Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Νοέμ 2018, 05:11

σε άλλα νέα
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Νοέμ 2018, 13:10

sys3x έγραψε:
11 Νοέμ 2018, 05:11
σε άλλα νέα
Been there, done that. Θυμάσαι την Ananova; Πού είναι τώρα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 11 Νοέμ 2018, 13:21

ST48410 έγραψε:
11 Μάιος 2018, 00:56
Yochanan έγραψε:
11 Μάιος 2018, 00:53
i am scared - σίγουρα εχει παίξει και selection bias στο ποιά θα δείξουνε... αλλά ΟΚ, σκέρυ σταφ. Σκέψου να μιμείται και φωνες σε λίγο....
+1

Απίστευτο επίπεδο αληθοφάνειας στην φωνή. Οι συγκεκριμένες εφαρμογές είναι της πλάκας αν πραγματικά μπορεί να λειτουργήσει με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας. Σιγά μην έχεις τέτοιες δυνατότητες για να τις βάλεις να κλείνουν ραντεβού στο κομμωτήριο! Μπλέξαμε πραγματικά. Σε λίγα χρόνια θα ανοίγουμε το χαζοκούτι και δεν θα ξέρουμε τι είναι αυτό που βλέπουμε να μιλάει

:smt005::smt005::smt005:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Νοέμ 2018, 14:53

hellegennes έγραψε:
11 Νοέμ 2018, 13:10
sys3x έγραψε:
11 Νοέμ 2018, 05:11
σε άλλα νέα
Been there, done that. Θυμάσαι την Ananova; Πού είναι τώρα;
Την Ανα δεν την ήξερα καν αλλά όπως βλέπεις πάμε για άλλα, επίσης μιλάμε για Κινέζους ε, όχι αστεία.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Νοέμ 2018, 15:24

Εγώ θυμάμαι όταν ανακοινώθηκε η έναρξη της υπηρεσίας Ananova σκέφτηκα «τι μαλακία. Ποιος θα ήθελε να βλέπει τις ειδήσεις από κάτι που ξέρει ότι είναι μια ψεύτικη φιγούρα;». Φυσικά αυτός ήταν και ο λόγος που πέρασε στην λήθη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Νοέμ 2018, 15:34

hellegennes έγραψε:
11 Νοέμ 2018, 15:24
Εγώ θυμάμαι όταν ανακοινώθηκε η έναρξη της υπηρεσίας Ananova σκέφτηκα «τι μαλακία. Ποιος θα ήθελε να βλέπει τις ειδήσεις από κάτι που ξέρει ότι είναι μια ψεύτικη φιγούρα;». Φυσικά αυτός ήταν και ο λόγος που πέρασε στην λήθη.
Ναι αυτό πάνω κάτω ίσχυε για όλους μας μέχρι πρότινος τώρα αλλάζει το πράμα, θέλω να πω ότι παίζει σε μερικά χρόνια να μην μπορούμε εύκολα να καταλαβαίνουμε την διαφορά μεταξύ της Μαρίας Σπυράκη και της Μαρίας A. I. Σπυράκη. Έχει και τα θετικά του αυτό βέβαια, είναι ο μόνος τρόπος να αποκτήσει νοημοσύνη, έστω και τεχνητή.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 11 Νοέμ 2018, 18:53

Πάντως οι δημοσιογράφοι στο βίντεο το αντιμετωπίζουν πολύ υποτιμητικά και με διάθεση χαβαλέ. Δεν φαίνεται να συνειδητοποιούν ούτε κλάσμα των δυνατοτήτων που συνεπάγεται τέτοια τεχνολογία.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 11 Νοέμ 2018, 18:56

ST48410 έγραψε:
11 Νοέμ 2018, 18:53
Πάντως οι δημοσιογράφοι στο βίντεο το αντιμετωπίζουν πολύ υποτιμητικά και με διάθεση χαβαλέ. Δεν φαίνεται να συνειδητοποιούν ούτε κλάσμα των δυνατοτήτων που συνεπάγεται τέτοια τεχνολογία.
η καυτή ανάσα της ανεργίας στο σβέρκο τους ειναι, πώς να μην του επιτεθουν;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 11 Νοέμ 2018, 19:03

Yochanan έγραψε:
11 Νοέμ 2018, 18:56
ST48410 έγραψε:
11 Νοέμ 2018, 18:53
Πάντως οι δημοσιογράφοι στο βίντεο το αντιμετωπίζουν πολύ υποτιμητικά και με διάθεση χαβαλέ. Δεν φαίνεται να συνειδητοποιούν ούτε κλάσμα των δυνατοτήτων που συνεπάγεται τέτοια τεχνολογία.
η καυτή ανάσα της ανεργίας στο σβέρκο τους ειναι, πώς να μην του επιτεθουν;
Το σκέφτηκα και αυτό ωστόσο επιμένω πως οι παραπάνω εφαρμογές είναι πολύ επιφανειακές. Δεν πέφτει τόσο χρήμα σε έρευνα για να έχεις απλά ένα πειθήνιο παρουσιαστή ειδήσεων. Αν θες άτομα που απλώς μεταφέρουν ότι γράφετε μπροστά τους, πληρώνεις και τα έχεις και τώρα. Αυτά ας πούμε μου φαίνονται απλά σαν πιλοτικές δοκιμές και για να κόψουν αντιδράσεις. Σε επόμενο βήμα εικονικός δάσκαλος, μετά δημόσιες σχέσεις σε κρατικό οργανισμό, κυβερνητικός εκπρόσωπος και κατόπιν θα έρθουν τα ενδιαφέροντα που ούτε φανταζόμαστε τώρα.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 11 Νοέμ 2018, 19:11

Δε συμφωνω με την οπτικη σου. το ποτενσιαλ σεηβινγκ σε κοστος και εφισιενσυ ειναι μνημειωδες. τιτανιο.τεραστιο. οχι οτι δε θα γινει αυτο που λες - να δουμε πραματα που ουτε τα φανταζομαστε τωρα - αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος που πεφτει σημερα χρημα εκει. τα οφελη ειναι απτα και θα ειναι αμεσα. απο δικηγορικα γραφεια μεχρι τραπεζες κλπ
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Νοέμ 2018, 01:06



Μου έτρεξε σαλάκι.
Η δυναμική σε επίπεδο εφαρμογών είναι απίστευτη. Πχ γράφεις ταυτόχρονα 14 κανάλια ζωντανά μπάντα χωρίς ιδιαίτερα διαχωριστικά στο χώρο ταυτόχρονα, πας μετά στο ποστ λες αυτό το κανάλι μπάσο κιθάρα αυτό χι χατ κτλ, το περνάς από το ούλτρα διορθωσάηζερ και μπαμ, γλιτώνεις μια βδομάδα δουλειά.
Τι υπέροχες εποχές.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Νοέμ 2018, 02:40

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 13 Νοέμ 2018, 08:10

Yochanan έγραψε:
11 Νοέμ 2018, 19:11
Δε συμφωνω με την οπτικη σου. το ποτενσιαλ σεηβινγκ σε κοστος και εφισιενσυ ειναι μνημειωδες. τιτανιο.τεραστιο. οχι οτι δε θα γινει αυτο που λες - να δουμε πραματα που ουτε τα φανταζομαστε τωρα - αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος που πεφτει σημερα χρημα εκει. τα οφελη ειναι απτα και θα ειναι αμεσα. απο δικηγορικα γραφεια μεχρι τραπεζες κλπ
Ναι, όπως το θέτεις έχεις δίκιο. Απλά η απαξιωτική παρουσίαση των δημοσιογράφων "Έλα μωρέ, στην τελική πάλι εμείς θα του τα γράφουμε και αυτός απλά θα εκφωνεί" στο video ήταν έως ενοχλητική.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 13 Νοέμ 2018, 08:14

sys3x έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 01:06


Μου έτρεξε σαλάκι.
Η δυναμική σε επίπεδο εφαρμογών είναι απίστευτη. Πχ γράφεις ταυτόχρονα 14 κανάλια ζωντανά μπάντα χωρίς ιδιαίτερα διαχωριστικά στο χώρο ταυτόχρονα, πας μετά στο ποστ λες αυτό το κανάλι μπάσο κιθάρα αυτό χι χατ κτλ, το περνάς από το ούλτρα διορθωσάηζερ και μπαμ, γλιτώνεις μια βδομάδα δουλειά.
Τι υπέροχες εποχές.
Τρελά πράγματα! Θυμήθηκα εποχές που είχε πρωτοβγεί το Melodyne και εξηγούσα σε φίλο τι κάνει και δεν με πίστευε και μου έλεγε αυτά δε γίνονται...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Νοέμ 2018, 20:59

sys3x έγραψε:
13 Νοέμ 2018, 01:06


Μου έτρεξε σαλάκι.
Η δυναμική σε επίπεδο εφαρμογών είναι απίστευτη. Πχ γράφεις ταυτόχρονα 14 κανάλια ζωντανά μπάντα χωρίς ιδιαίτερα διαχωριστικά στο χώρο ταυτόχρονα, πας μετά στο ποστ λες αυτό το κανάλι μπάσο κιθάρα αυτό χι χατ κτλ, το περνάς από το ούλτρα διορθωσάηζερ και μπαμ, γλιτώνεις μια βδομάδα δουλειά.
Τι υπέροχες εποχές.
Σόρι, αλλά προσωπικά δεν ακούω κάποια τρομερή βελτίωση στο επίπεδο της απομόνωσης. Ο τύπος στο βίντεο λέει "crystal clear" αλλά εγώ δεν ακούω τέτοιο πράγμα, το οποίο μπορεί να μην είναι και τρομερό για άλλου είδους εφαρμογές, αλλά ειδικά γι' αυτό που λες είναι τελείως άχρηστο. Αν είναι να το κάνεις ούλτρα διόρθωση, γιατί να μην το ηχογραφήσει κατευθείαν ο υπολογιστής από μόνος του;

Ας πούμε, στην μάνα με τα παιδιά στο πίσω κάθισμα, συνεχίζω να μην καταλαβαίνω καθόλου τι λέει, γιατί η αφαίρεση του ήχου υποβάθρου αφαιρεί και συχνότητες της δικής της φωνής, πράγμα φυσικό, γιατί υπάρχει επικάλυψη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών