Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Γιατι ψηφισατε ΝΔ

Με εκφραζει η ΝΔ και αυτους θελω
10
26%
Ψηφισα ΝΔ γιατι δεν υπαρχει καποιο σοβαρο κομμα δεξιοτερα. Αν υπαρξει, θα τους ψηφισω.
18
46%
Ψηφισα ΝΔ γιατι δεν υπαρχει καποιο σοβαρο κομμα αριστεροτερα. Αν υπαρξει, θα τους ψηφισω.
11
28%
 
Σύνολο ψήφων: 39

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Ιαν 2024, 12:37

vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:27
vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:21
Όλος ο χώρος δεξιότερα της ΝΔ (εσωκοινοβουλευτικά και εξωκοινοβουλευτικά) ειναι τερματισμένα ΑμεΑ, και το λέω ζητώντας τεράστια συγγνώμη απο τα πραγματικά ΑμεΑ, αλλά δεν ξερω πως αλλιως να τους χαρακτηρίσω.
Οσοι ψαχνετε για δεξιότερα της ΝΔ "σοβαρό" κόμμα, συνεχίστε να ψάχνετε ακομα, πλάκα εχετε.
Πες και για τον χώρο μεταξύ νδ και κκε, βρε γυριστρούλη. :)
Ωχ, σε χτύπησα σε νεύρο? :roll: Καταλάθος βρε :003:
Ενταξει, υπάρχει ο Τζήμερος και ο Φαήλος που συμφωνούμε στον Ιερό Αγώνα κατά του ψεκασμού τουλάχιστον, άντε και στο παλαιστινιακό. Ενταξει, συνυπολογίζοντας αυτα, σας δίνω ενα 1-2% σοβαρότητας, σε εσας τους... δεξιότερα :smt023
Υπάρχει και η Ελένη Παπαδοπούλου. Αξιόλογη και συγκροτημένη προσωπικότητα. Αλλά δεν ξέρω εαν έχει πρόθεση να ιδρύσει κόμμα και αν ιδρύσει, απο τί άτομα θα στελεχωθεί αυτό. Ήδη ένας υποψήφιός της απο τον δημοτικό της συνδυασμό ίδρυσε...κόμμα και η ίδια αναγκάστηκε να πάρει αποστάσεις απο αυτόν. :roll:

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14173
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Ιαν 2024, 12:39

Golden Age έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:37
vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:27


Πες και για τον χώρο μεταξύ νδ και κκε, βρε γυριστρούλη. :)
Ωχ, σε χτύπησα σε νεύρο? :roll: Καταλάθος βρε :003:
Ενταξει, υπάρχει ο Τζήμερος και ο Φαήλος που συμφωνούμε στον Ιερό Αγώνα κατά του ψεκασμού τουλάχιστον, άντε και στο παλαιστινιακό. Ενταξει, συνυπολογίζοντας αυτα, σας δίνω ενα 1-2% σοβαρότητας, σε εσας τους... δεξιότερα :smt023
Υπάρχει και η Ελένη Παπαδοπούλου. Αξιόλογη και συγκροτημένη προσωπικότητα. Αλλά δεν ξέρω εαν έχει πρόθεση να ιδρύσει κόμμα και αν ιδρύσει απο τί άτομα θα στελεχωθεί αυτό. Ήδη ένας υποψήφιός της απο τον δημοτικό της συνδυασμό ίδρυσε...κόμμα και η ίδια αναγκάστηκε να πάρει αποστάσεις απο αυτόν. :roll:
εχει πολιτικο λογο η Παπαδοπουλου αλλα ο κοσμος δεν τη ξερει
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2024, 12:40

Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:31
Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:28

Αυτοί που ψήφισες καταδικάζουν τη Χαμάς; Say it ain't so...
Βρε γράψτε πρώτα ποιους ψηφίσατε εσείς και αφήστε τις ερωτήσεις σε όσους το δηλώνουν.

Από κριτικές των κανένων, άλλο τίποτα. :lol:
Έχω πει τι ψήφισα, άμα με ρωτήσει κάποιος άλλος καλοπροαίρετα και όχι ως υπόδειξη/προσβολή δεν έχω πρόβλημα να το ξαναπώ.
Οκ, αν παίζει στα χειρόγραφα της νεκρής θάλασσας, σιγά μην κάθομαι να ψάχνω. Ή να τρέχω για να βρω ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να απευθύνεις τέτοια ερωτήματα στο τρέντυ σαβουαρ βιβρ.

Κατά τα άλλα, να κι αν προσβάλλετε, να κι αν δεν προσβάλλετε οι αφανείς εκτιμητές. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Ιαν 2024, 12:43

southern έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:39
Golden Age έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:37
vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:35

Ωχ, σε χτύπησα σε νεύρο? :roll: Καταλάθος βρε :003:
Ενταξει, υπάρχει ο Τζήμερος και ο Φαήλος που συμφωνούμε στον Ιερό Αγώνα κατά του ψεκασμού τουλάχιστον, άντε και στο παλαιστινιακό. Ενταξει, συνυπολογίζοντας αυτα, σας δίνω ενα 1-2% σοβαρότητας, σε εσας τους... δεξιότερα :smt023
Υπάρχει και η Ελένη Παπαδοπούλου. Αξιόλογη και συγκροτημένη προσωπικότητα. Αλλά δεν ξέρω εαν έχει πρόθεση να ιδρύσει κόμμα και αν ιδρύσει απο τί άτομα θα στελεχωθεί αυτό. Ήδη ένας υποψήφιός της απο τον δημοτικό της συνδυασμό ίδρυσε...κόμμα και η ίδια αναγκάστηκε να πάρει αποστάσεις απο αυτόν. :roll:
εχει πολιτικο λογο η Παπαδοπουλου αλλα ο κοσμος δεν τη ξερει
Δεν είναι δύσκολο να γίνει γνωστή. Στις δημοτικές της Αθήνας, ξεκίνησε επίσης ως άγνωστη και κατόρθωσε - με τον Κασιδιάρη απέναντι - να εκλέξει έδρα στο δημοτικό συμβούλιο της Αθήνας.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12695
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 26 Ιαν 2024, 12:44

Κυριάκο πάρε τους τα σώβρακα... Τίποτα άλλο.

...
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24036
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Ιαν 2024, 12:44

Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:28
vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:26
Aitwlos έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:20



Στον πρώτο τι ψήφισες;
ΚΚΕ. Μονο και μονο επειδη στον πρώτο γυρο ειχα να σταυρώσω άτομα που γνωρίζω προσωπικά (γιατροί και καθηγητές πανεπιστημίου, οχι επαγγελματίες πολιτικοι), και άξιζε να τους δώσω την ευκαιρία να ανελιχθούν στο κόμμα μπας και δούμε ενα πραγματικά σοβαρό ΚΚΕ κάποτε.

Στο β' γύρο πήγα πιο ελαφρά την καρδία, μια και δεν υπήρχαν και σταυρώματα και το αποτελεσμα ειχε κριθεί.
Αυτοί που ψήφισες καταδικάζουν τη Χαμάς; Say it ain't so...
Για τον ενα που τον ξερω και εχουμε συζητήσει κιολας, ειμαι 100% σιγουρος οτι θα την καταδικάζει, χωρις ναι μεν αλλά και περιστροφούλες. Σιγουρα θα στηρίζει τον παλαιστινιακό λαό με τα συγκεκριμένα δίκια που εχει, αλλά οκ, αυτό συνεχίζω να το κανω ακομα κι εγώ, ακομα και μετά τις 7 Οκτωβρη. Για τους αλλους που σταυρωσα στο ψηφοδέλτιο, δεν ξερω σιγουρα.
Την περιοδο των εκλογών αλλωστε, δεν επαιζε και τόσο το παλαιστινιακό στα #τρεντς, για να κρίνω με γνώμονα αυτο. Και δεν θα εκρινα ούτως ή αλλως με γνώμονα αυτο. Χέστηκα για το τι γινεται στην αλλη ακρη του πλανήτη, εγω πρωτίστως ψηφισα άτομα που θελω καποτε να δω στο εγχώριο πολιτικό προσκήνιο.
Αν θελω να φτιαξω τον κοσμο, πρωτα θα ξεκινησω απο το σπιτι μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 26 Ιαν 2024, 12:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2024, 12:45

vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:35
Ωχ, σε χτύπησα σε νεύρο? :roll: Καταλάθος βρε :003:
Εσύ είσαι σύντροφος :P οπότε ανταποκρίνομαι.

Οι αριστεροκάτηδες ούτε με το σφυρί του Θωρ, δεν πρόκειται να προκαλέσουν αντίδραση στο γόνατο μου.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43788
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 26 Ιαν 2024, 12:46

vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:44
Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:28
vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:26

ΚΚΕ. Μονο και μονο επειδη στον πρώτο γυρο ειχα να σταυρώσω άτομα που γνωρίζω προσωπικά (γιατροί και καθηγητές πανεπιστημίου, οχι επαγγελματίες πολιτικοι), και άξιζε να τους δώσω την ευκαιρία να ανελιχθούν στο κόμμα μπας και δούμε ενα πραγματικά σοβαρό ΚΚΕ κάποτε.

Στο β' γύρο πήγα πιο ελαφρά την καρδία, μια και δεν υπήρχαν και σταυρώματα και το αποτελεσμα ειχε κριθεί.
Αυτοί που ψήφισες καταδικάζουν τη Χαμάς; Say it ain't so...
Για τον ενα που τον ξερω και εχουμε συζητήσει κιολας, ειμαι 100% σιγουρος οτι θα την καταδικάζει, χωρις ναι μεν αλλά και περιστροφούλες. Σιγουρα θα στηρίζει τον παλαιστινιακό λαό με τα συγκεκριμένα δίκια που εχει, αλλά οκ, αυτό συνεχίζω να το κανω ακομα κι εγώ, ακομα και μετά τις 7 Οκτωβρη. Για τους αλλους δεν ξερω σιγουρα.
Την περιοδο των εκλογών αλλωστε, δεν επαιζε και τόσο το παλαιστινιακό στα #τρεντς, για να κρίνω με γνώμονα αυτο. Και δεν θα εκρινα ούτως ή αλλως με γνώμονα αυτο. Χέστηκα για το τι γινεται στην αλλη ακρη του πλανήτη, εγω πρωτίστως ψηφισα άτομα που θελω να δω στο εγχώριο πολιτικό προσκήνιο.
Αν θελω να φτιαξω τον κοσμο, πρωτα θα ξεκινησω απο το σπιτι μου.
Καλά συμφωνώ φουλ στο τελευταίο, κι εγώ για να δω αν χρειάζονται purges ρωτάω.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14173
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Ιαν 2024, 12:46

Libre arbitre έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:44
Κυριάκο πάρε τους τα σώβρακα... Τίποτα άλλο.

...
εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση. ο woke βασιλιας ειναι γυμνος. βλ ΜRB
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12695
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 26 Ιαν 2024, 12:47

southern έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:46
Libre arbitre έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:44
Κυριάκο πάρε τους τα σώβρακα... Τίποτα άλλο.

...
εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση. ο woke βασιλιας ειναι γυμνος. βλ ΜRB
Ναι, έπεσε από το 41% στο 40.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2024, 12:48

southern έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:46
Libre arbitre έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:44
Κυριάκο πάρε τους τα σώβρακα... Τίποτα άλλο.

...
εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση. ο woke βασιλιας ειναι γυμνος. βλ ΜRB
Ρε southern, άλλο είναι το θέμα τώρα. Ξεκόλλα. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14173
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Ιαν 2024, 12:48

Libre arbitre έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:47
southern έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:46
Libre arbitre έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:44
Κυριάκο πάρε τους τα σώβρακα... Τίποτα άλλο.

...
εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση. ο woke βασιλιας ειναι γυμνος. βλ ΜRB
Ναι, έπεσε από το 41% στο 40.
29% προθεση ψηφου. η αναγωγη ειναι αυθαιρετη.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 26 Ιαν 2024, 12:48

Επειδη νομιζουν οτι ειναι δεξιο κομμα δεν σημαινει οτι πραγματικα ειναι. Εχουν μεινει στην εποχη του Αβερωφ μαλλον. Οποιος θεωρει τον εαυτο του δεξιο δεν μπορει να ψηφιζει ενα κομμα που αρνηθηκε να τιμησει τον τελευταιο Βασιλια των Ελληνων, που αφηνει τα μπαχαλα να σουλατσαρουν στα πανεπιστημια, που ψηφιζει γαμους και τεκνοθεσιες ΛΟΑΤΚΙ κλπ.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12695
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 26 Ιαν 2024, 12:49

southern έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:48
Libre arbitre έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:47
southern έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:46

εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση. ο woke βασιλιας ειναι γυμνος. βλ ΜRB
Ναι, έπεσε από το 41% στο 40.
29% προθεση ψηφου. η αναγωγη ειναι αυθαιρετη.
Στην πρόθεση ψήφου τα άλλα κόμματα έχουν μηδέν.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43788
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 26 Ιαν 2024, 12:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:40
Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:31


Βρε γράψτε πρώτα ποιους ψηφίσατε εσείς και αφήστε τις ερωτήσεις σε όσους το δηλώνουν.

Από κριτικές των κανένων, άλλο τίποτα. :lol:
Έχω πει τι ψήφισα, άμα με ρωτήσει κάποιος άλλος καλοπροαίρετα και όχι ως υπόδειξη/προσβολή δεν έχω πρόβλημα να το ξαναπώ.
Οκ, αν παίζει στα χειρόγραφα της νεκρής θάλασσας, σιγά μην κάθομαι να ψάχνω. Ή να τρέχω για να βρω ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να απευθύνεις τέτοια ερωτήματα στο τρέντυ σαβουαρ βιβρ.

Κατά τα άλλα, να κι αν προσβάλλετε, να κι αν δεν προσβάλλετε οι αφανείς εκτιμητές. :lol:
Σίγουρα δεν χρειάζεται. Ή έχει τρόπους κανείς ή δεν έχει. Στα γεράματα λίγο δύσκολο να αποκτήσει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dwarven Blacksmith την 26 Ιαν 2024, 12:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών