Ελληνική ποιότητα ζωής

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Ιαν 2024, 19:00

Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:29
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:04


οχι.

αν δεν εχεις δυνατοτητα αυτονομης μετακινησης, εισαι σαν φυλακισμενος.μηδεν ποιοτητα.
Νομίζω ότι αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Αποστάσεις από δουλειά, είδη πρώτης ανάγκης, διασκέδαση κλπ κλπ Δηλαδή από την καθημερινότητα του καθένα. Εσύ, δεν ξέρεις περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν αυτοκίνητο και δεν το χρησιμοποιούν κάθε μέρα χωρίς να νοιώθουν φυλακισμένοι; :lol:
ναι, εμενα. :102:

μια χαρα ζω εκτος φυλακης, χρησιμοποιωντας το μονο καθε σκ, τις υπολοιπες μοτο.

αλλα αν προσεξεις, ειπες χωρις να χρησιμοποιεις το αλογο. το ¨καθε μερα" το λες τωρα.

οποτε η απαντηση μου ηταν οτι πρεπει να εχεις την ελευθερια να το χρησιμοποιεις. καθε μερα η καθε μηνα, αδιαφορο, οποτε σου καπνισει.

αν ο τοπος κατοικιας σου σε κανει να το σκεφτεσαι 10 φορες πριν ξεπαρκαρεις να πας οπουδηποτε, γιατι που θα ξαναβρεις να το βαλεις οταν θα γυρισεις, ειναι τοπος-φυλακη.
To "άλογο" αφορούσε στο "καβάλα παν στην εκκλησιά, καβάλα προσκυνάνε".

Και ξέρουμε όλοι ότι υπάρχουν αρκετοί που ακόμη και 500 μέτρα απόσταση με τα πόδια, τους φαίνεται βουνό. Υπάρχουν και κάποιοι που το θεωρούν υποτιμητικό... :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5230
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 19 Ιαν 2024, 19:01

Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:58
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:55
foscilis έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:47



spoken like a true γιδόβλαχος.
ελευθερος γιδοβλαχος.
Μπρο κυριολεκτικά φέρνεις γύρες επειδή δεν βρίσκεις να παρκάρεις. Το αυτοκίνητο σου επιβάλει που θα πας και που θα φας. Ξεκάθαρα carcuck.
Πάρκιγκ δεν έχει εκει; Δεν εχω ιδεά απο Αθήνα/Πειραιά.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Ιαν 2024, 19:02

Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:53
στην καστελλα, σαββατο βρδυ κατα τις 9. κατι συγκεκριμμενο εστιατοριο ειχε βρει η γυναικα, αλλα οπου εβρισκα να παρκαρω, θα πηγαινα. αν εβρισκα και τραπεζι, εδω που τα λεμε. :102:
Έλεος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42987
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 19 Ιαν 2024, 19:06

GoBzi έγραψε:
19 Ιαν 2024, 19:01
Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:58
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:55


ελευθερος γιδοβλαχος.
Μπρο κυριολεκτικά φέρνεις γύρες επειδή δεν βρίσκεις να παρκάρεις. Το αυτοκίνητο σου επιβάλει που θα πας και που θα φας. Ξεκάθαρα carcuck.
Πάρκιγκ δεν έχει εκει; Δεν εχω ιδεά απο Αθήνα/Πειραιά.
Υποθέτω εξαρτάται που πας ακριβώς.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32786
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Ιαν 2024, 19:07

Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:58
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:55
foscilis έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:47



spoken like a true γιδόβλαχος.
ελευθερος γιδοβλαχος.
Μπρο κυριολεκτικά φέρνεις γύρες επειδή δεν βρίσκεις να παρκάρεις. Το αυτοκίνητο σου επιβάλει που θα πας και που θα φας. Ξεκάθαρα carcuck.
το αυτοκινητο μου εδωσε τη δυνατοτητα να βρισκομαι 200 χλμ μακρια, και την επιλογη να διαλεξω να φαω οπουδηποτε σε αυτη την αποσταση, και μεγαλυτερη αν χρειαστει. με δυσκολευει στο να παω καπου συγκεκριμμενα, που χωρις αυτο παλι δε θα μπορουσα.

δηλαδη οχι, βλακεια ειπες. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42987
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 19 Ιαν 2024, 19:08

Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 19:07
Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:58
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:55


ελευθερος γιδοβλαχος.
Μπρο κυριολεκτικά φέρνεις γύρες επειδή δεν βρίσκεις να παρκάρεις. Το αυτοκίνητο σου επιβάλει που θα πας και που θα φας. Ξεκάθαρα carcuck.
το αυτοκινητο μου εδωσε τη δυνατοτητα να βρισκομαι 200 χλμ μακρια, και την επιλογη να διαλεξω να φαω οπουδηποτε σε αυτη την αποσταση, και μεγαλυτερη αν χρειαστει. με δυσκολευει στο να παω καπου συγκεκριμμενα, που χωρις αυτο παλι δε θα μπορουσα.

δηλαδη οχι, βλακεια ειπες. :102:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32786
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Ιαν 2024, 19:10

Otto Weininger έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:59
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:53
Otto Weininger έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:46


που πήγες ακριβώς; θέλω να πω, που ήθελες να φας και δεν έβρισκες 2 ώρες πάρκινγκ;
στην καστελλα, σαββατο βρδυ κατα τις 9. κατι συγκεκριμμενο εστιατοριο ειχε βρει η γυναικα, αλλα οπου εβρισκα να παρκαρω, θα πηγαινα. αν εβρισκα και τραπεζι, εδω που τα λεμε. :102:
Σάββατο βράδυ και στο δυσκολότερο σημείο. Έπρεπε να το αφήσεις όντως στο ΣΕΦ ή στο Μικρολίμανο στο μεγάλο παρκινγκ και να πας με τα πόδια. Εγώ νόμιζα Πασαλιμάνι πχ που κάθε στενό έχει και από ένα πάρκινγκ επί πληρωμή ή έστω Πειραϊκή που όλο και κάπου θα σε βολέψει ο εκάστοτε μαγαζάτορας.
Στην Καστέλλα και μάλιστα Σαββατοβραδο, γαμήθηκες.
η πλακα ειναι οτι στο σεφ ημουν, για αγωνα του μικρου. αλλα δεν μπορουσα να φανταστω τι με περιμενει. :a040:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 19 Ιαν 2024, 19:12

Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:58
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:55
foscilis έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:47



spoken like a true γιδόβλαχος.
ελευθερος γιδοβλαχος.
Μπρο κυριολεκτικά φέρνεις γύρες επειδή δεν βρίσκεις να παρκάρεις. Το αυτοκίνητο σου επιβάλει που θα πας και που θα φας. Ξεκάθαρα carcuck.
Παρασκευιάτικο λουτρό αλήθειας!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Ιαν 2024, 19:20

Antares έγραψε:
19 Ιαν 2024, 16:13
Η Νέα Σμύρνη είναι παράδειγμα περιοχής όπου το στοιχείο που δημιουργεί όλα τα προβλήματα έκανε επίδειξη της δύναμής του.
Μια μέση περιοχή είναι. Και ακριβώς γι' αυτό την ανέφερα ως παράδειγμα.

...Σε ποιο στοιχείο αναφέρεσαι;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 19 Ιαν 2024, 19:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7725
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 19 Ιαν 2024, 19:22

foscilis έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:44
gassim έγραψε:
19 Ιαν 2024, 14:45


To είχαμε ξανασυζητήσει αυτό παλιότερα για το amsterdam, μέχρι που βρήκαμε οτι ο μέσος μισθός της Ολλανδίας αντιστοιχεί σε 2,5 φορές τον μέσο μισθό της Ελλάδας συνυπολογίζοντας όλα τα έξοδα που μπορεί έχει κανείς και στις δυο χώρες.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... =Amsterdam

Δεν λεω οτι η ζωή είναι απαραίτητα κακή στην Ελλάδα, αντιθέτως εγω την βρίσκω μια χαρά αλλά σε οικονομικό επίπεδο δεν συγκρίνεται με τις ανεπτυγμένες χώρες της Ευρώπης.
Τα drained brains δε σου λένε για childcare και σπίτι με 3 δωμάτια όμως, σου λένε τι ωραία που είναι που έχει παμπ έξω από τη δουλειά και κάθε δεύτερο ΣΚ μπορώ να πεταχτώ ταξιδάκι στην Ισπανία.

Ναι η Ελλάδα δεν είναι τόσο ανεπτυγμένη αλλά ούτε και η ζωή που κάνουν αυτοί εκεί είναι ανεπτυγμένη, είναι απλά μετεφηβεία. Όταν σοβαρεύουν τα πράγματα, κάθε χώρα έχει τις δυσκολίες και τα καλά της.
Σίγουρα κάθε χώρα έχει τις δυσκολίες και τα καλά της.
Στις πιο ανεπτυγμένες χώρες της Ευρώπης ένα από τα καλά είναι η καλύτερη οικονομική κατάσταση των κατοίκων σε σχέση με αυτούς των λιγότερο ανεπτυγμένων οικονομικά χωρών όπως η Ελλάδα.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 19 Ιαν 2024, 19:31

Otto Weininger έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:45
ποιος μου έγραψε το ίδιο;
πέραν αυτού, εσύ μπέρδεψες μέχρι και τις περιοχές.
τέλος πάντων, δεν είναι Μονακό αλλά έχει πράγματα που ελάχιστες πόλεις τα συνδυάζουν.
Διαβάζω τα τόσα ποστ σου και θαυμάζω την υπομονή σου!

Οπότε, μάλλον δεν έχει νόημα να πω την άποψη/εμπειρία μου, μια και η οικογένειά μου κατοικεί στον Πειραιά από το 1920...

Εγώ, λοιπόν, θα σου έλεγα κρύβε λόγια και μη πολυδιαφημίζεις, γιατί από τότε που έφτασε το μετρό στο Δημοτικό Θέατρο, διαπιστώνω ότι ιδίως σαββατοκύριακα και αργίες γίνεται το πουτανοκάγκελο...
Τις προάλλες στις γιορτές κόντεψε να βουλιάξει όλη η παραλιακή από σχολή δοκίμων μέχρι τουρκολίμανο :g030:

Οι συνάδελφοι στη δουλειά με έχουν "ξεσκίσει" στο λακριντί τώρα που ελέω μετρό ανακάλυψαν τον Πειραιά και κατεβαίνουν απλώς και για ψώνια από Αθήνα (όπως τις καλές εποχές που η Σωτήρος έπαιρνε όλο το χαρτί για όσους θυμούνται [τέλη δεκαετίας 1970-μέσα 1980]).

Όσοι διαμαρτύρονται για θέση πάρκινγκ ας γνωρίζουν ότι ο Πειραιάς δεν φτιάχτηκε για να σηκώσει τόσο βάρος ...
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1303
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γράφων » 19 Ιαν 2024, 19:59

Οι πόλεις, ιδίως η Αθήνα, χρήζουν πλήρους αναβάθμισης σε ό,τι αφορά τις υποδομές. Αθλια πεζοδρόμια, ελλιπής φωτισμός, κατεστραμμένη ή ελλιπής σήμανση, κάθετη και οριζόντια είναι αυτά που μου έρχονται πρώτα στο μυαλό. Δεν συζητώ καν το πόσο προσβάσιμες είναι για τα ΑμΕΑ... Είναι απλά απαγορευτικές.
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29846
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Ιαν 2024, 20:01

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
19 Ιαν 2024, 19:31
Otto Weininger έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:45
ποιος μου έγραψε το ίδιο;
πέραν αυτού, εσύ μπέρδεψες μέχρι και τις περιοχές.
τέλος πάντων, δεν είναι Μονακό αλλά έχει πράγματα που ελάχιστες πόλεις τα συνδυάζουν.
Διαβάζω τα τόσα ποστ σου και θαυμάζω την υπομονή σου!

Οπότε, μάλλον δεν έχει νόημα να πω την άποψη/εμπειρία μου, μια και η οικογένειά μου κατοικεί στον Πειραιά από το 1920...

Εγώ, λοιπόν, θα σου έλεγα κρύβε λόγια και μη πολυδιαφημίζεις, γιατί από τότε που έφτασε το μετρό στο Δημοτικό Θέατρο, διαπιστώνω ότι ιδίως σαββατοκύριακα και αργίες γίνεται το πουτανοκάγκελο...
Τις προάλλες στις γιορτές κόντεψε να βουλιάξει όλη η παραλιακή από σχολή δοκίμων μέχρι τουρκολίμανο :g030:

Οι συνάδελφοι στη δουλειά με έχουν "ξεσκίσει" στο λακριντί τώρα που ελέω μετρό ανακάλυψαν τον Πειραιά και κατεβαίνουν απλώς και για ψώνια από Αθήνα (όπως τις καλές εποχές που η Σωτήρος έπαιρνε όλο το χαρτί για όσους θυμούνται [τέλη δεκαετίας 1970-μέσα 1980]).

Όσοι διαμαρτύρονται για θέση πάρκινγκ ας γνωρίζουν ότι ο Πειραιάς δεν φτιάχτηκε για να σηκώσει τόσο βάρος ...
ναι, τώρα με το μετρό γίνεται της πουτάνας τα Σ/Κ.
αλλά ρε φίλε είναι δυνατόν να μου λέει για τους πεζόδρομους στον Πειραιά ή να μου λέει ότι δεν έχει πάρκα και κούνιες ξέρω γω; Που έχει υπερβολικά πολλά αν σκεφτείς ότι έχουμε την θάλασσα δίπλα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 19 Ιαν 2024, 20:41

Otto Weininger έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:45
Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:04
Otto Weininger έγραψε:
19 Ιαν 2024, 17:46


δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά δεν έχεις ιδέα από Πειραιά. Για τις ίδιες περιοχές μιλάω όταν λέω από Μικρολίμανο μέχρι Πειραική. Και όταν αναφέρω τον κεντρικό δρόμο και το Δημοτικό θέατρο, μιλάω για κάτι που είναι στα 5 λεπτά περπάτημα από το Πασαλιμάνι.

Μάλλον πρέπει να πας μια βόλτα από τον Πειραιά γιατί δεν έχεις ιδεά.
Ειλικρινά, σέβομαι και εκτιμώ το να αγαπάς τον τόπο σου, τον τόπο που ζεις, που μεγάλωσες, που έχεις την περιουσία σου. Αλλά άλλο αυτό και άλλο ο παραλογισμός.
Και να πιστεύεις ότι είσαι ο μόνος που ξέρει από τον Πειραιά είναι παραλογισμός.
Διότι αν πιστεύεις ότι εγώ θέλω να σου την πω ή να σε μειώσω να σου πω έντάξει. Αλλά ρε τύπε, όλοι εδώ μέσα που σου λένε το ίδιο.
ποιος μου έγραψε το ίδιο;
πέραν αυτού, εσύ μπέρδεψες μέχρι και τις περιοχές.
τέλος πάντων, δεν είναι Μονακό αλλά έχει πράγματα που ελάχιστες πόλεις τα συνδυάζουν.
Ξαναδιάβασε τι σου έγραψα διότι έχεις μπερδέψει τους χρήστες.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ελληνική ποιότητα ζωής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 19 Ιαν 2024, 20:42

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
19 Ιαν 2024, 19:31
Otto Weininger έγραψε:
19 Ιαν 2024, 18:45
ποιος μου έγραψε το ίδιο;
πέραν αυτού, εσύ μπέρδεψες μέχρι και τις περιοχές.
τέλος πάντων, δεν είναι Μονακό αλλά έχει πράγματα που ελάχιστες πόλεις τα συνδυάζουν.
Διαβάζω τα τόσα ποστ σου και θαυμάζω την υπομονή σου!

Οπότε, μάλλον δεν έχει νόημα να πω την άποψη/εμπειρία μου, μια και η οικογένειά μου κατοικεί στον Πειραιά από το 1920...

Εγώ, λοιπόν, θα σου έλεγα κρύβε λόγια και μη πολυδιαφημίζεις, γιατί από τότε που έφτασε το μετρό στο Δημοτικό Θέατρο, διαπιστώνω ότι ιδίως σαββατοκύριακα και αργίες γίνεται το πουτανοκάγκελο...
Τις προάλλες στις γιορτές κόντεψε να βουλιάξει όλη η παραλιακή από σχολή δοκίμων μέχρι τουρκολίμανο :g030:

Οι συνάδελφοι στη δουλειά με έχουν "ξεσκίσει" στο λακριντί τώρα που ελέω μετρό ανακάλυψαν τον Πειραιά και κατεβαίνουν απλώς και για ψώνια από Αθήνα (όπως τις καλές εποχές που η Σωτήρος έπαιρνε όλο το χαρτί για όσους θυμούνται [τέλη δεκαετίας 1970-μέσα 1980]).

Όσοι διαμαρτύρονται για θέση πάρκινγκ ας γνωρίζουν ότι ο Πειραιάς δεν φτιάχτηκε για να σηκώσει τόσο βάρος ...
Θυμίζεις έναν μπαρμπαμπούμερ που βλέπει το δικό του χωριό ως το καλύτερο του κόσμου...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών