Γκρίνια των γυναικών

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 12 Νοέμ 2018, 19:30

Cavaliere έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 19:26
με μια μιζέρια, έναν φόβο.
Τώρα μου θύμισες την Σαρλίν του Αλβέρτου που λίγες γυναίκες κυκλοφορούν μόνιμα με ένα τόσο unhappy παρουσιαστικό ενώ έχουν τόσα προνόμια μάλιστα. :o:o:o Ούτε τα παιδιά της δεν της έδωσαν χαρά.... :roll: Εκεί τι μιζέρια να έχει; Χλιδομιζέρια. Ίσως δεν μπορεί να εκτονωθεί με γκρίνια... :roll::-?

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23239
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Νοέμ 2018, 19:32

Όπως επίσης δεν είναι όλα τα ζευγαρια μεσα στα προβλήματα, τους τσακωμούς, στο να σφάζονται. Φυσικά υπάρχουν οι κόντρες αλλά υπάρχουν και πολλά ευτυχισμένα ζευγάρια που τα βρίσκουν μια χαρά, που την έχουν βρει τη φόρμουλα και ζουν ευτυχισμένοι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 12 Νοέμ 2018, 19:33

Για ανάλυσέ το λίγο αυτό, αν έχεις χρόνο :003: Είναι θέμα ανθρώπου; Ταιριάσματος;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Νοέμ 2018, 19:36

casper quantum έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 19:23
για κατινιό δεν θα γράψει κανείς; οι μεγαλύτερες κατίνες στη δουλειά μου είναι άντρες.. αφού προχθές ήμουνα με ένα συνάδελφο και μου έλεγε ιστορίες για άτομα στη δουλειά, τι έμαθε, ΤΙ ΡΩΤΗΣΕ και μπλα μπλα.. και μου 'λεγε και ξανάλεγε, εγώ σοκαρισμένη να του λέω μα καλά που τα έμαθες όλα αυτά; γιατί ρωτάς κτλ και τότε κατάλαβε τι έκανε και μου κάνει "κάνω σαν γυναικούλα τώρα, όντως".. υποτιμητική η λέξη γυναικούλα.. άλλος όποτε με βλέπει μου λέει και από 2ο ιστορίες.. κάποιοι άλλοι εκεί που δεν έχεις ιδέα για κάτι σε μπλέκουνε ή θέλουνε ντε και καλά για κάτι που δεν τους αφορά να μάθουνε και να κουτσομπολεύουνε.. βλέπετε λοιπόν πως κανένα χαρακτηριστικό δεν έχει αποκλειστικότητα το ένα φύλο.. και τέτοια παραδείγματα μπορώ να φέρω άπειρα, όπως ο καθένας από εμάς.. αλλά κουβέντα να γίνεται...
Ακριβώς!!!
Και ανταγωνιστικότητοι μεταξύ τους.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

casper quantum

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από casper quantum » 12 Νοέμ 2018, 19:37

Antares έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 19:29
casper quantum έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 19:23
για κατινιό δεν θα γράψει κανείς; οι μεγαλύτερες κατίνες στη δουλειά μου είναι άντρες.. αφού προχθές ήμουνα με ένα συνάδελφο και μου έλεγε ιστορίες για άτομα στη δουλειά, τι έμαθε, ΤΙ ΡΩΤΗΣΕ και μπλα μπλα.. και μου 'λεγε και ξανάλεγε, εγώ σοκαρισμένη να του λέω μα καλά που τα έμαθες όλα αυτά; γιατί ρωτάς κτλ και τότε κατάλαβε τι έκανε και μου κάνει "κάνω σαν γυναικούλα τώρα, όντως".. υποτιμητική η λέξη γυναικούλα.. άλλος όποτε με βλέπει μου λέει και από 2ο ιστορίες.. κάποιοι άλλοι εκεί που δεν έχεις ιδέα για κάτι σε μπλέκουνε ή θέλουνε ντε και καλά για κάτι που δεν τους αφορά να μάθουνε και να κουτσομπολεύουνε.. βλέπετε λοιπόν πως κανένα χαρακτηριστικό δεν έχει αποκλειστικότητα το ένα φύλο.. και τέτοια παραδείγματα μπορώ να φέρω άπειρα, όπως ο καθένας από εμάς.. αλλά κουβέντα να γίνεται...
Εγώ μιλάω για άλλο πρήξιμο, σχετικά με τα δικά τους και δώστου γκρίνια για το σπίτι τους και δώστου γκρίνια για την δουλειά (την οποία βγάζουν αυτοί που δεν γκρινιάζουν), γκρίνια για την συνάδελφο, γκρίνια για το παιδί, το σκυλί και την γάτα.
Αυτά μ' αρέσουν αρκεί να μην κουτσομπολεύουν εμένα. :003:
α ναι, ξέρω ακριβώς τι λες :p
υπάρχουν διάφορες περιπτώσεις.. κάποιοι τα λένε για να τα βγάλουνε απλά από μέσα τους και μετά τα ξεχνάνε, δηλαδή είναι της ώρας.. μπορεί να μην τα πολύ-εννοούν και αν τα εννοούν δεν τα παίρνουνε πολύ στα σοβαρά, τα λένε απλά πάνω στο θυμό και στην πίεση. Αλλά στην περίπτωση που τα εννοούν και δεν το σταματάνε, τότε όντως μιλάμε για μιζέρια και αυτό το πράγμα δεν αντέχεται :roll:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Νοέμ 2018, 19:39

Ερμής έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 19:32
Όπως επίσης δεν είναι όλα τα ζευγαρια μεσα στα προβλήματα, τους τσακωμούς, στο να σφάζονται. Φυσικά υπάρχουν οι κόντρες αλλά υπάρχουν και πολλά ευτυχισμένα ζευγάρια που τα βρίσκουν μια χαρά, που την έχουν βρει τη φόρμουλα και ζουν ευτυχισμένοι.
Αυτά είναι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23239
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Νοέμ 2018, 19:57

Athina__P έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 19:33
Για ανάλυσέ το λίγο αυτό, αν έχεις χρόνο :003: Είναι θέμα ανθρώπου; Ταιριάσματος;
Νομίζω είναι θέμα ανθρώπων και πως ταιριάζουν. Και Δε μιλάω για το πόσο ερωτευμένοι ή παθιασμένοι είναι. Δεν αρκούν αυτά για να στήσεις σπίτι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Γραφικός

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 12 Νοέμ 2018, 22:33

Athina__P έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 19:02
:o

Ρε παιδιά..
Τι έγινε; Διαγράφηκε καμιά ανάρτηση; Βρήκα να λείπω όταν χόντρυνε το παιχνίδι;

Άβαταρ μέλους
Souvlatzis
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2018, 17:30
Phorum.gr user: Souvlatzis

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Souvlatzis » 13 Νοέμ 2018, 03:55

Οι γυναίκες γενικά δεν παλεύονται, άμα σου αρέσουν οι θηλυπρεπείς άνθρωποι, φτίαχτα με τρανς αντρα και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 13 Νοέμ 2018, 08:57

Sid Vicious έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 17:06

Ωπα! Εδω υπάρχει παρεξήγηση και ελιππής ενημέρωση! Η γρίππη είναι πάρα πολυ επικίνδυνη για αυτο τη τρέμουμε. Πέρα του σατανικού και ακατανοητου του πραγματος που ενω δεν εχεις χτυπήσει ή κουραστει, στα ξαφνικά από το πουθενα νιωθεις ετοιμοθάνατος. Ειναι πολυ σημαντικό πράγμα η γρίπη. Κάνω και καθε φορα την διαθήκη μου, δεν αντιλαμβάνεστε τον πονο μας και την μάχη που δίνουμε. Μέχρι τώρα έχω πάντα καταφέρει να εξέλθω νικητής αλλά τρεμω την κάθε επόμενη φορα που θα εμφανιστεί.
enterprise-psi έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 17:46
Τα δέκατα, είναι χειρότεροι πόνοι και από την γέννα :lol:
:lol: Μα έχετε δίκιο, τόσος κόσμος πεθαίνει εξάλλου απ τη γρίπη, δεν είναι παίξε γέλασε, θέλει προσοχή. Επίσης, επιστημονικώς αποδεδειγμένο ότι οι άντρες πονάτε περισσότερο στις αρρώστιες απο εμάς. Αμα θυμηθώ το άρθρο θα το φέρω, μου το είχε κοτσάρει ο σύζυγος με "είδες, είδες, οι γιατροί τα λεν, όχι εγώ"
Γραφικός έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 17:53
Εδώ συμφωνούμε, τον πόνο τον αντέχουμε πολύ λιγότερο απ' ότι εσείς, αλλά άλλη γκρίνια είναι επειδή πονάς να λες "οοοχ, πονάω πού είσαι μάνα να με κλάψεις" κι άλλη γκρίνια είναι επειδή πονάς να λες σε κάποιον άλλο "είσαι άχρηστος, τι θέλω και χάνω τον χρόνο μου μαζί σου παλιοχλεχλέ".
Ε όχι δα, το τελευταίο δεν ειναι γκρίνια, είναι κακία, τοξικότητα, κανείς να μην κάθετε με τέτοιους ανθρώπους.

Είναι αυτό που λέει η Antares, δεν έχουμε ιδιαίτερες απαιτήσεις. Εγώ δηλαδή όταν φτύνω τα πνευμόνια μου σε σημείο να μη μπορώ να σηκωθώ απ το κρεβάτι, ένα τσάι το θέλω, μάλιστα χωρίς να το ζητήσω το θέλω κι αν δεν έρθει θα τα πάρω, δε θα πω τίποτα αλλά θα το "σημειώσω" σ ένα σημείο του εγκεφάλου. Αλλά δεν περιμένω φαγητά, μασαζάκι, χάιδεμα το κεφαλάκι, ποτηράκι με το χάπι και πάει λέγοντας. Ούτως ή άλλως, τα περισσότερα τα περνάμε όρθιες, αναγκαστικά, εκτός απο εκείνα που μας κόβουν στα δύο.
Naida έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 16:15
YouOnlyLiveOnce έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 16:10
Καλα αυτο το τι εχεις τιποτα μπορει να με κανει εξαλη
Εικόνα
:011:
Νομίζουν θα μας χειριστούν με τα μούτρα χα χα ας γελάσω. Όταν τα κατεβάζει μια φορά ρωτάμε. Αν πει τίποτα δε ξαναρωτάμε. Μη μας πει και γαϊδούρες. Αν συνεχίζει βγάζεις το σφηνοπότηρο, το γεμίζεις ξυδάκι και το προσφέρεις. Άμα θες του κόβεις και λίγο αγγουράκι μη μας πει και ανεπρόκοπες.
Δε κατάλαβες γλυκιά μου, συνήθως το τίποτα πάει με μούτρα "πεσαν τα καράβια μου έξω, είμαι ένα κλικ πριν πηδήξω απ το μπαλκόνι" και φυσικά με διάφορους εκνευριστικούς ήχους όπως κλείνω την πόρτα τόσο δυνατά που ραγίζει το κασόνι, ανοίγω την πόρτα τόσο δυνατά που το χερούλι μπαίνει μέσα στη γυψοσανίδα, κοπανάω τα πόδια μου λες και κάνω παρέλαση στην κόκκινη πλατεία, ξεφυσάω λες και η ζωή μου εξαρτάται απ το να κουνηθεί το φύλλο στα 5 μέτρα, μουρμουρίζω μέσα απ τα δόντια αφήνοντας καθαρές τις λέξεις-βρισίδια, γενικώς ένα "τίποτα¨από καζάνι που βράζει, το τίποτα που δεν μπορείς να αγνοήσεις και να θες.
Cavaliere έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 19:26
έχει να κάνει, με μια μιζέρια, έναν φόβο.
Όπου υπάρχει γκρίνια δεν υπάρχει κατανόηση και εκτίμηση

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Νοέμ 2018, 09:04

Ίφιδα έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 08:57

Δε κατάλαβες γλυκιά μου, συνήθως το τίποτα πάει με μούτρα "πεσαν τα καράβια μου έξω, είμαι ένα κλικ πριν πηδήξω απ το μπαλκόνι" και φυσικά με διάφορους εκνευριστικούς ήχους όπως κλείνω την πόρτα τόσο δυνατά που ραγίζει το κασόνι, ανοίγω την πόρτα τόσο δυνατά που το χερούλι μπαίνει μέσα στη γυψοσανίδα, κοπανάω τα πόδια μου λες και κάνω παρέλαση στην κόκκινη πλατεία, ξεφυσάω λες και η ζωή μου εξαρτάται απ το να κουνηθεί το φύλλο στα 5 μέτρα, μουρμουρίζω μέσα απ τα δόντια αφήνοντας καθαρές τις λέξεις-βρισίδια, γενικώς ένα "τίποτα¨από καζάνι που βράζει, το τίποτα που δεν μπορείς να αγνοήσεις και να θες.
Υπάρχει κι άλλος τρόπος αντιμετώπισης. Να τον κοιτάξεις στα μάτια και να τον κάνεις μια αγκαλίτσα :klino:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Νοέμ 2018, 09:23

Ίφιδα έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 09:10
Εικόνα
Εικόνα

Ή ακόμα καλύτερα να ακουμπήσεις στο στήθος του :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32631
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Νοέμ 2018, 09:35

Naida έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 16:47
Ερμής έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 16:38
τι θέλετε να πείτε; οτι υπάρχουν και άντρες "-τι έχεις; - τίποτα" ;
Ουυυυυυυ. Δε χρειάζεται καν να ρωτήσεις για να σου πουν τίποτα. Κατεβάζουν μια μούρη ως το πάτωμα και σου μιλάνε λες και τους πήρες το γλυκό από τα χέρια. Ή δε σου μιλάνε και καθόλου. Και πρέπει εσύ να μαντέψεις από τι ενοχλήθηκε, τι είπες ή έκανες ή δεν έκανες και θίχτηκε η μούρη του.
αν ρωτησεις, θα σου απαντησει.

αποκλειεται να πει "τιποτα"
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32631
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γκρίνια των γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Νοέμ 2018, 09:39

Naida έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 16:56
YouOnlyLiveOnce έγραψε:
12 Νοέμ 2018, 16:50

Και πηγα να γραψω στο ποστ παραπανω οτι νταξει εγω για εναν συγκεκριμενο μιλαω αλλα να τα ΑΚΡΙΒΩΣ :lol:
Τι λες παιδί μου.Τι ένας. Οι περισσότεροι. Και φυσικά έχουν και τη γκρίνια ανετότατα.. Αυτά που λένε δήθεν ότι οι γυναίκες είναι γκρινιάρες κτλ; Απλά οι γυναίκες είναι πιο ανεκτικές και υπομονετικές και δεν το κάνουν θέμα τη γκρίνια του άντρα.
κατι παει στραβα εδω. αυτο που λες δεν ισχυει.

ωπα, μισο, ξεχαστηκα, εσυ νομιζω εισαι με το τριμηνο; ε, λογικο ειναι, εχουν αρχισει να αισθανονται γυναικες :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών