Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13480
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Φεβ 2024, 13:10

Golden Age έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:02
Πασιφάη έγραψε:
02 Φεβ 2024, 12:58
Golden Age έγραψε:
02 Φεβ 2024, 12:53


"Σκατοψυχιά" μια διανομή τροφίμων ειδικού σκοπού;

Δηλαδή το ίνδαλμά σου που δήλωνε ότι σε φασίστες χρυσαυγίτες δεν θα 'δινε φαγητό ήταν σκατόψυχος;
Σκατοψυχιά είναι το μπολνταρισμένο.
Ποιός είναι ίνδαλμά μου είπαμε και πότε ανέφερα εγώ κάτι τέτοιο; Ρε Γκόλντεν, έπαθες παράκρουση, δεν ξέρεις να διαβάζεις, τί απ'τα δυο;
Τα συσίτια ειδικού σκοπού δεν είναι σκατοψυχιά.

Κατα βάθος τον θαυμάζεις κι εσύ λόγω της αναρχοαριστερότητάς του. Απλά έτυχε να είναι λαμόγιο. :D

Βλέπω τον αποκλεισμό φασιστών απο τα συσσίτια δεν τον θεωρείς σκατοψυχιά.
Η προσφορά στον συνάνθρωπο που γίνεται με ανιδιοτελή κριτήρια,είναι το ευκταίον.
Η λαμογιά σε τέτοιες περιπτώσεις,είναι ανεπίτρεπτη.
Θεωρώ επίσης σκατοψυχιά ο,τιδήποτε εμποδίζει τον άνθρωπο,να παραμένει αγνός με σεβασμό για τον συνάνθρωπό του. Όποιος κι αν είναι αυτός.
Εσύ θες να βγάλεις στον αφρό τους ποινικούς. Δεν θα παίξω το παιχνίδι σου. Τόσοι Αδόλφοι υπάρχουν εδώ μέσα. Κάνε αλλού τα κονέ σου αγορίνα μου.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4248
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 02 Φεβ 2024, 13:11

Sid Vicious έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:02
Θεωρώ ότι εξαρχής αυτός ακριβώς ήταν ο σκοπός που στήθηκε η οργάνωση Άλλος Άνθρωπος
και να μην ήταν αυτή η προθεση, στην συνέχεια γλυκάθηκαν υποπτέυομαι... ( θα πω )...
τι να πω... απο τη μία λές βοήθησε κόσμο ( όχι εσύ, γενικά το λέω ) και απο την άλλη κατακλεψε τον κόσμο...
δεν ΄ξερω πραγματικά τι να πω... λόγω δουλειάς δεν καταφερα να παρακολουθήσω τπτ , δεν ξέρω λεπτομέρειες σήμερα κάτι διάβασα απο εδώ και απο εκεί.
το θέμα είναι ότι δεν κάνουν όλοι για λεφτά "ουρανοκατέβατα"... πρέπει να είσαι αγνός στην ψυχή για να κάνεις τέτοιο εργο και φιλανθρωπία
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4248
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 02 Φεβ 2024, 13:12

Πασιφάη έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:10

Η προσφορά στον συνάνθρωπο που γίνεται με ανιδιοτελή κριτήρια,είναι το ευκταίον.
Η λαμογιά σε τέτοιες περιπτώσεις,είναι ανεπίτρεπτη.
Θεωρώ επίσης σκατοψυχιά ο,τιδήποτε εμποδίζει τον άνθρωπο,να παραμένει αγνός με σεβασμό για τον συνάνθρωπό του. Όποιος κι αν είναι αυτός.
Εσύ θες να βγάλεις στον αφρό τους ποινικούς. Δεν θα παίξω το παιχνίδι σου. Τόσοι Αδόλφοι υπάρχουν εδώ μέσα. Κάνε αλλού τα κονέ σου αγορίνα μου.
α μπράβο αυτό, το ίδιο εννοω
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12045
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 02 Φεβ 2024, 13:19

Andromachi έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:11
Sid Vicious έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:02
Θεωρώ ότι εξαρχής αυτός ακριβώς ήταν ο σκοπός που στήθηκε η οργάνωση Άλλος Άνθρωπος
και να μην ήταν αυτή η προθεση, στην συνέχεια γλυκάθηκαν υποπτέυομαι... ( θα πω )...
τι να πω... απο τη μία λές βοήθησε κόσμο ( όχι εσύ, γενικά το λέω ) και απο την άλλη κατακλεψε τον κόσμο...
δεν ΄ξερω πραγματικά τι να πω... λόγω δουλειάς δεν καταφερα να παρακολουθήσω τπτ , δεν ξέρω λεπτομέρειες σήμερα κάτι διάβασα απο εδώ και απο εκεί.
το θέμα είναι ότι δεν κάνουν όλοι για λεφτά "ουρανοκατέβατα"... πρέπει να είσαι αγνός στην ψυχή για να κάνεις τέτοιο εργο και φιλανθρωπία
Μην είσαι αφελής, δεν είναι "κάτι που προέκυψε στην πορεία", εξαρχής για αυτό τον λόγο στήθηκε αυτή η οργάνωση
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70452
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Φεβ 2024, 13:20

Andromachi έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:11
Sid Vicious έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:02
Θεωρώ ότι εξαρχής αυτός ακριβώς ήταν ο σκοπός που στήθηκε η οργάνωση Άλλος Άνθρωπος
και να μην ήταν αυτή η προθεση, στην συνέχεια γλυκάθηκαν υποπτέυομαι... ( θα πω )...
τι να πω... απο τη μία λές βοήθησε κόσμο ( όχι εσύ, γενικά το λέω ) και απο την άλλη κατακλεψε τον κόσμο...
δεν ΄ξερω πραγματικά τι να πω... λόγω δουλειάς δεν καταφερα να παρακολουθήσω τπτ , δεν ξέρω λεπτομέρειες σήμερα κάτι διάβασα απο εδώ και απο εκεί.
το θέμα είναι ότι δεν κάνουν όλοι για λεφτά "ουρανοκατέβατα"... πρέπει να είσαι αγνός στην ψυχή για να κάνεις τέτοιο εργο και φιλανθρωπία
Βασικά, άλλους βοήθησε και άλλους κορόϊδεψε.

Οπότε, το μετρήσιμο τελικό αποτέλεσμα είναι το κατά πόσον ο... προσωπικός του αγώνας, θα επηρεάσει τους μπολνταρισμένους "άλλους" σε ό,τι αφορά την εμπιστοσύνη για όλες τις παρόμοιες διαφημισμένες δράσεις στο μέλλον.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4248
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 02 Φεβ 2024, 13:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:20
Andromachi έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:11
Sid Vicious έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:02
Θεωρώ ότι εξαρχής αυτός ακριβώς ήταν ο σκοπός που στήθηκε η οργάνωση Άλλος Άνθρωπος
και να μην ήταν αυτή η προθεση, στην συνέχεια γλυκάθηκαν υποπτέυομαι... ( θα πω )...
τι να πω... απο τη μία λές βοήθησε κόσμο ( όχι εσύ, γενικά το λέω ) και απο την άλλη κατακλεψε τον κόσμο...
δεν ΄ξερω πραγματικά τι να πω... λόγω δουλειάς δεν καταφερα να παρακολουθήσω τπτ , δεν ξέρω λεπτομέρειες σήμερα κάτι διάβασα απο εδώ και απο εκεί.
το θέμα είναι ότι δεν κάνουν όλοι για λεφτά "ουρανοκατέβατα"... πρέπει να είσαι αγνός στην ψυχή για να κάνεις τέτοιο εργο και φιλανθρωπία
Βασικά, άλλους βοήθησε και άλλους κορόϊδεψε.

Οπότε, το μετρήσιμο τελικό αποτέλεσμα είναι το κατά πόσον ο... προσωπικός του αγώνας, θα επηρεάσει τους μπολνταρισμένους "άλλους" σε ό,τι αφορά την εμπιστοσύνη για όλες τις παρόμοιες διαφημισμένες δράσεις στο μέλλον.
ναι σίγουρα θα επηρεάσει , κλονίζεται η εμπιστοσύνη δεν το συζητώ.
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29459
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 02 Φεβ 2024, 13:23

Κάτι που πέρασε στα ψιλά είναι αυτό:
Καταγγελία – φωτιά από πρώην εθελοντή για τον Πολυχρονόπουλο: «Τσέπωσαν 140.000 ευρώ από δωρεά – Με απείλησαν»

Σε καταγγελίες – φωτιά για τον Κωνσταντίνο Πολυχρονόπουλο και τη δράση του μέσω της οργάνωσης «Άλλος Άνθρωπος» προχώρησε ο κ. Γιώργος που ήταν εθελοντής επί έναν χρόνο στην «Κοινωνική Κουζίνα». Η συγκεκριμένη καταγγελία έρχεται την ώρα που ο Κωνσταντίνος Πολυχρονόπουλος και οι δωρεές εκατοντάδων χιλιάδων και το πού αυτές κατέληγαν βρίσκονται στο μικροσκόπιο των ελεγκτικών Αρχών.
Πολυχρονόπουλος: «Συντελείται μία ανθρωποφαγία, δεν υπάρχουν παικτικοί λογαριασμοί» τόνισε ο δικηγόρος του

Ο κ. Γιώργος περιέγραψε τι ακριβώς είδε ο ίδιος όσο εργάστηκε εθελοντικά στην «Κοινωνική Κουζίνα». Μιλώντας στο MEGA υποστήριξε μεταξύ άλλων ότι «μας έλεγαν να μη δώσουμε τα τρόφιμα και το κρέας που έφερνε ο κόσμος» και ότι «τράβηξαν χρήματα και έκαναν λογαριασμό 7.500 ευρώ στα μπουζούκια».

«Ήμουν εθελοντής έναν χρόνο στον «Άλλο Άνθρωπο», αυτό που αντίκριζα ήταν εντελώς εξωπραγματικό για μένα. Θα μιλήσω για τα ψώνια που έφερνε ο κόσμος επί καθημερινής βάσης, κρέατα, τρόφιμα και άλλα είδη, τα οποία έφερναν για να τα παίρνουν οι άνθρωποι που είχαν ανάγκη, και τα οποία δεν τα έδιναν, μας έλεγαν να μην δίνουμε τίποτα σε κανέναν μόνο σε άτομα του οικογενειακού κύκλου του. Το φαγητό γινόταν από προϊόντα που μας έφερνε ο κόσμος. Το κρέας το μοίραζαν σταδιακά άτομα του οικογενειακού του κύκλου, αμφιβάλλω αν είχαν αγοράσει ποτέ κρέας», είπε αρχικά ο κ. Γιώργος και συνέχισε λέγοντας:

«Με όποιον δεν άκουγε αυτά που ήθελε, ο Πολυχρονόπουλος είχε μία στάση επιθετική, να φωνάζει και να βρίζει. Αναφορικά με τα χρήματα, παρουσίαζαν κάποια κουτιά σε διάφορα μαγαζιά και αυτά που μαζεύονταν, όταν τα έφερναν στην «Κοινωνική Κουζίνα» τα μοιράζονταν μεταξύ τους τα άτομα που δούλευαν στην «Κοινωνική Κουζίνα» και σταματούσε εκεί».

«Τράβηξαν χρήματα και έκαναν λογαριασμό 7.500 ευρώ στα μπουζούκια – Με απείλησαν»

Ο κ. Γιώργος κατήγγειλε και δύο άλλα περιστατικά που προκαλούν οργή. Το ένα αφορά σε χρήματα που τράβηξαν για να πάνε στα μπουζούκια και το άλλο ότι ο Πολυχρονόπουλος «τσέπωσε» 140.000 από δωρεά Ελληνοαμερικανού, όπως υποστηρίζει ο κ. Γιώργος.

«Όταν αντίκρισα αυτό το περιστατικό που έγινε, το ότι ήθελαν να πάνε στα μπουζούκια και με έστειλαν εμένα και ένα συγγενικό τους πρόσωπο να τραβήξουμε χρήματα για να πάνε σε γνωστό νυχτερινό κέντρο και να κάνουν λογαριασμό 7.500 ευρώ, ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Όταν ήρθα απέναντι στο κομμάτι να το αποκαλύψω, με απείλησαν και επειδή έχω παιδιά φοβόμουν μην συμβεί κάτι. Με απείλησαν και μου είπαν ότι θα μου σπάσουν τα πόδια. Τα άτομα που μου το είπαν δεν έχουν καλή φήμη. Έρχονταν πολλές φορές στη δομή, όχι συνέχεια όμως», αποκάλυψε ο πρώην εθελοντής.

«Τσέπωσε 140.000 ευρώ από δωρεά Ελληνοαμερικανού»

Και συνέχισε: «το άλλο περιστατικό αφορά σε μία δωρεά ενός Ελληνοαμερικάνου ύψους 140.000 ευρώ. Εγώ ήμουν εκεί γιατί είχα ένα πρόβλημα έξωσης και για να μου δίνουν τρόφιμα έπρεπε να κάνω τον εθελοντή εκεί. Όταν ήρθε ο Ελληνοαμερικάνος και με ρώτησε τα προβλήματά μου, τού είπα το πρόβλημα μου, και μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι αυτά τα χρήματα που έχουν μεταφερθεί στον «Άλλο Άνθρωπο» είναι καθαρά για απλήρωτα ενοίκια και για λογαριασμούς ρεύματος και νερού, οπότε μου είπε ότι θα βοηθηθώ από εκεί. Μόλις έφυγε εκείνος ο άνθρωπος και ρώτησα τον Πολυχρονόπουλο για τα χρήματα αυτά γιατί πιεζόμουν οικονομικά, μου είπε ότι δεν υπάρχουν χρήματα και ότι το καλό για μένα είναι να σηκωθώ να φύγω από την “Κοινωνική Κουζίνα”».

Όπως είπε ο ίδιος, «φυσικά και θα καταθέσω αν κληθώ από τις Αρχές. Περίμενα να γίνουν οι αποκαλύψεις, για να βγω να το πω, φοβόμουν μόνος μου. Και εκείνος και συγγενικό του πρόσωπο τζόγαραν μέσω τηλεφώνου. Τους έχω δει προσωπικά. Και τα περνούσαν εκείνη τη στιγμή τα χρήματα. Μόλις τα έχαναν, απλά έβγαιναν έξω από την «Κοινωνική Κουζίνα». Έχει παίξει αρκετά χρήματα. Τελευταία φορά που έπαιζε μέσω κινητού ο λογαριασμός είχε πάνω από 1.500 ευρώ και τα «πατήματά» του ήταν άνω των 2 ευρώ».

https://www.enikos.gr/society/katangeli ... n/2100420/

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2829
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 02 Φεβ 2024, 13:25

Golden Age έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:02
Πασιφάη έγραψε:
02 Φεβ 2024, 12:58
Golden Age έγραψε:
02 Φεβ 2024, 12:53


"Σκατοψυχιά" μια διανομή τροφίμων ειδικού σκοπού;

Δηλαδή το ίνδαλμά σου που δήλωνε ότι σε φασίστες χρυσαυγίτες δεν θα 'δινε φαγητό ήταν σκατόψυχος;
Σκατοψυχιά είναι το μπολνταρισμένο.
Ποιός είναι ίνδαλμά μου είπαμε και πότε ανέφερα εγώ κάτι τέτοιο; Ρε Γκόλντεν, έπαθες παράκρουση, δεν ξέρεις να διαβάζεις, τί απ'τα δυο;
Τα συσίτια ειδικού σκοπού δεν είναι σκατοψυχιά.

Κατα βάθος τον θαυμάζεις κι εσύ λόγω της αναρχοαριστερότητάς του. Απλά έτυχε να είναι λαμόγιο. :D

Βλέπω τον αποκλεισμό φασιστών απο τα συσσίτια δεν τον θεωρείς σκατοψυχιά.

Σκατοψυχια θα ήταν αν πήγαινε κάποιος φασίστας και δεν του έδινε φαγητο

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29459
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 02 Φεβ 2024, 13:26

Aitwlos έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:25
Golden Age έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:02
Πασιφάη έγραψε:
02 Φεβ 2024, 12:58


Σκατοψυχιά είναι το μπολνταρισμένο.
Ποιός είναι ίνδαλμά μου είπαμε και πότε ανέφερα εγώ κάτι τέτοιο; Ρε Γκόλντεν, έπαθες παράκρουση, δεν ξέρεις να διαβάζεις, τί απ'τα δυο;
Τα συσίτια ειδικού σκοπού δεν είναι σκατοψυχιά.

Κατα βάθος τον θαυμάζεις κι εσύ λόγω της αναρχοαριστερότητάς του. Απλά έτυχε να είναι λαμόγιο. :D

Βλέπω τον αποκλεισμό φασιστών απο τα συσσίτια δεν τον θεωρείς σκατοψυχιά.

Σκατοψυχια θα ήταν αν πήγαινε κάποιος φασίστας και δεν του έδινε φαγητο
Αυτό δήλωσε ότι θα έκανε.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2829
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 02 Φεβ 2024, 13:33

Golden Age έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:26
Aitwlos έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:25
Golden Age έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:02


Τα συσίτια ειδικού σκοπού δεν είναι σκατοψυχιά.

Κατα βάθος τον θαυμάζεις κι εσύ λόγω της αναρχοαριστερότητάς του. Απλά έτυχε να είναι λαμόγιο. :D

Βλέπω τον αποκλεισμό φασιστών απο τα συσσίτια δεν τον θεωρείς σκατοψυχιά.

Σκατοψυχια θα ήταν αν πήγαινε κάποιος φασίστας και δεν του έδινε φαγητο
Αυτό δήλωσε ότι θα έκανε.

Στο νήμα που άνοιξες εσύ ο ίδιος πάντως δεν λέει αυτό. Λέει ότι δεν δέχτηκε κρέατα από φασίστες. Δεν κρίνω αν είναι σωστό η λάθος. Εγώ θα τα δεχομουν. Αλλά άλλο το ένα άλλο το αλλο

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29459
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 02 Φεβ 2024, 13:34

Aitwlos έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:33
Golden Age έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:26
Aitwlos έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:25



Σκατοψυχια θα ήταν αν πήγαινε κάποιος φασίστας και δεν του έδινε φαγητο
Αυτό δήλωσε ότι θα έκανε.

Στο νήμα που άνοιξες εσύ ο ίδιος πάντως δεν λέει αυτό. Λέει ότι δεν δέχτηκε κρέατα από φασίστες. Δεν κρίνω αν είναι σωστό η λάθος. Εγώ θα τα δεχομουν. Αλλά άλλο το ένα άλλο το αλλο
Έβαλα κι άλλο βίντεο παρακάτω που λέει ότι δεν θα 'δινε στα στελέχη της Χρυσής Αυγής.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70452
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Φεβ 2024, 13:35

Andromachi έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:20
Andromachi έγραψε:
02 Φεβ 2024, 13:11


και να μην ήταν αυτή η προθεση, στην συνέχεια γλυκάθηκαν υποπτέυομαι... ( θα πω )...
τι να πω... απο τη μία λές βοήθησε κόσμο ( όχι εσύ, γενικά το λέω ) και απο την άλλη κατακλεψε τον κόσμο...
δεν ΄ξερω πραγματικά τι να πω... λόγω δουλειάς δεν καταφερα να παρακολουθήσω τπτ , δεν ξέρω λεπτομέρειες σήμερα κάτι διάβασα απο εδώ και απο εκεί.
το θέμα είναι ότι δεν κάνουν όλοι για λεφτά "ουρανοκατέβατα"... πρέπει να είσαι αγνός στην ψυχή για να κάνεις τέτοιο εργο και φιλανθρωπία
Βασικά, άλλους βοήθησε και άλλους κορόϊδεψε.

Οπότε, το μετρήσιμο τελικό αποτέλεσμα είναι το κατά πόσον ο... προσωπικός του αγώνας, θα επηρεάσει τους μπολνταρισμένους "άλλους" σε ό,τι αφορά την εμπιστοσύνη για όλες τις παρόμοιες διαφημισμένες δράσεις στο μέλλον.
ναι σίγουρα θα επηρεάσει, κλονίζεται η εμπιστοσύνη δεν το συζητώ.
Μα ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, αυτό ήταν η κορυφή του παγόβουνου μιας τέρμα ερασιτεχνικής δράσης, που δεν κλονίζει τη βάση του παγόβουνου.

Οι θεσμικές κινούνται πολύ πιο συντονισμένα.

Και ακριβώς γι' αυτό, πέρα από τα ταρατατζούμ της κάθε αποκάλυψης των δαιμόνιων ρεπόρτερς και αρχισυντακτών στα μμε, λίαν συντόμως θα περάσει κι αυτό στη λήθη...
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13617
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Φεβ 2024, 13:35

Εντάξει, οσονούπω που θα τον μπουζουριάσουν μπορεί να τον βάλουν να δουλεύει στην κουζίνα, όπου θα φτιάχνει συσσίτια για τους ποινικούς, δηλαδή και για τους χρυσαυγίτες μαχαιροβγάλτες, οπότε θα ηρεμήσει κι ο γκόλντεν.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20085
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 02 Φεβ 2024, 13:38

Πάντως, σε αντίθεση με την Κιβωτό, εδώ δεν υπάρχει εταιρεία οπότε μάλλον δεν υπάρχει και δόλος λόγω έλλειψης κινήτρου. Δηλαδή απλά ο Πολυχρονόπουλος είναι όντως λαμόγιο.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21096
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Φεβ 2024, 13:39

Αν θέλεις να λέγεσαι Ανθρωπος :cry

εσύ ποιους θα πιστέψεις; :p2:

Τους κουκουλοφόρους; :011:

ή τον Άλλο Άνθρωπο :romance-hearteyes:

Εικόνα

Εικόνα

:g030::g030::g030:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών