Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3425
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 08 Μαρ 2024, 18:08

vantono έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:01
zteo έγραψε:
08 Μαρ 2024, 17:57
vantono έγραψε:
08 Μαρ 2024, 17:49

ή ο ληστοσυμμορίτης ή ο ζτεο (ή και οι δυο) στις προηγουμενες σελίδες, δεν θυμαμαι.
Επειδή παραποιησες τα λεγόμενα μου μάθε ότι οι αμβλώσεις γίνονται σε ιατρεία όχι μόνο σε κλινικές όπου η έλλειψη υποδομών οδηγεί στο να μετατρέπεται ο γιατρός σε χασαπη.
Σου έγραψα ότι ισχύει το Pay per view όπου οι φτωχές γυναίκες θα πηγαίνουν σε τέτοια ιατρεία με κίνδυνο για την υγεία τους.
Ενώ στα δημόσια δεν υπάρχει καμία έλλειψη υποδομών? Ειναι ολα τέλεια, οπότε ειμαστε οκ με μια έκτρωση σε δημόσιο?
Και αν υπάρχει και στα δημόσια ελλειψη υποδομών, τότε αυτό κάνει και τον δημόσιο γιατρό "χασάπη"?

εσύ περιμενεις έσω μέσα να να μάθεις τις θέσεις το κκ;
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24367
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Μαρ 2024, 18:14

Aitwlos έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:08
vantono έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:01
zteo έγραψε:
08 Μαρ 2024, 17:57

Επειδή παραποιησες τα λεγόμενα μου μάθε ότι οι αμβλώσεις γίνονται σε ιατρεία όχι μόνο σε κλινικές όπου η έλλειψη υποδομών οδηγεί στο να μετατρέπεται ο γιατρός σε χασαπη.
Σου έγραψα ότι ισχύει το Pay per view όπου οι φτωχές γυναίκες θα πηγαίνουν σε τέτοια ιατρεία με κίνδυνο για την υγεία τους.
Ενώ στα δημόσια δεν υπάρχει καμία έλλειψη υποδομών? Ειναι ολα τέλεια, οπότε ειμαστε οκ με μια έκτρωση σε δημόσιο?
Και αν υπάρχει και στα δημόσια ελλειψη υποδομών, τότε αυτό κάνει και τον δημόσιο γιατρό "χασάπη"?

εσύ περιμενεις έσω μέσα να να μάθεις τις θέσεις το κκ;
Οχι, τις ξερω. Και όσες λέει στα ίσα και όσες (τις λίγες, ομολογουμένως) δεν τολμάει να πει στα ίσα και απλώς τις υπονοεί (όπως αυτη για την αμβλωση).
Για αυτό και απόρησα οταν ο ζτεο εξ αρχής ανέφερε πως το κόμμα ειναι υπερ των αμβλώσεων.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6750
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 08 Μαρ 2024, 18:26

Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:08
pylothess έγραψε:
08 Μαρ 2024, 16:58
Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 16:13


Κάνει ό,τι έκανε κι ο Στάλιν που αφάνιζε ολόκληρες μειονότητες. Δεν μπορεί να το κάνει με τον ίδιο τρόπο για ευνόητους λόγους. Κάνει ό,τι μπορεί όμως.
Το ρολόι του το ρόλεξ το φορούσε όταν τα έλεγε αυτά; Το ρολόι του το ξεχάσαμε τώρα;
Α, ξέχασα. Η Αλέκα Παπαρήγα στέλνει την κόρη της σε Αμερικανικό Κολλέγιο. Το ξεχάσαμε αυτό;
Τελικά έχει ή δεν έχει μετοχές το ΚΚΕ στον Γερμανό;
Τελικά η Κανέλλη κατοικεί στην Εκάλη ή όχι;

Α ναι. Καλά που μου το θύμισες το ξέχασα.
Έμενε. Τώρα μετακόμισε . Έχεις κάτι μεζονέτες στο Παρίσι, στο Λονδίνο και στο Μαϊάμι.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12883
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 08 Μαρ 2024, 18:28

pylothess έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:26
Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:08
pylothess έγραψε:
08 Μαρ 2024, 16:58


Το ρολόι του το ρόλεξ το φορούσε όταν τα έλεγε αυτά; Το ρολόι του το ξεχάσαμε τώρα;
Α, ξέχασα. Η Αλέκα Παπαρήγα στέλνει την κόρη της σε Αμερικανικό Κολλέγιο. Το ξεχάσαμε αυτό;
Τελικά έχει ή δεν έχει μετοχές το ΚΚΕ στον Γερμανό;
Τελικά η Κανέλλη κατοικεί στην Εκάλη ή όχι;

Α ναι. Καλά που μου το θύμισες το ξέχασα.
Έμενε. Τώρα μετακόμισε . Έχεις κάτι μεζονέτες στο Παρίσι, στο Λονδίνο και στο Μαϊάμι.
Εγώ δεν είμαι κομμουνιστής.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6750
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 08 Μαρ 2024, 18:29

Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:28
pylothess έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:26
Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:08


Τελικά η Κανέλλη κατοικεί στην Εκάλη ή όχι;

Α ναι. Καλά που μου το θύμισες το ξέχασα.
Έμενε. Τώρα μετακόμισε . Έχεις κάτι μεζονέτες στο Παρίσι, στο Λονδίνο και στο Μαϊάμι.
Εγώ δεν είμαι κομμουνιστής.
Και εγώ τι φταίω για αυτό;

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12883
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 08 Μαρ 2024, 18:30

pylothess έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:29
Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:28
pylothess έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:26


Α ναι. Καλά που μου το θύμισες το ξέχασα.
Έμενε. Τώρα μετακόμισε . Έχεις κάτι μεζονέτες στο Παρίσι, στο Λονδίνο και στο Μαϊάμι.
Εγώ δεν είμαι κομμουνιστής.
Και εγώ τι φταίω για αυτό;
Δε φταις εσύ. Ο κορέκτοράς σου φταίει.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6750
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 08 Μαρ 2024, 18:31

Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:30
pylothess έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:29
Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:28


Εγώ δεν είμαι κομμουνιστής.
Και εγώ τι φταίω για αυτό;
Δε φταις εσύ. Ο κορέκτοράς σου φταίει.
Ποιος είναι ο κορέκτορας;

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12883
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 08 Μαρ 2024, 18:32

pylothess έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:31
Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:30
pylothess έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:29


Και εγώ τι φταίω για αυτό;
Δε φταις εσύ. Ο κορέκτοράς σου φταίει.
Ποιος είναι ο κορέκτορας;
Γκουγκλαρε το.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

AOC
Δημοσιεύσεις: 1597
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 08 Μαρ 2024, 18:32

Τα τελευταία χρόνια του πολέμου πηγα με 4 Ουκρανές επαγγελματίες εδω στην Αθήνα μιας και μιλάω ρωσικα και ήθελα να κανω έρωτα και ταυτόχρονα να μιλήσω για τον πολεμο.
Και είναι προφανές πως ολες ήταν διαλυμένες σωματικά και ψυχολογικά. Μόνο με την μια έγινε ανθρώπινος έρωτας, οι υπόλοιπες ήταν ερείπια από συνεχόμενες πουτσες και κατάθλιψη. Σταμάτησα να πηγαίνω γιατί καταλαβα αυτό που είπε ο Κουτσουμπας και αισθανόμουν άσχημα.
Και συμφοιτήτριες Ελληνίδες ειχα που πηδούσαν παππούδες πριν 5-6 χρόνια.
Αστεία αυτά τα sex work επιχειρήματα όταν το πολύ το 5% των γυναικών γουστάρει αυτή την δουλειά .

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12883
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 08 Μαρ 2024, 18:35

AOC έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:32
Σταμάτησα να πηγαίνω γιατί καταλαβα αυτό που είπε ο Κουτσουμπας και αισθανόμουν άσχημα.
:str8jack:
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6750
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 08 Μαρ 2024, 18:38

AOC έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:32
Τα τελευταία χρόνια του πολέμου πηγα με 4 Ουκρανές επαγγελματίες εδω στην Αθήνα μιας και μιλάω ρωσικα και ήθελα να κανω έρωτα και ταυτόχρονα να μιλήσω για τον πολεμο.
Και είναι προφανές πως ολες ήταν διαλυμένες σωματικά και ψυχολογικά. Μόνο με την μια έγινε ανθρώπινος έρωτας, οι υπόλοιπες ήταν ερείπια από συνεχόμενες πουτσες και κατάθλιψη. Σταμάτησα να πηγαίνω γιατί καταλαβα αυτό που είπε ο Κουτσουμπας και αισθανόμουν άσχημα.
Και συμφοιτήτριες Ελληνίδες ειχα που πηδούσαν παππούδες πριν 5-6 χρόνια.
Αστεία αυτά τα sex work επιχειρήματα όταν το πολύ το 5% των γυναικών γουστάρει αυτή την δουλειά .
Μην λες τέτοια γιατί θα σου πουν πορωμένο και ολοκληρωτιστή.
Ο Κουτσούμπας έχει άδικο. Είναι πωρωμένος , είναι δογματικός και όλο λέει όχι.
Δίκιο έχει ο Μητσοτάκης που λέει ότι για όλα πρέπει να πληρώνουμε. Ναι ρε φίλε είμαστε large και δεν τσιγκουνευόμαστε να πληρώνουμε. Γουστάρουμε να πληρώνουμε για να πουλάμε κιμπαριλίκι ακόμη και αν την άλλη μέρα δεν έχουμε λεφτά να αγοράσουμε γάλα και τυρί.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24367
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Μαρ 2024, 18:38

AOC έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:32
Τα τελευταία χρόνια του πολέμου πηγα με 4 Ουκρανές επαγγελματίες εδω στην Αθήνα μιας και μιλάω ρωσικα και ήθελα να κανω έρωτα και ταυτόχρονα να μιλήσω για τον πολεμο.
Και είναι προφανές πως ολες ήταν διαλυμένες σωματικά και ψυχολογικά. Μόνο με την μια έγινε ανθρώπινος έρωτας, οι υπόλοιπες ήταν ερείπια από συνεχόμενες πουτσες και κατάθλιψη. Σταμάτησα να πηγαίνω γιατί καταλαβα αυτό που είπε ο Κουτσουμπας και αισθανόμουν άσχημα.
Και συμφοιτήτριες Ελληνίδες ειχα που πηδούσαν παππούδες πριν 5-6 χρόνια.
Αστεία αυτά τα sex work επιχειρήματα όταν το πολύ το 5% των γυναικών γουστάρει αυτή την δουλειά .
Επιτέλους ένας άνθρωπος που αναγνωρίζει τα λάθη του, τα παραδέχεται και δεν τα επαναλαμβάνει.

υγ. Δεν υπαρχει ουτε 5% των γυναικων που να γουστάρει αυτη τη δουλεια. Όσες την κανουν με τη θέλησή τους, σαν freelancers εσκορτούδες χωρίς να τους τα τρώει νταβάς απο πίσω και να τις εχει ριξει και στα ναρκωτικά, ακομα κι αυτές δεν γουσταρουν να την κανουν ες αεί αυτη τη "δουλειά".
Μια γερή και ευκολη μπάζα θελουν να πιασουν, και μολις την πιασουν αμεσως θελουν να αποσυρθούν.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3425
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 08 Μαρ 2024, 18:38

vantono έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:14
Aitwlos έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:08
vantono έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:01

Ενώ στα δημόσια δεν υπάρχει καμία έλλειψη υποδομών? Ειναι ολα τέλεια, οπότε ειμαστε οκ με μια έκτρωση σε δημόσιο?
Και αν υπάρχει και στα δημόσια ελλειψη υποδομών, τότε αυτό κάνει και τον δημόσιο γιατρό "χασάπη"?

εσύ περιμενεις έσω μέσα να να μάθεις τις θέσεις το κκ;
Οχι, τις ξερω. Και όσες λέει στα ίσα και όσες (τις λίγες, ομολογουμένως) δεν τολμάει να πει στα ίσα και απλώς τις υπονοεί (όπως αυτη για την αμβλωση).
Για αυτό και απόρησα οταν ο ζτεο εξ αρχής ανέφερε πως το κόμμα ειναι υπερ των αμβλώσεων.
Οκ. Είμαστε οπισθοδρομικοί. Σε ικετεύω με την ξαναπείς ποτό συμπαθείς κκ
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24367
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Μαρ 2024, 18:40

Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:35
AOC έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:32
Σταμάτησα να πηγαίνω γιατί καταλαβα αυτό που είπε ο Κουτσουμπας και αισθανόμουν άσχημα.
:str8jack:
Μη γινεσαι κακός τώρα. Είτε τον επηρέασε ο Κουτσούμπας είτε τον επηρέασε κάτι άλλο, η μεταστροφή του ειναι προς τη σωστή κατεύθυνση.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6750
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 08 Μαρ 2024, 18:44

Libre arbitre έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:35
AOC έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:32
Σταμάτησα να πηγαίνω γιατί καταλαβα αυτό που είπε ο Κουτσουμπας και αισθανόμουν άσχημα.
:str8jack:
Γιατί απορείς;
Από καθαρά οικονομικής πλευράς μας ενδιαφέρουν μόνο ως επιχειρήσεις που θα μπορούσαν να συνεισφέρουν στο ΑΕΠ και να φορολογούνται.
Οι οικονομολόγοι δεν εξετάζουν την ηθική πλευρά . Όπως παραδείγματος χάρη δεν ενδιαφέρεται ένας οικονομολόγος εάν το τσιγάρο προκαλεί καρκίνο και καταστρέφει αγγεία, καρδιά ,πνευμόνια κ.τ.λ. Τον οικονομολόγο τον ενδιαφέρει ότι το τσιγάρο είναι ένα αγαθό που καταναλώνεται ,που φορολογείται , ότι υπάρχουν επιχειρήσεις που το παράγουν ,που απασχολούν εργαζομένους , επιχειρήσεις που το πουλάνε κ.τ.λ.

Όποιος ενδιαφέρεται για την ηθική ας πάει να γίνει δημοσιογράφος η ιεροκήρυκας.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών