρρίπτονται πανεύκολα.

Τα μαλλιά δεν χρειάζονται σαπούνι για να πλυθούν, ρώτα έναν δερματολόγο ή διάβασε μόνος σου σχετικά.

Φυσικά θα βρεις και αντίθετες απόψεις γιατί η βιομηχανία σαμπουάν είναι τεράστια. Την ίδια αντίσταση προέβαλαν οι εταιρείες που πουλάνε αφρούς ξυρίσματος και ξυραφάκια. Κατάφεραν επιτυχώς να πείσουν τον πλανήτη για δεκαετίες ότι χρειάζεται καθημερινό ή σχεδόν καθημερινό ξύρισμα.

Το ίδιο συμβαίνει και με την περιτομή στις ΗΠΑ. Ακόμη και ο CDC προτείνει περιτομή γιατί εκεί το σύστημα υγείας είναι ιδιωτικό και παίζει πολύ χρήμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15384
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 03 Ιαν 2024, 13:38

ξυπνήστε ρε ζώα,σας έχουν κάνει πλύση [με νεράκι] εγκεφάλου οι εταιρείες.τα σαπούνια είναι μια απάτη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών