Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23696
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Μαρ 2024, 13:11

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 12:55
vantono έγραψε:
13 Μαρ 2024, 12:50
Δεν συμφωνώ με το timing που επέλεξε να το κάνει, ούτε με την αφορμή που βρηκε να το κανει. Αυτο που εγραψε ο μπερια πιο πανω. Μιλαμε για συζητηση σχετικα με ενα νομοσχεδιο για ιδωτικά πανεπιστήμια, και ο πεινασμένος ονειρεύεται καρβέλια/πουτάνες, αντί να πει κατι εποικοδομητικό.

Θα μπορουσε πολυ απλα να πει κατι σε στυλ "θα αναγκάζονται φοιτητές και φοιτήτριες να κανουν 2-3 δουλειες παραλληλα με τη σχολή τους για να τα βγαλουν περα" (κατι που εγω προσωπικά, και το να κανεις 3 δουλειές για τα προς το ζην, εκπόρνευση το θεωρώ για τον ανθρωπο), και θα ηταν ολόσωστος.
Έχεις αναρωτηθεί γιατί δικτυα και σχετικές πλατφόρμες στοχεύουν φοιτήτριες; και αναρωτήσου για μετανάστριες.

Τι θέλω να πω; Αν συμφωνείς ότι οι φοιτήτριες είναι τάρκετ γκρουπ αυτων των δικτύων και πλατφορμών, για ποιο λόγο είναι ταργκετ γκρουπ τους;
Για ποιό λόγο ειναι? Επειδη (θα) σπουδάζουν σε ιδιωτικά πανεπιστήμια?
Βρε τύπε μου, εχω γνωρίσει φοιτητριες που φοιτούσαν σε δημόσια πανεπιστήμια οι οποίες εκδίδονταν και πάλι. Κάποιες εβγαιναν και επισήμως "κλαρί", κάποιες αλλες (οι περισσότερες που γνωρισα εγω βασικα) έβρισκαν καθε χρονο απο ενα διαφορετικό γέρο για να τους πληρώνει το νοικι του σπιτιου και να τους παίρνει καμια λουί βιττον τσαντουλα και καμιά γόβα τσακίρης-μαλλάς.

Οτι μία φοιτήτρια που σκοπεύει να εκπορνευτεί, περιμένει τα ιδιωτικά πανεπιστημια δηλαδη? Οκ, ενδεχομένως θα γιγαντωθεί το φαινόμενο*, αλλά όχι οτι θα δημιουργηθεί εξαιτίας των ιδιωτικων πανεπιστημιων. Ήδη υπάρχει και μεσω φοιτητριών σε δημόσια, και μέσω αλλων γυναικων που δεν ειναι καν φοιτήτριες.
Η πορνεία ειναι μια τεράστια μάστιγα/φαινόμενο γενικώς με πολλά πλοκάμια, που με το να υπονοείτε κάποιοι ότι μόνο μέσω των ιδιωτικών πανεπιστημίων δημιουργείται και συντηρείται, το λες και προσβλητικό και ασεβές προς τη σοβαρότητα του ίδιου του φαινομένου.

*με πολλούς αστερίσκους αυτο που λεω. Γιατι κατα τη γνώμη μου, ιδιωτικά πανεπιστημια θα πηγαίνουν όσοι εχουν ήδη να τα σκάσουν τα λεφτα, απο τους γονείς τους. Σπάνιες περιπτωσεις θα ακουσεις, στην Ελλαδα μεχρι στιγμής τουλαχιστον, να εκπορνεύονται ή να ζητανε δάνειο απο τράπεζα. Οποιος δεν τα εχει για ιδιωτικό, θα πάει δημόσιο ή κανενα ΙΕΚ που τα διδακτρα θα ειναι πολυ λιγοτερα, ο,τι υφίσταται μεχρι τωρα ουσιαστικά.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13618
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 13 Μαρ 2024, 13:15

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:03
Ναύτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 12:59
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 12:45


μα και συ τ ίδια επαναλαμβάνεις: «σεξιστης κουτσουμπας, νατσιος αναχρονιστικό κτλπ»

τελικά δεν απάντησες, υπάρχουν δίκτυα εκπόρνευσης που στοχεύουν φοιτήτριες και μετανάστριες;
Φυσικά σού απάντησα, αλλά κάνεις πως δεν το διάβασες.
Δεν έχει σημασία ωστόσο, στο ξανάπα, την απάντηση θα την πάρει (τα πρώτα δημοσκοπικά χαμπάρια τα έχει πάρει ήδη) το κουκουέ στις επικείμενες εκλογές*, στο κάτω-κάτω υπάρχουν μασίφ αλτράιτ κόμματα αν επιθυμεί κάποιος να ψηφίσει αντιδραστικά, δεν χρειάζεται να πάει σε σταλινικές απομιμήσεις.

*Για να σε προλάβω, επειδή το ξανάγραψες, καίγεται για τα εκλογικά αποτελέσματα το κουκουέ, με τον άβακα μετρούσε τις ψήφους, μια προς μια, ο Μητσάρας και οι υπόλοιποι ρασοφόροι του κόμματος στις προηγούμενες εκλογές (βουλευτικές και αυτοδιοικητικές).
ωραία, βάλε το λινκ γιατί εγώ δεν βλέπω απάντηση αν συμφωνείς ή όχι ότι τα δίκτυα και πλατφορμες εκπόρνευσης στοχευους φοιτήτριες και μετανάστριες. Αδιαφόρησες και συ όπως ο μπερια για αυτά τα φαινόμενα εκπόρνευσης, τα έβαλες κάτω από το χαλί να μην φαίνονται;
Σιγά να μην κάθομαι να ψάχνω. Εν ολίγοις, συγκρίνεις πορτοκάλια με λεμόνια, το τράφικινγκ είναι μια κατηγορία μόνο του, ουδεμία σχέση έχει με την επιλογή κάποιων, αντρών ή γυναικών, να εκπορνευτούν για χρήματα. Δεύτερον, δεν υπάρχει απολύτως κανένα "δίκτυο" που να στοχεύει ειδικά σε φοιτητές/φοιτήτριες, κάποιοι φοιτητές ή φοιτήτριες επιλέγουν να εκπορνευτούν για χρήματα. Σού έγραψα ότι αυτήν την στιγμή υπάρχουν 40 χιλιάδες Έλληνες φοιτητές που φοιτούν σε ιδιωτικά πανεπιστήμια του εξωτερικού και 32 χιλιάδες σπουδαστές που φοιτούν στα 33 ιδιωτικά κολέγια που λειτουργούν στην Ελλάδα αυτήν την στιγμή, χώρια τους χιλιάδες μεταπτυχιακούς που φοιτούν στα επί πληρωμή ΠΜΣ των δημόσιων ελληνικών πανεπιστημίων. Όλα αυτά τα παιδιά το ηλίθιο κόμμα σου τα αντιμετωπίζει ως οιονοί πόρνους/πόρνες, είναι δηλαδή να τρελαίνεσαι με τη μαλακία που σας δέρνει.
Κι όλα αυτά ενώ υπάρχει το υπαρκτό και ΜΕΙΖΟΝ πολιτικό ζήτημα της κατάφωρης παραβίασης του συντάγματος.
Κι αντί ο Μητσάρας να σταθεί εκεί, κυκλοφορούσε στη Βουλή χαρακτηρίζοντας ούτε λίγο ούτε πολύ σαν πουτάνες τις φοιτήτριες των ιδιωτικών πανεπιστημίων, μιλάμε για συνδυασμό Τατιάνας και Νατσιού, πραγματική ντροπή.
Θα πει κάποιος, στο ξανάγραψα κι αυτό, τον δρόμο τον έχει δείξει ήδη απ' το 1934 ο άγιος πατερούλης.

ΥΓ: Ξέρεις, μου θυμίζεις αυτούς που ισχυρίζονται μονότονα ότι οι γυναίκες στις πρ. σοσιαλιστικές χώρες εκπορνεύονταν για ένα τζιν ή για ένα μεταξωτό καλτσόν, εκεί έχετε καταντήσει οι κουκουέδες για να υπερασπιστείτε τις μαλακίες του Μήτσου και του λοιπού ιερατείου της κομματικής σας εκκλησίας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ναύτης την 13 Μαρ 2024, 13:18, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4240
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 13 Μαρ 2024, 13:17

vantono έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:11
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 12:55
vantono έγραψε:
13 Μαρ 2024, 12:50
Δεν συμφωνώ με το timing που επέλεξε να το κάνει, ούτε με την αφορμή που βρηκε να το κανει. Αυτο που εγραψε ο μπερια πιο πανω. Μιλαμε για συζητηση σχετικα με ενα νομοσχεδιο για ιδωτικά πανεπιστήμια, και ο πεινασμένος ονειρεύεται καρβέλια/πουτάνες, αντί να πει κατι εποικοδομητικό.

Θα μπορουσε πολυ απλα να πει κατι σε στυλ "θα αναγκάζονται φοιτητές και φοιτήτριες να κανουν 2-3 δουλειες παραλληλα με τη σχολή τους για να τα βγαλουν περα" (κατι που εγω προσωπικά, και το να κανεις 3 δουλειές για τα προς το ζην, εκπόρνευση το θεωρώ για τον ανθρωπο), και θα ηταν ολόσωστος.
Έχεις αναρωτηθεί γιατί δικτυα και σχετικές πλατφόρμες στοχεύουν φοιτήτριες; και αναρωτήσου για μετανάστριες.

Τι θέλω να πω; Αν συμφωνείς ότι οι φοιτήτριες είναι τάρκετ γκρουπ αυτων των δικτύων και πλατφορμών, για ποιο λόγο είναι ταργκετ γκρουπ τους;
Για ποιό λόγο ειναι? Επειδη (θα) σπουδάζουν σε ιδιωτικά πανεπιστήμια?
Βρε τύπε μου, εχω γνωρίσει φοιτητριες που φοιτούσαν σε δημόσια πανεπιστήμια οι οποίες εκδίδονταν και πάλι. Κάποιες εβγαιναν και επισήμως "κλαρί", κάποιες αλλες (οι περισσότερες που γνωρισα εγω βασικα) έβρισκαν καθε χρονο απο ενα διαφορετικό γέρο για να τους πληρώνει το νοικι του σπιτιου και να τους παίρνει καμια λουί βιττον τσαντουλα και καμιά γόβα τσακίρης-μαλλάς.

Οτι μία φοιτήτρια που σκοπεύει να εκπορνευτεί, περιμένει τα ιδιωτικά πανεπιστημια δηλαδη? Οκ, ενδεχομένως θα γιγαντωθεί το φαινόμενο*, αλλά όχι οτι θα δημιουργηθεί εξαιτίας των ιδιωτικων πανεπιστημιων. Ήδη υπάρχει και μεσω φοιτητριών σε δημόσια.
Η πορνεία ειναι μια τεράστια μάστιγα/φαινόμενο γενικώς με πολλά πλοκάμια, που με το να υπονοείτε κάποιοι ότι μόνο μέσω των ιδιωτικών πανεπιστημίων δημιουργείται και συντηρείται, το λες και προσβλητικό και ασεβές προς τη σοβαρότητα του ίδιου του φαινομένου.

*με πολλούς αστερίσκους αυτο που λεω. Γιατι κατα τη γνώμη μου, ιδιωτικά πανεπιστημια θα πηγαίνουν όσοι εχουν ήδη να τα σκάσουν τα λεφτα, απο τους γονείς τους. Σπάνιες περιπτωσεις θα ακουσεις, στην Ελλαδα μεχρι στιγμής τουλαχιστον, να εκπορνεύονται ή να ζητανε δάνειο απο τράπεζα. Οποιος δεν τα εχει για ιδιωτικό, θα πάει δημόσιο ή κανενα ΙΕΚ που τα διδακτρα θα ειναι πολυ λιγοτερα, ο,τι υφίσταται μεχρι τωρα ουσιαστικά.
συγγνώμη άλλο ρωτάω, δεν ρωτάω γιατί οι φοιτήτριες μπορεί να μπλεχτουν σε κυκλώματα. Ρωτάω γιατί τα κυκλώματα έχουν ως τάργκετ γκρουπ φοιτήτριες (και ναι και σε δημόσια) και μετανάστριες; Για ποιό λόγο βγάζουν διαφημήσεις οι πλατφόρμες "θες να καλύψεις το φοιτητικό σου δάνειο, βρες σουγκρα νταντυ" ενω δεν λένε "θες να καλύψεις το θαλασσοδάνειο σου, βρε σουγκαρ νταντυ".

Γιατί στοχεύουν αυτές λοιπόν;
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23696
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Μαρ 2024, 13:21

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:17
vantono έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:11
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 12:55


Έχεις αναρωτηθεί γιατί δικτυα και σχετικές πλατφόρμες στοχεύουν φοιτήτριες; και αναρωτήσου για μετανάστριες.

Τι θέλω να πω; Αν συμφωνείς ότι οι φοιτήτριες είναι τάρκετ γκρουπ αυτων των δικτύων και πλατφορμών, για ποιο λόγο είναι ταργκετ γκρουπ τους;
Για ποιό λόγο ειναι? Επειδη (θα) σπουδάζουν σε ιδιωτικά πανεπιστήμια?
Βρε τύπε μου, εχω γνωρίσει φοιτητριες που φοιτούσαν σε δημόσια πανεπιστήμια οι οποίες εκδίδονταν και πάλι. Κάποιες εβγαιναν και επισήμως "κλαρί", κάποιες αλλες (οι περισσότερες που γνωρισα εγω βασικα) έβρισκαν καθε χρονο απο ενα διαφορετικό γέρο για να τους πληρώνει το νοικι του σπιτιου και να τους παίρνει καμια λουί βιττον τσαντουλα και καμιά γόβα τσακίρης-μαλλάς.

Οτι μία φοιτήτρια που σκοπεύει να εκπορνευτεί, περιμένει τα ιδιωτικά πανεπιστημια δηλαδη? Οκ, ενδεχομένως θα γιγαντωθεί το φαινόμενο*, αλλά όχι οτι θα δημιουργηθεί εξαιτίας των ιδιωτικων πανεπιστημιων. Ήδη υπάρχει και μεσω φοιτητριών σε δημόσια.
Η πορνεία ειναι μια τεράστια μάστιγα/φαινόμενο γενικώς με πολλά πλοκάμια, που με το να υπονοείτε κάποιοι ότι μόνο μέσω των ιδιωτικών πανεπιστημίων δημιουργείται και συντηρείται, το λες και προσβλητικό και ασεβές προς τη σοβαρότητα του ίδιου του φαινομένου.

*με πολλούς αστερίσκους αυτο που λεω. Γιατι κατα τη γνώμη μου, ιδιωτικά πανεπιστημια θα πηγαίνουν όσοι εχουν ήδη να τα σκάσουν τα λεφτα, απο τους γονείς τους. Σπάνιες περιπτωσεις θα ακουσεις, στην Ελλαδα μεχρι στιγμής τουλαχιστον, να εκπορνεύονται ή να ζητανε δάνειο απο τράπεζα. Οποιος δεν τα εχει για ιδιωτικό, θα πάει δημόσιο ή κανενα ΙΕΚ που τα διδακτρα θα ειναι πολυ λιγοτερα, ο,τι υφίσταται μεχρι τωρα ουσιαστικά.
συγγνώμη άλλο ρωτάω, δεν ρωτάω γιατί οι φοιτήτριες μπορεί να μπλεχτουν σε κυκλώματα. Ρωτάω γιατί τα κυκλώματα έχουν ως τάργκετ γκρουπ φοιτήτριες (και ναι και σε δημόσια) και μετανάστριες; Για ποιό λόγο βγάζουν διαφημήσεις οι πλατφόρμες "θες να καλύψεις το φοιτητικό σου δάνειο, βρες σουγκρα νταντυ" ενω δεν λένε "θες να καλύψεις το θαλασσοδάνειο σου, βρε σουγκαρ νταντυ".

Γιατί στοχεύουν αυτές λοιπόν;
Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις. Να καταργήσουμε τις σπουδές δηλαδή, για να καταπολεμηθεί ο σουγκαρνταντισμός? :smt017

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4240
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 13 Μαρ 2024, 13:24

Ναύτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:15
το τράφικινγκ είναι μια κατηγορία μόνο του, ουδεμία σχέση έχει με την επιλογή κάποιων, αντρών ή γυναικών, να εκπορνευτούν για χρήματα. Δεύτερον, δεν υπάρχει απολύτως κανένα "δίκτυο" που να στοχεύει ειδικά σε φοιτητές/φοιτήτριες, κάποιοι φοιτητές ή φοιτήτριες επιλέγουν να εκπορνευτούν για χρήματα. Σού έγραψα ότι αυτήν την στιγμή υπάρχουν 40 χιλιάδες Έλληνες φοιτητές που φοιτούν σε ιδιωτικά πανεπιστήμια του εξωτερικού και 32 χιλιάδες σπουδαστές που φοιτούν στα 33 ιδιωτικά κολέγια που λειτουργούν στην Ελλάδα αυτήν την στιγμή, χώρια τους χιλιάδες μεταπτυχιακούς που φοιτούν στα επί πληρωμή ΠΜΣ των δημόσιων ελληνικών πανεπιστημίων.
προφανώς και έχει και άλλα ταρκετ γρουπ, έχει όμως και τις φοιτήτριες ως στόχο ξεχωριστό.β Έχει να κάνει με στρατηγικές μαρκετινγκ που τις βλέπουν οι εταιρείες σαν αντικείμενα-εμπορεύματα και όχι ο κουτσούμπας. Ο μήτσος απλά ανέδειξε την μπόχα του καπιταλισμού. Εσυ θεωρείς ότι είναι ατομική επιλογή, ο μήτσος κοινωνικό πρόβλημα. Εσυ αναπαράγεις την ατομιστική ιδεολογία ότι είναι ατομική ευθύνη και ατομική επιλογή, το ΚΚΕ λέει ότι είναι εκμετάλλευση και όχι ατομικό δικαίωμα.
Εικόνα
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4240
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 13 Μαρ 2024, 13:25

vantono έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:21
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:17
vantono έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:11

Για ποιό λόγο ειναι? Επειδη (θα) σπουδάζουν σε ιδιωτικά πανεπιστήμια?
Βρε τύπε μου, εχω γνωρίσει φοιτητριες που φοιτούσαν σε δημόσια πανεπιστήμια οι οποίες εκδίδονταν και πάλι. Κάποιες εβγαιναν και επισήμως "κλαρί", κάποιες αλλες (οι περισσότερες που γνωρισα εγω βασικα) έβρισκαν καθε χρονο απο ενα διαφορετικό γέρο για να τους πληρώνει το νοικι του σπιτιου και να τους παίρνει καμια λουί βιττον τσαντουλα και καμιά γόβα τσακίρης-μαλλάς.

Οτι μία φοιτήτρια που σκοπεύει να εκπορνευτεί, περιμένει τα ιδιωτικά πανεπιστημια δηλαδη? Οκ, ενδεχομένως θα γιγαντωθεί το φαινόμενο*, αλλά όχι οτι θα δημιουργηθεί εξαιτίας των ιδιωτικων πανεπιστημιων. Ήδη υπάρχει και μεσω φοιτητριών σε δημόσια.
Η πορνεία ειναι μια τεράστια μάστιγα/φαινόμενο γενικώς με πολλά πλοκάμια, που με το να υπονοείτε κάποιοι ότι μόνο μέσω των ιδιωτικών πανεπιστημίων δημιουργείται και συντηρείται, το λες και προσβλητικό και ασεβές προς τη σοβαρότητα του ίδιου του φαινομένου.

*με πολλούς αστερίσκους αυτο που λεω. Γιατι κατα τη γνώμη μου, ιδιωτικά πανεπιστημια θα πηγαίνουν όσοι εχουν ήδη να τα σκάσουν τα λεφτα, απο τους γονείς τους. Σπάνιες περιπτωσεις θα ακουσεις, στην Ελλαδα μεχρι στιγμής τουλαχιστον, να εκπορνεύονται ή να ζητανε δάνειο απο τράπεζα. Οποιος δεν τα εχει για ιδιωτικό, θα πάει δημόσιο ή κανενα ΙΕΚ που τα διδακτρα θα ειναι πολυ λιγοτερα, ο,τι υφίσταται μεχρι τωρα ουσιαστικά.
συγγνώμη άλλο ρωτάω, δεν ρωτάω γιατί οι φοιτήτριες μπορεί να μπλεχτουν σε κυκλώματα. Ρωτάω γιατί τα κυκλώματα έχουν ως τάργκετ γκρουπ φοιτήτριες (και ναι και σε δημόσια) και μετανάστριες; Για ποιό λόγο βγάζουν διαφημήσεις οι πλατφόρμες "θες να καλύψεις το φοιτητικό σου δάνειο, βρες σουγκρα νταντυ" ενω δεν λένε "θες να καλύψεις το θαλασσοδάνειο σου, βρε σουγκαρ νταντυ".

Γιατί στοχεύουν αυτές λοιπόν;
Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις. Να καταργήσουμε τις σπουδές δηλαδή, για να καταπολεμηθεί ο σουγκαρνταντισμός? :smt017
Ξαναρωτάω, γιατί μέσα στα άλλα ταργκετ γρουπ τους αυτές οι πλατφόρμες κάνουν και ειδικό για τις φοιτήτριες;
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13618
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 13 Μαρ 2024, 13:26

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:24
Ναύτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:15
το τράφικινγκ είναι μια κατηγορία μόνο του, ουδεμία σχέση έχει με την επιλογή κάποιων, αντρών ή γυναικών, να εκπορνευτούν για χρήματα. Δεύτερον, δεν υπάρχει απολύτως κανένα "δίκτυο" που να στοχεύει ειδικά σε φοιτητές/φοιτήτριες, κάποιοι φοιτητές ή φοιτήτριες επιλέγουν να εκπορνευτούν για χρήματα. Σού έγραψα ότι αυτήν την στιγμή υπάρχουν 40 χιλιάδες Έλληνες φοιτητές που φοιτούν σε ιδιωτικά πανεπιστήμια του εξωτερικού και 32 χιλιάδες σπουδαστές που φοιτούν στα 33 ιδιωτικά κολέγια που λειτουργούν στην Ελλάδα αυτήν την στιγμή, χώρια τους χιλιάδες μεταπτυχιακούς που φοιτούν στα επί πληρωμή ΠΜΣ των δημόσιων ελληνικών πανεπιστημίων.
προφανώς και έχει και άλλα ταρκετ γρουπ, έχει όμως και τις φοιτήτριες ως στόχο ξεχωριστό.β Έχει να κάνει με στρατηγικές μαρκετινγκ που τις βλέπουν οι εταιρείες σαν αντικείμενα-εμπορεύματα και όχι ο κουτσούμπας. Ο μήτσος απλά ανέδειξε την μπόχα του καπιταλισμού. Εσυ θεωρείς ότι είναι ατομική επιλογή, ο μήτσος κοινωνικό πρόβλημα. Εσυ αναπαράγεις την ατομιστική ιδεολογία ότι είναι ατομική ευθύνη και ατομική επιλογή, το ΚΚΕ λέει ότι είναι εκμετάλλευση και όχι ατομικό δικαίωμα.
Εικόνα
Σκάψε, σκάψε.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23696
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Μαρ 2024, 13:30

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:25
vantono έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:21
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:17

συγγνώμη άλλο ρωτάω, δεν ρωτάω γιατί οι φοιτήτριες μπορεί να μπλεχτουν σε κυκλώματα. Ρωτάω γιατί τα κυκλώματα έχουν ως τάργκετ γκρουπ φοιτήτριες (και ναι και σε δημόσια) και μετανάστριες; Για ποιό λόγο βγάζουν διαφημήσεις οι πλατφόρμες "θες να καλύψεις το φοιτητικό σου δάνειο, βρες σουγκρα νταντυ" ενω δεν λένε "θες να καλύψεις το θαλασσοδάνειο σου, βρε σουγκαρ νταντυ".

Γιατί στοχεύουν αυτές λοιπόν;
Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις. Να καταργήσουμε τις σπουδές δηλαδή, για να καταπολεμηθεί ο σουγκαρνταντισμός? :smt017
Ξαναρωτάω, γιατί μέσα στα άλλα ταργκετ γρουπ τους αυτές οι πλατφόρμες κάνουν και ειδικό για τις φοιτήτριες;
Τόσο πολύ τις έχεις ψάξει και ξέρεις? Ντροπής πράγματα, κομμουνιστής άνθρωπος :011: (και λίαν συντόμως και θεούσος άνθρωπος, αν ευθυγραμμιστείς με το κώμα).
Εγώ δεν τις έχω ψάξει καν, και για αυτό αισθάνομαι ανεπαρκής για να εκφράσω συγκεκριμένη άποψη.

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5820
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 13 Μαρ 2024, 13:39

Το μεγαλυτερο σοκ ειναι οτι ολες οι κοπελες που σπουδαζουν σε πανεπιστημια του εξωτερικου εχουν προγαμιαίες σχέσεις.
Να το αναδειξει το ΚΚΕ αυτο, ειναι πολυ σοβαρο

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9127
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 13 Μαρ 2024, 13:44

Η αριστερά και οι γουοκιστές ανοίγουν διάπλατα το δρόμο σπέρνουν το χωράφι και μετά έρχεται ο καπιταλισμός και το θερίζει. Οπως γίνεται και με την λαθροδιακίνηση.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13618
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 13 Μαρ 2024, 13:46

Zelda έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:39
Το μεγαλυτερο σοκ ειναι οτι ολες οι κοπελες που σπουδαζουν σε πανεπιστημια του εξωτερικου εχουν προγαμιαίες σχέσεις.
Να το αναδειξει το ΚΚΕ αυτο, ειναι πολυ σοβαρο
Ορθόν!
Να συμπληρώσω ότι και στα ελληνικά πανεπιστήμια, μην κρύβουμε τώρα τις πομπές μας κάτω απ' το καπιταλιστικό χαλί, όλο στα πάρτι και στο σεξ έχουν τον νου τους οι παρδαλές, αντί να πηγαίνουν σε κάνα αχτίφ να ξεστραβωθούν.
Ωϊμέ.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 13 Μαρ 2024, 13:46

Σέλευκας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:44
Η αριστερά και οι γουοκιστές ανοίγουν διάπλατα το δρόμο σπέρνουν το χωράφι και μετά έρχεται ο καπιταλισμός και το θερίζει. Οπως γίνεται και με την λαθροδιακίνηση.
Γι' αυτό όλοι με το ΚΚΕ να μην αφήσουμε την αριστερά να κάνει πουτανες τα κορίτσια μας
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13618
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 13 Μαρ 2024, 13:47

Beria έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:46
Σέλευκας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:44
Η αριστερά και οι γουοκιστές ανοίγουν διάπλατα το δρόμο σπέρνουν το χωράφι και μετά έρχεται ο καπιταλισμός και το θερίζει. Οπως γίνεται και με την λαθροδιακίνηση.
Γι' αυτό όλοι με το ΚΚΕ να μην αφήσουμε την αριστερά να κάνει πουτανες τα κορίτσια μας
:lol:

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9127
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 13 Μαρ 2024, 13:50

Beria έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:46
Σέλευκας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:44
Η αριστερά και οι γουοκιστές ανοίγουν διάπλατα το δρόμο σπέρνουν το χωράφι και μετά έρχεται ο καπιταλισμός και το θερίζει. Οπως γίνεται και με την λαθροδιακίνηση.
Γι' αυτό όλοι με το ΚΚΕ να μην αφήσουμε την αριστερά να κάνει πουτανες τα κορίτσια μας
με το ΚΚ γίνονται πουτάνες μετά :lol:
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Sugar Daddy Ελλαδα version !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 13 Μαρ 2024, 13:51

Σέλευκας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:50
Beria έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:46
Σέλευκας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 13:44
Η αριστερά και οι γουοκιστές ανοίγουν διάπλατα το δρόμο σπέρνουν το χωράφι και μετά έρχεται ο καπιταλισμός και το θερίζει. Οπως γίνεται και με την λαθροδιακίνηση.
Γι' αυτό όλοι με το ΚΚΕ να μην αφήσουμε την αριστερά να κάνει πουτανες τα κορίτσια μας
με το ΚΚ γίνονται πουτάνες μετά :lol:
Σύμφωνα με την απόφαση της ΚΕ του ΚΚΕ:
Όλες είναι πουτανες
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών