170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Φεβ 2024, 20:47

Τοξοβόλος_UK έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:43
ST48410 έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:01

Ότι θα χάσει ψήφους είναι σίγουρο. Που θα πάνε, δεν μπορεί να το πει κανείς τώρα γιατί δεν υπάρχει σοβαρή εναλλακτική στο γύρω χώρο. Θα φανεί αν υπάρξει κάποιος νέος σχηματισμός εκεί και τι δυναμική θα αποκτήσει.
Το θέμα θα κρατηθεί ψηλά από την γκέι κοινότητα και θα υπάρξουν νέες διεκδικήσεις, οπότε δεν είναι κάτι που θα ξεχαστεί.
Το θέμα είναι να διασπαστούν προς 3-4 κόμματα να πατώσει ταυτόχρονα η νδούλα και να είναι σε μικρή απόσταση σχετικά από τον ΣΥΡΙΖΑ στις ευρωεκλογές. Κ μετά ανοίγει ο δρόμος για τον πρώτο ανοιχτά γκέι ΠΘ της χώρας
Εαν υπάρξει ένα αξιόλογο δεξιό κόμμα στις ευρωεκλογές η ΝΔ θα έχει απόλειες. Αλλά μην περιμένεις κάτι για τον Κασσελάκη. Στις ευρωεκλογές θα τον πιει με τον ΣΥΡΙΖΑ πιθανόν τρίτο και θα τεθεί θέμα ηγεσίας στον ΣΥΡΙΖΑ.

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 17 Φεβ 2024, 20:48

Golden Age έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:47


Εαν υπάρξει ένα αξιόλογο δεξιό κόμμα στις ευρωεκλογές η ΝΔ θα έχει απόλειες. Αλλά μην περιμένεις κάτι για τον Κασσελάκη. Στις ευρωεκλογές θα τον πιει με τον ΣΥΡΙΖΑ πιθανόν τρίτο και θα τεθεί θέμα ηγεσίας στον ΣΥΡΙΖΑ.
Αρχίδια που θα βγει 3ος ο ΣΥΡΙΖΑ. Κάτσε μη βγει και πρώτος. Τόσο σόου θα έχουμε με την θητεία Κασσελάκη τους επόμενους μήνες. Με αγρότες, παιδεία κτλ ποτέ δεν ξέρεις τι θα θερίσει ο κούλης στις ευρωεκλογές.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Τοξοβόλος_UK την 17 Φεβ 2024, 20:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22672
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 17 Φεβ 2024, 20:51

Τοξοβόλος_UK έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:46
και πόσοι από όλους αυτούς που θαύμαζες διαπίστωσες οτι αγαπούν άτομα του ίδιου φύλου? Εγώ πολλούς που δεν είχα καν φανταστεί. Για μερικούς το έμαθα αργότερα και άλλους ακόμα και πολύ πρόσφατα καθώς βγαίνουν σιγά σιγά από την ντουλάπα ολοένα και περισσότεροι άνθρωποι σιγά σιγά παρά την πολύ αργή ομολογουμένως κοινωνική κανονικοποίηση των ομόφυλων σχέσεων.
δεν θα το ειπα καλα μαλλον ,δεν θαυμαζα καποιον, απλα θεωρουσα οτι ειναι πιο ευκολο να κανω δικές μου εικόνες.

αυτή ας πουμε ηταν μια φοβερή γυναικαρα στα ματια μου μια ζωή, μεχρι που ανεβασε η αλικατ βιντεακι εδώ και με εστειλε.
SpoilerShow


Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 17 Φεβ 2024, 20:56

Εγώ θέλω να γίνω κουμπάρα και σκεφτόμουν να το προτείνω. Επιτέλους.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 17 Φεβ 2024, 20:56

Otto Weininger έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:28
aljawn έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:25
Otto Weininger έγραψε:
17 Φεβ 2024, 19:53
Bρε καλώς τον.
Τώρα κατάφεραν να σου βγάλουν από τον πάτο τους 41 πόντους;
Κάθεσαι καλά;
Μια χαρά κάθομαι, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Τουλάχιστον δε σοδομίζεται η αξιοπρέπεια μου, για την ψήφο μου.
Εσύ πες μας, που όχι μόνο πίνεις το πικρό ποτήρι, αλλά στο έχωσε ο κρυφακούλης και στον πάτο και σου κάνει φίστινγκ.
Όλα καλά, όλα δεξιά;

Όσοι εξακολουθούν να υποστηρίζουν αυτή τη νδούλα, είναι είτε πολιτικά μαλάκες (πχ. Γαλή), είτε πολιτικά πούστηδες (πχ. κομμωτής), είτε πασόκοι.
Δεξιοί πάντως δεν είναι, γιατί το λιγότερο που θα έκαναν ήταν να το βουλώσουν.

Επειδή δεν παρακολουθώ, ο Πατ τι λέει για τα τεκταινόμενα; Λογικά πρέπει να ρουφάει την ψέκα πλέον κατευθείαν από το ντεπόζιτο του ψεκαστικού
Η αξιοπρέπεια σου (η πολιτική/Δεξιά εννοώ) ψοφησε όταν έκανες τον κολαουζο των ζαίων.
Από κει και μετά, σε ρώτησα αν πονάει η σούφρα γιατί πάλι προβλέψεις έκανες πριν τις εκλογές του Μαΐου και μετά τυχαία εξαφανίστηκες για να επιστρέψεις τώρα που νομίζεις ότι σε βολεύει η περίσταση.

Θα την ξαναφας στον κωλο όταν έρθει η ώρα, θα εξαφανιστείς πάλι και έχει ο Θεός.
Καλοσύνη σου τα σχόλια, αλλά καταρχήν πρέπει να ηρεμήσεις και να το πάρεις χαλάρα.
Μέχρι να τελειώσει αυτή η κυβέρνηση κρυφακούλη, θα βλέπουμε φως από τον πρωκτό σου.
Συνεπώς, σταμάτα να ξεφωνίζεις και κάνε συντήρηση δυνάμεων. Θα σου χρειαστούν.

Περαιτέρω, δεν εξαφανίστηκα, είχα φάει μπαν λόγω του γερόπουστα (επίσης ψηφοφόρου νδούλας).
Τέλος, στο θέμα της αξιοπρέπειας που επικαλείσαι, εγκατέλειψα το κόμμα στην κωλοτούμπα του Ζαππείου, και έκτοτε εμφανώς πιάνει συνεχώς και περισσότερο πάτο (εκτός από τους πάτους των ψηφοφόρων της). Τώρα μόνο πλάκα μπορώ να σπάω με τα νδουλικά σαν του λόγου σου.

Κάποτε με είχες πει λεκανατζού του Πόκου. Αλήθεια, πως αισθάνεσαι τώρα σαν λεκανατζού του βαλλιανάτου;

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 17 Φεβ 2024, 20:56

enaon έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:51

δεν θα το ειπα καλα μαλλον ,δεν θαυμαζα καποιον, απλα θεωρουσα οτι ειναι πιο ευκολο να κανω δικές μου εικόνες.

αυτή ας πουμε ηταν μια φοβερή γυναικαρα στα ματια μου μια ζωή, μεχρι που ανεβασε η αλικατ βιντεακι εδώ και με εστειλε.
SpoilerShow
Το θέμα όμως για τις παραστάσεις που λες είναι πως η ομόφυλη αγάπη, έρωτας, συντροφικότητα είναι αδύνατον να μην μας ακολουθεί οπουδήποτε στην ζωή μας. Έχει χιλιοτραγουδηθεί ανα τους αιώνες, έχει αποθεωθεί στην 7η τέχνη, στην ποίηση, είναι στους φίλους μας, συναδέλφους μας. Παντού. Απλά ολοένα και περισσότερο από εδώ και πέρα με όρους μεγαλύτερης κοινωνικής κανονικοποίησης. Καιρός ήταν.

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 17 Φεβ 2024, 20:57

Saturn έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:40
Θα το θεωρήσετε γραφικό και ψεκ αρκετοί από εσάς αλλά θα το ξαναπώ γιατί είναι η αλήθεια:

αυτοί που αποδέχτηκαν και ανέχτηκαν να χειραγωγεί ο αναθεματισμένος τα παιδιά τους και να τους κουνάει 150ευρα για να πάνε να....τσιμπηθούν-με φρασεολογία τελειωμένου μαγκάκου τραπερά- ήταν αναμενόμενο οτι θα ανέχονταν να τους τα μαγαρίζουν κι όλα μέσα από γκέυ γάμους

Το καταλάβατε αυτό ή όχι ακόμη;;;;;;
Δεν ξέρω ποιος παλιός είσαι, αλλά τα είπες όλα.-

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22672
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 17 Φεβ 2024, 20:58

Τοξοβόλος_UK έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:56
Το θέμα όμως για τις παραστάσεις που λες είναι πως η ομόφυλη αγάπη, έρωτας, συντροφικότητα είναι αδύνατον να μην μας ακολουθεί οπουδήποτε στην ζωή μας. Έχει χιλιοτραγουδηθεί ανα τους αιώνες, έχει αποθεωθεί στην 7η τέχνη, στην ποίηση, είναι στους φίλους μας, συναδέλφους μας. Παντού. Απλά ολοένα και περισσότερο από εδώ και πέρα με όρους μεγαλύτερης κοινωνικής κανονικοποίησης. Καιρός ήταν.
ναι οκ, οτι δεν καταλαβαινω καλα δεν μπορώ να το κρίνω, αυτα τα θεματα ειναι μπερδεμενα στα ματια μου, δεν ειναι σαν τον οττο που απλα ειναι καραγκιοζης.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 17 Φεβ 2024, 21:01

enaon έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:35
Otto Weininger έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:30
Το ήξερα ότι θα συμβεί.
Όπως δεν το ήθελα πριν δε το θέλω και τώρα. Από κει και πέρα, τι ακριβώς θέλεις (πέραν του να κάνεις τον πλακατζη όπως πάντα) ;

Το να περιφέρεσαι ανευ άποψης, δεν έχει νόημα.
αληθεια γελοιο υποκείμενο; Δηλαδή ποιον κορόιδευες οταν ελεγες οτι δεν θα υπαρξει θεμα υιοθεσίας, εσενα;
Είχα γράψει ότι δεν θα τεθεί θέμα υιοθεσίας;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 17 Φεβ 2024, 21:02

Γιατί κατάντησε η χώρα μου έτσι; :c040:

Δεν θα μπορούσα να σκεφτώ ποτέ τον εαυτό μου χωρίς ΜΑΝΑ, χωρίς να μπορώ να λέω το όνομα ΜΆΝΑ, χωρίς να νοιώθω τί σημαίνει ΜΑΝΑ

Γιατί κάποια παιδιά θα το στερηθούν και θα μεγαλώσουν σε περίεργες ατραπούς της ψυχονοητικής τους ύπαρξης;

Για ποιόν γαμημένο λόγο άξιζε να πληρωθεί ως τίμημα από αυτούς που στήριξαν και στηρίζουν την κυβέρνηση;;;
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 17 Φεβ 2024, 21:03

enaon έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:58
ναι οκ, οτι δεν καταλαβαινω καλα δεν μπορώ να το κρίνω, αυτα τα θεματα ειναι μπερδεμενα στα ματια μου, δεν ειναι σαν τον οττο που απλα ειναι καραγκιοζης.
πόσο μπερδεμένη μπορεί να είναι η αγάπη δλδ? Υπάρχει τίποτα πιο φυσικό από αυτή?

Ακόμα πιο απλό από το πόσο καραγκιόζης είναι ο όττο.



Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22672
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 17 Φεβ 2024, 21:03

Otto Weininger έγραψε:
17 Φεβ 2024, 21:01
Είχα γράψει ότι δεν θα τεθεί θέμα υιοθεσίας;
θα συμφωνήσεις οτι εισαι καραγκιοζης αν σου βαλω λινκ;

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 17 Φεβ 2024, 21:03

Saturn έγραψε:
17 Φεβ 2024, 21:02
Γιατί κατάντησε η χώρα μου έτσι; :c040:

Δεν θα μπορούσα να σκεφτώ ποτέ τον εαυτό μου χωρίς ΜΑΝΑ, χωρίς να μπορώ να λέω το όνομα ΜΆΝΑ, χωρίς να νοιώθω τί σημαίνει ΜΑΝΑ

Γιατί κάποια παιδιά θα το στερηθούν και θα μεγαλώσουν σε περίεργες ατραπούς της ψυχονοητικής τους ύπαρξης;

Για ποιόν γαμημένο λόγο άξιζε να πληρωθεί ως τίμημα από αυτούς που στήριξαν και στηρίζουν την κυβέρνηση;;;
Γιατί δε θα μπορείς να λες μάνα? :p2:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: 170-175 βουλευτες αναμενεται να πουν ΝΑΙ στον γαμο ομοφυλοφίλων σημερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 17 Φεβ 2024, 21:04

ST48410 έγραψε:
17 Φεβ 2024, 20:01
Τοξοβόλος_UK έγραψε:
17 Φεβ 2024, 19:55
Όλοι εσείς που θάβετε τον κούλη να υποθέσω θα ψηφίσετε πιο δεξιά στις επόμενες επειδή σας έθιξε τον θεσμό της οικογένειας ε?
Ότι θα χάσει ψήφους είναι σίγουρο. Που θα πάνε, δεν μπορεί να το πει κανείς τώρα γιατί δεν υπάρχει σοβαρή εναλλακτική στο γύρω χώρο. Θα φανεί αν υπάρξει κάποιος νέος σχηματισμός εκεί και τι δυναμική θα αποκτήσει.
Το θέμα θα κρατηθεί ψηλά από την γκέι κοινότητα και θα υπάρξουν νέες διεκδικήσεις, οπότε δεν είναι κάτι που θα ξεχαστεί.
Το χειρότερο είναι ότι αυτό που ψηφίστηκε είναι μη αναστρέψιμο.

Διότι ακόμα και αν η νδούλα επιστρέψει κάποτε στις ρίζες της παράταξης (που προς το παρόν είναι πολύ δύσκολο, κρίνοντας από το συρφετό ηλιθίων που κάνουν κουμάντο), και ακόμα και αν παραδεχτεί τη μαλακία που ψήφισε και προσπαθήσει να την αντιστρέψει, η νομοθεσία που πέρασε δεν πρόκειται να ανατραπεί λόγω ΕΕ.

Βέβαια, τώρα δεν υπάρχει και αντίλογος από πουθενά, όταν αυτός που έπρεπε να θέτει τον αντίλογο είναι αυτός που ανέλαβε την πρωτοβουλία...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών