Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24365
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 10 Ιαν 2024, 15:42

sys3x έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:06
:o
Και; τι έγινε; τι έκανες;
έβλεπα ότι ο χελης και ο οττο ειναι αγαπημενοι, με ξύπνησε ο αδελφός μου και έλεγε κάτι περιεργα, που έχω ένα υσβ που πήρα από το αλί, πολύ γάτος. Για 10 λεπτά τον έναν τον κοιταγα μετα, είχε βγει στο κέντρο του δρόμου παρακατω μέσα στην βροχή και έψαχνε τον άλλον γιατι χωρίσανε στην διαφυγη, καγκελο ηταν. Κακό συναίσθημα, πιο μετά θα μεγαλωσουμε και θα έχει φόβο ίσως και θα ειναι χειροτερο, αλλα και τώρα πολύ επικίνδυνο.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Ιαν 2024, 15:42

Bazoomba έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:11
Τους αρχισε στις ειρωνειες και εφυγαν.
:smt005::smt005::smt005:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 10 Ιαν 2024, 15:46

ακου, χεσε τον ΓΓ
ξερεις οτι το να βγαζεις στον ντακο εναν τυπο που εκλεβε μπαταριες εινΑΙ ρουφιανια?
ευτυχως δελαδης που δεν εβγαλες κανα γυφτακι να το κανουν θεμα στο Πρωτο Θεμα

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38289
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Ιαν 2024, 15:48

enaon έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:42
sys3x έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:06
:o
Και; τι έγινε; τι έκανες;
έβλεπα ότι ο χελης και ο οττο ειναι αγαπημενοι, με ξύπνησε ο αδελφός μου και έλεγε κάτι περιεργα, που έχω ένα υσβ που πήρα από το αλί, πολύ γάτος. Για 10 λεπτά τον έναν τον κοιταγα μετα, είχε βγει στο κέντρο του δρόμου παρακατω μέσα στην βροχή και έψαχνε τον άλλον γιατι χωρίσανε στην διαφυγη, καγκελο ηταν. Κακό συναίσθημα, πιο μετά θα μεγαλωσουμε και θα έχει φόβο ίσως και θα ειναι χειροτερο, αλλα και τώρα πολύ επικίνδυνο.
Κοιμόσανε, σε ξύπνησε ο μπρο και κατάλαβες ότι κάποιοι πήγαν να σου την πέσουν στο ίδιο σου το σπιτ;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24365
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 10 Ιαν 2024, 15:51

hellegennes έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:42
Bazoomba έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:11
Τους αρχισε στις ειρωνειες και εφυγαν.
:smt005::smt005::smt005:
καλό ήταν αυτό αλήθεια, αλλα νημα εδω δεν έχω κέφι να γίνω και ο κήπος έχει μαλακό χώμα αυτή την εποχή, θα μου περασει αλλα κακο συναισθημα πραγματικα.

έτσι έγινε την τελευταία φορά, αλλα ηταν μεσημερι και και ήμουν ξύπνιος και τοος ειδα, πραγματι μεχρι να μου ξεφύγουν τους είχα ταράξει στο δούλεμα, καθήστε να φτιάξουμε καφέ τους έλεγα, μην είσαστε ακαταδεκτοι. Αλλα ηταν μεσημερι, καμια σχεση το βραδυ, ειμαστε ολοι επικινδυνοι τοτε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 10 Ιαν 2024, 15:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43997
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 10 Ιαν 2024, 15:51

Πλέριος έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:46
ακου, χεσε τον ΓΓ
ξερεις οτι το να βγαζεις στον ντακο εναν τυπο που εκλεβε μπαταριες εινΑΙ ρουφιανια?
ευτυχως δελαδης που δεν εβγαλες κανα γυφτακι να το κανουν θεμα στο Πρωτο Θεμα
Ρουφιανιά είναι να χώνεις τη μύτη σου σε κάτι που δε αφορά για να κερδίσεις την εύνοια των ισχυρών. (π.χ. "αφεντικούλι ο Μάκης σε είπε τσιγκούνη").
Εδώ είναι ο άμεσα ενδιαφερόμενος, δεν κερδίζει καμία εύνοια, και ο άλλος έχει στ' αλήθεια κάνει κάτι κακό. 100% certified όχι ρουφιανιά.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Ιαν 2024, 15:52

Το ερώτημα δεν είναι τι κάνεις για να πιάσεις έναν κλέφτη αλλά το τι μπορείς να κάνεις αν σε κατηγορήσει ο κλέφτης για έκθεση των προσωπικών του δεδομένων.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 10 Ιαν 2024, 16:18

Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:51
Πλέριος έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:46
ακου, χεσε τον ΓΓ
ξερεις οτι το να βγαζεις στον ντακο εναν τυπο που εκλεβε μπαταριες εινΑΙ ρουφιανια?
ευτυχως δελαδης που δεν εβγαλες κανα γυφτακι να το κανουν θεμα στο Πρωτο Θεμα
Ρουφιανιά είναι να χώνεις τη μύτη σου σε κάτι που δε αφορά για να κερδίσεις την εύνοια των ισχυρών. (π.χ. "αφεντικούλι ο Μάκης σε είπε τσιγκούνη").
Εδώ είναι ο άμεσα ενδιαφερόμενος, δεν κερδίζει καμία εύνοια, και ο άλλος έχει στ' αλήθεια κάνει κάτι κακό. 100% certified όχι ρουφιανιά.
NOMIZV
νομιζω
οτι ρουφιανια ειναι να βαζεις ενα βιντεο καποιου στον ιντερνε

νομιζω ρε παιδιμο

μπορει και να σφαλναω

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Ιαν 2024, 16:21

enaon έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:51
Αλλα ηταν μεσημερι, καμια σχεση το βραδυ, ειμαστε ολοι επικινδυνοι τοτε.
Ότι όλοι είμαστε επικίνδυνοι, είναι αλήθεια. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την ώρα. :)
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 10 Ιαν 2024, 16:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:52
Το ερώτημα δεν είναι τι κάνεις για να πιάσεις έναν κλέφτη αλλά το τι μπορείς να κάνεις αν σε κατηγορήσει ο κλέφτης για έκθεση των προσωπικών του δεδομένων.
απο την στιγμη που δεν εκανε καταγγελια ομιλαμε για καταφανεστατη Ναιδιλας και Κασπερισμο

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38289
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Ιαν 2024, 16:24

Πλέριος έγραψε:
10 Ιαν 2024, 16:18
Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:51
Πλέριος έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:46
ακου, χεσε τον ΓΓ
ξερεις οτι το να βγαζεις στον ντακο εναν τυπο που εκλεβε μπαταριες εινΑΙ ρουφιανια?
ευτυχως δελαδης που δεν εβγαλες κανα γυφτακι να το κανουν θεμα στο Πρωτο Θεμα
Ρουφιανιά είναι να χώνεις τη μύτη σου σε κάτι που δε αφορά για να κερδίσεις την εύνοια των ισχυρών. (π.χ. "αφεντικούλι ο Μάκης σε είπε τσιγκούνη").
Εδώ είναι ο άμεσα ενδιαφερόμενος, δεν κερδίζει καμία εύνοια, και ο άλλος έχει στ' αλήθεια κάνει κάτι κακό. 100% certified όχι ρουφιανιά.
NOMIZV
νομιζω
οτι ρουφιανια ειναι να βαζεις ενα βιντεο καποιου στον ιντερνε

νομιζω ρε παιδιμο

μπορει και να σφαλναω
Σφαλνάς, μη νομίζεις.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 10 Ιαν 2024, 16:25

sys3x έγραψε:
10 Ιαν 2024, 16:24
Πλέριος έγραψε:
10 Ιαν 2024, 16:18
Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:51

Ρουφιανιά είναι να χώνεις τη μύτη σου σε κάτι που δε αφορά για να κερδίσεις την εύνοια των ισχυρών. (π.χ. "αφεντικούλι ο Μάκης σε είπε τσιγκούνη").
Εδώ είναι ο άμεσα ενδιαφερόμενος, δεν κερδίζει καμία εύνοια, και ο άλλος έχει στ' αλήθεια κάνει κάτι κακό. 100% certified όχι ρουφιανιά.
NOMIZV
νομιζω
οτι ρουφιανια ειναι να βαζεις ενα βιντεο καποιου στον ιντερνε

νομιζω ρε παιδιμο

μπορει και να σφαλναω
Σφαλνάς, μη νομίζεις.
εσυ εισαι δικος μου

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2655
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 10 Ιαν 2024, 16:27

Πάντως τί ηλίθιοι, να πηγαίνουν να κλέβουν από μαγαζί που έχει εμφανείς κάμερες, και μετά από δυο μέρες να ξαναπηγαίνουν στο ίδιο μαγαζί... λες και δεν υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να κλέψεις χωρίς να πιάσουν ή να έχεις και καλή δικαιολογία άμα σε πιάσουν...

Βέβαια με τόσες ανωμαλάρες που κυκλοφορούν, ο συγκεκριμένος μπορεί και να γούσταρε να τον πιάσουν. Γι'αυτό και να ξαναπήγε μετά από δυο μέρες. Μπορεί και να στενοχωρέθηκε που δεν πήραν μια βεργούλα να του ρίξουν μερικές στον κωλαρίκο του.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4619
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 10 Ιαν 2024, 16:27

hellegennes έγραψε:
09 Ιαν 2024, 22:27
Προχθές, τύπος με γαλάζιο μπουφάν έρχεται και κλέβει 3 μπαταρίες Toshiba τύπου C. Εξυπηρετούσα κάποιον σε άλλην πλευρά και δεν πρόλαβα να δω τι έκανε, όμως υποψιάστηκα ότι μπορεί να έκλεψε κάτι και είδα τις κάμερες:




Σήμερα ξαναήρθε. Έχω ειδοποιήσει τα παιδιά και τους έχω δείξει το βίντεο. Έλειπα όταν επέστρεψε αλλά ήταν οι άλλοι τρεις στο μαγαζί ταυτόχρονα.

Πάει να πάρει μπαταρίες και λέει "δεν έχει άλλες τέτοιες;". Του λένε "Όχι. Και ξέρεις γιατί δεν έχει; Γιατί τις έκλεψες εσύ προχθές." Μένει κόκαλο ο τύπος. Του λένε υπάρχει βίντεο και το έχουμε δώσει στην αστυνομία. Σηκώνεται όρθιος και λέει "αν τα πληρώσω;"

Τελικά τα πλήρωσε όλα, πήρε μια ακόμη μπαταρία και μετά ρώτησε αν θα φέρουμε κι άλλες και αν θα έχει πρόβλημα με την αστυνομία.

:smt005::fp::retarded:
cease fire!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πώς πιάνεις έναν κλέφτη...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Ιαν 2024, 16:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιαν 2024, 15:52
Το ερώτημα δεν είναι τι κάνεις για να πιάσεις έναν κλέφτη αλλά το τι μπορείς να κάνεις αν σε κατηγορήσει ο κλέφτης για έκθεση των προσωπικών του δεδομένων.
Μήνυση για κλοπή.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών